Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio Gold lemezjátszó doboz

Táp és jel elosztók, tápok, táp és jel kondícionálók, dobozolt transzformátorok, távok, MM és MC hangszedők, hangkarok, adapterek, lemezmosók, demagnetizálók, kábelbejárató eszközök, bemérő mikrofonok
Lezárt
erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: erisza »

Úgy néz ki, hogy új gazdát kap, zárom...

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

erisza írta:
2021.01.24., vas. 23:20
Szia!

A GR hivatalos méretei: 453 mm széles és 372 mm mély. A szélesség az sima liba, de a mélység adat csal. Ebben benne van a plexi tető műanyag fogadója is, viszont anélkül a mélysége 347 mm. A doboz belső mélysége 459 mm, illetve 355 mm, így oldalról marad 3-3 mm, illetve hátulról 5 mm (ha elöl is 3 mm-re van állítva). A tető fogadójának a helye ki van vágva, így az is elfér. Mellékelek pár fotót a belső méretekről, illetve a korábbi mk2-es elhelyezéséről. Azokból minden kiderül :)

A behelyezés nekem is fejfájást okozott elsőre, de aztán rájöttem, hogy hogyan kell csinálni okosan... többször kivettem az átépítések miatt a lejátszót, de soha nem sikerült megkarcolnom közben (hála az égnek! :))

A behelyezés művelete: dekorációhoz használt műanyag szalag (amivel a masnikat kötik a hölgyek az ajándékokra) átfűzve a lejátszó alatt két példányban egymástól kb. 20 cm-re. Mindegyikből egy-egy kört csinálni, majd azzal lehet finoman beemelni a helyére, kvázi mint egy daru. Addig nem szabad elvágni, amíg be nincs rendesen szintezve, hiszen a lábakkal játszani kell. Ha a szintezés kész, akkor a szalagokat elvágva ki lehet húzni a lejátszó alól anélkül, hogy megsértené azt.

A kivétel egy kicsit bonyolultabb, hiszen nincs szalag, amivel meg lehetne emelni. A doboz elejét enyhén megemelve a hátsó részénél kell megfogni a lejátszót a tető fogadó műanyagnál. Így anélkül kivehető belőle, hogy hozzáérne a lejátszóhoz a doboz.

A kábeleket előre be kell kötni, majd apránként kihúzni a réseken miközben helyezzük be a dobozba. Én erre inkább segítséget kértem, és az egyik fiammal közösen tettük bele, de azért olyan is volt, hogy egyedül kellett... és úgy is ment.

Nagyon merev és vastag kábelt nem ajánlok hozzá. Elvileg elfér, de a behelyezés gyötrelmes lenne, mert a merev kábel elnyomná a lemezjátszót miközben engeded bele.

És akkor a képek:

IMG_1940.jpg
IMG_1941.jpg
t2.jpg
t4.jpg
t5.jpg
Szia!

Köszönöm a precíz és nagyon részletes leírást! A doboz gyártója sem írhatta volna le jobban :D
Ez így nagyon jónak tűnik, mivel a doboz ad egyfajta "vintage" hangulatot a lemezjátszónak. Amiket szeretek, volt is pár éve még jó néhány igazi fadobozos klasszikusom.
Hajlok a megvételre, de kicsit még agyalok a dolgon, más projektek is folyamatban vannak, a pénz meg persze véges, sajna...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: erisza »

Szia!

A GR hivatalos méretei: 453 mm széles és 372 mm mély. A szélesség az sima liba, de a mélység adat csal. Ebben benne van a plexi tető műanyag fogadója is, viszont anélkül a mélysége 347 mm. A doboz belső mélysége 459 mm, illetve 355 mm, így oldalról marad 3-3 mm, illetve hátulról 5 mm (ha elöl is 3 mm-re van állítva). A tető fogadójának a helye ki van vágva, így az is elfér. Mellékelek pár fotót a belső méretekről, illetve a korábbi mk2-es elhelyezéséről. Azokból minden kiderül :)

A behelyezés nekem is fejfájást okozott elsőre, de aztán rájöttem, hogy hogyan kell csinálni okosan... többször kivettem az átépítések miatt a lejátszót, de soha nem sikerült megkarcolnom közben (hála az égnek! :))

A behelyezés művelete: dekorációhoz használt műanyag szalag (amivel a masnikat kötik a hölgyek az ajándékokra) átfűzve a lejátszó alatt két példányban egymástól kb. 20 cm-re. Mindegyikből egy-egy kört csinálni, majd azzal lehet finoman beemelni a helyére, kvázi mint egy daru. Addig nem szabad elvágni, amíg be nincs rendesen szintezve, hiszen a lábakkal játszani kell. Ha a szintezés kész, akkor a szalagokat elvágva ki lehet húzni a lejátszó alól anélkül, hogy megsértené azt.

A kivétel egy kicsit bonyolultabb, hiszen nincs szalag, amivel meg lehetne emelni. A doboz elejét enyhén megemelve a hátsó részénél kell megfogni a lejátszót a tető fogadó műanyagnál. Így anélkül kivehető belőle, hogy hozzáérne a lejátszóhoz a doboz.

A kábeleket előre be kell kötni, majd apránként kihúzni a réseken miközben helyezzük be a dobozba. Én erre inkább segítséget kértem, és az egyik fiammal közösen tettük bele, de azért olyan is volt, hogy egyedül kellett... és úgy is ment.

Nagyon merev és vastag kábelt nem ajánlok hozzá. Elvileg elfér, de a behelyezés gyötrelmes lenne, mert a merev kábel elnyomná a lemezjátszót miközben engeded bele.

És akkor a képek:
IMG_1940.jpg
IMG_1940.jpg (1.58 MiB) Megtekintve 294 alkalommal
IMG_1941.jpg
IMG_1941.jpg (1.65 MiB) Megtekintve 294 alkalommal
t2.jpg
t2.jpg (676.02 KiB) Megtekintve 294 alkalommal
t4.jpg
t4.jpg (664.8 KiB) Megtekintve 294 alkalommal
t5.jpg
t5.jpg (687.19 KiB) Megtekintve 294 alkalommal

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Szia, köszönöm a képet!
A lemezjátszó behelyezése nem volt nagyon strapás, könnyen megy?
A kábelek, táp és RCA kivezetése is rendben volt? Nekem 1210 GR van, tehát már gyárilag csak táp aljzat és RCA kimenet van, nincs semmi fix kábel, gondolom előre be kell kábelezni és úgy behelyezni a fa burkolatba...
Mennyire passzentos a doboz, ki/berakáskor nem karistolja össze a doboz a lejátszó oldalát?
Nyilván nem rakosgatja az ember hetente ki-be, de ezek azért nekem fontosak, az én GR-em másfél éves, uszkve karcmentes, szeretném ha így is maradna.. ráadásul ugye matt fekete, ami elég érzékeny.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: erisza »

Készítettem egy gyors fotót... 4 db ilyen láb van rajta...

Üdv.
Szabolcs
IMG_1937.jpg
IMG_1937.jpg (601.61 KiB) Megtekintve 354 alkalommal

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

erisza írta:
2021.01.24., vas. 11:12
Szia!

De, a lábak kis félgömb formában találhatóak a doboz alján, és annak részei. Gondolom ragasztással van rögzítve.

Üdv.
Szabolcs
Aha, szuper.
esetleg képeket a doboz aljáról, ha nem nagy gond...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: erisza »

Szia!

De, a lábak kis félgömb formában találhatóak a doboz alján, és annak részei. Gondolom ragasztással van rögzítve.

Üdv.
Szabolcs

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

A sorbothane lábak gondolom nem tartozék?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: erisza »

64.990,- Ft

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Audio Gold lemezjátszó doboz

Hozzászólás Szerző: erisza »

Sziasztok,

eladtam a lemezjátszómat és így feleslegessé vált a hirdetés tárgyát képező Audio Gold lemezjátszó-tartó doboz.

Kettős célt szolgált:
a.) rezgéscsillapítás
b.) optikailag nagyot dobott a lemezjátszón és a szoba díszévé tette az 1200-ast

A gyári lábai helyére egy-egy kis fekete tüskét csavarozva lehet leválasztani a doboztól rezgéscsillapítási szempontból a lemezjátszót. A doboz alulról zárt és sorbothane lábakat kapott.

A következő típusokkal kompatibilis:
- Technics 1200/1210 mk2-mk7, 1300, 1500, GR
- Audio Technica LP120, LP140, LP5

Bővebb leírás és extra fotók más lemezjátszó típusokkal:
https://audiogold.co.uk/product/audio-g ... on-plinth/

Kézzel készült angol termék!

A jelenlegi ára szállítással együtt 235 angol font, amire VÁM és ÁFA menne, így 125e Ft körül alakulna kintről.

Az enyém irányára: 72.000,- Ft.

Helyileg Komáromban található. Személyes átvétel vagy posta is megoldható.

Érdeklődéseket privát üzenetben várok.

Az egyes fotókon található lemezjátszó nem része a hirdetésnek!

Köszönöm, hogy elolvastad!

Üdv.
Szabolcs
AudioGold.jpg
AudioGold.jpg (836.69 KiB) Megtekintve 595 alkalommal
IMG_0274.jpg
IMG_0274.jpg (1.08 MiB) Megtekintve 595 alkalommal
IMG_2950.jpg
IMG_2950.jpg (1.26 MiB) Megtekintve 595 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Hifi és házimozi tartozékok, kiegészítők”