Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Lezárt
Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Vikunya írta:
2019.12.17., kedd 23:18
Én nem azzal (mármint a szűréssel) kezdeném, mert az ingoványos a terület. Sokszor nem jobb, csak manipulált lesz tőle a hang. Ami jó, az általában nagyon drága is. Helyette (megjegyezve, hogy nem műszaki ember vagyok, így csak gyakorlati tapasztalataim mondom):

1.A legfontosabb a külön villanyóra a hifihez (Ha kell kismegszakító tábla, akkor az min. 3 olvadóbiztosítékkal vagy minőségi kismegszakítóval).

Volt ilyen külön órám, s csak az óránál volt kismegszakító, illetve a folytonosság megtörése nélkül jött az órából a konnektorig a drót. Nem kicsit volt jobb a hang, mint a mellette lévő, a közös órára kötött konnektor használata esetén. Ez kb. egy átlagos szűrő ára villanyszereléssel együtt, de azután :D

Ha csak erre van keret, akkor a 2. -3. pont szerinti ösvény ráér (persze a vésés miatt jobb egyben letudni legalább az ösvény becsövezését).

Ja, az új óra 3 hónap alatt áll be, addig mással járattam, mert eleinte pocsékul szólt, de aztán szép lassan fordult a kocka.

2. Ösvény ( kettő vagy több) 2,5 mm-es (illetve az egyik inkább legyen 4 mm-es) tömör rézdrótból. (Nekem anno a 4-es jött be, főleg erősítőnél) A 4-esnél vastagabb "emberszabású" hifinél inkább csak elcseszi a hangot.(6-ost és 10-est próbáltam sad.gif )

Ha nagyon közel van az automata, akkor a legjobb, ha az erősítőhöz és forráshoz a már bevált hálózati kábelekből készül az ösvény is.

3. Ha nem lehet direkt kiállásokkal a készülékig vinni a kábelt, akkor kell (kettő vagy inkább négy/hat) "audio grade" minőségű fali aljzat. Ha ez nem elég vagy nem akarunk "építkezni", akkor minőségi elosztót kell építeni (lehetőleg áganként a készülékhez használttal azonos belső kábelezéssel)

Ehhez az elosztó építés előtt (de általában is) célszerű (egy elosztóhoz csatlakoztatottan) a készülékek csatlakoztatási sorrendjének meghatározása. A szokás szerinti (leginkább bevált) - az áramirány szerinti - forrás-előfok-végfok sorrend, de próbálni kell, mert nekem jött már be a fordítottja is.

4.A készülékek fázishelyes csatlakozásának ellenőrzése (és bejelölése) a hifi láncban. Majd azután a ház összes fogyasztójánál. Ehhez kell egy fázisceruza meg egy (készen is kapható) polaritás indikátor, de aki ügyes, az csinálhat is. (Meglepő eredménye tud lenni mindkét szinten. A nem hifi készülékek bemérésével most babrálok, de eddig tetszik, amit hallok.)

Na, ezután kezd érdekessé válni, hogy kell-e még egyáltalán szűrő. Megjegyzem a kérdésben szereplő Audio Note elektronikák messze nem olyan érzékenyek a tápellátásra, mint mások (pl. a tranyósok többsége).

5. Ha egyenárammal is kínlódni kell. Azt a hgyományos szűrő nem oldja meg.

E téren én is szívesen meghallgatnám, mi a korrekt megoldás. Több kevesebb mind a három fázisomon ott táncol.
(Hummbusterem van. Nagyjából műxik a dolog, de lennie kell más megoldásnak is.)
Most olvasom a tapasztalataidat, iránymutatásaidat. Egy kérdés: A külön villanyóra analóg, vagy digitális-e, mert mostantól csak digitálisat engednek felszerelni. Nálam épp óracsere volt tavaly, nagy nehezen kikönyörögtem, hogy ne digitálisra cseréljék, azt mondták 3 év és utána jön a digitális óra. Annak vajon milyen a hangja? A Merlinben már 22 éve/Liszt F tér/3 olvadóbetétes áramkörön jött a tápáram a 3x4 aljzathoz, hogy el lehessen különíteni a forrásokat, erősítőket, digitális eszközöket. Szerintem /én még nem hallottam ugyan/vannak olyan szűrők /Vortex hifi/, melyek nem szólnak bele a hangba, illetve amit hallunk, az csak pozitív. Egy link a hangi eredményekről: https://www.audiophil-online.de/netzfil ... i-bob.html
Én ennek a tesztnek az eredményét tökéletesen elhiszem, mert saját tapasztalataim vannak ebben a témakörben, igaz, hogy nem pont ezekkel a szűrőkkel, de olyanokkal, melyek e koncepció mentén készülnek. Viszont ami nagyon hatásos, az itt is drága, azonban lépésenként megvehető. Én nem hiszek pl a PS Audio "erőművekben", az aktív saját hang elv miatt. Az én rendszerem mindig kimutatja a "művi"-t, arra törekszem, csak olyan eszközt vagyok hajlandó használni, ami ennek ellenkezőjét produkálja. És úgy gondolom, meg is találtam ezt a termékcsoportot, már a tápellátás területén is.
A fázishelyességet mi mindig fülre állítottuk be, én abban hiszek, illetve mert van egy olyan elmélet, melynek a gyakorlatbani beválását már számtalanszor megtapasztaltam.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Hifimad
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2019.02.23., szomb. 14:40
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Baja

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: Hifimad »

Én is köszönöm az információt Pointe és Vikunya fórumtársaknak! 36_1_11.gif

Avatar
Bzoli63
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2014.07.25., pén. 19:14
Értékelés: 17

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: Bzoli63 »

Üdv, küldtem P.Ü.-t

Avatar
pancsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2017.09.16., szomb. 10:16
Értékelés: 14

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: pancsa »

Nem széllel szemben hirdeted!!!
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam.
Abszolút érthető volt amit írtál és boldogan megcsináltatnám.
Én sem vagyok műszaki ember, de az átjön , hogy ez nem woodoo.
Csakhát a logisztika ___

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

Amúgy meg lassan (sajnos) kezdek egyetérteni Soundmania fórumtárs véleményével.

Minek is hirdessem én itt az igét a széllel szemben. Vedd meg a legdrágább Furutech kábelezést, elosztót és csatlakozókat. Ha azután rájössz, hogy a rendszered ebből nem profitál (kevés hozzá), akkor ne mond, hogy nem szóltam. :D

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

Igen, ahhoz hogy például egy Konus, 47 Lab rendszer kifussa magát, előbb - a következő festés előtt - csináld meg legalább a külön órát. Nálam az jön. Azután ígérem soha többet nem kell sem velem (sem senkivel) beszélned. Magáért beszél, csak lusták vagyunk....., majd megoldja a csuda kábel vagy konnektor (elosztó) stb... Nem fogja.... leborulok.gif

Avatar
pancsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2017.09.16., szomb. 10:16
Értékelés: 14

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: pancsa »

Vikunya! Köszi a részletes útmutatást.
Kár, hogy nem 15 évvel korábban vagyunk amikor a tetőtér épült --- :smile29:
Ez nem jelenti azt, hogy egyszer nem vadulok be egy délutáni lemezezés után.
Láttam már hasonló megoldást, de ott Kondo, 47 Lab, FAL stb.zenélt, nem csak drótok és villanyóra:)
Pointe! THX ___

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

Én nem azzal (mármint a szűréssel) kezdeném, mert az ingoványos a terület. Sokszor nem jobb, csak manipulált lesz tőle a hang. Ami jó, az általában nagyon drága is. Helyette (megjegyezve, hogy nem műszaki ember vagyok, így csak gyakorlati tapasztalataim mondom):

1.A legfontosabb a külön villanyóra a hifihez (Ha kell kismegszakító tábla, akkor az min. 3 olvadóbiztosítékkal vagy minőségi kismegszakítóval).

Volt ilyen külön órám, s csak az óránál volt kismegszakító, illetve a folytonosság megtörése nélkül jött az órából a konnektorig a drót. Nem kicsit volt jobb a hang, mint a mellette lévő, a közös órára kötött konnektor használata esetén. Ez kb. egy átlagos szűrő ára villanyszereléssel együtt, de azután :D

Ha csak erre van keret, akkor a 2. -3. pont szerinti ösvény ráér (persze a vésés miatt jobb egyben letudni legalább az ösvény becsövezését).

Ja, az új óra 3 hónap alatt áll be, addig mással járattam, mert eleinte pocsékul szólt, de aztán szép lassan fordult a kocka.

2. Ösvény ( kettő vagy több) 2,5 mm-es (illetve az egyik inkább legyen 4 mm-es) tömör rézdrótból. (Nekem anno a 4-es jött be, főleg erősítőnél) A 4-esnél vastagabb "emberszabású" hifinél inkább csak elcseszi a hangot.(6-ost és 10-est próbáltam sad.gif )

Ha nagyon közel van az automata, akkor a legjobb, ha az erősítőhöz és forráshoz a már bevált hálózati kábelekből készül az ösvény is.

3. Ha nem lehet direkt kiállásokkal a készülékig vinni a kábelt, akkor kell (kettő vagy inkább négy/hat) "audio grade" minőségű fali aljzat. Ha ez nem elég vagy nem akarunk "építkezni", akkor minőségi elosztót kell építeni (lehetőleg áganként a készülékhez használttal azonos belső kábelezéssel)

Ehhez az elosztó építés előtt (de általában is) célszerű (egy elosztóhoz csatlakoztatottan) a készülékek csatlakoztatási sorrendjének meghatározása. A szokás szerinti (leginkább bevált) - az áramirány szerinti - forrás-előfok-végfok sorrend, de próbálni kell, mert nekem jött már be a fordítottja is.

4.A készülékek fázishelyes csatlakozásának ellenőrzése (és bejelölése) a hifi láncban. Majd azután a ház összes fogyasztójánál. Ehhez kell egy fázisceruza meg egy (készen is kapható) polaritás indikátor, de aki ügyes, az csinálhat is. (Meglepő eredménye tud lenni mindkét szinten. A nem hifi készülékek bemérésével most babrálok, de eddig tetszik, amit hallok.)

Na, ezután kezd érdekessé válni, hogy kell-e még egyáltalán szűrő. Megjegyzem a kérdésben szereplő Audio Note elektronikák messze nem olyan érzékenyek a tápellátásra, mint mások (pl. a tranyósok többsége).

5. Ha egyenárammal is kínlódni kell. Azt a hgyományos szűrő nem oldja meg.

E téren én is szívesen meghallgatnám, mi a korrekt megoldás. Több kevesebb mind a három fázisomon ott táncol.
(Hummbusterem van. Nagyjából műxik a dolog, de lennie kell más megoldásnak is.)

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Néhány éve leálltunk a gyártással.

Egyrészt nagyon drága volt az előállítás, és azt az árat, amiért megérte volna gyártásban tartani, nem fiették volna meg a vevők. Olyan 200 ezer körül lett volna a kisebb, és 350-400 körül a nagyobb.

A másik probléma az volt, hogy megjósolhatatlan volt, beválik-e. 10 próbakészülékből négyet visszakaptunk, mert nem hozott változást, vagy nem tetszett a változás, amit hozott. Igaz, a másik hatot örömmel kifizették.

De gyártóként ez elég rossz arány, nincs értelme foglalkozni vele.

Végig hangsúlyoztuk, hogy a próba saját rendszerben kötelező. Lakótelepen, egyéb sűrűn lakott helyeken inkább szerették, családi házas, nem iparosított környékeken inkább nem.

A saját rendszeremben inkább nem használtam.

Online
Avatar
Hifimad
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2019.02.23., szomb. 14:40
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Baja

Re: Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: Hifimad »

Csatlakozom pancsa fórumtárshoz. Engem is a fent nevezett eszközökröl érdekele vélemény.

Avatar
pancsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2017.09.16., szomb. 10:16
Értékelés: 14

Pointe TPC 600, 1200 leválasztótrafó

Hozzászólás Szerző: pancsa »

A hirdetés témájában megadott termékek valamelyike érdekelne.
Audio Note rendszer mögötti "bérházi" áram megregulázása céljából.
Vélemények nagyon érdekelnének.
:napsut:

Lezárt

Vissza: “Hifi és házimozi tartozékok, kiegészítők (keres)”