Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kazettás deckek

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

greenbio írta:
2021.12.13., hétf. 13:13
Sziasztok!

A következő jelenséget tapasztalom a magnómmal: a Play gomb megnyomása után kb. 1,5 másodperccel a magas hangok nagyon eltompulnak és úgy is maradnak. Az első 1,5 sec a kívánt, helyes állapot. Szíj cserével nem fog megoldódni, mivel direct drive magnó: Technics RS-276US. Köszi ja valaki tud valami tanácsot adni
Tiszteletem!
Mikor tartottad utoljára karban?
A szalagvezetéssel lehet a gond. A kazetta valamennyire kordában tartja, de ha elkoszolódik
a szalag-továbbító tengely, (capstan) vagy a gumigörgő, akkor nem pontosan vezeti a szalagot.
Megváltozik a relatív rés-függőlegesség, ez magashang vesztéssel jár, ezt hallod. Persze
hibás kazetta is okozhat ilyesmit, de gondolom, többel is próbáltad.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Sziasztok!

A következő jelenséget tapasztalom a magnómmal: a Play gomb megnyomása után kb. 1,5 másodperccel a magas hangok nagyon eltompulnak és úgy is maradnak. Az első 1,5 sec a kívánt, helyes állapot. Szíj cserével nem fog megoldódni, mivel direct drive magnó: Technics RS-276US. Köszi ja valaki tud valami tanácsot adni

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12090
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Pioneer CTS 630S

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kings5 írta:
2021.12.05., vas. 19:26
Sziasztok.Tanácsot kérnék.ezzel a Pio deckkel kapcsolatban.Évekig állt,most elö lett végve.Ki lett szépen tisztitva,görgök gumiszij nem nyult meg.Mük rendesen,minden funkcioja jő,csak egy a bibi vele,hogy kb 3 orás müködés után,egyszer csak nem akar felvenni.Továbbra is minden ok,kijelzön ott a bemeneti jel,de monitor állásban a régi felvétel hallatszik rec üzem modban,Megköszönném,ha valaki tudna segiteni.
Legközelebb itt a helyén, ha lehet.Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kings5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2005.02.18., pén. 20:43
Értékelés: 1
Kapcsolat:

Pioneer CTS 630S

Hozzászólás Szerző: kings5 »

Sziasztok.Tanácsot kérnék.ezzel a Pio deckkel kapcsolatban.Évekig állt,most elö lett végve.Ki lett szépen tisztitva,görgök gumiszij nem nyult meg.Mük rendesen,minden funkcioja jő,csak egy a bibi vele,hogy kb 3 orás müködés után,egyszer csak nem akar felvenni.Továbbra is minden ok,kijelzön ott a bemeneti jel,de monitor állásban a régi felvétel hallatszik rec üzem modban,Megköszönném,ha valaki tudna segiteni.

Avatar
kináz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2009.01.03., szomb. 10:05
Értékelés: 64
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: kináz »

Tud valaki egy megbízható szerelőt egy Marantz DD-82 (DCC magnó) szervízeléséhez Budapesten, illetve Bp. környékén? Köszönöm, ha privát üzenetben tippeket kapok.

Avatar
sanya74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.07.29., szer. 23:39
Értékelés: 0

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: sanya74 »

Kedves Fórumtársak!

Tudtok ajánlani valakit Debrecenben vagy a környékén, aki magnók átnézésével, felújításával, javításával foglalkozik?

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: chopper »

[/quote]
Az engine-en csak user manual van fenn hozzá és sales brochure+user manual.Service nincs.
[/quote]

Ha valakinek van tippje, hogy honnan lehet megszerezni a Kenwood KX-70 deck service manual-jat az kérem jelezze.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12090
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

chopper írta:
2021.09.03., pén. 15:57
Kenwood KX-70 deckhez keresek service manual-t.
A hifiengine weboldalon valószínűleg fennvan, ezért ha valakinek van regisztrációja a hifiengine-hez akkor kérem segítsen, mert a regisztráció jelenleg nem lehetséges.
Az engine-en csak user manual van fenn hozzá és sales brochure+user manual.Service nincs.
hfe_kenwood_kx-70_en.pdf
(3.98 MiB) Letöltve 105 alkalommal.
hfe_kenwood_kx-70_900_1000d_brochure_en.pdf
(6.05 MiB) Letöltve 29 alkalommal.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: chopper »

Kenwood KX-70 deckhez keresek service manual-t.
A hifiengine weboldalon valószínűleg fennvan, ezért ha valakinek van regisztrációja a hifiengine-hez akkor kérem segítsen, mert a regisztráció jelenleg nem lehetséges.

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: chopper »

Sziasztok!
Kenwood KX-70 deckhez keresek service manual-t. Ha valakinek van a birtokában vagy tud egy internetes elérhetőséget (pl. linket) kérem jelezze.

schzoli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.08.10., kedd 13:29
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: schzoli »

Sziasztok ! keresek Yamaha kx-650 3 fejes deckhez nyomógörgőt és ékszijkészletet ( az ékszijgond még nem jelentkezett , az tartalékként szánnám , nemtudom a paramétereit sajnos ) A nyomógörgőt elképzelhető hogy ki lehetne váltani hasonló görgőkkel ( 2 különböző méretű ..) de nem találtam műszakilag pontos méretezést se róla, kiszerelve pedig még nincs igy lemérni sem volt lehetőségem, így passz a görgő átmérő, szélesség és a tengely méret . Szívesen fogadnék tanácsot is hogy kitől vagy honnan lehetne beszerezni ezeket , vagy aki rendelget külföldről hasonló alkatrészt s bevenné az enyémet is közé egyszer ,kifizetném természetesen :) Köszönöm előre is . üdv.
234324992_510843679986795_475496668399660618_n.jpg
234324992_510843679986795_475496668399660618_n.jpg (76.06 KiB) Megtekintve 1718 alkalommal

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: mishow »

feliot írta:
2021.06.27., vas. 18:39
Esetleg konkrét típust tudtok még javasolni (valamilyen budget verzió most elégséges lenne)
Bár óvatos szoktam lenni az ajánlásokkal, de ha budget megoldás elég, akkor van most a hirdetések közt egy Styleaudio Carat HD1V dac. Olyat elég sokat nyúztam ahhoz, hogy elindulásnak merjem ajánlani. Ha ügyes vagy, talán még tudsz alkudni az árából is :rolleyes:

feliot
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.18., szomb. 13:23
Értékelés: 1

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: feliot »

Vágom :)
Esetleg konkrét típust tudtok még javasolni (valamilyen budget verzió most elégséges lenne)?
Thx

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: mishow »

feliot írta:
2021.06.26., szomb. 20:32
akkor olyat keressek amin van USB csatoló, amin van RCA kimenet?
Igen. USB be és LINE OUT ki 36_1_11.gif
Ez utóbbi lehet RCA vagy jack is, a lényeg, hogy line legyen és ne headphones!

feliot
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.18., szomb. 13:23
Értékelés: 1

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: feliot »

Sziasztok!

Köszönöm a hasznos tippeket! Sejtettem, hogy kelleni fog egy DAC, amivel semmi gond (nem kell ingyen ebéd :D).
Igen, rengeteg Dac van a piacon: elsősorban akkor olyat keressek amin van USB csatoló, amin van RCA kimenet?

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Mobil eszköz magnódeck kapcsolat

Hozzászólás Szerző: juliush »

feliot írta:
2021.06.25., pén. 11:22
Sziasztok!

Kicsit el vagyok veszve, ezért fordulok hozzátok.
A következőt szeretném megvalósítani: az Ipad Air 4-ről szeretném “etetni” a kazettás deckjeimet. A gond az, hogy a jelszint nem megfelelő az Ipad felől (USB-C>3.5mm>RCA), a hang torz, mintha vödörből szólna. Próbáltam más gyártó mobiltelójának fejhallgató kimenetelével, de az eredmény ua. rossz. Jelenleg egy notebook és egy Pro-ject Dac közbeiktatásával oldom meg, de ez így macerásabb, kényelmesebb lenne az Ipad-es lehetőség.
Várnám a javaslatokat, hogyan lehetne ezt megoldani.

Előre is köszönöm!
Szia!
Az iPad is tud hajtani DAC-ot egy filléres USB-C OTG kábel közbeiktatásával. Nálam az alábbival simán megy mindegyik DAC-om.
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 54977.html
viewtopic.php?p=2533537#p2533537
Sok sikert!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Mobil eszköz magnódeck kapcsolat

Hozzászólás Szerző: mishow »

feliot írta:
2021.06.25., pén. 11:22
A gond az, hogy a jelszint nem megfelelő az Ipad felől (USB-C>3.5mm>RCA), a hang torz, mintha vödörből szólna. Próbáltam más gyártó mobiltelójának fejhallgató kimenetelével, de az eredmény ua. rossz. Jelenleg egy notebook és egy Pro-ject Dac közbeiktatásával oldom meg, de ez így macerásabb, kényelmesebb lenne az Ipad-es lehetőség.
Ahogy a mondás tartja: ingyen ebéd nincs.
Az RCA bemenetet szabvány RCA jellel kell etetned, azaz valamilyen eszköz line out kimenetéről. Tehát kell a dac.
Ha a kényelem a cél, akkor vehetsz olyan mobil dac-ot, amit direkt a telefonok és tabletek hangjának digit -> analóg átalakítására találtak ki. A FiiO és az AQ is csinál ilyeneket, az ESi meg pl nagyon profi az oda-vissza AD-DA minden formájában, de ha rákeresel, lesz más is ezerféle.
A füles kimenet erősített analóg jel, teljesen más illesztési értékekkel, mindig torz lesz és magashiányos.
Magyarul: ugyanazt a megoldást kell keresned, mintha az iPaddel közvetlenül erősítőre csatlakoznál.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12090
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Mobil eszköz magnódeck kapcsolat

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

feliot írta:
2021.06.25., pén. 11:22
Sziasztok!

Kicsit el vagyok veszve, ezért fordulok hozzátok.
A következőt szeretném megvalósítani: az Ipad Air 4-ről szeretném “etetni” a kazettás deckjeimet. A gond az, hogy a jelszint nem megfelelő az Ipad felől (USB-C>3.5mm>RCA), a hang torz, mintha vödörből szólna. Próbáltam más gyártó mobiltelójának fejhallgató kimenetelével, de az eredmény ua. rossz. Jelenleg egy notebook és egy Pro-ject Dac közbeiktatásával oldom meg, de ez így macerásabb, kényelmesebb lenne az Ipad-es lehetőség.
Várnám a javaslatokat, hogyan lehetne ezt megoldani.

Előre is köszönöm!
A kérdésed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

feliot
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.18., szomb. 13:23
Értékelés: 1

Mobil eszköz magnódeck kapcsolat

Hozzászólás Szerző: feliot »

Sziasztok!

Kicsit el vagyok veszve, ezért fordulok hozzátok.
A következőt szeretném megvalósítani: az Ipad Air 4-ről szeretném “etetni” a kazettás deckjeimet. A gond az, hogy a jelszint nem megfelelő az Ipad felől (USB-C>3.5mm>RCA), a hang torz, mintha vödörből szólna. Próbáltam más gyártó mobiltelójának fejhallgató kimenetelével, de az eredmény ua. rossz. Jelenleg egy notebook és egy Pro-ject Dac közbeiktatásával oldom meg, de ez így macerásabb, kényelmesebb lenne az Ipad-es lehetőség.
Várnám a javaslatokat, hogyan lehetne ezt megoldani.

Előre is köszönöm!

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Sziasztok!

Én is javítás ügyben érdeklődnék.1989-ben Münchenben vásároltam 999.-DM -ért egy Pioneer CT 737-est. Legalább 10 éve nem használtam. Elővettem, leporoltam, de kevésnek bizonyult. Szaki is kéne hozzá! Valakinek ötlete?
Szarvason lakom, de persze Bp-i szerviz is jó lehet, de ha közelebb van egy jó szaki annak jobban örülnék.
Ha valakinek van ötlete kérem írjon!
Köszönöm!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: alto »

Akai GX-65 és GX-75 kazettás magnók javításához tudtok ajánlani megbizható szakembert Budapesten vagy a környékén?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

kingnp
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.04.19., vas. 19:54
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: veszprem megye

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: kingnp »

Sziasztok,

Javít valaki decket (Sony TC-WE835S) Veszprém vagy Fejér megyében? Szíj és nyomógörgő csere, esetleg kondik is ha úgy alakul.

Köszi!
torony.PNG
torony.PNG (613.52 KiB) Megtekintve 2523 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.01.31., vas. 11:11
zoli73 írta:
2021.01.31., vas. 09:43
Alex_Aston írta:
2021.01.31., vas. 08:48


De pl. egy Sony HF, vagy TDK D sosem volt jó...
Dehogynem! Amikor mást nem lehetett kapni, akkor nagyon is jó volt! Egykor örültünk, hogy valamit egyáltalán lehetett kapni.
Emlékszem a 80' évek elején a testvéremmel bejártunk jónéhány boltot Budapesten, csak hogy üres kazettát kapjunk. Ő már akkor oda járt középiskolába, volt "helyismerete", hol, melyik boltokat kell felkeresni, ahol van esély hozzájutni kazettához.
Nos, egy ilyen, akár fél napig is eltartó portya után, mikor a sokadik boltban végre kaptunk 1-2 TDK D-t, vagy HF Sony-t, nagyon tudtunk neki örülni. Persze, ezek a gyártók alap kategórias kazettái voltak, de Mi ezeknek is nagyon tudtunk örülni azokban az "inséges" időkben.
Később, mikor én kezdtem a középiskolás tanulmányaimat(88'), már más volt a helyzet.
A rendszerváltással, sőt már kicsivel előtte, betörtek a piacra, és szinte bármilyen kazettát be lehetett szerezni.
Attila még jó nem volt. Ahogy a Trabant sem. Max nosztalgia. Persze kétkazettás magnó esetében mindegy volt kb. milyen szalag van benne.
De a boros hasonlatot nézve, nem az műanyag palackos asztali bort teszik el vitrinbe, nem?
Hogy ki az az Attila azt nem tudom, de nem nosztalgia volt, hanem a nagy Magyar valóság. A 80' évek első felében, ezekkel a kazettákkal kellett beérni, ez volt az elérhető csúcs, mert a boltokban szinte semilyet nem lehetett kapni, és az akkori igényekhez, készülékekhez nagyon is jó volt. Pláne, az Apánktól megörökölt Polimer, es Orwo kazettákhoz képest. Akkor csak hallottunk róla, hogy léteznek ezeknél sokkal jobb kazetták is, de ezek akkor idehaza, a beszerezhetetlenség határát súrólták. Láttam is 1-2 peldányt, amit valahol pult alól, borsos áron vásároltak, de nekem nem adatott meg.
Persze később, (ez számomra 88'-ban jött el) még soha nem látott választék zúdult ránk, akkor már én is feljebb leptem a minőségi ranglistan. Először "krómos" kazetták jöttek, pl. Sony UX, US-S, TDK SA, SA-X, Maxell XL ll, XL II S. Később mikor már rendelkeztem olyan magnóval, amivel ki tudtam használni az előnyeit, akkor jöttek a Metal szalagok, Sony XR Metal, TDK MA, MA-X, Maxell MX, MX-S. A vége felé már csak az MX-S Maxell-t vásároltam, ezzel voltak a legjobb tapasztalataim, és az utólsó magnómnak is ez "feküdt" a legjobban.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

manman12 írta:
2021.01.31., vas. 12:31
Én csak maxell kazikat használok és igen volt csomagoltam is 120 percesek és tökéletesen finom,nem mint egyes tdk és sony,jvc,stb azok kissé poshadtak voltak.A legtöbbet kibontva vettem és mind jóóóóóóóóóóóóóó :D
Anno én is Maxell-t használtam a legtöbbet, XLII-S-t.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”