Az oldal belső email küldője ideiglenesen kikapcsolásra került.
A profilokban lévő email küldés mailto:cím -re lett átállítva, így remélhetőnek mindenkinek a saját levelezőprogramjából fog kimenni az email.
Ha gond van, kérlek jelezzétek az postmaster@avx.hu -n email-ben

Core Audio infók, hirek

Moderátorok: menyus2, wittao

wittao
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 951

Re: Core Audio infók, hirek

Hozzászólás Szerző: wittao » Tegnap, 00:59

Kicsit későn találtam rá erre az oldalra.

Újraindult online formában a HiFi Magazin. Meglátjuk mi sül ki belőle, személy szerint szurkolok nekik. De örülnék újra nyomtatott formában megjelenő magyar HiFi Magazinnak! Még vannak az oldalon hibák és hiányosságok, de Isten is 7 nap alatt teremtette a világot ha minden igaz, én türelemmel várok :napsut:

http://hifimagazin.net

A cikkeket bújva ráakadtam erre, ezúton is köszönjük, hogy megemlítettek bennünket:
"A másik tömegjelenetet a Core Audio portáján lehetett többször is tetten érni! Csúcs, amit magyar gyártó lévén letettek az asztalra! Az egy tömbből mart aluházas cuccaik, a minőség iránti elkötelezettségük, a szemnek és a fülnek is már messziről észrevehető. Ráadásként szerintem igazán jó lóra tettek, hiszen a zenehallgatási divat legnagyobb hullámát lovagolják meg! A számítógép alapú zenelejátszás a fő profil és a kiegészítőik. A Harbeth (40.1 ha minden igaz) hangfalból igazán komoly előadást sikerült elővezetni a bent ülők és főleg a kint rekedtek számára, pedig tapasztalataim szerint ebből a falból kihámozni a tudását igazán izzasztó feladat, főleg az erősítők, de leginkább a tulaj számára."

A dobozok ugye 40.2-k voltak, de sebaj, a 40.1-eket is meghajtottuk volna :)
Audio PC, Core Audio KARUNA ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA végfok, FOCAL 1027 BE
Kábelek: WireWorld USB,Valhalla AgPt,Valhalla Aura V2/2,Gryphon Guideline GOLD, ELROD tápok
PR Akusztika

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.29., csüt. 01:46

Kicsit elkalandoztunk hibrid audio/video PC irányba. Az első példányt már használja a gazdája kizárólag házimozizásra. A másodikat dual boot megoldással készítettük. Amikor audio lejátszást választ a felhasználó, akkor passzív hűtéses gépként működik, amikor pedig videolejátszást akkor egy 8dB-s ventillátor segíti a passzív hűtők munkáját. Még járódik a gép, reméljük mihamarabb aktív teszten is megizzaszthatjuk :D

Néhány kép:
1.jpg
1.jpg (903.83 KiB) Megtekintve 378 alkalommal
2.jpg
2.jpg (391.98 KiB) Megtekintve 378 alkalommal
4.jpg
4.jpg (409.27 KiB) Megtekintve 378 alkalommal
Kábelek: WireWorld USB,Valhalla AgPt,Valhalla Aura V2/2,Gryphon Guideline GOLD, ELROD tápok
PR Akusztika

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.20., kedd 23:10

Szeretnek megkerni mindenkit, folytassuk ezt a temat a csevegoben. Hores koszonjuk a hozzaszolasodat, a Csevegoben valaszolok.
PR Akusztika

Hores
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Hores » 2018.11.20., kedd 23:04

Én csak most kezdtem bele a HiFi "olvasgatásba", de ilyeneket sokszor olvasok, hogy "egy rendsze olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme", stb. Ha egy 500Ft-os kábel jó "bent", akkor miért kell 6 millás kábel "kívülre"??, oda is passzintható lenne a típusazonos kábel, stimmelne az ellenállás, "sebesség", az egyéb paraméterek ...

Itt nem arról van szó, hogy kinek hogy szól a rendszere, csak ezt tényleg úgy tűnik sokan nem értették meg.

tonya
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 284

Hozzászólás Szerző: tonya » 2018.11.20., kedd 20:37

Sonny írta:
2018.11.19., hétf. 15:53
Már megint terelsz.
Nem tudom, hogy nem akarod vagy tènyleg nem èrted, amit írok. gondolkodik.gif
(rèszemről befejeztem)
Azért egyszer én szívesen meghallgatnám a rendszered, mert én úgy veszem észre, hogy ami gyári az szerinted eredendően nem jó csak azután ha tele van pakolva az általad jónak tartott kondikkal, tekercsekkel, kábelekkel. ;)

:rolleyes:

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2038

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.11.20., kedd 11:01

Sonny írta:
2018.11.18., vas. 15:16
Elbeszèlünk egymás mellett. A kiállított hangsugárzókat vègighallgatva a Harbeth az ÈN VÈLEMÈNYEM szerint rossz ár/èrtèk aránnyal rendelkezik. Lehet, hogy az elvárásaim voltak magasak . . .
NEM hangsugárzók szerepeltek a kiállításon, hanem komplett audio rendszerek, amiben a forrás zene és az akusztika is benne van. Az, hogy kinek mi tetszik egy kiállítás szobácskájában adott pillanatban, az sok mindentől függ, ráfogni egy hangsugárzóra, aminek mellesleg elég komoly reputációja van világszerte, hogy márpedig nem jó, és különben is túl drága, elég könnyelmű kijelentés... Én kivártam, míg középen elöl ülhettem, és ott hallgattam a cuccost, a zenére figyeltem,és közben nem arra gondoltam, hogy jaj, mennyibe is kerül, az csak később volt egy szempont a sok közül, amikor magamban összegeztem a kiállításon hallottakat.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 865

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.11.19., hétf. 16:50

Srácok, a Harbeth tudtommal nem Core Audio termék ( még :D ). Érdemes lenne inkább a Harbeth topicban kivesézni ezeket a hangsugárzókat, ha úgy érzitek erre szükség van.
Az, hogy a belseje igénytelen, hanyag munkát mutat, az egyszerűen nem igaz. Ez egy nagyon is gondosan megtervezett hangváltó, valóban sok alkatrészből, de nyilván a 3 út és az esetleges kompenzációs körök, illetve a párhuzamosan kötött több kisebb értékű kondenzátor ezt adja.
Az angolok kicsit másként csinálják a HiFit. Javarészt tesznek a kábelekre, de sok esetben az ezoterikus alkatrészekre is és inkább a kapcsolást cizellálják, amihez azért több szakértelem, munka, mérés, stb. kell, mint bekötni egy 500Ft-os helyett egy 5.000Ft-os kondit. Gyaníthatóan szerintük nem ettől lesz jó hangja a doboznak. Ezt persze nem kell elfogadni, lehet venni más dobozokat, amikben pl piros Jantzen van, mint a Human Audio Triangolo. De sokaknak azzal is baja van, szóval olyan megoldás, ami mindenkinek tetszene, nem nagyon van. :)
Valószínű egyébként, hogy van jobb ár-érték arányú doboz a Harbeth 40.2-nél, jah, de kérem, az nem egy "Harbeth". ;)
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.19., hétf. 16:39

Igen, lehet Harbeth topikban jobb helye lenne.
PR Akusztika

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2433

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.11.19., hétf. 16:35

wittao írta:
2018.11.19., hétf. 16:18
Sanyi,
nezzuk a szaraz tenyeket: van egy vilagceg, amely tobb 10.000-100.000 db hangsugarzot dobott piacra az elmult 40 evben. Ezeket a tulajdonosaik megvettek, utana meg a masod-harmad tulajdonosaik is hasznaltan. Tehat itt azert millios nagysegrendu emberrol beszelunk, akik ezeket hallgatjak, elegedetten.
Erre valaki egy magyar forumrol (tudod elismerem a munkadat, hiszen az en hangfalamat is Te csinaltad) elkezdi boncolgatni, hogy az a termek szar/tularazott/gagyi alkatresz stb. Nem erzed az aranytalansagot? Vagy esetleg ezeket szandekosan ilyenre tervezik, mert ez Neked nem tetszik, de tobben vannak akiknek meg igen. Es meg az is elkepzelheto, hogy huha magasakkal, Siltech csucs belso kabelezessel kevesebb embernek tetszene a hangjuk... hidd el itt milimeterpapiron van kiszamolva minden.
Főleg a költségoptimalizálás. ;)
De szerintem ez itt nálatok kezd erősen off-lenni...
Mac mini / Parasound / Bladelius / Pro-Ject / Diy ATC SCM100 ASL
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.19., hétf. 16:18

Sanyi,
nezzuk a szaraz tenyeket: van egy vilagceg, amely tobb 10.000-100.000 db hangsugarzot dobott piacra az elmult 40 evben. Ezeket a tulajdonosaik megvettek, utana meg a masod-harmad tulajdonosaik is hasznaltan. Tehat itt azert millios nagysegrendu emberrol beszelunk, akik ezeket hallgatjak, elegedetten.
Erre valaki egy magyar forumrol (tudod elismerem a munkadat, hiszen az en hangfalamat is Te csinaltad) elkezdi boncolgatni, hogy az a termek szar/tularazott/gagyi alkatresz stb. Nem erzed az aranytalansagot? Vagy esetleg ezeket szandekosan ilyenre tervezik, mert ez Neked nem tetszik, de tobben vannak akiknek meg igen. Es meg az is elkepzelheto, hogy huha magasakkal, Siltech csucs belso kabelezessel kevesebb embernek tetszene a hangjuk... hidd el itt milimeterpapiron van kiszamolva minden.
PR Akusztika

Sonny
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 502

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.11.19., hétf. 15:53

Már megint terelsz.
Nem tudom, hogy nem akarod vagy tènyleg nem èrted, amit írok. gondolkodik.gif
(rèszemről befejeztem)

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.19., hétf. 15:37

Sonny írta:
2018.11.19., hétf. 14:35
wittao írta:
2018.11.18., vas. 10:47
Mindenesetre ha csinalsz egy jobb dobozt, akkor szolj, mert a forgalmazon keresztul meg van a kapcsolat Allan Show-hoz es ki tudod kuldeni a dobozodat mas valtoval es magassal, ami szerinted jobban szol, toredek aron. Biztos kapkodnak majd erte, hiszen ok sem a sajat penzuk ellensegei. Ha a beker aron csokkentenek es meg jobban is szol az win-win uzlet. En drukkolok :D
Nem bírom kihagyni, túl magas a labda:
Kérdezzétek már meg Allan Show-tól, hogy 40 év alatt, több mérnöknek hogyan sikerült a Van Damme 268-575-060 belső kábelnek kiválasztani? Már a kosaramban van egy webáruházban, minden kábelemet azonnal cserélem - ha megérkezik a válasz :smile29:
Emlekszel meg arra a kis JBL monitorra, amibe bevagtad azt a nagy tolcsert? Na ha azt megmagyarazod, elkuldom neki a kepet a magyarazattal egyetemben + egy uzleti tervet is kernek amiben le van irva legalabb annyit hogyan tudsz eladni belole mint ok a P3ESR-bol. Akkor szerintem valaszolni fog a VD kabelezesre :D bocs ez szinten magas labda volt :) (amugy a 40.2 Limitedben is ez a VD kabelezes van?)
PR Akusztika

redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: redbulova » 2018.11.19., hétf. 14:44

Érdekes a fotók alaplyán a készülék külső kidolgozottsága nagyon szép, esztétikus megjelenéssel. Ellentétben a belső igénytelen, hanyag munkát mutat, olcsó alkatrészekkel. Mondom ezt úgy hogy ettől még a hangfal kivállóan szólhat és azt hiszem hogy egy régebbi hifisón hallgattam is és nagyon tetszett. De ezzel a problémával nem csak a Harbeth van egyedül.

Sonny
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.11.19., hétf. 14:35

wittao írta:
Mindenesetre ha csinalsz egy jobb dobozt, akkor szolj, mert a forgalmazon keresztul meg van a kapcsolat Allan Show-hoz es ki tudod kuldeni a dobozodat mas valtoval es magassal, ami szerinted jobban szol, toredek aron. Biztos kapkodnak majd erte, hiszen ok sem a sajat penzuk ellensegei. Ha a beker aron csokkentenek es meg jobban is szol az win-win uzlet. En drukkolok :D
Nem bírom kihagyni, túl magas a labda:
Kérdezzétek már meg Allan Show-tól, hogy 40 év alatt, több mérnöknek hogyan sikerült a Van Damme 268-575-060 belső kábelnek kiválasztani? Már a kosaramban van egy webáruházban, minden kábelemet azonnal cserélem - ha megérkezik a válasz :smile29:

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 808

Hozzászólás Szerző: viri » 2018.11.18., vas. 18:33

Sonny írta:
2018.11.18., vas. 15:16
Elbeszèlünk egymás mellett. A kiállított hangsugárzókat vègighallgatva a Harbeth az ÈN VÈLEMÈNYEM szerint rossz ár/èrtèk aránnyal rendelkezik. Lehet, hogy az elvárásaim voltak magasak . . .
Vagy az is lehet, hogy nem “magasak” voltak az elvárásaid, hanem “más” elvárásaid voltak, máshogy vagy szokva.. Nekem pl. kifejezetten meglepő volt hogy gyenge magasokról írtál, mert (igaz a kiállításon nem hallottam) de Wittaónál nagyon egyben volt a hang, és pont hogy természetes volt a magas tartomány, nem vitte túlzásba, nem harsánykodott, nem volt magamutogató, de mégis minden ott volt aminek lennie kellett, se több, se kevesebb, nekem pl. kifejezetten tetszett ez a tulajdonsága (is). De hát így kerek a világ :) Az ár érték arány, már egy más tészta, de szerintem ezt mindenki a saját pénztárcája szerint tudja csak eldönteni, itt sincs mindenre ráhúzható szabály.
Streacom FC9-FC10 dual audio PC(PPV4)-Core audio usb transzp.-Jadis JS2 Mklll.-Convergent Audio SL1 sign.-ATC Scm50ASL-2db Rythmic Audio F15-Mogami XLR,VDH Mainstream-Kondo Ksl ACc Persimmon-Entreq Apollo-Állvány: Solid Tech Radius Duo- Roy féle 10-es ösvény>PS Audio P10

Sonny
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.11.18., vas. 15:16

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 165

Hozzászólás Szerző: Tom40 » 2018.11.18., vas. 13:30

wittao írta:
2018.11.18., vas. 13:19
Szia Tom40,

köszi a pozitiv gondolatokat és szurkolást. A helyzet az, hogy az utóbbi időben nagyon sok "támadást" kaptunk egyes fórumtagoktól, amit nem tudok eldönteni milyen érdekek mentén történtek, vagy szimplán rossz napjuk van, mindegy. Hálistennek a fejlesztések miatt nincsen erre időnk, pedig szeretnénk ha ezek békésen záródnának. ......
A negativ kritikat vagy tamadast addig erdemes megtartani, amig epito jellegu, utana el kell engedni, mert nem vezet sehova es inkabb azokat kiszolgalni, akiknek tetszik az altalatok kijelolt ut. Mondon mindezt ugy, hogy nekem is megvan az okom, miert lettem passziv itt, bar en konnyen megtehetem :)
Hajra! Kereslek majd.
Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-1, AudioQuest Diamond Ethernet
DAC: Chord 2Qute, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Sztereo: Naim Supernait 2
AVR: Yamaha RX-A2010
Frontok: PMC 26, Tellurium Q Silver kábel
Hatter: Quadral Ultra Platinum 7
Center: PMC twenty centre

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Tom40 » 2018.11.18., vas. 13:24

Sonny írta:
2018.11.18., vas. 12:48
Itt a 40.2:
https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-list ... estic.html

Maradjunk annyiban, hogy az én véleményem szerint rossz ár/érték aránnyal rendelkezik :D
Ha a belsot nezed, lehet, ahhoz nem ertek, en csak egy juzer vagyok, de a linkelt cikkben engem ez jobban erdekel, amit irnak:
"This is the moment when the reviewer lacks words on how to describe these spells graphically, except that he has not heard it yet. So I will not fight with nature for strength: I have not heard such realism of acoustic music yet. Are you boring? Yes, I know, but I warned ..."

Ezert vagyok kivancsi nagyon.
Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-1, AudioQuest Diamond Ethernet

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.18., vas. 13:19

Tom40 írta:
2018.11.18., vas. 13:08
Huh, de reg szoltam hozza erdemben - aminek nyilvan megvolt az oka, de most ugy erzem, irnom kell, mert hatha erdekes masnak is, amit talaltam.

Bevallom, en nem ismertem ezt a Harbeth markat, ami azert furcsa, mert nagyon szeretem a brit mernokok munkajat az audio teren, ezert nem is ertem, hogy kerulte el a figyelmemet. Mar az ellentmondasok felkeltettek az erdeklodesemet, ezert kicsit utanajartam. Amit talaltam, az eleg kivancsiva tett, hogy meghallgassak egy par ilyen dobozt. Az egesz fejlesztest a BBC-bol inditottak, ahol gyakorlatilag oriasi tapasztalatot gyujtottek es gyujtenek abbol, hogy egyutt dolgoznak zeneszekkel, es baromi konnyen tudnak tapasztalatot epiteni, hiszen meghallgatjak es felveszik az uvegfal egyik oldalan, aztan visszahallgatjak azonnal az uvegfal masik oldalan. Teszik mindezt ugy, hogy nem keves meritesi forrasuk van a muvesz vilagbol, akik egy sorert eljonnek barmikor.

Ami szinten nagyon szimpatikus, hogy ugy allnak neki, hogy az emberi beszedhangot veszik kiindulo alapnak. Elso korben arra mennek ra, hogy megprobaljak minimalizalni a kulonbsegeket a hallott hang es a lejatszott hang kozott, foleg arra mennek ra, hogy ne legyen harsany vagy nem termeszetes. Amikor megvan a kellemes beszedhang, akkor mennek csak tovabb a zenere.

Nagyon nagy hangsulyt fektetnek arra, hogy a magas hangok kellemesen, termeszetesen es ne harsanyan szolaljanak meg, ami a mai harsany trend vilagban sokaknak szolhat tompan. Ez itt mar izles kerdese, en speciel ebbe az iranyba megyek.

Hogy visszakanyarodjak a topic-hoz, nagyon jo lenne kiprobalni az elektronikat itthon, a sajat rendszeremben, mert az eddig elhangzott negativ es pozitiv kritikak alapjan en azt gondolom, hogy egy izlesen lehetunk, de sajnos nem egy orszagban, ezert ez nem tudom, mennyire kivitelezheto. Ha van ra mod, akkor privatban ertekezzunk.

Tovabbi jo kiserletezest! En nagyon drukkolok nektek!
Szia Tom40,

köszi a pozitiv gondolatokat és szurkolást. A helyzet az, hogy az utóbbi időben nagyon sok "támadást" kaptunk egyes fórumtagoktól, amit nem tudok eldönteni milyen érdekek mentén történtek, vagy szimplán rossz napjuk van, mindegy. Hálistennek a fejlesztések miatt nincsen erre időnk, pedig szeretnénk ha ezek békésen záródnának. Ezért esik jól amikor valaki ilyen nyitottan közelít, nem pedig előítéletek alapján. Amit a BBC dobozokkal kapcsolatosan írtál, teljesen egyetértek. Véletlen nem használják stúdiók százaiban évtizedek óta...

A meghallgatással kapcsolatosan ha látod mikor vagy idehaza és alkalmas Neked írj és PM-ben egyeztetünk milyen elektronikákra lennél kíváncsi.

Szép napot!

Üdv,
W
PR Akusztika

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.18., vas. 13:12

Sonny:
Van egy gyártó, nevezetesen legyen most a Harbeth, ami EUR százezreket/milliókat öl a fejlesztésekbe. Biztos tudnak róla azért a hangsugárzó piacon milyen hangszóró típusok milyen paraméterekkel lelhetők fel, és lehet "picit" nagyobb rálátásuk van a hangváltó alkatrészek piacára is. Vélhetően minden említett területen nagyobb a tapasztalatuk mint amit itt mindenki össze tudna adni a sajátjából.
Be kell látni, ami ezekben a dobozokban van, az nem a véletlen műve, hanem 40 év munkája (nem egy emberé, hanem picit többé).
El kell különíteni két dolgot: az egyik az az, hogy valaki a házában egy kis szobát berendezésekkel és otthon elkezd hangfalakat méregetni, tuningolni, különböző magasakat/közepeket/mélyeket kipróbálgatni és vannak jó és kevésbé jó párosításai. A nagy gyártók világa egészen más műfaj, de gondolom ezt nem kell ecsetelni. Egy 15000 EUR végfelhasználói listaáru termékben ott van a viszonteladó haszna, árrése, eből kell néha akár 20-25%-okat akcióznia. Utána jön a régiós disztribútor, aki a marketinget és egyebeket viszi a hátán, és raktároz, szállít, vevői visszajelzéseket kommunikál a gyártó felé. Ott van a gyártó, akinek X % jut, amiből több fejlesztőmérnököt fizet, akár éveken át. Tesztelnek több 10-100 alkatrészt, melyik a legjobb (példa a B&W, aki a 800-as sorozat fáziskúpját 500-ig számozta, utána már csak csinálták az egyes verziókat). Ez mind mind minusz. Kabinet fejlesztés és az elektronika fejlesztése. Néha azért összekalapálnak egy-két szabadalmat is, ez sem olcsó mulatság. És ugye a befektetőknek nem ártana valami profitot is felmutatni a végén a jó terméken kívül. A 15000 EUR az hamar osztódik lefelé, mire a gyártónak a haszna marad a végén!

Na ezzel próbáltok összehasonlítani egy olyan állapotot, amikor valaki otthon csinál valamit. Nem fizet adót, nem fizet alkalmazottat, összerak valami dobozt, specifikációk alapján megvesz néhány hangszórót egy-egy online webshopból ami a specifikációk alapján jónak ígérkezik, ugyanígy jónak hallott/mondott kondikat, ellenállásokat stb. Ez vagy jó lesz, vagy nem, jó esetben igen. Utána kiadja a kocsija csomagtartójából csak úgy okosba. Tehát viszonteladói lánc nulla, adók, alkalmazottak nulla, fejlesztés annyi amennyit beleöl, gyártási költség annyi amit "okosba" haverrel ismerősel meg tud oldani, nemzetközi valuták konverziója szintén nulla. Valóban ez egy másik matekhoz vezet a végén. Ja! De ha 200db-ot kérnek 3 héten belül, akkor vakarózás van, meg hozzá leírást, hiteles mérési eredményeket, tartozékokat, FALÁDÁT :) , 2 év garanciát stb.
Nekem ez az egész úgy néz ki, mintha a csirke mondaná meg a tyúknak, hogyan kell tojást tojni :D Bocs :D
PR Akusztika

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Tom40 » 2018.11.18., vas. 13:08

Huh, de reg szoltam hozza erdemben - aminek nyilvan megvolt az oka, de most ugy erzem, irnom kell, mert hatha erdekes masnak is, amit talaltam.

Bevallom, en nem ismertem ezt a Harbeth markat, ami azert furcsa, mert nagyon szeretem a brit mernokok munkajat az audio teren, ezert nem is ertem, hogy kerulte el a figyelmemet. Mar az ellentmondasok felkeltettek az erdeklodesemet, ezert kicsit utanajartam. Amit talaltam, az eleg kivancsiva tett, hogy meghallgassak egy par ilyen dobozt. Az egesz fejlesztest a BBC-bol inditottak, ahol gyakorlatilag oriasi tapasztalatot gyujtottek es gyujtenek abbol, hogy egyutt dolgoznak zeneszekkel, es baromi konnyen tudnak tapasztalatot epiteni, hiszen meghallgatjak es felveszik az uvegfal egyik oldalan, aztan visszahallgatjak azonnal az uvegfal masik oldalan. Teszik mindezt ugy, hogy nem keves meritesi forrasuk van a muvesz vilagbol, akik egy sorert eljonnek barmikor.

Ami szinten nagyon szimpatikus, hogy ugy allnak neki, hogy az emberi beszedhangot veszik kiindulo alapnak. Elso korben arra mennek ra, hogy megprobaljak minimalizalni a kulonbsegeket a hallott hang es a lejatszott hang kozott, foleg arra mennek ra, hogy ne legyen harsany vagy nem termeszetes. Amikor megvan a kellemes beszedhang, akkor mennek csak tovabb a zenere.

Nagyon nagy hangsulyt fektetnek arra, hogy a magas hangok kellemesen, termeszetesen es ne harsanyan szolaljanak meg, ami a mai harsany trend vilagban sokaknak szolhat tompan. Ez itt mar izles kerdese, en speciel ebbe az iranyba megyek.

Hogy visszakanyarodjak a topic-hoz, nagyon jo lenne kiprobalni az elektronikat itthon, a sajat rendszeremben, mert az eddig elhangzott negativ es pozitiv kritikak alapjan en azt gondolom, hogy egy izlesen lehetunk, de sajnos nem egy orszagban, ezert ez nem tudom, mennyire kivitelezheto. Ha van ra mod, akkor privatban ertekezzunk.

Tovabbi jo kiserletezest! En nagyon drukkolok nektek!

Sonny
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.11.18., vas. 12:48

Itt a 40.2:
https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-list ... estic.html

Maradjunk annyiban, hogy az én véleményem szerint rossz ár/érték aránnyal rendelkezik :D

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.18., vas. 11:38

Sonny írta:
2018.11.18., vas. 11:13
wittao írta:

Hitvitába nem akarok keveredni senkivel :D
Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy 100 Ft-os kondi és 500 Ft-os Van Damme kábel van a dobozban 15.000 EUR-ért.
Ha már a Seas-tól veszik a magasat, rendeset is választhattak volna.
Velem nem fogsz, nem vagyok Harbeth tulajdonos :)
Viszont olyat lattam/hallottam, hogy egy 100Ft-os kondi az adott rendszerben jobban muzsikalt mint a huha markaju tarsai. Nem tartom valoszinunek, hogy egy Harbeth-nek ne lenne ra fejlesztoi kerete, megvizsgaljon egy jobb gyartmanyt es 500 Ft/db-nal dragabbat tegyen bele ha az eppen jobban szol.
A 40.2 Limited egyebkent ami kint volt es 15000€-ba kerul pont mas kabelezest es kondikat kapott, mint a regi. A 40.1 amit linkeltel az mikori gyartmany is? :D
PR Akusztika

Sonny
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.11.18., vas. 11:13

wittao írta:

Hitvitába nem akarok keveredni senkivel :D
Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy 100 Ft-os kondi és 500 Ft-os Van Damme kábel van a dobozban 15.000 EUR-ért.
Ha már a Seas-tól veszik a magasat, rendeset is választhattak volna.

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.18., vas. 10:47

Sonny írta:
2018.11.18., vas. 09:04
supravox írta:
2018.11.17., szomb. 12:41

Valahogy nem állt össze a hang pedig minden adva volt.

De nem lovagolok ezen a témán többet megigérem
Nekem óriási csalódás volt a Harbeth. Ennyi pénzért vártam valamit.
A magas nagyon gyenge, a hangváltó egy vicc. Ilyen áron pofátlanság szerintem.

... csak hogy legyen írásos negatív véleményetek is . . . :D
Persze a vilagon nehany 40.2 tulajdonos ezzel lehet vitaba szallna (nem csak maganszemely, hanem “par” studio is 40 eve), de ez mar csak egy ilyen mufaj.
PR Akusztika

Válasz küldése

Vissza: “Core Audio”