Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Csevegő

Moderátorok: menyus2, wittao

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1544

Re: Core Audio infók, hirek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.07.02., kedd 14:03

Lacikám Isten éltessen :napsut:
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

menyhardman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 158

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: menyhardman » 2019.05.18., szomb. 16:56

Rendszer: Triangle Magellan Quatuor 2, Core Audio: monoblokkok, PC, DAC, SPDIF, Kábelek: Stealth Indra, Stealth Dream V10, Harmonic Technology Magic, Valhalla AgPt-R, Entreq Atlantis Infinity.

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.05.11., szomb. 06:43

Mindig lehet tanulni, ezert az ilyen lehetosegeket igyekszunk megragadni. Iden tavasszal is megrendezesre kerult Munchenben a High End Show, amire ugy dontottunk mindenkeppen ellatogatunk. Sok magyar hifistarssal is osszefutottunk. Aki meg nem volt ezen a kiallitason annak mindenkeppen javasolnam ha lehetosege van nezze meg.
Reszletes elmenybeszamolot majd irok ha hazaertunk, pozitiv es negativ elmenybol is akadt boven.
DE2DEAAD-261E-4D9E-A4ED-3EA5B875CB70.jpeg
DE2DEAAD-261E-4D9E-A4ED-3EA5B875CB70.jpeg (2.14 MiB) Megtekintve 1680 alkalommal

www.coreaudio.eu

menyhardman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 158

Hozzászólás Szerző: menyhardman » 2019.04.15., hétf. 15:16

Mivel volt szerencsém kipróbálni jónéhány Tara Labs kábelt a Core Audio jóvoltából, gondoltam leírom ide tapasztalatomat, hátha valakit érdekel. Elsősorban tápkábelekre volt szükségem, de kaptam összekötőt, hangfalkábelt és digitális kábeleket is, különböző kategóriákban. Konkrétan 300-600 ezres ár sávban, ami a hierarchiában a 3. és 4. szintet képviseli. A neten olvasgatva kiderült, hogy a cég már 1986 óta létezik és manapság már több fejlesztő laboratóriummal rendelkeznek az USA-ban, továbbá több szabadalommal ellátott termékük van. Szóval nem egy kis garázscégről van szó. Egy másik dolog, ami feltűnt a teszteket olvasgatva, nem találtam negatív kritikákat, sőt, szinte mindenhol csak a legjobbakat írták róluk, ár/érték tekintetben is. Több helyen kiemelték a hatalmas dinamikai kontrasztot, a csendet és a természetességet. Itt össze is válogatták őket https://www.taralabs.com/professional-reviews
Előzményként még annyit megemlítenék, hogy kb 20 éve hifizek és volt szerencsém nagyon sokféle rendszert kipróbálni és fülvégre kapni a belépő szintű audiophile kategóriától az úgynevezett ultra high end készülékekig. A kábelek jelentőségét egy bizonyos szint felett nem lehet figyelmen kívül hagyni, meghatározzák a felbontást, a dinamikát, teret, egyszóval a teljes hangképre igen nagy kihatással bírnak. Visszatérve a személyes tapasztalatomhoz, ami az aláírásomban is látszik, Core Audio lánccal rendelkezem a végén egy Triangle Magellan Quator 2 hangfallal. A Triangle hangzása nekem régebben nem annyira jött be, de ez kizárólag a titán magas-sugárzónak köszönhető, amely kissé tolakodó és forszírozott volt. A közvélemény is úgy vélekedik ezzel kapcsolatban, hogy inkább csöves erősítővel párosítják, az előbb említett tulajdonsága miatt. Szóval, amikor hozzám kerültek a hangfalak eléggé ambivalens érzéseim voltak, nagyon tetszett a gyorsasága, dinamikája, mikro dinamikája, felbontása, tere, de azok a fránya magas hangok… Későbbiek folyamán, ahogy fejlődött a rendszerem, azon belül is a kábelek minősége, konkrétan bekerült egy Stealth Indra összekötő, kezdtem megszeretni a titán dóm hangzását. Finomabb és visszafogottabb lett és előjöttek olyan erények, mint a rezes fúvósok életszerűsége vagy a fuvolából kitóduló levegő mennyisége. Eddig még nem hallottam ilyen vastag és dinamikus magas tartományt más hangfalból. Az igazi áttörést viszont akkor tapasztaltam, amikor Laci elhozta a Tara Labs arzenált, hogy próbáljam ki, teszteljem le. Azt tapasztaltam, minden a helyére került, újra hallgattam meg az albumjaimat. Ami egy idő után azért feltűnt, az óriási csend, a fekete háttér, amiből csak úgy előtörtek a hangok, továbbá az énekhangok bársonyossága, lélek simogató hatás, sosem hallott részletek és brutális energia. Úgy tűnik felbontásból sosem elég, ha alacsony a zaj vagy torzítás, akkor egyáltalán nem bántó, egy nagyjából színezeten, vagy ha tettszik, analitikus hangzás, amely feltárja a felvételek saját karakterét és a közöttük lévő különbségeket. Szóval így érdekes és izgalmas számomra a zenehallgatás, ha hallom akár a hibákat vagy erényeket, vagy mindkettőt egyszerre. A közelmúltban volt szerencsém jó-néhány emberrel megismerkedni a fórumról és azt vettem észre, hogy akik visszajártak hozzám, ők is ebbe az irányba indultak el, vagyis egyre jobban megszerették azt a fajta hangzásideált, amit az előbb próbáltam a magam talán esetlen módján ecsetelni. Mindenki máshogy látja a lánc prioritását, én úgy vélem, hogy elsősorban elengedhetetlen egy jó forrás, mert ami az elején van, az már predesztinálja a többit. Utána jön az erősítő és a hangfal, mellette a kábelek. Érdemes elérni a hangfal tudásának határát, amikor már egy forrás, vagy kábelcsere már nem hoz szignifikáns javulást. Ekkor eldönthetjük, hogy érdemes e továbblépni, vagy megelégszünk azzal, ami van. Mindenesetre, még ha reklámozom itt a Tara Labs kábeleket is, ezt őszintén, meggyőződésből teszem, ebben az ár sávban még nem hallottam jobbat tőlük.
Rendszer: Triangle Magellan Quatuor 2, Core Audio: monoblokkok, PC, DAC, SPDIF, Kábelek: Stealth Indra, Stealth Dream V10, Harmonic Technology Magic, Valhalla AgPt-R, Entreq Atlantis Infinity.

nexus ARx
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 18

Hozzászólás Szerző: nexus ARx » 2019.03.12., kedd 17:09

Ezt alá tudom támasztani :)

Tegnap sikerült végre több időt eltöltenem ezzel megoldással. Jó dolog a jplay femto , de ez többet tud adni, nem is kicsit... Olyan részletek jelentek meg amiket eddig nem hallottam és nem hogy csak magas tartományban hanem a teljes spektrumban. Mivel gyorsabb a rendszer (latency és jitter kevesebb), a fázis nem mászkál annyira így sokkal pontosabb; ergo lehetővé teszi a felharmonikusok fázis helyes megjelenését (nem lesz interferencia a jobb-bal oldal között és nem oltják ki vagy erősítik egymást) ami részleteket fokozza. Ez mindent javítani fog : tér leképzése, részletek , finom dinamika ... Most éreztem milyen sokat dobott a rendszeremen.

Karesz
Core Audio PC (Ram player) - AQ Diamond USB - Core Audio Karuna - Tara Labs Air 110 AES/EBU- Core Audio DENPO Reference DAC - Harmonic Technology Magic Link 1 RCA - Core Audio Erősítő - Harmonic Technology Magic Tweeter Hangfalkábel - Vienna Acoustic Beethoven

Peee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 14

Hozzászólás Szerző: Peee » 2019.03.10., vas. 19:08

Mindenkinek ajánlani tudom ezt a lehetőséget amit a memóriából való zene lejátszó program futtatása kínál. Menyusék új programja számomra egy új mérföldkő... Röviden: nyugalom, részletgazdagság, az eddigi 3Dx2 lett...
Csatolmányok
IMG_20190310_184915.jpg
IMG_20190310_184915.jpg (351.79 KiB) Megtekintve 2232 alkalommal

menyus2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 411

Hozzászólás Szerző: menyus2 » 2019.03.04., hétf. 09:42

Quetz írta:
2019.03.04., hétf. 09:07
Most olvastam a legújabb fejlesztést, csak nem értem, ezért lenne pá kérdésem:
- Ha kikapcsoltok minden I/O portot, akkor nem tudok se streamelni, se zenét feltölteni a gépre. Pláne, ha a háttértárat is kikapcsoljátok, mert gondolom ez az értelme a ramdisknek. Azaz wait, ha a sata is ki van kapcsolva, akkor alapból nincs is háttértár, de akkor miből töltitek fel a ramdisket?
- Ha pedig az egész ramdiskből fut, akkor nincs write back, egy áramszünet esetén minden reboot utáni változást bukok. Erre mit találtatok ki?

Megnéztem a videot is, Szerintem nem ártott volna egy kamera állvány. Ez a shaky cam nagyon gáz, totál amatőr színekben tüntet fel titeket.
Fizikailag van kulon tobb Pcie port ami optikan komunikal a master geppel, onnan indul a rendszer. Van egy szerviz modja is hogy a beallitasokat elmentse a kulso adathordizora..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Quetz
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 199

Hozzászólás Szerző: Quetz » 2019.03.04., hétf. 09:07

Most olvastam a legújabb fejlesztést, csak nem értem, ezért lenne pá kérdésem:
- Ha kikapcsoltok minden I/O portot, akkor nem tudok se streamelni, se zenét feltölteni a gépre. Pláne, ha a háttértárat is kikapcsoljátok, mert gondolom ez az értelme a ramdisknek. Azaz wait, ha a sata is ki van kapcsolva, akkor alapból nincs is háttértár, de akkor miből töltitek fel a ramdisket?
- Ha pedig az egész ramdiskből fut, akkor nincs write back, egy áramszünet esetén minden reboot utáni változást bukok. Erre mit találtatok ki?

Megnéztem a videot is, Szerintem nem ártott volna egy kamera állvány. Ez a shaky cam nagyon gáz, totál amatőr színekben tüntet fel titeket.

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.03.01., pén. 10:53

Szia,

ha regen Menyustol vetted ezt, biztosan tud Neked segiteni. Kerested mar az elerhetosegein (tel, mail, pm)?

www.coreaudio.eu

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 409

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2019.03.01., pén. 10:41

Hello, meg menyusektol vasaroltam regen ezt a DAC-ot amit a kepen latni lejebb, csak annyit szeretnek kerdezni, hogy ebbe meg lehet-e kapni alaplapot, mert ez a mostani furcsan mukodik.
IMG_3020.JPG
IMG_3020.JPG (308.83 KiB) Megtekintve 2567 alkalommal
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.02.10., vas. 12:04

Nagyon koszonjuk, hogy megosztottad es kellemes zenehallgatast, hasznald oket egeszseggel! 36_1_11.gif

www.coreaudio.eu

Peee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 14

Hozzászólás Szerző: Peee » 2019.02.10., vas. 11:34

Már jó egy hete ízlelgetem a rendszerem új családtagját (jait) ami a Decah párosa alkot. Első lépésként, mielőtt megrendeltem volna a végfokokat, kértem Menyusékat, hogy hagy halgassam össze a saját erősítőmmel. (Meg jegyzem többször hallottam már őket, de nyílván ez volt a tuti). Plusz meg mégis csak egy Accuphase e-260 ról van szó (tudom a legkisebb, de mégis). Szóval megtörtént a teszt és nem kellett hozzá vakoskodnom, hogy haljam a külömbséget a szimplán egy végfokkal szemben csak hogy ne legyen nagy a különbség... Aztán duplán rendeltem meg a fogatot a plusz dinamika kedvéért... Most nem akarok írni a térről meg a lélekről... De tény, hogy így egyben a Decah x2 Daido és Denpo nagyon jól megértik egymást. Ami kicsit fáj, hogy az összekötő kábelem kevésnek bizonyult... Lényeg a lényeg, hogy mindenkinek ajánlani tudom a céget... Mindenben segítenek, viheted a renceredet kábeleket stb. És hallgasd!
IMG_20190209_113211.jpg
IMG_20190209_113211.jpg (2.77 MiB) Megtekintve 2888 alkalommal

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.01.07., hétf. 00:59

Ma vendégszerepelt a Karuna Reference kis átalakítónk egy igencsak nívósnak nevezhető rendszerben. AudioPC volt a forrás, utána a Karuna, majd Audio Research DAC, előfok, majd egy kulonleges végfok (gyártóját nem osztom meg sajnos), SF Lilium hangsugárzók. Szerencsére a rendszer tulajdonosa nagyon nyitott volt a kis Karuna meghallgatására, amit ezúton is köszönünk neki. Igazán értékes tapasztalatokkal bővült a tudásunk, ezen kívül kipróbáltuk a TaraLabs RSC Prime Air Evolution Digital 100 AES/EBU kábelt es az RSC Prime Air Reference AC tápkábelt is.

Ha valami, akkor egy ilyen képességű rendszer szépen (és kíméletlenül) megmutatja egy eszköz hibáját, ha van neki.

A nagynak mondható értékkülönbség ellenére a kis Karuna sok ponton segítette az eddig is egységes rendszert, a végén elégedetten konstatáltuk a kis eszköz és kábelek pozitív változásokat hoztak.

Köszönjük a lehetőséget!
7FDF35EF-4032-41A2-906E-D33B62803870.jpeg
7FDF35EF-4032-41A2-906E-D33B62803870.jpeg (672.46 KiB) Megtekintve 3159 alkalommal

www.coreaudio.eu

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.23., pén. 00:45

Több dologban egyetértünk. Van szerintem egy-két másik aspektusa is ennek a dolognak. Például megrőkönyödve figyeltem 1-2 évvel ezelőtt, hogy egy sima hifitartó lap, 4 lábbal mennyibe került egy-két webshopban. Egyszerűen csak nevetni tudtam rajta. Mióta én is foglalkozom vele, csinálom, akár éjszakákon át 1-2 óra alvásokkal egy-egy határidő miatt + a minőségi asztalos munka árát nézve (pedig ugyan baráti, tényleg baráti alapon dolgozunk együtt), ehhez a felületkezelést és kézi, gépi munkát beleszámítva a számok csak nőttek és nőttek. A végén ott tartottam, hogy alternatív megoldások tömkelegét kellett bevetnem ami szinte 6-9 hónappal tolta/tolja a fejlesztést, mert ha mindent azonnal a lehető legjobb (de legpazarlóbb) megoldással csinálnék/csináltatnék, akkor azt senki nem fizetné meg... Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy legtöbb esetben nincsen 100%-os, sok esetben 30%-os rálátásunk sem a miért-ekre. Nem lehet tudni, hogy az adott elektronikából éppen a fejlesztőcsapat az 50.-et dobta-e ki a kukába, vagy éppen egy márkásabb kondinak más volt a hangja, ami nekik nem tetszett. Azt el kell hinni, itt véletlenek nincsenek. Amit hallunk egy elektronikából, hangsugárzóból az úgy szól, ahogy a tervezői kőkemény órákon át faragták és a végén így akarták kihozni. Lehet vannak kevésbé jól sikerült szériák, és akkor jön az Mkii, de a manapság az utolsó mm2-nek is szerepe, jelentősége van egy berendezésben.
Említetted a 20-30-40 évvel ezelőtti elektronikákat, hogy nem szólnak/hatnak-e jobban. Úgy gondolom mint a világ megannyi területén sok fejlesztés történt. Csak a magunk szemszögéből nézve, ott vannak például a sávszélességek, nagyon nem mindegy egy forrás vagy erősítő 20Hz - 20kHz vagy 5Hz - 200 kHz sávszélekkel bír-e. Ott van élő példaként az éppen a napokban (végre :) ) kezeim közé kaparintott Accuphase E-260 integrált erősítő. E-211-em volt, és az E-260 köröket ver rá. Pedig egy neves gyártó legalsó kategóriás terméke mindkettő, de az eltelt évek bizony számítanak és a mostani jobb. Szoftveres oldalon pedig még durvább a fejlődés.
"eljön az idő, amikor már késő bánkódni" : nem akarlak elkeseríteni, de már túl vagyunk rajta...

www.coreaudio.eu

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2018.11.23., pén. 00:05

Szerintem elég sokan tisztában vannak (a fórumozók közül egyre többen) az árképzéssel, azzal, hogy milyen egységekből áll össze egy adott termék végső, fogyasztói ára.
Nyilván, idehaza az alacsony jövedelmek eleve behatárolják a piaci, kereskedelmi lehetőségeket. Ugyanakkor egyes hifi vagy high end termék esetében időnként indokolatlanul magas árak szerepelnek az árcédulán.
De, nem ez a fő gond, hanem az, hogy túl nagy a minőségi szórás: vannak jó (mérnöki produktomok) termékek, jó áron és kevésbé jók, (olykor gagyik is) alacsony, magas vagy még annál is magasabb áron. Az csak hab a tortán, hogy a kereskedők egy része ehhez még aszisztál is. A nagyobb szervizek elsősorban a kereskedőkből élnek, nem érdekük, hogy kiteregessék egy-egy készülék nyilvánvaló "hiányosságait", a tervezési hibákat, a méltatlanul olcsó vagy rossz minőségű alkatrészek meglétét.
A másik probléma, hogy nem töretlen a minőségi fejlődés, sőt, bizonyos területeken visszalépések is megfigyelhetőek. Költői kérdés: Biztos, hogy minden esetben jobb hangú egy 2018-ban legyártott erősítő, mint a 20, 30, vagy 40 évvel korábbi ?
A harmadik az egyre növekvő pazarlás, szennyezés. Sajnos egyre több eladhatatlan termék lát napvilágot. Ezzel minden érintett fél tisztában van, mégsem tesz ellene senki. Összeszámolta már valaki, hogy például csak integrált erősítőkből mennyit állítanak elő egy évben a Földön ? És a következő évben (vagy egy-két éven) belül jönnie kell az újabb típusnak...
Persze, nem azt akarom, hogy minden szabályozva legyen, de ezt a mostani, kapzsi és ostoba kapitalista szellemet sem kellene ennyire szabadjára engedni, mert eljön az idő, amikor már késő lesz bánkódni.

Big
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 405

Hozzászólás Szerző: Big » 2018.11.22., csüt. 22:13

apacuka írta:
2018.11.22., csüt. 18:17
Csak azért írok, mert már sokadjára olvasom, hogy a mérnökök így meg úgy. Persze ha valami túlárazott, akkor jó magyarázat azt mondani, hogy mérnökök tucatjai dolgoztak rajta, azért ennyi.

Nem tudom, hogy miért mérnököktől várjuk a jó hangot. A mérnöki végzettség nem garancia semmiféle jó ízlésre.

Persze bizonyos feladatokhoz kell mérnöki tudás, ez kétségtelen, de pl hangdobozok gyártása esetén nehéz lenne megmondani, hogy miért kellenek hozzá mérnökök tucatjai. Ehhez egy elektrotechnikai végzettség+jó ízlés+tapasztalat+elszántság bőven elegendő lehet.

Őrületes audió-lehúzások vannak, elég ha néhány hazai gyártó termékét nézzük. Többször kitárgyaltuk már, sőt be is azonosítottunk itt a fórumon olyan euró ezrekért árult dobozokat, melyekben 3000ft-os magassugárzó található.
Ahhoz kétségtelenül kell tehetség, hogy valaki ebből is kihozza a jó hangot, ahhoz meg még több, hogy el is adja.

Vagy nézzük egy másik hazai gyártó termékeit. Erősítő. Kinyitod és látsz benne fél maréknyi alkatrészt 10ft-os kondenzátorokkal szerelt nyák-ot. Hogy kell-e ehhez tehetség? Bizonyosan, viszont ezeken a készülékeken szintén ott fityeg a több 1000 ájrós árcédula. Ez az a szitu, amikor nekem már kissé csípi a szemem a túlárazás, így ezeket messze elkerülöm.

Persze nem az audió ipar az egyetlen ahol ez így megy. Azt tudtátok, hogy az autóalkatrész-kereskedések 38-50% árengedményt adnak az autószerelőknek? Így megint az a hülye jár rosszul, aki nincs benne a kedvezményzetti körben és kénytelen megvenni listaáron az akármit.
Persze , hogy tudjuk! És Te tudod, hogy miért adják azt a kedvezményt? Mert havonta elég sok pénzt odahordanak és nem egyszeri vásárlók. :rolleyes: Mondjuk egy középszerű műhely egy középszerű hifilánc újkori árát hordja oda havonta. :rolleyes:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.22., csüt. 20:27

Ezt ahhoz tudnam hasonlitani, ahogy a viccben is van:
Holgy elviteti az autojat szerelohoz, mert nem mukodik, nem indul be. Autoszerelo nezi, probalgat ezt-azt, majd mondja a nonek:
- 5000 Ft lesz holgyem es mukodni fog hibatlanul.
A no kifizeti az osszeget, majd a ferfi elovesz egy kalapacsot es ravag egyet a motorblokk egyik reszere. Odamegy a kocsit beinditja es mukodik!
- Na de uram?!? 5000 Ft egy kalapacsutesert??
- Nem holgyem, a kalapacsutes az csak 100 Ft-ba kerult, de az, hogy hova es mekkorat ussek az a tobbi!

www.coreaudio.eu

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2018.11.22., csüt. 20:04

"Akkor még kenyeret se vegyél mert az is túl van árazva! :ohnoohnoohno:"

Nem volt szerencsés idecitálni a kenyeret.
Ugyanis az embernek vannak alapvető szükségletei, amelyeket ki kell elégítenie. Ezek közé tartozik az evés, benne az egyik alapélelmiszerünk, a kenyér elfogyasztása.
A hifizés egy szűk rétegnek fontos ugyan, de nem tartozik az alapvető emberi szükségletek közé. :D

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1219
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2018.11.22., csüt. 19:44

apacuka írta:
2018.11.22., csüt. 18:17
Nem tudom, hogy miért mérnököktől várjuk a jó hangot. A mérnöki végzettség nem garancia semmiféle jó ízlésre.
A "jó hang" egyéni szociális probléma.
Mérnökök nélkül még egy villanykapcsoló se létezne, vagy egy vízcsap, nem hogy egy komplett elektronikai termék.
Az ilyen hozzászólások azok agyából pattannak ki, akiknek lövésük sincs a való világhoz (mondhatnám, rendkívül primitívek).

A "jó ízlest" meg ne keverjük a mérnöki tevékenységi körbe. Nekik nem az a feladatuk, hogy "gipsz jakab" elfuserált "jó ízlését" kielégítsék, hanem egy TERMÉKET állítsanak elő, ami adott funkciókat teljesít adott költségvetésből. Nyilvánvalóan, ha magasabb a költségvetés, a funkciók kielégítésének a színvonala is magasabb. De itt még szó sincs egyéni ízlések kielégítéséről. Az adott terméket majd az veszi meg, akinek tetszik, az meg nem veszi meg, akinek nem tetszik. Ilyen rohadt egyszerű az egész.
Az egy más kérdés, hogy mi mennyibe kerül. Primitív gondolkodásra utal, hogy valaki elkezdi összeszámolgatni, hogy a benne lévő alkatrészek ára mennyibe kerül. Ilyenkor jutnak egyszerűék arra a következtetésre, hogy "mennyire túlárazott".
Egy nem létszükségleti cikk árát a kereslet és a kínálat határozza meg. Ha egy adott minőségre kereslet van, akkor azt annyiért kell kínálni, amennyiért még fizetőképes kereslet van rá. A piac úgyis eldönti, hogy van rá igény azon az áron, vagy nincs.
Az megint egyéni szociális probléma, ha valakinek lenne rá igénye, de nem tudja megfizetni. Van, aki meg meg tudja.
A "highend" nem létszükséglet, luxus cikk. Így az ára is ezt tükrözi.
Nem kötelező mindenkinek Boulder elektronikákat hallgatni Magico hangfalakon. Ja, hogy mindenki ezt szeretné. Igen. De ezek a termékek attól luxus cikkek, hogy nem engedheti meg magának bárki, csak a legtehetősebbek. Szomorú világ. De ez már csak így működik. És így működik az élet minden területén, legyen az ruházat, étkezés, lakás, utazás..... minden.

Mindebből csak azt akartam megvilágítani, hogy a saját nyomorunkért ne a mérnököket tegyük felelőssé. Ők teszik a dolgukat aszerint, ahogy a megbízóik elvárják tőlük.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1546

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.11.22., csüt. 19:25

Ebben az országban mindenki a materiális javakra hajt ezerrel, abban látja az értéket kizárólag. A tudás, a hozzáállás, a szorgalom, a megbízhatóság, a korrektség, és még 1000 más dolog, amit nem lehet kézzel megfogni, értéktelen. Kivéve persze, ha önmagáról van szó, hiszen az ő munkája, tudása az aztán igen becsülendő és hát megfizetendő. :rolleyes:
Szerintem meg egy alkatrészkupac, legyen az bármilyen drága alkatrész, csak egy alkatrészkupac. Hogy abból termék legyen, még kell egy s más. S azt az egy s mást ki kell fizetni, mert nem ugyanaz lesz alkatrészkupacból, ha X dolgozik rajta, meg ha Y.
Akinek nem inge, kérem ne vegye magára. :ohnoohnoohno:
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 613

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2018.11.22., csüt. 18:52

Én nem az itthoni piacra szeretnék értékesíteni. :ohnoohnoohno:
Rega P10,Rega Aphelion,Rega Aura,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Accordo Essence,Soltanus ESL Virtuoso,Viard,Yter.

apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 403

Hozzászólás Szerző: apacuka » 2018.11.22., csüt. 18:38

Csak nem egy hazai gyártóhoz van szerencsénk? :)
Bécó írta:
2018.11.22., csüt. 18:35
Akkor még kenyeret se vegyél mert az is túl van árazva! :ohnoohnoohno:

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 613

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2018.11.22., csüt. 18:35

Akkor még kenyeret se vegyél mert az is túl van árazva! :ohnoohnoohno:
Rega P10,Rega Aphelion,Rega Aura,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Accordo Essence,Soltanus ESL Virtuoso,Viard,Yter.

apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 403

Hozzászólás Szerző: apacuka » 2018.11.22., csüt. 18:17

Csak azért írok, mert már sokadjára olvasom, hogy a mérnökök így meg úgy. Persze ha valami túlárazott, akkor jó magyarázat azt mondani, hogy mérnökök tucatjai dolgoztak rajta, azért ennyi.

Persze bizonyos feladatokhoz kell mérnöki tudás, ez kétségtelen, de pl hangdobozok gyártása esetén nehéz lenne megmondani, hogy miért kellenek hozzá mérnökök tucatjai. Ehhez egy elektrotechnikai végzettség+jó ízlés+tapasztalat+elszántság bőven elegendő lehet.

Őrületes audió-lehúzások vannak, elég ha néhány hazai gyártó termékét nézzük. Többször kitárgyaltuk már, sőt be is azonosítottunk itt a fórumon olyan euró ezrekért árult dobozokat, melyekben 3000ft-os magassugárzó található.
Ahhoz kétségtelenül kell tehetség, hogy valaki ebből is kihozza a jó hangot, ahhoz meg még több, hogy el is adja.

Vagy nézzük egy másik hazai gyártó termékeit. Erősítő. Kinyitod és látsz benne fél maréknyi alkatrészt 10ft-os kondenzátorokkal szerelt nyák-ot. Hogy kell-e ehhez tehetség? Bizonyosan, viszont ezeken a készülékeken szintén ott fityeg a több 1000 ájrós árcédula. Ez az a szitu, amikor nekem már kissé csípi a szemem a túlárazás, így ezeket messze elkerülöm.

Persze nem az audió ipar az egyetlen ahol ez így megy. Azt tudtátok, hogy az autóalkatrész-kereskedések 38-50% árengedményt adnak az autószerelőknek? Így megint az a hülye jár rosszul, aki nincs benne a kedvezményzetti körben és kénytelen megvenni listaáron az akármit.

b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 301
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: b_t » 2018.11.21., szer. 20:04

Ezt én nemrég kipróbáltam. Az Avantgarde-okat kifejezetten könnyű átkábelezni, mert csúszócsatlakozókkal meg szorítós kábelfogadókkal vannak benne megoldva a bekötések. (Az egész hangfal moduláris és nagyon könnyen karbantartható/szerelhető)

Szóval a teljes belső kábelezését kicseréltem arra, amit egyébként hangfalkábelnek használok.

Nem működött a dolog, visszacsináltam gyárira. Pedig arra számítottam jobb lesz. (Nyílván, különben nem vettem volna meg a belső kábeleket és nem szereltem volna át a hangfalat).

A perverz az, hogy az ötlet onnan is jött, hogy belül ugyanaz a kábel van, amiből a gyári jumper kábel van és azt nagyon gyorsan felejtettem, nem szabad tényleg használni. De ha belül is kicseréltem a kábelt, akkor megbomlott az egységessége a hangnak, egyáltalán nem jó irányba mozdult tonálisan. Ez van.
avl2 írta:
2018.11.21., szer. 08:14
Hores írta:
2018.11.20., kedd 23:04
...Ha egy 500Ft-os kábel jó "bent", akkor miért kell 6 millás kábel "kívülre"??...
szuper kérdés ! lehetöleg erzelemmentes, tartalmi valaszok lennenek jok.

raadasul a fentiben a "bent" es a "kint" is egy relativ dolog, a dobozfalon belüli kabelhossz is valtozhat (na nem mintha barhol is lattam volna ott feltekert métereket :-))) de azert 10-20 cm-t igen)

ha a felvett zaj, zavar, a mervado; akkor erthetö, hogy a "kinti" altalaban nagyobb hosszon erre illetve a romlasra nagyobb lehetöseg van; de ez akkor csak a mérték miatt mas a kinti vs. benti drotdarabra; azaz bent is jobb lenne a "millás" drot csak kevesbe hallatszik es nem baj, ha nagyobb a profit ?

ha a hangfalterminalra gondolunk: jobb egy csatlakozoig egyfele aztan masikféle drot ??? nem lenne jobb csatlakozo nelkül es egyféle ? ha meg jobb a csatlakozo es 2 oldalan 2féle, akkor nem lenne még jobb több csatlakozast es kabelféleséget beiktatni ? azaz kivül is valtoztatni a hossz menten ? elsö meter ilyen masodik 83.4cm amolyan, ....

bevallom en arra hajlok: kicsi mulik a droton, ha belül jo az olcso, kivül is jo; vagy belül sem jo, csak sporoltak/profitot maximalizaltak
http://carbon4copy.blogspot.com/

Válasz küldése

Vissza: “Core Audio”