Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Core Audio infók, hirek

Moderátorok: nexusARx, wittao

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 843

Re: Core Audio infók, hirek

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szépek lettek bravo.gif
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics 1200G ,DS audio DSW-002 phono,WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 3247

Hozzászólás Szerző: wittao »

Az USB P24 OCXO valtozata:
(nagy meglepetes volt szamunkra is, hogy ugyanolyan vezerlore alapoztunk, mint a TAIKO az uj USB-kartyajanal ... az elso meghallgatasok szerencsere igazoltak, hogy jo dontes volt)
4.png
4.png (2.34 MiB) Megtekintve 2784 alkalommal
5.png
5.png (2.08 MiB) Megtekintve 2784 alkalommal
6.png
6.png (2.36 MiB) Megtekintve 2784 alkalommal
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Sziasztok,
nehany kepet szeretnek megosztani Veletek az új Core Audio USB-kártyákról. Ezek az OCXO nelkuli valtozatrol keszultek, es megmutatjak hogyan nez ki alacsony es normal beepito sinnel, illetve a normal meretu beepito sinen a kulso orajel fogadasara hogyan lehet felkesziteni a kartyat (normal meretu bracket alapbol jar a kartyahoz, az alacsony meretu valaszthato opcio).

Par szoban be szeretnenk bemutatni oket, melyiket milyen teruletre ajanljuk:

Core Audio USB P24 kartya:
- 2db USB 3.0 port
- 1db alacsony beepitokeret
- 1db normal beepito keret, rajta miniXLR csatlakozo, 24 MHz clockIN porttal
A kartya autonom, tehat a kulso clock bemenet hasznalata nelkul is rendeltetesszeruen uzemel.
(a 24MHz referencia orajel bemenet azert egy fontos lehetoseg, mert a Core Audio KARUNA P24 keszulekunk kepes 2db referencia szintu 24 MHz kikuldesere, egyiket a Core Audio DENPO P24 dac szamara, a masik pedig ennek az USB-kartyanak a szamara orajelkabel segitsegevel oda vezetheto. Igy valamennyi forraskeszulek orajelszinkronba kerul, es ezzel minosegi elorelepest tehetunk a zenelejatszasban mar a P24 rendszer szintjen)
(masodik lehetoseg ezen 24MHz ClockIN port kihasznalasara, ha a tulajdonosnak van Core Audio DAIDO audioPC-je, ami 24-25MHz masterclock-kal van felszerelve, ugy ezt a kartyat beteve a PC tobbi elemevel is egy szinkronra kerul az USB-kartya keszuleken belul)
- 4pin molex tapcsatlakozo, belso tap csatlakozasara
- sajat fejlesztesu oszcillator (-105dB@10Hz faziszajjal, 200fs jitterrel a teljes tartomanyra vonatkoztatva!)
- PCIe port tapvezetekek elkerulese, ehelyett sajat alacsony tapzaju tap hasznalata
- 5V@1A DC táppal működik

Core Audio USB P24 OCXO kartya:
- 2db USB 3.0 port
- 1db alacsony beepitokeret
- 1db normal beepito keret, opcionalisan kulso DC tap csatlakozo epitheto be, vagy 10MHz clockIN miniXLR port
- 4pin molex tapcsatlakozo, belso tap csatlakozasara
- sajat fejlesztesu oszcillator (-105dB@10Hz faziszajjal, 200fs jitterrel a teljes tartomanyra vonatkoztatva!), mindez egy 10MHz referencia OCXO futott oszcillatorral PLL hurokba kotve, egyesitve ezzel az OCXO orak kedvezo tulajdonsagait, ugymint az alacsony kozeli zaj, es alacsony zajpadlo
- PCIe port tapvezetekek elkerulese, ehelyett sajat alacsony tapzaju tap hasznalata
Ezt az OCXO verzioju kartyat elsosorban azoknak ajanljuk, akik nem hasznaljak USB kartyajukat masterclock rendszerbe kotve, es a kartya onalloan teljesit szolgalatot audioPC-jukben. Itt tudja igazan kifejteni a hatasat a dupla oszcillator technologia.
- 5V@1A DC táppal működik

A kartyakra 2021. aprilis 5-tol tudunk rendeleseket felvenni

Sokan kerestetek a termekek elerhetosegevel es araval kapcsolatosan, ezekrol a kovetkezo aktualitasokat tudom megosztani:
- USB P24 kartya : 300€ brutto vegfelhasznaloi ar (80.535 Ft + AFA = 102.280 Ft)
Bevezeto ar: brt. 80.000 Ft
- USB P24 OCXO kartya : 490€ brutto vegfelhasznaloi ar (131.235 Ft + AFA = 166.668 Ft)
Bevezeto ar: brt. 130.000 Ft

A kartyakat a megrendelestol szamitott 4-5 heten belul tudjuk szallitani. A hazai bevezeto arat egyelore meg nem tudjuk megmondani meddig tudjuk tartani, 2021.05.31-ig terveztuk.

Egy OCXO kartya mar elindult “vandor” demo kartyakent, Bp. XXIII. kerulet alatti bemutatotermunkben lehet majd elkerni, vagy egymasnak tovabbkuldeni nekunk kuldott uzenetet követően.

Koszonjuk tobbotoknek a bizalmat, akik mar a mi USB-kartyankat valasztottak!

Udvozlettel:
a Core Audio csapata

(a legutolsó képen a kártya a P24 készülékekkel egy órajel rendszerbe kötve látható
KARUNA P24 adja a 24MHz órajelet az USB-kártyának és a DENPO P24 dacnak is)
1.png
1.png (1.87 MiB) Megtekintve 2950 alkalommal
2.png
2.png (2.31 MiB) Megtekintve 2950 alkalommal
3.png
3.png (2.65 MiB) Megtekintve 2950 alkalommal
P24 system 3.png
P24 system 3.png (5.55 MiB) Megtekintve 2950 alkalommal

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Már vallatjuk az új termékszériánk középső példányát az USB P24 OCXO-t :smile29:
USB P24 OCXO.JPG
USB P24 OCXO.JPG (3.9 MiB) Megtekintve 3788 alkalommal

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Boldog Uj Evet mindenkinek, remeljuk az idei evben vegre helyre all a rend es a normalis kerekvagasban folytathatunk rovid idon belul mindent.
Mi a kollegakkal pihentunk is, de azert nem teltek el a napjaink kihasznalatlanul.

Emlitettem korabban, hogy terveink kozott szerepel az audioPC-khez szorosan kapcsolodo kartya-csalad bevezetese.
Ezt egy meglevo gyarto kartyajanak modositasaval elkezdtuk, ez lett a P24 USB-kartyank.
Hamar rajottunk azonban, hogy ha folyamatosan szeretnenk tartani a minoseget, a termek elerhetoseget es csokkenteni a kulsos fuggoseget, akkor ki kell fejleszteni sajat megoldasokat.
Ennek elso tagja rogton 2db USB-kartya lesz:
- egyikuk tartalmaz egy 10MHz OCXO masterclock orat es egy, a vezerlo chip szamara fontos orajelet biztosito oszcillatort, PLL hurokba fogva, 2db USB 3.0 csatlakozoval, kulso es belso tapolasi lehetoseggel (molex belulrol vagy normal DC csatlakozo kivulrol).
- masikuk egy olcsobb, lecsupaszitott verzio, amin nincsen referencia oszcillator, de a tap es alap orajeltechnikat megorokli a nagyobb verziotol

Elso peldanyok megjelenese 2021.02 honap vegere varhato. Amint teszteltuk, es kesz format olt, akkor tudunk arakat es pontos elerhetosegeket kozolni.

Koszonjuk a figyelmeteket!
W
884CCFB8-FAA8-465E-B23E-FD1AD574EB11.jpeg
884CCFB8-FAA8-465E-B23E-FD1AD574EB11.jpeg (705.58 KiB) Megtekintve 5515 alkalommal

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Sziasztok,

a hírek között legtöbbször valami újat, valami jót, valami érdekeset szoktunk közétenni. Ez a mostani nem ilyen lesz. Régóta érlelődött a téma, és többen megkerestetek itt, vagy éppen személyes találkozók alkalmával merült fel kérdésként: mi a helyzet velünk, mint céggel, Menyussal (rég látták)? Úgy gondoltuk ideje erre választ is adnunk, és leírnunk mi a valóság és ezzel elejét lehet venni a szájhagyomány útján terjedő információknak (a "Moszkvában Ladákat osztogatnak" kontra "ládákat fosztogatnak" kijelentés mentén).
2019 nyár vége felé, talán ősszel felismertük Menyhárt Lacival (Menyussal) már nem egy irányba tartott a csapat és úgy gondoltuk a meglévő kapcsolatunk megtartása érdekében mindenkinek jobb úgy, ha idejében lépünk, megbeszéljük a felmerült problémákat.
Át is beszéltük, és úgy döntöttünk, hogy a jövőben külön utakon folytatjuk. Egy cég esetében ez amolyan fékező vonat módjára sokáig tart, mostanra tudtuk nagyjából elvarrni a szálakat és hivatalossá tenni.

A Core Audio ment is tovább már akkor, új irányokat keresve, működését új alapokra helyezve, a P24 szériánk már 100%-ig az új csapat terméke, egyfajta megújulás volt részünkről. Ez váltotta le a korábbi kis szériánkat, és tettünk bele 1-2 fontos új készüléket is (SWITCH-2 audiofil switch és CAP-3 lineáris tápegység). Megújult a Reference sorozat első tagjaként az AudioPC sorozatunk, immáron frissített PSU-val, új trafókkal, belső kábelezéssel és teljesen új MasterClock egységekkel, egyedi tápokkal. Ezt fogja követni a sorban a Reference kategórián belül a KARUNA Reference és DENPO Reference készülékek megújulása, immáron i2S be-kimenetekkel és DSD képességgel felruházva, valamint az ULTIMATE család előszeleként kissé megújul a dizájn is. Már gőzerővel dolgozunk az ULTIMATE szériánkon, amely kategória termékei lesznek jóidőre a cégünk zászlóshajói. Egyedi szoftverkörnyezetünk már tesztelés alatt van, reméljük azt is mihamarabb bemutathatjuk. Előnyeit az új Reference és új ULTIMATE sorozatú audioPC-k tulajdonosai élvezhetik majd.

A fentiekből bízunk benne látszik, hogy a cégünk egy fontos résztvevő/tag nélkül folytatja tovább, de ugyanakkor komoly terveink vannak a jövőre nézve, erős szakmai stábbal a hátunk mögött, stabil forrásokkal és a készülő termékpark kapcsán úgy érezzük az eddigi eredmények mellett már a nemzetközi körforgásba is erősebben bekerülhetünk.

Menyusnak ezúton is kívánunk sok sikert a további munkáihoz, reméljük megtalálja a számítását. Ha elektromos motorok iránt érdeklődtök, vagy van már, de többet hoznátok ki belőle, keressétek nyugodtan (és óvatosan a gépekkel, én már egyszer alábecsültem a tuningolt gép képességeit, és a sajátomat viszont túl :) ).

Üdv,
Core Audio csapata

Gulácsi Károly - szoftver fejlesztés, hardvermérnök
Depner Gábor - órajeltechnológia, rendszertervező mérnök
Dr. Erdélyi Mihály - külkapcsolatok
és az a több fejlesztő csoport, akikben sikerült kiváló fejlesztői,szakértői bázisra lelnünk,
valamint jómagam Váradi Viktor - CEO

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Nekem nagyon nagy tapasztalatom nincsen a sztatikus hangsugarzokkal, igy nem tudom es nem is szeretnem hasonlitani valamihez.

A magas tartomanya es a kozeptartomany elkepesztoen gyors, pontos. A terabrazolas nekem kifejezetten tetszik es mindemelle parosul egy kifinomult, kellemes hangzasvilag.
A sztatikusoknal altalaban a melytartomanytol reszket mindenki. Termeszetesen itt sem falbontasra tervezte oket Otto, de azt kell mondjam nekem es akik eddig hallottak elegendo (sot) melytartomanyt adott.
Ezt a hangot orakig lehet hallgatni. Szimfonikus zenek, akusztikus hangszerek az igazi terepe ahogy eszrevettem es az elektronikus zenek is nagyon jol allnak neki.

www.coreaudio.eu

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 279

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Ismet egy impozans magyar remekmu! Hogyan jellemeznetek?
Audio PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord 2Qute DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

wittao
Őslakos
Őslakos

Sajnos a mostani vírushelyzet keresztülhúzta a számításainkat (persze nem csak a miénket), így a hétvégi nyílt napos rendszezvényünket lemondtuk.
Viszont úgy döntöttünk, hogy ha már rászántuk az időt, akkor kicsit alakítunk, átrenezünk és optimalizálunk a rendelkezésre álló időben.
Jelenleg még rövid ideig (1-2 hét) meghallgatható nálunk Popori Ottó újonnan fejlesztett hangsugárzója, amit immáron gyártóként kollégáival Popori Acoustics néven visznek tovább céges keretek között. Ezúton is gratulálunk nekik!

Ha valaki érdeklődik a hangsugárzók iránt, akkor egyeztetett időpontban erre lehetőséget próbálunk biztosítani az előírt higiéniás körülmények betartása mellett természetesen (1-2 főt tudunk fogadni).

Néhány kép:
IMG_6528.JPG
IMG_6528.JPG (4.07 MiB) Megtekintve 9443 alkalommal
IMG_6532.JPG
IMG_6532.JPG (201.46 KiB) Megtekintve 9443 alkalommal

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Tom40 írta:
2020.08.30., vas. 10:49
primaluna írta:
2020.08.29., szomb. 12:34
rettentő drága dolgokat árultok.
ha mindenből a legolcsóbbat számolom, akkor 4,4mill és még nincs hangfala meg kábele a felhasználónak. :dropout:
basszus tsanyi megint beeloztel :)

Igy vagyok en is Vinnie Rossi cuccaival. Hogy rohadna meg, miert nem tudja Primaluna arban arulni a vasait! Haragszom ra nagyon.
:D

www.coreaudio.eu

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó

primaluna írta:
ha mindenből a legolcsóbbat számolom, akkor 4,4mill és még nincs hangfala meg kábele a felhasználónak. :dropout:
basszus tsanyi megint beeloztel :)

Igy vagyok en is Vinnie Rossi cuccaival. Hogy rohadna meg, miert nem tudja Primaluna arban arulni a vasait! Haragszom ra nagyon.
Audio PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet

TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 303

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

primaluna írta:
2020.08.30., vas. 07:24
egyszerűen csak meglepődtem hogy már ha csak a forrást nézzük 2mill fölött van a belépő kategória.
nem hinném hogy én vagyok az egyetlen , akit ez meglep.
Minden viszonylagos!

Mi az alap, mi a top termék.... ezáltal az ár is honnan indul.

Ha bemész a Porsche szalonban ott is mellbevág hogy honnan indul az árlista, sok gyártó felsőkategóriás agyon extrázott típusai a kanyarban sincsenek ehhez képest. Ez tény. DE! Technológiában sincsenek a fasorban sem sokszor. Hogy ez nem mindenki tudja megfizetni az sajnos a rög valóság. Viszont tudás/ ár (vezetési élmény) alapon a konkurencia már nem is olyan nagy!

Ahogy Limar is írta ez világszínvonal, exclusivitás, ehhez nézd az árat ne úgy hogy egy magyar kis manufaktúra termékei!

(Higgyük el hogy nálunk is készülnek profi termékek! Pl. autó, lovassport számára készülő luxus lakóautók, buszok is itthon készülnek!)

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó

Ezert megerte felkelni ma es beleolvasni ebbe a topicba! Ez a hosszaszolas legyen pelda minden kereskedonek, aki konkurencianak tekinti a masikat es nem VERSENYTARSNAK. Nem sokan tudjak ezt ilyen intelligensen kezelni, es belatni, ha nem ocsaroljak a masikat, hanem elismerik erenyeit, azzal pont sajat magukat emelik fel a vasarlo szemeben!

Max respect! leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif

LIMAR írta:
2020.08.29., szomb. 20:26
primaluna írta:
2020.08.29., szomb. 17:24
persze, ismerem a marketing szöveget én is, csak meglepődtem hogy már itt tartanak.
Hála a jó Istennek, hogy már itt tartanak! Végre egy magyar csapat, aki világviszonylatban is csúcsminőséget képes előállítani. Ennek inkább örülni kellene, mintsem sajnálkozni azon, hogy nem mindenki engedheti meg magának ezeket a berendezéseket. Tudomásul kellene venni, hogy a minőségnek ára van. Ebben az árban benne van az a mérhetetlen mennyiségű munka, ami ezeket az eszközöket eredményezte. A fejlesztések, a tesztelések, a gyártástechnológia.... Elképesztő költségek mind.
Én csak büszke vagyok arra, hogy ma Magyarországon is képes egy elhivatott társaság ilyen szintű berendezések kifejlesztésére, előállítására. Még akkor is, ha a termékeik az általunk forgalmazott termékeknek konkurenciát jelentenek.
De ők is és mi is az audio kultúra jövőéért dolgozunk, hogy ne a középszerűség, netán a silányság legyen úrrá a zene rajongók otthonaiban.

TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 303

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

LIMAR írta:
2020.08.29., szomb. 20:26

Én csak büszke vagyok arra, hogy ma Magyarországon is képes egy elhivatott társaság ilyen szintű berendezések kifejlesztésére, előállítására. Még akkor is, ha a termékeik az általunk forgalmazott termékeknek konkurenciát jelentenek.
Ez egy korrekt konkurens hozzáállás! leborulok.gif

(Sosem értettem hogy miért nem lehet elismerni ha a másik valami jót ( esetleg a mienktől jobbat, tőlünk jobban) csinál! )

wittao
Őslakos
Őslakos

primaluna írta:
2020.08.30., vas. 07:24

oké.
természetesen nem fogok semmit beszállítani,nem az én asztalom.
még egyszer mondom, egyszerűen csak meglepődtem hogy már ha csak a forrást nézzük 2mill fölött van a belépő kategória.
az álltalatok kínált hangminőséget nem firtatom, mert nem ismerem.
gondolom a magas árhoz magas hangminőség társul.
Torekszunk a jo hangminosegre, eddig ugy gondolom - mivel sok panasz nem erkezett - megfelelnek a forraskeszulekeink az elvarasoknak.
A “belepo” kategoria, ha belenezel (itt a forumon, de a honlapon, FB oldalon is vannak kepek a belsorol) a felhasznalt alkatreszek, technikak nem az olcsosagra torekves jeleit mutatjak, legalabbis remelem.
A hazai es kulfoldi visszajelzeseink is azt mutatjak, hogy jo uton haladunk a hangminoseg teren. Az araink pedig van aki szamara befogadhatok, es orommel hasznaljak, vannak akik nem tudjak elsore. Nekik valamilyen visszaszamolt, atnezett keszulekkel probalunk segiteni, majd kesobb ha a lehetosegei ugy alakulnak akkor feljebb tudjon lepni nem olyan nagy ugrassal.
Ha szeretned meghallgatni a rendszerunket, szivesen latunk.
Udv,
Viktor

www.coreaudio.eu

primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 64

Hozzászólás Szerző: primaluna »

wittao írta:
2020.08.29., szomb. 17:42
primaluna írta:

persze, ismerem a marketing szöveget én is, csak meglepődtem hogy már itt tartanak.
:)

Nezd, megadom a pontos specifikaciokat Neked.
A kulfoldi disztributorok arreseit, utana a dealer-eket, AFA-t le tudod szamolni belole.
Kijon egy ar, szamoljunk ra 20% haszonkulcsot. Marad a vegen egy beker ar. Ha ennyiert hozod ezeket a keszulekeket, Te leszel a beszallitom, mindent Toled fogok venni, ezt megigerem. Szolj, ha Neked is megfelel.
(Meg hozza teszem, hogy bele kell ferjen a cegmukodes resze is, es a fejlesztesi koltsegek is). Ezzel mar el tudunk indulni, azutan pedig kiterhetunk a marketingre is.
oké.
természetesen nem fogok semmit beszállítani,nem az én asztalom.
még egyszer mondom, egyszerűen csak meglepődtem hogy már ha csak a forrást nézzük 2mill fölött van a belépő kategória.
az álltalatok kínált hangminőséget nem firtatom, mert nem ismerem.
gondolom a magas árhoz magas hangminőség társul.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2477
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

primaluna írta:
Hála a jó Istennek, hogy már itt tartanak! Végre egy magyar csapat, aki világviszonylatban is csúcsminőséget képes előállítani. Ennek inkább örülni kellene, mintsem sajnálkozni azon, hogy nem mindenki engedheti meg magának ezeket a berendezéseket. Tudomásul kellene venni, hogy a minőségnek ára van. Ebben az árban benne van az a mérhetetlen mennyiségű munka, ami ezeket az eszközöket eredményezte. A fejlesztések, a tesztelések, a gyártástechnológia.... Elképesztő költségek mind.
De ők is és mi is az audio kultúra jövőéért dolgozunk, hogy ne a középszerűség, netán a silányság legyen úrrá a zene rajongók otthonaiban.

wittao
Őslakos
Őslakos

primaluna írta:

:)

Nezd, megadom a pontos specifikaciokat Neked.
A kulfoldi disztributorok arreseit, utana a dealer-eket, AFA-t le tudod szamolni belole.
Kijon egy ar, szamoljunk ra 20% haszonkulcsot. Marad a vegen egy beker ar. Ha ennyiert hozod ezeket a keszulekeket, Te leszel a beszallitom, mindent Toled fogok venni, ezt megigerem. Szolj, ha Neked is megfelel.
(Meg hozza teszem, hogy bele kell ferjen a cegmukodes resze is, es a fejlesztesi koltsegek is). Ezzel mar el tudunk indulni, azutan pedig kiterhetunk a marketingre is.

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

A “legolcsobb vegfok” eleg durvan elviszi a szamitasokat, hiszen ez a legfelso kategoria vegfoka, ezen a teruleten meg nem nyitottunk az alsobb kategoria fele (ahogy lentebb emlitettem, tervben van, sot tobb termek mar fejleszto asztalon van, ebben a kategoriaban is).
Ha ezt levesszuk belole, akkor ugy gondolom osszevetheto egy streamer-dac keszulek araval, a hangminoseget pedig mindenkinek szubjektive kell megitelnie sajat maganak.

Ez a sajat velemenyem, hogy egy termeket ugy celszeru megitelni/osszehasonlitani egy masikkal, hogy belekukkantunk a dobozaba es meg is hallgatjuk. A kepviselt technologia nemzetkozi viszonylatban magasabb arra predesztrinalna, ha megnezzuk mibol van osszerakva.
Osszehasonlitaskeppen erdemes megnezni egy PP audioPC-t 5000€-ert, egy PinkFaun-t 13.000€-17.000€-ert, vagy egy Taikot 30.000€-ert.
Nemzetkozi viszonylatban az arkepzest nem tartom tulzonak, ne felejtsuk el egy viszonteladoi arres is van rajta (disztribucio) es egy 27% AFA ami helybol 7% hatrany akarmelyik kozeli orszagot vizsgaljuk meg. Ez pedig nem keves, de nem sok kozunk van ehhez a reszehez. Lehetne olcsobb, ha nem lennenek disztributoraink es viszonteladoink, es magyar manufakturakent a magyar piacra gyartanank es 25% hasznot tennenk ra, egyszemelyes hadseregkent. De ha nemzetkozi piacra lep akarmelyik hazai gyarto, hirtelen tisztaban lesz ezzel, hogy az eddigi arkepzese a hazai piacon a jovoben gondot fog jelenteni az eddig megszokotthoz kepest.

Az USB/SPDIF atalakitoval kapcsolatosan erdemes megvizsgalni, hogy a vevo egy referencia MasterClockot is vasarol, amire osszefuzheti a P24 forraskeszulekeket. Tehat nem egy sima atalakito, es az ara minimalisan emelkedett a korabbi alap verziohoz kepest.

Azt szoktam meg javasolni, hogy erdemes eljonni es meghallgatni a keszulekeket es utana elhelyezni oket a hifi szamegyenesen es nem a specifikaciok alapjan... mi nem a nyomdafestek elhelyezesevel toltjuk az idonket, de lehet nagyobb eredmenyeket ernenk el ha hangzatos roviditesekkel es matricakkal teletuzdelnenk a keszulekek dobozait, amellett meg ha szarul szol hat igy jartunk. Na ez az, amiben mi soha nem veszunk reszt. Olyan hangot igyekszunk letrehozni, amelyet a felhasznalok szeretnek. A feliratokat megtartjuk kinai baratainknak, a 600-900$ + vam+AFa+szallitas aron adott keszulekekkel egyutt. Ez nem a mi uzletpolitikank resze.

www.coreaudio.eu

primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

LIMAR írta:
2020.08.29., szomb. 14:20
primaluna írta:
rettentő drága dolgokat árultok.....
Minden gyártónak el kell döntenie, hogy mit céloz meg.
Én maximális tisztelettel nézek a Core Audiora, akik a kompromisszumok nélküli termékek fejlesztésére tették fel az életüket.
Ezt ma Magyarországon csak egy másik gyártó merte bevállalni, aki a világszínvonalú kábeleket fejleszti és hozza létre.
El kell hinni, hogy ennek az elszánt csapatnak, akinek semmi nem számít, csak hogy a lehető legmagasabb színvonalat hozza létre, meg van és lesz is a vevő közönsége. A minőség mindig is megtalálta a maga vásárló rétegét.
Hogy a termékek nem olcsóak?
Mihez képest?
Ha a világpiacot nézzük, akkor rettenetesen alul is vannak árazva összehasonlítva a hasonló szintű termékekkel.
A minőségnek ára van. Ezt el kell fogadnia mindenkinek.
Lehet kapni olcsóbban is hasonló funkciójú készülékeket, lehetnek azok is kellemesek a vásárlóik számára, de ha valaki igazán a csúcsokat szeretné, azoknak a Core Audio termékei nagyon is kedvező alternatívát kínálnak a világpiac más hasonló termékeivel összehasonlítva.

primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

asebestyen írta:
2020.08.29., szomb. 16:58
primaluna írta:
2020.08.29., szomb. 16:42
wittao írta:
2020.08.29., szomb. 14:09

Bizonyos technologiakat nem lehet megvasarolni olcson. Ez regen is igy volt, most is ez van es a jovoben is igy lesz.
Ha megnezunk a piacon futo medialejatszo egyseget, 1-1.5-2MFt ujonnan. A jo digitalis forraskeszulekek ennyibe kerulnek. Tudom lehet venni 500.000 Ft-ert ugyanezt es hasznaltan 200.000 Ft-ert is.
Ugy gondolom torekszunk a magas minosegre mindenben, figyelve apro reszletekre is az elektronikak tervezesenel, osszeallitasanal. Erre szerintem kivalo pelda a P24 szeria. Ha belenez valaki, es vegignezi milyen funkciok vannak benne, akkor megerti ezt a piacon sehol nem adjak olcsobban ebben a minosegben, sot. Ott van a MasterClock funkcio beepitve mar a legkisebb sorozatba, mas gyartonal ez csak fent van, es kap az ember egy valamilyen linearis tapot egy valamilyen oszcillatorral. A mi esetunkben nem ez tortenik, hanem mar a kisebb termekeknel is torekszunk a minosegi hangra, csak “kicsiben”. Tehat nem rosszabb alkatreszbol van a kis szeria, hanem kevesebb kivalobol. Ez nagy kulonbseg (szerintem).
Ezen kivul egy vegfelhasznaloi listaarban mindig vannak tartalekok, es viszonteladok, dealerek. Ezt nem szabad elfelejteni. Nem lehet egy nyak-on osszeszamolni a kondenzatorokat es megszorozni 1150 Ft/db-bal.
Ezen kivul mindig vannak nalunk visszaszamolt keszulekek, amikor valaki feljebb lep nalunk, altalaban nagyon szep allapotban jonnek be. Es jelentos kedvezmennyel lehet hozzajuk jutni.
Vegfokunk is jonni fog ki az olcsobb kategoriakba, es amiket meghallgattunk szamomra nagyon pozitiv a vegeredmeny. Igyekszunk hamarosan kihelyezni ezeket is.

Egyebkent miket szamoltal be a 4.4 MFt-ba?
legolcsóbb audio pc:610e
legolcsóbb spdif converter:704e
legolcsóbb dac:600e
legplcsóbb végfok:2,5 mill
össz 4,414eft
610e-s "csak" egy ház + tápegység, nem komplett PC.
ja,tényleg.
akkor 940e a legolcsóbb pc?

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3610

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

primaluna írta:
2020.08.29., szomb. 16:42
wittao írta:
primaluna írta:
Bizonyos technologiakat nem lehet megvasarolni olcson. Ez regen is igy volt, most is ez van es a jovoben is igy lesz.
Ha megnezunk a piacon futo medialejatszo egyseget, 1-1.5-2MFt ujonnan. A jo digitalis forraskeszulekek ennyibe kerulnek. Tudom lehet venni 500.000 Ft-ert ugyanezt es hasznaltan 200.000 Ft-ert is.
Ugy gondolom torekszunk a magas minosegre mindenben, figyelve apro reszletekre is az elektronikak tervezesenel, osszeallitasanal. Erre szerintem kivalo pelda a P24 szeria. Ha belenez valaki, es vegignezi milyen funkciok vannak benne, akkor megerti ezt a piacon sehol nem adjak olcsobban ebben a minosegben, sot. Ott van a MasterClock funkcio beepitve mar a legkisebb sorozatba, mas gyartonal ez csak fent van, es kap az ember egy valamilyen linearis tapot egy valamilyen oszcillatorral. A mi esetunkben nem ez tortenik, hanem mar a kisebb termekeknel is torekszunk a minosegi hangra, csak “kicsiben”. Tehat nem rosszabb alkatreszbol van a kis szeria, hanem kevesebb kivalobol. Ez nagy kulonbseg (szerintem).
Ezen kivul egy vegfelhasznaloi listaarban mindig vannak tartalekok, es viszonteladok, dealerek. Ezt nem szabad elfelejteni. Nem lehet egy nyak-on osszeszamolni a kondenzatorokat es megszorozni 1150 Ft/db-bal.
Ezen kivul mindig vannak nalunk visszaszamolt keszulekek, amikor valaki feljebb lep nalunk, altalaban nagyon szep allapotban jonnek be. Es jelentos kedvezmennyel lehet hozzajuk jutni.
Vegfokunk is jonni fog ki az olcsobb kategoriakba, es amiket meghallgattunk szamomra nagyon pozitiv a vegeredmeny. Igyekszunk hamarosan kihelyezni ezeket is.

össz 4,414eft
610e-s "csak" egy ház + tápegység, nem komplett PC.
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

wittao írta:
primaluna írta:

össz 4,414eft

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2477
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

primaluna írta:
rettentő drága dolgokat árultok.....
Minden gyártónak el kell döntenie, hogy mit céloz meg.
Én maximális tisztelettel nézek a Core Audiora, akik a kompromisszumok nélküli termékek fejlesztésére tették fel az életüket.
Ezt ma Magyarországon csak egy másik gyártó merte bevállalni, aki a világszínvonalú kábeleket fejleszti és hozza létre.
El kell hinni, hogy ennek az elszánt csapatnak, akinek semmi nem számít, csak hogy a lehető legmagasabb színvonalat hozza létre, meg van és lesz is a vevő közönsége. A minőség mindig is megtalálta a maga vásárló rétegét.
Hogy a termékek nem olcsóak?
Mihez képest?
Ha a világpiacot nézzük, akkor rettenetesen alul is vannak árazva összehasonlítva a hasonló szintű termékekkel.
A minőségnek ára van. Ezt el kell fogadnia mindenkinek.
Lehet kapni olcsóbban is hasonló funkciójú készülékeket, lehetnek azok is kellemesek a vásárlóik számára, de ha valaki igazán a csúcsokat szeretné, azoknak a Core Audio termékei nagyon is kedvező alternatívát kínálnak a világpiac más hasonló termékeivel összehasonlítva.

wittao
Őslakos
Őslakos

primaluna írta:

www.coreaudio.eu

Válasz küldése

Vissza: “Core Audio”