A Fórum 2020-09-18-án pénteken a fórum frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Találkozók, bemutatók, rendezvények

Moderátorok: menyus2, wittao

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2557

Re: Találkozók, bemutatók, rendezvények

Hozzászólás Szerző: wittao »

tonya írta:
2019.08.03., szomb. 21:43
Üdv !
Köszönöm srácok a találkozót, és a Core Audiónak, hogy lehetővé tette a Primalunákkal való bűvészkedést a különböző cső készletekkel, volt egy két tanulság a számomra, talán a legfontosabb, hogy ugyanaz az album igencsak másképpen szól ugyanazon a rendszeren Tidalról, Roon-ról, JRiver-ről. (ez egyfajta minőségi sorrend is számomra, ahol is a JRiver tetszett a legjobban, természetesen ez szigorú magánvélemény) ;) Mindenesetre annyira megszerettem Kari Bremnest, hogy amint hazaértem, azóta is azt hallgatom. :D Teljesítmény többlet ide vagy oda, én maradok a régi csöves kacatjaim mellett, basszus lehet megöregedtem gondolkodik.gif Ha még lesz ilyen találkozó, aki nem volt és van lehetősége elmenni rá, ne hagyja ki szerintem, érdemes.
Mi is koszonjuk Neked a felajanlot csoveket es segitseget :kiss:
Nekem a szemelyes kedvencem az Ei KT90 - Siemens E82CC kombinacio volt illetve a 8db Tesla EL34 szinten Siemensekkel eleg jot mutatott. Abban Aszpirinnel valoban egyetertek, a melytartomany retegzodese sokkal kontrolaltabb volt a Tungsram ECC82-kkel.

Hogy mikor azt meg nem tudom, de szeretnem ha rendszeres lehetne ez a talalkozo. Az is lehet nagyobb helyiseg kellene hozza, a masodik reszre mar nem fertunk be idealisan, ezt meg at kell gondoljuk. Es ugy latnam ertelmet, ha valamilyen jo tematikat tudnank ehhez osszeallitani ( mas erositok, esetlek DIY erositok, eloadas elektroncsovekrol stb. ). Sok gondolat kavarog a fejemben ezzel kapcsolatosan, fele kb. hasznalhatatlan : D lehet meghallgatok egy Kari Bremnes szamot...
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

dpeti1970
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 85

Hozzászólás Szerző: dpeti1970 »

Nagy gratula a csapatnak! :tutiok: :tutiok:

tonya
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 495

Hozzászólás Szerző: tonya »

Üdv !
Köszönöm srácok a találkozót, és a Core Audiónak, hogy lehetővé tette a Primalunákkal való bűvészkedést a különböző cső készletekkel, volt egy két tanulság a számomra, talán a legfontosabb, hogy ugyanaz az album igencsak másképpen szól ugyanazon a rendszeren Tidalról, Roon-ról, JRiver-ről. (ez egyfajta minőségi sorrend is számomra, ahol is a JRiver tetszett a legjobban, természetesen ez szigorú magánvélemény) ;) Mindenesetre annyira megszerettem Kari Bremnest, hogy amint hazaértem, azóta is azt hallgatom. :D Teljesítmény többlet ide vagy oda, én maradok a régi csöves kacatjaim mellett, basszus lehet megöregedtem gondolkodik.gif Ha még lesz ilyen találkozó, aki nem volt és van lehetősége elmenni rá, ne hagyja ki szerintem, érdemes.
Sok régi kacat. Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük. Még a hangszóróm membránja is celofánból van, hangváltó meg nincsen is benne, szólni szól így is.

wittao
Őslakos
Őslakos

Sracok,

mi is nagyon szepen koszonjuk, hogy megtiszteltetek bennunket, remeljuk jol ereztetek magatokat es hasznosnak iteltetek meg a nalunk eltoltott idot. Nagyon jo volt megismerkedni tobb forumtarssal (lehet legkozelebb tenyleg teszunk ki nickneveket)
A helyzet az, hogy most keptelen vagyok ennel tobb egybefuggo mondatot megirni, hulla vagyok :) holnap beteszek par kepet is es valami kis osszefoglalot az en szemszogembol a csovek osszehasonlitasarol.

Szep estet Mindenkinek!
wittao

www.coreaudio.eu

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1914

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Részemről ezúton is köszönet Wittaonak, Menyusnak és Tonyának a szervezésért és a helyért. Nagyon jó volt!
Én már azt is tudom, milyen csövekkel próbálkozzak (ha találok valahol) először a saját PrimaLunámban :D
Menyus, Viktor: egyedülálló és fantasztikus amit csináltok, és még a bemutatóterem is nagyon jó lett. GRATULA!
Menyussal igazi tanulóélmény volt a többé-kevésbé szakmai jellegű - bár csak a felszínt karcoló - beszélgetés.
Mindenképpen érdekel(nek) a tervezett szakmai nap(ok) is!

Ezer köszönet!!!! leborulok.gif
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3631

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Köszönöm a lehetőséget!

Igazán jó hangulatú összejövetel volt. Érdekes volt hallani a más-más gyártmányú csövek közti különbségeket, de itt is bebizonyosodott, hogy a többlet teljesítmény, az nem feltétlen baj, sőt! ;peace;

D508B2C7-6477-4982-BD06-85FEB7E68ABC.jpeg
D508B2C7-6477-4982-BD06-85FEB7E68ABC.jpeg (659.22 KiB) Megtekintve 2983 alkalommal
D5D745E5-91D0-4F42-BF52-F0C899132DC8.jpeg
D5D745E5-91D0-4F42-BF52-F0C899132DC8.jpeg (702.01 KiB) Megtekintve 2983 alkalommal
58A4482D-F25A-4992-A0ED-056350DB59D1.jpeg
58A4482D-F25A-4992-A0ED-056350DB59D1.jpeg (711.34 KiB) Megtekintve 2983 alkalommal
77B3544A-098B-4963-9506-810A920716B6.jpeg
77B3544A-098B-4963-9506-810A920716B6.jpeg (703.12 KiB) Megtekintve 2983 alkalommal
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

dpeti1970
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 85

Hozzászólás Szerző: dpeti1970 »

Pöttyös labda is......?? :D :D :D

wittao
Őslakos
Őslakos

Aszpirin írta:
2019.08.02., pén. 10:38
tottyi írta:
2019.08.02., pén. 08:59
Hi, falahova felrakhatnatok ezeket a szamokat, hogy addig a hallgatok jol begyakoroljak minden egyes szosszenetet a zeneszamoknak abbol a file-okbol amibol hallgatni fogjak. :napsut:
A Kari Bremnes szám és Elmer Bernstein filmzenéje már korábban is említve lett, én meg is hallgattam őket jópárszor, felkészülésileg.

Kizárt, hogy valami (emészthetőbb) komolyzenébe is belehallgassunk?

(Illetve remélem, hogy Hobo számából nem kerekedik aktuálpolitikai vita... erre azért majd vigyázzunk!)
Az egy lehetseges opcio, hogy ha mindenki megerkezett, akkor megbeszeljuk, rahallgatunk 1-1 ajanlasra, es valamelyik szamot kilojuk ha a nagytobbseg is egyetert vele. Ha nem lesz egyetertes, akkor diktatura lesz :D es vegigfut a tervezett program.
Az is lehet, hogy amikor vegigmentunk a programon, Tibi bacsit es lehet harmat kivanni.
Az aktualpolitikai kerdesre szerintem mostanaig senki nem gondolt, na de majd most! ;peace;

www.coreaudio.eu

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

tottyi írta:
2019.08.02., pén. 08:59
Hi, falahova felrakhatnatok ezeket a szamokat, hogy addig a hallgatok jol begyakoroljak minden egyes szosszenetet a zeneszamoknak abbol a file-okbol amibol hallgatni fogjak. :napsut:
A Kari Bremnes szám és Elmer Bernstein filmzenéje már korábban is említve lett, én meg is hallgattam őket jópárszor, felkészülésileg.

Kizárt, hogy valami (emészthetőbb) komolyzenébe is belehallgassunk?

(Illetve remélem, hogy Hobo számából nem kerekedik aktuálpolitikai vita... erre azért majd vigyázzunk!)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

wittao írta:
2019.08.01., csüt. 22:46
Nos harom rendszer elegge meg tud teliteni egy szobat :) meglepo volt, mert azt hittuk a dobozok lefolytjak majd egymast, ennek ellenere mintha meg katalizalnak is a helyiseget gondolkodik.gif fura.

5318DA7B-2397-4411-95FF-4990EDB3BF1F.jpeg
Tényleg fura! Az álmos könyv szerint nem szabadna ennyi membránnak jó hatással lennie a zenére! :D

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 427

Hozzászólás Szerző: tottyi »

wittao írta:
2019.08.01., csüt. 23:53
Sziasztok,

elkészült a zenei repertoár, az alábbi számokkal hallgatóznánk. Utána természetesen mást is megfülelhetünk ha még lesz a társaságnak lendülete.

1., Kari Bremnes - A Lover in Berlin (Golden Ballads album, 16 bit/44.1 kHz)

2., The Stimulators & Peter Schneider - St. James Infirmary (The Dali CD, 16 bit/44.1 kHz)

3., Elmer Bernstein - The Magnificent Seven (Best Seller Audiophile Test 2. - LS3/5A , 16 bit/44.1 kHz)

4., Hobo - Bolond Lett a Bölcsből (Utószó a XX.századhoz), (Circus Hungaricus, 16 bit/44.1 kHz)

Úgy gondolom, hogy az egyes számokból 2-3 percet maximum elegendő meghallgatni, és ahogy haladunk az 5. - 6. meghallgatáshoz, ez lehet egyre rövidebb lesz :) :) (legalábbis ez a tapasztalat, de majd szóltok, ha kell végighallgatunk mindent ha valami jót találunk).
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

wittao
Őslakos
Őslakos

Sziasztok,

elkészült a zenei repertoár, az alábbi számokkal hallgatóznánk. Utána természetesen mást is megfülelhetünk ha még lesz a társaságnak lendülete.

1., Kari Bremnes - A Lover in Berlin (Golden Ballads album, 16 bit/44.1 kHz)

2., The Stimulators & Peter Schneider - St. James Infirmary (The Dali CD, 16 bit/44.1 kHz)

3., Elmer Bernstein - The Magnificent Seven (Best Seller Audiophile Test 2. - LS3/5A , 16 bit/44.1 kHz)

4., Hobo - Bolond Lett a Bölcsből (Utószó a XX.századhoz), (Circus Hungaricus, 16 bit/44.1 kHz)

Úgy gondolom, hogy az egyes számokból 2-3 percet maximum elegendő meghallgatni, és ahogy haladunk az 5. - 6. meghallgatáshoz, ez lehet egyre rövidebb lesz :) :) (legalábbis ez a tapasztalat, de majd szóltok, ha kell végighallgatunk mindent ha valami jót találunk).

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Nos harom rendszer elegge meg tud teliteni egy szobat :) meglepo volt, mert azt hittuk a dobozok lefolytjak majd egymast, ennek ellenere mintha meg katalizalnak is a helyiseget gondolkodik.gif fura.
5318DA7B-2397-4411-95FF-4990EDB3BF1F.jpeg
5318DA7B-2397-4411-95FF-4990EDB3BF1F.jpeg (2.95 MiB) Megtekintve 1704 alkalommal

www.coreaudio.eu

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Aszpirin írta:
2019.08.01., csüt. 22:21
Tom40 írta:
2019.08.01., csüt. 22:01
wittao írta:
2019.08.01., csüt. 21:03
Akkor meg fogjuk a vegen tartani a DECHA-s levezetot is :napsut:
Jol hangzik! Akarmit is jelentsen ;peace;
Azt jelenti, hogy meghallgatjuk a saját gyártmányú erősítőjüket is. :tutiok:
Ertem, koszi! Piszkos a fantaziam, na. Regota vagyok hazas :)
szerk: Termeszetesen jobban erdekel a Core Audio erosito, mint barmi egyeb levezeto :)
Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2, AudioQuest Diamond Ethernet
DAC: Chord 2Qute, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Sztereo: Primaluna HP
AVR: Yamaha RX-A2010
Frontok: PMC 26, Tellurium Q Silver kábel
Hatter: Quadral Ultra Platinum 7
Center: PMC twenty centre

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Tom40 írta:
2019.08.01., csüt. 22:01
wittao írta:
Azt jelenti, hogy meghallgatjuk a saját gyártmányú erősítőjüket is. :tutiok:

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

wittao írta:
Vinkler írta:
2019.08.01., csüt. 20:27

Jogos...
Nálam ez valamiért kimaradt. Nah mindegy, akkor megint meghallgatok párat.
Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2, AudioQuest Diamond Ethernet
DAC: Chord 2Qute, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Sztereo: Primaluna HP
AVR: Yamaha RX-A2010
Frontok: PMC 26, Tellurium Q Silver kábel
Hatter: Quadral Ultra Platinum 7
Center: PMC twenty centre

wittao
Őslakos
Őslakos

Vinkler írta:
2019.08.01., csüt. 20:27

Jogos...

www.coreaudio.eu

tonya
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 495

Hozzászólás Szerző: tonya »

wittao írta:
2019.08.01., csüt. 20:11
Aszpirin írta:
2019.08.01., csüt. 20:08
Most látom, 8 db KT-150? Amindenit, az nem lesz kispályás...
36_1_11.gif
Ugy nez ki 8db Tesla EL-34-gyel meg tudjuk meg spekelni. De az egyertelmu volt a ketto nagy doboznal, hogy ezekkel a KT150-ekkel lehetett csak kibillenteni oket a beketuresukbol :napsut:
Lessz 8 db Tesla EL34 :gift:
Sok régi kacat. Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük. Még a hangszóróm membránja is celofánból van, hangváltó meg nincsen is benne, szólni szól így is.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

wittao írta:
2019.08.01., csüt. 20:17
Vinkler:
wittao írta:
2019.07.18., csüt. 10:10
Sziasztok,

bizonyára olvastátok, ha nyomonkövetitek a topikunkat itt a fórumon (amit ezúton is nagyon köszönünk), hogy elkezdtük a Primaluna cég csöves erősítőinek forgalmazását. A nagy beüzemelés és tesztelések közepette felmerült bennünk az, hogy mi lenne, ha tartanánk egy "Primaluna nap"-ot, ahol meg lehet hallgatni ezeket az erősítőket.

Utána egy kicsit jobban átgondoltuk a dolgot, és miért ne lehetne esetleg egy havonta - 2 havonta összeálló tematikát követő "Csöves nap"-ot tartani, ami nem feltétlenül csak a Primalunákról szólna. Aki ellátogat hozzánk, akár hozhatja a saját erősítőjét is (ezt kérjük előre jelezni, milyen és mi szükséges a megszólaltatásához), csőkészletét stb. és elindulhatna egy kis klubélet az arra érdeklődők között.

A mostani összejövetel tervezett időpontja:

2019. augusztus 3. (szombat) 10:00-tól

Helyszín : Core Audio bemutatóterem (1238 Budapest, Grassalkovich út 40.)

A mostani rendezvényre azt találtuk ki, hogy a bent lévő erősítőinket hasonlítanánk össze a belépő kategóriától a felső kategóriáig + mindezt megfűszereznénk néhány csőkészlet variálásával.

Résztvevő készülékek:

Primaluna Prologue Classic

Prologue.jpeg

Primaluna Dialogue Premium

Dialogue Pr.jpeg

Primaluna Dialogue Premium HP

Dialogue Pr HP.jpeg

Tesztelt csőkészletek:

....

Jogos...

wittao
Őslakos
Őslakos

Vinkler:
wittao írta:
2019.07.18., csüt. 10:10
Sziasztok,

bizonyára olvastátok, ha nyomonkövetitek a topikunkat itt a fórumon (amit ezúton is nagyon köszönünk), hogy elkezdtük a Primaluna cég csöves erősítőinek forgalmazását. A nagy beüzemelés és tesztelések közepette felmerült bennünk az, hogy mi lenne, ha tartanánk egy "Primaluna nap"-ot, ahol meg lehet hallgatni ezeket az erősítőket.

Utána egy kicsit jobban átgondoltuk a dolgot, és miért ne lehetne esetleg egy havonta - 2 havonta összeálló tematikát követő "Csöves nap"-ot tartani, ami nem feltétlenül csak a Primalunákról szólna. Aki ellátogat hozzánk, akár hozhatja a saját erősítőjét is (ezt kérjük előre jelezni, milyen és mi szükséges a megszólaltatásához), csőkészletét stb. és elindulhatna egy kis klubélet az arra érdeklődők között.

A mostani összejövetel tervezett időpontja:

2019. augusztus 3. (szombat) 10:00-tól

Helyszín : Core Audio bemutatóterem (1238 Budapest, Grassalkovich út 40.)

A mostani rendezvényre azt találtuk ki, hogy a bent lévő erősítőinket hasonlítanánk össze a belépő kategóriától a felső kategóriáig + mindezt megfűszereznénk néhány csőkészlet variálásával.

Résztvevő készülékek:

Primaluna Prologue Classic

Prologue.jpeg

Primaluna Dialogue Premium

Dialogue Pr.jpeg

Primaluna Dialogue Premium HP

Dialogue Pr HP.jpeg

Tesztelt csőkészletek:

....

www.coreaudio.eu

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Számomra most kezd körvonalazódni ez a találkozó valójában. Szóval ez egy PrimaLuna bemutató es teszt lesz valójában? :rolleyes:

wittao
Őslakos
Őslakos

Aszpirin írta:
2019.08.01., csüt. 20:08
36_1_11.gif
Ugy nez ki 8db Tesla EL-34-gyel meg tudjuk meg spekelni. De az egyertelmu volt a ketto nagy doboznal, hogy ezekkel a KT150-ekkel lehetett csak kibillenteni oket a beketuresukbol :napsut:

www.coreaudio.eu

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

36_1_11.gif

wittao
Őslakos
Őslakos

Aszpirin írta:
2019.08.01., csüt. 20:00
wittao írta:
2019.08.01., csüt. 16:55
Majd megköszönöm ha KT-csövekre váltáskor valaki hátbavág, kapcsoljam át az erősítő oldalán a KT-csövekre a kapcsolót :)
Habár a kézikönyv szerint semmi sem károsodik, ha elfelejted átkapcsolni (sőt lényegében még bátorít is, hogy kísérletezz azzal a kapcsolóval), azért a hátbavágást vállalom. Legalább hasznossá teszem magam valahogy.
:kapdelm:
No Te is megfoftad a beirasaim lenyegi reszet :smile29:
Visszafele azt hiszem gond lehet (talan), ugyhogy inkabb figyelni fogok a csovekre :) es a kapcsolora is :)

www.coreaudio.eu

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

wittao írta:
2019.08.01., csüt. 16:55
Majd megköszönöm ha KT-csövekre váltáskor valaki hátbavág, kapcsoljam át az erősítő oldalán a KT-csövekre a kapcsolót :)
Habár a kézikönyv szerint semmi sem károsodik, ha elfelejted átkapcsolni (sőt lényegében még bátorít is, hogy kísérletezz azzal a kapcsolóval), azért a hátbavágást vállalom. Legalább hasznossá teszem magam valahogy.
:kapdelm:

Válasz küldése

Vissza: “Core Audio”