A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Kávéházi csevegő

jana86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2019.04.30., kedd 14:22

Érdekelne valakit alapfokú sensory skills képzés a Flow-ban? Ha érdekel, írj privát üzenetet nekem, l.sz.! (Nem reklámemberként írom, hanem társakat próbálok toborozni, hogy meglegyen a szükséges létszám.)

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 51

Hozzászólás Szerző: BURN28 » 2019.04.10., szer. 17:41

Nehéz az oda betérő vásárlók fejével gondolkodni. Lehet, hogy én is túltoltam azzal, hogy "rendesen pörkölve" meg " tisztességesen csomagolva", sok embernek ez nem is mond semmit. Ezeket Ti láthatjátok, hogy a kitelepülések alkalmával hány százalék aki csak az ingyen kávéért megy oda, és hány százalék az akiben elindul valami gondolat ez ügyben. És ez most nem is olyan költői kérdés, tényleg érdekelne, hogy milyen tapasztalatotok van ez ügyben. :)
Ha meg az árakat nézzük, akkor a Gold blend ára körül mozognak ott a Lavazza-k, Saicaf kávék, és társaik. Sőt, több inkább a 8 ezret üti (Lucaffe).
Sajnos az embereknek a nagyobb márkák/brandek mondanak valamit. Milyen a jó kávé? Olyan mint a "márka". Arra már nem derül fény, hogy mégis az mit takar, miért jó, de ha az van a címkén az szerepel, akkor az jó.

Nem hibáztatok senkit, mert lehet, hogy sosem ivott még jót, másmilyet. A nem kávéra szakosodott (bár néha ott is) vendéglátó egységekben tudjuk milyen a színvonal. Néhány (tapasztalatom szerint) észak-európai országban ez nem igaz, egy sima pékségben is lehet jókat inni, megfelelően beállított kávéból. Persze itthon is vannak kivételek (és ott is), mielőtt külhonban kolbászból lenne a kerítés.

Sokan jönnek oda bemutatókon csak a kávé kedvéért, viszont jó hír, hogy így az automatás stand helyett jönnek és általában kellemeset csalódnak. De ért már meglepetés. Ugyanis van olyan vásárló, aki azért jön oda, mert rendszeres vásárlónk (MediaMarkt-ban ismerte meg a termékünket) és örül, hogy találkozhat velünk.

Azonban, ha számszerűsíteni kellene, akkor 95% kávézni szeretne, 5% jön oda, akiből rendszeres vásárló is lehet, vagy már az. Nekem egyébként mindegy, hogy felénk kezd el menni, vagy más felé, csak szokjon át inkább a minőségi alapanyagból való kávézásra.

Az otthoniakat sikerült már vagy 2 éve megfertőzni, úgyhogy "bolti" kávé be sem teszi a lábát. Elég volt egy normálisan pörköltet és egy vietnámi széntablettát megszagoltatni! velük (szemes formában). Ez egy jó gyakorlat lehet bárkinek, grammolás, nyomásprofilozás, hőfokozás és minden egyéb a normál populációban kényszerzubbonyért kiáltó észosztás helyett. :D

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 37

Hozzászólás Szerző: spencer-hill » 2019.03.27., szer. 17:48

BURN28 írta:
2019.03.26., kedd 20:49
Igen, azóta minden kávém kicsit robusta ízű :D .
Egy ízesített kávét sem daráltam le itthon. Bevittem a kollégáknak, azok meg el voltak ájulva a narancsos-csokis keksz íztől. ;)
Amúgy ízlett a kávé. Egy végig 6 bar-os profillal nagyon kellemesen hozta a mézes utóízt. A sok világos gyümölcs bomba után most ez volt a felüdülés.

Ebben a témában úttörők vagytok, ami nagy dolog. Még ha a vásárlók nagy része laikusként is megy oda, van lehetősége elérhető áron kipróbálni az ottani átlag kínálaton kívül sokkal jobbat, rendesen pörkölve és tisztességesen csomagolva. Ott nincs ebben a kategóriában vetélytársa. Sőt, más multinál sem.
Örülünk, ha ezek szerint mi is segíthettünk az őrlők lecserélésének a fellendítésében a "ragadós ízzel". Ráadásul elemi érdekünk. :D
Én a ramp-up-ramp-down profilok híve vagyok, de ennek margójára, holnap kipróbálok egy 6 BAR-os profilt.

Aki kipróbálja a kávénkat az nem szokott panaszkodni (bár én jobban szeretem, ha nem tetszés esetén mégis megteszi, mivel abból tanulunk, fejlődünk). Azonban sokan még mindig a (jól megszokott) márkákat keresik meg persze az árat nézik.
De ezen próbálunk minden erőnkkel változtatni.
Árban versenyezni mindenkivel nem tudunk, a minőséggel tudunk kompenzálni az arra fogékony rétegnek.
Nehéz az oda betérő vásárlók fejével gondolkodni. Lehet, hogy én is túltoltam azzal, hogy "rendesen pörkölve" meg " tisztességesen csomagolva", sok embernek ez nem is mond semmit. Ezeket Ti láthatjátok, hogy a kitelepülések alkalmával hány százalék aki csak az ingyen kávéért megy oda, és hány százalék az akiben elindul valami gondolat ez ügyben. És ez most nem is olyan költői kérdés, tényleg érdekelne, hogy milyen tapasztalatotok van ez ügyben. :)
Ha meg az árakat nézzük, akkor a Gold blend ára körül mozognak ott a Lavazza-k, Saicaf kávék, és társaik. Sőt, több inkább a 8 ezret üti (Lucaffe).

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: BURN28 » 2019.03.26., kedd 20:49

Egy ízesített kávét sem daráltam le itthon. Bevittem a kollégáknak, azok meg el voltak ájulva a narancsos-csokis keksz íztől. ;)
Amúgy ízlett a kávé. Egy végig 6 bar-os profillal nagyon kellemesen hozta a mézes utóízt. A sok világos gyümölcs bomba után most ez volt a felüdülés.

Ebben a témában úttörők vagytok, ami nagy dolog. Még ha a vásárlók nagy része laikusként is megy oda, van lehetősége elérhető áron kipróbálni az ottani átlag kínálaton kívül sokkal jobbat, rendesen pörkölve és tisztességesen csomagolva. Ott nincs ebben a kategóriában vetélytársa. Sőt, más multinál sem.
Örülünk, ha ezek szerint mi is segíthettünk az őrlők lecserélésének a fellendítésében a "ragadós ízzel". Ráadásul elemi érdekünk. :D
Én a ramp-up-ramp-down profilok híve vagyok, de ennek margójára, holnap kipróbálok egy 6 BAR-os profilt.

Aki kipróbálja a kávénkat az nem szokott panaszkodni (bár én jobban szeretem, ha nem tetszés esetén mégis megteszi, mivel abból tanulunk, fejlődünk). Azonban sokan még mindig a (jól megszokott) márkákat keresik meg persze az árat nézik.
De ezen próbálunk minden erőnkkel változtatni.
Árban versenyezni mindenkivel nem tudunk, a minőséggel tudunk kompenzálni az arra fogékony rétegnek.

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: spencer-hill » 2019.03.25., hétf. 22:13

BURN28 írta:
2019.03.25., hétf. 20:44
spencer-hill írta:
2019.03.25., hétf. 19:50
Pár napja kellemes meglepetésben volt részem. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akiről a közvetlen környezetében (rokonság, stb.) tudják, hogy valamelyest az átlagtól jobban rajong a kávéért. Így bizonyos alkalmakkor, teljesen jó szándéktól vezérelve, ajándék gyanánt meglepnek egy általuk különlegesnek ítélt "kávé különlegességgel". Ilyenkor jönnek például a Frei kávék, illetve a különböző mesterségesen ízesített csodák. Ezeket természetesen széles mosollyal átveszem, és megköszönöm, már nem akarok senkit meggyőzni. De egy szegedi rokonnak egy köztes alkalommal megemlítettem, hogy mit is lehet kapni az ottani Media Markt-ban. Ennek ellenére azért még kaptam ízesített csodát utána is, de most nemrég AVX Gold Blend-et kaptam tőlük. Talán másfél-két hetes pörkölésű volt. Teljesen meg voltam lepve. Emlékeztek rá, arra jártak, vettek.
Eddig is nagy dolognak tartottam, hogy az ott kaphatóktól lényegesen jobb kávék bekerültek egy ilyen helyre, de most nagyon nagyra értékeltem.
Úgyhogy csak így tovább :tutiok:
Nagyon örülünk neki! Fogyaszd egészséggel! Jó hallani, hogy már "közvetítőkön" keresztül is eljut valahova a kávénk. Ezért dolgozunk. :smile53:

Magáról a kávéról mi a véleményed? (Ízesíti az őrlőkéseket ez is? :D )

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: BURN28 » 2019.03.25., hétf. 20:44

spencer-hill írta:
2019.03.25., hétf. 19:50
Pár napja kellemes meglepetésben volt részem. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akiről a közvetlen környezetében (rokonság, stb.) tudják, hogy valamelyest az átlagtól jobban rajong a kávéért. Így bizonyos alkalmakkor, teljesen jó szándéktól vezérelve, ajándék gyanánt meglepnek egy általuk különlegesnek ítélt "kávé különlegességgel". Ilyenkor jönnek például a Frei kávék, illetve a különböző mesterségesen ízesített csodák. Ezeket természetesen széles mosollyal átveszem, és megköszönöm, már nem akarok senkit meggyőzni. De egy szegedi rokonnak egy köztes alkalommal megemlítettem, hogy mit is lehet kapni az ottani Media Markt-ban. Ennek ellenére azért még kaptam ízesített csodát utána is, de most nemrég AVX Gold Blend-et kaptam tőlük. Talán másfél-két hetes pörkölésű volt. Teljesen meg voltam lepve. Emlékeztek rá, arra jártak, vettek.
Eddig is nagy dolognak tartottam, hogy az ott kaphatóktól lényegesen jobb kávék bekerültek egy ilyen helyre, de most nagyon nagyra értékeltem.
Nagyon örülünk neki! Fogyaszd egészséggel! Jó hallani, hogy már "közvetítőkön" keresztül is eljut valahova a kávénk. Ezért dolgozunk. :smile53:

Magáról a kávéról mi a véleményed? (Ízesíti az őrlőkéseket ez is? :D )

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: spencer-hill » 2019.03.25., hétf. 19:50

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3233

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.02.14., csüt. 14:53

Jópofa hírdetés:
Csatolmányok
52141250_1247852105369995_1501224458751311872_n.jpg
52141250_1247852105369995_1501224458751311872_n.jpg (62.54 KiB) Megtekintve 613 alkalommal

jengab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: jengab » 2019.02.02., szomb. 13:23

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy van egy Délonghi kávégépem, aminek a duplaszűrője valahogy eltömődött. Már akkor se megy át a víz rajta, ha nincs benne kávé sem. Először a gépre gyanakodtam, de a másik két filterrel (szimpla, és párnás) tökéletesen működik. Szóval gyanúm szerint a filter lehet rossz, valahogy talán eltömődött. Próbáltam ecetes vízben, mosogatószeres vízben áztatni napokig, de nem segített. Hogy tudnám megjavítani? Ha jól tudom ki lehet szedni a szűrőt belőle, hogy hozzáférjek az alján a kifolyólyukhoz. Meg tudom ezt itthoni eszközökkel csinálni úgy, hogy aztán vissza is tudjam tenni? Vagy inkább érdemes hozzá egy új szűrőt venni?

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 191

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2019.01.28., hétf. 19:17

Update: filtereszközök tisztítására is jó. French pressem szerintem újonnan sem volt ilyen tiszta.

jana86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2019.01.27., vas. 17:18

jana86 írta:
2019.01.27., vas. 16:51
Ezt most lehet kapni? Ha igen, melyik Aldiban vetted? Budapesten a Lehet útiban kerestem, de semmit nem tudtak róla az eladók.
Közben kiderült, hogy 10 perccel előttem adták el az utolsót, csak az eladók nem voltak képben.... De hoznak még. :)

jana86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2019.01.27., vas. 16:51

Asgard írta:
2019.01.26., szomb. 10:27
Aldiban lehet kapni ultrahangos tisztítót 10e alatt. Brutálisan jó szűrők tisztítására is. Renekát nagyon szépen kitisztította, klasszikus módszerrel még nem sikerült így.
Ezt most lehet kapni? Ha igen, melyik Aldiban vetted? Budapesten a Lehet útiban kerestem, de semmit nem tudtak róla az eladók.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2019.01.26., szomb. 13:27

20190126_132110.jpg
20190126_132110.jpg (860.48 KiB) Megtekintve 922 alkalommal
Ilyen. Beraktam néhány tisztának gondolt szűrőt 6 perc múlca zaccos lett a víz. :D Direkt megnéztem az átfolyást előtte utána nagyon nagy a különbség, főleg a nagyon finom szövésűeknél.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.01.26., szomb. 12:41

Asgard írta:
2019.01.26., szomb. 10:27
Aldiban lehet kapni ultrahangos tisztítót 10e alatt. Brutálisan jó szűrők tisztítására is. Renekát nagyon szépen kitisztította, klasszikus módszerrel még nem sikerült így.
Rakj be linket róla, ha van. Ez tényleg érdekes lehet.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2019.01.26., szomb. 10:27

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.29., szomb. 20:25

kasumi írta:
2018.12.29., szomb. 19:45
AVX írta:
2018.12.29., szomb. 19:34
Vinkler írta:
2018.12.29., szomb. 19:26

Nem biztos, hogy érdemes újat venni.
Itt a fórumon is hirdetnek 2 szettet is, amit a figyelmedbe ajánlanék:
viewtopic.php?f=136&t=125758
viewtopic.php?f=136&t=126606
Akkor azt lehet mondani,hogy a PID-et és a jó darálót nem lehet megúszni?
Számomra ezek nagyon fontosak.
Ha belefér a keretedbe, akkor azt vedd, amit elsőként ajánlottam.
A Silvia semmivel sem tud többet, mint a Glenda. Ráadásul külföldön az ára is jobb, mint itthon, de ha lehet jobban jársz, ha itthon veszel mindent a garancia miatt.
Az árak elsejétől magasabbak lesznek. Ha tőlünk akarsz vásárolni, még az idén le kell ütnöd.
3-án kezdődik a kiszállítás.
Német árak:
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... lelit.html
Legolcsóbb ár:599 EUR*322=192878 Ft+ szállítás
Daráló:
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... lelit.html
A legolcsóbbár:161 EUR*322=51842 Ft + szállítás

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 209

Hozzászólás Szerző: kasumi » 2018.12.29., szomb. 19:45

AVX írta:
2018.12.29., szomb. 19:34
Vinkler írta:
kasumi írta:
2018.12.29., szomb. 19:05
Üdv.!

Kérlek segítsetek irányba állnom, mert elvesztem az erdőben! :-)
A második szett jobban megéri, de kell hozzá PID.
Köszönöm a segítségetek (és bocs, tényleg a másik topicba kellett volna)!
Akkor azt lehet mondani,hogy a PID-et és a jó darálót nem lehet megúszni?

Újratervezés

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.29., szomb. 19:34

Vinkler írta:
kasumi írta:
Üdv.!

A második szett jobban megéri, de kell hozzá PID.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.29., szomb. 19:29

kasumi írta:
Üdv.!
- a keret az az 500 EUR (ha már külföldi oldalakon nézelődtem), de ez nagyon a max. A Gaggiával kb. a 220-ról indultam.

Merre van a kiút?!
Írhattad volna másik topikba is, mert ez több, mint csevegés.
viewtopic.php?f=134&t=76578 -ez lett volna a jobb hely, de már mindegy.

Az új GC kb ugyanaz, mint a 2015 előtti, csak az ára magasabb. 150-nek biztosan nem ér és maradt az ALU bojler.

Még most év végéig az akciós árak vannak a shopban. ha spórolni akarsz, gyorsan dönts, mert elsejétől már az új árak lesznek.
Kérj másoktól is tanácsot, hogy az általam ajánlottak közül melyik lenne a számodra a legjobb.
Én ezt a párost ajánlanám:
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/3- ... egep-Akcio
+
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10 ... MMI-daralo

Ha ettől kevesebbet szánnál rá, akkor meg ezt venném:
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10 ... ralo-Akcio

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2793

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.12.29., szomb. 19:26

kasumi írta:
Üdv.!

Előzmények: 10 éve vettem egy akkor 40e forintos Krups XP4020-as gépet. Jól elvoltam vele, aztán egy jó ideig mellőzve volt, de mára már lejárta az idejét, ezért inkább vennék egy újat. Innen indulunk.
A Gaggia Classic-ot néztem először. Úgy láttam, hogy több verzió is van forgalomban. Ha jól értettem a helyzetet, most jött ki egy 2018/19-es változat, aminél OPV-t és más fajta gőzcsövet emlegetnek, mint a korábbi verziónál, de ez már kb. dupla annyiba is kerül, mint a régebbi verzió (valahol 4-500 EUR között). Érdeklődésemre az árusító oldalon azt mondták, hagyjam az egész Gaggia-projektet és inkább vegyek Rancilio Silviát. Hm... szintén dupla áras, kb. 500 EUR. Ennyiből kijönne a régebbi Gaggia és egy Nemox Lux daráló. A Gaggia és a Rancilio karja is más (dupla falú vagy nyomásfokozós?), erről is írtak, de nem tudom, kell-e, hogy ez engem érdekeljen.
Na itt adtam fel. :-)
Amit érdemes tudni:
- nem vagyok kávé rajongó, főleg tejes italok készítése lenne a cél
- korábban főleg ESE pod volt a kiszerelés, mert kényelmes és tiszta megoldást adott és nem volt darálóm sem.
- mindenhol azt látom, a kávé minősége meghatározó, ezért nem zárkóznék el a darálós verziótól
- a tejes dolgok lennének továbbra is a középpontban, de szívesen meginnék néha egy ízletes kávét is
- használt gépem már van, ha egy mód van rá, újat vennék
- a keret az az 500 EUR (ha már külföldi oldalakon nézelődtem), de ez nagyon a max. A Gaggiával kb. a 220-ról indultam.

Merre van a kiút?!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 209

Hozzászólás Szerző: kasumi » 2018.12.29., szomb. 19:05

Üdv.!

Előzmények: 10 éve vettem egy akkor 40e forintos Krups XP4020-as gépet. Jól elvoltam vele, aztán egy jó ideig mellőzve volt, de mára már lejárta az idejét, ezért inkább vennék egy újat. Innen indulunk.
A Gaggia Classic-ot néztem először. Úgy láttam, hogy több verzió is van forgalomban. Ha jól értettem a helyzetet, most jött ki egy 2018/19-es változat, aminél OPV-t és más fajta gőzcsövet emlegetnek, mint a korábbi verziónál, de ez már kb. dupla annyiba is kerül, mint a régebbi verzió (valahol 4-500 EUR között). Érdeklődésemre az árusító oldalon azt mondták, hagyjam az egész Gaggia-projektet és inkább vegyek Rancilio Silviát. Hm... szintén dupla áras, kb. 500 EUR. Ennyiből kijönne a régebbi Gaggia és egy Nemox Lux daráló. A Gaggia és a Rancilio karja is más (dupla falú vagy nyomásfokozós?), erről is írtak, de nem tudom, kell-e, hogy ez engem érdekeljen.
Na itt adtam fel. :-)
Amit érdemes tudni:
- nem vagyok kávé rajongó, főleg tejes italok készítése lenne a cél
- korábban főleg ESE pod volt a kiszerelés, mert kényelmes és tiszta megoldást adott és nem volt darálóm sem.
- mindenhol azt látom, a kávé minősége meghatározó, ezért nem zárkóznék el a darálós verziótól
- a tejes dolgok lennének továbbra is a középpontban, de szívesen meginnék néha egy ízletes kávét is
- használt gépem már van, ha egy mód van rá, újat vennék

Merre van a kiút?!

Újratervezés

ierdelyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: ierdelyi » 2018.12.27., csüt. 22:13

Asgard írta:
2018.12.27., csüt. 19:29
ierdelyi írta:
2018.12.27., csüt. 14:25
Asgard írta:
2018.12.27., csüt. 13:58

Ez egy nagyon messzirevezető téma, ma már kiterjedt irodalommal. Igaz a jó megoldás még várat magára. Röviden nem. Nem tesz jót se a gépnek, se a kávénak.
Két lehetőség van. Vagy simán visszasózod, a rendszer végére kötött sópatronnal, ezt lehet extrázni bwt magnéziummal. Vagy készítesz spéci kávévizet, nem bonyolult, ha érdekes tudok linkelni receptet.
A berendezésemben nincs benne az automatikus visszasózás, de végülis manuálisan meg tudom oldani.
De mindenképp érdekel a recept is.
Köszönöm.
Amúgy mit kezdesz az RO vízzel?
Kiindulásnak itt egy ez jó lehet:
https://baristahustle.com/blog/barista- ... er-recipe/

Persze innen lehet tovább menni, messze de ez elég egyszerű.
Köszönöm.
Akvárium :) Növények a lágy vizet szeretik.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2018.12.27., csüt. 19:29

ierdelyi írta:
2018.12.27., csüt. 14:25
Asgard írta:
ierdelyi írta:
2018.12.27., csüt. 13:18
Sziasztok!

Nem találtam RO (fordított ozmózis) vizes topicot a fórumon.
Mi a véleményetek, lehet/érdemes ebből a vízből főzni a KV-t?

Az én berendezésem nem sóz vissza, tehát sznte minden szennyeződést, ásványi anyagot, vegyszert kiszed a vízből.
Közel desztillált víz minőségű lesz az eredménye.
Ez egy nagyon messzirevezető téma, ma már kiterjedt irodalommal. Igaz a jó megoldás még várat magára. Röviden nem. Nem tesz jót se a gépnek, se a kávénak.
Két lehetőség van. Vagy simán visszasózod, a rendszer végére kötött sópatronnal, ezt lehet extrázni bwt magnéziummal. Vagy készítesz spéci kávévizet, nem bonyolult, ha érdekes tudok linkelni receptet.
A berendezésemben nincs benne az automatikus visszasózás, de végülis manuálisan meg tudom oldani.
Köszönöm.
Amúgy mit kezdesz az RO vízzel?
Kiindulásnak itt egy ez jó lehet:
https://baristahustle.com/blog/barista- ... er-recipe/

Persze innen lehet tovább menni, messze de ez elég egyszerű.

ierdelyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: ierdelyi » 2018.12.27., csüt. 14:25

Asgard írta:
ierdelyi írta:
Sziasztok!

Az én berendezésem nem sóz vissza, tehát sznte minden szennyeződést, ásványi anyagot, vegyszert kiszed a vízből.
Köszönöm.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2018.12.27., csüt. 13:58

ierdelyi írta:
Sziasztok!

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”