A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kávéházi csevegő

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3276

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Pedig ha tennének pluszba, lehet még jobb lenne
Így sem könnyű pakolgatni.
Vettem még a régebbi modellekből 2db-ot.
Ilyen

dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 232

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Az én Simonelli darálómba nem kellett nekik ilyen fémdarabot pakolni.

Pedig ha tennének pluszba, lehet még jobb lenne
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Tudtam, szerintem hasznos trükk, jobb a semminél. Tehettek volna ilyet a kis Nemoxba is. Ahogy álló hangfalakba is tesznek homokot gyártók, a darálónál is fontos a tömeg, a forgóalkatrész és annak rezgése miatt, és talán hogy ne lehessen ellökni az egész gépet már csak attól, ha odatolom a szűrőtartó kart a csúszda alá. 
Az én Simonelli darálómba nem kellett nekik ilyen fémdarabot pakolni.

dominique29
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Vigyázz, mert az is megtévesztő.
Raktak az aljába egy jó nehéz fém darabot. Nem vicc.

Tudtam, szerintem hasznos trükk, jobb a semminél. Tehettek volna ilyet a kis Nemoxba is. Ahogy álló hangfalakba is tesznek homokot gyártók, a darálónál is fontos a tömeg, a forgóalkatrész és annak rezgése miatt, és talán hogy ne lehessen ellökni az egész gépet már csak attól, ha odatolom a szűrőtartó kart a csúszda alá. 
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Igen, nagyon TV shoppos a stílus. A komolyabb kávékedvelőket az ilyen stílus szerintem inkább visszataszítja.
Mellesleg az sem találom a honlapon, hogy az árak tartalmazzák-e az Áfát. Kéne, de valamiért a legtöbb webshopban, a szabályzatban ezt külön meg is jegyzik.
A kis Nemox Lux az kb. Iberital Challenge kategória külföldi fórumok szerint, csak finom-állítási lehetőség nélkül (lépcsős fokozatokkal állítható). Mondjuk ennek a tömege 2 kiló, az Iberital meg elméletileg 4,5 kg. Hmm...

http://88.151.103.98/~kavekorz/index.ph ... mitstart=1

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Ahogy nézem a képeket, egy kutya ez szinte mind ebben a kategóriában:
http://www.kaffee-netz.de/threads/in-we ... tal.69861/
Challenge 

Challenge:

Baratza: 

Graef: 

Gastroback: 

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Mondjuk ennek a tömege 2 kiló, az Iberital meg elméletileg 4,5 kg. Hmm...
Vigyázz, mert az is megtévesztő.
Raktak az aljába egy jó nehéz fém darabot. Nem vicc.

dominique29
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Igen, nagyon TV shoppos a stílus. A komolyabb kávékedvelőket az ilyen stílus szerintem inkább visszataszítja.
Mellesleg az sem találom a honlapon, hogy az árak tartalmazzák-e az Áfát. Kéne, de valamiért a legtöbb webshopban, a szabályzatban ezt külön meg is jegyzik.
A kis Nemox Lux az kb. Iberital Challenge kategória külföldi fórumok szerint, csak finom-állítási lehetőség nélkül (lépcsős fokozatokkal állítható). Mondjuk ennek a tömege 2 kiló, az Iberital meg elméletileg 4,5 kg. Hmm...

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Van itt egy bemutató gép, melynél érdekes beírások találhatók. 
Nem semmi:
http://profimat.shop.hu/product_info.ph ... cts_id=438
A pontos és megbízható hőmérsékletről és tartós minőségről biztosít, a sárgaréz szűrőtartó, fejegység és kazán.
A nagy 0,3 liter vizet tartalmazó kazán megengedi a kiváló gőzképzést, ami példátlan más gépek esetében ennél a méretnél és árnál. 
Egy full inox keret, aminek otthont adott a rozsdamentes acél, tartósságot nyújt és a fényes, olasz stílust is egyszerre. 
Igényel egy kevés időt és türelmet is eleinte, hogy barista mester legyél, de ha egyszer kipróbáltad és ráéreztél, soha nem fogod kevesebbel beérni.
A vevőinktől: Superior előadás, felsőbbrendű szerkezet, felsőbbrendű kávézás élménye. Ez a gép megéri az árát.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Tényleg azt nem is láttam, a legdrágább darálójuk a 230.000 forint és zacskóba darál, a macap m5a meg 140.000, ez azért így egyből reálissá tette az eladási árat
Persze ha lehet máshonnan is darálót választani akkor ez még lehet jó üzlet

Ez egyébként megér ennyit: Caffe LUX Profi karba daráló 1-3 kg/hét   43.000Ft

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Ezeket átrakom hozzánk a csevegőbe.
A cég eléggé link, az tuti.
Párszor kértem tőlük árakat, de semmi.

zoom
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 90

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: zoom »

Választhatsz mellé darálót is.
Tényleg azt nem is láttam, a legdrágább darálójuk a 230.000 forint és zacskóba darál, a macap m5a meg 140.000, ez azért így egyből reálissá tette az eladási árat
Persze ha lehet máshonnan is darálót választani akkor ez még lehet jó üzlet
HTPC+Dell U2414H, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Rel T1, Panasonic 50s10

dominique29
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Az R58-at 1.400.000-ért árulják, amiben benne van egy pár órás 120.000 forint értékű barista tanfolyam, hülyének is megéri. 

Huh, köszi a linket, azeszemegáll
http://profimat.shop.hu/product_info.ph ... 0de1a070dc

Azért nem csak egy barista tanfolyam van az árban, de hogy milyen kávék, eszközök, daráló, vízlágyító, az homályos, konkrétan fogalmazási gondokkal küszködik a szöveg írója.

Bár alapjában tökéletesen egyetértek, hogy egy Rocket R58-at, vagy hasonló, illetve még komolyabb gépet  - igény esetén! - beszereléssel és beüzemeléssel kellene forgalmazni, de ami a leírásban van, az nálam kiveri a biztosítékot.

Hab a tortán:
(...) Legyen ez az összeg egy nyaralás ára, ami 1-2 hétig tart, azonban ezt minden nap élvezni fogja, akár többször is!(...)
Igen, 1,4 millióról van szó....

Ja, és az 1 napos tanfolyamot 120.000 forintos értékkel tüntetik fel a csomagárban.
Ja, hogy ugyanezen a honlapon megtaláltató külön is az 1 napos barista tanfolyam, 55 ezer helyett most ákciós áron 35 ezerért lehet igényelni.

Elnézést az offért, akár át lehetne ezt tenni a csevegőbe, de egy biztos, ezt a céget nagy ívben fogom elkerülni.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »

Az R58-at 1.400.000-ért árulják, amiben benne van egy pár órás 120.000 forint értékű barista tanfolyam, hülyének is megéri. 
Választhatsz mellé darálót is.

zoom
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 90

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: zoom »

Profimat:
Minden többe kerül 100000 Ft-nál:
http://profimat.shop.hu/index.php?cPath=3_13

HTPC+Dell U2414H, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Rel T1, Panasonic 50s10

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Nem ismerem a cég hátterét, se az Expert-et, én sokszor vásárolok a Mall-nál, magyar kft magyar áfá-s számlát ad.  De sorry, ez itt OFF
Akkor OK.
Ja az Expert is magyar cég. Ezek Euronics üzletek voltak előtte. 
A lényeg a gépek.

Segítsetek már nekem, hogy hol miket lehet még vásárolni 100000 Ft alatti áron.
Pár típusnál picit feljebb is mentem.

dominique29
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Tényleg nem jó a link. Mindegy, a típus, meg az árak láthaóak.

Tudom, hogy a Mall egy nagy cég, de nekem ezek a szlovák átszámlázó cégek nem igazán tetszenek.
Nem véletlenül ül a börtönben az Expert teljes tulajdonosi köre 6 hónapja.

Nem ismerem a cég hátterét, se az Expert-et, én sokszor vásárolok a Mall-nál, magyar kft magyar áfá-s számlát ad.  De sorry, ez itt OFF

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Megj: A konkrét linkbeszúrások rosszak, de a gyűjtőlink (legfelső) jó. Miért bibi a cseh raktár?
Tényleg nem jó a link. Mindegy, a típus, meg az árak láthaóak.

Tudom, hogy a Mall egy nagy cég, de nekem ezek a szlovák átszámlázó cégek nem igazán tetszenek.
Nem véletlenül van a börtönben előzetesben az Expert teljes tulajdonosi köre 6 hónapja.
http://www.vasarhely24.hu/cikk/vasarhel ... sarhelyrol

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Épp ezért kérdeztem. Ezt már bepótoltuk 2 hete...

Marad a futár és elhasztom a múzemot majd egy későbbi alkalomra, ha ismét arra járok

Csütörtök még jó lenne.
Sajnos nekem még kulcsom sincs a bemutatóhoz.

Balus
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Balus »

Még annyit, hogy fogalmam sincs pénteken van e munkanap az ünnepek miatt.
Ha nincs, akkor nem lesz ott senki.

Épp ezért kérdeztem. Ezt már bepótoltuk 2 hete...

Marad a futár és elhasztom a múzemot majd egy későbbi alkalomra, ha ismét arra járok

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Köszönöm a gyors választ. Akkor pénteken megyek majd. Előtte azért odacsörgök a megadott számon...
Még annyit, hogy fogalmam sincs pénteken van e munkanap az ünnepek miatt.
Ha nincs, akkor nem lesz ott senki.

Balus
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Kávéházi csevegő

Pénteken 4-ig vagyunk ott. Hétvégén nem. Gergőnek tudsz telefonálni:70-4556537
Most olvastam a leveled.
Vásárálni úgy tudsz, hogy leütöd a shopban, de a helyszínen is át tudod venni. Kp-ben nem lehet kifizetni.
Ha pontosan tudom mikor akarsz jönni, akkor talán én is ott leszek, de most ezt még nem tudom, hogy van e péntekre más megbeszélés.

Köszönöm a gyors választ. Akkor pénteken megyek majd. Előtte azért odacsörgök a megadott számon...

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Kedves Béla!

Ide is írom, hátha nem olvastad még a privát üzenetem.

21-én Szegeden leszek és érdklődnék, hogy a bemutató nyitva lesz-e. Egyrészt személyesen megnézném a gépeket, illetve rendelnék is pár dolgot, amit személyesen átvennék.

Köszönöm előre is.

Pénteken 4-ig vagyunk ott. Hétvégén nem. Gergőnek tudsz telefonálni:70-4556537
Most olvastam a leveled.
Vásárálni úgy tudsz, hogy leütöd a shopban, de a helyszínen is át tudod venni. Kp-ben nem lehet kifizetni.
Ha pontosan tudom mikor akarsz jönni, akkor talán én is ott leszek, de most ezt még nem tudom, hogy van e péntekre más megbeszélés.

Balus
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Kávéházi csevegő

Kedves Béla!

Ide is írom, hátha nem olvastad még a privát üzenetem.

21-én Szegeden leszek és érdklődnék, hogy a bemutató nyitva lesz-e. Egyrészt személyesen megnézném a gépeket, illetve rendelnék is pár dolgot, amit személyesen átvennék.

Köszönöm előre is.

Vendég

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hogy van ez, hogy mindig a legdrágábbat szeretik a csajok?Ha megnyugtat ez nem csak a kávéra, hanem másra is igaz

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”