Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »



Ebbe a pofonba én is beleszaladtam mielőtt megvettem volna a PL42-t, és mikor a visszakérdeztem hogy mégis ki és mikor próbálta, akkor nekem támadtak, hogy nem kell jönni a szegedi dumával... aztán ott hagytam a témát.
 
Azóta nem is nagyon megyek vissza olvasni, csak ha valaki ezt mondja, hogy érdemes.

Nagyon rossz hozáállás. Sokkal több infót szedsz össze 3 fórumról mint egyről. Lelitről biztosan itt találsz több infót, de ha a látóköröd szélesítése is cél akkor minél több infó annál jobb. És néha a külföldi fórumokat is érdemes olvasni ha nyelvi nehézségek nincsenek.

Avatar
hadesz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016.04.21., csüt. 14:30
Értékelés: 5

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: hadesz »


OK, de miben és mit ver? Imádom az ilyen semmitmondó frázisokat. Még jó, hogy közelről még nem is látott Lelit gépet, nemhogy próbálta volna.
Ebbe a pofonba én is beleszaladtam mielőtt megvettem volna a PL42-t, és mikor a visszakérdeztem hogy mégis ki és mikor próbálta, akkor nekem támadtak, hogy nem kell jönni a szegedi dumával... aztán ott hagytam a témát.
 
Azóta nem is nagyon megyek vissza olvasni, csak ha valaki ezt mondja, hogy érdemes.
Lelit Victoria PL91T + Lelit Gilli PL69

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megszólalt a "nagymester" is:
"Be kell pidelni, plussz egy kis tuning és ver mindent 200 alatt."
 
OK, de miben és mit ver? Imádom az ilyen semmitmondó frázisokat. Még jó, hogy közelről még nem is látott Lelit gépet, nemhogy próbálta volna.
 
Az itthoni új ára horror, tehát csak kintről szabad megvenni. A Lelit meg pont fordítva van. Ez sem véletlen.
 
Közben eszembejutott, hogy vettem egy kombi Silvia klón gépet. Most van oda PID-eltetni meg kiglancolni. 
Annyira fontos volt, hogy ki is ment a fejemből.
Lelit PL91T-be való PID lesz benne.
 
 
Jelenleg Siminél van egy 91T-s masinám már több hónapja.
Ő darabokra szét is szedte és tesztelte több alkalommal is.
Majd az ő véleményére érdemes adni.
Mivel semmilyen üzleti kapcsolat sincs velünk, így az ő véleménye számít igazán. Ráadásul otthon Silvia gépe van.
Már régóta várom a beszámolót tőle.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ráadásul most akciós:
Lelit Gilda PL41-PLUST Kávégép + PL200 PLUS 
200890 Ft helyett 179900 Ft

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


A lényeg: ha valaki hibát akar keresni, akkor megtalálja minden gépnél.
A vevőkre kell bízni, hogy okosan döntsenek és nem szabad őket hülyeségekkel eltántorítani.
 
Én minden esetben az ár/érték arányt tartom a legfontosabbnak. Mit kapok a pénzemért?
A Silvia itthoni ára brutál magas. A kinti ára teljesen normális. A kinti vásárlással csak az a baj, ha elromlik, akkor nincs garancia. Tudom, hogy itthon is meg lehet javítani, de akkor is pénzbe kerül.
 
A Silviával tökéletes kávékat lehet készíteni, ha utólag PID-eli valaki. Ezzel szintén ugrik a garancia, ha itthon vette, ha nem akkor meg már mem is annyira olcsó.
A PID-es Silvia tudásban semmivel sem több, mint a PID-es Lelit PL41 PLUST.
Lelit Gilda PL41-PLUST Espresso Kávéfőzőgép
A cégek részére Nettó árakat kell összehasonlítani:
Nettó 141653 Ft=447 EUR
 
Venni fogok kintről egy Silviát és beállítjuk a bemutatóban, hogy a hitelenek is lássák, hogy semmvel sem tud többet. Peste is el fogom majd küldeni Gergőhöz.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha működik akkor vsz rendben van, hogy a bojler mennyire van szétsavazva úgy sem tudod megnézni, ha cserélni kell akkor 15k körül van ha jól tudom. Simi megszereli ha kell.
Látom az indexen ez a főnemes, már megint megpróbálja lebeszélni a Lelit érdeklődőket.
Üzenem ennek a nagyon hozzáértőnek, hogy a Lelit PL91T messze nem egy kategória nyugaton a Silviával.
Gondolom elhiszed, hogy a németek nem annyira idióták, hogy szinte dupla áron megvegyék a 91T-t, ha nem ér annyit.
A másik szakértőnek meg azt üzenem, hogy vigyázni kel a tömeg megadásával. Ügyes húzás, csak ne hogy ugyanúgy bakot lőjenek vele, mint az Iberital daráló esetében. Egy jó hezéz vasat raktak az aljába, hogy ne boruljon fel.
A rancilio esetében picit más a helyzet. A saválló (nem rozsdásodó) ház helyett egy jó nehéz vas szerelvényre szerelik rá az alkatrészeket. Na ettől ilyen nehéz. Mi a lényeg a kávés gépeknél, aminek nehéznek kell lennie: kazán és fejegység.
Ezek között biztosan nincs 5 kg eltérés.
 
Német Lelit árak:
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... lelit.html
Rancilio Silvia árak ugyanott:
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... 15322.html
 
 
A Silviának az alap 41-es az ellenfele.
El kell olvasni, hogy jobbnak tartják e az alap 100000 Ft-os géptől:
http://www.coffeeco.com.au/articles/comparison.html
 
"Silvia's frame can rust."
Képek:
http://making-things.de/refurbishing-an ... io-silvia/
https://www.google.es/search?q=rancilio ... tsMvLvM%3A
http://coffeesnobs.com.au/brewing-equip ... ilvia.html
 
Szerintem ez a lényeg és nem más: Shot Quality-Excellent-Excellent-Equal

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Köszönöm, már reggel kitűztem az asztalra. Van olyan dolog, amire különösen oda kell figyelni, vagy ha működik, akkor rendben van.
Ha működik akkor vsz rendben van, hogy a bojler mennyire van szétsavazva úgy sem tudod megnézni, ha cserélni kell akkor 15k körül van ha jól tudom. Simi megszereli ha kell.

Avatar
ierdelyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.08.24., szer. 23:09
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: ierdelyi »


Használt gépek/interneten árult kávéfőző topicban linkeltem egy egész jó párost. Ha megvan, és jól működik, akkor csapj le rá. 
Köszönöm, már reggel kitűztem az asztalra. Van olyan dolog, amire különösen oda kell figyelni, vagy ha működik, akkor rendben van.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Köszönöm, elkezdtem a nézelődést:) Remélem hamarosan újra itt...
Használt gépek/interneten árult kávéfőző topicban linkeltem egy egész jó párost. Ha megvan, és jól működik, akkor csapj le rá. 

Avatar
ierdelyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.08.24., szer. 23:09
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: ierdelyi »



Mennyire hosszú? Ha nem a rövid Espresso vonalon mozognál, hanem inkább filter, akkor bele is férhetsz a keretbe, de az AVX-es kávék többsége Espressóhoz van pörkölve.
Egy Gaggia Baby használtan + Garef 702 páros megvan 70-80k körül, minimális, vagy akár nulla veszteséggel kiszállhatsz belőle ha nem tetszik, ha még szintet lépnél, akkor jöhet a pid és egyéb tuningok.
Nézz szét itt a hirdetések között,  Prohardver kávés fórumán, index kávéológián. Valahol előbb utóbb lesz egy.

Köszönöm, elkezdtem a nézelődést:) Remélem hamarosan újra itt...

Avatar
hadesz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016.04.21., csüt. 14:30
Értékelés: 5

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: hadesz »


Még mindig Malabar
Ez is nagyon különleges kávé: Myanmar Shan State Pörkölt kávé 500g
 
Most ezeket próbálom ki az ajánlottak közül   
remélem holnap meg is kapom, nem szeretnék visszatérni a maradék ízesített őrölt kávéhoz
Lelit Victoria PL91T + Lelit Gilli PL69

Avatar
piapa
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.03.15., kedd 15:55
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: piapa »


Nagyüzemi csapolással, egy fejes géppel nem jársz jól a két karral sem. Ha egy kart használsz, akkor az közel üzemi hőfokon van állandóan. Valószínű a legjobb, ha a szűrőt elmosod külön, addig a kar fent melegedhet a fejen. Közben lehet mesélni a kávézás ilyen szintjéről, elmondani, hogy az eddig hitt kávéíz az égett gumitömítés és égett kávé íze
Nehéz az élet..Szerencsére ezek a "nagyüzemi csapolások" elég ritkák...Igyekszem azért rajta lenni a szeren és nem elégetni majd szárazon a kávét...Köszönöm a reagálásokat  - de azért továbbra is sóvárgok egy második dupla szűrőre     

Avatar
5381
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.06.23., hétf. 09:12
Értékelés: 14

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: 5381 »


Könnyű annak, akinek két karja van
Nagyüzemi csapolással, egy fejes géppel nem jársz jól a két karral sem. Ha egy kart használsz, akkor az közel üzemi hőfokon van állandóan. Valószínű a legjobb, ha a szűrőt elmosod külön, addig a kar fent melegedhet a fejen. Közben lehet mesélni a kávézás ilyen szintjéről, elmondani, hogy az eddig hitt kávéíz az égett gumitömítés és égett kávé íze

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Könnyű annak, akinek két karja van
3

Avatar
piapa
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.03.15., kedd 15:55
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: piapa »



Én sem értettem mihez kell neki.
Nekem sincs itthon több Reneka szűrőm, pedig van, hogy 3-4 duplát lenyomok egymás után.
Kiütöm a szűrőből a zaccot, utána vakszűrőzök másik karral, kiszedem a Renekát a karból, megtisztítom a szűröt, majd készítem a következő adagot. Addig is a kar fenn van a helyén.
Mivel állítottam a karban lévő rugón, így könnyű kézzel is kiszedni.
 
Majd ezeket is átpakolom más helyre.

Könnyű annak, akinek két karja van

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Annyit sem. 
A pid beállhat pár perc alatt, de a rendszernek minimum 5 perc mire újból hőstabil. Bár a vendégek az ilyen árnyalatokat vsz nem veszik észre.

Én sem értettem mihez kell neki.
Nekem sincs itthon több Reneka szűrőm, pedig van, hogy 3-4 duplát lenyomok egymás után.
Kiütöm a szűrőből a zaccot, utána vakszűrőzök másik karral, kiszedem a Renekát a karból, megtisztítom a szűröt, majd készítem a következő adagot. Addig is a kar fenn van a helyén.
Mivel állítottam a karban lévő rugón, így könnyű kézzel is kiszedni.
 
Majd ezeket is átpakolom más helyre.

Avatar
piapa
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.03.15., kedd 15:55
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: piapa »



Annyit sem. 
A pid beállhat pár perc alatt, de a rendszernek minimum 5 perc mire újból hőstabil. Bár a vendégek az ilyen árnyalatokat vsz nem veszik észre.

Én a karba darálok és abban van a szűrő, amikor tömörítek. Így mindenképpen kell pár perc ahhoz, hogy a kar felcsatolása után ismét hőstabil legyen e rendszer. Kíváncsi lennék, eközben mennyit melegedik az őrlemény. Gondolom, a külső "köpeny" kissé melegebb, belül pedig őrzi a szobahőt...Az "annyit sem" kicsit szigorúnak tűnik...itthonra...nekem...házikabátban - bár lehet; egyszer megpróbálom kiérezni a különbséget

Avatar
7etven7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.11.30., hétf. 23:12
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: 7etven7 »



Nézegetem az árakat Szilviáék oldalán.
 
Nem hinném, hogy ezek jobbak lennének, mint a mi kávéink:
 Pellini Espresso Superiore szemes kávé 500g-3 990 Ft‎
La Genovese Oro szemes kávé 1kg-5 090 Ft‎
Contador Caffé Koffeinmentes szemes kávé 1kg-5 390 Ft‎
Parana Caffé Extra Bar szemes kávé 1kg-5 890 Ft‎
Molinari Rossa szemes kávé 1kg-6 100 Ft‎
Caffé Gourmet I magnifici 10 szemes kávé 1kg-6 190 Ft‎
Mami's Caffé Espresso Crema szemes kávé 1kg-6290 FtSzerintem ezek nagyrésze tucat kávé. Szinte egyikről sem lehet tudni, hogy milyen kávék vannak benne.
A múltkor a Pelliniből és a Molinariból vettem. 
Szegeden egy CBA áruházban Molinarit cseréltek le AVX Caféra.
A különbség hihetetlen volt.
3-szor több crema és megszünt az a nagyon erős, keserű utóíz.
Gondolom a friss pörkölés is sokat segített ebben.

szia Béla! Sziasztok! Biztos hogy nem jobbak ezek a kávék az AVX-es kávéknál sajnos volt alkalmam kiprobálni abbol az apropóbol hogy leruccantunk a Kékszalagra Balatonfüredre /vihar után 1 nappal,szerencsénk volt,mindent szétvert ripityára a jég,autokat,sétányt,szőlőt,mindent/szóval csak ezeket a kávékat tudtam inni mert nem volt más,gépek még csak csak Cimbali,Rancilio,Astoria,stb kávék csak segafredo,molinari,semiramis,lucaffe,julius meinl,dallmayr,stb végigjártam egész Füredet,Tihanyt,Káli-medencéből Köveskál,Mindszentkálla,Káptalantóti stb sehol egy normális kávé! Kredenc Borbisztro Balatonfüred újhullámos gasztro és borbár abbol tényleg jó aki szereti a street food-ot és a jó borokat kávé:Molinari-tol 100% arabica Kenya-bol kérdeztem mikori pörkölés?válasz nem tudom Ára:950ft/adag   Jamaica blue Mountain 1500ft/adag szóval kávés fronton nagyon nagyot kéne fejlődni még, borok kiválóak vannak mondjuk én rizlinges vagyok Rajnai-Olasz minőségi kaja fronton is nagyon nagy erősödés tapasztalható de a jobb helyekre kötelező helyet foglalni mert nem jutsz be legyen az füred és környéke Veszprém vagy Káli -medence.Déli-partot még nem tudom milyen kávés fronton augusztusban sort kerítünk rá.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Persze. De itt nem az első főzetről beszélünk. Gyors egymás utáni második, néha harmadikról...Csak annyi ideig van fönn a teli szűrő a meleg fejen, amíg azt a hőegyensúlyát nyeri vissza a gép, amit a kar újbóli felcsatolása közben elveszített. Magyarán, amíg a PID újra be nem áll a beállított értékre. Ez nem több 2-3 percnél - legalábbis nálam így szokott lenni...
Annyit sem. 
A pid beállhat pár perc alatt, de a rendszernek minimum 5 perc mire újból hőstabil. Bár a vendégek az ilyen árnyalatokat vsz nem veszik észre.

Avatar
piapa
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.03.15., kedd 15:55
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: piapa »


Teli szűrőt nem pihentetünk a forró fejen. A kar melegedjen, mert képes elég sokat változtatni a fej hőmérsékeletén ha hideg, de a pogácsa már nem. Ha ledaráltad minél gyorsabban készítsd is el. 
Persze. De itt nem az első főzetről beszélünk. Gyors egymás utáni második, néha harmadikról...Csak annyi ideig van fönn a teli szűrő a meleg fejen, amíg azt a hőegyensúlyát nyeri vissza a gép, amit a kar újbóli felcsatolása közben elveszített. Magyarán, amíg a PID újra be nem áll a beállított értékre. Ez nem több 2-3 percnél - legalábbis nálam így szokott lenni...

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Ez igaz. De nekem az a "becsípődésem" ,hogy nyerje csak vissza a hőegyensúlyát egy szép száraz, frissen tömött szűrővel...mialatt én közben szépen lecsutakolom az előző főzet utáni trutyis szűrőt :-)
Teli szűrőt nem pihentetünk a forró fejen. A kar melegedjen, mert képes elég sokat változtatni a fej hőmérsékeletén ha hideg, de a pogácsa már nem. Ha ledaráltad minél gyorsabban készítsd is el. 

Avatar
piapa
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.03.15., kedd 15:55
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: piapa »



Szerintem az Annának simán kell minimum annyi idő a hőegyensúly visszanyeréséhez, amíg te a kosár újbóli töltésével bajlódsz.
Egy 2,5 dl-es kazán nem nagyon alkalmas közvetlen egymás utáni folyamatos csapolásra.

Ez igaz. De nekem az a "becsípődésem" ,hogy nyerje csak vissza a hőegyensúlyát egy szép száraz, frissen tömött szűrővel...mialatt én közben szépen lecsutakolom az előző főzet utáni trutyis szűrőt :-)

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »



Megvan a gyári, de néha "kevés" - ha gyors egymás után többet csapolok, jól jönne egy plusz...
(Csak kosár - kar nélkül...)

 
Szerintem az Annának simán kell minimum annyi idő a hőegyensúly visszanyeréséhez, amíg te a kosár újbóli töltésével bajlódsz.
Egy 2,5 dl-es kazán nem nagyon alkalmas közvetlen egymás utáni folyamatos csapolásra.

Avatar
piapa
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.03.15., kedd 15:55
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: piapa »



Ez mihez kell?
Mi lett a gyárival?

Mégsem jött össze a múltkori projekt...kellene egy second dupla szűrő, 57-es LELIT... Megvan a gyári, de néha "kevés" - ha gyors egymás után többet csapolok, jól jönne egy plusz...
(Csak kosár - kar nélkül...)

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”