Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szerintem egy gaggianál tök mindegy, hogy van-e garancia. 
Ok, de ne magadból indulj ki.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



A kérdésem az lenne, hogy szerinted egy átlag kávégép használó, aki napi szinten 2 adag kávét készítene, milyen gépet vegyen 55-60000 Ft-ért?
Egy új Gaggia Classicot, ami még esetleg lehet, hogy garanciális, vagy valamilyen ősrégi GC-ot, ami lehet, hogy jobb masina, de mégis csak egy régi gép?

Szerintem egy gaggianál tök mindegy, hogy van-e garancia. Mi tud benne elromlani? Vízpumpa ami 3000 ft?
Aki új garis géphez ragaszkodik, annak a Lelit való, szoktuk is ajánlani, aki olcsón akarja megúszni a dolgot az marad a gaggianál.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Az új GC-ben a vízterítőt megspórolták, így csak a felsőszűrőt kell levenni, és ott körbetörölni.

A kérdésem az lenne, hogy szerinted egy átlag kávégép használó, aki napi szinten 2 adag kávét készítene, milyen gépet vegyen 55-60000 Ft-ért?
Egy új Gaggia Classicot, ami még esetleg lehet, hogy garanciális, vagy valamilyen ősrégi GC-ot, ami lehet, hogy jobb masina, de mégis csak egy régi gép?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



A tersonetes tisztítés célja inkább a háromjáratú szelep átmosása, mint a fejtisztítás. A fejen belülre vagy a kazánba nem kellene kávés dzsuvának visszajutni a fejszelep miatt.
Ergó ha nincs háromjáratú nincs mit nagyon átmosni. Az ilyen gépek tisztítása csak annyiból áll, hogy leszedjük a felsőszűrőt, vízterítőt és szépen kitakarítjuk szivaccsal stb.
 
Az új GC-ben a vízterítőt megspórolták, így csak a felsőszűrőt kell levenni, és ott körbetörölni.

Köszi a segítséget.
Szóval akkor mégsem akkora gáz ez a készülék?
 
Találtam képeket, amiket te csináltál.
Régi/új GC és lelit képek.






Avatar
simiesp
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.07.29., kedd 20:07
Értékelés: 26

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: simiesp »



Beszélgessünk kicsit az új Gaggia Classic-ról is.
 
Van itt egy srác aki privátban kért tőlem segítséget.
Nem tudja, hogy mit tegyen.
Merjen venni új 2015-ös típust, vagy sem.
 
Én 55-ért vettem 2 hete egy ilyet. használni nem fogom csak teszteléskor.
 
Az tény, hogy a lemez kazán nincs ilyen jó, mint egy öntvény, de ettől még mi egész jó kávékat készítettünk vele.
Pi61-gyel teszteltük mindkettőt szegeden.
Azt is aláírom, hogy nem lesz annyira tartós, de 50-55000 Ft-ért mit vehetne mást?
A tersonetes vakszűrős tisztítás hiánya engem is aggaszt, de ilyen egyetlen olcsó gépben sincs.
Hogyan lehet ilyen gépeknél átmosni a fejegységet?

 
A tersonetes tisztítés célja inkább a háromjáratú szelep átmosása, mint a fejtisztítás. A fejen belülre vagy a kazánba nem kellene kávés dzsuvának visszajutni a fejszelep miatt.
Ergó ha nincs háromjáratú nincs mit nagyon átmosni. Az ilyen gépek tisztítása csak annyiból áll, hogy leszedjük a felsőszűrőt, vízterítőt és szépen kitakarítjuk szivaccsal stb.
 
Az új GC-ben a vízterítőt megspórolták, így csak a felsőszűrőt kell levenni, és ott körbetörölni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Beszélgessünk kicsit az új Gaggia Classic-ról is.
 
Van itt egy srác aki privátban kért tőlem segítséget.
Nem tudja, hogy mit tegyen.
Merjen venni új 2015-ös típust, vagy sem.
 
Én 55-ért vettem 2 hete egy ilyet. használni nem fogom csak teszteléskor.
 
Az tény, hogy a lemez kazán nincs olyan jó, mint egy öntvény, de ettől még mi egész jó kávékat készítettünk vele.
Pi61-gyel teszteltük mindkettőt szegeden.
Azt is aláírom, hogy nem lesz annyira tartós, de 50-55000 Ft-ért mit vehetne mást?
A tersonetes vakszűrős tisztítás hiánya engem is aggaszt, de ilyen egyetlen olcsó gépben sincs.
Hogyan lehet ilyen gépeknél átmosni a fejegységet?
 
 
Lehet fura olvasni, de pont a konkurrenciát támogatom ezzel a beírásommal.
Nekem naná, hogy az lenne az érdekem, hogy mindenki ezt szidja, de én ezt sem akarom.
Amikor teszteltük szegeden, nekem a kávé minőségével nem volt bajom.
A kart is egyből le tudtam szedni a gépről. kicsit sem fröccsent ki a kávé.
Az is igaz, hogy nem nyomásfokozós kart használtam.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Olyan a kazán, mint amit megrágott az egér. Ilyen állapotban nem szívesen adnám már el, de simi megnyugtatott, hogy még bírja még egyszer ennyi ideig. Ha netán eladnám, a következő tulajnak se kellene miért aggódnia.
A kráteres kazántól se kell félni, ki kell takarítani, és a továbbiakban csak lágy vízzel kell használni.

Na erre írtam én, hogy köszi, de ilyet én biztosan nem használnék.
Más meg azt tesz, amit csak akar.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: MGMART »


Hol laksz?
Baján.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »


Takarítás után ilyen kráteres a jelenleg használt GB-m. Lehet hülyeséget írok, de asszem dupla tömítés került bele annyira ramaty, de még hosszú éveken át nem lesz vele probléma.
 


 
Olyan a kazán, mint amit megrágott az egér. Ilyen állapotban nem szívesen adnám már el, de simi megnyugtatott, hogy még bírja még egyszer ennyi ideig. Ha netán eladnám, a következő tulajnak se kellene miért aggódnia.
A kráteres kazántól se kell félni, ki kell takarítani, és a továbbiakban csak lágy vízzel kell használni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Én sem mindig értem ... :-D azért kérdeztem.
 

 
Sokan összekeverik az én beírásom Károly írásával, mert az övét idéztem itt a fórumon.
Ő totál kiakadt ezek látványától.
A képek alapján nem is csodáltam.
Én már azon is kiakadok, ha egy kávézóban a zaccot meg akarják velem itatni.
Csak ott iszok kávét, ahol nézhetem, ahogy készítik.
Biztos ez már kóros, de én már csak ilyen vagyok. Semmit sem tudok fél gőzzel csinálni.
 
Itt az ominózus cikk:
http://olaszpresszo.hu/alubojler/
Ezeket a képeket látva én soha többet nem vennék ilyen masinákat, de mindenki saját maga majd eldönti mit tesz.
 
Az a nagy baj, hogy nem mindenki fogja elvinni a 25-30000 Ft-ért Ebay-en megvett masináját egy szakihoz, hanem így használja tovább. Attól, hogy ennyire gáz a belseje, lehet kivülről egy csilivili gépről beszélünk.




Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Sziasztok!
 
Új vagyok a fórumon, az AVX kávékat eddig nem ismertem, tegnap hozta a futár az első csomagot, melyet nagy kíváncsisággal bontottam ki. Több félét rendeltem.
Egy közép-felső kategóriás automata kávégéppel készítem a kávéimat.  (Saeco Talea Touch Plus)
Gyors betöltés az első csomagból (Ethiopia Kafa Wild Forest Diri ), darálás majd jött a pofon. Nem jön ki kávé, csak erőlködik a gép és pár csepp után kidobja a zaccot. Na szépen kezdődik.
Kezdem a beállításokat, őrlés durvábbra (közép álláson volt előtte), nincs eredmény, nem jön kávé.
Előáztatást visszaveszem, próba, ugyanaz. Kisebb pánik roham..
Kávédarálási mennyiség visszavesz a minimumra, na itt kezdett folyni a kávé először. Viszont így elég gyenge az eredmény de legalább kávézok már
Persze így nem is várhatom a leírtakban szereplő "ízvilág: csokoládé/fűszer-méz" élményt sajnos.
A kávé kicsit savanykás ízt hoz elsőre, nem rossz de jobbat reméltem.
Még van 4 fajta ezen kívül, remélem nem lesz ugyanez a helyzet a többivel is.
Eddig az olaszos pörkölésű kávékat ittam, a gép remekül kezelte ezeket.
 
Hogy kérdezzek is.. A francia pörkölés miatt kezeli nehezebben a gépem a "helyzetet"?
 
Pityu

 
1 hete egy Delonghi Magnificával próbáltam a Vivaldi kávét. A daráló beállításán nagyon sok múlik, és sajnos ennél a gépnél a fokozatok túl nagy lépésben változnak. Egyetlen fokozatváltás elég volt ahhoz, hogy egy igazán híg kávét produkáljon. A Te gépeden úgy látom, hogy ezzel jobban lehet játszani, érdemes lenne egy kis időt szentelni rá.  Szerintem a Vivaldi nem volt vállalhatatlan a Delonghival sem; viszont ha már hozzászoksz egy jobb géppel elkészített kávéhoz, akkor rögtön szembetűnő a különbség. Egy kis szerencsével egy használt kávédarálóhoz, meg egy eszpresszógéphez olcsóbban hozzájuthatsz, mint egy automata kávéfőzőhöz. De a Brikkával is egész jó kávét lehet készíteni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha szakszerűen tisztítod, az alukazánnal sincs.
Amit a múltkor eladtam, az is csak 2 éves volt.
Az ügyvéd haverom ahogy megtudta, hogy alukazános a gépe, azt mondta, hogy azonnal adjak neki egy olyat, aminek nem ilyen a kazánja. Vitte is azonnal a PID-es darálós Lelitet. 
Sok ilyen ember van. Én a kettő között állok kb középen.
Saját részre már sosem vennék ilyet, de azt sem mondanám, hogy akkora problémát okoz, ha szakszerűen volt takarítva.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ok
Ha jól belegondolsz, nekem még jót is tesznek, mert alig olcsóbbak ezek a tuningolt masinák, mint egy új Lelit, szóval sokan nem értették, hogy mit is akartam írni.
 
Akinek csak 40-50000 Ft-ja van egy gépre, én is ilyen masinákat szoktam ajánlani.
Nem igazán van jobb ennyiért.
Nézd meg miket szoktam belinkelni itt:
Használt kávéfőző készülékek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Lágy víz használata esetén a gaggiák savazását se kell túlzásba vinni, iletve savazás után alaposan át kell öblíteni a bojlert.
 
Vagy ha ismeretlentől vesz valaki gépet, akkor olcsón vegye, belekalkulálva az esetleges kazáncserét amiről az utóbbi években 1x halottam. 

Én is ezt írtam pár napja.
15000 Ft egy kazán ára és megint nyugodtan lehet használni sok évig.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Az alu evőeszközöktől tényleg rosszul voltam.
A kotyogósok annyiban másabbak, mint a zárt rendszerű gépek, hogy ezeket nem igazán kell citromsavazni.
Szimpla törléssel ki tudod takarítani a belsejét, amin képződik egy vékony védő réteg, szóval ezekkel nincs gond.

Lágy víz használata esetén a gaggiák savazását se kell túlzásba vinni, iletve savazás után alaposan át kell öblíteni a bojlert.
 
Vagy ha ismeretlentől vesz valaki gépet, akkor olcsón vegye, belekalkulálva az esetleges kazáncserét amiről az utóbbi években 1x halottam. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha szakszerűen tisztítod, az alukazánnal sincs.
Egyetértek.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Akkor tképpen nem az alukazánnal van bajod, hanem az elhanyagolt alukazánnal? Mert ez nem világos nekem :-D
Pontosan.
Nekem is volt GC masinám 1 évig.
Tök jól működött.
Ha kellően tisztítják, akkor szerintem 10 év sem gond.
 
Ettől függetlenül én már nem használnék ilyen masinákat, de azt se mondanám, hogy senki se vegyen ilyet.
Csak azt szoktam javasolni, hogy elsősorban ismerőstől vegyenek, akiről lehet tudni hogy vigyázott rá és szakszerűen tisztította.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »


 

 
.. szóval ezekkel nincs gond.
Ha szakszerűen tisztítod, az alukazánnal sincs.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
A kotyogósok 90%-a is alumíniumból készül. Ezek ellen mikor indul keresztes hadjárat?

Az alu evőeszközöktől tényleg rosszul voltam.
A kotyogósok annyiban másabbak, mint a zárt rendszerű gépek, hogy ezeket nem igazán kell citromsavazni.
Szimpla törléssel ki tudod takarítani a belsejét, amin képződik egy vékony védő réteg, szóval ezekkel nincs gond.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »


Az alu-paráról szóló vitát én meglehetősen meddőnek találom. Az élet számtalan területén 100x annyi káros anyagot nyomnak az emberek magukba. Nem igazán hinném, hogy napi 2, alukazánban főzött kávéval fogja valaki halálra mérgezni magát.
A kotyogósok 90%-a is alumíniumból készül. Ezek ellen mikor indul keresztes hadjárat?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Gyakorlatilag vettem egy újszerű gépet pár kisebb karccal a burkolatán. Az árát nem írom be, de a lényeg, hogy olcsó volt.
Ebből azt akarom kihozni, hogy azért mert öreg egy gép, nem kell egyből leírni. Olyat még nem olvastam, hogy valaki vett volna kintről olcsó GC/GB-t és kukába kellett dobnia. 3 év alatt talán 1x láttam olyat, hogy menthetetlen volt a kazán, de egy kazáncsere és az is szépen dolgozik az idők végezetéig. Ha azt vesszük alapul, hogy kint sokkal olcsóbbak a gépek, akkor egy kazáncsere még mindig nem nagy kiadás a hazai Gaggia árakhoz viszonyítva.

Szerencséd volt, de látod Simi is ezt írta, hogy sok esetben fiatalabb gépek is rosszabb állapotúak.
 
Nekem csak az a bajom, hogy ezeknél az alu kazános masináknál ez nagyon hazárd játék.
Vagy szerencséd van, vagy sem. Réz kazános gépeket még nem láttam úgy szétmarva, mint alut.
A múltkor eladtam a barátom alus gépt 50-ért és azon a héten vettem egy 2015-öst 55-ért.
Biztos nem vagyok normális, de én már alu kazános gépet soha többet nem veszek olyat, amit használnék is és ez most nem egy lejárató szöveg.
Én pont eleget használtam a régi alu kanalakat, mert régen csak ilyenek voltak.
Nincs fóbiám, de én kizárom az életemből az alu cuccokat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Köszönöm a választ!
Megfontolom a tanácsod!
 
Az ajánlott kávéfőző és kézi daráló kapható nálatok?

Hol laksz?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Köszönöm a választ!
Megfontolom a tanácsod!
 
Az ajánlott kávéfőző és kézi daráló kapható nálatok?

Van 6db Bialetti Brikka kotyogóm.
1 éve vettem, de le volt törve a füle.
Most sikerült hozzá vennem füleket.
Ez nem a cégé.
10000 Ft-ba kerül szállítással együtt.
Olcsó kézidarálónk nincs, de itt a fórumon biztosan lehetne venni ilyet 6-7000 Ft-ért.
Szóval 20000 Ft alatt meg lehetne úszni+ a kávé és nagyságrendekkel lenne finomabb a kávé.
Ez nem marketing szöveg, mint a kávészacsikon amiket olvashatsz.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Kávéfogyasztók vagyunk és mint a nagy magyar átlag az ár függvényében választunk.Évek óta a Tchibo Family kávét isszuk aminek a dobozán azt írják, hogy a legfinomabb válogatott kávéból készül .
 

Még egy kis szösszenek az ilyen és ehhez hasonló kávékról.
Végre le merte valaki írni, hogy mitől olcsóbbak az előre ledarált kávék, mint a szemes.
A darált kávékhoz 5-15% mennyiségben sült árpát, magyarul malátát kevernek, mert ez olcsóbb, mint a kávé.
Na szóval ezt adják el neked olcsón.
Egészségedre.
http://mno.hu/mezogazdasag/gabonafelekk ... et-1323256
 
A Magyar Nemzet utánajárt, miként lehetséges, hogy a szemes kávé drágább, mint az őrölt, elvégre utóbbi a feldolgozott, vagyis amögött van hozzáadott érték. Kiderült, hogy sokan gabonafélékkel ügyeskednek az őrleményeknél, hiszen a jogszabály lehetővé teszi, hogy a kávékeverék a kávén kívül más emberi fogyasztásra alkalmas összetevőt is tartalmazzon. 
 
Az idézett kutatást 2015 márciusában végezte el a Nébih: 39 őrölt pörkölt kávé esetében minőségi és biztonsági paramétereket mértek, a jelölési előírások betartását ellenőrizték, valamint kedveltségi vizsgálatot végeztek. A D. Kaiser Krone márkájú kávéban az uniós értékhatárnak több mint a kétszerese volt a gombák által termelt mérgező anyag, az ochratoxin–A szintje, így a hatóság elrendelte a forgalomból történő kivonást és a fogyasztókhoz eljutott termékek visszahívását, a gyártóval szemben pedig élelmiszer-ellenőrzési bírságot szabott ki.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Hány éves ez a masina?
Biztosan jól helyre lehet hozni ezeket a masinákat, de én nem vennék semennyi pénzért ilyen öreg alu kazános gépet, főleg akkor, ha nem tudom előtte ki hogyan tisztította.
Amint olvasom, most páran rárepültek arra, hogy megveszik 30-40000 Ft-ért ezeket a régi masinákat és azután jön a PID+ cső tuning. OK, de azt sosem olvasom, hogy raknának bele 15000 Ft-ért új kazánt, pedig ez így lenne korrekt.
Beszéltem pár szerelővel régebben erről.
Azt mondták, hogy 4-5 éves GC  még OK, de itt is fontos, hogy hogyan tisztították a gépet.
6 év fölött, minden esetben új kazánt javasolt hozzá.
Szóval elég nagy zsákbamacska ilyen gépekért az új áránál is többet kifizetni.
79900 Ft volt még egy éve ez a gép számlával és garanciával.
Nettó 62913 Ft.

Közben simihez került a gép amiről azt kell tudni, hogy látatlanban vettem külföldről. A pontos korát nem tudom, de az biztos, hogy a múlt évezred terméke.
Szerintem nem bánja, hogy beírom a nekem küldött privát üzenetének egy részét:
 
"Tegnap megjött a gép, szét is szedtem izibe!
Nem tudom honnan szerváltad ezt a GC-t, de nagyon szép állapotban van.
Ezek az aranyozott verziók hajlamosak a rohadásra, egy idő után a gépháznak a  csepptálca alatt, fejrésznél meg belülről a kazántér is elindul lefelé a lejtőn, és elkezd rozsdásodni. Na itt nyoma sincs a dolognak, szerintem csak díszként funkcionált, nem sok kávé jött le rajta. 
A tömítések el vannak laposodva, mert nem most lett már összerakva a gép, de nincsenek elégve vagy ilyesmi, ezeket cserélni fogom.
A kazán szép állapotban van, semmi kráteresedés meg ilyesmi, kicsi vízkő van csak benne. Néhány pár éves gépnek szarabbul néz ki mint ennek."

 
Gyakorlatilag vettem egy újszerű gépet pár kisebb karccal a burkolatán. Az árát nem írom be, de a lényeg, hogy olcsó volt.
Ebből azt akarom kihozni, hogy azért mert öreg egy gép, nem kell egyből leírni. Olyat még nem olvastam, hogy valaki vett volna kintről olcsó GC/GB-t és kukába kellett dobnia. 3 év alatt talán 1x láttam olyat, hogy menthetetlen volt a kazán, de egy kazáncsere és az is szépen dolgozik az idők végezetéig. Ha azt vesszük alapul, hogy kint sokkal olcsóbbak a gépek, akkor egy kazáncsere még mindig nem nagy kiadás a hazai Gaggia árakhoz viszonyítva.

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”