Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »



 
Van már egy ilyen kávéfőzőm.
 
 

 
És próbáltad is, hogy milyen kaput lehet készíteni a cuccal?

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ilyet hol vettél?
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 143672328/
 
Van már egy ilyen kávéfőzőm. Nekem a szett így együtt volt érdekes. szép dekoráció a múzeumban.
A közeljövővőben sok masinát ki fogok söpörni, mert már nem igazán férek, ígí azokat, amikből több van, vagy nem annyira lényeges masinák, azokat kiszórom. Ma már sokkal megfontoltabban vásárolok, mint 1 éve.
Most elsősorban különleges masinákra csapok le, de mint látható, időnként most is elcsábulok.

Avatar
Kukutyin
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 18:39
Értékelés: 5

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Kukutyin »

Ilyet hol vettél?

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Természetesen.
Gergő majd odaadja.
 
Ha nem felejtem el, hétfőn viszek hozzá itthonról pár mintát, hogy gyakorolj.

 
Ez kedves Tőled, köszönöm szépen! 

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Köszönettel elfogadnám!
Kedden pihenőnapos leszek, és akkor ahogy eddig, Gergő Úrral egyeztetve elmennék a kávérendelésemért. Ha akkor a rendelkezésemre tudnád bocsátani a kis pörkölőt, azzal végtelenül leköteleznél!

Természetesen.
Gergő majd odaadja.
 
Ha nem felejtem el, hétfőn viszek hozzá itthonról pár mintát, hogy gyakorolj.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Lakásban nyitott ablaknál. Azért volt némi füst . A visszahűtéssel nem kell babrálni, én kiöntöttem egyből egy fém tálcára, és ott hűtöttem.
 
Fedő nélkül a kávészemek nem röpködnek úgy, mint a mexikói ugróbabok?  
És mennyi ideig kell hagyni a száraz levegőn? Órákig, napokig?

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Két hétre kölcsönadom a kis pörkölőmet, ha gondolod.
 
Köszönettel elfogadnám!
Kedden pihenőnapos leszek, és akkor ahogy eddig, Gergő Úrral egyeztetve elmennék a kávérendelésemért. Ha akkor a rendelkezésemre tudnád bocsátani a kis pörkölőt, azzal végtelenül leköteleznél!

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »


Köszi! Nálam van egy használaton kívüli, forgódobos krumplisütő. Gondoltam, kipróbálom azzal, így a kevergetéssel sem kellene vergődni. Csak azt nem tudom, hogy megfelelő hőfokon működik-e, meg a visszahűtés is kérdéses. A serpenyőben történő pörkölést a lakásban végezted, vagy kint a szabadban?
Lakásban nyitott ablaknál. Azért volt némi füst . A visszahűtéssel nem kell babrálni, én kiöntöttem egyből egy fém tálcára, és ott hűtöttem.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Semmi képpen sem rossz ötlet ha kipróbálod a pörkölést, hajrá . Én még Tefal serpenyővel kezdtem, nagyon bevált. Aztán persze lett pörkölő gépem is. Folyamatos kevergetés a lelke, viszont nagyon finom lesz a végeredmény. A serpenyősnek van egy nagyon kellemes enyhén karamelles mellék íze. A monsoon malabar jó választás lehet, de egyéb csokis ízvilágúval is próbálkozhatsz.
 
Köszi! Nálam van egy használaton kívüli, forgódobos krumplisütő. Gondoltam, kipróbálom azzal, így a kevergetéssel sem kellene vergődni. Csak azt nem tudom, hogy megfelelő hőfokon működik-e, meg a visszahűtés is kérdéses. A serpenyőben történő pörkölést a lakásban végezted, vagy kint a szabadban?

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
Szuper ez a kávés fórum, nagyon sokat segítettetek már itt! Decemberben a nulláról indultam, ma pedig egy kedves fórumtársunknak köszönhetően épp egy Ascaso kávédarálóval lettem gazdagabb. Hálás köszönetem mindenkinek!
A decemberben rendelt kávéim mostanra nagyon fogyóban vannak, úgyhogy hamarosan kipróbálok 1-2 újabbat. Lehet, hogy rossz ötlet, de kipróbálnám a pörkölést egy hőlégfúvóval vagy egy forgódobos sütővel, hátha sikerül emberi fogyasztásra alkalmas kávét előállítanom. Úgyhogy rendelnék egy kisebb mennyiségű nyerskávét is. Az olcsóbbak közül melyikkel lenne érdemes próbálkozni? Santos, José Maresol, Monsooned malabar?

Két hétre kölcsönadom a kis pörkölőmet, ha gondolod.

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »



Sziasztok!
 
Szuper ez a kávés fórum, nagyon sokat segítettetek már itt! Decemberben a nulláról indultam, ma pedig egy kedves fórumtársunknak köszönhetően épp egy Ascaso kávédarálóval lettem gazdagabb. Hálás köszönetem mindenkinek!
A decemberben rendelt kávéim mostanra nagyon fogyóban vannak, úgyhogy hamarosan kipróbálok 1-2 újabbat. Lehet, hogy rossz ötlet, de kipróbálnám a pörkölést egy hőlégfúvóval vagy egy forgódobos sütővel, hátha sikerül emberi fogyasztásra alkalmas kávét előállítanom. Úgyhogy rendelnék egy kisebb mennyiségű nyerskávét is. Az olcsóbbak közül melyikkel lenne érdemes próbálkozni? Santos, José Maresol, Monsooned malabar?
Semmi képpen sem rossz ötlet ha kipróbálod a pörkölést, hajrá . Én még Tefal serpenyővel kezdtem, nagyon bevált. Aztán persze lett pörkölő gépem is. Folyamatos kevergetés a lelke, viszont nagyon finom lesz a végeredmény. A serpenyősnek van egy nagyon kellemes enyhén karamelles mellék íze. A monsoon malabar jó választás lehet, de egyéb csokis ízvilágúval is próbálkozhatsz.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Sziasztok!
 
Szuper ez a kávés fórum, nagyon sokat segítettetek már itt! Decemberben a nulláról indultam, ma pedig egy kedves fórumtársunknak köszönhetően épp egy Ascaso kávédarálóval lettem gazdagabb. Hálás köszönetem mindenkinek!
A decemberben rendelt kávéim mostanra nagyon fogyóban vannak, úgyhogy hamarosan kipróbálok 1-2 újabbat. Lehet, hogy rossz ötlet, de kipróbálnám a pörkölést egy hőlégfúvóval vagy egy forgódobos sütővel, hátha sikerül emberi fogyasztásra alkalmas kávét előállítanom. Úgyhogy rendelnék egy kisebb mennyiségű nyerskávét is. Az olcsóbbak közül melyikkel lenne érdemes próbálkozni? Santos, José Maresol, Monsooned malabar?

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


 

2016 Januári hírlevél 
AVXCAFE_Hirlevel_2016.1szam
 


Avatar
7etven7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.11.30., hétf. 23:12
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: 7etven7 »



Az a baj, hogy kb 200 féle van és nagyon kicsi a darabszám.
Ezeket majd átpakolom a csevegőbe.

láttam,gondoltam hogy nem tudsz berendelni 500-1000-5000 db-okat de ezért van az íves digitális nyomtató ami szerintem ma még mindig a z egyik legdrágábban nyomtató gép,de a te szempontodból mégis a legolcsóbb mivel kis darabszámhoz kell igy kérhetsz akár 1 ivet 10-et vagy 100-at,tök mindegy épp amennyire szükséged van 1sra3-as ivre férjen csak fel mondjuk 10 db,ez csak gyors becslés meg kell mérni a cimkét,ha el van mentve az adatállomány csak egy gombnyomás és 10 másodperc mlva kész egy ív. na mindegy ez már csak szakmázás,késő van,mindjárt meló,szivesen segitek ha mégis kellene rá cimke,csak jobban néz ki a cimke adja el a terméket esetleg még a fekete tasakot is meg lehetne nyomni ezüsttel avx logót,esetleg szöveget, szitanyomással,de ez megint más technológia.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


25 éve űzöm a nyomdaipart de egy kicsit sokallom a címke árát, jól néz ki,téphetetlen,meg minden, amit feleslegesnek tartok árdrágító tényező,sima papír alapúval szerintem sokkal olcsóbban el lehet késziteni,ha gondolod utánajárhatok. Flexón,vagy digitálison van nyomva?
Az a baj, hogy kb 200 féle van és nagyon kicsi a darabszám.
Ezeket majd átpakolom a csevegőbe.

Avatar
7etven7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.11.30., hétf. 23:12
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: 7etven7 »



Őszinte leszek, ezen szoktunk spórolni.
A hátsó cimkén minden infó rajtavan.
Kereskedőknél fontos a cimke, de sajnos 110 Ft darabja.
Inkább adunk ajándék kávékat.

25 éve űzöm a nyomdaipart de egy kicsit sokallom a címke árát, jól néz ki,téphetetlen,meg minden, amit feleslegesnek tartok árdrágító tényező,sima papír alapúval szerintem sokkal olcsóbban el lehet késziteni,ha gondolod utánajárhatok. Flexón,vagy digitálison van nyomva?

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: tigris »



Őszinte leszek, ezen szoktunk spórolni.
A hátsó cimkén minden infó rajtavan.
Kereskedőknél fontos a cimke, de sajnos 110 Ft darabja.
Inkább adunk ajándék kávékat.

Bele kell kalkulálni az árba Nem gáz látom én a fehér cimkén is, csak jól mutat, meg könnyebben láttam miket rendeltem eddig.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



014
Bakker, már itt a kávém...Tegnap rendeltem és ebéd után jött vele a posta. Köszönöm, nagyon meglepődtem, nem vagyok ehhez a gyorsasághoz szokva! Hiányoltam kicsit a kávék csomagolásárol az AVX Cafe matricákat, igy nehezebb beazonosítanom.

Őszinte leszek, ezen szoktunk spórolni.
A hátsó cimkén minden infó rajtavan.
Kereskedőknél fontos a cimke, de sajnos 110 Ft darabja.
Inkább adunk ajándék kávékat.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


A fura az, hogy amit nemrég vettem lelites OPV-t tőletek egy darálós kombi géphez, az gyárilag 10 barra volt állítva. Nem teljesen értem a logikát.
Erre is rákérdezek.

Avatar
simiesp
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.07.29., kedd 20:07
Értékelés: 26

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: simiesp »



Ez fura.
Ettől függetlenül szegeden az alap gépen sem vettem emiatt észre problémát.
Nem gyors e lefolyás.

 
A fura az, hogy amit nemrég vettem lelites OPV-t tőletek egy darálós kombi géphez, az gyárilag 10 barra volt állítva. Nem teljesen értem a logikát.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


11,5-12 körül.
Ez fura.
Ettől függetlenül szegeden az alap gépen sem vettem emiatt észre problémát.
Nem gyors e lefolyás.

Avatar
simiesp
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.07.29., kedd 20:07
Értékelés: 26

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: simiesp »


Mennyire volt állítva gyárilag?
 
11,5-12 körül.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ami nálam voltam PL41TEM, annak igaz menetrögzítővel fixálva volt a csavar, de kitekerhető volt, még említettem is hogy állítottam rajta.
Nem életem képe, de ez van az OPV szeleptestén belül:
 

Mennyire volt állítva gyárilag?

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »


Ami nálam voltam PL41TEM, annak igaz menetrögzítővel fixálva volt a csavar, de kitekerhető volt, még említettem is hogy állítottam rajta.
 
Ezt tanúsíthatom, most stabilan 11 bar, vakszűrőzéskor látni.

Avatar
simiesp
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.07.29., kedd 20:07
Értékelés: 26

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: simiesp »



Neki egy régi típusú volt és nagyon össze volt barmolva.
Tőlünk vett hozzá alkatrészeket. Még kar sem volt hozzá.

 
Ami nálam voltam PL41TEM, annak igaz menetrögzítővel fixálva volt a csavar, de kitekerhető volt, még említettem is hogy állítottam rajta.
Nem életem képe, de ez van az OPV szeleptestén belül:


Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”