Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kávéházi csevegő

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »

Most nézem, hogy itt vannak újabb bejegyzések is.
http://www.eszpresszo.com/eszpresszogepek
lelitBeküldő: Arthur (nem ellenőrzött). Beküldés időpontja: 2015. július 18., 10:48.

Kedves Kávémágusok!

A Lelit PID technológiás presszógépeit minden esetre említésre méltónak találom, itthon egy LELIT ANNA PL41EM Espresso kávéfőző gépet használok, és úgy érzem nagyon megérte az árát, igazi élmény espressokat tudok készíteni vele. A PID technológia aranyat ér, biztosítja, hogy ne melegedjen túl a készülék, illetve a hőmérséklet állítási lehetősége egy plusz paraméter, amivel befolyásolni lehet az elkészült kávé mínőségét. A különböző beállításokkal a kísérletezés egy új dimenziója nyílik meg.

Tisztelettel:
Limbay Róbert

Ha PID-es, akkor valószínűleg TEM típust használ.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3289

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Még valami eszembe jutott.
Nekem van egy ilyen masinám, de az POD-os.

Közben nézem a leírást, ami alapján látszik, hogy hagyományos kivitelű.
Hétfőn rákérdezek a gyártónál.

Ezt a lelit POD-os gépet nem túl nehéz átalakítani normál típusra.
Tudok hozzá rendelni alkatrészeket.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Közben megnéztem, hogy ő is tőlünk vette..

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Most nézem, hogy itt vannak újabb bejegyzések is.
http://www.eszpresszo.com/eszpresszogepek lelitBeküldő: Arthur (nem ellenőrzött). Beküldés időpontja: 2015. július 18., 10:48.
Kedves Kávémágusok!

A Lelit PID technológiás presszógépeit minden esetre említésre méltónak találom, itthon egy LELIT ANNA PL41EM Espresso kávéfőző gépet használok, és úgy érzem nagyon megérte az árát, igazi élmény espressokat tudok készíteni vele. A PID technológia aranyat ér, biztosítja, hogy ne melegedjen túl a készülék, illetve a hőmérséklet állítási lehetősége egy plusz paraméter, amivel befolyásolni lehet az elkészült kávé mínőségét. A különböző beállításokkal a kísérletezés egy új dimenziója nyílik meg.

Tisztelettel:
Limbay Róbert

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Ha az ár jó, akkor ne gondolkozz, mert kereslet van és lesz is.
Utánajártam.
Ezek nem új, hanem szállítás sorált sérült készülékek.
127db van egy német forgalmazónál.
Az ár iszonyat jó lenne, de a garanciális javitás nem lenne egyszerű, mivel nekem nincs gyári kapcsolatom a Gaggia-val.

Még agyalok a dolgon. Lehet, hogy egy tételben eladom valakinek.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

A user manual utolsó oldalán van egy nagy CE + a képen (360o) is EU dugó van rajta
http://espresso.lelit.com/uploads/attac ... a55efa.pdf

Még valami eszembe jutott.
Nekem van egy ilyen masinám, de az POD-os.

Közben nézem a leírást, ami alapján látszik, hogy hagyományos kivitelű.
Hétfőn rákérdezek a gyártónál.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

A user manual utolsó oldalán van egy nagy CE + a képen (360o) is EU dugó van rajta

Akkor meg végképp nem értem.
Rákérdezek újra.
Köszi a segítséget.
Nekem is fura, ha gyártják és az oldalukon is kint van, akkor miért nem rendelhetek belőle.

almosan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 3

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: almosan »

A használt kocsikból mindig olyat veszek, ami dugig van extrával.
Hogy miért? Azért mert azt senki sem fizeti meg pár év múlva.

Most ennél a kávéfőzőnél egyedi eset lépett fel, ugyanis a gyártó elcseszte az új modellt.
Emiatt kezdték el keresni a régi típust.
Megpróbáltunk behozni olcsóbb gépet, de sajnos a Tecnosystem nem lett nyerő.
Még nem adom fel.
Van még egy olasz gyártó, akivel próbálkozok, de sajnos nincs túl sok olyan, aki jó minőséget gyárt.

A Lelitet is próbáltam rábeszélni, hogy hozzanak ki egy olcsóbb modellt.
Elvileg van ilyen, de azt írták, hogy ezt csak amerikába szállítják.
Gondolom nincs CE-je.
http://espresso.lelit.com/product/3

Ezt 89900 Ft-ért tudnánk adni, ami kb megegyezik a jelenleg legolcsóbb helyen kínált GC-kal.

Ha festett lenne a háza és nem saválló, azzal további 10000 Ft-ot lehetne spórolni, tehát ha ezt a gépet átdolgoznánk, ez lehetne 79900 Ft. Az nagyon nyerő ár lenne.
A Tecnosystem is annyi lett volna, de sajnos az nem igazán jól sikerült példány. POD-ra viszont tökéletes.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Most akkor hadd kérdezzem meg, hogy, ha valaki ebbe a gépbe beépít egy PID-te, átnézi, esetleg még egy rézcső tuninggal is megbolondítja és a járulékos költségekkel együtt kér érte 100e Ft-ot, akkor az sok?

A használt kocsikból mindig olyat veszek, ami dugig van extrával.
Hogy miért? Azért mert azt senki sem fizeti meg pár év múlva.

Most ennél a kávéfőzőnél egyedi eset lépett fel, ugyanis a gyártó elcseszte az új modellt.
Emiatt kezdték el keresni a régi típust.
Megpróbáltunk behozni olcsóbb gépet, de sajnos a Tecnosystem nem lett nyerő.
Még nem adom fel.
Van még egy olasz gyártó, akivel próbálkozok, de sajnos nincs túl sok olyan, aki jó minőséget gyárt.

A Lelitet is próbáltam rábeszélni, hogy hozzanak ki egy olcsóbb modellt.
Elvileg van ilyen, de azt írták, hogy ezt csak amerikába szállítják.
Gondolom nincs CE-je.
http://espresso.lelit.com/product/3

Ezt 89900 Ft-ért tudnánk adni, ami kb megegyezik a jelenleg legolcsóbb helyen kínált GC-kal.

Ha festett lenne a háza és nem saválló, azzal további 10000 Ft-ot lehetne spórolni, tehát ha ezt a gépet átdolgoznánk, ez lehetne 79900 Ft. Az nagyon nyerő ár lenne.
A Tecnosystem is annyi lett volna, de sajnos az nem igazán jól sikerült példány. POD-ra viszont tökéletes.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Ismerhetsz annyira, hogy ha belevágunk, akkor annak csak jó ára lehet.
Mi mikor itthon vettük, akkor tudtuk 79900 Ft-ért adni. Ha közvetlen vennénk, akkor még akár olcsóbb is lehetne.
Már csak az a kérdés, hogy akarom e. Nyomom a süketelést az alu paráról, közben meg ilyet forgalmazzak?
A lelit gépekből most többszörösét adjuk el, mint 1 éve  a GC-ból, amit 80 alatt adtunk, tehát tényleg van egy valós igény a rézbojleres gépekre.

A Lelit 91T ára is verhetetlen lesz.
LELIT Caffè Espresso Machine
LELIT pl91t Victoria
EUR 1.303,41
Iszonyat drágán árulják.
Ennyiért itthon nem lehetne eladni.
A mi árunk 219900 Ft lesz.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »

Dolgozok az ügyön.
Egy német raktárban van még egy nagyobb készlet állítólag.
Csak 1 tételben eladó, de ez nem kevés pénz.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

.Ha valami csoda folytán hozzájutnál egy nagyobb szállítmány új GC-hez és ismét 80 ezerért árulnád, garantálom, hogy lejjebb mennek a neppereknél a felújított modellek árai, de amíg ez nem történik meg, addig annyiért adja mindenki, amennyiért akarja.
Dolgozok az ügyön.
Egy német raktárban van még egy nagyobb készlet állítólag.
Csak 1 tételben eladó, de ez nem kevés pénz.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Kávéházi csevegő

Hány éves ez a masina?
Biztosan jól helyre lehet hozni ezeket a masinákat, de én nem vennék semennyi pénzért ilyen öreg alu kazános gépet, főleg akkor, ha nem tudom előtte ki hogyan tisztította.
Amint olvasom, most páran rárepültek arra, hogy megveszik 30-40000 Ft-ért ezeket a régi masinákat és azután jön a PID+ cső tuning. OK, de azt sosem olvasom, hogy raknának bele 15000 Ft-ért új kazánt, pedig ez így lenne korrekt.
Beszéltem pár szerelővel régebben erről.
Azt mondták, hogy 4-5 éves GC  még OK, de itt is fontos, hogy hogyan tisztították a gépet.
6 év fölött, minden esetben új kazánt javasolt hozzá.
Szóval elég nagy zsákbamacska ilyen gépekért az új áránál is többet kifizetni.
79900 Ft volt még egy éve ez a gép számlával és garanciával.
Nettó 62913 Ft.

Teljesen lényegtelen, hogy hány éves, szart nem fogok eladni, ha nagyon gázos állapotú lesz, akkor megtartom, de kétlem, hogy simi ne tudna kezdeni vele valamit. Az én babym 20+ éves és simi szerint még legalább ennyit bír ha normálisan használom, pedig az enyém az rettentő vacak állapotban került hozzá.
Nem tudom milyen szerelők lehettek, akik azt mondták, hogy 4-5 évig okésak a gaggiák. Ez baromság. Biztos olyanok, akik új gépeket is forgalmaznak, és így próbálják leselejteztetni a tulajokkal az amúgy még tökéletes gépeiket. 
6 év után új kazán? Na ez a világ vicce.
Az, hogy mindig beírod, hogy mikor mennyiért árultad, az már lényegtelen, mert  ha akarnád se tudnád forgalmazni újonnan azokat a gépeket, mert már csak buta változat van, ezáltal szabadon árazható, mert kereslet határozza meg az árát. Ha valami csoda folytán hozzájutnál egy nagyobb szállítmány új GC-hez és ismét 80 ezerért árulnád, garantálom, hogy lejjebb mennek a neppereknél a felújított modellek árai, de amíg ez nem történik meg, addig annyiért adja mindenki, amennyiért akarja.

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

100%-ban egyetértek veled.

Van aki beszámol gépeket, ez totál más eset.
Én is csak azért vettem át a haverom GC gépét, mert tudtam, hogy 2 éve vette újonnan.
50000 Ft-ért adtam el +30000 Ft volt a daráló szállítással együtt, ami 2000 Ft-ba került.
Szerintem ennyit ér.

Most akkor hadd kérdezzem meg, hogy, ha valaki ebbe a gépbe beépít egy PID-te, átnézi, esetleg még egy rézcső tuninggal is megbolondítja és a járulékos költségekkel együtt kér érte 100e Ft-ot, akkor az sok?
Egy polcra sem kehet tenni egy 2015-ös GC-vel, de még a régiéktől is egy ligával feljebb játszik.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Ezek közül messze tisztességesebbnek tartom azokat, akik maguk rakják rendbe a gépeket és kvázi a saját munkájukat és a ráfordított anyagok árát számolják fel "haszonként".

100%-ban egyetértek veled.

Van aki beszámol gépeket, ez totál más eset.
Én is csak azért vettem át a haverom GC gépét, mert tudtam, hogy 2 éve vette újonnan.
50000 Ft-ért adtam el +30000 Ft volt a daráló szállítással együtt, ami 2000 Ft-ba került.
Szerintem ennyit ér.

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Nettó 62913 Ft.

Ez OK, de sem kapni nem lehet már ilyet újan, sem nem ennyi az ára az új generációs Philips-GC-nek.
A nepperkedésben én csak azt találom gusztustalannak, hogy olyanok elől vásárolják fel az olcsó gépeket, akik saját célra szeretnék használni.
Ezek közül messze tisztességesebbnek tartom azokat, akik maguk rakják rendbe a gépeket és kvázi a saját munkájukat és a ráfordított anyagok árát számolják fel "haszonként".

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Röviden: Olcsón került hozzám, tetszik is, használnám is, de felesleges lett.

Hány éves ez a masina?
Biztosan jól helyre lehet hozni ezeket a masinákat, de én nem vennék semennyi pénzért ilyen öreg alu kazános gépet, főleg akkor, ha nem tudom előtte ki hogyan tisztította.
Amint olvasom, most páran rárepültek arra, hogy megveszik 30-40000 Ft-ért ezeket a régi masinákat és azután jön a PID+ cső tuning. OK, de azt sosem olvasom, hogy raknának bele 15000 Ft-ért új kazánt, pedig ez így lenne korrekt.
Beszéltem pár szerelővel régebben erről.
Azt mondták, hogy 4-5 éves GC  még OK, de itt is fontos, hogy hogyan tisztították a gépet.
6 év fölött, minden esetben új kazánt javasolt hozzá.
Nettó 62913 Ft.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Azért talán a magyar adórendszer sem kifejezetten a kisjövedelmű állampolgárok barátja.
Ebben is van valami, de az sem Ok, ha senki sem adózik, mert akkor nem lenne pénz semmire.

Szerintem ne politizáljunk.

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Mo-on az nem menő, ha valaki számlát ad és adózik.Sajnos.

Azért talán a magyar adórendszer sem kifejezetten a kisjövedelmű állampolgárok barátja.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Engem és sokunkat is a haszonszerzés vezérel, amikor olcsón vett gépet felújítunk/felújíttatunk és drágábban továbbadunk. 
A magyar fizetések sajnos nem olyanok, hogy ne éljünk a lehetőségekkel.
Ausztriában is azért van annyi használt olcsóbb gép, mert ott min 5x annyi a minimálbér mint itthon, és inkább elkótyavetyélik, minthogy felújításokkal vacakoljanak.

Ok, csak nem szabad túlzásba esni.
1-1 gép Ok, de aki havi szinten 8-10 gépet ad így el, az már bőven kimeríti a seftelés fogalmát.
Láthatod, hogy ausztriából, németből 100 EUR-ért meg lehet venni a Gaggia gépeket, itthon meg 80-90000 Ft lesz belőle pár órás munka után.
Tudom, hogy sok embernek ez természetes, de nálam kiveri a biztosítékot. Mo-on az nem menő, ha valaki számlát ad és adózik.
Sajnos.

Már egyszer átéltem ezt, mikor a hifibe belevágtunk.
A Hivi cuccokat a német árak feléért árultuk. Mo-on egy ismeretlen márkanevet nem könnyű megismertetni, főleg ha kínában gyártják.
Akkor is óriási támadások értek. Sok garázsbolt abból él, hogy 1-1 db terméket hoz nyugatról, majd megszorozza az árakat 2-vel. Mi másként gondolkodtunk ezelőtt is, meg ezután is ezt tesszük.
A Lelit áraink versenyképesek, de időnként találkozok hasonló árakkal német kereskedőknél is, szóval itt nincs akkora különbség.
Mivel bejárattuk elég jól mára a Lelit nevet, amit eddig nem igazán ismert senki, mostantól az a dolgunk, hogy védjük a saját piacunkat.
Ha folyamatosan alacsonyan tartjuk az árakat, így másnak nem lesz érdeke, hogy ebbe pénzt fektessen, mert ebbe sem kevés pénzt kell fektetni.
Jelenleg több, mint 150 gépünk van raktáron a megrendeltekkel együtt.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Kávéházi csevegő

Mivel teli van a bemutató, folyamatosan egy minőségi cserét kell megvalósítanom. Ezután elsősorban csak a nagyon különleges dolgokra hajtok. Amik meg nem annyira fontosak, azokat elpasszolom, de még nem adtam el szinte semmit és nem is a haszonszerzés vezérel. Elég csak ha visszagondolsz azokra, amiket neked adtam fillérekért, mert én is ennyiért jutottam hozzá.

A gyerekeimé lesz majd ez a nagy gyűjtemény. Addig is egy helyen sokan megnézhetik és némelyeket ki is próbáljuk. Jelenleg nem tudok hazánkban másik ilyen helyről.

Engem és sokunkat is a haszonszerzés vezérel, amikor olcsón vett gépet felújítunk/felújíttatunk és drágábban továbbadunk. 
A magyar fizetések sajnos nem olyanok, hogy ne éljünk a lehetőségekkel.
Ausztriában is azért van annyi használt olcsóbb gép, mert ott min 5x annyi a minimálbér mint itthon, és inkább elkótyavetyélik, minthogy felújításokkal vacakoljanak.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

"Minek vetted, ha nem akarod használni?"
Ezt a kérdést sokszor én is feltenném neked

Mivel teli van a bemutató, folyamatosan egy minőségi cserét kell megvalósítanom. Ezután elsősorban csak a nagyon különleges dolgokra hajtok. Amik meg nem annyira fontosak, azokat elpasszolom, de még nem adtam el szinte semmit és nem is a haszonszerzés vezérel. Elég csak ha visszagondolsz azokra, amiket neked adtam fillérekért, mert én is ennyiért jutottam hozzá.

A gyerekeimé lesz majd ez a nagy gyűjtemény. Addig is egy helyen sokan megnézhetik és némelyeket ki is próbáljuk. Jelenleg nem tudok hazánkban másik ilyen helyről.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Kávéházi csevegő

Szerintem egyszerűbb, ha már megadod az árát, hogy tudja érdemes e várni rá.
Minek vetted, ha nem akarod használni?

Árán még nem gondolkodtam.

"Minek vetted, ha nem akarod használni?"
Ezt a kérdést sokszor én is feltenném neked

Röviden: Olcsón került hozzám, tetszik is, használnám is, de felesleges lett.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Igen, itt szoktam hirdetni. 
Szerintem egyszerűbb, ha már megadod az árát, hogy tudja érdemes e várni rá.
Minek vetted, ha nem akarod használni?

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Kávéházi csevegő

Nem ez az elsődleges dolog az életemben, szóval ráérek. Gondolom itt fogod meghirdetni az oldalon, majd figyelem.
Igen, itt szoktam hirdetni. 

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”