Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »



Sziasztok!
 
Remélem a megfelelő helyen teszem fel a kérdésemet.
Kávéfogyasztók vagyunk és mint a nagy magyar átlag az ár függvényében választunk.Évek óta a Tchibo Family kávét isszuk aminek a dobozán azt írják, hogy a legfinomabb válogatott kávéból készül .
A fórumon egy ideje " messziről" figyelem a kávés topic alakulását és beleolvasgattam a hozzáértők kommentjeibe.
Gondolkodóba estem, hogy kipróbáljuk milyen lehet egy minőségi kávéból készült főzet.Mindezt úgy, hogy nem tervezem sem pörkölő, sem daráló sem az autónk áránál drágább    kávéfőző vásárlását.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy hagyományos kotyogós kávéfőző mellé milyen készrepörkölt és darált kávét ajánlanátok ami kellőképpen élénkít és nem savas, a gyomrot nem irritálja. ( sajnos a fentebb említett kávénál ezek előfordulnak )
 
Válaszotok előre is köszönöm!

Szia!
 
Sajnos az általad kívánt kritériumoknak bolti "téglák" nehezen fognak megfelelni. A legjobban szerintem úgy járnál, ha legalább egy kézi őrlőre beruháznál (ezek cirka 10 ezerből megállnak), én is ilyet használok a Brikkámhoz, teljesen jól kiszolgálja. Egy másik, "Szép új világ" fog feltárulni előtted kávézás terén.
Ha ez is sok, akkor menj el valamelyik minőségi, újhullámos kávézóba, ott fogsz tanácsot és kávét is kapni, valamint az ott vásárolt kávét meg is őrlik neked kotyogóshoz megfelelő finomságúra.
Ha a kézi őrlő vásárlása mellett döntesz, itt fogsz tanácsot kapni, hogy milyen kávékkal érdemes a kotyogósban kísérletezni.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: MGMART »



Nekünk csak szemeskávénk van.
Az a baj, ha ledarálnánk, nagyon gyorsan megöregedne, tehát akár egy olcsó kézidaráló is hatalmas előrelépés lenne egy friss pörkölésű kávéval együtt.
Neked ezeket javasolnám:
Fresco Pörkölt Kávé 1000 g
Tartini Blend Pörkölt Kávé 500g  ez most akciós.
Jövő héten jön Mascagni, ami szintén akciós lesz.
Ezek friss kávék. Nincsenek túl pörkölve.
 
Amire viszont beruháznék még: vegyél egy Bialetti Brikka kávéfőzőt.
12000 Ft körül van az ára. Ezzel sokkal jobb kávé készíthető, mint egy hagyományos kotyogóssal, vagy szarvasival.
 
Szóval a recept a következő: 
Friss pörkölésű szemes kávé+ Brikka + daráló.
Ez az alap. 

Köszönöm a választ!
Megfontolom a tanácsod!
 
Az ajánlott kávéfőző és kézi daráló kapható nálatok?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
Remélem a megfelelő helyen teszem fel a kérdésemet.
Kávéfogyasztók vagyunk és mint a nagy magyar átlag az ár függvényében választunk.Évek óta a Tchibo Family kávét isszuk aminek a dobozán azt írják, hogy a legfinomabb válogatott kávéból készül .
A fórumon egy ideje " messziről" figyelem a kávés topic alakulását és beleolvasgattam a hozzáértők kommentjeibe.
Gondolkodóba estem, hogy kipróbáljuk milyen lehet egy minőségi kávéból készült főzet.Mindezt úgy, hogy nem tervezem sem pörkölő, sem daráló sem az autónk áránál drágább    kávéfőző vásárlását.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy hagyományos kotyogós kávéfőző mellé milyen készrepörkölt és darált kávét ajánlanátok ami kellőképpen élénkít és nem savas, a gyomrot nem irritálja. ( sajnos a fentebb említett kávénál ezek előfordulnak )
 
Válaszotok előre is köszönöm!

 
Nekünk csak szemeskávénk van.
Az a baj, ha ledarálnánk, nagyon gyorsan megöregedne, tehát akár egy olcsó kézidaráló is hatalmas előrelépés lenne egy friss pörkölésű kávéval együtt.
Neked ezeket javasolnám:
Fresco Pörkölt Kávé 1000 g
Tartini Blend Pörkölt Kávé 500g  ez most akciós.
Jövő héten jön Mascagni, ami szintén akciós lesz.
Ezek friss kávék. Nincsenek túl pörkölve.
 
Amire viszont beruháznék még: vegyél egy Bialetti Brikka kávéfőzőt.
12000 Ft körül van az ára. Ezzel sokkal jobb kávé készíthető, mint egy hagyományos kotyogóssal, vagy szarvasival.
 
Szóval a recept a következő: 
Friss pörkölésű szemes kávé+ Brikka + daráló.
Ez az alap. 

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: MGMART »


Sziasztok!
 
Remélem a megfelelő helyen teszem fel a kérdésemet.
Kávéfogyasztók vagyunk és mint a nagy magyar átlag az ár függvényében választunk.Évek óta a Tchibo Family kávét isszuk aminek a dobozán azt írják, hogy a legfinomabb válogatott kávéból készül .
A fórumon egy ideje " messziről" figyelem a kávés topic alakulását és beleolvasgattam a hozzáértők kommentjeibe.
Gondolkodóba estem, hogy kipróbáljuk milyen lehet egy minőségi kávéból készült főzet.Mindezt úgy, hogy nem tervezem sem pörkölő, sem daráló sem az autónk áránál drágább    kávéfőző vásárlását.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy hagyományos kotyogós kávéfőző mellé milyen készrepörkölt és darált kávét ajánlanátok ami kellőképpen élénkít és nem savas, a gyomrot nem irritálja. ( sajnos a fentebb említett kávénál ezek előfordulnak )
 
Válaszotok előre is köszönöm!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Minden jó, ha a vége jó.
Román vevő volt. Nagyon akarta ezt a gépet.
Írt a feleségemnek, hogy nagyon boldog, mert tökéletes a gép.
Ő vette meg az utolsó alapgépet.
Lehet ebből nem rendelünk többet.
A PID-esből 5-ször annyi fogy, tehát látszik, hogy nem az a lényeg, hogy az ár minél olcsóbb legyen.
Hál istennek sokan tudják, hogy a PID sokat ér egy gépben.

Avatar
adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.02.16., kedd 23:04
Értékelés: 2

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: adriankoooo »

Minden jó, ha a vége jó.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Most akkor végül megkapta a vevő, vagy a feleséged tudta elhozni a visszajött gépet. Nem vagyok egy jogi szakértő, és tudom, hogy vigyázol a cég hírnevére ha törzsvásárlóról van szó, de ha visszakéri a pénzt, akkor a szállítás ára nem tartható vissza? Hiszen gyakorlatilag elismerte, hogy szándékosan adott meg fiktív címet.
A feleségemnek köszönheti.
A póstán nem adták volna neki ki, de a feleségem bediktálta a ragszámot.
Hál istennek idáig csak 1 visszaküldés volt, az is úgy, hogy rosszul csomagolta be és összetörtek a kapcsolók a Lelitben.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Megkapta a csomagot. Nagyon örült.
Most akkor végül megkapta a vevő, vagy a feleséged tudta elhozni a visszajött gépet. Nem vagyok egy jogi szakértő, és tudom, hogy vigyázol a cég hírnevére ha törzsvásárlóról van szó, de ha visszakéri a pénzt, akkor a szállítás ára nem tartható vissza? Hiszen gyakorlatilag elismerte, hogy szándékosan adott meg fiktív címet.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szerintem nem lesz gond, remélhetőleg csomagszám + név ismeretében odaadják neki.
 
+ha nincs a webshopon ilyen lehetőség csináljatok egy Szállítás postára (PostaPont?) lehetőséget. Sokan nincsenek otthon napközben, így meg tudnak állni meló után a postán.

Megkapta a csomagot. Nagyon örült.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »

Sziasztok!

Viszonylag olcsón sikerült hozzájutnom egy 1999-es, fémházas Saeco Aroma kávéfőzőhöz, de volt vele egy kis munka: le volt vízkövesedve, meg némi avas kávé is állt benne. A szűrőkosár, meg a felső szűrője szinte teljesen el volt tömődve, csoda hogy átfolyt rajta a víz. Darabjaira nem szedtem szét a gépet, egyelőre csak átfőztem borkősavas oldattal, meg egy kicsit lepucoltam.
Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de sajnos nem értek hozzá: az természetes dolog, hogy ha 'hidegen indítva' bekapcsolom, akkor csak úgy tud lefolyni a kávé, ha előtte a gőzcsapon átengedek egy kevés vizet?

Avatar
adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.02.16., kedd 23:04
Értékelés: 2

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: adriankoooo »


Megnézte az előbb a feleségem. Most az egyik póstán átvehető, csak az a kérdés, hogy kiadják e neki.
Szerintem nem lesz gond, remélhetőleg csomagszám + név ismeretében odaadják neki.
 
+ha nincs a webshopon ilyen lehetőség csináljatok egy Szállítás postára (PostaPont?) lehetőséget. Sokan nincsenek otthon napközben, így meg tudnak állni meló után a postán.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nyugodtan kérhette volna postára is akkor, ha jól emékszem azt mondtad, hogy MPL-el szállítotok, akkor meg nem lett volna gond.
 
Sőt, még talán most is lehetne kérni, csak hívnotok kéne az MPL-nek, ill. egyeztetni a vevővel.

Megnézte az előbb a feleségem. Most az egyik póstán átvehető, csak az a kérdés, hogy kiadják e neki.

Avatar
adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.02.16., kedd 23:04
Értékelés: 2

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: adriankoooo »



Nekünk egy árva szót sem szólt előtte.
Ez nagy szívás lesz.
Ingyen kiszállítottuk, meg a vissza útat is fizetni kell, meg ha eladjuk újra, akkor azt is.
A vevő a bankban fizette be, aminek 500 Ft a költsége számunkra. Ez is szemétség a bank részéről.
Volt hogy 3000 Ft-os valamit fizettek ki szegeden és utána bejött a bemutatóba érte.
Ja és vissza kell valahohá még a pénzt is utalnunk. Külföldre az szintén szívás.
 
Közben megnéztem: a román határnál van.

 
Nyugodtan kérhette volna postára is akkor, ha jól emékszem azt mondtad, hogy MPL-el szállítotok, akkor meg nem lett volna gond.
 
Sőt, még talán most is lehetne kérni, csak hívnotok kéne az MPL-nek, ill. egyeztetni a vevővel.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez hülye és szívás nektek. 
 
A nagyokos gondolom külföldi, mondjuk a határ túloldalán lakik. Megadott egy kamu magyarországi címet, hogy majd a futár úgy is hívni fogja. Akkor gondolom egyeztettek volna, hogy X perc múlva találkozhatunk itt meg itt. Ezzel nincs is gond, de ezt nem mindegyik futár vállalja be és nem is értem hogy képzelte ezt anélkül, hogy veletek egyeztetett volna.

Nekünk egy árva szót sem szólt előtte.
Ez nagy szívás lesz.
Ingyen kiszállítottuk, meg a vissza útat is fizetni kell, meg ha eladjuk újra, akkor azt is.
A vevő a bankban fizette be, aminek 500 Ft a költsége számunkra. Ez is szemétség a bank részéről.
Volt hogy 3000 Ft-os valamit fizettek ki szegeden és utána bejött a bemutatóba érte.
Ja és vissza kell valahohá még a pénzt is utalnunk. Külföldre az szintén szívás.
 
Közben megnéztem: a román határnál van.

Avatar
adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.02.16., kedd 23:04
Értékelés: 2

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: adriankoooo »


Ez hülye és szívás nektek. 
 
A nagyokos gondolom külföldi, mondjuk a határ túloldalán lakik. Megadott egy kamu magyarországi címet, hogy majd a futár úgy is hívni fogja. Akkor gondolom egyeztettek volna, hogy X perc múlva találkozhatunk itt meg itt. Ezzel nincs is gond, de ezt nem mindegyik futár vállalja be és nem is értem hogy képzelte ezt anélkül, hogy veletek egyeztetett volna.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ma volt egy reklamáció, de először nem értettem mit írt a vevő.
Most sem 100%, csak sejtem.
Egy lelit gép van most valahol. A futár mindig küld mailt a vevőknek a kiszállítás előtt.
 
"Kedvs AVX!
Sajnos a megrendeles nem erkezett meg.Eddig hasonlo rendelesnel a futarszolgalat telefonon, emailben ertesitett es meg tudtuk beszelni az atveves helyet.Irom mindezt ,mert a megadott cim fiktiv cim ,mivel nem magyarorszagi a lakhelyem ,de magyarorszagi ervenyes  cimet kernek a futarszolgalatok.Tapasztalataimra hagyatkozva gondoltam ,hogy ebben az esetben is hasonloan fog mukodni.."

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm! 15:30-ig dolgozom, megpróbálok 16 óráig odaérni.  
Csörögj rá előtte :70-4556537

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


4-ig
 
Köszönöm! 15:30-ig dolgozom, megpróbálok 16 óráig odaérni.  

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm! Leadtam Neked egy kávérendelést is, plusz adós vagyok egy pörkölővel. Gergő Urat délután hány óráig tudom elérni?
4-ig

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



michael
Írj neki
 

 
Köszönöm! Leadtam Neked egy kávérendelést is, plusz adós vagyok egy pörkölővel. Gergő Urat délután hány óráig tudom elérni?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Benne van a pakliban.
Mint írtam, ha rossz az állapota, akkor nem adom el, vagy teljesen felújíttatom. Ha kazánt kell cserélni, még úgy is megéri nekem. 

Azért kerülnek nagyon kevés összegbe a kinti ilyen masinák, mert ott többe kerül a javítás, mint amennyiért eladják.
Inkább megéri eladni 100 EUR-ért, mint ugyanennyiért megcsináltatni.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Na látod ez az amiről beszéltem.
Saját részre még ki is cserélik, de aki eladni akarja, már nem biztos.
"A kazánt már kidobtam, mert tiszta kráter volt az oldala meg a teteje a tömítés alatt. Próbáltam dremellel rendberakni, de feladtam és beruháztam egy gyári újra."

Benne van a pakliban.
Mint írtam, ha rossz az állapota, akkor nem adom el, vagy teljesen felújíttatom. Ha kazánt kell cserélni, még úgy is megéri nekem. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Na látod ez az amiről beszéltem.
Saját részre még ki is cserélik, de aki eladni akarja, már nem biztos.
"A kazánt már kidobtam, mert tiszta kráter volt az oldala meg a teteje a tömítés alatt. Próbáltam dremellel rendberakni, de feladtam és beruháztam egy gyári újra."

A kazán + felső szűrőtartó több, mint 20000 Ft-ba kerül.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Teljesen lényegtelen, hogy hány éves,
 

Na látod ez az amiről beszéltem.
Saját részre még ki is cserélik, de aki eladni akarja, már nem biztos.
"A kazánt már kidobtam, mert tiszta kráter volt az oldala meg a teteje a tömítés alatt. Próbáltam dremellel rendberakni, de feladtam és beruháztam egy gyári újra."


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Sziasztok! Tisztelettel érdeklődnék, hogy Szegeden ismertek-e valakit, aki megbízható szerelő, és átnézne egy Saeco gépet? michaelÍrj neki

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”