A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Nyissunk Kávézót ! Te mit tennél másképp hogy egyedi legyen?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3276

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ráadásul azt a 4-et sem tudják rendesen elkészíteni. Ott még sosem ittam emlékezeteset. (Mondjuk sokat nem is ittam ott )
Pont a Frei féle kávézók tovább fejlesztett változataként tudnám elképzelni az Avx Café-t. Vagy ha úgy tetszik vele konkurálna (bár tudom nem ez a cél), azokkal a pluszokkal amiket már leírtunk, illetve a legfőbb plusz a kávék helyes elkészítése lenne. Szerintem ha megkérdeznél 10 laikus járókelőt, hogy mit gondol a Frei kávézóról a többihez képest, biztos azt mondanák, hogy "hú hát azért a Frei az egy más kaszt, ott az a rengeteg gép, és még szépek is, ott az a sok féle kávé, és hát biztos jobb mint máshol, meg az a hangulat..." . Na, hát ezt kell űberelni. És szerintem nem lehetetlen. Ki lehet egészíteni a szolgáltatást workshopokkal, bemutatókkal, kóstolókkal, sőt tovább megyek....HGone.....darálja le saját kávéját . Vagy egyéb módon bevinni a fogyasztót a készítés rejtelmeibe. Eloszlatni a misztikumot a kávékészítés terén.

Még a végén megkérlek, hogy csatlakozz a csapathoz.
Nagyon egyformán gondolkodunk.
Amiben mi jobbak lennénk a Freinél:
Géppark összehasonlítás:
Frei: Elektra kávéfőző, ami egyértelműen csak látványos, de jó kávét nem lehet vele készíteni.
Ennyi pénzből a teljes gépparkot össze lehet állítani. 
Van nálul 2 Mazzer és 2 Iberital. Ráadásul ebbe rakják a hónap kávéját és csak hogy még űbereljem mennyire gáz amit csinálnak, nem középen, hanem ezt kirakják jobbra.
Ez ez önkiszolgálósdi nem igazán működik. Szegeden az asztalokhoz csak akkor lehet leülni, ha elviszem a más által otthagyott mosatlant. Ez nem OK. A süteményektől sem dobtam hátast. Kizárólag a marketing jó. Az viszont tényleg jó.

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 37

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »

Rossz példa, mert nála csak 4 féle kávé van beállítva. a többit csak forgalmazzák.
Ha olvastad, írtam, hogy 2-3 gépet raknék be. Egy hagyományos rugós két karost, egy PID-es valamilyen spéci masinát és egy komolyabb autómatát.
Azt tervezem, hogy lenne egy nagyon olcsó kávé, amit autómatákból lehetne inni, de ez is iható és jobb lenne az átlagtól.
A sütihez ingyen járna a kávé.

Ráadásul azt a 4-et sem tudják rendesen elkészíteni. Ott még sosem ittam emlékezeteset. (Mondjuk sokat nem is ittam ott )
Pont a Frei féle kávézók tovább fejlesztett változataként tudnám elképzelni az Avx Café-t. Vagy ha úgy tetszik vele konkurálna (bár tudom nem ez a cél), azokkal a pluszokkal amiket már leírtunk, illetve a legfőbb plusz a kávék helyes elkészítése lenne. Szerintem ha megkérdeznél 10 laikus járókelőt, hogy mit gondol a Frei kávézóról a többihez képest, biztos azt mondanák, hogy "hú hát azért a Frei az egy más kaszt, ott az a rengeteg gép, és még szépek is, ott az a sok féle kávé, és hát biztos jobb mint máshol, meg az a hangulat..." . Na, hát ezt kell űberelni. És szerintem nem lehetetlen. Ki lehet egészíteni a szolgáltatást workshopokkal, bemutatókkal, kóstolókkal, sőt tovább megyek....HGone.....darálja le saját kávéját . Vagy egyéb módon bevinni a fogyasztót a készítés rejtelmeibe. Eloszlatni a misztikumot a kávékészítés terén.

adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: adriankoooo »

Ez a cikk szerintem ide vág.

http://welovebudapest.com/barok.szorako ... nyitasahoz

Ez nagyon jó. :D

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ez a cikk szerintem ide vág.

http://welovebudapest.com/barok.szorako ... nyitasahoz

Ez tényleg jó. Valamikor belinkeltem már egy másik topikba, de most ide pont jó.

Balus
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Balus »

adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Bizony bizony.
Ezért árulnak elsősorban vásárokban.

Pedig én is fotóztam ilyet Milánóban a kiállításon.

Jaja, én is vásárban találkoztam velük. Beülős helyhez nem tudok hozzászólni, gyakorlatilag annyi jó hely van már, hogy tényleg nehéz újat mutatni. És a jó helyen tényleg jót értek, igaz ezek 99%-a BP-n van. Lehet feltétlen nem is újat kéne mutatni, hanem nyitni egy ugyanolyan jót a városodban.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ezt nem is tudtam, pedig a nagyvilágban ezt a street dolog nagyon megy most.
Bizony bizony.
Ezért árulnak elsősorban vásárokban.

Pedig én is fotóztam ilyet Milánóban a kiállításon.

adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Csak közterületen nem állhatnál. Ezzel szívnak a street foodosok is.
Ezt nem is tudtam, pedig a nagyvilágban ez a street dolog nagyon megy most.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Én mobilis kávézót nyitnék. Akár kicsit nagyobban egy amerikai stílusú lakókocsiban, 2-3-4 asztallal. Valahol az espresso is erről szól, felhörpinted, továbbmész.

thumb.jpg

Nem mindenkinek van kedve bemenni egy kávézóba, leülni, várni stb. Itt megveszik és tovább is lehet menni.

Én egy picit ettől komolyabb dologba szeretnék belevágni.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: veng123 »

Én mobilis kávézót nyitnék. Akár kicsit nagyobban egy amerikai stílusú lakókocsiban, 2-3-4 asztallal. Valahol az espresso is erről szól, felhörpinted, továbbmész.

thumb.jpg

Nem mindenkinek van kedve bemenni egy kávézóba, leülni, várni stb. Itt megveszik és tovább is lehet menni.

Csak közterületen nem állhatnál. Ezzel szívnak a street foodosok is.

adriankoooo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Jó a téma.

A 10 kávéval arra is kell figyelni, hogy más és más hőfokot igényelnek. Ezt nehéz jól lekezelni. Ezért van, hogy csak 2 kávé szokott lenni és cserélgetik. Sok kávéra jó példa a Frei.

Rossz példa, mert nála csak 4 féle kávé van beállítva. a többit csak forgalmazzák.
Ha olvastad, írtam, hogy 2-3 gépet raknék be. Egy hagyományos rugós két karost, egy PID-es valamilyen spéci masinát és egy komolyabb autómatát.
Azt tervezem, hogy lenne egy nagyon olcsó kávé, amit autómatákból lehetne inni, de ez is iható és jobb lenne az átlagtól.
A sütihez ingyen járna a kávé.

Balus
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Balus »

Jó a téma.

A 10 kávéval arra is kell figyelni, hogy más és más hőfokot igényelnek. Ezt nehéz jól lekezelni. Ezért van, hogy csak 2 kávé szokott lenni és cserélgetik. Sok kávéra jó példa a Frei.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Meglátásom szerint lehet létjogosultsága egy sokféle kávét kínáló kávézónak. Pont ezzel lehetne kitűnni a sokaságból, csak megfelelően kell tálalni, azaz én most a belső dizájnra gondolok (kávé ültetvényes falfestés, kávés érdekességek leírása a falon amin el lehet merengeni kávézás közben, múzeumi kávés eszközök megjelenítése stb.) egy igazi kávés szentélyt csinálni.  A pörkölő gép is egy fontos része lehet a kávézónak. 

Csak meg kell nézni a cukrász vagy pékség vonalon az egészséges és szokatlan összetevőkből készült termékek térnyerését ( divatos szóval, hogy paleo meg bio meg teljeskiörlésű..stb). 

Miért ne tudna a kávézás területén is egy újdonság sikeres lenni. 

Pesten nagyon sok kávézó nyílt az elmúlt években, akár új hullámos, akár normál, de mindegyikben van valami egyediség. A XI. kerületben a Kelet Kávézó és Galéria nevű hely például egy könyvtárba bújtatott új hullámos kávézó. Amikor ott jártam tele volt. A Múzeum körúton van a Fekete nevű hely. Olyan pici, hogy gyakorlatilag oldalazva lehet bemenni egy kávéért. De tök jól megy. Azóta már kibővítették a ház belsőudvarába egy kiülős hellyel.

Egy szó mint száz, szerintem érdemes lenne foglalkozni a kérdéssel, és a sokféle kávé mellett szerintem ezek az "új hullámos" harapnivalók is működnének. Most ez a menő. Persze néhány hagyományos étel is megfér mellettük. 

Na mondom én, ha valami jó, az menni fog.
Van egy elég jó ötletem, aminek most néz utána az ügyvédem, hogy kivitelezhető e.
Majd később elmesélem.

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 37

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »

Meglátásom szerint lehet létjogosultsága egy sokféle kávét kínáló kávézónak. Pont ezzel lehetne kitűnni a sokaságból, csak megfelelően kell tálalni, azaz én most a belső dizájnra gondolok (kávé ültetvényes falfestés, kávés érdekességek leírása a falon amin el lehet merengeni kávézás közben, múzeumi kávés eszközök megjelenítése stb.) egy igazi kávés szentélyt csinálni.  A pörkölő gép is egy fontos része lehet a kávézónak. 

Csak meg kell nézni a cukrász vagy pékség vonalon az egészséges és szokatlan összetevőkből készült termékek térnyerését ( divatos szóval, hogy paleo meg bio meg teljeskiörlésű..stb). 

Miért ne tudna a kávézás területén is egy újdonság sikeres lenni. 

Pesten nagyon sok kávézó nyílt az elmúlt években, akár új hullámos, akár normál, de mindegyikben van valami egyediség. A XI. kerületben a Kelet Kávézó és Galéria nevű hely például egy könyvtárba bújtatott új hullámos kávézó. Amikor ott jártam tele volt. A Múzeum körúton van a Fekete nevű hely. Olyan pici, hogy gyakorlatilag oldalazva lehet bemenni egy kávéért. De tök jól megy. Azóta már kibővítették a ház belsőudvarába egy kiülős hellyel.

Egy szó mint száz, szerintem érdemes lenne foglalkozni a kérdéssel, és a sokféle kávé mellett szerintem ezek az "új hullámos" harapnivalók is működnének. Most ez a menő. Persze néhány hagyományos étel is megfér mellettük. 

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Pesten már minden sarkon van újhullámos kávéző és ezekhez jön még a szokásos nagy láncok által üzemeltetett egységek!
Én a XIII-ban vagyok itt eddig volt TP, Madal ami csak kávézó, aztán már Bean Busters de most nyitott a My Little Melbourne is egy új helyet (MLGC) és már ki van plakátolva egy újabb valami 100 méterrel arrébb. Ezeken felül ráadásul vannak még a klasszikus étterem, cukrászda vonalak ahol átlag feletti alapanyagból tudnak jó minőséget hozni.
... és valahogy mind meg tud élni pedig két éve nem gondolta volna az ember!
linkelek egy lelkes koffeinistát aki végig nyomta a budapestcoffeetour-t
http://drkuktart.blog.hu/2015/03/23/bud ... offee_tour

illetve egy képet arról a helyről ami nem újhullámozik, de komolyan veszi a kávéztatást!
Cafe Five, megdöbbentően sok örlővel felszerelve (nem is fért minden a képre!) és mindegyikben más kávékkal (még 100as robi is volt!!!)
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 6870_o.jpg

Szvsz 2-3 kávénál nem érdemes több fajtát tartani mert a mezei vevő csak megzavarodik aki meg keresi az extrát az kevés van.
Ráadásul megy filter vonal is sok helyen, főleg nyáron! Az is még egy opció...
Nagyon helyesen a legtöbb helyen árulniak szemes kávét is és van is fogyás rendesen.
Nekem már mértek ki az örlőből is egy zacskónyit ha nem volt csomagolva...

Köszi az infókat.

Kávékról:
természtesen árulnánk is, tehát ezért kell legalább 10 féle.
Ők is így teszik:
http://www.starbucks.hu/coffee/our-coffees

llacus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: llacus »

Pesten már minden sarkon van újhullámos kávéző és ezekhez jön még a szokásos nagy láncok által üzemeltetett egységek!
Én a XIII-ban vagyok itt eddig volt TP, Madal ami csak kávézó, aztán már Bean Busters de most nyitott a My Little Melbourne is egy új helyet (MLGC) és már ki van plakátolva egy újabb valami 100 méterrel arrébb. Ezeken felül ráadásul vannak még a klasszikus étterem, cukrászda vonalak ahol átlag feletti alapanyagból tudnak jó minőséget hozni.
... és valahogy mind meg tud élni pedig két éve nem gondolta volna az ember!
linkelek egy lelkes koffeinistát aki végig nyomta a budapestcoffeetour-t
http://drkuktart.blog.hu/2015/03/23/bud ... offee_tour

illetve egy képet arról a helyről ami nem újhullámozik, de komolyan veszi a kávéztatást!
Cafe Five, megdöbbentően sok örlővel felszerelve (nem is fért minden a képre!) és mindegyikben más kávékkal (még 100as robi is volt!!!)
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 6870_o.jpg

Szvsz 2-3 kávénál nem érdemes több fajtát tartani mert a mezei vevő csak megzavarodik aki meg keresi az extrát az kevés van.
Ráadásul megy filter vonal is sok helyen, főleg nyáron! Az is még egy opció...
Nagyon helyesen a legtöbb helyen árulniak szemes kávét is és van is fogyás rendesen.
Nekem már mértek ki az örlőből is egy zacskónyit ha nem volt csomagolva...

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ha figyelemmel kíséritek a Dock-ban a ténykedésemet, azért már ebből is le lehet szűrni valamit a terveimről.
1 hónapja vezettük be, hogy 2 hetente vasárnap, 5-6-ig ingyen lehet isteni finom csúcs kávét inni.
Már kétszer a Toraja volt. Kb 60 adag ment el a két alkalommal, tehát nem pofátlankodtak oda túl sokan.
60 adag kb 600 gram. A lényeg, hogy 3,6 Kg Torajat nyomtak el 1 hónap alatt. Ennyit még a Brazil naturalból sem, pedig az 1 éve rajta van az itallapon.
Ennyit jelent, ha valamit ajánlanak.
490 Ft a Toraja-ból készített ristretto.
Jövő vasárnap valami mást rakok be, de még lehet marad a Toraja mégegyszer.
Már 4 féle kávéjuk van.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Még annyi, hogy 10 kávé minek?
Úgy jó, hogy ahány daráló annyiféle kávé, különben nem lenne mindig reprodukálható a kávé, mert maradna lappangva az előző fajtából is. 
A másik, hogy minél nagyobb valamiből a kínálat annál nehezebben választ a vevő/vendég.
Pl.: mostani  cégemnél kezdetekkor volt (hasamra csapok) 10 fajta fő termék, a vevő könnyen választott, most van állandó készletben 15-20-30 fajta termék, ebből meg alig bírnak választani, mert bizonytalanok lesznek. 
Régen percek alatt lezavartam egy üzletet, most sokszor 20-40 percig tart ugyan az. Azért az idő se elhanyagolható, hogy ki milyen hamar jut döntésre, hogy milyet igyon, mert esetleg aki már választott a másik asztalnál nem biztos hogy szívesen vár arra, aki még gyors még egyszer átnyálazza a kínálatot, vagy kér még infót/ajánlást 3-4 másik kávéról is. Na meg a báristák türelme is véges. Bírom, amikor 30-40 percet foglalkozok valakivel, amiatt elvesztek másik 2-3 lehetséges vevőt, akiket lehet hogy pillanatok alatt lebírtam volna zavarni és sokkal nagyobb hasznot hoztak volna.

Minimum 10 féle kávé lenne. Ha nem így lenne, bele sem fognék.
Nem véletlenül írtam a HG One darálót. Abban nincs pangó örlemény.
A vevőket baromi könnyen lehet irányítani, csak érteni kell hozzá.
Ennyi erővel egy ruha boltban is csak 5 féle dolog kellene. Ez butaság.
Kb 30 féle hangfalat árultunk, mert ettől voltunk mások, de sajnos mára ez a biznisz sehol sem megy már.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Lehetőségek száma végtelen, csak meg kell ragadni a legéletképesebb elképzelést. 
Ok, ezek hiányoznak még.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Szerintem a hely a legfontosabb.
Utána kell agyalni, hogy mit, mivel és kivel.

Én nem gondolkodok alkalmazottakban.
Én egy hálózatban gondolkodom, mint a Frei.
Az elsőt viszont ütősre kell megcsinálni, hogy beszéljenek róla.
Van már erre is ötletem. Ezt most nem kotyognám ki.
Nekem a kaja résszel van bajom.
Nem tudom igazán magyaros kajákkal lehetne e tarolni.
Kb 30 évvel ezelőtt, mikor még vásárhelyen laktam, a főtér közelében egy Hordó nevű helyen minden este isteni friss túrós lepényt sütöttek. Rengetegen emiatt ültek be oda. Szegeden van egy rétesbolt, ahol iszonyat finom a házi krémes.
Minden nap eladják az összeset. ott sütik, szóval úgy gondolom, ha valami finom és magyar, még eladható is lehet akár.
Szegeden a legjobb rétes a vásárhelyi úton a favillában kapható. 30 év óta a rétes minősége nem változott.
Sosem marad nekik semennyi, pedig baromira nincsenek jó helyen.
Szóval a jó dolgok, még most is kelendőek.
Ha megnézitek a Starbucks kávézókat, akkor ők pont mindent fordítva csinálnak.
Egyedül a marketing, ami brutálisan jó.
A kávéjuk csapnivalóan szar, a süti sem jobb ettől. 
Amit Frei csinál, az sem nagy szám. A kávé lényegesen jobb, de ez is csak közepes szint.
A sütik is átlagosak. A markiting szintén nagyon jó.
A pesti újhullámos kávézókat nem ismerem, de ilyenekre vidéken még nem sok kereslet van.
A Dock-ban kipróbálták, de nem jött be.

Lehetőségek száma végtelen, csak meg kell ragadni a legéletképesebb elképzelést. 

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Még annyi, hogy 10 kávé minek?
Úgy jó, hogy ahány daráló annyiféle kávé, különben nem lenne mindig reprodukálható a kávé, mert maradna lappangva az előző fajtából is. 
A másik, hogy minél nagyobb valamiből a kínálat annál nehezebben választ a vevő/vendég.
Pl.: mostani  cégemnél kezdetekkor volt (hasamra csapok) 10 fajta fő termék, a vevő könnyen választott, most van állandó készletben 15-20-30 fajta termék, ebből meg alig bírnak választani, mert bizonytalanok lesznek. 
Régen percek alatt lezavartam egy üzletet, most sokszor 20-40 percig tart ugyan az. Azért az idő se elhanyagolható, hogy ki milyen hamar jut döntésre, hogy milyet igyon, mert esetleg aki már választott a másik asztalnál nem biztos hogy szívesen vár arra, aki még gyors még egyszer átnyálazza a kínálatot, vagy kér még infót/ajánlást 3-4 másik kávéról is. Na meg a báristák türelme is véges. Bírom, amikor 30-40 percet foglalkozok valakivel, amiatt elvesztek másik 2-3 lehetséges vevőt, akiket lehet hogy pillanatok alatt lebírtam volna zavarni és sokkal nagyobb hasznot hoztak volna.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nekem már összeállt egy jó ideje egy kávézó komplett vázlata, már csak a pénzre várok, de lassan gyűlik.
A mostani cégem nem szeretném sokáig csinálni, és kávés fronton szeretnék majd továbblépni.
Alkalmazott keresés az nem egyszerű, szerencsére azzal nem kellene bajlódnom, örömmel töltenék minden percet a pult/pörkölő mögött.
Én azt mondom nem a gép a legfontosabb, hanem a jó "fanatikus" alkalmazott megtalálása. Lehet akármilyen géped, ha az alkalmazott muszájból csinálja amit csinál. Én tudom, jó pár éve én is alkalmazottként dolgoztam és nem nagyon erőltettem meg magam, de mióta magamnak csinálom, teljesen más a helyzet. 
Szerintem ha belevágsz, kezdjed kicsibe. Kis hely, pár asztal. Ha megy, akkor érdemes nagyobbá fejlődni illetve terjeszkedni. Kis hely, kevés pénz, kis rizikó. Ha mégse menne, akkor még mindig kitudsz szállni belőle, vagy eladod a helyet, vagy kiadod a kávézót berendezéssel együtt olyan feltétellel, hogy tőled veszi a kávét. Már nem lesz a tiéd a hely, de még mindig hozni fog egy kis hasznot. A jó gépeidet meg lecseréled valami kommerszebb felhozatalra, hogy mégse a spéci gépeid amortizálják.  Sütikkel meg kajával se nagyon kéne bíbelődni egy kis helyen. Angliában nagyon menők az espresso room-ok, ahol csak kávét szolgálnak fel, valahol még asztal sincs, mert olyan kicsi a hely. Ilyen kávézónak viszont forgalmas helyen kell lennie (koli, suli, kórház, irodák közelében.)

Szerintem a hely a legfontosabb.
Utána kell agyalni, hogy mit, mivel és kivel.

Én nem gondolkodok alkalmazottakban.
Én egy hálózatban gondolkodom, mint a Frei.
Az elsőt viszont ütősre kell megcsinálni, hogy beszéljenek róla.
Van már erre is ötletem. Ezt most nem kotyognám ki.
Nekem a kaja résszel van bajom.
Nem tudom igazán magyaros kajákkal lehetne e tarolni.
Kb 30 évvel ezelőtt, mikor még vásárhelyen laktam, a főtér közelében egy Hordó nevű helyen minden este isteni friss túrós lepényt sütöttek. Rengetegen emiatt ültek be oda. Szegeden van egy rétesbolt, ahol iszonyat finom a házi krémes.
Minden nap eladják az összeset. ott sütik, szóval úgy gondolom, ha valami finom és magyar, még eladható is lehet akár.
Szegeden a legjobb rétes a vásárhelyi úton a favillában kapható. 30 év óta a rétes minősége nem változott.
Sosem marad nekik semennyi, pedig baromira nincsenek jó helyen.
Szóval a jó dolgok, még most is kelendőek.
Ha megnézitek a Starbucks kávézókat, akkor ők pont mindent fordítva csinálnak.
Egyedül a marketing, ami brutálisan jó.
A kávéjuk csapnivalóan szar, a süti sem jobb ettől. 
Amit Frei csinál, az sem nagy szám. A kávé lényegesen jobb, de ez is csak közepes szint.
A sütik is átlagosak. A markiting szintén nagyon jó.
A pesti újhullámos kávézókat nem ismerem, de ilyenekre vidéken még nem sok kereslet van.
A Dock-ban kipróbálták, de nem jött be.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Nekem szinte minden meglenne hozzá, csak azt nem tudom, hogy megéri e annyit beruházni.
Az alkalmazottaktól kiráz a hideg, akikkal idáig találkoztam.
Voltak páran akik jók, de sajnos 95%-ban katasztrófális volt a szaktudásuk és a hozzáállásuk is.

Engem az érdekelne, hogy mi az amit be kellene pakolni a kávé mellé.
Az már biztos, hogya helyszínen pörkölnénk a kávékat.
Igazi rugós karos gépből raknék be egy 2 karosat és beraknék egy spéci 1 karos masinát, ami PID-es lenne.
Az is biztos, hogy lenne bent komoly nagy darálóból legalább kettő és egy HG One is lenne a spéci kávék miatt.
Minimum 10 féle friss kávéból állna a kínálat.
Lenne egy olcsó kávé, amihez beraknék egy spéci autómata gépet. Ez a kávé brutál olcsó lenne. 
Még az is lehet, hogy a sütihez ingyen kávé járna.
A minőségi kávékból lenne több kategória.
290, 390, 490 Ft-os árakon lenne a ristretto.

Nekem már összeállt egy jó ideje egy kávézó komplett vázlata, már csak a pénzre várok, de lassan gyűlik.
A mostani cégem nem szeretném sokáig csinálni, és kávés fronton szeretnék majd továbblépni.
Alkalmazott keresés az nem egyszerű, szerencsére azzal nem kellene bajlódnom, örömmel töltenék minden percet a pult/pörkölő mögött.
Én azt mondom nem a gép a legfontosabb, hanem a jó "fanatikus" alkalmazott megtalálása. Lehet akármilyen géped, ha az alkalmazott muszájból csinálja amit csinál. Én tudom, jó pár éve én is alkalmazottként dolgoztam és nem nagyon erőltettem meg magam, de mióta magamnak csinálom, teljesen más a helyzet. 
Szerintem ha belevágsz, kezdjed kicsibe. Kis hely, pár asztal. Ha megy, akkor érdemes nagyobbá fejlődni illetve terjeszkedni. Kis hely, kevés pénz, kis rizikó. Ha mégse menne, akkor még mindig kitudsz szállni belőle, vagy eladod a helyet, vagy kiadod a kávézót berendezéssel együtt olyan feltétellel, hogy tőled veszi a kávét. Már nem lesz a tiéd a hely, de még mindig hozni fog egy kis hasznot. A jó gépeidet meg lecseréled valami kommerszebb felhozatalra, hogy mégse a spéci gépeid amortizálják.  Sütikkel meg kajával se nagyon kéne bíbelődni egy kis helyen. Angliában nagyon menők az espresso room-ok, ahol csak kávét szolgálnak fel, valahol még asztal sincs, mert olyan kicsi a hely. Ilyen kávézónak viszont forgalmas helyen kell lennie (koli, suli, kórház, irodák közelében.)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ez a téma engem is nagyon érdekelne.

Nekem szinte minden meglenne hozzá, csak azt nem tudom, hogy megéri e annyit beruházni.
Az alkalmazottaktól kiráz a hideg, akikkal idáig találkoztam.
Voltak páran akik jók, de sajnos 95%-ban katasztrófális volt a szaktudásuk és a hozzáállásuk is.

Engem az érdekelne, hogy mi az amit be kellene pakolni a kávé mellé.
Az már biztos, hogya helyszínen pörkölnénk a kávékat.
Igazi rugós karos gépből raknék be egy 2 karosat és beraknék egy spéci 1 karos masinát, ami PID-es lenne.
Az is biztos, hogy lenne bent komoly nagy darálóból legalább kettő és egy HG One is lenne a spéci kávék miatt.
Minimum 10 féle friss kávéból állna a kínálat.
Lenne egy olcsó kávé, amihez beraknék egy spéci autómata gépet. Ez a kávé brutál olcsó lenne. 
Még az is lehet, hogy a sütihez ingyen kávé járna.
A minőségi kávékból lenne több kategória.
290, 390, 490 Ft-os árakon lenne a ristretto.

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”