Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Moderátor: Hiccusz

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2019.02.10., vas. 21:39
TSanyi írta:
2019.02.10., vas. 21:25
Több moziszoba nem volt, vagy csak említésre sem méltók?
Nem.
Ugyanis, ez nem házimozi kiállítás volt elsősorban :D
Olyannyira nem, hogy pl. az Epson standjánál, ahol volt vagy 20 vetítő működés közben és vagy 100 epsonos emberke futkosot fel alá, Hiccusznak nem tudtak egyetlen kompetens embert sem előkeríteni, aki tudott volna érdemben válaszolni a
natív 4K házimozis Epson érkezéséről.
Szóval a házimozi egy parányi szelete volt csak a kiállításnak.
Értem, azt hittem ez házimozi show. Az Epsonnál erthető a tudatlanság, hiszen ez egy váratlan kérdés volt, nem is számíthattak rá hogy bárki is meg fogja kérdezni hogy mikor várható már végre egy natív 4K-s gép! 31_1_21.gif

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

TSanyi írta:
2019.02.10., vas. 21:25
Több moziszoba nem volt, vagy csak említésre sem méltók?
Nem.
Ugyanis, ez nem házimozi kiállítás volt elsősorban :D
Olyannyira nem, hogy pl. az Epson standjánál, ahol volt vagy 20 vetítő működés közben és vagy 100 epsonos emberke futkosot fel alá, Hiccusznak nem tudtak egyetlen kompetens embert sem előkeríteni, aki tudott volna érdemben válaszolni a
natív 4K házimozis Epson érkezéséről.
Szóval a házimozi egy parányi szelete volt csak a kiállításnak.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2019.02.10., vas. 21:04
Voltak emberes hangsugárzók :D
Thxfan subját elkészítették ezek szerint(2. kép).
:kapdelm:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2019.02.10., vas. 20:56


Szuper volt az egész kiállítás, ha a Barco hozta volna a megszokott színvonalat és mindezt egy ütős Stenway hagrendszerrel párosítva, akkor maradéktalanul elégedetten távoztam volna. Így nem teljesen.
Köszi a beszámolót!
Több moziszoba nem volt, vagy csak említésre sem méltók?

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

D-BOX
Lehet 4D-síteni a mozit ;)
Csatolmányok
IMG_6444.PNG
IMG_6444.PNG (4.61 MiB) Megtekintve 2855 alkalommal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Voltak emberes hangsugárzók :D
Csatolmányok
IMG_6431.JPG
IMG_6431.JPG (1.95 MiB) Megtekintve 2809 alkalommal
IMG_6429.JPG
IMG_6429.JPG (2.24 MiB) Megtekintve 2809 alkalommal
IMG_6428.JPG
IMG_6428.JPG (2.14 MiB) Megtekintve 2809 alkalommal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Első képen Balla Zoli, az Anthem fejlesztési vezetője
Csatolmányok
IMG_6419.JPG
IMG_6419.JPG (1.86 MiB) Megtekintve 2827 alkalommal
IMG_6418.JPG
IMG_6418.JPG (1.76 MiB) Megtekintve 2827 alkalommal
IMG_6417.JPG
IMG_6417.JPG (2.17 MiB) Megtekintve 2827 alkalommal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Pár kép a kiállításról:
Csatolmányok
IMG_6420.JPG
IMG_6420.JPG (1.98 MiB) Megtekintve 2794 alkalommal
IMG_6442.JPG
IMG_6442.JPG (294.74 KiB) Megtekintve 2794 alkalommal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Hát, Hiccusz nagyon profin összefoglalta a látottakat-hallottakat. Gyakorlatilag elég lenne csak egyetértően bólogatnom. mert nagyon hasonlóan éltem meg én is a kiállításon töltött 2 napot, de azért pár mondatot még hozzátennék.

Alcons
Ahogy 2 éve, úgy most is győzött, talán annyi, hogy míg 2017-ben csak a Stenway volt vele azonos szinten, addig idén az Aurea és a Synthesys szorongatta rendesen. De ettől függetlenül, úgy érzem, hogy az Alconsnál valamit nagyon tudnak. Vagy a végfokaik, vagy a hangfalaik, vagy a beállítás szakszerűsége teszi, netán ezek együttese, de ez az a rendszer, amit öröm hallgatni. Nem lehet a processzorra sem fogni, hogy az lenne a kiváló hang okozója, hiszen, most Storm, 2 éve Trinnov volt a proci. Azon derülök a legjobban, hogy forrás oldalt meg pont letojják, az Egreat, Vten médialejátszókkal, fityiszt mutatva a többi kiállítónak, akik Oppokkal, Kaleidescapekkel se tudnak ilyen minőséget produkálni :smile29:

Aurea
Nagyszerű, részletes, testes, öblös hang, egy pici szobában, elcseszett magas vászonnal, amatőr körülményekkel. Ha jövőre profibb körülményeket tudnak teremteni, az Alconsnak fel kell kötnie a gatyót.

JBL Synthesys
Nekem ez a szoba tetszett a legjobban, letisztult, egyszerű. A vásznon és a foteleken(az itthon készülő Moovia cégtől) kívűl semmi sem látszódott, a projektor is másik helyiségből vetített. A hang részletezettsége kicsit elmaradt, az előbb említett 2 márkától, de csak picurkát. nagyszerű volt a hallott hang, tetszett nagyon.
Amúgy mivel nekem a szoba, a vászon elhelyezése is nagyon beleszámított, az összértékelésbe, így én a JBL-t, a 2. helyre raknám a rangsorban.

Anthem-Paradigm
Szép szoba, precíz hang, a mélyek főleg, de az első háromtól lényegesen vékonyabb, testetlenebb hangvilággal. A nappalis hangfal elrendezés se volt az igazi sajnos, bár ezek annyira szépek, hogy a simogatós, vizuális orgazmusra vágyó vevőjelöltek, biztos elégedettek voltak a látványukkal. A Sim2 képe a legjobb volt idén az egész kiállításon.
Ettől függetlenül szuper kis szobát összehoztak az Anthemesek, főleg, hogy két éve még semmiféle demót nem csináltak.
Balla Zoli, meg a legnagyobb arc ;peace;

Barco-Meridian
A szoba szuper volt, de csalódottan jöttem ki. Talán mert 2 éve náluk láttam a legjobb 4m széles képet életemben, ami beleégett a retinámba. Az akkori Stenway hangrendszer is elvarázsolt, ami az Alconssal vetekedett. Most a vászon is kisebb volt, a vetítő jóval gyengébb, a hang meg tényleg nagyon halk volt. Érdekes, hogy 2017-ben a Stenwayeket is hallkan járattál, de azokon akkor is érezni lehetett a minőséget és a potenciált. Amikor meg megtekerték(vagyis Hiccusz :D ),a hangerő gombot, akkor meg szárnyaltak. Idén ilyen lehetőségünk nem volt, így a hangról nem is lehet érdemben nyilatkozni.
Nagy hiányérzetem volt, amikor távoztam sad.gif

Procella Audio-Trinnov
A kiállítás leggrandiózusabb szobáját építették meg, ahol a legnagyobb volt a vetített kép is és a legtöbb hangsugárzó is. Ennek ellenére nem volt jó a hang, főleg a mélytartomány volt túlzó, bár nekem a magas is sok volt. Ezzel együtt a középtartomány meg sokszor kevésnek tűnt. Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy nem tudták precízen bekalibrálni a hangot. 3x is visszamentünk, mert ígérték, hogy reszelnek a hangon, de nem lett jobb.
Az a gáz, hogy ők 2 éve sem tudtak jó hangot csiholni, annyira nem, hogy nekem az ő szobájuk teljesen el is felejtődött akkoriban.
Valami nem kerek ott, pedig baromira nem olcsó cuccokból állt a rendszer.

d'ARTS
Igénytelen szoba, gyengusz kép, kiabálós, rossz hang.
Teljesen infantilis helyi emberrel gondolkodik.gif

Szuper volt az egész kiállítás, ha a Barco hozta volna a megszokott színvonalat és mindezt egy ütős Stenway hagrendszerrel párosítva, akkor maradéktalanul elégedetten távoztam volna. Így nem teljesen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cutler 2019.02.10., vas. 21:10-kor.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Hiccusz írta:
2019.02.09., szomb. 20:44

Trinnov Altitude 32 + egy 48 csatornás extender. Trinnov végfok hajtotta meg a surroundokat, minden mást a Procella végfokai. Datasat sehol sem volt. Ceratec kint volt, de semmi sem volt bekötve. Mag Cinema nem állított ki.
Köszi! Érdekes a Datasat mellőzése. gondolkodik.gif
Ceratec is kiállít, de nem lehet meghallgatni... vagy úgy vannak vele, a standon úgysem tudtak volna megfelelő körülményt biztosítani???
Autós hasonlattal, mintha egy tesztre kerekek nelkül vinnék ki a kocsit. Meg lehet sasolni, csak hogy hogy megy az nem mert nincs min guruljon.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

TSanyi írta:
2019.02.09., szomb. 20:30
Hiccusz írta:
2019.02.09., szomb. 18:36
ISE 2019 Amsterdam

Mozis lévén, a mozis demók felé vettem az irányt, úgyhogy íme, ahogy én láttam az idei show-t.
Köszi szépen a részletes beszámolót! :tutiok:

Procellánál milyen proci/végfok volt? Trinnov?
Datasattal senki nem demózott?
Ceratec, Mag Cinema nem volt kint?
Trinnov Altitude 32 + egy 48 csatornás extender. Trinnov végfok hajtotta meg a surroundokat, minden mást a Procella végfokai. Datasat sehol sem volt. Ceratec kint volt, de semmi sem volt bekötve. Mag Cinema nem állított ki.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

[quote=Hiccusz post_id=2346729 time=1549733777 user_id=32577]
ISE 2019 Amsterdam

Mozis lévén, a mozis demók felé vettem az irányt, úgyhogy íme, ahogy én láttam az idei show-t.
[quote]
Köszi szépen a részletes beszámolót! :tutiok:

Procellánál milyen proci/végfok volt? Trinnov?
Datasattal senki nem demózott?
Ceratec, Mag Cinema nem volt kint?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

ISE 2019 Amsterdam

Mozis lévén, a mozis demók felé vettem az irányt, úgyhogy íme, ahogy én láttam az idei show-t.
A dedikált helyiségeknél a számok egyben az általam felállított rangsort is jelentik (1=leginkább tetszett, 7=legkevésbé tetszett)

Dedikált házimozi installáció

1) ALCONS AUDIO

9.4.6 kb. 25-30 m2-en, kb. 4 méteres belmagassággal. Érdekesség, hogy ők már évek óta egy speciális csillapítási és szigetelési tulajdonsággal rendelkező, kifejezetten kiállítási alkalmakra gyártott, könnyen összeszerelhető, amolyan függönnyel oldották meg a „falat”, amelyet egy fém tartószerkezetre erősítettek fel. Saját gyártású ribbon magassal és 15”-os membránnal szerelt sugárzók, kb. 3 m széles, 2.35:1-es, áteresztő DreamScreen vászon, saját gyártású Sentinel 10 DSP teljesítmény erősítőkkel meghajtva. Processzor: Storm Audio. Lejátszó: Egreat. A teljes rendszer jelátvitele digitális (Cat6), egészen az erősítőkig, ahol a DA konverzió után már hagyományos hangfalkábelen megy a jel a sugárzókhoz. 4 db zárt, 18”-es szubláda, mindegyik elől, a vászon mögött, 2-2 egymásra téve a frontok és a center között. Projektor egy natív, lámpás JVC 4K. Minden szempontból kimagaslóan egységes hangzás. Kristálytiszta, érthető centerhang, rendkívül részletes középtartomány, ami csak úgy ropogott. A megszólalás dinamikus és erőteljes. Az egész performanszot valami frenetikus ambiens tér jellemezte. Az első sorban ülők kaptak az arcukba rendesen (kb. 2 m), a további 2 sorban mérve kb. 102-108dB volt a hangnyomásszint, viszont, érdekes módon, nem tűnt „hangosnak”.

Demó klippek:
• Beethoven Piano Concerto, Tel-Avivban, natív atmosban felvéve
• Bohemian Rhapsody
• Star is Born
• Unbroken
• Deepwater Horizon
• The Hitman’s Bodyguard
• Dolby Atmos demó klippek (Amaze, Silent, Unforld, stb.)
Alcons.jpg
Alcons.jpg (67.23 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal
alcons 2.jpg
alcons 2.jpg (87.92 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal

2) AUREA

7.2.4 kb. 20 m2, 3 m belmagasság. Maga a helyiség egy elemekből épített helyiség, amelyben a vászon alatt voltak a frontsugárzók elhelyezve: bal front – szub – center – szub – jobb front elrendezés. Kb. 3 méteres, 16:9 vászon, amelyre egy JVC 4K vetített (fogalmam sincs melyik). A rendszert egy Trinnov Altitude 16 csatornás processzor vezényelte, az erősítők pedig szintén az Aurea VIP Theater márkából voltak. Az LCR frontok 15”-es membránnal szerelt, nyomókamrás driverrel ellátott magasak. A szubok 18”-es DSP vezérelt, reflexes mélyládák voltak. A surroundok a cég 6+6”-es, falba építhető változat, a mennyezetre pedig Coaxial 6”-es sugárzókat tettek fel, a hallgatóságra irányítva. A hangzásvilága ezeknek picit keményebb, miközben brutálisan részletes középtartomány jellemezte a produkciót. Jó volt a tér, szépen kirajzolódott körülöttünk minden. Igazi öblös mozihangot adott az Aurea. A kép sajnos magasan volt (kb. 120 cm-en indult), de mivel mindenki széken ült, a hátsó sorokból csak így lehetett látni a vásznat. A JVC képe irtózatosan fos volt, túlszaturált színekkel, de ez nem a vetítő hibája volt, hanem az installációé. Sajnos kevés figyelmet kapott ez a rész a spanyoloktól. Mentségükre legyen mondva, ők hangsugárzó gyártók, s bérelték csak a gépet. A JVC-től igazán jöhetett volna valaki, aki beállítja. Ahogy máshol is megtették. Lejátszó: Oppo 205. 100-105dB hangnyomásszint csúcsokat lehetett mérni.

Demó klippek:
• Star is Born
• 13 Hours
• Unbroken
• Mad Max
aurea.jpg
aurea.jpg (64.77 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal

3) JBL SYNTHESIS

9.4.6, kb. 30 m2-es, gyönyörűen megépített szoba. A tavaly debütált SCL 2 LCR-ek a vászon mögött, a 4 sarokban 1-1 db vadi új, SS2 szub (dupla 30 cm-es reflexes). Kb. 3,5 m-széles, 2.40:1-es, oldalról maszkolható Screen Research AT vászon. Lexicon M10 processzor, sDAC-kal és Arcos-szal tuningolt bemérő rendszer, JBL végfokok. Ami a hangzást illeti, az Alcons digitális jelátviteléhez képest hangyányit árnyaltabb a részletek tekintetében, picit fátyolosabb volt, de még mindig kellően részletes. Pontos mélykezelés és eloszlás jellemezte a szobát. A fotelek közötti mélyérzet itt volt talán a legegyenletesebb. A hangrendszer ára kb. 70e EUR. A kép tetszett, jól be lett lőve a Sony VW870ES. Telefonon mérve néha elértük a 100dB-t. Átlagban alatta maradt. Nem mondom, hogy nem nyúltam volna hangerőgomb után…  Itt egy Kaleidescape Strato 4K volt a forrás.

Demó klippek:
• Ready Player One
• Bohemian Rhapsody
jbl.jpg
jbl.jpg (54.81 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal
jbl 2.jpg
jbl 2.jpg (89.3 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal

4) PARADIGM/ANTHEM

9.4.4. A legszebb szoba a kiállításon. Kb. 35-40 m2, ízléses munka az olasz HTE-től (Home Theater Entertainment). Évekkel korábban ők tervezték a Wisdom szobáját is, úgyhogy nem csalódtam bennük most sem. Zászlóshajó Persona frontok és center, 2 Persona szub elől, oldalt és hátul falba süllyeszthető CI Elite E5 LCR-ek, felül pedig E80-A. Hátul (a szoba felső 2 sarkában!) 1-1 db Defiance X15 szub. AVM60 processzor dirigált. A frontokat egy Anthem STR, az összes többit pedig Anthem az MCA sorozat végfokai hajtották meg. Az ARC nagyon szép munkát végzett. Több helyre is ültem, mindenhol kb. ugyanazt kaptam. Árnyalattal talán a kelleténél csengőbb-bongóbb volt, de hát ez egy kimondottan hifi-high-end setup. A nagy LCR-ek után a front szekció itt egy leheletnyivel „vékonyabb”-nak, kevésbé testesnek hatott. A Sim2 képe csalóka, s nehezen megítélhető volt számomra, mivel nem egy fehér felületre, hanem a Screen Innovations Slate 1.2-es, szürke, irányított visszaverésű felületére vetített. Ennek következtében a fekete nem tűnt annyira szürkének. Viszont csillogott, hisz ez egy ALR vászon alapvetően, nem neutrális, matt fehér. Néha kicsit zavart is. A színek ezzel együtt rendben voltak, a felbontás szép, rajzos volt. Szándékosan közelről is megvizslattam, s hát bizony az objektív mutatott is kromatikus aberrációt. Nézési távból ez már nyilván nem látszódott. Menet közben rainbow-t csak akkor láttam, amikor kifejezetten akartam. Még egy érdekes dolog. Az SI Slate mikroperforált volt, mivel korábban azt gondolták az Anthemes fiúk, hogy AT kell majd, ezért rendeltek ilyet, s csak később döntöttek úgy, hogy mégsem, s inkább az álló Persona szériát mutatják meg. Itt is egy Kaleidescape Strato 4K volt a forrás. Szépen összerakott bemutató volt, nem vallott szégyent, pedig ez volt a legolcsóbb az összes pre-pro közül a kiállításon.

Demó klippek:
• Sing
• Venom
• Star is Born
Anthem.jpg
Anthem.jpg (73.27 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal
Anthem2.jpg
Anthem2.jpg (79.84 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal

5) PROCELLA

A legnagyobb méretű szoba volt a kiállításon (kb. 40-50 m2), a legprofibban összeállított demóanyaggal. Filmrészletek előtt (s a közreműködő cégek bemutatása után) ugyanis ismertették egy animációs filmben, a szobának mely pontján, milyen és hány darab sugárzó található. 3 emelt dobogós sorral, soronkénti 6 kényelmes fotellel volt ellátva a helyiség. Korábban sosem tetszett a Procella, úgyhogy nagyon kíváncsi voltam, ez a kiemelkedően sok (21.4.10!) kiosztású rendszer képes-e érdemben hozzátenni bármit is a megszokott, hagyományosnak mondható 7.x.4-hez. Érdekes volt (s egyben kiváló ötlet is), hogy az oldal és hátfalakra kifeszített, akusztikailag áteresztő szövetre rá is nyomták a mögötte elhelyezésre kerülő hangsugárzó típusát ott, ahol az volt. Így elég volt csak körülnézni, s mindjárt tudta az emberfia, mi, hol, s hány db van. A vászon ránézésre úgy 4,5-5 méter széles, natív 2.40:1 arányú, Screen Research ClearPix 4K felülettel ellátott Supreme vászna lehetett, amire egy Sony VW5000 tolta a lumeneket. Fényerőben nem volt hiány, fekete is nagyon jó volt, a színek is rendben voltak, a HDR is faintos volt, csak épp senki sem ügyelt arra, hogy a paneleket összehozza a vasban. Olyan konvergencia hibás volt, hogy még az első sorból is látni lehetett a kilógó vörös panelt (kb. 4 méter). A vászon mérete, valamint a széles ültetésű nézősereg miatt (oldalt csupán 30-40 cm lehetett a falak és a szélső fotelek között), 5 frontsugárzó teljesített szolgálatot a vászon mögött. A hagyományos jobb – center – balt egy jobb center/front és egy bal center/front egészített ki. Jó döntés volt, mivel a vásznon folyó jelentek vízszintes síkon mozgó hangját nagyon élethűen és zökkenőmentesen adták vissza a plusz sugárzók. Hihetetlenül immersive volt ez a giga csatornaszám, azt kell, mondjam. A tér órásinak hatott, s sehol sem volt „lyuk” a dóm-ban. Hogy pontosan mik voltak a rendszer elemei, a videóról látható, amelyet menet közben lőttem. S hogy mégis miért lett csak 5. a rangsoromban? Nos, nem éreztem a teljes hangrendszer koherenciáját, az egységességét. Az volt a benyomásom, hogy „mély nehéz” a produkció, s bár a szubok bevertek valószínűleg a 20Hz-es tartomány alá is, valahogy hiányzott az összehangoltság köztük. Elmondták, a két hátsó 15” szub a surround sugárzók, a frontfal közepén lévő 18” szub pedig a vászon mögötti sugárzókról „bass menedzselt” mélyfrekvenciás hangjait tolmácsolták. Az LFE-ért egy 4. szub felelt, amely egy dupla 21”-os volt a frontfal bal elején. Nem hiszem, hogy ezért, de mégis soknak és felbontás nélkülinek éreztem a mélyet. Ráadásul, valahogy nem volt balanszban. Lehengerlően lobogott a gatyaszár, de mintha egy-egy vérmes jelenetnél nem egyszerre ütöttek volna, hanem lett volna köztük némi fázis probléma. Nehéz jól megfogalmazni. Talán emiatt éreztem úgy, hogy a 300-2kHz-es középtartomány, kevésbé fókuszált, kevésbé ropogós, kevésbé „karcos”, a centerhang pedig árnyaltabb (mint pld. az Alcons vagy a JBL). Ezt még az is tetőzte, hogy a magas szekció sem késztetett mosolyra. A Kaleidescape Strato 4K innen sem maradt el. Referencia közeli hangnyomást lehetett mérni a demó alatt.

Demó klippek:
• The Greatest Showman
• Venom
• The Icredibles 2
• Bohemian Rhapsody
• Documentum filmrészlet
procella.jpg
procella.jpg (66.48 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal
procella 2.jpg
procella 2.jpg (58.22 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal
procella 3.jpg
procella 3.jpg (71.5 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal
procella 4.jpg
procella 4.jpg (64.37 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal

6) BARCO

Barco Bragi, 3 RGB LED, 5120x2160, 2100 ANSI LUMEN
7.4.4. Tetszetősen megépített szoba, kb. 30 m2. Barco Bragi debütálásának lehettünk itt szemtanúi. 5120x2160 felbontás, cinemascope 3 RGB LED projektor, 2100 Ansi Lumen fényárammal. 320 cm széles, 2.37:1 cinemascope képarányú, Display Technology AT vászon a front thx előtétfalon. Forrásnak ők is a jól bevált Kaleidescape Strato 4K-t választották. Meridian aktív, süllyeszthető hangrendszer körben. Csupa nagy, s drága név, mégis csalódást keltett. A Braginak gyönyörű, rainbow mentes, homogén, makulátlan üvegoptikai rendszerrel kivitelezett, kiválóan definiált, tökéletesen bekalibrált színvilágú képe van. Egy szuper 5K LED projektor. Csak épp nem egy ekkora méretű vásznon. Ránézésre a fénysűrűség alig lehetett több, mint 14 fL. Ez pedig (pláne, egy ilyen kiállításon, amikor „ütni” kell), gyengusz. Nyilván nem akartak kisebb képet, pedig szerintem jobban jártak volna. A hangerővel is meglehetősen fukarkodtak. Nem mértem, de kb. 80dB körül lehetett max. Már-már szólni akart volna az ember, hogy héééé, nem lehetne kicsit rátolni a kakaót? Érezni lehetett, van a rendszerben potenciál, de így, totál jellegtelen volt az egész produkció. Nem is tudtam ezzel mit kezdeni. Erős hiányérzet maradt bennem, pláne, hogy tavaly a Balder 5K lézer Cinemasope minden más vetítővel felmosta a padlót. A Steinway-Lyngdorf atmos/Auro-3D rendszer dettó.

Demó klippek:
• Guardians of the Galaxy Vol2
• Maze Runner – The Death Cure
• Star is Born


7) d’ARTS

Teljességgel jellegtelen belső kialakítással bíró, kb. 16 m2-es, belülről burkolatlan, OSB szerkezetű helyiség, aminek a falaiban került telepítésre a márka süllyeszthető sugárzói. A Display Technology AT vászna mögött kapott elhelyezést a front-center-left LCR. A rendszert 2 in-room mélynyomó egészítette ki (2 db 15”-es, zárt). A fejünk fölé 6 db, döntött hangszórókkal felvértezett atmos sugárzó tettek. Acurus 16 csatornás processzor, Accurus erősítőkkel karöltve ontotta magából a 7.2.6 kiosztású, objektum alapú decibeleket. A képet egy JVC-klón Wolf natív 4K gép szolgáltatta. Az egyik szub membránja hibás lehetett, mert klaffogott, amit szóvá is tettem. A másik, amire rákérdeztem, mi okozza a hihetetlenül zavaró, egyenesen hangosnak mondható sziszegést, amely minden sugárzóból hallható volt? Az ürge, aki a demót nyomta annyit mondott vigyorogva, már annak is hummára örül, hogy egyáltalán van kép és hang. A kiállítás előtti napon ugyanis még semmi sem volt. Láttam a szemében a „hitet vesztettséget”, úgyhogy nem kínoztuk tovább. Az egész úgy volt tré, ahogy volt. A kép is rangon aluli volt, ami elsősorban a 3 méter széles vászon és a kezeletlen (világos) oldalfalak közelségének volt betudható.
darts.jpg
darts.jpg (81.69 KiB) Megtekintve 3001 alkalommal

Nappali installáció:

8) BEO (Bang & Olufsen)

5.0.1. Egy, minden oldalról nyitott helyiségben volt egy nagy BEO TV a falon, amelynek szélein és alján volt egy-egy, 4 sugárzóból ellátott, akusztikai szivacselem mögé rejtett dizájn-sugárzó. Ugyanilyenek voltak még az oldalfalakon illetve a mennyezeten is. A szubot – szándékosan - hiányoló rendszer hangosnak ugyan hangos volt, de mély nyomot nagyon nem hagyott. Ötletesnek viszont kétségtelenül ötletes. A Star Trek egyik jelente ment épp.

9) AUDIO EXCELLENCE

Sima stand, ahol egy Anthem MRX + végfokok adták úgy a produkciót, hogy a centersugárzó a TV előtt úgy 60-80 cm-rel a mennyezeten volt installálva oly módon, hogy az visszafordítva, a TV felületére lőtte rá a hangot. A visszapattanó hang próbálta a centerhangot leképezve azt az érzetet kelteni, mintha a kép mögül jönne a hang egy AT vászon mögül. Azt kell, hogy mondjam, hellyel-közzel sikerült.

„Nem tudom, minek nevezzem” helyiség

10) DREAMVISION/CINEVERSUM

A lúzerség mintapéldája. Kihoztak a kiállításra 3 db JVC klón DREAMVISION 4K projektort, s az egyiket egy olyan, kb. 10 m2-es helyiségbe b…ták be egy polcra téve, amelynek a falait belülről full fehéren hagyták, arra semmilyen akusztikai panelt nem tettek. Felakasztottak egy 2,6 m széles 16:9-es fehér, sima, fix keretes (nem AT) vásznat, amely mellé és alá tettek falra akasztható, filléres sugárzókat (márkára nem emlékszem). Az egészet egy AVR hajtotta meg. Szubra nem is emlékszem. 5 db szék volt bent, dobogó persze nyente. A vászon jó magasra lett itt is feltéve, úgyhogy felfelé kényszerült az ember nézni. Úgy világított az egész szoba belülről, mintha égve hagytuk volna a csillárt. Borzalom igénytelennek tűnt az egész. Ezek után nem csoda, hogy a Dunkirk képe olyan lapos volt, mint az országút. Hogy kinek, mikor támadt az az ötlete, hogy a világ legmeghatározóbb, legnagyobb kiállítására ez elég lehet, máig rejtély számomra.

Standon voltak csak

11) KRIX

Az ausztrálok, s az utolsó pillanatban ébredtek rá, el kéne ide jönniük. Maradt, ami maradt alapon kaptak helyet az egyik, félreeső pavilonban. A standon bekötve a dedikált moziszobák áteresztő vásznai mögé szánt, komplett MX-30 Modular rendszerük volt, amelyet egy Oppo 205 – Trinnov Altitude 16 – valami végfok szolgált ki. Hátterek és egyéb hangsugárzók nélkül szólt. Öblös volt, mozis volt, jó volt. Jövőre önálló mozis helyiséget fognak ők is felépíteni. Érdekessége a rendszernek, hogy a sugárzók felületén elnyelő anyag van végig, teljes szélességben, így a screensugárzó szett egyben a THX Baffle Wall is!
krix.jpeg
krix.jpeg (2.25 MiB) Megtekintve 3001 alkalommal

Akik idén nem csináltak mozit

12) B&W – a visszajelzések alapján úgy ítélték meg, idén nem csinálnak
13) WISON AUDIO – költséghatékonyra vették idén a témát
14) TRIAD – a Storm Audio idén más hangsugárzó márkával karöltve csinált demót

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

A lámpás gép, hááááát, hogy is mondjam, ..... annyira nem nyerte el a tetszésem (UHD65). Az ára mondjuk jól van pozicionálva, s kb. 260 cm széles méretig jó lehet, aki natív 4k-ra akar lőni (1.149.000,-). A Sony VW270-nek nagyobb ugyan a fénye, s a feketéje is jobb, de az ansi kontraszja alulmarad. Az ára is bő fél misivel hosszabb. Az UHZ65 lézer viszont, jelentem, egész jó. Fekete annyira itt sem felete, de hát ezt tudtuk is. Fényerő viszont van dögivel. HDR-ben 45 fL, az PQ/EOTF leképezése, ránézésre egész jónak tűnik. Egyik gép színtere sem túl széles, talán picit a bt709-et meghaladja. A Sony sem remekel e téren. A dinamikus írisze a lézernek igen jól működik. Gyakorlatilag láthatatlanul igazítja a lézer fénykibocsátást. Szerethető kis gép, meglepően halk (!), úgyhogy bőven megéri a 200e-s plusz zsetont.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Jövő hét csütörtökig nálunk vendégeskednek az Optoma UHD (izzós) és UHZ 65 (lézer) UHD felbontású vetítői, ha netán valaki meg szeretné kukkolni őket.
https://www.optomaeurope.com/projectorproduct/uhd65
https://www.optoma.co.uk/product-details/uhz65

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Full hd kalibráció a VW870-en:

25fL egy 270 x 150 cm-es képen, opjektív üveg, jobb, mint az 570 műanyagja, szinte tökéletes színpontok (átlagos hiba 1,2). Kalibrált 12000:1 on-off és 270:1 ansi kontraszt. Minden képi turbózás kikapcsolva. Nyugodt, természetes, rajzos kép.

4K/HDR coming soon...

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Megjöttek a Sony-k! Jöhet, aki kíváncsi.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Fish »

köszi..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Fish írta:
2018.11.20., kedd 20:18
870 25k eur,ez sem a megfizetheto kategoria sajnos,biztos jo cucc,azert meglesnem szivesen. :smile32:

9400 rol lehet mar tudni valamit,mikor lesz elerheto kishazankban?
870: Hazánkban lehet, hogy nem az, de világszinten nagyon is. Persze ehhez elengedhetetlen, hogy jó is legyen. Ezt hamarosan meglátjuk. Az ára pedig inkább bő 26e EUR. A konkurencia árai is ekörül mozognak, úgyhogy az árazásával nincs gond. Hétfőn rögtön jön hozzám 2 vevő, akik azonnal viszik is, ha valóban hozza a szintet.

9400: Idén már tuti nem lesz.

Sony-k érkezése: késnek, úgyhogy inkább hétfőtől jöjjön az, akit érdekel!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Fish »

870 25k eur,ez sem a megfizetheto kategoria sajnos,biztos jo cucc,azert meglesnem szivesen. :smile32:

9400 rol lehet mar tudni valamit,mikor lesz elerheto kishazankban?
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Előreláthatólag holnap (2018. november 21-én) érkeznek a Sony új üdvöskéi a DREAMCINEMA-ba, s 1 hétig maradnak (2018. november 28-ig). Szokásunkhoz híven kivesézzük őket alaposan, s közzétesszük majd tesztünket. Legfőképp az üvegoptikával ellátott VW870ES-re lövünk majd, hisz az igazi újdonságot ő jelenti. Hozza-e vajon azt a szintet, amelyről az előzetes beszámolók szólnak? Meglátjuk. Ha netán bárki meg szeretné őket nézni, látogasson el hozzánk csütörtöktől kezdődően! Előtte azt javaslom, mindenki csörögjön rám a biztonság kedvéért! 06 telekom 5906564 ;peace;

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Spiky03 írta:
2018.11.02., pén. 14:56


Nem tudom itt jó helyen van-e ez a téma, mert nem nagyon ide való, csak itt indult el, ezért bátorkodtam ide betenni. De ha itt nem jó akkor kérem a Moderátort helyezze át a megfelelő helyre! :smile53:
A Házimozi/ Moziszoba építésbe jobban illik mint a kereskedői topikba, kivéve ha majd a Dreamcinema építi a mozidat és elkészülte után megosztod velünk! 36_1_11.gif

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Megcsináltam a képet a jelenlegi szép fehér, csupasz helyzetről. :D
A képen jelöltem a távolságokat, ezekben +- pár centi még lehet, egyedül mértem mérőszalaggal. :D
A falra majd még idővel felkerül egy polc az tuti a tv felé. Meg az oldalfalra is valami kép valamikor. :D

Erre tudtok valami javaslatot adni, hogy ebben a helyzetben milyen lehet a vetítés?

Amúgy a motoros vászon elrejtését úgy tervezem, mint Cecil-nél láttam, hogy egy kis "dobozt" csinálni majd neki a tv fölé.
A konnektorok kialakításánál már előre terveztem a vetítéssel és rakattam konnektor fentre a falra, meg ugyan így a hátsó falra is a projektornak.
A plafon gipszkarton, nem tud az mennyire bír el egy vetítőt tartóval együtt? Vagy ha olyan lesz a projektor, akkor a hátsó falra is mehet majd egy tartó polcra.

Ami így talán festés szinten megvalósul majd, az a tv-s fal szürkére festése. Az oldal fal marad lehet fehér...
Gondoltam a fekete függönyös megoldáson is, vagy a felakasztós megoldáson is, amit egy YouTube-os videóban láttam, ha nem jönne össze a falak sötétebbre festése.

Lehet benne fantázia?

Amúgy a kinézett vetítő egy BenqW2000 és egy 94"-os vászon. De ugye addig amíg oda eljutok ez lehet változni fog. :)
Attól függ össze jön-e majd a biznisz.
Front oldal
Front oldal
rendszer.JPG (817.56 KiB) Megtekintve 3972 alkalommal
Nem tudom itt jó helyen van-e ez a téma, mert nem nagyon ide való, csak itt indult el, ezért bátorkodtam ide betenni. De ha itt nem jó akkor kérem a Moderátort helyezze át a megfelelő helyre! :smile53:
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Spiky03 írta:
2018.10.27., szomb. 23:19
Meg a vetites csak jovore lesz esedekes leghamarabb is mert most baba projekten van a prioritas.
Szerintem akkor meg várjál a fejlesztéssel, mert ha abból indulok ki ami nálunk van akkor 5 évig pihenni fog a cucc....

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Koszonom az infokat!
Kb 40 nm a nappali konyha egyutt es az egyik feleben van a rendszer a nappaliban termeszetesen es nem a konyhaban. :D
Lelogatni csak addig tudom ameddig a center van, az kb olyan 70 centi a foldtol. De majd holnap megmerem pontosan. Meg a jobb oldalon ott nincs kozvetlen oldalfal a bal oldalon van, ami kb 2 meterre lenne a vaszon szeletol. Az elo es a hatfal meg 6 meterre van egymastol.
De ezt is lemerem majd, meg rakok fel kepet is az hatha jobban segit a tanacsadasban. :)

Igen szonyeg az jo lenne csak az asszonynak az nem tetszik. Meg jelenleg csupasz az osszes fal is igy eleg jol viszhangzik a cucc. :D
De majd idovel kerul par dolog a falra, meg csak par honapja koltoztunk be.
Meg a vetites csak jovore lesz esedekes leghamarabb is mert most baba projekten van a prioritas. De a nappalit mar elokeszitette a vetitesre, konektorok a plafonnal. :D
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”