Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Moderátor: Hiccusz

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Kisebb házistúdió hangcsillapítási demonstrációja
Nem kötözködöm, de nem is akarok másokkal együtt hullámozni (by Lemmy)! Ez egy fizikai jelenség bemutatása, hogyan módosítsunk a visszhangon. Engem és szerintem másokat jobban érdekelné, a sztereónál lényegesen bonyolultabb és összetettebb 5.1, 7.2, 7.2.4 hangsugárzós rendszerek problémáinak kezelése. Az átlagos méretű helyiségekben a legproblémásabb a mély frekvencia. Ha nincs vagy túl sok van belőle, az nagy gond! Nagyobb  mint, hogy két összecsapott faléc hangja, hány tized, század másodpercig hallható. 
 
Jajjmá Tibi ...
Én kimondottan örülök, hogy Palit kritika nélkül lenyűgözte Laci előadói képessége, tudása! Végre véget ér köztük a régóta tartó évődés, ami innentől átváltozik tudásalapú éhséggé!   

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: paler »


Köszönjük, hogy itt voltatok, különösen a hölgyeknek (beleértve Paler kedvesét is, aki ismét fincsi sütivel lepett meg bennünket), s bízunk benne, volt is értelme. 
Átadtam,   és ha lesz még folytatása a témának, akkor lesz folytatása a sütiknek is.   Én is köszönöm hogy újra részese lehettem egy ilyen összejövetelnek, megismerhettem személyesen újabb fórumosokat, és külön örömömre szolgált hogy találkozhattam és beszélgethettem is a fórum szakidanijával (megnemértett zsenijével és esszé írójával) Gyulaipalibácsival  Nagy arc vagy Pali, feldobtad az előadást egy-egy jól időzített beszólásoddal  és igaz hogy tegnap bemutattad az új Paliféle tömörítő algoritmust, hogy két mondatba tömörítve is kitudod fejteni a véleményed dolgokról, de azért maradj inkább a tömörítetlen (HD) tőled már megszokott "rövidke" véleményalkotásnál 
 
Köszönöm még1x Fapacinak és neked is Hiccusz ezt a kezdeményezést, és szeretném ha tényleg lenne még folytatása a témának. 
 
Most lemegyek alfába, és megvárom még leülepszik és rendszereződik a fejemben a tegnapi előadáson elhangzottak. 
További kellemes napot kívánok mindenkinek. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Cutler »



HATALMAS KÖSZÖNET illeti mind a szervezőket, mind az előadót! MINDEN TELJESEN TÖKÉLETES VOLT!!! :-)
 
Az szintén látványosan bebizonyosodott, hogy egyetlen előadás csak az alapok tisztázására elég. De az is tény, hogy legalább most már az alapok tisztázva vannak! Az első lépés mindig a legnehezebb ...
 
Szerintem mindenképpen LENNE létjogosultsága a folytatásnak!
 
Külön köszönet a szendvicsekért, nagyon finomak voltak! 
 
Összességében az egész tegnapi estére az "Igen, igen, MÉG!!!" reakciót adom, amely, bár informatikai szempontból kissé hiányos, de nagyon jól összefoglalja a tegnapi este tapasztalatait!
 
GyP
Pali, ugye nem azt akarod mondani, hogy ezzel a pár sorral el van intézve a beszámolód Tőled ez karcsú, várom az unrated-directors cut verziót

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


HATALMAS KÖSZÖNET illeti mind a szervezőket, mind az előadót! MINDEN TELJESEN TÖKÉLETES VOLT!!! :-)
 
Az szintén látványosan bebizonyosodott, hogy egyetlen előadás csak az alapok tisztázására elég. De az is tény, hogy legalább most már az alapok tisztázva vannak! Az első lépés mindig a legnehezebb ...
 
Szerintem mindenképpen LENNE létjogosultsága a folytatásnak!
 
Külön köszönet a szendvicsekért, nagyon finomak voltak! 
 
Összességében az egész tegnapi estére az "Igen, igen, MÉG!!!" reakciót adom, amely, bár informatikai szempontból kissé hiányos, de nagyon jól összefoglalja a tegnapi este tapasztalatait!
 
GyP

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Néhány érdekesebb ábra és video az előadás anyagából:
 
Kisebb házistúdió hangcsillapítási demonstrációja:
https://www.youtube.com/watch?v=732LzZI9RuI&t=421s
 
Diffúzor hatása a hullámfrontra:
https://www.youtube.com/watch?v=UkPmuSGCizI
 
Orosz hangstúdió építése timelaps videón:
https://www.youtube.com/watch?v=TLMSzqfDUi8&t=5s
 
Szoba rezonancia szimulátor
 
Állóhullámok kialakulása:
 

RT60 utózengési idő értelmezése:
 

 
Köszönöm mindenkinek a megtisztelő figyelmet! Bocsánat a kezdeti bénázásokért, a 4 órás folyamatos beszéd nem tartozik az erősségeim közé!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Köszönjük, hogy itt voltatok
 
Az biztos, hogy egy ilyen szintű előadással, lehetőséggel nagyon sok időt meg lehet spórolni egy moziépítés során. Jók voltak a szemléltető ábrák. A timelaps video is beszédes volt. A kérdezz-felelek során kerek, kielégítő válaszokat kaptunk Fapacitól. (még Fehérlaci is elégedetten távozott volna.) 
Számomra pozitívum volt, hogy bár felületesen ugyan, de az alapfogalmakkal is foglalkoztunk. Szépen fel volt építve az előadás. 
 
Így utólag a kérdésekből ötletet merítve, pár helyszíni szemléltető mérést eltudtam volna képzelni. Pl. adott frekvenciát lejátszva, a hangnyomás mérővel körbesétálva, jól láthattuk volna a hullámok meglétét. Igaz, ezt mindenki megtudja oldani otthoni körülmények között, még ha csak hallgatózva is. 
 
Az előadás utáni, éjszakába nyúló demó és beszélgetés szuper volt.
 
Köszönöm Hiccusz és Fapaci!
 
..nem utolsó sorban, jó volt személyesen is látni, megismerni a fórumtársakat. 
 
(Fapaci! Leléptél mielőtt feleszméltem volna, de legközelebb remélem válthatunk pár szót )

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Köszönjük, hogy itt voltatok, különösen a hölgyeknek (beleértve Paler kedvesét is, aki ismét fincsi sütivel lepett meg bennünket), s bízunk benne, volt is értelme. Ha nem is lehet ennyi idő alatt világosságot gyújtani minden területen, az alapok tisztázására, az érdeklődés felkeltésére talán elég volt. Fapacinak is köszönet az előadásért. 20-an voltunk végül összesen, s ahogy sejtettem, kb. ki is maxoltuk ezzel a helyiséget. Öröm számomra, hogy utána a brigád felének még volt kedve a nagy moziszobánkban (éjszakába nyúlóan) egy kicsit demózgatn, dumcsizni. Ahogy korábban is mondtuk, ha gondoljátok, folytathatjuk a témát, ez csak rajtatok múlik.



Avatar
ontom52
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016.02.16., kedd 09:28
Értékelés: 11

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: ontom52 »


Csatlakozom az előttem szólokhoz.
Köszönjük ezt a napot! Jó volt!
Várjuk a folytatást!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Köszönet a Dreamcinemanak a téma ötletéért meg a házigazda szerepért, demoért, valamint Fapacinak a halandó számára is érthető előadásért!

Online
Avatar
Antistati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 432
Csatlakozott: 2016.02.06., szomb. 22:14
Értékelés: 36

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Antistati »

Köszönjük az előadást Fapacinak illetve Ivánnak a profi moziszobának a bemutatóját és a kiváló, gondos házigazda szerepét!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


13800.
S ez csak rosszabb lesz. :-)

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: lacy »



 
BTamás lemondta, úgyhogy 1 hely megüresedett, ha valaki még úgy gondolná, eljönne. 
 
 

 
 
Ha em edzésnapon lenne a dolog én elmentem volna szívesen... sajnos a szombatok nagyon nem jók tessék a dolgokat vasárnapra tenni

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Egy kis bemelegítés délutánra.




Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ismét csökkent a létszám.
 


Paler
Paler barátja
TSanyi
Mr. csacsumicsa
Mrs. csacsumicsa
cisco
ldg81
Töki
antz
gyulaipal
Quetz
BMN1010
Thxfan
OnTom
KP
dhcodoki
Antistati
crowgun
crowgun kedvese

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Sajnálom uraim de a holnapi előadásra nem tudok elmenni, így jártam sajnos.
Van még egy szabad hely...-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Kétszer számoltad a usereket de péntek délután van, szóval elnézzük
Álom-álom, édes álom 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Kétszer számoltad a usereket de péntek délután van, szóval elnézzük

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


BTamás lemondta, úgyhogy 1 hely megüresedett, ha valaki még úgy gondolná, eljönne. 
 
Paler
Paler barátja
nemtomm
TSanyi
Mr. csacsumicsa
Mrs. csacsumicsa
cisco
ldg81
Töki
antz
gyulaipal
Quetz
BMN1010
 
Thxfan
OnTom
KP
dhcodoki
Antistati
crowgun
crowgun kedvese

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Nagyon köszönjük az érdeklődést, de jelentem, ezennel "beteltünk", több jelentkezőt (a holnaputáni rendezvényünkre) sajnos már nem áll módunkban fogadni.
 
Pár infó az előadással kapcsolatban.

Feltételezem, a többség autóval jön majd, ezért nyomatékosan kérnék szépen mindenkit, hogy CSAKIS a DREAMCINEMA-hoz tartozó parkolóhelyeket használjátok, s NE álljátok el az utcában senkinek sem a bejáratát, s ne álljatok senki elé! Kis odafigyeléssel, pld. 45 fokban állva többen is elfértek a Huszár utcában, közvetlenül a bejáratunk előtt. További autóknak van hely a Háros utcai oldalon, fenn a murván, a tűzcsap után (szintén 45 fokban). A Beregszász utcai oldalon (ez a hátsó oldala a DC-nek, ahol a garázsunk is van) is elfér pár autó ugyanígy. Itt nem tilos a DREAMCINEMA garázs behajtója elé állni! Akinek nem jutna férőhely, azt kérem, kulturáltan oldja meg máshol, ahol nem zavar. Legyünk tekintettel egymásra, s főleg a környéken lakókra!
21 db ülőhelyünk van, mindazonáltal azok, akiknek a terasz székeink jutnának, javaslom, hozzanak nyugodtan egy párnát a kényelem érdekében.
Jegyzettömböt és tollat adunk.
16 órától nyitjuk kapuinkat, már lehet érkezni, s 16:45-ig kérném szépen, mindenki érkezzen meg, hogy megelőzzük a csúszást. A rendezvény után is van lehetőség beszélgetésre, demózásra, kirúgni senkit sem fogunk.
Az előadás előreláthatólag 1,5 órás lesz, amely egy kötetlen "kérdés-felelek" résszel zárul, amikor is kérdéseket lehet feltenni az előadónak. Az a cél, hogy senki se távozzon úgy, hogy nem volt valami "tiszta", vagy megválaszolatlan dolgok maradtak a fejében, s hogy mindenki vihessen haza valamit útravalónak (távozáskor motozás :-) ) Éppen ezért arra buzdítok mindenkit, írja előre össze, amire kíváncsi, s ne szalassza el a (majdnem) vissza nem térő alkalmat!
Találkozunk holnapután, szombaton 16:00-tól a DREAMCINEMA-ban!
 
Cím: 1222 Budapest, Huszár u. 26.
Humán navigáció: +36305906564

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Külön öröm és meglepetés, hogy az előadáson 2 hölgy személyében is képviseltetve lesz a "gyengébbik" nem. 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Hihetetlen, hogy nem jött még össze a 20 fő. Pedig pestieknek még helyben is van. Az előbbire azt mondanám, 20 fő regisztrált (miután 45-en beixelték, hogy itt a helyük), s meglátjuk, hányan jönnek el végül. A nyilvánvaló, érthető okból végül meg nem jelenőket leszámítva bízom abban, hogy a többiek felelősséggel jelentkeztek, mivel ha mégsem, mostantól olyanoktól veszik el a helyet, akik viszont ténylegesen el is jönnének. Az utóbbira pedig, hogy talán épp fordítva gondolnám. Ha valaki budapesti, talán még könnyebben vesz félvállról egy ilyen dolgot, mint az, aki több 100 km-t autózik egy rendezvény kedvéért.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hihetetlen, hogy nem jött még össze a 20 fő. Pedig pestieknek még helyben is van.
Néhány évvel ezelőtt 3 ember sem jelentkezett volna. Azóta az akusztika szép lassan, de magabiztosan megtalálja a helyét a hifisták és házimozisok alkalmazott eszközei között. Idén már több felkérésem volt helyszíni mérésekre és előadásokra, mint az elmúlt évben összesen, ez is jól mutatja a tendenciát. Persze van, akinek nem tetszik ez az irány, szívesebben öli a pénzét készülékekbe, vagy egyszerűen csak nem érti az akusztika jelentőségét.

Avatar
ontom52
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016.02.16., kedd 09:28
Értékelés: 11

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: ontom52 »


Na végre!
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már nagyon várom!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Paler
Paler barátja
nemtomm
TSanyi
Mr. csacsumicsa
Mrs. csacsumicsa
cisco
ldg81
Töki
antz
gyulaipal
Quetz
BMN1010
BTamás
Thxfan
OnTom
KP
dhcodoki
Antistati
crowgun
crowgun kedvese


Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hihetetlen, hogy nem jött még össze a 20 fő. Pedig pestieknek még helyben is van.

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”