Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Moderátor: Hiccusz

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Lehet jönni holnap még nyílt napra?

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Én is láttam a két gépet ... párszor ... :-)
 
Nekem a legnagyobb megdöbbenés az, hogy mennyit javítottak a Sony optikáján. Sokkal jobb mint a "régi" optika a kicsi szoba "normál" gépén. Egy komoly DLP élességét (még? :-) nem éri el, de már komolyan kezdek aggódni ... :-)
 
A Barco sem rossz, de hát azért a pénzért ez már el is várható.  A két gép között van egy kb. 4x-es árszorzó ... ennek már nyilván a képen is látszódnia kell. De engem még így is meglepett a Barco elementáris fényereje ... pedig láttam már fényes projektort, csak annak szar volt a képe. Ennek a képe is jó és fényes is ... nem vitás, hogy a modern fényforrásoké a jövő ... szerintem. 
 
Aki nem nézte (még) meg a lézeres gépeket, az kihagy valamit amit szerintem nem szabad kihagyni...
 
GyP
 
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Köszönjük a lehetőséget és a beszélgetést.
Üdv!
KissB

Szívesen.

Avatar
kissb
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2011.04.13., szer. 13:34
Értékelés: 17

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: kissb »


Szisztok!
 
Mi tegnap este voltunk egy barátommal megnézni a vetítőket és teljesen el voltunk ájulva.
Az előttem említett véleményekkel abszolút egyetértek, én külön megemlíteném még a HDR-re kalibrált fényerőt. Most először láttam ilyet és nagyon tetszett.
Én úgy foglalnám össze a látottakat és hallottakat, hogy hiába próbáltam arra koncentrálni milyen nagy a kontraszt, milyen szépek a színek, milyen éles a kép, stb. mert kb egy perc múlva teljesen beszippantott a film és megszűnt a külvilág minden technikai paraméterével együtt. A kis szobában ez valahogy nem jött elő annyira mint a nagyban, ott egyszerűen csak le voltunk nyűgözve...
 
Nem a két lézer vetítőhöz kapcsolódik, de volt lehetőségünk a "nappalis" moziban megnézni és összehasonlítani egy Black Diamond és egy "normál" vásznat is.
Hát nem gondoltuk volna, hogy ennyit lehet javítani a képen egy vászonnal normál nappali szobai körülmények között. Mintha kicserélték volna a projektort, egy kategóriákkal jobb gépre.
 
Köszönjük a lehetőséget és a beszélgetést.
Üdv!
KissB

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ezt nem tudtam! Akkor nincs több kérdésem
Tudod, az úttörő...

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: cisco »


Köszönjük, hogy itt jártál. Külön lehet a gépeket SDR-re (REC 601, 709) kalibrálni, s külön UHD/HDR-re (DCI P3, BT2020).
 
Ezt nem tudtam! Akkor nincs több kérdésem

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Végül köszönöm a Dremcinemának a szervezést és a lehetőséget!


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Tegnap sikerült megtekinteni a nyílt napok keretében a két lézeres gépet.
 
Sony: A Sony gépe a kis szobában került telepítésre és 265 cm széles képet vetített, amit leginkább 1.85:1-es tartalmakkal néztünk főleg 4k-s tartalmakkal, de 1-2 fullhd anyagba is belenéztünk.
 
Nekem picit az az élmény jutott eszembe, amikor annó "azt mondtuk" a 720p-re, hogy az 1080p nem rak annyit hozzá az élményhez, illetve aki a 720-as képet nézte, azt mondta tökéletes, nem kell ide 1080p. Aztán így 10 év távlatából azt látjuk, hogy azért csak kell az 1080p és a 720p kevésnek bizonyult. Most is tökéletesen látszódott a képen, hogy 1080p/2k->4k upscale/4k anyagot látunk. Rendben volt az 1080-as tartalom is, de a 4k-s jobb volt.
 
Nekem a vetítő fényereje ekkora képen teljesen elég volt, azonban a szakértők azt mondták, hogy kb ez a gép 3m széles képig tudja kiszolgálni megfelelően a mozizást.
 
Barco: A barco gépe a nagyteremben található, de sokat nem kell keresni, mert megjelenésével rögtön tekintélyt parancsoló. Ez már nem az a kis házimozis gép, ide kell a külön szobából vetítés/hushbox, mert ezt már nem lehet csak úgy fellógatni a plafonra.
A nagyteremben 4m széles képet vetítettünk, ha jól emlékszem és 2.35:1-es forrásokkal etettük. Szintén néztünk 4k és 2k anyagokat is, de az rögtön érződött hogy ekkora méretben a 4k előnye jobban kijön. A Barco nagyon könnyedén vetített ekkora méretben, mert a fényerő felét sem használta ehhez a mérethez és bőven van benne tartalék nagyobb vászonhoz is.
 
Mondanom sem kell bármelyik készüléket szívesen használnám otthon is, de az biztos, hogy ebben a kategóriában (is) nagyon fontos, hogy a vetítési körülmények megfelelőek legyenek. A világos falakkal teljesen elveszítenék az előnyeik egy részét.
 
Számomra nagyon hasznos volt, hogy láthattam a két készüléket tényleg premium körülmények között, teljes pompájukban, amit ezúton köszönök a szervezőknek!
 
Ami viszont már nem a gépekhez, de a hdr és sdr forrásokat felváltva használók hatalmas problémája, hogy mire kalibrálja az ember a gépet. A két típusú forráshoz tartozó beállítások ugyanis nem ugyanazok. Ez elég problémás lehet és számomra fura, hogy a gyártók erre nem készülnek külön funkcióval. A profil sdr forrás, B profil hdr forrás természetesen automatikusan váltogatva a tartalmaknak megfelelően.

Köszönjük, hogy itt jártál. Külön lehet a gépeket SDR-re (REC 601, 709) kalibrálni, s külön UHD/HDR-re (DCI P3, BT2020).

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: ldg81 »


Tegnapi nap folyamán én is ellátogattam a Dreamcinemába, hogy szemügyre vegyem a két lézer fényforrással szerelt vetítőt. Elöljáróban annyit, hogy mindkét készüléket elfogadnám otthonra.
 
A Barco vetítő a nagyteremben foglalt helyet. Első benyomások, hogy a készülék hatalmas. Ez már nem egy normál nappaliba tervezett mozi vetítője lesz. Szükséges a külön vetítőterem. Viszont cserébe van nagy fényáram és akár 5m  szélesnél nagyobb kép sem kottyan meg neki. A mostani - ha jól emlékszem - 360 cm széles képen gyakorlatilag játszi könnyedséggel vetítette meg, a fényáramban bőven volt tartalék. 
 
A demo anyagok 2:35:1-es filmrészletek voltak 4K felbontásban, de 2K-s részletek is előkerültek. A Sully vagy a Passengers szinte lejött a vászonról. A hibátlan optika, a minőségi megépítettség, a sok kutatás-fejlesztés eredményei összességében egy olyan a Barconál  - leírni is fura - "középkategóriás" vetítőt eredményeztek, melyre méltán lehet büszke a gyártó. A 4K felbontás előnye ekkora vászonméretnél látványosan megmutatta magát. Teszteltük a rendszert BD forrásból is, a kisebb felbontás éreztette hatását, de a Barco itt is szépen helytállt.
 
A Sony vetítő a kis moziban található. Elsőre a mérete lepett meg, mert a "szokásos" Sony méretnél is nagyobb a gép, épp elfért a helyére. Itt egy 265 cm széles vásznon néztünk jeleneteket. Ez a gép inkább a kisebb moziszobákba ajánlott 3 m széles képig. Itt is előkerültek a nagyszobai demo anyagok. Ezen a képméreten nem vallott szégyent, a 4K, HDR tartalmak előnye itt is megmutatkozott.
 
Nem volt még szó a HDR-ről. Összességében elmondható, hogy ekkora képméretnél egy nem becsukódó fekete és egy nagyon fényes (pl. nap) már nagy fényáramnál eléggé bántó is tud lenni. Ezt természetesen a készülékek fényáramának mennyiségével lehet korrigálni, amit házigazdáink a bemutató alatt meg is tettek, hogy mindig az optimális mértéket kapjuk. Ami egy 55"-65"-es TV-nél, nagyságrendekkel nagyobb fényáram mellett is még jó, az egy nagy vásznon már nem biztos. Ez nem azt jelenti, hogy a HDR rossz dolog, csak ezt is helyesen és mértékkel kell kezelni.
 
Végül köszönöm a Dremcinemának a szervezést és a lehetőséget!

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: cisco »


Tegnap sikerült megtekinteni a nyílt napok keretében a két lézeres gépet.
 
Sony: A Sony gépe a kis szobában került telepítésre és 265 cm széles képet vetített, amit leginkább 1.85:1-es tartalmakkal néztünk főleg 4k-s tartalmakkal, de 1-2 fullhd anyagba is belenéztünk.
 
Nekem picit az az élmény jutott eszembe, amikor annó "azt mondtuk" a 720p-re, hogy az 1080p nem rak annyit hozzá az élményhez, illetve aki a 720-as képet nézte, azt mondta tökéletes, nem kell ide 1080p. Aztán így 10 év távlatából azt látjuk, hogy azért csak kell az 1080p és a 720p kevésnek bizonyult. Most is tökéletesen látszódott a képen, hogy 1080p/2k->4k upscale/4k anyagot látunk. Rendben volt az 1080-as tartalom is, de a 4k-s jobb volt.
 
Nekem a vetítő fényereje ekkora képen teljesen elég volt, azonban a szakértők azt mondták, hogy kb ez a gép 3m széles képig tudja kiszolgálni megfelelően a mozizást.
 
Barco: A barco gépe a nagyteremben található, de sokat nem kell keresni, mert megjelenésével rögtön tekintélyt parancsoló. Ez már nem az a kis házimozis gép, ide kell a külön szobából vetítés/hushbox, mert ezt már nem lehet csak úgy fellógatni a plafonra.
A nagyteremben 4m széles képet vetítettünk, ha jól emlékszem és 2.35:1-es forrásokkal etettük. Szintén néztünk 4k és 2k anyagokat is, de az rögtön érződött hogy ekkora méretben a 4k előnye jobban kijön. A Barco nagyon könnyedén vetített ekkora méretben, mert a fényerő felét sem használta ehhez a mérethez és bőven van benne tartalék nagyobb vászonhoz is.
 
Mondanom sem kell bármelyik készüléket szívesen használnám otthon is, de az biztos, hogy ebben a kategóriában (is) nagyon fontos, hogy a vetítési körülmények megfelelőek legyenek. A világos falakkal teljesen elveszítenék az előnyeik egy részét.
 
Számomra nagyon hasznos volt, hogy láthattam a két készüléket tényleg premium körülmények között, teljes pompájukban, amit ezúton köszönök a szervezőknek!
 
Ami viszont már nem a gépekhez, de a hdr és sdr forrásokat felváltva használók hatalmas problémája, hogy mire kalibrálja az ember a gépet. A két típusú forráshoz tartozó beállítások ugyanis nem ugyanazok. Ez elég problémás lehet és számomra fura, hogy a gyártók erre nem készülnek külön funkcióval. A profil sdr forrás, B profil hdr forrás természetesen automatikusan váltogatva a tartalmaknak megfelelően.
 
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Sokan kérdeztétek, úgyhogy itt válaszolok. Nálunk NEM kell regisztrálni.

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


Hú ha ez még mi? Küklopsz.
Jó nagy vas!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Nem kicsi. Viszont nagy.


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Loki megjött


Avatar
Szesza
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:18
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Isaszeg

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Szesza »

Nem hagyjuk ki!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Kedves joker111 és Szesza!
 
Gyertek, amikor tudtok, nem szükséges regisztrálni!

Avatar
Szesza
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:18
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Isaszeg

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Szesza »

Igen, ezt én is kérdezni akartam

Avatar
joker111
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2015.10.29., csüt. 10:36
Értékelés: 13

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: joker111 »

Kérdezni szeretném hogy idöpontot kell-e kérni  a demóra.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Menézzük-meghallgatjuk!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Örömmel értesítünk minden kedves érdeklődőt, hogy az esemény alatt a kis mozinkban megtapasztalható, mire képes egy Cinema Grade JBL Pro 211 LCR. A Sony lézer 4K/UHD projektorhoz egy Oppo UDP-203 4K forrásról érkezik majd a jel, a nagy moziban a Barco Loki-hoz pedig egy Oppo UDP-205 4K Audiocom Signature lejátszóból.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


UHD felbontás, HDR megjelenítés, lézer meghajtás, 5600 Lumen, kompromisszum mentes, 4 méteres kép, Dolby Atmos hangzás. Magyarországon először.


Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”