Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

THX előtétfal

Moderátor: Hiccusz

Online
Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Sziasztok. Előtétfal esetében kell basszuscsapdát alkalmazni amennyiben a mélyládák be vannak építve a falba? Van-e ilyen jellegű összefüggés? ez annyiból lehet érdekes számomra, mert ha egyszer kerülne egy sub a fallal szembe a hallgató pozíció mögé, akkor utólag rossz már bármit is csinálni. Köszönöm a figyelmet!

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

devil-k írta:
2021.12.02., csüt. 09:18
Köszönöm! És van valami alaprajz, ami alapján kell ezt csinálni vagy mindig a dobozokhoz mérten más? Illetve ha kész a váz, akkor ezt kell kartonozni, illetve “kitömni” pl Rockwoolal?
Szia,



http://www.acousticfrontiers.com/2013322baffle-walls/

https://hu.pinterest.com/pin/77827899788126145/

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: devil-k »

Köszönöm! És van valami alaprajz, ami alapján kell ezt csinálni vagy mindig a dobozokhoz mérten más? Illetve ha kész a váz, akkor ezt kell kartonozni, illetve “kitömni” pl Rockwoolal?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: Quetz »

devil-k írta:
2021.12.02., csüt. 07:09
Bevallom őszintén, ettől a fa vázszerkezettől tartok egy kicsit, hogy hogyan is lehet a legjobban megépíteni. Egyébként milyen fából kell ezt építeni? Hogy történik a rögzítés? Kell-e ehhez asztalos vagy magunk is el tudjuk készíteni?
Gyalult 5x5 vagy 6x6 fenyő stafni ami kell neked. Azért jobb a fa, mert abból könnyebben tudsz olyan szerkezetet ácsolni, amibe polcok kerülnek, amik tartják a hangfalat vagy mélynyomót.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

devil-k írta:
2021.12.02., csüt. 07:09


Bevallom őszintén, ettől a fa vázszerkezettől tartok egy kicsit, hogy hogyan is lehet a legjobban megépíteni. Egyébként milyen fából kell ezt építeni? Hogy történik a rögzítés? Kell-e ehhez asztalos vagy magunk is el tudjuk készíteni?
Ha asztalos vagy, nem! 31_1_21.gif

Ez Tőled függ, mennyire vagy ügyes, mennyire van kedved csinálni (szerszámozottság, idő, stb.)

Itt azért sokon saját kezűleg csinálták. Én NEM!

Gondolom egyszerű fenyő fűrészáruból.

Kint építenek fémből is. Ebben megoszlanak a vélemények, meg ki miben jártasabb, melyik a szimpatikusabb.

Az elcsatolásokra ügyelni kell, ha fa, ha fém a szerkezet.

Talán farkinca71 szobája épült, a topikjában képeket is láthatsz róla, meg leírást az épülésről. De dhcodoki is saját kezűleg építette, avglas, morph, emotiva, phyton71 is szintén.

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: devil-k »

Ellenkezőleg. Az előtét falra én (is) egy áldásos dologként gondolok, aminek számos előnye van az előzőleg felsoroltak között. Arról nem is beszélve, hogy esztétikailag is más hatást mutat, mozisabb lesz az egész szoba.

Természetesen a dobozokkal kapcsolatosan semmilyen fix dolog nincs, nem ragaszkodok semmihez sem, csak beépíthető dobozok témában nézelődtem.

Bevallom őszintén, ettől a fa vázszerkezettől tartok egy kicsit, hogy hogyan is lehet a legjobban megépíteni. Egyébként milyen fából kell ezt építeni? Hogy történik a rögzítés? Kell-e ehhez asztalos vagy magunk is el tudjuk készíteni?

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

devil-k!

Ne úgy gondolj a THX előtét falra mint egy kötelező költség, egy szükséges rossz!!!

Nem muszály építeni!

Ez részben akusztikai elem, megszüntethet anomáliákat, javíthat az akusztikán.

Amit Quetz is írt, a vászonról visszaverődő, meg a szobából a vásznon keresztül érkező reflexiók ellen hatásos a csillapító anyag a hangfalak síkjában, plusz a sugárzókról nem tud hátrafele örvényleni. Ha fekete, akkor meg a képre is jó hatással van a fény visszaverődésre. Akár a black lining helyett.


Természetesen ennek ára van, mind anyagilag, mind fizikai méretekben.

Az “elvesztegetett” teret hátul kitöltöd kőzetgyapottal. De ha máshol nincs helyes az elektronikát is installálhatod alulra.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: Quetz »

devil-k írta:
2021.12.01., szer. 17:10
Oh, elnézést! Nem tudtam, hogy "márkaspecifikus" a topik, mármint arra gondolok, hogy csak olya dobozokról lehet kérdezni amit a DC forgalmaz.

Akkor visszatérve a rétegrendre.
Elolvastam az 5. oldalon lévő tanácsot. Ha jól értem a rétegrend így épül fel?
2 réteg gipszkarton -- MDF --- a fa szerkezeten? A fa szerkezet egyébként mindig szükséges? Mi történik akkor, ha rétegrend téglafal --- gipszkarton --- MDF és ebbe lennének kialakítva a "kamrák" a dobozoknak?
A kinézett hangfalak mélysége durván 10cm, 2 réteg karton + OSB pedig mindössze 5cm. Kénytelen leszel vázszerkezetet csinálni, hogy legyen helyed besüllyeszteni a hangfalakat.

A másik amit hiányolok a tervedből, az a előtétfalra rakott elnyelő anyag. Amit nem tudok, hogy milyen negatív hatással fog járni, mert túl fog lógni a Dalikon.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

devil-k írta:
2021.12.01., szer. 17:10


Akkor visszatérve a rétegrendre.
Elolvastam az 5. oldalon lévő tanácsot. Ha jól értem a rétegrend így épül fel?
2 réteg gipszkarton -- MDF --- a fa szerkezeten? A fa szerkezet egyébként mindig szükséges? Mi történik akkor, ha rétegrend téglafal --- gipszkarton --- MDF és ebbe lennének kialakítva a "kamrák" a dobozoknak?
A tégla fal ugye az alap, a THX fal front felülete meg (amit látsz a fotelből) kb. 50 cm-el a tégla falad előtt lesz. A fa szerkezet ehhez kell, arra rögzíted a gipszkartont, ezekben alakítod ki a hangfalak helyét.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

-KP- írta:
2021.12.01., szer. 17:23
devil-k írta:
2021.12.01., szer. 17:10
Oh, elnézést! Nem tudtam, hogy "márkaspecifikus" a topik, mármint arra gondolok, hogy csak olya dobozokról lehet kérdezni amit a DC forgalmaz.
Én se tudtam :) Csak egyéni vélemény, hogy ne itt vitassuk meg szvsz.
A topik címe THX előtétfal, tehát márka független.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: -KP- »

devil-k írta:
2021.12.01., szer. 17:10
Oh, elnézést! Nem tudtam, hogy "márkaspecifikus" a topik, mármint arra gondolok, hogy csak olya dobozokról lehet kérdezni amit a DC forgalmaz.
Én se tudtam :) Csak egyéni vélemény, hogy ne itt vitassuk meg szvsz.

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: devil-k »

Oh, elnézést! Nem tudtam, hogy "márkaspecifikus" a topik, mármint arra gondolok, hogy csak olya dobozokról lehet kérdezni amit a DC forgalmaz.

Akkor visszatérve a rétegrendre.
Elolvastam az 5. oldalon lévő tanácsot. Ha jól értem a rétegrend így épül fel?
2 réteg gipszkarton -- MDF --- a fa szerkezeten? A fa szerkezet egyébként mindig szükséges? Mi történik akkor, ha rétegrend téglafal --- gipszkarton --- MDF és ebbe lennének kialakítva a "kamrák" a dobozoknak?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: -KP- »

devil-k írta:
2021.12.01., szer. 16:41
A szoba egyénként nem túl nagy, 15 m2. Egyáltalán érdemes ekkora méretben előtétfalban gondolkozni beépített dobozokkal?
Érdemes igen. Nem szobaméret függő, hova érdemes megépíteni szvsz. Az előnyei ugyanúgy megmaradnak az előtétfalnak. Nem kötelező a beépíthető, lehet valamilyen slim vagy on-wall forma is.
devil-k írta:
2021.12.01., szer. 16:41
Amire gondoltam:
Vászon: Lumene akusztikus vászon, 300 cm széles
https://en.lumene-screens.com/product-p ... stic-300-c
Dobozok: Dali Phantom M-375
https://www.dali-speakers.com/hu/hangfa ... tom-m-375/
Szub: SVS SB-4000

Köszönöm a segítséget!
Nem értem miért a DC topikjában kérdezel olyan márkákról, amiket ők nem forgalmaznak. Én sem szeretném szétoffolni a topikot, hogy erre itt reagáljak.

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: devil-k »

Akkor ahogyan kezdődik a dolog.
Ez a falfelület lenne az, ahova ki szeretném építeni az előtétfalat.
tempImageSYTICy.gif
Szélesség: 350 cm
Magasság: 220 cm
A szoba egyénként nem túl nagy, 15 m2. Egyáltalán érdemes ekkora méretben előtétfalban gondolkozni beépített dobozokkal?

Amire gondoltam:
Vászon: Lumene akusztikus vászon, 300 cm széles
https://en.lumene-screens.com/product-p ... stic-300-c
Dobozok: Dali Phantom M-375
https://www.dali-speakers.com/hu/hangfa ... tom-m-375/
Szub: SVS SB-4000

Köszönöm a segítséget!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

devil-k írta:
2021.11.17., szer. 21:16
A 4,5,7,10-es kérdésekre érdekelne a válasz. Főleg rétegrend miatt. A szoba magassága csak 240 cm.
Nem kapkodtad el! :D

Az 5. oldalon van leírva Hiccusz részéről, de ha végigolvastad, még több hozzászólásban is voltak infók pl. a rétegrenddel kapcsolatban. Quetz is csatolt több fal megoldást a többi oldalon.

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: devil-k »

A 4,5,7,10-es kérdésekre érdekelne a válasz. Főleg rétegrend miatt. A szoba magassága csak 240 cm.

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: devil-k »

Köszönöm! Jelentkeztem majd. leborulok.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

devil-k írta:
2021.05.19., szer. 20:04
Sziasztok!

Új vagyok még ebben az előtétfal témában, de szeretném a legjobbat kihozni belőle. Hol is kezdjem, hogyan alakul ki itt step by step?

- adott a falfelület, ami 350 cm széles, 270 cm magas
- a vászon amit ide szánok az 300 cm széles
- beépített dobozokban gondolkozok, Dali Phantom M375, szub pedig 1 db SVS SB4000
- mi és hogyan alakul a tégla után, rockwool, majd gipszkarton vagy…?
- illetve majd a fal borítása mivel történik?

Köszi és üdv.
Lapozz a topic elejére. Olvasd végig, 6 oldal, nem túl sok. Ha nem találtál választ a kérdésedre, vagy újabb vetődött fel benned akkor ismét tedd meg. Sok hasznos infót találsz!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TSanyi 2021.05.19., szer. 21:05-kor.

devil-k
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 14:52
Értékelés: 232

Re: THX előtétfal

Hozzászólás Szerző: devil-k »

Sziasztok!

Új vagyok még ebben az előtétfal témában, de szeretném a legjobbat kihozni belőle. Hol is kezdjem, hogyan alakul ki itt step by step?

- adott a falfelület, ami 350 cm széles, 270 cm magas
- a vászon amit ide szánok az 300 cm széles
- beépített dobozokban gondolkozok, Dali Phantom M375, szub pedig 1 db SVS SB4000
- mi és hogyan alakul a tégla után, rockwool, majd gipszkarton vagy…?
- illetve majd a fal borítása mivel történik?

Köszi és üdv.

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: THX előtétfal14521

Hozzászólás Szerző: viragok »

Hiccusz írta:
2021.03.26., pén. 19:09
Mindegyiken van.
Az, hogy az akusztikai tengely kéne, hogy 110-115 cm-en legyen abból indul ki, hogy le tudod engedni a vásznad a kellő mértékben, de mivel ez nálad ugye nem működik, így a sugárzók picit a vászon alsó felében lesznek. Scope filmek dialógusai kissé lejjebbről érkezhetnek így. De 1.78:1-nél vagy Univisium képaránynál OK lesz (2:1). Viszont ha letolod a scope képet a vászon aljára, s úgy nézed, akkor az már rendben lesz. Ha követed az ajánlást, s középre pozícionálod őket, akkor csak scope esetén lesz csak ideális, de ha letolod a képet a vászon alsó keretére, akkor már feljebb lesz a kelleténél. Viszont így jó lesz a 2. sornak, amiről meg azt mondtad, nem érdekes. 1.78:1-nél is picit feljebb lesz a kelleténél. Sokan csinálják az utóbbi esetben azt, hogy picit megdöntik a nézési pont felé az LCR-t. Ez lehet megoldás. Ez viszont azzal jár, hogy mélyebb előttéfalalt kell csinálnod. Amint láthatod, sok múlik azon, milyen tartalmat nézel leginkább, hány sorra kell koncentrálnod, s hova pozícionálod a képet a vásznon (ha az amúgy nem tölti azt ki).
[/quote]

Köszönöm a gyors választ. :tutiok:
Akkor marad a 110-115 cm-es magasság az elhelyezésnél. Általában úgy is letolom a scope filmeket a vászon aljára.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: THX előtétfal14521

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

viragok írta:
2021.03.26., pén. 18:30
viragok írta:
2021.03.26., pén. 18:28
Hiccusz írta:
2021.03.26., pén. 17:48
Miért nem teszed be a szubot is az előtétfalba?
Azért nem szeretném mert akkor kb 50 cm mélynek kellene lennie hogy beférjen és ezzel még 30 cm-t veszítenék az amúgy sem nagy nézési távból.



Nem írod, milyen sugárzóról van szó. Azt sem, mekkora a vászon kerete. Azt sem, milyen magas lesz a dobogó. Azt sem, milyen ülőgarnitúrát használsz a sorokban, tehát mennyi a sortávolság. Végül azt sem, mekkora a 2. sor nézési távolsága. Így nehéz :rolleyes:

Jamo lcr-ek, 15 cm a mélysége ezért 20 cm-es előtétfalat szeretnék. A vászon kerete 8 cm. A hátsó sorból csak a gyerekek nézik ezért inkább csak az első sorra koncentrálnék.
Még annyi hogy az általatok készített szobákról felrakott képeken szinte mindegyiken egy síkban van a frontoldal és nem látni hogy lenne rajta akusztikai szivacs. Vagy ez csak a képeken nem látszik?
Mindegyiken van.
Az, hogy az akusztikai tengely kéne, hogy 110-115 cm-en legyen abból indul ki, hogy le tudod engedni a vásznad a kellő mértékben, de mivel ez nálad ugye nem működik, így a sugárzók picit a vászon alsó felében lesznek. Scope filmek dialógusai kissé lejjebbről érkezhetnek így. De 1.78:1-nél vagy Univisium képaránynál OK lesz (2:1). Viszont ha letolod a scope képet a vászon aljára, s úgy nézed, akkor az már rendben lesz. Ha követed az ajánlást, s középre pozícionálod őket, akkor csak scope esetén lesz csak ideális, de ha letolod a képet a vászon alsó keretére, akkor már feljebb lesz a kelleténél. Viszont így jó lesz a 2. sornak, amiről meg azt mondtad, nem érdekes. 1.78:1-nél is picit feljebb lesz a kelleténél. Sokan csinálják az utóbbi esetben azt, hogy picit megdöntik a nézési pont felé az LCR-t. Ez lehet megoldás. Ez viszont azzal jár, hogy mélyebb előttéfalalt kell csinálnod. Amint láthatod, sok múlik azon, milyen tartalmat nézel leginkább, hány sorra kell koncentrálnod, s hova pozícionálod a képet a vásznon (ha az amúgy nem tölti azt ki).

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: THX előtétfal14521

Hozzászólás Szerző: viragok »

viragok írta:
2021.03.26., pén. 18:28
Hiccusz írta:
2021.03.26., pén. 17:48
Miért nem teszed be a szubot is az előtétfalba?
Azért nem szeretném mert akkor kb 50 cm mélynek kellene lennie hogy beférjen és ezzel még 30 cm-t veszítenék az amúgy sem nagy nézési távból.



Nem írod, milyen sugárzóról van szó. Azt sem, mekkora a vászon kerete. Azt sem, milyen magas lesz a dobogó. Azt sem, milyen ülőgarnitúrát használsz a sorokban, tehát mennyi a sortávolság. Végül azt sem, mekkora a 2. sor nézési távolsága. Így nehéz :rolleyes:

Jamo lcr-ek, 15 cm a mélysége ezért 20 cm-es előtétfalat szeretnék. A vászon kerete 8 cm. A hátsó sorból csak a gyerekek nézik ezért inkább csak az első sorra koncentrálnék.
Még annyi hogy az általatok készített szobákról felrakott képeken szinte mindegyiken egy síkban van a frontoldal és nem látni hogy lenne rajta akusztikai szivacs. Vagy ez csak a képeken nem látszik?

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: THX előtétfal14521

Hozzászólás Szerző: viragok »

Na mégegyszer nekifutok 🙂
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viragok 2021.03.26., pén. 18:33-kor.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: THX előtétfal14521

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

viragok írta:
2021.03.26., pén. 10:25
Tehát ha a frontoldalra akarok rakni egy 4-5 cm-es akusztikai szivacsot akkor a frontoldal ennyivel beljebb legyen mint a hangfalak és a szivacs csúcsa legyen egy vonalban vele...?
Igen.
viragok írta:
2021.03.26., pén. 10:25
100”-os 16:9-es vászon magassága kerettel együtt 140 cm. Ha 1/2 magassággal számolok akkor a 110 cm fülmagasságnál 40 cm lenne a keret alja, de igy nem fér el alatta a sub.
Miért nem teszed be a szubot is az előtétfalba?
viragok írta:
2021.03.26., pén. 10:25

Kérdésem az lenne hogy inkább a hangfalakat tegyem fel kb 120-125 cm-re és maradjon a vászon közepére pozícionálva vagy az maradjon 110 cm-en és csak a vászon kerüljön feljebb. Így ugye nem a középvonalában lesz a hangfal hanem alatt. ??

Kb 220-240 a nézési távolságom.
Előre is köszi
Nem írod, milyen sugárzóról van szó. Azt sem, mekkora a vászon kerete. Azt sem, milyen magas lesz a dobogó. Azt sem, milyen ülőgarnitúrát használsz a sorokban, tehát mennyi a sortávolság. Végül azt sem, mekkora a 2. sor nézési távolsága. Így nehéz :rolleyes:

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”