Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Moderátor: Hiccusz

Avatar
cecil
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2016.11.01., kedd 20:14
Értékelés: 120

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: cecil »



Te most komolyan itt is beszólsz??? Tudom a sufni tuning panelek stb... címszó alatt futok ... szánalmas vicc ,mégis elég jól összehoztunk már pár szobát Lacival (fapaci).Bizonyitják a mérések !!!A finom beszólásokat imádom !!!
Mennyi paraszt ember van, szánalmas!!!

itt is??? ezt nem nagyon értem...
 
Nem leszóltam a paneleid... nem tudom ebből miért következtetsz arra... annyit mondtam hogy lehet megint új ötleteket meríteni ezen eléggé designos panelcsaládból... azért azt valljuk be ha már így rám förmedtél hogy egyik design amit kínálsz se saját ötlet...
 
Amúgy meg a paraszt és szánalmas jelzőket tartsd meg másnak ha kérhetlek... lehet a FB csoportban a cimbik csípik a tróger stílusod (számomra ez nem egyenlő az általad mindig felhozott szívemen a számon stílussal) én köszönöm nem...

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Ezek baromi jól néznek ki!!! felkotheti a gatyót a vicustic designban!
 
KR meg agyalhat ezeket hogy fogja koppintani

Te most komolyan itt is beszólsz??? Tudom a sufni tuning panelek stb... címszó alatt futok ... szánalmas vicc ,mégis elég jól összehoztunk már pár szobát Lacival (fapaci).Bizonyitják a mérések !!!A finom beszólásokat imádom !!!
Mennyi paraszt ember van, szánalmas!!!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Mármint mi magyar termék? Az artnovion? http://www.artnovion.com/contactAzt diktáltam ennek a köcsögnek, "...annyira új maga a termék, hogy...", s aztán már nem is figyeltem rá, hogy elkúrta. Sorry.Természetesen Portugál.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Sehol, mivel annyira új magyar termék, hogy el sem készült. Addig is, fordulj hozzám bizalommal! Itt, privát, telefon, e-mail.
 
Mármint mi magyar termék? Az artnovion? http://www.artnovion.com/contact

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Hol lehet az árlistát megtalálni?
Sehol, mivel annyira új magyar termék, hogy el sem készült. Addig is, fordulj hozzám bizalommal! Itt, privát, telefon, e-mail.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Két dolgot állítottam. Az egyik, miszerint porózus anyaggal töltött, kárpittal bevont, többnyire 10-20-30 cm mély elnyelő panelekkel mély frekvenciás hangokat csillapítani gyakorlatilag lehetetlen. A másik, ha ezeket nagy felületen, sokat használja az ember, az negatívan befolyásolja a lecsengés időt mert túlcsillapítja a szobát. Erre válaszként azt írtad az első mondatodban, hogy ez kategorikus tévedés, miközben a következőben azt, hogy ez nem törvényszerű.Mivel nem minden "porózus anyaggal töltött, sarokba tett" basszuscsapda nyel el komoly energiákat a felső oktávokban, a szoba túlcsillapitásáról tett általános kijelentésed nem minden esetben állja meg a helyét. Ezért írtam, amit. Jövő héten ezt is át tudjuk beszélni, remélhetően kevesebb félreértéssel.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Milyen érdekes az élet... Éppen az OPAKFI akusztikai konferenciáján ülök és láss csodát, az akusztikai panelek sávszélessége az egyik előadás témája.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hol lehet az árlistát megtalálni?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Hogy ki minek hívja ezeket a paneleket, az nem befolyásolja a fizika működését. Milyen ellentmondást érzékelsz? A magas frekvenciás visszaverésért elsősorban a felület felelős, az alacsony frekvenciás elnyelésért pedig a töltőanyag és a fizikai méretek. A panelek kialakítása és működése, illetve a helyiségek hangolása e két hatás kombinálásán alapszik.Két dolgot állítottam. Az egyik, miszerint porózus anyaggal töltött, kárpittal bevont, többnyire 10-20-30 cm mély elnyelő panelekkel mély frekvenciás hangokat csillapítani gyakorlatilag lehetetlen. A másik, ha ezeket nagy felületen, sokat használja az ember, az negatívan befolyásolja a lecsengés időt mert túlcsillapítja a szobát. Erre válaszként azt írtad az első mondatodban, hogy ez kategorikus tévedés, miközben a következőben azt, hogy ez nem törvényszerű. Erre értettem. Nem jártam műszaki egyetemre, mindazonáltal az gondolom, az első megállapítást nagyon cáfolni nem lehet. A másodikban igazad lehet, amennyiben ezeket a (a köznyelv által tévesen basszus csapdának aposztrofált), valójában szimpla elnyelő eelemeket valóban csak a megfelelő mértékben, mennyiségben és felületen alkalmazzák. De ennek már szinte semmi köze a basszus csapda kérdéshez, pusztán a szoba elnyelő elemekkel való túlzott mértékű körberakásának problémájaról van szó.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Tényleg nem kötekedés miatt írok, de már megint megfoghatatlan általánosságokat írsz és lógva hagyod a témát.
 
Most mit tegyek, ha a fizika ilyen általánosságok alapján működik? Ez itt egy kereskedelmi topik, ahol a házigazda indoklására reagáltam. Nyilván nem itt fogjuk átbeszélni az akusztika minden szabályát, ez amúgy sem egy fórum feladata, hanem a tankönyveké, bár azok szerinted már idegen tollak, de az oktatás már csak így működik.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Hogy ki minek hívja ezeket a paneleket, az nem befolyásolja a fizika működését. Milyen ellentmondást érzékelsz? A magas frekvenciás visszaverésért elsősorban a felület felelős, az alacsony frekvenciás elnyelésért pedig a töltőanyag és a fizikai méretek. A panelek kialakítása és működése, illetve a helyiségek hangolása e két hatás kombinálásán alapszik.
Tényleg nem kötekedés miatt írok, de már megint megfoghatatlan általánosságokat írsz és lógva hagyod a témát. 
Fizika ide vagy oda, én jobban szeretem azt amikor van vége egy állításnak/kijelentésnek, ezért Iván írását, kerekebbnek, elfogadhatóbbnak, magyarázóbbnak, lezáróbbnak érzem/tartom. Szepi eredetileg a mélyeket szerette volna kezelni, ezért csodálkozom, hogy nem korrigáltad őt, amikor láttad, hogy körbe rakta csillapító panelekkel a szobát. Ahhoz sem kell mély fizikai ismeret, hogy valaki tudja, ha egyre több csillapító anyag jelenik meg a helyiségbe, annak növekvő teljesítmény igénye lesz ...  
A földön nagyon kevés feltaláló / géniusz van, ezért megint arra vetemedek, hogy másoktól idézzek (főleg Doki - Nemtomm! Fapaci is mások tollával/tudásával ékeskedik ...).
- Dennis Foley vezető tervező azt állítja, hogy 42m3-nél kisebb térfogatú helyiség esetében lehetetlen, 85m3 alatt bizonyos felhasználásokat leszámítva problémás, 127m3 alatt pedig jó csillapítással a jó akusztika megvalósítható. 
- Ha pl. csak porózus elnyelő anyagot szeretnénk használni, akkor a 125 Hz feletti frekvenciák esetében elég lehet a 10cm vastagság is, 10 cm légréssel. Ha ennél alacsonyabb frekvenciák okoznak gondot, akkor próbálkozzunk a 20cm-es vastagsággal és légréssel. Igazán jó eredményt kis vastagságban azonban inkább csak a membránlapos csillapítóktól várjunk.
- Az alacsony frekvenciájú hangok hullámhossza nagy, a 100Hz-es hangé pl. 3,4m, az 50Hz-é pedig természetesen ennek kétszerese, azaz 6,8m . Ezek eredményes csillapításához a hullámhossz egynegyedével egyező vastagságú csillapító kéne (jól számolom, hogy ez 1.7 méter vastag anyagot jelent? Pl. Szepi biztosan nem halmozna fel ekkora mennyiséget a szoba hátuljába, ha az 50 Hz-et szeretné csillapítani). Mérések bizonyítják, hogy 125Hz alatt a porózus elnyelő anyagok nem képesek jelentősen csillapítani a hangenergiát. Mindezek mellett az eredményes csillapításhoz a sebesség maximumokra kéne elhelyezni a porózus elnyeletőnket, ami ugye nem a falak mellett található, így már csak ezért sem célszerű az alacsony frekvenciák porózus anyagokkal történő elnyeletése.
- Sok drága professzionális stúdióban sincsen 1 méterél nagyobb sweet spot

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az első két mondatot egymásnak mond ellent. Az elsővel nem értek egyet, a másodikkal igen, de ha megnézed, pont a porózus anyaggal töltött basszus csapdáról írtam, (amelyet tévesen annak titulálnak), amelyet (sokszor) csak kárpittal vonnak be, s sarkokban, padlótól mennyezetig vagy a mennyezet és oldalfal találkozásánál szoktak elhelyezni, de akár az oldal falakra is rakják (attól függően milyen a formája) jellegéből és kialakításából eredően alkalmas arra, hogy túlcsillapítsa a szobát, hiszen egy hanghullámnak fogalma sincs, miben szabad neki elnyelődnie, s miben nem. Pláne, ha túlságosan nagy felületen alkalmazzák a szobában. A közép- és magasrekvenciás hanghullámok ugyanúgy elnyelődnek bennük, mint egy fotelben vagy párnában. Persze ez nyilvánvalóan nem törvényszerű, hiszen ha a basszus csapda kemény, reflektív felülettel is rendelkezik, azok már nem képesek áthatolni, onnan többnyire vissza fognak verődni, s mindjárt másképp alakul a lecsengése idő. De ezeket nem is porózus alapú basszus csapdáknak hívjuk.
Hogy ki minek hívja ezeket a paneleket, az nem befolyásolja a fizika működését. Milyen ellentmondást érzékelsz? A magas frekvenciás visszaverésért elsősorban a felület felelős, az alacsony frekvenciás elnyelésért pedig a töltőanyag és a fizikai méretek. A panelek kialakítása és működése, illetve a helyiségek hangolása e két hatás kombinálásán alapszik.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ez szerencsére nem így van. A magasabb frekvenciás elnyelés egy basszuscsapdánál nem törvényszerű, a felület kialakításától függ. Ráadásul nem is olyan helyekre tesszük őket, ahol számottevő elnyelés lehetséges lenne a felsőbb oktávokban. A felső tartomány túlcsillapítását sokkal inkább a nagy mennyiségben használt könnyű anyagokkal lehet elérni (pl. a falra kenhető kulimászokkal, vékony műszálas szőnyegekkel, könnyű textíliákkal, szivacsokkal).
Az első két mondatot egymásnak mond ellent. Az elsővel nem értek egyet, a másodikkal igen, de ha megnézed, pont a porózus anyaggal töltött basszus csapdáról írtam, (amelyet tévesen annak titulálnak), amelyet (sokszor) csak kárpittal vonnak be, s sarkokban, padlótól mennyezetig vagy a mennyezet és oldalfal találkozásánál szoktak elhelyezni, de akár az oldal falakra is rakják (attól függően milyen a formája) jellegéből és kialakításából eredően alkalmas arra, hogy túlcsillapítsa a szobát, hiszen egy hanghullámnak fogalma sincs, miben szabad neki elnyelődnie, s miben nem. Pláne, ha túlságosan nagy felületen alkalmazzák a szobában. A közép- és magasrekvenciás hanghullámok ugyanúgy elnyelődnek bennük, mint egy fotelben vagy párnában. Persze ez nyilvánvalóan nem törvényszerű, hiszen ha a basszus csapda kemény, reflektív felülettel is rendelkezik, azok már nem képesek áthatolni, onnan többnyire vissza fognak verődni, s mindjárt másképp alakul a lecsengése idő. De ezeket nem is porózus alapú basszus csapdáknak hívjuk.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ezek már olyan hosszú hullámok, amelyeket hagyományos elven működő (porózus anyaggal töltött, sarokba tett) basszus csapdákkal kezelni (gyakorlatilag) lehetetlen, nem beszélve arról, hogy a kőzet/üvegyapottal töltött elnyelők szélessávban működnek, tehát a felsőbb (közép és magas) frekvenciákat is sajnos benyelik, elszívva a szobából az "energiát", bedöglesztve azt, amelynek következtében az könnyen túlcsillapítottá válhat.
Ez szerencsére nem így van. A magasabb frekvenciás elnyelés egy basszuscsapdánál nem törvényszerű, a felület kialakításától függ. Ráadásul nem is olyan helyekre tesszük őket, ahol számottevő elnyelés lehetséges lenne a felsőbb oktávokban. A felső tartomány túlcsillapítását sokkal inkább a nagy mennyiségben használt könnyű anyagokkal lehet elérni (pl. a falra kenhető kulimászokkal, vékony műszálas szőnyegekkel, könnyű textíliákkal, szivacsokkal).

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Melyik ez az elem? Erről is van itt kép? Közben megtaláltam: Eiger Tuneable Bass Trap
Illetve 6dB csillapításhoz mennyit kell felrakni, mennyi a darabára?
Hogy mennyi kell, az függ a helyiség méretétől. Ki kéne mérni. Az ár mennyiség és szín függő. A demó darabunk wenge.

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: antz »



Ráadásul 3 az 1-ben. Van rajta egy kis kapcsoló, amelyet 50, 70 vagy 90Hz-re állítva bizonyos frekin (illetve körül) fejti ki áldásos hatását. Ezek ugyanis azok, amelyek a legnagyobb valószínűséggel okoznak mindenkinél, mindenhol problémát. Ezek már olyan hosszú hullámok, amelyeket hagyományos elven működő (porózus anyaggal töltött, sarokba tett) basszus csapdákkal kezelni (gyakorlatilag) lehetetlen, nem beszélve arról, hogy a kőzet/üvegyapottal töltött elnyelők szélessávban működnek, tehát a felsőbb (közép és magas) frekvenciákat is sajnos benyelik, elszívva a szobából az "energiát", bedöglesztve azt, amelynek következtében az könnyen túlcsillapítottá válhat. A hangolható (rezonátor elven működő) basszuscsapda ebből a szempontból az ideális megoldás. Nem beszélve arról, hogy nem vesz el a szobából métereket. Már a 90Hz csillapításához is majd 1 m mély elnyelő elemet kéne a szoba megfelelő pontjaira tenni, de az sem kivitelezhető, hogy egy fél méter kőzetgyapottal töltött elemet 50 cm-re a faltól helyezzünk el. A hatás ugyan kb. ugyanaz lenne de ki toláralna ekkora holttereket a szobában?) A 45 Hz-hez ráadásul a duplája kéne...
 
40-60Hz
/ 60-80Hz
/ 80-100Hz
 

Melyik ez az elem? Erről is van itt kép? Közben megtaláltam: Eiger Tuneable Bass Trap
Illetve 6dB csillapításhoz mennyit kell felrakni, mennyi a darabára?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Láttam a demo darabokat, élőben még szebbek, mint képeken. A hangolható basszuscsapdáért páran a fél veséjüket odaadnák Ráadásul 3 az 1-ben. Van rajta egy kis kapcsoló, amelyet 50, 70 vagy 90Hz-re állítva bizonyos frekin (illetve körül) fejti ki áldásos hatását. Ezek ugyanis azok, amelyek a legnagyobb valószínűséggel okoznak mindenkinél, mindenhol problémát. Ezek már olyan hosszú hullámok, amelyeket hagyományos elven működő (porózus anyaggal töltött, sarokba tett) basszus csapdákkal kezelni (gyakorlatilag) lehetetlen, nem beszélve arról, hogy a kőzet/üvegyapottal töltött elnyelők szélessávban működnek, tehát a felsőbb (közép és magas) frekvenciákat is sajnos benyelik, elszívva a szobából az "energiát", bedöglesztve azt, amelynek következtében az könnyen túlcsillapítottá válhat. A hangolható (rezonátor elven működő) basszuscsapda ebből a szempontból az ideális megoldás. Nem beszélve arról, hogy nem vesz el a szobából métereket. Már a 90Hz csillapításához is majd 1 m mély elnyelő elemet kéne a szoba megfelelő pontjaira tenni, de az sem kivitelezhető, hogy egy fél méter kőzetgyapottal töltött elemet 50 cm-re a faltól helyezzünk el. A hatás ugyan kb. ugyanaz lenne de ki toláralna ekkora holttereket a szobában?) A 45 Hz-hez ráadásul a duplája kéne... 

40-60Hz
/ 60-80Hz
/ 80-100Hz


Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Ezek baromi jól néznek ki!!!
Láttam a demo darabokat, élőben még szebbek, mint képeken. A hangolható basszuscsapdáért páran a fél veséjüket odaadnák

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ezek baromi jól néznek ki!!! felkotheti a gatyót a vicustic designban!Az Artnovion tulajdonosa a Vicoustic volt fejlesztési igazgatója. Amikor elváltak útjaik, hajszál pontosan tudta, mit és milyen irányban kell jobban csinálnia, hogy sikeresebb legyen, mint a honfitárs. Ilyen pld. a dizájn, a hatékonyság (a panelek valóban abban a frekvenciatartományban működjenek, ahol kell), a kivitelezés magasabb minősége, a színpaletta jóval nagyobb, a csomagolás és szállítás nagyságrendekkel költséghatékonyabb, a szortiment pedig jóval szélesebb.

Avatar
cecil
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2016.11.01., kedd 20:14
Értékelés: 120

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: cecil »


Ezek baromi jól néznek ki!!! felkotheti a gatyót a vicustic designban!
 
KR meg agyalhat ezeket hogy fogja koppintani

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Dedikált házimozi- és zeneszobákba, multi-funkciós helyiségekbe, nappalikba. Demó kollekció megtekinthető nálunk.






Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Artnovion. Esztétikus akusztika igényeseknek.


























Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Immersive Cinema Experience hangsugárzó katalógus letölthető innen.
http://ceratecaudio.com/wp-content/uplo ... alogue.pdf

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Kedves Házimozisták!
 
Örömünkre szolgál megosztani veletek a hírt, miszerint a CERATEC ICE (Immersive Cinema Experience) szériás hangsugárzóinak hivatalos és kizárólagos magyarországi forgalmazója a DREAMCINEMA lett.

 
A belépő, kisebb légköbméretű szobákba a 6.1, 6.2, a nagyobb, high-end mozikba pedig a 8.1 és a 8.2 LCR sugárzókat kínálják. Precíz, pontos hang reprodukcióval szólalnak meg, s szinte minden AVR-rel vagy teljesítmény erősítővel kompatibilisek. Akár fájdalomküszöbig hatoló hangnyomásra is képes egyik-másik, ugyanakkor telepíthetősége még azokban a mozikban sem jelent kihívást, ahol minden négyzetméter számít. Az akusztikailag áteresztő vászon mögött a sugárzók mindössze 19 cm-t helyet igényelnek, sőt, a legnagyobb szubládának sem kell mélyebb hely, mint 30 cm (ICE 15.2)! A könnyebb bekötés érdekében elől és hátul is van egy-egy kábelezési lehetőség. Mérsékelt ára és kiváló ár-érték aránya révén az egyik legkeresettebb mozis szettek közé tartozik a CERATEC. Fontos, hogy az EU-ban, azon belül is Lettországban gyártják őket, s 2 év garancia jár melléjük. CERATEC LCR már 150.000,- HUF + áfától elérhető! Az első szállítmány hamarosan megérkezik, úgyhogy akit érdekel, azt szívesen látjuk egy demóra.
 
LCR sugárzók
 
ICE S8.2 Reference LCR

300 Watt / 600 Watt
Impedancia:  4 Ohm
Frekvenciaátvitel: 70 – 20.000 Hz (-3 dB)
SPL: 116 dB foly. / 122 dB csúcs
Mély: 2 x 20 cm
Magas: 1 x tölcsér
Méret: 650 x 460 x 190 mm
 

 
 
 
 
 
 
 
ICE S8.1 Reference CR

150 Watt / 300 Watt
Impedancia:  8 Ohm
Frekvenciaátvitel: 70 – 20.000 Hz (-3 dB)
SPL: 109 dB folyt. / 1115 dB csúcs
Mély: 1 x 20 cm
Magas: 1 x tölcsér
Méret: 440x 460 x 190 mm

 
 
 
 
 
ICE S6.2 LCR

120Watt / 240 Watt
Impedancia:  4 Ohm
Frekvenciaátvitel: 70 – 20.000 Hz (-3 dB)
SPL: 114 dB folyt. / 120 dB csúcs
Mély: 2 x 16,5 cm
Magas: 1 x 30 mm
Méret: 600 x 400 x 165 mm

 
 
 
 
 
 
 
ICE S6.1 LCR

60 Watt / 1200 Watt
Impedancia:  8 Ohm
Frekvenciaátvitel: 70 – 20.000 Hz (-3 dB)
SPL: 110 dB folyt. / 116 dB csúcs
Mély: 1 x 16,5 cm
Magas: 1 x 30 mm
Méret: 600 x 400 x 165 mm

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Passzív mélynyomók
 
ICE 15.2P
 
1400 Watt / 2800 Watt
Impedancia:  4 Ohm
Frekvenciaátvitel: 28 – 200 Hz (-3 dB)
SPL: 128 dB folyt. / 134 dB csúcs (40 Hz)
Mély: 2 x 38,5 cm
Méret: 1000 x 1000 x 300 mm

 
 
 
 
 
ICE 12.2P
 
350 Watt / 700 Watt
Impedancia:  8 Ohm
Frekvenciaátvitel: 28 – 200 Hz (-3 dB)
SPL: 115 dB folyt. / 121 dB csúcs (50 Hz)
Mély: 2 x 30,5 cm
Méret: 1100 x 550 x 230 mm

 
 
 
 
 
 
 
ICE 12.1P
 
350 Watt / 700 Watt
Impedancia:  8 Ohm
Frekvenciaátvitel: 36 – 200 Hz (-3 dB)
SPL: 115 dB folyt. / 121 dB csúcs (50 Hz)
Mély: 1 x 30,5 cm
Méret: 800 x 550 x 230 mm

 
 
 
 
 
 
 
Dipól-Bipól Surround sugárzók
 
ICE D6.2

120 Watt / 240 Watt
Impedancia:  4 Ohm
Frekvenciaátvitel: 70 – 20.000 Hz (-3 dB)
SPL: 114 dB folyt. / 120 dB csúcs
Mély: 2 x 16,5 cm
Magas: 1 x 30 mm
Méret: 400 x 480 x 280 mm

 
 
ICE D4.2

60 Watt / 120 Watt
Impedancia:  4 Ohm
Frekvenciaátvitel: 70 – 20.000 Hz (-3 dB)
SPL: 108 dB folyt. / 114 dB csúcs
Mély: 2 x 12 cm
Magas: 1 x 30 mm
Méret: 300 x 308 x 184 mm


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Detroit Home Design Awards 2017 díjjal jutalmazott házimozi Artnovion akusztikai panelekkel
 
 
Az Artnovion panelek teljes választéka megtekinthető a DREAMCINEMA-ban!

Tel: +36305906564
web: www.dreamcinema.hu
Email: info@dreamcinema.hu
 



Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”