Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dreamcinema bemutatóház

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Halcunami várható...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »


ma megyünk mi is Ivánhoz ,kicsit zavarni   majd jól szétfüleljük, meg nézzük a cuccokat..  
Remélem bővebben kifejted majd az ott tapasztaltakat

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Fish »

ma megyünk mi is Ivánhoz ,kicsit zavarni   majd jól szétfüleljük, meg nézzük a cuccokat..  
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Szerintem nem voltál elfogult az Atmossal kapcsolatban, tényleg sokat tud hozzátenni az élményhez. Kíváncsi leszek a DTS:X-re is.
Más: a fülembe jutott, hogy egy-két ember rossz néven vette, hogy a Dreamcinema demó után Pio AVR-t szándékozom venni. Miért is?
Természetesen nem azért, mert a Dreamcinema hangrendszere nem szól kiemelkedően, hanem azért, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy az ott hallott rendszert vásároljam meg. Elvileg vehetnék ugyanolyan márkájú nagy AVR-t is, de kétszer annyiba kerül, mint amit venni fogok és - mivel kizárólag én keresem meg az árát - ez nekem fontos szempont volt. Előzőleg is írtam, hogy a jelenlegi AVR-emmel nagyon elégedett vagyok (még a Spotify hiánya okán sem cseréltem le, inkább vettem mellé egy hálózati lejátszót), kizárólag az Atmos miatt cserélek most is.
 
Meg kell mondanom, hogy "nulladik sorban" Iván személye miatt, elsősorban az Atmos miatt, másodsorban a nagy Barco miatt mentem hallgatózni, nézegelődni, nem pedig a hangrendszer típusa miatt. Sajnos, nem életszerű, hogy valaha is a Dreamcinema nagy termével összemérhető moziszobám legyen, ezért érdemben ugyanúgy nem izgat fel egy ilyen árú hangrendszer, mint pl. Jennifer Lopez sem.  
Szeretném, ha tudnátok, hogy a döntésem nem kritika arra a márkára, amely a Dreamcinemában szól, viszont lehet kritika azokra, akikben a történtek rossz gondolatok ébredtek.
 
Hadd meséljek el egy autós analógiát, hogy teljesen világos legyen: amikor megjelent a BMW X6 Coupe, volt a Hungaroringen egy nagy rendezvény, melyre meghívót kaptam. Ki lehetett próbálni egy sor nagyszerű autót, köztük az akkori új M3-at is. Ebben csak utazhattunk, nem vezethettük. Tetszett a produkció, megkívántam egy gyors autót én is. Vettem egy Subaru Impreza WRX-et, vettem rá egy gyári twin-scroll turbós tuningot, így kaptam 326 LE-t, 510 Nm-t és 4,9-es gyorsulást. Erre volt pénzem. Soha nem hallottam arról (azóta sem), hogy a rendező cégtől bárkinek rossz érzése lett volna emiatt (lehetséges, hogy ők is lenézték a kommersz japán terméket?)
Amennyiben továbbra is rossz érzése (netán titokban elvárása?) van bárkinek, privátban megadom a bankszámla számomat és kérem, hogy utalja át a 2 gyártó csúcs AVR-jei közötti árkülönbséget, ezzel azonnal jogot teremt magának arra, hogy elvárásai legyenek.
Utolsó gondolat: bízom benne, hogy senkiben nem merült fel párhuzamot vonni az általam meglehetősen elítélt gyakorlat és az én esetem között, nevezetesen, amikor valaki egy drágán üzemeltetett bemutató teremben demóztat, majd pedig egy webshopban vásárolja meg ugyanazt a terméket olcsóbban. Olvasni és az olvasottakat értelmezni tudó emberekben bizonyára nem merülhetett fel ilyesmi, nem is magyaráznám szívesen, hogy molekuláris szinten sincs hasonlóság a két dolog között. 
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Ugyanazokat a demókat (film részleteket) hallottam,  mint Te. A Házimozi-HIFI Show-n nem ütött akkorát az Atmos, ennek sok oka van (akusztika, beállítás és nagyon a széálém és elöl ültem), ezért voltam kíváncsi arra, hogy ideális körülmények között mit hallok. Nos, le voltam nyűgözve! A bemutatott demók olyanok voltak, amelyeken életszerűen felülről is jönnek hangok (pl. eső), de ez tényleg egy "másik kávéház". Igen, a nagy terem hangrendszere önmagában is nagyon ütős, de amikor Iván kapcsolgatott az 5.1 és az Atmos hangsávok között (és mi lehunyt szemmel fülelltünk), akkora orbitális különbség volt, hogy az ezen a területen abszolút járatlan feleségem is zongorázni tudta volna (Ő szó szerint is ) a különbséget.
Továbbiakban csak annyit mondanék, hogy a feleségem jóváhagyásával már be is kértem az ajánlatot egy Pio SC-LX89-re. Már 3 éve LX85-öm van, nagyon elégedett  agyok vele, ezért nem kísérletezgetek, maradok is ezen a vonalon.
Kiváncsi voltam, hogy én vagyok elfogult az ott hallott Atmos minőségével kapcsolatban, mert máshol nem fogott meg kicsit sem.Ezek szerint nem.
A kiállításon én szerencsés helzetben voltam, mert részt vehettem a show-t megelőző beállításokon is és órákig hallgathattam a demo részleteket. Oda ülve, ahová csak akarva, néha a kiállításon belőtt hangerőnél lényegesen nagyobbal. Is. Engem már ott megfogott és biztos voltam benne, hogy egyszer majd lesz hasonló itthon is.

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



Köszi a bszámolót, jó volt olvasni.
De esetleg az Atmosról írhatnál kicsit bővebben, mert a leírásodból az nem annyira derült ki, hogy mi a benyomásod róla.
Úgy is mondhatnám, hogy a Barco vetítőt jobban kivesézted, mint az Atmost, pedig utóbbi miatt mentél

 
Ugyanazokat a demókat (film részleteket) hallottam,  mint Te. A Házimozi-HIFI Show-n nem ütött akkorát az Atmos, ennek sok oka van (akusztika, beállítás és nagyon a széálém és elöl ültem), ezért voltam kíváncsi arra, hogy ideális körülmények között mit hallok. Nos, le voltam nyűgözve! A bemutatott demók olyanok voltak, amelyeken életszerűen felülről is jönnek hangok (pl. eső), de ez tényleg egy "másik kávéház". Igen, a nagy terem hangrendszere önmagában is nagyon ütős, de amikor Iván kapcsolgatott az 5.1 és az Atmos hangsávok között (és mi lehunyt szemmel fülelltünk), akkora orbitális különbség volt, hogy az ezen a területen abszolút járatlan feleségem is zongorázni tudta volna (Ő szó szerint is ) a különbséget.
Továbbiakban csak annyit mondanék, hogy a feleségem jóváhagyásával már be is kértem az ajánlatot egy Pio SC-LX89-re. Már 3 éve LX85-öm van, nagyon elégedett  agyok vele, ezért nem kísérletezgetek, maradok is ezen a vonalon.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



No, ma megnéztem-hallgattam a megújult moziszobát. Direkt elvittem a "kontroller"-t is, aki mellékállásban a feleségem. Taktikai okból vittem el, mert nem illik nagy beruházásba kezdeni az egyetértése nélkül. Hogy a csudába magyarázzam el neki a Dolby Atmos-t verbálisan és hogyan szerezzem meg az egyetértését ahhoz, hogy cseréljük le az erősítőt és vegyünk + 4 hangfalat? Nem beszélve az esetleges vászon cseréről (a vetítő csere nincs napirenden, Iván tudja és látszólag érti is, hogy miért)...
 
Nos: a nagy Barco képe méltó módon emelkedik a másik 2 szobában dolgozó vetítők kép minősége fölé, arányosan az áraik különbségével. Vesszőparipám a kép élessége, a nagy Barco ebben szinte már jó! A kontrasztra, fényerőre, színhűségre nem érdemes egyetlen szót sem vesztegetni, természetesen az összes képjavító "fícsör" kikapcsolt állapotában is kifogástalan, abszolút felső kategóriás, a feleségem szájából "sohanemláttammmégilyet", az enyémből pedig "b@sszamegdeqrvajóaképe" képe van.
A feleségekre nem jellemző, hogy hatása alá kerülnek ilyesmi demóknak, jelen esetben nekem kellett nógatnom, hogy "Mama, mennünk kellene, munkaidőben vagyok" (kedves Iván, titokban azt remélem, hogy nem a Te személyed volt az oka, mert ebben az esetben "örök harag"!
Őnagysága jól elvolt a hűtött terem fantasztikus, 3 motoros, full extrás, bőr mozi foteljában (egyből el is kezdte kérdezgetni az árát), nem akarózott abbahagynia az "Everest" nézését Atmos hanggal. Megígértem neki, hogy este megnézzük otthon, 5.1-ben. (Hahaha, az egy másik film lesz! "Abban a filmben" 2 dimenziós lesz a történet, nem is lesz olyan veszélyes a mélység és nem magasak a csúcsok sem.)
Mama már az autóból hívta legjobb barátnőjét, és megkezdte szervezni a "kétcsaládos" látogatást gyerekestül. Én már előre kuncogok magamban, mert tudom, hogy drága látogatás lesz: a gyerekeink licitálni fognak a kis kiegészítő figurákra és egyéb kütyükre, a repülőgép-kapitány barátom kiadja majd az utasítást a feleségének bizonyos eszközök beszerzésére, a feleség pedig - tekintettel arra, hogy igen jó az ízlése, fogékony a szépre és ház vásárlás előtt állnak - tesz egy ajánlatot az egész épület megvásárlására.  Szegény Iván, hol lesz az új munkahelyed?!
Ja, majd elfelejtettem: a kávé rettentően finom volt, de a tejszín - ahogy az egyébként lenni szokott - "éppen elfogyott" . Kedves Iván, ezennel ünnepélyesen megígérem, hogy legközelebb egy nagy doboz kávétejszínnel a hónom alatt érkezem!!! Iván mentségére szólva, Ő igazán vendégszerető, nem is engedett el üres kézzel: a hónom alatt egy vetítő vászon demó csomaggal távoztam...
Köszi a bszámolót, jó volt olvasni.De esetleg az Atmosról írhatnál kicsit bővebben, mert a leírásodból az nem annyira derült ki, hogy mi a benyomásod róla.
Úgy is mondhatnám, hogy a Barco vetítőt jobban kivesézted, mint az Atmost, pedig utóbbi miatt mentél

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


No, ma megnéztem-hallgattam a megújult moziszobát. Direkt elvittem a "kontroller"-t is, aki mellékállásban a feleségem. Taktikai okból vittem el, mert nem illik nagy beruházásba kezdeni az egyetértése nélkül. Hogy a csudába magyarázzam el neki a Dolby Atmos-t verbálisan és hogyan szerezzem meg az egyetértését ahhoz, hogy cseréljük le az erősítőt és vegyünk + 4 hangfalat? Nem beszélve az esetleges vászon cseréről (a vetítő csere nincs napirenden, Iván tudja és látszólag érti is, hogy miért)...
 
Nos: a nagy Barco képe méltó módon emelkedik a másik 2 szobában dolgozó vetítők kép minősége fölé, arányosan az áraik különbségével. Vesszőparipám a kép élessége, a nagy Barco ebben szinte már jó! A kontrasztra, fényerőre, színhűségre nem érdemes egyetlen szót sem vesztegetni, természetesen az összes képjavító "fícsör" kikapcsolt állapotában is kifogástalan, abszolút felső kategóriás, a feleségem szájából "sohanemláttammmégilyet", az enyémből pedig "b@sszamegdeqrvajóaképe" képe van.
A feleségekre nem jellemző, hogy hatása alá kerülnek ilyesmi demóknak, jelen esetben nekem kellett nógatnom, hogy "Mama, mennünk kellene, munkaidőben vagyok" (kedves Iván, titokban azt remélem, hogy nem a Te személyed volt az oka, mert ebben az esetben "örök harag"!
Őnagysága jól elvolt a hűtött terem fantasztikus, 3 motoros, full extrás, bőr mozi foteljában (egyből el is kezdte kérdezgetni az árát), nem akarózott abbahagynia az "Everest" nézését Atmos hanggal. Megígértem neki, hogy este megnézzük otthon, 5.1-ben. (Hahaha, az egy másik film lesz! "Abban a filmben" 2 dimenziós lesz a történet, nem is lesz olyan veszélyes a mélység és nem magasak a csúcsok sem.)
Mama már az autóból hívta legjobb barátnőjét, és megkezdte szervezni a "kétcsaládos" látogatást gyerekestül. Én már előre kuncogok magamban, mert tudom, hogy drága látogatás lesz: a gyerekeink licitálni fognak a kis kiegészítő figurákra és egyéb kütyükre, a repülőgép-kapitány barátom kiadja majd az utasítást a feleségének bizonyos eszközök beszerzésére, a feleség pedig - tekintettel arra, hogy igen jó az ízlése, fogékony a szépre és ház vásárlás előtt állnak - tesz egy ajánlatot az egész épület megvásárlására.  Szegény Iván, hol lesz az új munkahelyed?!
Ja, majd elfelejtettem: a kávé rettentően finom volt, de a tejszín - ahogy az egyébként lenni szokott - "éppen elfogyott" . Kedves Iván, ezennel ünnepélyesen megígérem, hogy legközelebb egy nagy doboz kávétejszínnel a hónom alatt érkezem!!! Iván mentségére szólva, Ő igazán vendégszerető, nem is engedett el üres kézzel: a hónom alatt egy vetítő vászon demó csomaggal távoztam...
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Kis moziszobánk megújult.
 
https://www.facebook.com/dreamcinema913 ... 2814399237
 
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Turbo »


Te is bebuktad akkor a féláras kedvezményedet. Ennyi. :-)
  (tudod, Sony 320, diszkont ár, psszt!)

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Szerintem a kiemelt részre lenne kíváncsi doki, meg minden ide betévedő olvasó. Mivel tud többet a többször annyiba fájó cucc, miért inkább arra gyűjtsön az ember?
 
Másrészt mi az, hogy nem lehet egymáshoz hasonlítani? Installált házimozi vs. installált házimozi.
Mit jelent a Te megítélésedben ezeket a rendszereket megismerve a két mozi közötti kategória különbség?
Köszi.
Részletesebb, gyorsabb, dinamikusabb, hang, koszonhetően a végfokok brutális erejének. A szub a nagyszobában 2 db 38-as zárt Paradigm, ami nagyon mélyre megy és mindezt nagyon precízen csinálja. Nekem ez sokkal jobban tetszik, mint a reflexes szubok viselkedése.Mivel tud többet? Nem egyszerű megfogalmazni. Más az érzés, minden kicsivel pontosabb, szebb, a helyén van minden.
Nehéz válaszolni, mert nálam sok sok hallgatózás után kristályosodott ki, hogy mi is az elvárásaimnak megfelelő hangzás.v
Példa erre, hogy mikor elkészült pár éve a Dreamcinema és megfüleltem a nagyszobájukat, ami a jelenlegi Atmos-os processzoron és mennyezeti sugárzókon mívül ugyanaz volt, akkor nem voltam lenyűgözve az ott hallott hangtól. Akkoriban egy belépő Proson hangfalszettel, Emo Umc-1+ Clarus végfokokkal, Clarus subbal, Dune médialejátszóval moziztam itthon. Ennek ellenére nem éreztem nagy különbséget, olyan volt a véleményem mint Gyulai Palinak .
Aztán az idő múlásával párszor megfordultam Hiccuszéknál és egyre jobban kezdett tetszeni. Vagy azt is mondhatnám, hogy egyre kevésbé tetszett az amit otthon hallottam. Valahogy a jó hang megmarad az ember fülében és olyasmit szeretne az otthonában is hallani. Aztán ahogy cserélgettem itthon a rendszert egyre jobbra, úgy kezdtem még jobban érezni, hogy mi is az amit akarok. És a nagyszoba hangzása olyasmi, amihez hasonlót itthon is akarok.
Mielőtt nekem esne bárki is, hozzáteszem, hogy nem a Dreamcinema nagyszobája az egyedüli aminek a hangzásával elégedett lennék. Egy JBL Synthesis rendszerrel sem lennék bánatos.
A vetítőkkel hasonlóan voltam régen. Évenként elmentem a Rezsősóra, megnéztem a kiállított Sim2 3chipes dlp vetítőket, nyugtáztam, hogy szép és jó, de nem sokkal jobb, mint az otthoni minőség(akkoriban egy Sanyo Z700-asom volt ). Szinte örültem, hogy majdnem ugyanazt a képet nézem itthon, töredék áron. Aztán az idő múlásával egyre kevésbé tetszett a kép és elkezdtem cserélgetni a vetítőket. Panasonic következett, elsőre elégedettség, aztán inkább homlokráncolás. Csere, jött egy JVC, a képlet ugyanaz lett. Majd szerencsésen, jóáron hozzájutottam egy olyan Sim2-höz, amit addig csak kiállításon láthattam.
Azóta eltelt pár év és tegnap is ugyanazzal az ámulattal néztem rajta a 13 óra Bengázi... című filmet, mint mikor először bekapcsoltam. Amikor nincs hiba, minden természetes, minden a helyén van érzés fog el minden film elindításakor. Így régóta együtt élve érzi meg igazán az ember, hogy amit elsőre jelentéktelen különbségnek vélt, az valójában rohadtul nem az. A hangnál is hasonlóan van, mai fejjel valószínűleg csak csóválnám a fejem, ha a 10 évvel korábbi rendszeremet kellene újra hallgatnom.
Na, de térjünk vissza a kérdéseidre.
Hogy erre érdemes gyűjteni azt mindenkinek magának kell eldöntenie. Olyan igazság nincs, hogy egy 3x annyiba kerülő rendszer, 3x jobban is szól.
Öszehasonlítva a két mozit, nem azt éreztem, hogy az egyik jó, a másik meg nem.
Annyi volt csupán, hogy a nagyszobában hallott hang után nekem kicsi hiányérzetem volt. Ennyi.

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: antz »



A nagyszoba hangzásától való elmaradáson , nem az Atmos hatássosságának kevésbé érvėnyesülését gondoltam.
Azzal nem volt probléma, ugyanúgy megvolt a kiszélesedett tér, a buborėk szerű hatás.
A szoba nem volt nagyon magas, tippelni nem szeretnék, majd Hiccusz megmondja pontosan.
A hangzás minősége, a mėlyek pontossága volt az amire gondoltam a nagyszobától való elmaradásnál.
De hát ezen nincs is mit csodálkozni, itt egy AVR volt a mindenes egy Dune forrással és a szubokhoz való végfokkal, míg a nagyszobában egy processzor, 7x 325W teljesítményű végfok+4x125W végfok a mennyezetiekhez, forrásként meg nem egy mezei médiaplayer, hanem egy Kaleidescape. Más kategória a két rendszer, nem lehet egymáshoz hasonlítani. De nem is kell, a lényeg, hogy mindkettő remekül szólt Atmos szempontjából.

 
Szerintem a kiemelt részre lenne kíváncsi doki, meg minden ide betévedő olvasó. Mivel tud többet a többször annyiba fájó cucc, miért inkább arra gyűjtsön az ember?
 
Másrészt mi az, hogy nem lehet egymáshoz hasonlítani? Installált házimozi vs. installált házimozi.
Mit jelent a Te megítélésedben ezeket a rendszereket megismerve a két mozi közötti kategória különbség?
Köszi.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Ezt kifejtenéd részletesebben?? Mi volt az, amiért elmaradt a nagyszobától?? A törökbálinti szoba belmagassága mekkora?? Ha kisebb, mint a DC szobáé, akkor ez miben nyilvánult meg?? Sztem ez az egyik legfontosabb kérdés. Legtöbbünknek nincs meg a 3 méteres belmagasság. Félő, hogy a felülről jövő hangok között lyuk keletkezik. Mondom ezt úgy, hogy még egyet sem hallottam.
 
A nagyszoba hangzásától való elmaradáson , nem az Atmos hatássosságának kevésbé érvėnyesülését gondoltam.Azzal nem volt probléma, ugyanúgy megvolt a kiszélesedett tér, a buborėk szerű hatás.
A szoba nem volt nagyon magas, tippelni nem szeretnék, majd Hiccusz megmondja pontosan.
A hangzás minősége, a mėlyek pontossága volt az amire gondoltam a nagyszobától való elmaradásnál.
De hát ezen nincs is mit csodálkozni, itt egy AVR volt a mindenes egy Dune forrással és a szubokhoz való végfokkal, míg a nagyszobában egy processzor, 7x 325W teljesítményű végfok+4x125W végfok a mennyezetiekhez, forrásként meg nem egy mezei médiaplayer, hanem egy Kaleidescape. Más kategória a két rendszer, nem lehet egymáshoz hasonlítani. De nem is kell, a lényeg, hogy mindkettő remekül szólt Atmos szempontjából.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


A mozi produkciójára visszatérve, a Dreamcinema-ban előzőleg meghallgatott részleteket vettük újra elő és azt kell mondanom, hogy ez a rendszer is kitűnően vizsgázott. A nagyszoba minőségét nem éri utol, de ha nem ahhoz hasonlítom, akkor nagyszerű hangzãst kaptam ott is. 
 
Ezt kifejtenéd részletesebben?? Mi volt az, amiért elmaradt a nagyszobától?? A törökbálinti szoba belmagassága mekkora?? Ha kisebb, mint a DC szobáé, akkor ez miben nyilvánult meg?? Sztem ez az egyik legfontosabb kérdés. Legtöbbünknek nincs meg a 3 méteres belmagasság. Félő, hogy a felülről jövő hangok között lyuk keletkezik. Mondom ezt úgy, hogy még egyet sem hallottam.  

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ó, bazz, véletlenül rányomtam a piros nyílra és nem tudom visszacsinálni! Természetesen a zöldre szerettem volna. Kérem az adminisztrátorokat, hogy módosítsák ha lehet. Köszi!
Te is bebuktad akkor a féláras kedvezményedet. Ennyi. :-)

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Turbo »



A hét elején ismét volt szerencsém egy demo erejéig belépést nyerni a hazai mozis élet fellegvárába...
 

 
Ó, bazz, véletlenül rányomtam a piros nyílra és nem tudom visszacsinálni! Természetesen a zöldre szerettem volna. Kérem az adminisztrátorokat, hogy módosítsák ha lehet. Köszi!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A hét elején ismét volt szerencsém egy demo erejéig belépést nyerni a hazai mozis élet fellegvárába.
Kicsit sziruposra sikerült, szerintem a fele sem igaz, :-))))))) de köszönjük látogatásod.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »


A hét elején ismét volt szerencsém egy demo erejéig belépést nyerni a hazai mozis élet fellegvárába.
Látogatásom célja a nagyszobájukban nemrégiben átadásra került Dolby Atmos rendszer meghallgatása volt. Ami igazából a már meglévő 7.1-es rendszer kibővítését takarja, 4db ML beépíthető hangsugárzóval a mennyezetre, hozzájuk egy 4 csatornás Anthem végfokot és természetesen az Anthem új Dolby Atmos-os processzorát.
Mivel részben hasonló az itthoni rendszerem, az ottanival, persze sajnos csak elég kis részben , ezért kiváncsi voltam, hogy mennyivel hallom másnak a 4 mennyezetivel kiegészített rendszert a sajátoménál.
Valamint arra is, hogy az Anthem új processzora a relatíve olcsó árával, mekkora visszalépést jelent a cég korábbi csúcs processzorához képest.
Zenén nem teszteltünk, lehet hogy úgy lett volna különbség, de filmeknél kicsivel sem éreztem gyengébbnek az új Avm-60 produkcióját a régi D2V3D-nél, ez pedig nagy elismerés az újnak, mivel az ára csak a harmada és ugye még az új hangformátumokat is tudja plusszban. Úgy érzem már ennek tükrében is, hogy megérte megléptem év elején ezt a számomra nem éppen olcsó váltást. De még hátra volt az Atmos képeség vizsgálata.
Tudom sokan nem fognak hinni a szavaimnak, mivel egyrészt talán nem túlzás, ha azt állítom, hogy baráti kapcsolatban vagyok Hiccusszal, másrészt évek óta az ügyfelük is, így gondolhatják, hogy elfogult vagyok irányukba. Ennek ellenére nem fogom a vélemėnyemet másként leírni, mint ahogy tėnylegesen tapasztaltam.
Kezdjük ott, hogy az én tapasztalatom az, hogy Atmos rendszer és Atmos rendszer között nagyon nagy különbségek vannak. Már többször is leírtam itt a fórumon, hogy év elején jártam 2 kereskedés Atmos rendszerét is megfülelni. Akkoriban azt írtam, hogy beszámolok ezekről bővebben is, de ez elmaradt. Az élményeim nem voltak túlságosan pozitívak, de mivel roppant kedvesek és segítőkészen álltak hozzám mindkét helyen, így inkább nem fejtettem ki részletesen a véleményemet. Az biztos, hogy ezek alapján nem éreztem sürgetést a rendszerem bővítésére.
Mivel szeretek sok tapasztalatot gyűjteni ezért más helyekre is szerettem volna bejutni Atmos-t hallani. De sem a Home Movie sem a HM Studió-nál nem jártam sikerrel, vagy időpont miatt vagy technikai problémák következtében. Ezeken a helyeken minőségibbnél-minőségibb rendszerek vannak telepítve, így jó lett volna ha a véleményem megalkotásához kaptam volna innét is segítséget, majd egyszer...
De térjünk vissza a Dreamcinema Atmos rendszeréhez, ami minden várakozásomat túlszárnyalta.
Vegyesen hallgattunk,az Atmos demo lemezről részleteket(Dolby Digital 5.1 vs. Dolbi Atmos),sima Atmos kis filmecskéket, Iglesias zenét. A legnagyobb kontrasztot természetesen az első összevetés hozott, mind a dinamika, mind a részletesség, mind a tér kiszélesedése, gömbszerűvé válása, a mélyszekció erőteljesebbé válása(de nagyon pontosan ezzel együtt) előjött az Atmos javára. Természetesen a többi is rendkívűl meggyőzően szólt.
Ezután filmek következtek, a Libabőr autós, sáskás jelenete, a John Wick temetős és film végi autós ûldözėses része, a Gravitáció több részlete. Hát nagyon hozzátettek a mennyzetiek a hatáshoz, teljesen más volt a térérzet mikor visszaváltottunk DD-re, tompábbá összeszűkűlté vált a hang. A John Wick temetői jelenetében a magyar DTS HD Master szinte csak előlről a vászonról szólt, Atmosra átváltva meg olyan ėrzés volt mintha én is ott állnék a szereplőkkel az esernyő alatt, úgy jött az eső fentről. A Gravitáció meg olyan, mintha nem is ugyanaz a film lenne ha Atmos-ra kapcsol az ember, brutális a különbség. Azėrt is emelem ki ez a két filmet, mert itthon belehallgattam ugyanezekbe a jelenetekbe szintén Atmos dekódolással csak ugye 4 mennyezeti nélkül, sima 7.1-es felállásban. Sajnos közel sem vol annyira markáns a különbség mint felsőkkel együtt, kicsivel jobb, de nem az igazi így. Szóval, ha a maximumot akarom kihozni az itthoni rendszerből, akkor előbb-utóbb elkerülhetetlen a teljes 7.1.4-es rendszer kiépítése.
A röpke 1-1.5 órás bemutató után Hiccusz felajánlotta, hogy ha van kedvem hozzá akkor megmutatja egy közelben megépült, szintén Atmos-os mozijukat. Nekem ezt nem kellett kétszer mondani, 10 perc után már ott is voltunk a törökbálinti háznál.
Itt egy egy 7.1.4 hangsugárzós Artcoustic rendszer található, 2 db mélynyomóval. A 2db surrond back hangsugárzó kivėtelével, az összes hangfal,el van tünteve, az akusztikailag áteresztő, maszkolható vászon, az oldalsó fal, illetve mennyezet mögé. Az elektronikák(Anthem 1120 AVR, Dune mėdialejátszó, Runco vetítő is külön helyen voltak elhelyezve, a moziban a vásznon és az ülő illetve fekvő( a hátsó sorban 3 fotel, az elsőben egy ágy foglalt helyet, kimondottan ebbe a szobába gyártva, szinben harmonizálva a mozis padlószőnnyeggel)alkalmatosságokon kívül csak egy Ipad volt, amivel mindent teljeskörűen lehetett vezérelni.
Az oldalfalakon hatalma mozis képek, a mennyezeten száloptikás csillagpontos égbolt fokozta az amúgy is nagyszerű mozis hangulatot. A szellőzőrendszer, klímával, igényes világítással a hab volt a tortán, a már ami a kifogástalan minőségű, igėnyes kidolgozású kivitelezését illeti a szobának.
Azt hiszem egy ilyen szuper mozit a fórumozók 100%-a örömmel a magáénak tudna.
A mozi produkciójára visszatérve, a Dreamcinema-ban előzőleg meghallgatott részleteket vettük újra elő és azt kell mondanom, hogy ez a rendszer is kitűnően vizsgázott. A nagyszoba minőségét nem éri utol, de ha nem ahhoz hasonlítom, akkor nagyszerű hangzãst kaptam ott is. Az Atmos itt is jól tette a dolgát, a Terminator Genesys és a Jupiter felemelkedése filmekből néztünk még meg pár jelenetet és ugyanazt tudom elmondani, mint a többi filmnél. Kiszėlesedett tér, sokkal jobb jelenlét ėrzet.
Nekem ezek a demok azt mutatták meg, hogy nem parasztvakítás az objektum alapú hang, hanem igenis előrelépės a régebbiekhez kėpest. Persze aki a 2.0-ra esküszik, annak ez egy hülyeség, de azoknak a 7.1 is valószínűleg az volt. Nekem kicsit sem az.
Persze felmerülnek kėrdėsek. Megėri? Ki vannak használva a felső hangsávok? Tökéletes az Atmos? Egyėrtelmű igent nem lehet mondani, de nemet sem.
Biztos, hogy nem olcsó, főleg ha nem a legegyszerűbb megoldásokat választja az ember, tuti, hogy sokkal több információt is lehetne keverni a felső sávokra, az is biztos, hogy vannak referencia minőségű Atmos keverések ês vannak gyengék is. Az viszont vitathatatlan, hogy jó dolog, a filmélmėnyt fokozza, persze az sem árt ha ehhez jó filmeket is csinál az álomgyár.
 
Köszönöm a lehetősêget, Ivánnak, nagyszerűen éreztem magam.
Bátorítok mindenkit, aki szimpatizál az Atmos-al ės aki fentartásokkal fogadja, azt is, hogy keresse fel a Dreamcinema-t, az udvarias és szakmailag hozzáértő fogadtatás garantált.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Biztos vagy benne, hogy nálunk jártatok? Mert hogy mi éjszaka nem dolgozunk. Pláne nem a hétvégén. Megmondták odaát. :-)
Hát lehet csak álmodtuk az egészet  
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Tegnap a sötétség leple alatt meglátogattuk a birodalmat. Megnéztük a Sony nagyágyúját, nyugodtan lehet szó szerint venni. Döbbenetes méretekkel rendelkezik. Illetve az Atmos-t is fülügyre vettük az új Anthem AVM60 tolmácsolásában. A projival kapcsolatban felemás érzéseim vannak. Full HD anyagnál nem smakkolt nekem valami, lehet a Dune Solo, vagy nem tudom mire vélni. Egy két Full HD anyag minősége nem győzött meg. A Solo 4K-ra való felkonvertálással láthatóan jobb lett az eredmény. A natív 4K-s anyag szuperül festett. Lehet játszanék a Solo beállításaival, illetve más forrással csak a kíváncsiság kedvéért. Színek, kontraszt, élesség rendben. Van lehetőség bőven a lézer projiban, persze remélhetőleg pár év múlva már valami ember baráti áron. Kérdés mennyire érdeke a gyártóknak egy hosszú élettartamú masina elterjedése, van-e még hová tovább képalkotás területén. Jó jó 8K, de a felbontás növelésen kívül. Atmos tekintetében bitang jól szól a cucc, már amikor van valóban, mit felülről megjeleníteni. Az 5.1 vs Atmos bemutató oltári jól szemlélteti az Atmos előnyét. Köszönjük szépen a bemutatót, nagyon jól éreztük magunkat. Aki teheti ne hagyja ki a lehetőséget, a Sony csúcs gépe nem mindennapi, az Atmos meg már csak a hab a tortán.
 
 

Biztos vagy benne, hogy nálunk jártatok? Mert hogy mi éjszaka nem dolgozunk. Pláne nem a hétvégén. Megmondták odaát. :-)

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Tegnap a sötétség leple alatt meglátogattuk a birodalmat. Megnéztük a Sony nagyágyúját, nyugodtan lehet szó szerint venni. Döbbenetes méretekkel rendelkezik. Illetve az Atmos-t is fülügyre vettük az új Anthem AVM60 tolmácsolásában. A projival kapcsolatban felemás érzéseim vannak. Full HD anyagnál nem smakkolt nekem valami, lehet a Dune Solo, vagy nem tudom mire vélni. Egy két Full HD anyag minősége nem győzött meg. A Solo 4K-ra való felkonvertálással láthatóan jobb lett az eredmény. A natív 4K-s anyag szuperül festett. Lehet játszanék a Solo beállításaival, illetve más forrással csak a kíváncsiság kedvéért. Színek, kontraszt, élesség rendben. Van lehetőség bőven a lézer projiban, persze remélhetőleg pár év múlva már valami ember baráti áron. Kérdés mennyire érdeke a gyártóknak egy hosszú élettartamú masina elterjedése, van-e még hová tovább képalkotás területén. Jó jó 8K, de a felbontás növelésen kívül. Atmos tekintetében bitang jól szól a cucc, már amikor van valóban, mit felülről megjeleníteni. Az 5.1 vs Atmos bemutató oltári jól szemlélteti az Atmos előnyét. Köszönjük szépen a bemutatót, nagyon jól éreztük magunkat. Aki teheti ne hagyja ki a lehetőséget, a Sony csúcs gépe nem mindennapi, az Atmos meg már csak a hab a tortán. 
 
 

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Elkészültünk. Mindenkit szeretettel várunk, aki kíváncsi, milyen az igazi Dolby Atmos hangzás. De azt is, akit meg baromira hidegen hagy. :-)) Nekik a bemutatkozó túra véget ér majd feltehetően az Artcoustic 5.1-es hangsugárzó rendszer + 4K Sony-val a kis mozinkban.
 
4 db Martin Logan ML66-i került be a mennyezetbe, amelyeket egy Anthem PVA 4 (4-csatornás) végfok hajt meg. Az egész rendszer agya pedig az ANTHEM jelenlegi Dolby Atmos processzora, az AVM 60.
 
AVM 60: http://www.anthemav.com/products-curren ... e=overview
Martin Logan ML66-i: http://www.martinlogan.com/installerseries/index.php
Anthem PVA 4: http://www.anthemav.com/products-curren ... e=overview
 
 
 




Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Holnap indul a nagy moziszobánk Dolby Atmos-szá történő átalakítása. 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Na szóval, kérem szépen, beállítottuk, bekalibráltuk a kis mozinkban az Artcoustic hangsugárzó rendszert az Anthem AVR-ék legújabb generációjának belépő tagjával, az MRX 520-szal. Az eredmény? Nos, Ezt tényleg hallani kell! :-)

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”