Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dreamcinema bemutatóház

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


További információk Hiccusztól kérhetőek, nekem nem tisztem a nevében nyilatkozni.
A grafikonnal, a méréssel kapcsolatban érezd magad felhatalmazva, hisz abszolút te vagy ebben kompetens. 

Avatar
kvfan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016.03.25., pén. 20:29
Értékelés: 10

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: kvfan »

Amiket írtál nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Kevés olyan lehetőség van, hogy szakember által is megmért, beállított, így jónak ítélt rendszert hallgathassak meg. Rövidesen el fogok menni és személyesen megízlelem...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Köszönöm a válaszodat. Nem gondoltam, hogy a magas sugárzó jelszintjének ilyen mértékű esése a kívánatos. Bemutatókon már sokszor tapasztaltam a szubsugárzók túlzott, már bántóan agresszív szintjét. Akkor ezek szerint ez az általad is használt ajánlásra is visszavezethető. Mondjuk ez teljes mértékben szubjektív ítélkezés a részemről. Nagyon köszönöm, hogy válaszoddal időt szakítottál rám!
Nem mondtam, hogy kívánatos, csak a jelenség okát ismertettem. A hangsugárzókat általában 1-2 m távolságból szokták mérni, ott még nem tapasztalható az itt említett energiaveszteség, de ahogy távolodunk tőle, egyre inkább megjelenik. Mi 4-5 m távolságból mértünk.
 
A szubsugárzó szintjének műszakilag indokolt emelése nem azonos a túlvezérléssel. Ettől függetlenül ez az egyik leginkább szubjektív része a házimozi rendszerek beállításának. Nagyjából olyan, mint az ételek sózása.

Avatar
kvfan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016.03.25., pén. 20:29
Értékelés: 10

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: kvfan »



Ha nem is tévedsz nagyot, kicsit tévúton jársz. Szerintem ezek a görbék kimondottan korrektek. A magas oktávokban tapasztalható energiahiány a viszonylag nagy hallgatási/mérési távolságból következik, mivel a levegő a magas frekvenciákon erősebben csillapítja a hullámokat. A szubsugárzó hangnyomását házimozi esetében nem a frontsugárzók szintjére szokás állítani, hanem annál 6-12 dB-lel magasabbra, ez a műszaki ajánlásokban, "szabványokban" is rögzítve van (az LFE csatorna felvételi jelszintje is alacsonyabb a többihez képest). Továbbá a statikus hangnyomásszint nem mutat meg mindent a közölt energiáról, főleg az ilyen viszonylag kis membránméreteknél. Ezektől függetlenül is a szubjektív elégedettség a fő szempont egy rendszer beállításánál.
 
További információk Hiccusztól kérhetőek, nekem nem tisztem a nevében nyilatkozni.

Köszönöm a válaszodat. Nem gondoltam, hogy a magas sugárzó jelszintjének ilyen mértékű esése a kívánatos. Bemutatókon már sokszor tapasztaltam a szubsugárzók túlzott, már bántóan agresszív szintjét. Akkor ezek szerint ez az általad is használt ajánlásra is visszavezethető. Mondjuk ez teljes mértékben szubjektív ítélkezés a részemről. Nagyon köszönöm, hogy válaszoddal időt szakítottál rám!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Feltételezem, hogy csak az egyiké, mivel a frontsugárzók jelentős hátrányba kerültek az általatok jónak ítélt szubsugárzó hangnyomásával szemben. Ezt számomra az is erősíti, hogy a frontsugárzó magas átvitele nagyot esik, ami a rossz mikrofon elhelyezésének szokott a következménye lenni, azaz nem pontos a két hangsugárzótól való távolsága. De az is lehet, hogy tévedek.
Ha nem is tévedsz nagyot, kicsit tévúton jársz. Szerintem ezek a görbék kimondottan korrektek. A magas oktávokban tapasztalható energiahiány a viszonylag nagy hallgatási/mérési távolságból következik, mivel a levegő a magas frekvenciákon erősebben csillapítja a hullámokat. A szubsugárzó hangnyomását házimozi esetében nem a frontsugárzók szintjére szokás állítani, hanem annál 6-12 dB-lel magasabbra, ez a műszaki ajánlásokban, "szabványokban" is rögzítve van (az LFE csatorna felvételi jelszintje is alacsonyabb a többihez képest). Továbbá a statikus hangnyomásszint nem mutat meg mindent a közölt energiáról, főleg az ilyen viszonylag kis membránméreteknél. Ezektől függetlenül is a szubjektív elégedettség a fő szempont egy rendszer beállításánál.
 
További információk Hiccusztól kérhetőek, nekem nem tisztem a nevében nyilatkozni.

Avatar
kvfan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016.03.25., pén. 20:29
Értékelés: 10

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: kvfan »


Köszönjük a megosztást! Érdekes.
Jó lenne ismerni pár további információt a grafikonhoz, hogy értelmezni lehessen.
pl. nekem nagyon hiányzik a hangsugárzók fázismenete, valamint az, hogy a frontsugárzók együttes frekvenciaválasza vagy csak az egyik oldalé lett mérve?
Feltételezem, hogy csak az egyiké, mivel a frontsugárzók jelentős hátrányba kerültek az általatok jónak ítélt szubsugárzó hangnyomásával szemben. Ezt számomra az is erősíti, hogy a frontsugárzó magas átvitele nagyot esik, ami a rossz mikrofon elhelyezésének szokott a következménye lenni, azaz nem pontos a két hangsugárzótól való távolsága. De az is lehet, hogy tévedek.
 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Iván kérésére a napokban ismét ellátogattam a DreamCinema bemutató házába és a középső moziszoba hangrendszerén végeztem néhány ellenőrző mérést, illetve feltártuk, hogy a készülékek paramétereinek változtatása miként is működik a gyakorlatban. A beállítások ellenőrzése és finomítása után ilyen átvitelt értünk el (hallgatási pontban mérve):
 

 
A zöld vonal mutatja frontsugárzó hangnyomását, a piros vonal a szubsugárzó "műszakilag ideális" átvitelét, a kék vonal pedig az általunk jónak ítélt, meghallgatás után, fülre beállított karakter.

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 235

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »


Igen, de akkor el se merem képzelni milyen lehet a felső kategóriájuk. Jobb is, hogy nem azt mutattad meg, mert akkor most még jobban fájna a fejem:)
Mert sajna olyan vagyok , ha egyszer látok egy jó képet , vagy hallok egy kíváló hangot, akkor utána az otthonira csak fanyalgok. A hanggal szerencsém van, mert sikerült itthon is elég magas szintre fejlesztenem. De a képpel ezt a barcot látva, magasra tetted a lécet:) most aztán agyalhatok, és kezdhetek kuporgatni, hogy legalább megközelítőleg hozzam ezt a szintet.
Megérte elmenni hozzátok, mert legalább meg van az etalon, amihez lehet viszonyítani:)
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Felsőkategóriás DLP, kb ennyi
A BARCO-nál csak közép.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Köszönet Ivánnak a hétfő estéért!
Tonykaval látogattunk el a DC-be. Egy órás látogatást terveztünk, de sikerült több órán át belefeledkezni a mozizásba és csak élveztük a látottakat, hallottakat! Elsőre a szobák kivitelezését és minőségét, valamint a megszámlálhatatlan filmes figurákat jegyezném meg, igazán pazar látvány! A lenti nappalis szobába aznap semmi nem volt bekötve, így csak az ezüst-szürke vásznat csodáltam meg, amire kaptam a választ is, hogy javítja a kontrasztot. Ami ebbe a világos, fehér falakkal ellátott szobába el is kel. Aztán a középső szoba következett, a sok kis apró hangszórócskából álló hangfalak látványa és a sony 320-as 4k proji fogadott. A hangról annyit, nagyon korrekt volt, ami pedig külön feltűnt annak ellenére, hogy a szoba nem rendelkezett atmos felső hangsugárzókkal, nagyon szépen fentről jöttek a hangok. A képet is kiveséztük rendesen 2d-be, 3d-be, és 4k-val is. Tisztességes produkciót nyújtott a sony, 3d-ben viszont nem éreztem annyira kiemelkedőnek, bár megjegyezném a dune solo itt a gyenge láncszem szerintem.
A nagy szobába aztán feltettük az i-re a pontot. Itt amikor a Barco vetítő elsőre egy fekete felületen egy feliratot jelenített meg, már a számat ekkor elhagyta az a jelző, hogy Azt a k....a életbe, ilyen élességet még sosem láttam! Ez a proji mennyei képet varázsol, nem kell ide 4k, suhd, meg mindenféle parasztvakításos felbontás. Ez bizony full hd-ba olyan minőséget produkál, amitől bárkinek leesik az álla. Azok a telített színek, meg mélységábrázolás, a penge élességével örökre beírta magát a retinámba:)
Aztán atmosról néhány szösszenet, john wick temetős esős jelenete nagyon direkt és hatásos, az nagyon atmosos:) de utána a gravity egyik jelenetében is hozzá hozzátesz az atmos, de nem annyira direkt mint az elöbbi eső. Transformers 4-be meg szinte nulla volt a hozzáadott értéke. Ennek ellenére azt mondom mindenki aki teheti lépje meg az atmost, mert bízni kell benne, hogy egyre jobb anyagok jönnek majd, amik ki is aknázzák a benne rejlő lehetőséget!
Még egyszer köszönöm a lehetőséget , igazi élmény volt!
MI köszönjük, hogy ellátogattál!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Ez a proji mennyei képet varázsol, nem kell ide 4k, suhd, meg mindenféle parasztvakításos felbontás. Ez bizony full hd-ba olyan minőséget produkál, amitől bárkinek leesik az álla. Azok a telített színek, meg mélységábrázolás, a penge élességével örökre beírta magát a retinámba:)
Felsőkategóriás DLP, kb ennyi

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 235

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »


Köszönet Ivánnak a hétfő estéért!
 
Tonykaval látogattunk el a DC-be. Egy órás látogatást terveztünk, de sikerült több órán át belefeledkezni a mozizásba és csak élveztük a látottakat, hallottakat! Elsőre a szobák kivitelezését és minőségét, valamint a megszámlálhatatlan filmes figurákat jegyezném meg, igazán pazar látvány! A lenti nappalis szobába aznap semmi nem volt bekötve, így csak az ezüst-szürke vásznat csodáltam meg, amire kaptam a választ is, hogy javítja a kontrasztot. Ami ebbe a világos, fehér falakkal ellátott szobába el is kel. Aztán a középső szoba következett, a sok kis apró hangszórócskából álló hangfalak látványa és a sony 320-as 4k proji fogadott. A hangról annyit, nagyon korrekt volt, ami pedig külön feltűnt annak ellenére, hogy a szoba nem rendelkezett atmos felső hangsugárzókkal, nagyon szépen fentről jöttek a hangok. A képet is kiveséztük rendesen 2d-be, 3d-be, és 4k-val is. Tisztességes produkciót nyújtott a sony, 3d-ben viszont nem éreztem annyira kiemelkedőnek, bár megjegyezném a dune solo itt a gyenge láncszem szerintem.
A nagy szobába aztán feltettük az i-re a pontot. Itt amikor a Barco vetítő elsőre egy fekete felületen egy feliratot jelenített meg, már a számat ekkor elhagyta az a jelző, hogy Azt a k....a életbe, ilyen élességet még sosem láttam! Ez a proji mennyei képet varázsol, nem kell ide 4k, suhd, meg mindenféle parasztvakításos felbontás. Ez bizony full hd-ba olyan minőséget produkál, amitől bárkinek leesik az álla. Azok a telített színek, meg mélységábrázolás, a penge élességével örökre beírta magát a retinámba:)
Aztán atmosról néhány szösszenet, john wick temetős esős jelenete nagyon direkt és hatásos, az nagyon atmosos:) de utána a gravity egyik jelenetében is hozzá hozzátesz az atmos, de nem annyira direkt mint az elöbbi eső. Transformers 4-be meg szinte nulla volt a hozzáadott értéke. Ennek ellenére azt mondom mindenki aki teheti lépje meg az atmost, mert bízni kell benne, hogy egyre jobb anyagok jönnek majd, amik ki is aknázzák a benne rejlő lehetőséget!
Még egyszer köszönöm a lehetőséget , igazi élmény volt!
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Mindennel elégedett voltam!      
 
 
Hihetetlen Nagykövet úr, elégedett vagy a végeredménnyel nem semmi. .....-
 
 
 
 
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Nekem nem kell hosszú ideig szólnia valaminek ahhoz, hogy elnyerje a tetszésemet! Csupán pár pillanat kellett hozzá, hogy azt mondjam magamban, majd kicsivel később Ivánnak is, hogy ez jó, nagyon jó, sőt kiváló!
 

Úgy látszik kezd megjavulni a füled, vagy kezded elismerni, kimondani, ha valami jó
Mindkét verzió megsüvegelendő
Ja és köszi a beszámolót

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Na, kíváncsi leszek, hogy elégedett lesz-e az állománnyal? Rosszabb esetben mehetsz a fogdára.
Mindennel elégedett voltam!     
 
 
 
Jó ideje tervben volt, hogy harmad magammal ismét meglátogatom a DC-t, de a végére csak én maradtam mert a fiatalok totál el vannak havazva.
 
Előttem már sokan dicsérték a látottakat, hallottakat, nem véletlenül, én pedig sokat már nem tudok hozzátenni. Sajnos én nem vagyok olyan szofisztikált író mint pl. Cutler, nézzétek el nekem. 
 
A középső szobával kezdtünk. Belépve a szobába a sarkokban, a vászon alatt hangszórótároló dobozokat pillantottam meg. Vicces méretű mély közepek voltak bennük felhalmozva, meglehetősen sok magas sugárzóval együtt. Bár tény, hogy kevesebb hangszórót tárolnak ezekben a dobozokban mint ebben a hangsugárzóban. A hangjuk méretükhöz képest egész tisztességes, természetesen megfelelő mélynyomóval-mélynyomókkal kiegészítve szerintem sok helyen megállják a helyüket.
Először sztereóztunk. Szerencsére akadt olyan zene amit itthon már töviről hegyire ismerek amivel többek között RED75-nek és Szepinek is demóztam már vele. 
Nem tudom mi volt az oka a konkrét műsoranyag, a lejátszó vagy az erősítő okozta, de sztereó hangzás gyakorlatilag nem volt. A zene teretlennek, a hangszerek hangja fénytelennek-dinamikátlannak hallatszottak az itthoni hangzáshoz képest. Ezt jeleztem is Hiccusznak és kértem, hogy mozizzunk inkább!
Mintha kicserélték volna a komplett rendszert!    
Moziban méretüket meg hazudtolva, egész jó összhangban szóltak a mélynyomóval! Viszont bizonyos jeleneteknél, hangerőnél a középtartomány nekem sok volt. Hiccuszal meg is beszéltem, hogy voltak olyan közép frekvencia sáv ahol nekem nem tetszett a hang. A fülemet nyomta a süvítő jellegű közép tartomány(hogy mit kapok majd ezért ...). Ami számomra igazán érdekesség volt az a rendkívül irányított hang! Én még ilyet nem tapasztaltam, hogy ülőhelyzetből kb. félig felállva a magasakból gyakorlatilag semmit nem hallottam. Vissza ülve a helyemre teljesen rendben volt a hangkép. Hehhh ... Egyébként a hátterek is ennyire irányítottan viselkedtek. Előre kellett dőlnöm, hogy a közép hangokon kívül a magasakat is halljam. Iván elmondta, hogy ezek ilyenek! Oké elfogadva, ezek ilyenek!   
 
Ki nem hagytam volna a háromdét! Tetszett amit a picuri hangszórókból hallottam, és amit a vetítőből láttam(Pacific Rim)! Kellően ütős-mozis volt a hang, kellően teres, részletes volt a kép (jó lett volna látni az Epson 2d-3D képét abban a szobában ...)! 
 
 
Átmentünk a nagyszobába.
A nagy szoba enteriőre nekem sok, viszont, ha igazán sok pénzem lenne tuti csináltatnék egy ahhoz hasonlót! Ha készen lenne áthívnám a szomszédokat, írígykedni!      Egyből levetetném velük a cipőjüket, mert azok a szőnyegek megérdemlik, hogy mezítláb járjanak rajtuk ...   
A vetített kép nagyon jó, csak sajnos látom a Rambót!    
Hang:
Nekem nem kell hosszú ideig szólnia valaminek ahhoz, hogy elnyerje a tetszésemet! Csupán pár pillanat kellett hozzá, hogy azt mondjam magamban, majd kicsivel később Ivánnak is, hogy ez jó, nagyon jó, sőt kiváló! Egyébként kíváncsi vagyok, hogy abban a térben pl. egy 5010 mire képes. 
 
Atmos.
Szepinél tett látogatásunk után döntöttünk úgy, hogy a DC-t is meg kell hallgatnunk főleg az Atmos miatt. Sajnos sok idő telt el azóta és szinte már el is felejtettem, hogyan szólt a BUBORÉK TÉR Bükkábrányban. Szerintem az ott is jó volt.   
 
Tibi írásából szemeznék egy kicsit:
"Vegyesen hallgattunk,az Atmos demo lemezről részleteket(Dolby Digital 5.1 vs. Dolbi Atmos),sima Atmos kis filmecskéket. A legnagyobb kontrasztot természetesen az első összevetés hozott, mind a dinamika, mind a részletesség, mind a tér kiszélesedése, gömbszerűvé válása, a mélyszekció erőteljesebbé válása(de nagyon pontosan ezzel együtt) előjött az Atmos javára.
 A John Wick temetői jelenetében a magyar DTS HD Master szinte csak előlről a vászonról szólt, Atmosra átváltva meg olyan ėrzés volt mintha én is ott állnék a szereplőkkel az esernyő alatt, úgy jött az eső fentről."
Én is hallottam a változásokat, de a temetői jelenetnél nekem nagyon úgy tűnt mintha művi úton lennének ezek a jelentős különbségek! Ahogy átváltottunk Atmos-ra sokkal több magas lett, mintha a HD hangverziónál be lenne kapcsolva a Cinema Re Eq.
Szerintem becsaptak bennünket, de ez legyen az én véleményem.
Teljes egyetértésben beszéltük Ivánnal, hogy ajánlatos a 7.x.4 hangsugárzó kiosztás, 5.x.2-vel az Atmos csak félkarú óriás ...
Már az első Atmos bemutató alatt megfogalmazódott bennem, hogy az oldalsó-hátsó hangsugárzókat a fül síkjára kell telepíteni! Ezt is megbeszéltük Ivánnal és örültem, hogy nem gondoltam/hallottam rosszul!
 
A hang minőség tulajdonképpen hibátlan, kivéve a Gép Gilisztás jelenetet, mert az most sem volt olyan földrengető mint azt vártam volna, de most már belátom, hogy az ilyen és a jövőben tovább már nem foglalkoztat!     
 
Iván mintha készült volna belőlem(szerintem mindenkivel ilyen)!   Úgy jöttek sorban a demó és filmrészletek, hogy azokban minden lényeges momentum benne volt a HD és az Atmos-al kapcsolatban! Nem volt egyetlen olyan másodperc amikor unatkoztam volna vagy azt éreztem volna, hogy feleslegesen kopik a rendszer! 
 
Köszönöm a vendéglátást!    
 
Aki megteheti Atmosra fel!    

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Ma bekérettem a logan-eket, paradigm-okat és anthemeket az irodámba. Megmondtam nekik, holnap jön a Vezérőrnagy ÚR ("fentrű"), úgyhogy baromira kapják össze magukat, mert vagy 143 dB-n fúrja magát holnap a hernyó, vagy izibe' mennek a kukába. 
Szvsz, az esélytelenek nyugalmával készülhetsz

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Ma bekérettem a logan-eket, paradigm-okat és anthemeket az irodámba. Megmondtam nekik, holnap jön a Vezérőrnagy ÚR ("fentrű"), úgyhogy baromira kapják össze magukat, mert vagy 143 dB-n fúrja magát holnap a hernyó, vagy izibe' mennek a kukába. 
Na, kíváncsi leszek, hogy elégedett lesz-e az állománnyal? Rosszabb esetben mehetsz a fogdára.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Ma bekérettem a logan-eket, paradigm-okat és anthemeket az irodámba. Megmondtam nekik, holnap jön a Vezérőrnagy ÚR ("fentrű"), úgyhogy baromira kapják össze magukat, mert vagy 143 dB-n fúrja magát holnap a hernyó, vagy izibe' mennek a kukába. 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A közhiedelemmel ellentétben, azok, akik csak nyitvatartási idő előtt-után tudnának eljönni, netán hétvégén, vagy ünnepnapokon, előzetesen időpontot egyeztetve mindent meg tudunk oldani, úgyhogy csak bátran! Fish-éknek lassan már rezerválni fogom a 20:00 - 00:00-ig terjedő időszakot.
Várunk továbbá mindenkit sok szeretettel, aki élőben szeretné átélni a mozi hangulatát, mielőtt saját moziépítésébe belevágna. Mindezt vásárlási kényszer nélkül.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Fish »


Ezt nem gondoltam volna
ugye ugye   mindig tanul az ember valamit 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



 ha valami fost dobunk fel akkor abból csak valami szar dolog sülhet ki..
 
 

Ezt nem gondoltam volna

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Tegnap ismét volt szerencsénk belépni a Dreamcinema szentélybe, laza 3,5-4h- t tartottuk fel Ivánt. melyet nagyon köszönünk.. kevés olyan hely van ahol ez megléphető, pláne szinte hajnalokig tartóan!  
 
Minden újdonságot volt szerencsénk megtapizni ,hallgatni és szemrevételezni..volt bőven ilyen, mert régebben voltunk náluk!
 
Sok sok új infót és tapasztalatot szereztünk ,ezért is szeretek ellátogatni hozzájuk!
Kiveséztük az középső szobát, ami nekem jobban bejön mint ez előző paradigm rendszerrel installált verzió.. nagyon érdekes az artcoustic rendszere, azok a pici apró hangszórók már-már megmosolyogtatják  az embert , de amikor megszólal azonnal elszállnak a kétségek ,hogy ide való e vagy sem.. nekem tetszik a hangja, és értem a kocepciót,miért is kell ilyesmi a piacon! sztem marha jó cucc! Persze másképpen szól mint egy testes frontsugárzó,de kiegészítve a hozzávaló mélyekkel, nagyon jó kis csapatot alkotnak! 
A sony VW320ES 4k-ja egyre jobban tetszik ,mert megfizethető ,mert nagyon jó képe van, mert brutál halk és még sorolhatnám.. nekem ez egy jó alternatíva lehetne és ami jó még benn ,hogy megléphető a dolog anyagilag is !
 
Nagyszoba: hát igen, erre nagyon kíváncsi voltam legfőképpen az atmos miatt! Kicsit úgy érzem ,hogy belefásultam már én ebbe. hogy az állandó új technika után loholjak, cserélgessek és feleslegesen pénzt költsek.. de.. az atmos miatt érdemes, legalább is amit én ott hallottam amiatt igen, a kiállításon hallottak alapján eszembe nem jutna.. szóval baromi jó ,ezen nincs mit gondolkodni ,aki anyagilag megtudja lépni annak csak azt tudom mondani ,hogy hajrá.. viszont ,azt semmiképen sem ajánlanám ,hogy csak azért ,hogy elmondhassuk hogy atmos van otthon, valami fos kis olcsó dolgokból összecsapjuk, mert annak viszont értelme = a 0-val! Hallani ,hogy igen is kell a jó minőségű cucc, és a jófajta végfok is.. kellően jönnek massziv hangok felülről, és ha valami fost dobunk fel akkor abból csak valami szar dolog sülhet ki..
 
Szóval azt mondom Atmos-ra fel emberek, de előtte ugorjanak el a dream-be egy jó demora, érdemes!

Örülök, hogy tetszettek a látottak, hallottak, ráadásul (kihasználva a kolléga 1 órás késését) ismét jót dumcsiztunk.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Fish »


Tegnap ismét volt szerencsénk belépni a Dreamcinema szentélybe, laza 3,5-4h- t tartottuk fel Ivánt. melyet nagyon köszönünk.. kevés olyan hely van ahol ez megléphető, pláne szinte hajnalokig tartóan!  
 
Minden újdonságot volt szerencsénk megtapizni ,hallgatni és szemrevételezni..volt bőven ilyen, mert régebben voltunk náluk!
 
Sok sok új infót és tapasztalatot szereztünk ,ezért is szeretek ellátogatni hozzájuk!
Kiveséztük az középső szobát, ami nekem jobban bejön mint ez előző paradigm rendszerrel installált verzió.. nagyon érdekes az artcoustic rendszere, azok a pici apró hangszórók már-már megmosolyogtatják  az embert , de amikor megszólal azonnal elszállnak a kétségek ,hogy ide való e vagy sem.. nekem tetszik a hangja, és értem a kocepciót,miért is kell ilyesmi a piacon! sztem marha jó cucc! Persze másképpen szól mint egy testes frontsugárzó,de kiegészítve a hozzávaló mélyekkel, nagyon jó kis csapatot alkotnak! 
A sony VW320ES 4k-ja egyre jobban tetszik ,mert megfizethető ,mert nagyon jó képe van, mert brutál halk és még sorolhatnám.. nekem ez egy jó alternatíva lehetne és ami jó még benn ,hogy megléphető a dolog anyagilag is !
 
Nagyszoba: hát igen, erre nagyon kíváncsi voltam legfőképpen az atmos miatt! Kicsit úgy érzem ,hogy belefásultam már én ebbe. hogy az állandó új technika után loholjak, cserélgessek és feleslegesen pénzt költsek.. de.. az atmos miatt érdemes, legalább is amit én ott hallottam amiatt igen, a kiállításon hallottak alapján eszembe nem jutna.. szóval baromi jó ,ezen nincs mit gondolkodni ,aki anyagilag megtudja lépni annak csak azt tudom mondani ,hogy hajrá.. viszont ,azt semmiképen sem ajánlanám ,hogy csak azért ,hogy elmondhassuk hogy atmos van otthon, valami fos kis olcsó dolgokból összecsapjuk, mert annak viszont értelme = a 0-val! Hallani ,hogy igen is kell a jó minőségű cucc, és a jófajta végfok is.. kellően jönnek massziv hangok felülről, és ha valami fost dobunk fel akkor abból csak valami szar dolog sülhet ki..
 
Szóval azt mondom Atmos-ra fel emberek, de előtte ugorjanak el a dream-be egy jó demora, érdemes!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



 

Halcunami várható...
 

Éjszakai horgászat van

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Halcunami várható...

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”