Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Moderátor: Hiccusz

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: lacy »


Ez a hobbi olyan mint egy feleség,minél többe kerül neked annál szebbnek látod a végeredményt. 
Tegnap elmeséltem de szvsz nem volt mindenki ott
szóval elmegy a hipermarketbe a házaspár és a férj vesz egy 6-os pakk sört.
Erre a felesége ráförmed: mit képzelsz? kiadni ezért 12 dollárt?
A pénztár felé látja a férj, hogy a kosárban van egy igen drága 80 dolláros arckrém
Megkérdezi a nejét: ez a drága krém mire kell?
Hogy szebb legyek ha rámnézel
Férj: ezt a sör 12 dollárból megoldotta volna

Avatar
csacsumicsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.12.06., szomb. 18:01
Értékelés: 30

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: csacsumicsa »


Ez a hobbi olyan mint egy feleség,minél többe kerül neked annál szebbnek látod a végeredményt. 
 

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 117

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: ensandor »


Örülök, hogy még a szkeptikusok is, ha csak erre az alkalomra is, de megpróbálták félretenni előítéleteiket, s mindent megtettek annak érdekében, hogy objektívek legyenek.
 
Az objektivitást inkább a nem szkeptikusok, a "hívők" körében kell nagyítóval keresni. Az "előítélet" pedig ugyanúgy jellemző lehet mindkét "oldal" képviselőire.
 
Nagy-nagy elismerés neked a teszt-lehetőségért, ezt nem sok kereskedő vállalta volna be.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Köszönöm mindenkinek, aki vette a fáradtságot és eljött tesztelni. Öröm számomra, hogy ilyen szép számmal voltatok jelen, bevallom, nem gondoltam volna, hogy 1 hét alatt ennyi embert lehet mozgósítani. Igyekeztem élvezetesebbé tenni azt, ami, lássuk be, eredendően rohadt unalmas. Külön köszönet gyeniko-nak és feleségének, Enikőnek, valamint BoRRo-nak a támogatásért, segítségért! Örülök, hogy még a szkeptikusok is, ha csak erre az alkalomra is, de megpróbálták félretenni előítéleteiket, s mindent megtettek annak érdekében, hogy objektívek legyenek. Kihangsúlyoztuk, arra vagyunk kíváncsiak, ha van hallható/látható különbség kábel, kábel és "nem kábel" között, valamint HDD vs. lemezlejátszás között, azt (és annak mértékét) vesse mindenki igenis papírra! Megtettétek, az eredményt pedig láthatjátok.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Quetz »



A baj az, illetve nem baj hanem a jelenség
az ember látni AKARJA a difit.

 
Az Oblivion képminőség tesztnél én is nagyon próbálkoztam meglátni a különbséget, adtam is pontokat erre, arra. Ha emlékezetem nem csak, pont az első, referencia jelenet során volt egy kis átviteli hiba, amin többen felhördültünk, hogy mi volt ez. 
A zenei részeknél nem igazán hallottam különbséget, és fel is adtam, hogy mindenáron megpróbáljak találni valamit. A tesztelői kedvem a Bublé koncertfelvételen tért vissza, amikor is képhibát véltem felfedezni. Olyan volt mintha egy kisebb téglalap alakú tartományban kimaradt volna egy frame, azaz nem frissült volna a kép többi részével együtt. Megvoltam győződve arról, hogy a Bluray lejátszó hibáját látom... tévedtem.
 
Mégegyszer köszönöm a lehetőséget, hogy jelen lehettem, én kiválóan szórakoztam.
 
UI: Nem bírtam ki, itthon be kellett raknom az Avengers-es jelenetet, hogy meghallgassam, hogy szól. Hát, az akusztikával még lesz dolgom, mert a basszus valahogy gurgulázik ahhoz képest amit a teszt során hallottam. 
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: lacy »



nézegetem a grafikonokat és jókat mosolygok ,azt hiszem eléggé egyértelmű ,még az extrem fetisiszta kábel és koron hívők sem tudtak beletrafálni a dolgokba.. sőt vicces ,hogy egymás után 2-3x jött ugyanaz és teljesen eltérő választ adtak...  olyan kár ,hogy nem hozott valaki 500e -es vagy 1 mill kábelt is  de sztem. így is kimondható az ,amit jó páran sejtetni próbáltunk...
 
van értelme a minőségi kábelnek,hdmi esetén is( mégpedig az ,hogy gond nélkül fog működni ,de szebb szinek, meg nagyobb kontraszt az nem lesz  ),, de az extreme árazásúaknak nem igazán,sőt egyáltalán nincs, és valljuk be kidobott pénz valóban.. elhangzott az is ,hogy a 250e ft os hdmi környezet az valakinek nem egyenlő a minőséggel, de ugyanezt  végig bakizta volna ő is 1milliós kábellel is ,szóval sztem cáfoltuk ..
 
korong vs (lemez rip) hdd-s lejátszás.. szintén ,voltak akik semmi difit nem láttak, és voltak a szerencsét próbálok akik vagy bele de inkább mellé..szóval itt is ki lehet jelenteni ,hogy nincs értelme ezen sem lovagolni...

A baj az, illetve nem baj hanem a jelenség
az ember látni AKARJA a difit.
főleg, ha tudja, hogy lesz.
Igazából az lett volna talán még egy fokkal jobb teszt, ha nem deklarálja hicccusz hogy -első két etap - lesz csere mindenképpen
ebben az esetben ugye mindenki várta a változást, LÁTNI AKARTA  aztán persze saccoltak is bele jót - rosszat
Ha nem lett volna kerek de perec kijelentve, hogy mindenképpen új kábel (nemkábel) lesz akkor sokkal reálisabban lehetett volna, na meg kétségekkel gyötrődve nézni a képet, mert ugye cseppet sem biztos, hogy lesz csere
Igazából most már úgy vélem jobb lett volna úgy végigvinni, hogy a 9 megtekintésből lehetett volna 7 ugyanaz, és csak 1-1 másféle és lehet akkor vagy jobban rá lehetett volna érezni a különbségekre vagy nem persze ha nincs
de talán még izgalmasabb lett volna a teszt is meg a végeredmény is 
 
Hasonló volt kisebb elővezetésben és létszámban a HFK teszt anno ahol is Gandakf ezt írta utána:
 

 
A lényeg az, hogy több
szöri összehasonlítás során igen igyekeztem különbséget hallani, de csak
két esetben véltem különbséget felfedezni. Egyik esetben Lacy galád módon, a két meghallgatás
között nem csinált semmit, de ezt pont eltrafáltam. A másik esetben a zajos régi felvétel
en
hallottam különbséget, a sima bekötés javára.


Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Fish »


nézegetem a grafikonokat és jókat mosolygok ,azt hiszem eléggé egyértelmű ,még az extrem fetisiszta kábel és koron hívők sem tudtak beletrafálni a dolgokba.. sőt vicces ,hogy egymás után 2-3x jött ugyanaz és teljesen eltérő választ adtak...  olyan kár ,hogy nem hozott valaki 500e -es vagy 1 mill kábelt is  de sztem. így is kimondható az ,amit jó páran sejtetni próbáltunk...
 
van értelme a minőségi kábelnek,hdmi esetén is( mégpedig az ,hogy gond nélkül fog működni ,de szebb szinek, meg nagyobb kontraszt az nem lesz  ),, de az extreme árazásúaknak nem igazán,sőt egyáltalán nincs, és valljuk be kidobott pénz valóban.. elhangzott az is ,hogy a 250e ft os hdmi környezet az valakinek nem egyenlő a minőséggel, de ugyanezt  végig bakizta volna ő is 1milliós kábellel is ,szóval sztem cáfoltuk ..
 
korong vs (lemez rip) hdd-s lejátszás.. szintén ,voltak akik semmi difit nem láttak, és voltak a szerencsét próbálok akik vagy bele de inkább mellé..szóval itt is ki lehet jelenteni ,hogy nincs értelme ezen sem lovagolni...
 
 
 
 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Mit változtatott volna a tréfa?
Na pont ez az.. 

Avatar
terminátor76
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2008.11.07., pén. 19:47
Értékelés: 43

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: terminátor76 »

Meg a fül is.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Fish »

én az elejétől a végéig 50-et szórtam mindenre kivétel nélkül.. nekem lényegi difi sehol sem volt.. ,láttam itt 80 meg 100-as értéket is, és azt is hogy ugyanakkor meg 50re hozta ugyanazt a kábelt, vagy éppen a wifi-t.. szóval csalóka ez .. sokan már annyira szeretnék hallani vagy látni a változást ,hogy el is hiszik!  az agy tud ám furcsa dolgokat művelni velünk!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Fish »



on ha alapvetően az volt a benyomásom előben tök "normális" figura vagy :)
 

persze .hogy az ,csak otthon morgós medvévé változik
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Igen én is, de valahogy a helyszínen az ember másként működik. Megmondom őszintén bennem volt az is, hogy milyen gáz már mindenhova 50-et vésni. Úgyhogy kapaszkodtam valami megfoghatóba, és nyomtam egy 60-at, és visszagondolva éjszaka rá is jöttem, hogy nem láttam konkretumot. Talán. De a lényeg így is látszik, hogy teljes összevisszaság, néhány véletlen találattal.Kicsit én is cikinek éreztem, hogy látni semmi különbséget nem sikerült, hallani is csak hangyaf...nyiakat, amiről nem is tudtam eldönteni, hogy hallom igazából vagy csak be akarom magyarázni, hogy hallom. Egy idő után már nem éreztem gáznak, hogy sorban repkedtek az 50-esek. Talán hangnál szerencsésebb lett volna 2.0-ás zenével összevetni, ott lehet érzékeltem volna kúlönbséget, de aztán lehet ott se.  
Az Epson tényleg egy jó kis vetítő. Egész természetes színekkel, brutál nagy fényerővel. Zárkóznak a DLP-hez nem kicsit!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szerintem sokkal fontosabb az, hogy hányan érzékeltek komolyabb képjavulást egy olcsó megoldás esetén (akár úgy is, hogy később már nem okozta ezt az adott kábel). Ez azt jelenti, hogy nem kell a drága kábelbe vetett hit, hogy megéljék az élményt, elég annak a reménye is.
No ez már pszichológia, ami persze egyáltalán nem elhanyagolható a HiFi-hez és a házimozihoz hasonló szubjektív hobbik terén. Ezért is értelmetlen mindig műszerek után kiáltani, mert aki valamit jobbnak akar megélni, annak sikerülni is fog (lásd márkahűség) és az ellenkezője is igaz (lásd ellenszenv). Egy nagy összegű, de elfuserált vásárlás eredményét néha csak hónapok után ismerjük be, vagy akár soha sem. Nekem is van ide köthető élményem a DreamCinemával kapcsolatban. Mikor nem nagyon akaródzott projectort cserélnem, alig vettem észre különbséget az Ivánéknál látott kép és az otthoni között, aztán mikor pár napra hazavihettem a kérdéses vetítőt, egyértelmű lett a váltás szükségessége. Persze ez már az idegen helyen lefolytatott tesztek létjogosultságát is képbe hozza, de nem akarom tovább csavargatni a történetet.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Egy másféle ábrázolás talán jobban megmutatná ezt. Ha előre kellett volna tippelnem, én jóval nagyobb arányra mondtam volna azokat, akik nem fognak semmilyen különbséget érzékelni.
 
Szerintem sokkal fontosabb az, hogy hányan érzékeltek komolyabb képjavulást egy olcsó megoldás esetén (akár úgy is, hogy később már nem okozta ezt az adott kábel). Ez azt jelenti, hogy nem kell a drága kábelbe vetett hit, hogy megéljék az élményt, elég annak a reménye is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ez sajnos csalóka, mivel a sorok kitakarják egymást. Azt mondhatom, hogy a tesztelők majd fele következetesen semmilyen változást nem tapasztalt, de ők sajnos egyetlen vízszintes vonalban láthatóak.
Egy másféle ábrázolás talán jobban megmutatná ezt. Ha előre kellett volna tippelnem, én jóval nagyobb arányra mondtam volna azokat, akik nem fognak semmilyen különbséget érzékelni.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


A közölt grafikonokban alig érzékelhető tendencia, viszont a legtöbb vonal fel/le ugrál, tehát kevés tesztelő tagadta magabiztosan a különbségeket.
 
Ez sajnos csalóka, mivel a sorok kitakarják egymást. Azt mondhatom, hogy a tesztelők majd fele következetesen semmilyen változást nem tapasztalt, de ők sajnos egyetlen vízszintes vonalban láthatóak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Valamilyen szinten vita szülte a tesztet. Látható a teljes káosz. De köszi a kábel leírását. Tehát viszi a 4K/HDR/60-at! Akkor van rajta kifinomult anyaghasználat, rezgéscsillapítás, jó árnyékolás ahogy kell, és ahogy írta fapaci. És aránylag emészthető az ára.
Sajnos szép kígyóbőr már nem jár hozzá, úgyhogy óvatosan a beruházással.

Pedig biztos lehetsz benne, hogy a komolyabb kábelek ebben térnek el az egyszerűbbektől, mivel technológiában máson nem lehet változtatni. Ez még nem vonzza magával törvényszerűen a magasabb árat (ez inkább a Te fóbiád), de ilyesmit szerencsémre nem is állítottam (különben biztosan idecitáltad volna azt is), ráadásul nálam a 2.0 HDMI kábel pont annyiba kerül, mint a régebbi 1.x verziók (bocs a személyes vonatkozás miatt!). Más digitális kábeleknél is előfordul, hogy egy címkéje szerint alacsonyabb kategóriás példány teljesíti néha a magasabb elvárásokat, de ha ezt nem teszi meg minden esetben, hivatalosan nem írhatják rá a nagyobb számot. Aki erről bővebben szeretne tájékozódni, javaslom, beszélgessen a Kácsa Audio szakembereivel, nekik elég jó műszaki érveik vannak a témában és rendelkeznek HDMI testerrel is.
 
Mindig lesz, aki a bitperfect átvitelt fogja érvként használni, de a HiFi-ben ez már megbukott egy ideje, mikor beláttuk, hogy a bithelyes lejátszást biztosító lejátszó eszközök nagyon nem egyforma produkciót adnak. A több fázisú hibajavítás pedig ugye jellemzően csak akkor előny, ha jut rá idő, ez pedig a realtime adatfolyam kijátszásnál nem jellemző. Aztán hogy a kábeleken nem csak hasznos jelek szaladgálnak, hanem továbbítják pl. a készülékek saját elektromos zaját is, már ide sem merem keverni, mert még tovább tekerednek Iván grafikonjai.
 
Jó látni, mennyire komolyan vettétek a témát az összejövetelen, még régi motorosok is felbukkantak, de az eredményeket és a beszámolókat látva a vita folytatódni fog, már ha valakinek még van kedve ezen rugózni. Ahogy előre sejthető volt, a szkeptikus szkeptikus marad (még ha most látott/hallott is eltéréseket), a különbségeket érzékelő kolléga pedig nem fogja megtagadni a saját élményeit (még ha most meg is bukott a vakteszten). A közölt grafikonokban alig érzékelhető tendencia, viszont a legtöbb vonal fel/le ugrál, tehát kevés tesztelő tagadta magabiztosan a különbségeket. Ez persze semmilyen vitát nem dönt el, de a történés tanulságaként talán kihangsúlyozható.

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Én is nagyon örülök, hogy jól sikerült a teszt és ilyen sokan eljöttetek!
Még egyszer elnézéseteket kérjük, hogy 8 órakor el kellett jönnünk, ezt Ivánnak már napokkal korábban jeleztük. A kislányunk még kicsi, a mai történelem témazáró dolgozat pedig "nagy" volt, ezért kellett a kiscsajt  még este is tréningelni rá...
Annak külön örülök, hogy készültek fényképek is, illetve, hogy a feleségem is ott volt és további realitást szerzett a szép és költséges hobbinkkal kapcsolatban.  
A grafikonokat majd este elemezgetem, de már első látásra is sokatmondó!
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
cecil
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2016.11.01., kedd 20:14
Értékelés: 120

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: cecil »


a tegnap este margójára:
 
KÖSZI IVÁN - DREMACINEMA!!! A szervezést / vendéglátást / profi lebonyolítást / belefejtetett időt - fáradtságot!
 
A "teszt" végeredményétől és mindenki által magában (vagy nem) levont tanulságoktól függetlenül nagyon jó kis este volt már ezért érdemes volt elmenni!
 
Igen a teszt kicsit a végére fárasztó volt de hát ennyi baj legyen, jól elszórakoztattuk azért magunkat közben úgy gondolom.
 
 
ui.: külön vártam fehérlacival a személyes találkozást... ... én valamit nem értek... (nem sértődj meg pozitiv kritikának szánom) hogy tudsz ennyi baromságot összehordani oly sokszor itt a fórumon ha alapvetően az volt a benyomásom előben tök "normális" figura vagy :)
 
 
 
-

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Én HDMI kábelcsere nélküli tesztel jól megtréfáltalak volna benneteket. 3x10 jelenet, ugyanazon kábellel. Persze csak titkon. Lehet most írni sem tudnék.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Pár gondolatot leírnék a tesztről.
Egy igazán komoly teszt esetében, hetekig trenírozni kellett volna magunkat. Volt 50 egység amiben eltérhettünk lefelé és felfelé is. Páran azt állították, hogy semmilyen változást nem tapasztaltak mégis látok kitérést a grafikonon.
A trenírozás egyik tárgya lett volna az egységek korrekt megállapítása, felismerése. Én hallani véltem eltéréseket, de igazából nem tudtam megállapítani, hogy az ami hallok az reálisan mekkora is valójában.
A Police koncert esetében a kiinduló (belépő) kábelhez képest a második kábelnél növekedett a tér, a csilingelések jobban szétváltak-artikuláltabbak lettek a dob mintha dinamikusabban szólna.
Hasonló változást hallottam a Bosszúállók esetében is. Dinamikusabb, valamivel több mélyet, teresebb hangokat hallottam. A kis rakéta hallhatóbban csapódott be a páncélos gilisztába, a pisztoly tárcserét és a lábak alatti kavics csikorgást jobban hallottam a második kábelnél. Teszt lapom szerint (számomra teljesen meglepő) mindezt a belépő kábelnél tapasztaltam.     
A Mad Max-nál majdnem végig eltaláltam, hogy mikor ment lemezről(ez a kiindulási pont volt), majd hdd-ről. A jobb hátsó szekció mellett és a jobb oldali szub előtt ültem. Amikor indult az autós jelenet azonnal hallottam a térbeli, részletbeli és dinamikai eltérést. A különbségek hallhatóak voltak, de nem voltak jelentősek. Ezért lett volna jó tudnom, hogy amit hallok az az 50-es skálán valójában mennyi lehet. 
Látom a diagramokból, hogy volt aki jelentősen nagy értéket jelölt meg eltérésként. Ez három dolgot feltételez. Vagy ennyivel jobb a füle mint nekem, vagy nincs tisztában az egységekkel, vagy szándékosan írt ekkora eltérést, hogy a későbbi értékelést befolyásolhassa. Én 10 egységnél nagyobb eltérést nem mertem megjelölni, ami így is túl volt értékelve.
Mivel a pontos jelöléseim nem közelítenek még a 80%-hoz sem, a tapasztalt eltérések nem jelentősek, ezért én biztosan nem vennék drága hdmi kábelt. Ha működik akkor láthatóan-hallhatóan jól működik, ha nem működik akkor pl. mint tegnap, nincs kép. 
 
Talán Lacy kartárs fogalmazta meg nemrégen, hogy a nagy baj annál aki pl. a kábelek eltérését hallgatja és nem a filmet nézi. Cutlerrel egyetértek amikor azt írja, hogy a jelentősebb hang eltérést a komponens csere okoz és nem a hdmi kábelek cserélgetése.  
 
Kár, hogy nem voltak mérő műszerek, ami kimutathatták volna, hogy a kiinduló helyzethez képest, százalékosan mekkorák voltak (ha voltak) az eltérések ... 
 
Hopp-hopp Borro is erre járt ... 

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


A szerkesztő megjegyzése

 

Nem tisztem verdiktet hirdetni, de kialakult a saját véleményem. Az eredmények összesítése szerintem az előre várható -technikailag is indokolt- eredményt hozta. A HDMI képátvitel fejlett hibajavítással rendelkezik, így az összeköttetés minősége -egy bizonyos határig- nincs hatással a kép minőségére. A legdurvább esetben -amikor a Noname kábeleket még egy wireless oda/vissza átalakítással is megzavartuk- sem kaptunk észlelhető változást. Az egyik Noname HDMI kábel az enyém volt, 2.700Ft-ért vettem a Tescoban még évekkel ezelőtt és amúgy napi használatban tökéletesen viszi a 4K/60p/HDR jelet.

 

A HDMI hangátvitel nehezebb dió, itt semmilyen hibajavítás nincsen és bizony a zenei diagramokon fel is lehet fedezni bizonyos mintákat, amelyek ezt támaszthatják alá. Nem perdöntő, de jelzésértékű lehet. A film hanganyagán ugyanez nem látszik, de ott nehezebb is tetten érni a különbségeket.

 

A Blu-ray vs HDD is a papírformát hozta. A Blu-ray lemezen adatfájlként vannak rögzítve a filmek (szemben a CD-vel), ennek másolása szintén az igen fejlett hibajavításnak köszönhetően bitpontos.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Blu-ray vs HDD vakteszt - kép - Michael Buble (sajnos a fórum csak ekkora képméretet enged feltölteni, a teljes méretű képek letölthetőek innen.)
 

 
Blu-ray vs HDD vakteszt - hang - Michael Buble
 

 
Blu-ray vs HDD vakteszt - kép - Mad Max
 

 
Blu-ray vs HDD vakteszt - hang - Mad Max
 

 

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: cisco »


Sajnálom, hogy nem tudtam menni! Legközelebb majd megyek én is...
 
Kösz a tesztet! Tanulságos volt!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Fish »

lehet rondán írtam?   én egy vízszintes vonal kellene ,hogy legyek, minden változatban.. mindenhova 50-et véstem:-) néhol úgy látom mintha lennék 50 felett is   lehet Tamival összekevertem magam, hasonló zöld csíkot kapott mint én !!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”