A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 806

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.01.19., szomb. 11:56

Egy új cukrászda a XIII. kerületben, a Dráva utcában: Trombitás. Állítólag a legendás Daubner cukrászai alapították, amikor eladták a céget. A színvonal tényleg hasonló... szuper.

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 116

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2018.11.29., csüt. 09:08

Miskolc, Palacsinta ház: www.creppy.hu

Nagyon ajánlom, minden étel palacsintába csomagolva, a desszertek is isteniek! :smile32:

MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 252

Hozzászólás Szerző: MGMART » 2018.11.21., szer. 16:33

Én bajai vagyok és családnevemet tekintve Matula.Úgyhogy hülyeségeket ne írjatok :D

Lemmy9
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1713

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2018.11.20., kedd 13:21

Én apai hatásra, a paszírozottat eszem laposmetélttel, (nem gyufatésztával) kenyérrel, hogy üssön. :D
Szerintem.
És kijelentem, hogy recece!

Vasti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 148

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2018.11.18., vas. 23:01

A halászlékészítés sokféleképpen lehet az igazi ;-)

Eléggé elvetemült horgász - vadász családból származok, ilyen ételeken nőttem fel.

A halászlét mifelénk szigorúan apróhalból készítik, meg a nagyok fejéből-farkából. Bele nagyra vágott vöröshagyma, zöldpaprika, só, bors, és lehet főzni. Amikor már van némi (hal)zsír a víz tetején, akkor arra kell szórni az őrölt paprikát, és nem kell keverni: hagyni kell, hogy a zsírban oldódjon (a paprika vízben nem oldódik)
Ha megfőtt, na akkor kell átpasszírozni a kis halacskákat, meg a hagymát. Mehet bele a lébe a halszelet (ponty, harcsa) , és esetleg paradicsom (hogy egyben maradjon a hal) , aztán lehet készre főzni.

De gyerekkoromban minden nyáron Tolnában, Fadd-Domboriban nyaraltunk: ott eléggé máshogy készül a halászlé, és máshogy is eszik (a nagy halat megfőzik a halászlében, semmi passzírozás, ha jól emlékszem, aztán a levet megeszik belefőzött házi metélt tésztával, utána meg elcsipegetik a főtt halat) , de az is nagyon jó tud lenni.

Szóval a lényeg: friss legyen a hal (az igazán jó halászlé egyik titka, hogy a hal a vízből menjen a bográcsba pár órán belül) , és ügyesen legyen elkészítve, mert az egyszerű ételeket mindig nehezebb jól elkészíteni, mint a 30 összetevőből, 40 fajta fűszerrel készülőket... Aztán hogy az milyen fajta halászlé, az már majdnem mindegy.

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 370

Hozzászólás Szerző: nor » 2018.11.15., csüt. 16:43

Kíváncsian várom a passzírozott halászlé és a bajai halászlé hívők csörtéjét :)
CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1016

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2018.11.14., szer. 21:15

Éttermekben egyébként sok helyen olyan mértékben hígítják fel a paszírozott alaplevet,hogy az ugyan halászlé ízű marad,de lényegében csak a vízért fizetünk.1.5-2 kg halból pl 4-5 liter olyan sűrűségű alaplé nyerhető,amiben szinte megáll a kanál.A halászlé teltsége mérhető úgy is,hogy a tányérban felkevert halászléből merítünk egy kanállal,és abból a levet lecsurgatva megnézzük hogy mi maradt benne.Ha szinte semmi,akkor átvertek,ha egyharmad részben maradt a kanálban paszírozott hal is,akkor kb jó.
Készíthető halászlé paszírozás nélkül is,úgy mindent beledobálva,de az igazán tartalmas halászlé paszírozott alapból készül.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1016

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2018.11.14., szer. 20:43

A jó halászléhez kell alapból ponty,ez nélkülözhetetlen.Lehet még mellé más halat is tenni,de a lényeg a pontyban lakozik.Ez kerül paszírozásra a többi alaplében főtt kellékkel együtt,és ha sikerül fűszerezéssel a megfelelő ízvilágot összehozni,akkor ezt az alaplevet újra forraljuk süllő,harcsa,vagy mindkettő filézett szeleteivel addig,még azok fel nem jönnek a felszínre,és kész.A hal mindenképpen friss legyen,mert ugyan fagyaszva is jó,de csak viszonylag kis ideig,max 1-2 hónapig marad mellékízmentes.
Tehát olyan nincs hogy harcsahalászlé,vagy is lehet olyan is,csak az úgy nem jó halászlé.

hocus-pocus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 255

Hozzászólás Szerző: hocus-pocus » 2018.11.14., szer. 19:20

Kedves Fórumtársak!

Budapest-Belvárosban általában horror árakkal találkozunk a különböző éttermekben. Én szolid árfekvésű és jó konyhájú éttermet ajánlok Neketek. MATULA étterem az V. ker. Nagy Ignác utcában, a Szent Itsván körúttól kb. három-négy háztömbre. Hétköznap ebéd időben menüzés folyik. Természetesen a menün kívül, étlapról is lehet választani. A menü a belváros legjobb ár/értékét nyújtja. Több levesből, több második ételből lehet választani úgy 1000 Ft. körüli áron (990, vagy 1090). Talán a két desszertből való választás 200 Ft. 3 dl. szörp, vagy kóla 200 Ft. 12 előtt még lehet asztalt találni 12-13 között sorba kell állni. Esténként és hétvégén étlapról lehet választani. Pl. egy kitűnő harcsa halászlé 900 Ft. A főételek árai is megfizethetőek. Az interneten is remek értékeléseket kapnak. Asztalt is lehet foglalni, még a menükre is! A kiszolgálás gyors és kedves. Ha arra jártok érdemes kipróbálni!

"Holdra bámulj, vakablak."

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1590

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2018.11.05., hétf. 13:40

cables írta:
2018.11.05., hétf. 13:27
huszti-zsolt írta:
2018.11.05., hétf. 12:45

Ellenben hol is van a lőrinci piacon az a jó kis pecsenyéző..? :)
Havanna Heti Vásár, szombat reggel és nem pecsenyéző, hanem "Open Air" sütőde egy hentes kocsi mellett.

Havanna heti vásár.jpg
Köszi!
(Én meg vadul kerestem a Lőrinci Piacon, a Szarvasnál... :D )

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2018.11.05., hétf. 13:27

huszti-zsolt írta:
2018.11.05., hétf. 12:45

Havanna Heti Vásár, szombat reggel és nem pecsenyéző, hanem "Open Air" sütőde egy hentes kocsi mellett.
Havanna heti vásár.jpg
Havanna heti vásár.jpg (87.14 KiB) Megtekintve 911 alkalommal

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2018.11.05., hétf. 12:45

cables írta:
2018.11.05., hétf. 07:39
huszti-zsolt írta:
2018.11.04., vas. 16:00
...egy rántott szelet (nem Bécsi, nem borjú, hanem sertés!) köret nélkül egy uborkasalátával 4 ezer forint...
Itt a Nótafa étlap, mi pont eszerint ettünk és fizettünk most okt.31-én. Erdélyi fatányérost ettünk, a 3500 Ft-ért járt hozzá nagyon OK krumpli köret. Ketten a felét tudtuk megenni a szuper tarjákat, a hátszineket elcsomagoltattuk másnap felmelegítve is izletes finom volt. Volt hozzá hatalmas sült Kolozsvári szalonna, életemben ilyen finom és pont jóra sütött szalonnát nem ettem.
Ok, hagyjuk mert biztosan velem van a gond, meg egyébként is túlrágott csont, ráadásul "De gustibus...". :D

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2018.11.05., hétf. 07:39

huszti-zsolt írta:
...egy rántott szelet (nem Bécsi, nem borjú, hanem sertés!) köret nélkül egy uborkasalátával 4 ezer forint...
Itt a Nótafa étlap, mi pont eszerint ettünk és fizettünk most okt.31-én. Erdélyi fatányérost ettünk, a 3500 Ft-ért járt hozzá nagyon OK krumpli köret. Ketten a felét tudtuk megenni a szuper tarjákat, a hátszineket elcsomagoltattuk másnap felmelegítve is izletes finom volt. Volt hozzá hatalmas sült Kolozsvári szalonna, életemben ilyen finom és pont jóra sütött szalonnát nem ettem.
Notafa.jpg
Notafa.jpg (57.71 KiB) Megtekintve 942 alkalommal

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 542

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2018.11.04., vas. 17:46

huszti-zsolt írta:
Mint írtam, hosszú éveken át nagy kedvenc volt a Nótafa. És negatív élményeimet sem egy betérés után írtam, az elmúlt egy évben legalább ötször voltunk ott, részben azért is mert nem volt eddig jobb ötletem. És tulajdonképpen most sem a konyhával van gondom, az úgy általában olyan mint régen. Viszont az, hogy egy rántott szelet (nem Bécsi, nem borjú, hanem sertés!) köret nélkül egy uborkasalátával 4 ezer forint, hogy 1 liter limonádé 2 ezer forint, azért arra nem mondanám, hogy nagyon rendben van, amikor a Buja Disznókban egy 30 dkg-os rántott szelet bécsi krumplisalátával 2200 forint. :/
Egyébként ha már Buja Disznók, azaz Bíró Lajos. Augusztus végén voltunk a Vendéglő a KisBíróhoz-ban, Budán. Hárman ettünk egy-egy 3 fogásos "menüt" (külön összeválogatott és nem extra ajánlat ételsort) ketten boroztak, én csak limonádéztam. Az étel abszolút top volt, az italok nagyszerűek, a környezet csodás, a pincér kifogástalanul beszélt angolul, az egész egy élmény volt. És a végén a számla kereken 20 ezer forint volt. Múlt hétfőn a Nótafában egyetlen főfogás, kizárólag üdítők és a végén egy kávéért szólt a számla 15 ezer forintról, szintén 3 főre. Ehhez azt hiszem kár kommentet fűzni.
Akkor nagyot változott mióta ( kb 4-5 éve ) ott jártam, akkor még voltam elégedvele mindennel. Akkor nagyot fordult a világ azóta. :rolleyes:

"Az igazi barát szemből támad."

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2018.11.04., vas. 16:00

Mint írtam, hosszú éveken át nagy kedvenc volt a Nótafa. És negatív élményeimet sem egy betérés után írtam, az elmúlt egy évben legalább ötször voltunk ott, részben azért is mert nem volt eddig jobb ötletem. És tulajdonképpen most sem a konyhával van gondom, az úgy általában olyan mint régen. Viszont az, hogy egy rántott szelet (nem Bécsi, nem borjú, hanem sertés!) köret nélkül egy uborkasalátával 4 ezer forint, hogy 1 liter limonádé 2 ezer forint, azért arra nem mondanám, hogy nagyon rendben van, amikor a Buja Disznókban egy 30 dkg-os rántott szelet bécsi krumplisalátával 2200 forint. :/
Egyébként ha már Buja Disznók, azaz Bíró Lajos. Augusztus végén voltunk a Vendéglő a KisBíróhoz-ban, Budán. Hárman ettünk egy-egy 3 fogásos "menüt" (külön összeválogatott és nem extra ajánlat ételsort) ketten boroztak, én csak limonádéztam. Az étel abszolút top volt, az italok nagyszerűek, a környezet csodás, a pincér kifogástalanul beszélt angolul, az egész egy élmény volt. És a végén a számla kereken 20 ezer forint volt. Múlt hétfőn a Nótafában egyetlen főfogás, kizárólag üdítők és a végén egy kávéért szólt a számla 15 ezer forintról, szintén 3 főre. Ehhez azt hiszem kár kommentet fűzni.

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2018.11.04., vas. 10:53

Bocs, hogy rágom a csontot, de ha már H. Zsolt szóbahozta az árat... Nekem van az a rémtörténetem a Rosenstein étteremből a 8700 Ft-os " amíg elkészül az étel hozok valami kis rágcsánivalót" előkajával. Hát a Nótafában ennyiért ketten komplett ebédet ettünk desszert, kávé, az Erdélyi fatányéros felét meg elvittük. És minden jó volt.

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 542

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2018.11.04., vas. 10:32

huszti-zsolt írta:
2018.11.01., csüt. 20:25
cables írta:
2018.10.27., szomb. 22:43
Én egy valamivel közelebbi éttermet ajánlanék. Nótafa vendéglő Kispest. A nagy adag és a baromi finom étel ritkán fordul elő együtt, itt viszont igen. Kiszolgálás ugyancsak 5*. Viszont érdemes helyet foglalni.
Nagy kedvenc... volt. Már tavaly a liba-napokon nagyon lenyúlás szagú volt a dolog, de idén nyáron már "viccessé" váltak az árak! :/ És a "számlázási" szokásaik is "érdekesek". (Nem véletlen a sok idézőjel.) Szóval csak óvatosan mostanában a Nótafával.

Érdekes jó pár évvel ezelőtt jártunk ott többször is és semmifajta gondom nem volt se a kajával ( minden kaja tökéletesen volt elkészítve) se a felszolgálással, sőt az egyik pincér már ott van a nyitás óta ami igencsak meglepő volt számomra.
Majd ha mégis beülök oda leíróm a tapasztalatomat de idáig :D :D :D

"Az igazi barát szemből támad."

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2018.11.04., vas. 09:40

huszti-zsolt írta:
2018.11.01., csüt. 20:25

idén nyáron már "viccessé" váltak az árak! :/ És a "számlázási" szokásaik is "érdekesek". (Nem véletlen a sok idézőjel.) Szóval csak óvatosan mostanában a Nótafával.
Én megalkuvó lettem, ha jó a kaja - és mi nagyon jót ettünk - akkor nemigen nézem nagyítóval az összeget. Egyébként neves éttermekben jóval drágábban ettünk sokkal rosszabb kajákat. 8 e két főre nem sok manapság.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cables 2018.11.04., vas. 09:40-kor.

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2018.11.01., csüt. 20:25

cables írta:
2018.10.27., szomb. 22:43
Én egy valamivel közelebbi éttermet ajánlanék. Nótafa vendéglő Kispest. A nagy adag és a baromi finom étel ritkán fordul elő együtt, itt viszont igen. Kiszolgálás ugyancsak 5*. Viszont érdemes helyet foglalni.
Nagy kedvenc... volt. Már tavaly a liba-napokon nagyon lenyúlás szagú volt a dolog, de idén nyáron már "viccessé" váltak az árak! :/ És a "számlázási" szokásaik is "érdekesek". (Nem véletlen a sok idézőjel.) Szóval csak óvatosan mostanában a Nótafával.

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2018.10.27., szomb. 22:43

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 644

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2018.10.22., hétf. 14:35

Krakkó, Smakolyki Étterem. Nem csak nekem, Al Di Meolának is bejött.
Egyszerű, de nagyon ízletes kaják, szinte menü áron. A menü is remek, pedig semmi különös: répás karfiolleves petrezselyemmel, gombás göngyölt csirkemell kapros főtt burgonyával és vegyesvágottal. Az almáslepény meg milyen legyen már, Lengyelországban? :tutiok:
Krakow.jpg
Krakow.jpg (141.4 KiB) Megtekintve 1176 alkalommal
Audio-PC by zozoweb/Oppo DV 980H - Breeze Audio ES9028Pro (Bursonized) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Lenovo Ideapad 510 - Centrance Mini-M8 - Hifiman HE-400i/Sennheiser HD250 Linear II ||| - Wyred4Sound - freeba

AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 320

Hozzászólás Szerző: AAttila » 2018.10.06., szomb. 14:58

Kedden újra benézek :D

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 205

Hozzászólás Szerző: kasumi » 2018.10.06., szomb. 09:34

AAttila írta:
2018.10.02., kedd 20:38

Tehát ha valaki Budapesten jár (Buda), akkor a 11. főút és a Csillaghegyi HÉV megálló között félúton a Mátyás király út közepén keresse a PITYPANG nevű helyet. Klassz ételek, finom kávé, bio bolt, mindehhez kedves kiszolgálás!

Köszi a mai ebédet :smile32:
A Pitypang tényleg jó! Tegnap ott ettem.
Ráadásul a kiszolgáló srác még a hifis témákban is otthon van. 😀

Újratervezés

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 116

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2018.10.03., szer. 12:00

nekem legutoljára a Hangár Bistro tetszett HHH-en.

https://hangarbistro.hu/

kint ültünk a teraszon, szép idő volt, a kiszolgálás gyors és figyelmes, még a kutyának is hoztak vizet egy tálba :)
óriási negatívum számomra, hogy nem lehet kártyával fizetni, ezt nem értem, a forgalom biztosan kiadná...

AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 320

Hozzászólás Szerző: AAttila » 2018.10.02., kedd 20:43

Ja és ha azt gondolná valaki, hogy Buda és Bio, akkor biztosan drága, akkor téved. Teljesen baráti az ár, az adag pedig bőséges. Még egyszer köszi :smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”