Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: geza123 »

Rendszeres visszatérőként tegnap itt jártunk:
http://www.dombifogado.hu/
Az étel minősége szenzációs volt, pedig próbára tettük a konyhát rendesen: rendeltünk kétféle előétel, háromféle levest, háromféle főételt és háromféle desszertet. A desszertek kivételével minden kimagasló volt, a desszertek csak simán jók (a brownie-t egy kicsit kiszárították, de bőven jó volt még).

Az étterem elhelyezkedése is idillikus, jólesik a környékben egyet sétálni az étkezés után.
Talán amit még megjegyeznék, hogy másoknak is feltűnt a nyújtott szolgáltatás minősége, mert folyamatosan nagyon sokan vannak, jó előre érdemes foglalni.
Szerencsére a nagy forgalomemelkedés nem hozott magával gyengébb minőséget, mint sajnos sok más esetben.
Feltétlenül ajánlom annak, aki a környéken jár.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: venomer »

Helyek, ahol nem Rádió1 szintű zaj szól, hanem zene. Országszerte. Ki hol járt már?

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

Vasti írta:
2019.07.27., szomb. 20:48
Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 19:01
Magyarországon is nyugodtan betérhetsz, legfeljebb ha félsz, nézd meg, mit írnak a helyről a googlemaps-en, ha lehúzós a hely, tuti, hogy észreveszed. Az extraprofit fogalmat én - bocs, de - nem tudom értelmezni. Ez az én hibám.
Hú, hányszor volt már az értékelések miatti étteremválasztás csalódás... Ne is olyan régen öten ültünk be egy helyre Szigligeten, 4,6-os az "értékelése" a helynek. Ötfélét rendeltünk. Ha jól emlékszem négyen voltunk szomorúak.

Extra profit: nem nehéz kitalálni ;-)
Amikor az elsődleges cél a profit, annyira, hogy az extra profit miatt (több maradjon) bármin spórolnak (alapanyagok, a hely tisztasága, berendezés, stb.) Ilyenkor ülsz egy szutykos étteremben, megeszed csorba tányérból a gyanús kaját, aztán a WC-t inkább ki is hagyod.
Na ha ilyen helyre tévedtél, ott az extra (normális, egészséges feletti) profit a cél, ami mindig valaminek a rovására megy.
Az általam említett (és ahogy elnézem vitaindító is lett) dunaföldvári hely sem rossz osztályzatú, csak épp jelenleg katasztrófa közeli állapotban van a tapasztalatunk alapján.
Szándékosan kezdtem úgy, hogy a címmel ellentétben olyan helyről írok, ahova a jelenlegi állapota alapján feltételekkel javaslom a betérést.
Vinkler Úr!
Az általad javasolt új topik valóban alkalmas lehet arra, hogy általában véve is kibeszéljünk ilyen tapasztalatokat, mert az utóbbi napok írásai tök jók szerintem, tanulságosak!
Esetleg lehetne olyan is, hogy "hová nem fogok visszamenni"... :rolleyes:

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem szeretném a témát ebbe az irányba vinni. :ohnoohnoohno:
Amennyiben ígény van rá, nyitok egy gasztro csevegőt...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 19:01
..Az extraprofit fogalmat én - bocs, de - nem tudom értelmezni. Ez az én hibám....
szerintem tudod Te is, csak lehet a szohasznalatom nem korrekt/szokatlan/közgazdasagilag helytelen Ez az en hibam ...

amikor ugy erezzük, nyilvanvalo (kinek melyik esetben mennyire), hogy a "tisztes" hasznon tul van az ár.
nehany pelda:
- egyik penzvaltonal lattam (nem Mo.-on): veteli es eladasi arfolyam epp 2szeres szorzoju volt. ez nalam extraprofit (nyilvan ez egy brutalis dolog, de kisebben is ismerjük: egyik penzvaltonal X a veteli es eladasi kézti klönbseg, masiknal meg fele
- autok "extrainak" ára, szerintem szinte mindenki latott mar olat, amit en "extraprofit" szoval jellemzek, lehet közgazdasagilag nem korrektül hasznalva.
- hifi teren: amikor egyik ceg bedobozolt egy kommersz cuccot, es sokszoros árért arusitja

es a Te peldad a masik alforumbol (Teslo 3 kapcsan irtad), amit nem ez "extraprofit" szoval jellemeztel, közgazdasagilag valoszinü erösen pongyola ezen szo ilyen hasznalata, de ertjük, tudjuk:
Aszpirin írta:
2019.02.28., csüt. 22:02
...20 és fél millió a legolcsóbb hármasért? Plusz több mint félmillió egy normálisabb színért, ha nem halottaskocsi-színt akarsz? Félmillió szállítási költség? bocs.gif
...
az arcátlan(nak tünö), velhetöen a hirtelen, gyorsan meggazdagodas szandekaval kepezett ár.
(szemben vele: a tisztes haszon, ami nekem/szerintem teljesen rendben van)

öszinten: nekem ilyen kapcsan nagyob a bizalmam A-ban, mint Hu-ban, hogy erre kisebb az esely. a kultura, a sok év miatt

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 306
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 19:01
Magyarországon is nyugodtan betérhetsz, legfeljebb ha félsz, nézd meg, mit írnak a helyről a googlemaps-en, ha lehúzós a hely, tuti, hogy észreveszed. Az extraprofit fogalmat én - bocs, de - nem tudom értelmezni. Ez az én hibám.
Hú, hányszor volt már az értékelések miatti étteremválasztás csalódás... Ne is olyan régen öten ültünk be egy helyre Szigligeten, 4,6-os az "értékelése" a helynek. Ötfélét rendeltünk. Ha jól emlékszem négyen voltunk szomorúak.

Extra profit: nem nehéz kitalálni ;-)
Amikor az elsődleges cél a profit, annyira, hogy az extra profit miatt (több maradjon) bármin spórolnak (alapanyagok, a hely tisztasága, berendezés, stb.) Ilyenkor ülsz egy szutykos étteremben, megeszed csorba tányérból a gyanús kaját, aztán a WC-t inkább ki is hagyod.
Na ha ilyen helyre tévedtél, ott az extra (normális, egészséges feletti) profit a cél, ami mindig valaminek a rovására megy.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2019.07.27., szomb. 17:10
Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 12:50
...De az, hogy itthon a hasonlóan jó vendéglátás nagyon ritka, azt kérlek ne állítsátok,...
csak a nyelvtani alak miatt, nem komoly, en nem veszem/vettem magamra: többes szamot irtal, akkor kik azok ? ;)

en mondjuk Mo.-on nem is keresem az ilyen helyeket, A-ban sem keresem, de ott "rászorulok", hogy hegyi tura utan betérjek valahova. ...és ha betérek az esetek igen döntö részében rendben levö szamomra (!!! izles es elvaras mindenkinek mas) az ar es szolgaltatas viszonya.
Mo.-on nem erzem ezt igy, de nincs igazan tapasztalatom az utobbi evekben, mert "félek" kiprobalni.
nem tudom mennyire megalapozott, de Mo.-on inkabb van "extraprofitra" hajtanak érzetem.

siman lehet, hogy ez nem általanos - nem csak az "extraprofit" a gyors meggazdagodasra hajtasra hanem egyeni izlesre vonatkoztatva is - az en igeny- es elvarasszintemhez (ár/minöseg/mennyiseg/hangulat) igy érzem, mas elvarasszinthez siman lehet egy Hütte tragikus, sok magyar hely meg szuper. ...ahova en be sem mennék, ha fizetnek sem !
Én greenbio hozzászólására reagáltam először, de a többesszámot Te állítottad be :)
Magyarországon is nyugodtan betérhetsz, legfeljebb ha félsz, nézd meg, mit írnak a helyről a googlemaps-en, ha lehúzós a hely, tuti, hogy észreveszed. Az extraprofit fogalmat én - bocs, de - nem tudom értelmezni. Ez az én hibám.

Ausztriában én is mászkáltam a hegyekben eleget, és ismerem a hütte-felhozatalt, ami szinte mindenhol ugyanaz - de azért akadnak/akadtak gyöngyszemek is. Egy rossz szót nem írtam az osztrák vendéglátásról, csak a magyart védtem az igaztalan és igazságtalan összehasonlítástól, mindezt úgy, hogy SEMMILYEN érdekeltségem nincs a vendéglátóiparban. Ja, azért tedd a szívedre a kezed: egy kiadós mászás után betérsz egy hüttébe, ahol meleg kaja van - nagyjábol mindegy, hogy mi az, eszméletlen jól fog esni, ez a természet ereje ☺︎
Ha még gyors is a hüttében a kiszolgálás - és általában az - akkor komolyan elhiszed, hogy akkor állnak neki ott kiklopfolni, panírozni a húst? Ugyanúgy bedobják a sütőbe a fagyasztott félkész panírozott husikát.

Egyébkként nem szorosan ehhez, csak megjegyezném: elég érdekes a hütték fenntartása Ausztriában, 99%-uk az ÖAV tulajdonában van, amely a tgasági díjakból és az éjszakázások árából tartja fenn (én is tag vagyok, lehet, hogy Te is) a konyhabiznisz viszont teljesen a hüttenwirt-nek megy, aki cserében családostól a menedékház teljeskörű működtetéséért felel. Az egyesületi tagsági bevétel pedig óriási Ausztriában, ebből tartják karban a túraösvényeket és a menedékházakat (hüttéket).
Ezt csak érdekességként írtam le, mielőtt valaki azt hinné, hogy itt valami egyszerű kis családi vállalkozás a hüttefenntartás, hát nem, egy komplex rendszer része, amine Ausztriában nagy hagyománya van. De ez azt hiszem közismert. A rendszer egész jól működik, és rengeteg magyar tagja is van az egyesületnek.

Ha viszont igazán jó hüttekosztot akarsz látni/kóstolni, akkor irány a Dolomitok (Dél-Tirol, Olaszország), ahol olyan összkomfortos hütték vannak 3000m körüli magasságban, és olyan háromfogásos hegymászómenüket szolgálnak fel, hogy csak nézel... Csak éppen az sem olcsó, bár elfogadják az ÖAV-tagkártyát ott is, és kapsz rá némi kedvezményt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Leírom még egyszer, mert úgy látom nem ment át, vagy nem olvastátok el, nem tudom...
Az ételek minőségére gondoltam, nem a szmokingos környezetre. Konkrétan van parti strandbüfé, ahol fecskések között állsz sorba a megrendelt ételedre, de megéri rá várni. Nem csak fine dining van itthon, csak tájékozódni kell.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vasti írta:
2019.07.27., szomb. 14:17
Vinkler írta:
2019.07.27., szomb. 13:15
A Balaton környéke, pedig végképp elkényeztet. Annyi 5+*-os hely van, hogy reggelig sorolhatnám! ;peace;
...már csak az öltözködése miatt sem
Meg tipikusan azért az öttagú család nem ott vacsorázik, már csak az árak miatt sem ;-)
Az igazi az, amikor a csillagtalan kis valamiben eszik az ember olcsón jót, és ha rövid gatyában, túracipőben meg átizzadt pólóban tér be, akkor sem nézik ki ;-)
igy érzem én is.

már a "szemelyzet" viselkedese is nekem egy "egyszerü Hütteben" (es nem egy menö apre ski helyen !!!) sokkal kellemesebb, mint egy "átlagos" pincer egy "menö" helyen"

de mint irtam: mások az elvarasok, igenyek. A-ban sem mennek egy "menö" helyre, elönyben reszesitem az egyszerüt. nem csak kajaban, evöhelyen.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 12:50
...De az, hogy itthon a hasonlóan jó vendéglátás nagyon ritka, azt kérlek ne állítsátok,...
csak a nyelvtani alak miatt, nem komoly, en nem veszem/vettem magamra: többes szamot irtal, akkor kik azok ? ;)

en mondjuk Mo.-on nem is keresem az ilyen helyeket, A-ban sem keresem, de ott "rászorulok", hogy hegyi tura utan betérjek valahova. ...és ha betérek az esetek igen döntö részében rendben levö szamomra (!!! izles es elvaras mindenkinek mas) az ar es szolgaltatas viszonya.
Mo.-on nem erzem ezt igy, de nincs igazan tapasztalatom az utobbi evekben, mert "félek" kiprobalni.
nem tudom mennyire megalapozott, de Mo.-on inkabb van "extraprofitra" hajtanak érzetem.

siman lehet, hogy ez nem általanos - nem csak az "extraprofit" a gyors meggazdagodasra hajtasra hanem egyeni izlesre vonatkoztatva is - az en igeny- es elvarasszintemhez (ár/minöseg/mennyiseg/hangulat) igy érzem, mas elvarasszinthez siman lehet egy Hütte tragikus, sok magyar hely meg szuper. ...ahova en be sem mennék, ha fizetnek sem !

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 12:50
De az, hogy itthon a hasonlóan jó vendéglátás nagyon ritka, azt kérlek ne állítsátok, mert nettó hazugság, és igazságtalan is. Szerintem :D
Épp egy hét Ausztria/Tirol nyaralásból jövünk haza (még 360km) és az a téma, hogy de jó lesz este a magyar étterem :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vasti írta:
2019.07.27., szomb. 14:13
Te ezt írtad:
Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 12:50
De az, hogy itthon a hasonlóan jó vendéglátás nagyon ritka, azt kérlek ne állítsátok, mert nettó hazugság, és igazságtalan is.
Mert én ezt írtam: "Természetesen vannak otthon is jó éttermek"

Khm... ;-)
Ja, mert magadra vetted (vajon miért?), pedig azoknak szántam, akik pl. greenbio alábbi megjegyzésével értenek egyet (olvass vissza, pontosan idézek):
egyszóval olyan minőségű szolgáltatás MINDENHOL, amit itthon nagyon ritka...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vasti írta:
2019.07.27., szomb. 14:17
Vinkler írta:
2019.07.27., szomb. 13:15
A Balaton környéke, pedig végképp elkényeztet. Annyi 5+*-os hely van, hogy reggelig sorolhatnám! ;peace;
Csak miután az ember felmászott valahová nézelődni (pl. egy kisebb hegyre ;-) , meg mászkált erre-arra, nem igazán 5+*-os étterembe szokott betérni, már csak az öltözködése miatt sem

Meg tipikusan azért az öttagú család nem ott vacsorázik, már csak az árak miatt sem ;-)

Az igazi az, amikor a csillagtalan kis valamiben eszik az ember olcsón jót, és ha rövid gatyában, túracipőben meg átizzadt pólóban tér be, akkor sem nézik ki ;-)
Én az ételre gondoltam, nem a hely nívójára. Van köztük nem egy, ami egy parti pléhbódé. Csak utána kell olvasni picit. ;) És tényleg érdemes!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 306
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Vinkler írta:
2019.07.27., szomb. 13:15
A Balaton környéke, pedig végképp elkényeztet. Annyi 5+*-os hely van, hogy reggelig sorolhatnám! ;peace;
Csak miután az ember felmászott valahová nézelődni (pl. egy kisebb hegyre ;-) , meg mászkált erre-arra, nem igazán 5+*-os étterembe szokott betérni, már csak az öltözködése miatt sem

Meg tipikusan azért az öttagú család nem ott vacsorázik, már csak az árak miatt sem ;-)

Az igazi az, amikor a csillagtalan kis valamiben eszik az ember olcsón jót, és ha rövid gatyában, túracipőben meg átizzadt pólóban tér be, akkor sem nézik ki ;-)

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 306
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Te ezt írtad:
Aszpirin írta:
2019.07.27., szomb. 12:50
De az, hogy itthon a hasonlóan jó vendéglátás nagyon ritka, azt kérlek ne állítsátok, mert nettó hazugság, és igazságtalan is.
Mert én ezt írtam: "Természetesen vannak otthon is jó éttermek"

Khm... ;-)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A Balaton környéke, pedig végképp elkényeztet. Annyi 5+*-os hely van, hogy reggelig sorolhatnám! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Itt nincsenek mindenre érvényes tények, csak egyéni tapasztalatok. Amit Te tapasztaltál, az számodra esetleg tény, amit meg én, azz meg számomra az. Ha én mást tapasztaltam, attól még van jogom Neked ellentmondani, de ezért írom oda, hogy "szerintem".
Ti, aki kint laktok, dicsőítsétek csak az osztrák vendéglátást, van alapja. Én is szeretem Ausztriát, szeretek ott lenni, családias kis helyen enni (akár hüttében is, amelyeket tipikusan mindenfelé egy család kezel, bár nem az övék, hanem az ÖAV-é, én is sorolhatnék jó párat, olyant is nem egyet, ahol ez a család azért alkalmaz még külföldieket a konyhán, ami rendben is van).
De az, hogy itthon a hasonlóan jó vendéglátás nagyon ritka, azt kérlek ne állítsátok, mert nettó hazugság, és igazságtalan is. Szerintem :D
Részemről ez volt a témában az utolsó hozzászólás, mert az álláspontunk úgysem fog közeledni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 306
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Ja, a következő étterem, ahová otthon elmegyünk (nem rántott husit enni ;-) , az Keszthelyen a Los Amigos. Állítólag jó.

De addig egy hét nyaralás, és - ismét nem rántott hús, hanem tengeri vackok ezerrel ;-)

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 306
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

avl2, ez az: más a "voltam már Ausztriában" , és más az, amikor valaki élt is itt, és kicsit jobban belelát, megszokta, esetleg be is illeszkedett valamennyire.

Ja, persze itt sem minden jobb, nincs kolbászból a kerítés (mert sokszor nincs is ;-)
Van, aki kijön, és utálja őket, mindent az otthonihoz hasonlítgat, annak egy szenvedés és állandó feszültség az élet.
Aztán van, aki felfogja, hogy ő jött ide, és ez az ország ilyen, ezek az emberek ilyenek (ez nem csak Ausztriára igaz, hanem minden esetben, ha az ember idegenbe téved - és az osztrákok azért eléggé olyanok, mint magyarok) , a jó oldalát nézi a dolgoknak, a szép tájakat (tudom, otthon is vannak, de azt már megszokta az ember ;-) , az egyszerű hagyományos élteleket, hogy népviseletben vonulnak az utcán a legkisebb ünnepen, vagy a misére akár, emellett meg szerintem barátságosak, kedvesek (tudnak lenni, ha akarnak valakivel ;-)

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 306
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Aszpirin, az olyan helyek, ahol általában enni szoktunk, eléggé családi vállalkozások. Pl. apuka a konyhában, anyuka felszolgál, sőt a legutóbb itt a városunkban anyuka beszélgetett a barátnőjével, apuka meg felszolgált és főzött ;-)

Ezeknek a kicsi, hagyományos, nem nagy forgalmú éttermek a stabil vendégkörrel (napi menü, plusz akik ezen kívül betérnek) ilyen konstrukcióban (az épület talán már a szülőké, vagy nagyszülőké volt, és csak a kettejük megélhetését kell kitermelni) nem nagyon van mitől félniük.

Náluk konkrétan egy fél oldal az étlap, meg még egy fél oldal a konyhafőnök ajánlata - na jó, mellé még a leves, meg a saláta ;-)

(A napi menü egy külön téma, fel sem hozom: nálunk most már 1200-1300 forint egy adag kb. semmi, itt igaz, hogy 7-8€, de a gusztusos vegyes mindenféle saláta, amivel egy leveses tányért púposra raknak, már magában elég lenne ebédre. És akkor még vegyük hozzá, hogy itt a 7-8€ kevesebb, mint otthon az 1200-1300 forint.)

A fogalmas helyeken lévő, pörgős, mindent áruló ;-) éttermek persze mások, tényleg sok a külföldi személyzet, főleg a magyar. Vegyes a kép: vannak nagyon kedvesek, és van, amelyiket hallom, hogy magyarul szidja magában a vendéget, hogyrohaggyámetteszemét, ő meg hallja, hogy magyarul beszélünk, de csak németül szól hozzánk... Általában a kis étterem osztrák pincérje állati kedves, és a pörgős hely pincérje kevésbé :-( Talán ezért is szeretem a kis helyeket.

Ja, kevesebbel beérik a kelet-európai dolgozók: milyen téren? Ez már nagyon nem ide tartozik, de itt kollektív szerződés van, kvázi bértábla szakmánként, az a kiindulási alap akár helyi ősosztrák, akár hottentotta a jelentkező, aztán lehet ettől (felfelé) eltérni, a képességek, szimpátia, lehetőségek alapján. Én is pont annyiért végzem ugyanazt a melót, mint az osztrák kollégák, mert az nem úgy van ám, hogy ő nyugati, 2200 nettó, én meg keletről jöttem, nekem elég lesz 1300 is ;-)

A mekkora tó, mennyi látogató dologhoz inkább nem is fűzök semmit - túl sok volt a "szerintem" az írásodban, és a tényekkel nehéz vitába szállni ;-)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vasti írta:
2019.07.27., szomb. 11:32
...az egyszerű és friss dolgokat
...A libamájjal töltött sous-vide marhanyak konfitált hagymával, szarvasgombával és paszternákhabbal lehet, hogy nem fogyna annyira errefelé a legtöbb étteremben, mint a hagyományos ételek..
nagyon egyetertek
(10+ evet eltem A-ban, Grazban, 1 evet Becsben, 1 evet Steyr-ben, 20+-szor nyaraltam mar ott), beirasod adta a vegsö lökest, hogy beirjam:

Maltatal-ban Gmünderhütte-ben Käsespätzle-t kérünk mindig. Kicsit várni kell - nem melyhütöböl mikrozott cucc; ezt a varast valakik sokallhatják -, de nekünk/szerintem megéri, több évben, evente többször voltam náluk.

..persze megemlithetem Sennes Hütte-t is Südtirolban.

de ezek reszben izles kerdesei is; kinek az egyszerü, de nagyszerü, hagyomanyosabb kinek a különleges, "menö", "divatos" a szimpatikusabb, kedvesebb

http://www.gmuenderhuette.at/
https://www.sennes.com/

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Persze maradjunk mi csak ebben a tudatban, hogy "nyugaton bezzeg minden jobb". Ami bizonyos mértékig igaz lehet, de az, hogy itthon nálunk "ritkaság" a jó étterem és jó kiszolgálás, az nettó hülyeség. Ennyi a véleményem, és hidd el, van összehasonlítási alapom akkor is, ha nem élek Ausztriában.

Azért hadd ne higgyek ebben a "semmi kis tó partján" néhány kósza lélekből élő osztrák étteremben. Az a semmi kis tó valószínűleg inkább eléggé látogatott hely.

Elmondok egy esetet. Volt ugye Kaiserbrunn-ban egy nagyszerű vendégfogadó a Rax-béli Höllental-ban, egy eléggé frekventált helyen műút mellett (pl. nyáron sok biciklis, motoros, és gyalogtúrázó). Nem volt hosszú az étlapja, de a "kötelező" Wiener Schnitzel mellett voltak olyan (számunkra) különlegességei is, mint pl. Gamsbraten mit Eierschwammerlsauce (zergesült rókagombás mártással) vagy Gamsgoulasch (zergepörkölt), istenien elkészítve, kedves felszolgálókkal (köztük egy magyar sráccal is). A hely panzióként is funkcionált, és volt 50-100 m-nyire tőle egy miniatűr kemping (nevezzük inkább hegymászótárbornak), ahol talán 25-30 sátor elfért, és nyáron mindig tele volt keleteurópai hegymászókkal és túrázókkal, mert ez volt az egyetlen hely a Rax-ban, ahol sátorozni lehetett...

Nos, amikor utoljára ott ettem (imádtam a konyhájukat amúgy), akkor mondta a magyar srác, hogy fel fogják számolni a mini-kempinget, és akkor bajban lesznek, mert már így is elég gázos a gazdasági helyzet... És úgy 2-3 éve meg is történt, a helyiek szerint gazadasági-politikai érdekek egymásnak feszülése okán, mindvacsinált okból felszámolták a kaiserbrunni kis kempinget... és a vendégfogadó rövid idő alatt csődbe ment, be kellett azt is zárni. Pedig tényleg egy eléggé jó helyen voltak (nem egy "semmi kis tó partján", hanem festői hegyi környezetben), és drágák sem voltak. Nem tudom, azóta mi a sorsuk, de szívből kívánom, hogy újranyissanak (talán meg is történt, ki tudja).

Hogy miért írta ezt le? A "semmi kis tó partján", ahol ahogy írod, pár kiránduló lézeng, ugyanez a sors vár még egy osztrák étteremre is. Vagy alábbhagy a minőségből (de ha tényleg csak lézengenek arrafelé, az sem fog segíteni).

Arról nem is beszélve hogy én még Ausztriában alig jártam olyan étteremben, ahol a személyzetből legalább egyvalaki ne lett volna magyar, mindenfelé keleteurópai munkaerőt foglalkoztatnak a vendéglátásban, és a körülményeik nem feltétlenül rózsásak (nem szívjóságból dolgoztatnak k.európaiakat, hanem mert dolgosak és kevesebbel beérik... rengeteget dolgoznak a pénzért, amit kapnak, nem eggyel beszéltem már). Attól tartok ez is kell a fantasztikus osztrák vendéglátásnak, hogy olyan jók legyenek a fizetéshez viszonyított árak.

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 306
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Természetesen vannak otthon is jó éttermek: ajánlottam is már néhányat, de van több is, amit szeretek, és amiben még sohasem csalódtam. Ja, és nem csak rántott húst eszek ;-)

Osztrák árak: természetesem magasabbak, de a fizuhoz képest meg alacsonyabbak. Egyszer egy fórumon valaki elkezdte, hogy persze több a fizu, de minden drágább, és összességében még annyira sem futja, mint otthon: akkor szépen írtam egy hosszabb összehasonlítást, hogy egy átlagos fizuból otthon és itt mennyi benya, napi menü, étlapról rendelt finomság, zsemle, krumpli, WC papír vásárolható ;-)

Semmi kis tó partján én otthon még kukát sem láttam általában, nem hogy éttermet, legalábbis hasonlóan semmi kis tavak partján, amilyenek mellett itt meg jókat ettünk. Persze lehet, hogy itt szerencsém, otthon meg szerencsétlenségem volt ;-)

Egysíkú az osztrák konyha, az lehet. Mert más az ízlésük! Sok mindenben mások, de ez nem jobb vagy rosszabb - ők ilyenek. Szeretik az egyszerű és friss dolgokat az étlapon: otthon meg van 100 kaja, a nagy része félkész állapotban, és egy valaminek a kombinációja (a fenét sem érdekel a 12 különböző göngyölt akármi!).
Eléggé hagyományőrző és hagyománytisztelő emberek, mindenben, a kajában is: mi Stájerországban lakunk, errefelé jó nekik a Käsespätzle, a Wurzelfleisch (mindkettőt nagyon szeretem) , harapnak valamit a Buschenschank-ban, Grillteller, Schnitzel, amik általában fogynak, és kész. A libamájjal töltött sous-vide marhanyak konfitált hagymával, szarvasgombával és paszternákhabbal lehet, hogy nem fogyna annyira errefelé a legtöbb étteremben, mint a hagyományos ételek, de érdekes, hogy steak étterem több van, mint otthon (talán, mert az is egy egyszerű akármi) , itt a 8000-es kisvárosunkban is van egy, nem is rossz. Persze ha valaki ételkölteményekre vágyik, azt is lehet enni ;-)

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 964

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: tonya »

greenbio írta:
2019.07.26., pén. 11:10
Vasti írta:
2019.07.26., pén. 00:11
Nem igazán ide tartozik, de Ausztriában élünk egy ideje, és ezen, mármint a kaják minőségén még mindig meglepődök - vagy csak szerencsém van ;-)

OK, vannak kedvenc éttermek: de ha tehetjük, kirándulunk erre-arra, és néha olyan helyeken eszünk, hogy otthon biztosan nem mennék be ;-) Valami semmi kis tó partján egy azt sem biztos, hogy étterem, pár kiránduló lézeng a környéken, a rutintalan magyar félve azért csak bemegy (otthon ennél sokkal jobbnak tűnő helyeken is simán gyanús dolgokat szolgálnak fel) , megkapjuk az ételt, és csak hümmögünk. Minden atom friss, a rántott husi is tökéletes ;-) , minden jól elkészítve, nagy adag, kedves kiszolgálás.
Ezt meg tudom erősíteni. Bicikli túrán voltunk Ausztriában és MINDENHOL ahol megálltunk (random helyeken) nagyon jókat ettünk, bárhol álltunk meg. friss finom volt minden, isteni csapolt lager sörök, mosolygós és gyors kiszolgálás. egyszóval olyan minőségű szolgáltatás MINDENHOL, amit itthon nagyon ritka...
Én annyira azért nem, elég egy síkú az osztrák konyha (persze szerintem ) ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2019.07.26., pén. 14:43
Vinkler írta:
2019.07.26., pén. 12:39
Reméljük hamarosan kiszorítja a minőség a selejtet.
És reméljük a minőségi fizetések is kiszorítják a selejtet ;)

Persze azért egyetértünk... Viszont sajnos még vannak olyan helyek is, amik förtelmes szarok, mégis sztárolják.. , ilyen pl a ram kolosszeumnál a "vak madár" .
A VakVarjú valahogy franchise lett... van belőle már vagy hat a fővárosban, de a étlapok csak stílusukban hasonlítanak egymáshoz. A csak nyáron működő kopaszi-gáti Vakvarjúnak pl. köze nincs ételekben a másik XI. kerületi, meglehetősen eldugott és "érdekes" környezetben budai VakVarjúhoz - utóbbi nagyon jó szerintem, még ha az őszhajú "fő" pincér kissé flegma is...

Egy étterem ételeinek minőségében mindig a főszakács személye a meghatározó, nem az étterem neve. A dél-budai VakVarjút (nem a kopaszi gátit!) szerintem nyugodtan ki lehet próbálni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”