Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: kökény »

Pár gondolat ehhez a sörtémához (előre szeretném bocsátani, hogy nem bántásból, okoskodásból írom, amit írok, hanem tapasztalat, elég sok sör megkóstolásával a hátam mögött, ennek ellenére még én magamat is csak zöldfülű kezdőnek állítanám be)
Szóval Miller, Asahi nem sör, ez nem ízlés dolga, ezek csak sörnek nevezett komolytalan löttyök. Magyar nagyüzemi sörök sokat fejlődtek, kivéve Borsodi, de Dreher, Soproni,Pécsi le a kalappal, kukoricát már elfelejtették, rájöttek, hogy nem csak láger van a világon, hanem még ezernyi sörtípus és mertek hálistennek nyitni és kezdenek elfogadható nedűket főzni.Szerintem pl. a Soproni IPA az egyik legjobb magyar nagyüzemi IPA, csak a minősége ingadozik, most ebben mennyire ludas a főzde vagy a boltok tárolási szokásai azt nem tudom, sztem is-is. Ugyanis az IPA az kényes jószág, frissen palackozás után pár hónapig oké, aztán ihatatlan lé lesz belőle, szemben egy jó kis belga strong ale-val, aminek még jót is tesz, ha 1 vagy több évig a pincében pihen. Nagyüzemi mellett én ajánlanám bátran a kézműves magyar főzdéket, Monyo, Mad Scientist,BYM,armando_otchoa,Szentandrási,Ugar,Hopfanatic stb. megkóstolni ezen főzdék által főzött mondjuk IPA stílust és be tudjuk lőni milyen is egy közepes IPA, mert ez még az a szint aztán jön az angol és amerikai főzdék IPA-i és utána el tudjuk helyezni a helyükön.
Belga sörök: ugyanez, nem a Grimberger fogja megszerettetni valakivel a belga sört, az is tuti, hanem a trappisták, Chimay, Rochefort,Orval, ne adj Isten Westvleteren12, ezek itthon is beszerezhetők (Westi kivételével), belga csúcssörök, oké 1000Ft/üveg, de kóstolni meg kell őket, hogy legyen fogalmunk a dolgokról és utána nem fogunk Grimbergert és társait ajánlgatni, ha valaki finom belgára vágyik.
Aszpirin írta amerikait nem ajánlana, nono nagyüzemi ámerikait ne ajánljon, az amerikai craftbeerek a világ legjobbjai, szinte minden típusban/kategóriában tudnak top10-ben lévőt főzni.
PU egy kiváló sör és valóban ugyanazt iszod itthon is, mint Csehbe, de sajna a többi az nem így működik, Kozel, HB,Staopramen stb. ott a magyar nagyüzemek főzik le és sajna a minőség hagy némi kívánnivalót maga után. Emlékszem, hogy Csehbe ittam egy barna Kozelt, aztán pár hónapra rá megjelent Mo-gon is a barna dobozos Kozel, rohantam a boltba, aztán jött a csalódás.Ezeket tudomásul kell venni, és mint a hifiben a sok hallgatózás, itt a sok kóstolgatás, ami előrébb visz és utána a Soproni porter sem fog annyira ízleni ám, mondjuk egy Pöhjala v Mikkeller portere után ;) Hirtelen ennyi... :rolleyes:

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Egy igazán titkos tipp:
https://szuretlen.hu/lorinci-sorfozde
Mióta megnyitottak, igencsak megreformálta a sörfogyasztásomat. Ezután nehéz bolti sört találni, amit az ember jóízűen fogyaszt! És az árak zseniálisak! Az az üzleti modell, hogy literes és kétliteres műanyag palackban (bocs, környezetvédő hajlamaimnak nem tesz jó, ez igaz) kapni, egy féliternyi 230-350 forint között jön ki, ami szuper ár a többi kézműves sörhöz képest, miközben a minőség semmivel nem rosszabb mondjuk egy RothBeerhez képest! (Mikulás Napon lehet majd próbálni! :D )

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Ausztriában, Graz közelében élünk, itt mindenki - természetesen - Puntigamer-t vedel ;-) De nekem nem ízlik.

Ha nagy ritkán iszok egy sört, remélem nem ciki, de nekem a Kozel ízlik, világosból is, meg (fél)barnából is. Ez évi kb. 4-5 üveg sört jelent ;-) Esetleg nyáron, fűnyírás közben valami citromos üdítős, Gösser pl.

De nagyon finom a csapvíz errefelé, én beérem azzal is ;-)

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Vasti írta:
2019.11.09., szomb. 16:18
Gulka. írta:
2019.11.08., pén. 19:19
Az új Soproni Porter.
Én szinte egyáltalán nem iszom semmilyen alkoholt, de pár hete lakodalomban voltunk, és IPA volt kirakva. Elcsábultam. És piszkosul ízlett! Totál meglepődtem rajta, hogy mennyire :-)
A töményet én sem szeretem, de egy jó sört megiszok. Az IPA is teljesen iható, ha nincs jobb. :)

Visszatérve az üveges Miller sörre. Szerencsére már nem Olaszországban főzik.
Egy ideje váltottak. Most a Cseh Staropramen főzi nekik. Sokkal jobb lett az íze az árához képest.

Aquincumi auchan polcán találtam pár hete egy ígéretes prágai sört.

Bakalár Rezaná Desitka

https://sorfigyelo.blog.hu/2019/06/05/b ... esitka_108

Emlékeim szerint akcióban volt talán 400-ról 279-re....
Kár, hogy csak 3 üveggel vettem akkor. Nagy meglepetés volt. Finom, teljesen iható.
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2019.11.10., vas. 08:52
Programajánlat: Ha Bajorország északi részén (Frankföldön) jársz, és szereted a német sört, akkor javaslom, szánj rá egy napot, és járd végig valamelyik frankföldi “Bierwanderweg“-et (“sörtúra-ösvényt“). Természetjárás, igazi frank sörfőzdék látogatásával és nedűik kóstolgatásával egybekötve. Van olyan, amelyik 13 sörfőzdét ejt útba, szóval a végefelé már eléggé cikcakkos :D
Majd hasonlítsd össze az ott ivott “nevesincs” söröket a HB-val (a Millert valószínűleg az első ottani sör után úgyis azonnal elfelejted), az élményt pedig az müncheni Hofräuhaus meglátogatásának élményével. Arra kíváncsi lennék, azután majd hová kívánkoznál jobban vissza :D
Lásd: https://www.brauer-bund.de/index.php?id ... 8b6e145d3a
Magyarországon a Miller jó sör annak tükrében, hogy mik kaphatók és mennyiért.
Németországban sok jobb sör van és megfizethető áron. Odakint olcsó a jó sör is.
Ha Magyarországon vagyok Német sört nem igen tudok inni.
Nagyon szeretem a sört. Egyszer elnézek oda is, ha arra felé járok valamikor.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Programajánlat: Ha Bajorország északi részén (Frankföldön) jársz, és szereted a német sört, akkor javaslom, szánj rá egy napot, és járd végig valamelyik frankföldi “Bierwanderweg“-et (“sörtúra-ösvényt“). Természetjárás, igazi frank sörfőzdék látogatásával és nedűik kóstolgatásával egybekötve. Van olyan, amelyik 13 sörfőzdét ejt útba, szóval a végefelé már eléggé cikcakkos :D
Majd hasonlítsd össze az ott ivott “nevesincs” söröket a HB-val (a Millert valószínűleg az első ottani sör után úgyis azonnal elfelejted), az élményt pedig az müncheni Hofräuhaus meglátogatásának élményével. Arra kíváncsi lennék, azután majd hová kívánkoznál jobban vissza :D
Lásd: https://www.brauer-bund.de/index.php?id ... 8b6e145d3a
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2019.11.10., vas. 08:28
Palm írta:
2019.11.10., vas. 08:12
Hát én szeretem a Miller-t és nem azért, mert amerikai. Ott is vannak jó és silány dolgok is, mint mindenhol.
Az eredeti Csehországban kapható Pilsner jó sör. Ittam még annakidején Csehországban, amikor kint voltam.
A Német HB, amit München-ben a HB sörözőben ittam jó volt.
Nyilván ízlésekkel nem érdemes vitatkozni. Azon viszont elvgondolkodhatsz, ha már ez a Miller ízvilága jön be, hogy mi lehet abban a sörnek nevezett lében, amit kb a világ legnagyobb mennyiségében állítanak elő (de lehet, hogy az amerikai Budweiser beelőzi, aminek köze sincs az itthonihoz, megy is a háború a névvel évtizedek óta), és megéri itthon 280 Ft-ért forgalmazni.

A Pilsner Urquell-t nem véletlenül említettem, ugyanis az az egyike a NAGYON kevés itthon kb mindenhol kapható sörnek, amely még import, tehat pontosan azt a Pilsnert iszod itthon is üvegből, mint Csehországban.

A HB-ről meg: maradjunk annyiban, hogy a németek tudnak sört készíteni, és a HB egy közepesen jó német sör. A müncheni Hofbräuhausról inkább nem nyilatkozom, végülis mindenkinek “kötelező”, ha már Münchenben jár, így természetesen egyszer már én is betettem oda a lábam. Egyszer pont elég az életben, és nem elsősorban a söre miatt, mi, mint mondtam, német, tehát rossz nem lehet. De a hely maga... Kinek a pap, kinek a felesége.
Persze van jobb is, de nekem a HB söröző bejött. Vissza akarok még menni. Sokszor voltam München-ben, de nem esett útba. Nagyon kedvesek voltak a pincérnők. Mi kajáltunk is ott, de a sör miatt mentünk be. Maga az épület is hangulatos.
Szerintem jobb a Miller, mint a Soproni, Heineken, Borsodi, Dreher, stb.
A Cseh és az itt kapható Pilsner nekem más.
A sör nagy mennyiségben és gyorsan előállítható ital. Relatív egyszerű. Persze az ördög a részletekben rejlik.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2019.11.10., vas. 08:12
Hát én szeretem a Miller-t és nem azért, mert amerikai. Ott is vannak jó és silány dolgok is, mint mindenhol.
Az eredeti Csehországban kapható Pilsner jó sör. Ittam még annakidején Csehországban, amikor kint voltam.
A Német HB, amit München-ben a HB sörözőben ittam jó volt.
Nyilván ízlésekkel nem érdemes vitatkozni. Azon viszont elvgondolkodhatsz, ha már ez a Miller ízvilága jön be, hogy mi lehet abban a sörnek nevezett lében, amit kb a világ legnagyobb mennyiségében állítanak elő (de lehet, hogy az amerikai Budweiser beelőzi, aminek köze sincs az itthonihoz, ld wikipédia, megy is a háború a név miatt évtizedek óta), és megéri itthon 280 Ft-ért forgalmazni.

A Pilsner Urquell-t nem véletlenül említettem, ugyanis az az egyike a NAGYON kevés itthon kb mindenhol kapható sörnek, amely még import, tehat pontosan azt a Pilsnert iszod itthon is üvegből, mint Csehországban.

A HB-ről meg: maradjunk annyiban, hogy a németek tudnak sört készíteni, és a HB egy közepesen jó német sör. A müncheni Hofbräuhausról inkább nem nyilatkozom, végülis mindenkinek “kötelező”, ha már Münchenben jár, így természetesen egyszer már én is betettem oda a lábam. Egyszer pont elég az életben, és nem elsősorban a söre miatt, mi, mint mondtam, német, tehát rossz nem lehet. De a hely maga... Kinek a pap, kinek a felesége.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2019.11.10., vas. 08:06
Palm írta:
2019.11.10., vas. 08:00
Aszpirin írta:
2019.11.10., vas. 07:56


Ez most komoly? Mert én bizony semmilyen amerikai sört nem ajánlanék, pláne Millert nem (kb az amerikai Kőbányai), ép főleg akkor nem, ha az illető azt írja, hogy az IPA tetszik neki nagyon.
Igen. Sokkal jobb, mint a Kőbányai. ;)
280 Ft/üveg áron mit kapsz, ami jobb? gondolkodik.gif
Pl. Pilsner Urquell-t. Nagyságrendekkel jobb. De a Millernél nagyjából minden jobb, csak hát ugye az “ámerikai”, hehe :D

Szigorúan szerintem.
Hát én szeretem a Miller-t és nem azért, mert amerikai, hanem az ár-érték aránya és az íze jó. Van nála jobb sör is, de az már más árkategória. Ott is vannak jó és silány dolgok is, mint mindenhol. Ha bemegyek egy boltba mit látok leginkább? Soproni, Borsodi, Heineken, Dreher, stb. Ezek nagyon nem jönnek be.
A Japán Asahi sem rossz abban az árkategóriában.
Az eredeti Csehországban kapható Pilsner jó sör. Ittam még annakidején Csehországban, amikor kint voltam.
A Német HB, amit München-ben a HB sörözőben ittam jó volt.
Németországban sok jó sör van.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Jó néhány Maigret könyv elolvasása okán ismét beszereztem Calvados-t.
Csak ajánlani tudom, a töményet élvezők felé. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2019.11.10., vas. 08:00
Aszpirin írta:
2019.11.10., vas. 07:56
Palm írta:
2019.11.10., vas. 07:51


Ajánlom az amerikai Miller sört, de csak az üvegest.
Ez most komoly? Mert én bizony semmilyen amerikai sört nem ajánlanék, pláne Millert nem (kb az amerikai Kőbányai), ép főleg akkor nem, ha az illető azt írja, hogy az IPA tetszik neki nagyon.
Igen. Sokkal jobb, mint a Kőbányai. ;)
280 Ft/üveg áron mit kapsz, ami jobb? gondolkodik.gif
Pl. Pilsner Urquell-t. Nagyságrendekkel jobb. De a Millernél nagyjából minden jobb, csak hát ugye az “ámerikai”, hehe :D

Szigorúan szerintem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2019.11.10., vas. 07:56
Palm írta:
2019.11.10., vas. 07:51
Vasti írta:
2019.11.09., szomb. 16:18


Én szinte egyáltalán nem iszom semmilyen alkoholt, de pár hete lakodalomban voltunk, és IPA volt kirakva. Elcsábultam. És piszkosul ízlett! Totál meglepődtem rajta, hogy mennyire :-)
Ajánlom az amerikai Miller sört, de csak az üvegest.
Ez most komoly? Mert én bizony semmilyen amerikai sört nem ajánlanék, pláne Millert nem (kb az amerikai Kőbányai), ép főleg akkor nem, ha az illető azt írja, hogy az IPA tetszik neki nagyon.
Igen. Sokkal jobb, mint a Kőbányai. ;)
280 Ft/üveg áron mit kapsz, ami jobb? gondolkodik.gif
A Soproni IPA-nak számomra nagyon fenyő mellékíze van. Soproni-t nem szeretem. Kevés Magyar sört szeretek, amit mégis az "kézműves" sör.
Ami nagyon jó sör az Ausztráliai Foster's.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2019.11.10., vas. 07:51
Vasti írta:
2019.11.09., szomb. 16:18
Gulka. írta:
2019.11.08., pén. 19:19
Az új Soproni Porter.
Én szinte egyáltalán nem iszom semmilyen alkoholt, de pár hete lakodalomban voltunk, és IPA volt kirakva. Elcsábultam. És piszkosul ízlett! Totál meglepődtem rajta, hogy mennyire :-)
Ajánlom az amerikai Miller sört, de csak az üvegest.
Ez most komoly? Mert én bizony semmilyen amerikai sört nem ajánlanék senkinek, pláne Millert nem (kb az amerikai Kőbányai), ráadásul olyannak legkevésbé, aki azt írja, hogy az IPA tetszik neki nagyon (egyébként én is szeretem az IPA-t)

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vasti írta:
2019.11.09., szomb. 16:18
Gulka. írta:
2019.11.08., pén. 19:19
Az új Soproni Porter.
Én szinte egyáltalán nem iszom semmilyen alkoholt, de pár hete lakodalomban voltunk, és IPA volt kirakva. Elcsábultam. És piszkosul ízlett! Totál meglepődtem rajta, hogy mennyire :-)
Ajánlom az amerikai Miller sört, de csak az üvegest. Jó ár-érték arányú sör. Kb. 280 Ft/üveg (0,33 liter).
A Grimberger nagyon finom Belga sör. Több féle is van belőle. Kb. 500 Ft/üveg (0,33 liter).
Fuller's Imperial Stout jó Angol sör, de az árán ne lepődj meg! Kb. 2500 Ft/üveg (0,5 liter).
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

John Wick-ben ittak Peligroso Anejo tequila-t. Elöször kb. 2 éve ittam. Finom volt. Magyarországon nem kapható! Külföldi rokontól kapom mindig ajándékba. ;peace;
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Dorian írta:
2019.11.09., szomb. 15:32
Milyen viszkit (mindegy, h whisky v. whiskey) javasoltok nem-kokainárban, tehát max 15 körül?
Aberlour nagyon jó ár-érték arányú Skót whisky. Kb. 10000 Ft-tól indul/üveg.
Az Italguru-nál nagyon jó áron kapható sokminden.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Gulka. írta:
2019.11.08., pén. 19:19
Az új Soproni Porter.
Én szinte egyáltalán nem iszom semmilyen alkoholt, de pár hete lakodalomban voltunk, és IPA volt kirakva. Elcsábultam. És piszkosul ízlett! Totál meglepődtem rajta, hogy mennyire :-)

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Milyen viszkit (mindegy, h whisky v. whiskey) javasoltok nem-kokainárban, tehát max 15 körül?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Az új Soproni Porter.

https://sorbuvar.blog.hu/2019/10/09/uj_ ... on_nagyban

Nagyon rendben van. Bártan ajánlom a sörkedvelőknek. Én már az ötödik üveget iszom. (Nem egymás után. :) )
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Elmo »

tamagaba írta:
2019.08.26., hétf. 13:30
Na álljunk meg egy kicsi ásónyomra
ie. 2018 óta nem volt szó a magyar páleszről???
Milyen jó, milyen rossz

Ne haragudjon senki, nem személyeskedés, de olyan idegen szavak menőzése
Glenturret, Lazy mézi, pélél, Jack szingl, Anejo, trend

"Majoros pince Deák Tokaji Furmint" - de szépen hangzik, csak egy példa

Ittam már komolynak eladott rövideket - viszki, rum, vodka (az a legnagyobb vicc)
sokéves ... viaszpecsét stb.
egyikel sem tudtam igazán megbarátkozni
Nem tudom hova tenni az ízt, hogy az mi - hordó íz, fa íz, rizs íz :) nádnak a héja ízű
Összeragad a szám a karamellás cukortól - mondom nem voltak olcsó italok


.. na akkor pálesz
megértem az indulatokat
óriási a kupleráj ezen a téren
tudunk akkorákat katyvasztani, hogy a mentő visz el
és az a szomorú, hogy javarészt ezekkel öregítjük országunk hírnevét

aztán vannak olyanok .. hogy a legjobb sajnos az, amiből nem kapok
még pénzért sem, mert nem eladó
körberakva a fa tyúkhálóval 10 cm a talajtól, hogy ha leesik ne érintkezzen talajjal
és még másnap össze tudja szedni
nagyon sok hozzáértő meló ebben a periódusban
Gyümölcsfa és vége a történetnek a cefre

időugrás: azon szoktam versengeni, hogy melyik az erősebb
a füszeres kolbász vagy a tiszta gyümölcspárlat tömény utóíze,
ahogy visszajön a nyelőcsőből büfizéskor miután az alkohol elpárolgott

Merem állítani minden túlzott ősmagyarszittya beütéstől mentesen
hogy a minőségi Pálesz a legjobb rövidital az egész világon

és igen drága - röpködnek az ezresek decinként
gondoljuk csak át a munkafolyamatot

A Panyolait végig ittam, a Luntzerből is volt egy pár alkalmam

Ittam abszolút amatőr főzés után - utólag kiderült nagyon jól cefrézett - szilvapáleszt
Tákolmány lepárlóval, de funkcióra jól működött
AZ eleje-vége le volt véve rendesen, de csak a legfinomabb középért kifizettetik az egész procedúrát
Faültetéstől a desztilláló csepegő végéig
Ja persze no added sugar !!!
Meglepő módon a topkategóriába végezte

Kosd-ra a Luntzer-hez el szeretnék menni. Nincs messze Pest-től
Ott valami szuper komputer vezérelt lepárló van. A top-line termékek nincsenek kereskedelmi forgalomban
Szállodákban teritik nem forintért :( nem is lenne rá pénzem
Mennyi pálesz volt benned, mikor ezt a szösszenetet írtad? :D
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

greenbio írta:
2019.08.27., kedd 15:40
a sörkedvelőknek ajánlom a hiperekben kapható Maltmann APA és IPA söreit, nekem ezek a kedvenceim. van még hefe, gyömbéres, porter, de nekem azok nem annyira tetszenek. nem túl olcsó, de szerintem nagyon minőségi cucc.
egészség!
Köszi, megnézzük :)

Nem tudom mióta van a polcokon, mi most fedeztük fel a Kronenbourg 1664 Blanc búzasört. Brutál finom, érdemes megkóstolni! Elvileg az Auchanban és az Aldiban van, de lehet, hogy máshol is.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

a sörkedvelőknek ajánlom a hiperekben kapható Maltmann APA és IPA söreit, nekem ezek a kedvenceim. van még hefe, gyömbéres, porter, de nekem azok nem annyira tetszenek. nem túl olcsó, de szerintem nagyon minőségi cucc.
egészség!

:smile49:

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: thxfan »

31_1_21.gif
Csatolmányok
5E72448F-7718-4E1F-82CF-22DB3E8D7801.jpeg
5E72448F-7718-4E1F-82CF-22DB3E8D7801.jpeg (1.89 MiB) Megtekintve 2765 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Aszpirin írta:
2018.05.19., szomb. 11:10
2018. 05. 08. at 21:27, ZolaBA írta:




Most értem haza és Soproni IPA van a kezemben, mert aktuálisan ez a kedvenc. Ihatnék bármilyen barna sört, de nem szeretem, de ettől még nem nézem le aki azt szereti. De "TI" barnasörös vörösborosok, miért nézitek le a világos sör és fehérbor kedvelőket?:))



 





Tegnapelőtt kóstoltam meg én is a Soproni IPA-t, és nagyon kellemes meglepetés volt. (a “normáll soproni ismerete miatt volt némi negatív előítéletem...). Az a helyzet, hogy mivel általában nem egyedül iszom sört, és zsinte biztos higy az a fajta intenzív komlóíz nem minden vandégnek nyerné el a tetszését, itthon muszáj “mainstream”-ebb, de azért nem teljesen lóhúgy sörökből betankolnom (Soproni vonalról ez az 1895 volt számomra, azt előszeretettel vettem, amíg be nem jött a Csiki - de mostanában azzal is felhagytam és visszatértem a régi jól bevált Pilsner Urquell-hez, az szerintem “mainstream” kommersz sörként is képvisel némi minőséget). 



A Soproni IPA-ból viszont én is fogok venni magamnak alkalomadtán, hangulattól függően, mert az egy egész jófajta.
Apropó Soproni. Tegnap ittam az új Meggyes Soproniból. Rendben van az is. Már 0,5 L dobozos.
Helyi éjjel-nappali is képes jókat hozni. :smile32:

https://szuretlen.hu/bekoszontott-a-tav ... ggy-ale-el
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: irishcream »

1FMnG.png

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”