Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: -CB- »

A szolnoki halászcsárdába mindig bemegyünk ha arra járunk. A halászlé, és a halételek csalódás mentesek. A kávé is pazar. Palacsintát mashol egyetek.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Aki jó hagyományos magyaros éttermet keres, annak bátran ajánlom a Torockó vendéglőt Kőbányán. ide tényleg éhesen kell jönni, hatalmas adagok, frissek és finomak az ételek, a kiszolgálás is első osztályú :smile32:

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: AAttila »

A Zöld kapu vendéglő valóban nagyon jó hely. Sokszor ettem onnan,kb 8-9 évig tőlem vették a fűszereket (utána azért nem,mert már nem foglalkoztam fűszerekkel) Hangulat, ízvilág,adagok csillagos ötös :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.12.17., vas. 17:53
Tctronic írta:
2023.12.17., vas. 17:26
VakVarjú étterem. A Paulay Ede utcai éttermükben tartottuk a szokásos év végi szűk családi körű (4 fő) évzáró összejövetelünket. A hely is nagyon szuper nagyon jó hangulata van, minden étel nagyon finom, színvonalas, (fiamnak kicsit kevés volt, de amit a feleségem meghagyott azt ő még rátolta, így végül is elég lett). Telt ház volt, nagyon sok külföldivel, kicsit megcsúsztak az ételekkel, sűrű elnézést is kértek, de mi mondjuk észre se vettük. Biztosan visszatérünk még. :smile32:

Utána hogy egy kis karácsonyi hangulatot gyűjtsünk magunkba, körbenéztünk a Vörösmarty téri és Bazilika előtti karácsonyi vásárban. Sajnos ez viszont kiábrándító volt....
Éppen pénteken sétáltunk el a VakVarjú előtt, a fiammal. Dugig volt! Meg is jegyeztük, hogy biztos jó hely lehet, ha ilyen sokan vannak. :tutiok:
Én az első VakVarjútól kb 150 méteres távolságban éltem Albertfalván (XI. ker.) a Fehérvári-Építész sarkán, 10 évig. Ott fedeztem fel magamnak a VakVarjút, mert minden budapesti lakásom közelében megkerestem azt az egy éttermet, ahová akár egyedül is eljárogattam, ha épp jót akartam kajálni.
Egyszerűen alig tudtam elhinni, hogy ennyire jó étterem létezik ilyen eldugott helyen, 10 emeletes panelházak "árnyékában", egy kis mellék(zsák-)utcában.
Azóta egész étteremlánccá fejlődött, de számomra még mindig az első, az albertfalvai az etalon. Sajnos csak a dizájn és a filozófia ugyanaz nagyvonalakban, az étlap nem és persze a séf sem ugyanaz. A leggyengébb (de persze csak VakVarjús szemmel) a Kopaszi gáton nyitott nyári grillezős, az elég gagyológus az eredetihez képest. Viszont nemrég voltam a VígVarjúban egy céges rendezvényen, nem kicsi volt a meglepetés, hogy ez is tkp. egy VakVarjú. A kaják ott is igazán szuperek, bár egy kicsit talán túl vannak "tolva" az én ízlésemnek (muflon steak meg ilyenek...). A milliő azonban már nem az a "Vakvarjús", szerintem nem áll annyira jól nekik ez az úri "vigadás" és a környezet. De kifejezetten pozitív, hogy ide fejlődtek. A végén még Michelin-csillagot is kapnak...

Ha már itt tartunk, az óbudai, Szőlő utcai (akkor még bér-) lakásom közelében volt a Zöld Kapu vendéglő, illetve most is ott van, ott is jártam az ősszel... még mindig ugyanaz a hangulatos, klasszikus piroskockás-asztalterítős-faasztalos-fapados magyaros hely. Aki szereti a jól elkészített magyaros ételeket, igen jófajta pálinkákat, és jófajta csapolt söröket, illetve nyáron a helyben érlelt kovászos uborkát, és egyúttal a brutális adagok híve, az nem fog csalódni, de asztalfoglalás nagyon ajánlott, elég sokan felfedezték. A hely egyik specialitása, hogy csülökből készített ételekből kb egy oldalnyi van a választékukban.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2023.12.17., vas. 17:26
VakVarjú étterem. A Paulay Ede utcai éttermükben tartottuk a szokásos év végi szűk családi körű (4 fő) évzáró összejövetelünket. A hely is nagyon szuper nagyon jó hangulata van, minden étel nagyon finom, színvonalas, (fiamnak kicsit kevés volt, de amit a feleségem meghagyott azt ő még rátolta, így végül is elég lett). Telt ház volt, nagyon sok külföldivel, kicsit megcsúsztak az ételekkel, sűrű elnézést is kértek, de mi mondjuk észre se vettük. Biztosan visszatérünk még. :smile32:

Utána hogy egy kis karácsonyi hangulatot gyűjtsünk magunkba, körbenéztünk a Vörösmarty téri és Bazilika előtti karácsonyi vásárban. Sajnos ez viszont kiábrándító volt....
Éppen pénteken sétáltunk el a VakVarjú előtt, a fiammal. Dugig volt! Meg is jegyeztük, hogy biztos jó hely lehet, ha ilyen sokan vannak. :tutiok:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

VakVarjú étterem. A Paulay Ede utcai éttermükben tartottuk a szokásos év végi szűk családi körű (4 fő) évzáró összejövetelünket. A hely is nagyon szuper nagyon jó hangulata van, minden étel nagyon finom, színvonalas, (fiamnak kicsit kevés volt, de amit a feleségem meghagyott azt ő még rátolta, így végül is elég lett). Telt ház volt, nagyon sok külföldivel, kicsit megcsúsztak az ételekkel, sűrű elnézést is kértek, de mi mondjuk észre se vettük. Biztosan visszatérünk még. :smile32:

Utána hogy egy kis karácsonyi hangulatot gyűjtsünk magunkba, körbenéztünk a Vörösmarty téri és Bazilika előtti karácsonyi vásárban. Sajnos ez viszont kiábrándító volt....
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: violin »

Alex_Aston írta:
2023.12.16., szomb. 08:55
Joe Bácsi étterme
Mi a nyitása óta rendeljük tőlük a pizzát... :D , és persze bent is voltunk sokszor enni. A környék egyik legjobb helye, azt biztos... leborulok.gif
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Alex_Aston írta:
2023.12.16., szomb. 08:55
Joe Bácsi étterme

Ez a mindenki ismeri, vagy mindenki hallott róla kategória volt eddig nálam, de sose voltam még eddig.
Tegnap este elmentünk ide régi barátokkal hagyományos évzárást tartani.
Nem voltak nagy eljárásaim, a társaság volt amúgy is a lényeg, de nagyon pozitív csalódás volt.
Minden étel nagyon finom volt, a feleségek dicsérték a koktélokat, a hangulat és a kiszolgálás első osztályú volt.
Zárás után pedig másfél órán keresztül! hármunkkal ivott még a tulaj, mintha régi törzsvendégek lennénk, pedig életünkben először találkoztunk. Még pálinka beszerzési forrást is ajánlottam neki. 😀

Egy jó cikk a helyről. És ami érdekes, mert erről is mesélt a tulaj, hogy ezek a Street kitchenes emberkék nem kértek egy Forintot sem a cikkére, csak jöttek, és kértek 8 fogást, meg azt, hogy fotózhassanak.

https://streetkitchen.hu/cikkek/tesztel ... i-etterem/
Köszi szépen az ajánlást. Kb 15 éve jártam ott,de meglesem újra. :smile32:

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Joe Bácsi étterme

Ez a mindenki ismeri, vagy mindenki hallott róla kategória volt eddig nálam, de sose voltam még eddig.
Tegnap este elmentünk ide régi barátokkal hagyományos évzárást tartani.
Nem voltak nagy eljárásaim, a társaság volt amúgy is a lényeg, de nagyon pozitív csalódás volt.
Minden étel nagyon finom volt, a feleségek dicsérték a koktélokat, a hangulat és a kiszolgálás első osztályú volt.
Zárás után pedig másfél órán keresztül! hármunkkal ivott még a tulaj, mintha régi törzsvendégek lennénk, pedig életünkben először találkoztunk. Még pálinka beszerzési forrást is ajánlottam neki. 😀

Egy jó cikk a helyről. És ami érdekes, mert erről is mesélt a tulaj, hogy ezek a Street kitchenes emberkék nem kértek egy Forintot sem a cikkére, csak jöttek, és kértek 8 fogást, meg azt, hogy fotózhassanak.

https://streetkitchen.hu/cikkek/tesztel ... i-etterem/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Tegnap voltunk Piroskába rántott borjúlábat enni. (Damjanich 40)
Sosem ettem még ilyet, egy külhonban élő rokon szokott odajárni emiatt, ha hazalátogatnak.
Melóhelyen tanakodtunk mi a bánat lehet az, hogy nézhet ki..
Azután megnéztem egy jutyub videót és felvilágosodtam. Többen azért nem kedvelik mert van benne olyan recegő
Hát engem nem zavart különösebben (a kocsonyát is szeretem újévbe), azért legyen benne hús is a lábikóról
Nagyon bejött, az étterem hangulata is, a gundel palin meg lett gyújtva a csokiöntet - jól bekajáltunk
Csatolmányok
IMG_20231202_201340.jpg
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Picur Cukrászda XVIII. kerület.

Nem olyan fancy, mint a felkapott, híres cukrászdák, viszont nagyon házias jellegűek a sütik, és jó értelemben vettem tömények.
Nagyon jó az ár/érték aránya, főleg a fentiek miatt is.
Már teljesen átszoktam ide, pedig a nem messze lévő Zila Cukrászda igen magasra tette a lécet.

Tegnap este viszont új felfedezést tettem, pedig voltam már párszor itt. 250.-Ft-ért ki vannak rakva sütik, mert mondjuk a teteje nem lett olyan szép, vagy a lekvár díszítés megfolyt rajta, a tojáshab picit keményebbre sikerült, stb. Na de manapság 250.-Ft-ért mit adnak??? Elhoztam 18 szelet ilyen sütit. Otthon direkt nem szóltam róla. Észre se lehetett venni, csak utólag mondtam feleségemnek is, hogy nézze meg jobban. Mert ízben semmi sem volt érezhető. Ennyi még asszem belefér fél-harmad ár miatt.
Ezentúl csak innen a B oldalról fogok sütit vinni asszem, ha nem otthon készítünk valamit :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

stx írta:
2023.11.07., kedd 21:14
Fne dining egy lóf*asz. Normális ember csak egy jót röhög rajta.
Mi is fine diningolunk az hangberendezéseinkkel. Az is lfsz?
Igen, valamikor az. De nem mindig :rolleyes:
Valaki az ízekre és a tálalás vizuális formájára van kihegyezve
Feltéve, ha van kifinomult ízlelése és füle a "finest" high-end-hez
Meg ha tényleg van kimagasló ízvilág
Rokon szakma ez :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

stx írta:
2023.11.07., kedd 21:14
Fne dining egy lóf*asz. Normális ember csak egy jót röhög rajta.
Ne haragudj, de az ilyen kommenteken is szerintem. :fekverohog:
Egyszer próbáld ki! Hidd el, megéri! :tutiok:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Szombathely környékén tudtok ajánlani jófajta éttermet?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Bazirga írta:
2023.11.08., szer. 08:50
stx írta:
2023.11.07., kedd 21:14
Fne dining egy lóf*asz. Normális ember csak egy jót röhög rajta.

Valamikor a 2010 környékén lehetett viszonylag megfizethető áron fine-dining élményben részesülni a megboldogult Olimpia étteremben. Tapasztalt kajás voltam már akkor is, de olyan, előtte sosem kóstolt, elképesztő és hihetetlenül finom izeket soha korábban nem éreztem. Azt hiszem erről is szól ez a műfaj.

https://telex.hu/gasztro/2021/12/29/mie ... zemszogbol
én is tapasztaltam már fine dining-ot, hát nem semmi élmény, aki még nem volt, próbálja ki. még édesanyám főztjénél is jobb, pedig ott magasan van a léc :)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon sok olyan dolog van manapság, ami eddig nem volt. Szerencsére. Merthogy elég veszélyesek az új dolgok, ugyanis még nem derült ki, hogy kiállják-e az idő próbáját vagy sem. Én sorra olvasok olyan híreket, hogy egy jónak hirdetett dologról kiderül, hogy nem is olyan jó, esetleg éppenséggel veszélyes. Pl. a napokban olvastam, hogy a szájvizek rákot okozhatnak, de ha azt nem is, mindenképp megbontják a száj normál flóráját, ami nem túl jó dolog.

Visszatérve az eredeti témához én életemben jobb ételeket nem ettem, mint amiket az anyósom, egy Pesten élő, de élete végéig parasztasszonynak megmaradt néni főzött és sütött. A legjobb éttermekben sem.

Avatar
Bazirga
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.03.01., vas. 12:09
Értékelés: 7

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

stx írta:
2023.11.07., kedd 21:14
Fne dining egy lóf*asz. Normális ember csak egy jót röhög rajta.

Valamikor a 2010 környékén lehetett viszonylag megfizethető áron fine-dining élményben részesülni a megboldogult Olimpia étteremben. Tapasztalt kajás voltam már akkor is, de olyan, előtte sosem kóstolt, elképesztő és hihetetlenül finom izeket soha korábban nem éreztem. Azt hiszem erről is szól ez a műfaj.

https://telex.hu/gasztro/2021/12/29/mie ... zemszogbol

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

stx írta:
2023.11.07., kedd 21:14
Fne dining egy lóf*asz. Normális ember csak egy jót röhög rajta.
A saját ár-érték-lehetőség koordináta rendszerben az ember röhöghet valamin, de az attól még nem lesz ló-izé.
Ha csak a hifi vonalat nézzük, itt is bőven van min "röhögni". Szóval bocs, de erre mondják azt, hogy savanyú a szőlő ;)

Ami a fine diningot illeti, én láttam "hátulról" is ilyet. Az átlag ember azt veszi észre, hogy kap akkora adag ételt amit máshol már elmosogatnának, közel 150 ezerért egy vacsora menüsort. De azt is kéne nézni, hogy mi van mögötte. pl. nem egy adag kaját kapsz, hanem mondjuk 8 félét, hozzá párosított borokkal. Az egyik ilyen étteremben pl. naponta kizárólag egy turnus vacsorát tartanak. Fix időre érkezik mindenki és egy több órás gasztró élményt kap. Nincs 20 percenként új asztal, beeső vendég, stb. Befér mondjuk 30-40 ember és kész. Nézzük a felkészülést... ahhoz, hogy ezt a vacsorát lebonyolítsák egész nap arra készül több, mint 20 ember! Akik nem gatyába-törlős pizzaszakácsok. Az alapanyagok sem tesco leárazott termékek. A konyha gépei, berendezése szintén nem aldi-lidl akciós gépek. A mendezsment, az ügyfélkapcsolat, stb. szintén nem a sarki pizzériában elérhető szint....stb. Lehetne még sorolni.
Ha ezeket a költségeket elkezded összeadni akkor rájössz, hogy a prémium árért prémium szolgáltatást kapsz. Ez van.

Persze én sem járok ilyen helyre, mondhatni én is röhögök rajta, de sajnos csak a pénztárcám a korlát ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: stx »

Fne dining egy lóf*asz. Normális ember csak egy jót röhög rajta.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Mondjuk, a világ végén van, de eszméletlen hely, addig keressed fel, amíg be nem döglik, vagy egekbe megy az ára a kajának.
Szarvaskút, kemencés BBQ étterem.
Minden étel , hús, tészta, a kemencében végzi tálalás előtt, nagyon finomak , nem agyon fűszerezettek, szemérmetlenül olcsóak a mai árakhoz képest.
Nagyon ajánlott.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Valamelyik nap ebbe botlottam, nem tudom ki ez, de tetszik:
https://youtube.com/shorts/QqryVWjhb_w? ... 94AE5xpIFM

Ez az élet, nem a falatok turkálása. :D
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

AAttila írta:
2023.09.05., kedd 08:50
Azért mennyire jellemző, senki nem a fine dining éttermeket hozza, hanem a csárdákat, családias, retro, nosztalgia éttermeket ;peace;
Tulajdonképpen, ha egy igazán jót szeretnénk enni, jó hangulatban, lazán, akkor marad ez a vonal. Szerintem itt közel azonos korúak írogatnak, akik az ilyen hagyományos éttermeken nőttek fel és bár lehet,hogy szeretjük a modern konyhát, a kísérletezést, mégis a "hagyományos" helyre ülünk be szívesebben. :rolleyes: ;peace;
Azért tegyük hozzá, hogy a fine dining az esetek többségében egyenlő a "kvadrágá"-val. Ami, attól függően is, miért megy étterembe az ember, szempont lehet.

Mi - eltekintve a munkahelyi étkezéseimtől - az esetek többségében tényleg étkezni megyünk egy étterembe - legtöbbször ebédelni (szabadságoláskor, hosszúő úton, illetve home office-os hétköznapokon is legyalább egyszer, hogy ne kelljen főzzek :) ). Ilyenkor egyensúlyt tartunk - legyen minél jobb, minél megfizethetőbb, és töltse is be az étkezés szerepét, vagyis lakjunk jól. Ennek bizon a "hagyományos" helyek felelnek meg itthon, szinte kivétel nlkül.

Az esetek kisebb részében társasági összejövetel, találkozás régi barátokkal, és emellé egy vacsora - ilyenkor nem a kaja a lényeg, legalábbis nálam, ennek ellenére sokkal mélyebben a zsebbe nyúlok.
(részemről van még üzleti vacsora és munkahelyi team event jellegű vacsora-ivászat is, de ezek mostanában - amióta kiköltöztem Budapestről - elég ritkák, mert ha lehet, kibújok alóluk).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Megyer »

Elnézést,
nem vettem észre, hogy Hat Te fórumtárs korábban már írt erről az étteremről.

Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Megyer »

Ez már közelít a fine dining felé és még finom is:

https://m.facebook.com/kamikisvendegloje

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

AAttila írta:
2023.09.05., kedd 08:50
Azért mennyire jellemző, senki nem a fine dining éttermeket hozza, hanem a csárdákat, családias, retro, nosztalgia éttermeket ;peace;
Tulajdonképpen, ha egy igazán jót szeretnénk enni, jó hangulatban, lazán, akkor marad ez a vonal. Szerintem itt közel azonos korúak írogatnak, akik az ilyen hagyományos éttermeken nőttek fel és bár lehet,hogy szeretjük a modern konyhát, a kísérletezést, mégis a "hagyományos" helyre ülünk be szívesebben. :rolleyes: ;peace;
Akkor itt egy kivétel.
Amikor a pár sorral ezelőtt ajánlott csárdában voltam Orosházán, másnap voltunk Szarvason, és belebotlottunk az Újváros Bisztróba a Kőrös parton, a híd mellett, csodás környezetben.
https://ujvaros-bisztro.hu/etel-menu/

Ezt a helyet is melegen tudom ajánlani, mert fantasztikus volt, amit ott ettünk, és kb 10%-al lett magasabb itt a végösszeg, mint előző napon a szintén ajánlott csárdában.
Persze én is alapvetően a hagyományos helyeket szeretem, de sajna sok helyen még a régi módi dívik, hogy jó esetben nagy mennyiséget adnak, csak éppen tocsog az olajban, zsírban a rossz értelemben az étel, és igazából jól lakáson kívül sok élvezetet nem adnak.

De egyre több a jó hely szerencsére, ahol a régi értékeket tudják jól tálalni.
Pl. Dévaványán a Three Rivers Pub is egy tök jó kis étterem, kellemes környezet, kiváló kiszolgálás és remek ételekkel. Dolgoztam a szomszéd településen, ezért többször is ettem itt, mert ajánlották a helyiek, és nem bántam meg. Sima ebéd menü is laktató, és minőségi, miközben asszem 2.000.-Ft volt. És a szóda az jár az étkezés mellé szifonban kirakva.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”