Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Off

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1156

Re: Heed Quasar III + PX táp

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.12.04., szer. 21:23

gyuszmo írta:
2019.12.04., szer. 20:12
nempisti írta:
2019.12.04., szer. 19:42
Sokszor indokolatlan ám ez a kioktató, pimasz és feleslegesen intenzív moderátori jelenlét.
OFF
Áruld már el légy szíves, mi volt benne kioktató? Hogy pimasz volt, azt vállalom.
Shimano hozzászólásában se építő jellegű, se az eladást segítő gondolatok nem voltak. Ha nem akarja megvásárolni, akkor szerinted mi köze hozzá, hogy a jelenlegi tulaj, a fóliára, vagy a készülék hátuljára mit rak/ragaszt? Ha emiatt nem fog elmenni (kétlem), akkor az az eladó baja, ha pedig elmegy (remélem), akkor majd az új tulaj eldönti mit kezd vele. Gondolom a besértődős "Sőt még az sem ha kitörölnél innét mindenestől." típusú hozzászólást a szituáció súlyát tekintve nem tartod nevetségesnek...
ON
Szerintem eladás segítő volt.Bejelölt egy fázist,ami nem jó helyen van,cefetül néz ki rajta az a szalag,amit egy mozdulattal el lehetett volna távolítani ha már úgysincs bent a rendszerben,és eladásra kínálja.
Nekem szúrta a szemem,neked nem.Nem gond,nem vagyunk egyformák,és ez így is van jól.
Nem vagyok besértődős,de basszus ne így kínáljunk már akármit is eladásra.

nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: nempisti » 2019.12.04., szer. 20:40

"OFF
Áruld már el légy szíves, mi volt benne kioktató? Hogy pimasz volt, azt vállalom.
Shimano hozzászólásában se építő jellegű, se az eladást segítő gondolatok nem voltak. Ha nem akarja megvásárolni, akkor szerinted mi köze hozzá, hogy a jelenlegi tulaj, a fóliára, vagy a készülék hátuljára mit rak/ragaszt? Ha emiatt nem fog elmenni (kétlem), akkor az az eladó baja, ha pedig elmegy (remélem), akkor majd az új tulaj eldönti mit kezd vele. Gondolom a besértődős "Sőt még az sem ha kitörölnél innét mindenestől." típusú hozzászólást a szituáció súlyát tekintve nem tartod nevetségesnek...
ON"

Megválaszoltad

zbiro32
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 43

Hozzászólás Szerző: zbiro32 » 2019.12.04., szer. 20:38

Ha emiatt nem fog elmenni (kétlem), akkor az az eladó baja, ha pedig elmegy (remélem),
Én viszonylag "tojáshéjas" vagyok ezen a fórumon--de szerintem egy moderátor "függetlenségébe" a fenti mondat nem fér bele...
Forrás-Audio PC@Audiobyte Hydra Z@Low Noise PSU
DAC- ESS Sabre 9038Pro I2S protocol@Low Noise PSU
Erősítő-Pointe Sima MK2
Hangsugárzók- ESS PS 9A
Kábelek: Van Den Hul

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 663

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2019.12.04., szer. 20:12

nempisti írta:
2019.12.04., szer. 19:42
Sokszor indokolatlan ám ez a kioktató, pimasz és feleslegesen intenzív moderátori jelenlét.
OFF
ON

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: nempisti » 2019.12.04., szer. 19:42

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1156

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.12.04., szer. 19:03

gyuszmo írta:
2019.12.04., szer. 17:15

Már utaltad is az árát, vagy csak fogod?
Inkább a hirdetett másik px-et választom,mert azon szinpatikusabb helyen van a fázis.
De mindegy is,nem zavar a szigszalag,sőt semmi.Még az sem zavarna ha kitörölnéd ezt a hozzászólást,meg a másikat is.Sőt még az sem ha kitörölnél innét mindenestől.
Intézkedj.

vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 557

Hozzászólás Szerző: vazze » 2019.12.04., szer. 17:40

A kék led valóban elég zavaró tud lenni , főleg ha pont szemben vannak.
 Nappali: Devialet Expert 220Pro-Harbeth P3ESR 40th
Hálószoba: KEF Lsx

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 663

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2019.12.04., szer. 17:15

Shimano írta:
2019.12.04., szer. 16:09
Bocsi de azokat a szigetelőszalagokat lehúzhatnád róluk,mert ez így nagyon gáz.Az a piros ott a px hátulján pl mit akar mutatni?Azt hogy ne oda a fázist,vagy oda mert neked ott jobban tetszett? gondolkodik.gif
Már utaltad is az árát, vagy csak fogod?

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

DARTHdick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 47

Re: Onkyo TX-RZ1100 9.2 (fekete) garanciával

Hozzászólás Szerző: DARTHdick » 2019.12.03., kedd 16:37

GT500E írta:
2019.12.02., hétf. 21:18
Újat?

Érdekes.

Én 1000+ felett találtam csak újat, pedig minden nap nézegetem a német - angol ebay-t, no meg
a német - angol amazon-t.

Egyébként az eladottak listája is lekérhető bárki számára.
895,- alatt nem kelt el, még használt se...

Egyébként nekem sokat ér, hogy vásárlás előtt megnézhetem, fogdoshatom, hallgathatom.
https://www.hifi-schluderbacher.de/de/p ... detail.htm
Nincs kérdés.
☠️

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 353
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.12.03., kedd 08:59

Mondju kaki a pályát kijelölte :) Bár valam itriálos biztos felkínlódta magát valahogy, így elmondhatják, meg lehet csinálni. Bár vannak itt triál motorok is, azokat is eldobják. Egyszer oldalról jól látszik a meredekség a 3/4-e környékén... Mondjuk, ott, ha belegondolok, ha triálos, ha nem, ha megáll, lefordul a meredekség miatt, szóval ide nem is lehet szerintem felaraszolni, csak lendületből, triál ide, triál oda.
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

kanyol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 6

Hozzászólás Szerző: kanyol » 2019.12.02., hétf. 21:53

GT500E írta:
2019.12.02., hétf. 21:18
Újat?

Érdekes.

Én 1000+ felett találtam csak újat, pedig minden nap nézegetem a német - angol ebay-t, no meg
Nekem csütörtökön érkezett az új RZ1100 az elektrowelttől 999 euróért (+14 posta), vasárnap óta már 1199 euro az ára gondolkodik.gif

GT500E
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: GT500E » 2019.12.02., hétf. 21:18

Újat?

Érdekes.

Egyébként az eladottak listája is lekérhető bárki számára.
895,- alatt nem kelt el, még használt se...

Egyébként nekem sokat ér, hogy vásárlás előtt megnézhetem, fogdoshatom, hallgathatom.

mackohaz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 90

Hozzászólás Szerző: mackohaz » 2019.12.02., hétf. 19:35

revox írta:
2019.12.02., hétf. 17:13
ez viszont mókás. kicsit off,de bringás videókat néztem,amikor fedobta a youtubi...

az a heróikus kűzdelem, ahogy próbálják a kis mocijukat menteni,majd a beletörődés az elkerülhetetlenbe, majd a felsimerés, hogy az életüket mentsék :)
van egy a vége fele, majdnem elkapja a kereket, de csak majdnem, aztán...

https://www.youtube.com/watch?v=uRGn9AY0ysA
Nagy az isten állatkertje, sokan laknak benne :D :D :D

"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)

Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 353
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.12.02., hétf. 17:13

ez viszont mókás. kicsit off,de bringás videókat néztem,amikor fedobta a youtubi...

az a heróikus kűzdelem, ahogy próbálják a kis mocijukat menteni,majd a beletörődés az elkerülhetetlenbe, majd a felsimerés, hogy az életüket mentsék :)
van egy a vége fele, majdnem elkapja a kereket, de csak majdnem, aztán...

https://www.youtube.com/watch?v=uRGn9AY0ysA
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 187
Kapcsolat:

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Deadpool » 2019.12.01., vas. 19:39

Tonykát még nem ismerem, de nekem valahogy tökre lejön mindkettőtök álláspontja.

Még írni is gondoltam a Pro topikba, de KP kb mindent leírt amit erről gondolok.

Szerintem nincs ott senkinek baja a hifi cuccokkal. Max az, hogy pici pluszért is relatíve sokat kell fizetni és sokszor a dizájn vagy a név viszi el a pénz nagy részét.

Én hifista rendszert használok inkább, de erősen érdekel pl. a Pro cinema szubok felhasználása, mert azért nem annyira randa. Elviselném.

Ismételni én is tudnám magam. A fent lévő 16 pro-sból ha jól emlékszem csak 1 embernek nincs komolyabb hifis tapasztalata, az az egy sem foglalkozik sokat az előzményekkel, aztán mikor már alakulna valami rendes témamenet, akkor tuti berongyol valaki, hogy ez diszkós amúgy, meg jobb a hagyományos. Meg ilyenek. Olvasom naponta a topikot. Csak szubot hallottam eddig. Nyitott vagyok, mindenre, de így is voltak előítéleteim és igazán meggyőző volt az első meghallgatás is.
Projectiondesign F22/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren AV32R/Rotel RBM1075/Swans M3/M6/Phonar as1000/Synology
Yamaha wxad-10/Fatman/Swans M1

Eladó: Sumiko MC hangszedő, B&O Beosound 1,
Keresek: Cambride mc phonot, Tag Mclaren 100x5r bicolor végfokot

DeLorean
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 179

Hozzászólás Szerző: DeLorean » 2019.12.01., vas. 18:29

Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 18:25
Lehetni, lehet, csak van értelme? gondolkodik.gif
Ez olyan férfias!
Nem hagyjuk, hogy a másiké legyen az utolsó szó és neki nem lehet igaza.
"This Is Sparta" alapon!

Ráadásul tök hülyeségekről szól az egész...
:D

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3146

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.12.01., vas. 18:25

DeLorean írta:
2019.12.01., vas. 18:21
Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 16:11
Nem tudom, hogy mi bajotok van egymással, de szerintem rendezzétek le priviben. :kiss:
Már az OFF-ban sem lehet egymásnak esni?
gondolkodik.gif

Szerintem baráti viszonyban vagyunk egyébként!
:smile32:
Lehetni, lehet, csak van értelme? gondolkodik.gif
!!!Wattgate 360i típusú (fekete) villásdugót keresek 1 db-ot!!!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

DeLorean
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: DeLorean » 2019.12.01., vas. 18:21

Vinkler írta:
2019.12.01., vas. 16:11
Nem tudom, hogy mi bajotok van egymással, de szerintem rendezzétek le priviben. :kiss:
Már az OFF-ban sem lehet egymásnak esni?
gondolkodik.gif

Szerintem baráti viszonyban vagyunk egyébként!

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3146

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.12.01., vas. 16:11

!!!Wattgate 360i típusú (fekete) villásdugót keresek 1 db-ot!!!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2490

Hozzászólás Szerző: Tonyka » 2019.12.01., vas. 16:03

Legalabb latom magam, mar ez is elony, bar csak te is latnad magad, es amirol beszelek. Cutler, ha mar emlitetted, pont neki irt az egyik vevoje, h nem olyan rossz amit tole vasarolt. Nem azert zorgott mert annyira rossz volt. Ha csak szimplan az lenne itt, h megtallalta mindenki azt amit keresett hangilag. Dinamika, ero, reszlet, mennyire jo a hangatereszto vaszon, es amugy ez az egesz vonal. Aztan itt meg is allna a dolog az lenne a normalis. Kozben melle koritesnek az van, h mennyire haszontalan, draga, vacak semmire sem valo a hifivonal. Te irod itt a Paradigm, Velo meg isten tudja miket. Megis mit varsz zarjak be a gyarat, vagy mindenki dobja ki az emlitett markakat. Vagy valamifele szent iras, h a te kornyezetben nem ugy teljesitett, akkor masnak sem? De egy percet se tunodj ezen, igy franko.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

DeLorean
Fórumlakó
Fórumlakó

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean » 2019.12.01., vas. 15:31

Tonyka írta:
2019.12.01., vas. 15:15
Nem gondolod, h ez fordítva is így van. Nem lehet kábelről beszélni, mert egyből jönnek az önjelölt igazság megmondóitok, akik gúnyt űznek a másikból. Nem lehet dobozokról írni, mert most minden tré már ami nem ez, v nem nagy membrán. Lehet az láda vagy bármi. Nem szégyenlitek eladni a hifi komponenseket, utána meg fennhangon szidni őket már a puszta létezésükért is. Te megragadsz minden alkalmat, h ismételd önmagad. Biztos jól esik azoknak akiknek eladjátok a " vackokat " h utána halál rosszként emlékezettek meg róluk, mert most spanyolviasz effektus van. Lehet ez rendben van brigádon belül, sztem nincs. Sőt kissé arcpirító. Néha érdemes kívülről is megnézni önmagunkat, mit, és hogyan csinálunk. Biztos vannak hülye dolgaim, és ellentmondásaim, de próbálok csak nem az orrom hegyéig látni. Tök jó lenne ez a topic, ha nem folyamatos állandó visszautalás lenne, h mennyire sz@r, és semmire se való a hifi oldal. A beszámolóimban nem emlegetem szakadatlan, h bezzeg az x-x nem képes egy egészséges hegedű hangra. Vagy egyéb negatívumokat domborítva. Itt viszont vállvetve ez megy. Lehet nem minden frankó amit írok, de azért van valóságtartalma sztem.
Nem gondolom.
Teljesen rosszul látod a dolgokat, nem látsz tovább az orrodnál és az egész írásodat visszautasítom.

Ha esetleg tényleg olvastad volna már Cutler első írását a topikban, akkor abban semmi negatívum nem volt.
Nem írta, hogy valami vacak lenne, stb...
Egyszerűen megosztotta az élményét egy új dologgal kapcsolatban, leírta az előzményeket és az eredményt.
A többi is ilyen volt.

Én pedig csak önmagamat tudom ismételni, mert úgy érzem, hogy mondjuk a te agyadig nem jutott el a lényeg, illetve félreértelmezel dolgokat.

Igen, valóban vannak "hülye dolgaid és ellentmondásaid".

Tonyka
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tonyka » 2019.12.01., vas. 15:15

DeLorean írta:
2019.12.01., vas. 14:45

Nagyon sokan miattatok nem írnak ide, pedig tök érdekes lenne.
Nem gondolod, h ez fordítva is így van. Nem lehet kábelről beszélni, mert egyből jönnek az önjelölt igazság megmondóitok, akik gúnyt űznek a másikból. Nem lehet dobozokról írni, mert most minden tré már ami nem ez, v nem nagy membrán. Lehet az láda vagy bármi. Nem szégyenlitek eladni a hifi komponenseket, utána meg fennhangon szidni őket már a puszta létezésükért is. Te megragadsz minden alkalmat, h ismételd önmagad. Biztos jól esik azoknak akiknek eladjátok a " vackokat " h utána halál rosszként emlékezettek meg róluk, mert most spanyolviasz effektus van. Lehet ez rendben van brigádon belül, sztem nincs. Sőt kissé arcpirító. Néha érdemes kívülről is megnézni önmagunkat, mit, és hogyan csinálunk. Biztos vannak hülye dolgaim, és ellentmondásaim, de próbálok csak nem az orrom hegyéig látni. Tök jó lenne ez a topic, ha nem folyamatos állandó visszautalás lenne, h mennyire sz@r, és semmire se való a hifi oldal. A beszámolóimban nem emlegetem szakadatlan, h bezzeg az x-x nem képes egy egészséges hegedű hangra. Vagy egyéb negatívumokat domborítva. Itt viszont vállvetve ez megy. Lehet nem minden frankó amit írok, de azért van valóságtartalma sztem.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

DeLorean
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: DeLorean » 2019.12.01., vas. 14:45

Tonyka írta:
2019.12.01., vas. 14:18
Ezzel a felajánlással, és a beszámolóval nyittass egy DJ topicot, itt csak Pro Cinema dolgokról lehet beszélni.
Olvasd el a topik címét!
OK, akkor most még1X!

ÉRTED?????
Dehogy érted!

Nagyon sokan miattatok nem írnak ide, pedig tök érdekes lenne.
Igen, felháborító, hogy Lemmy itt hirdeti meg a DJ szubját.
A többi is az, de már inkább szánalmas.
:angry:

Lemmy9
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1928

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.12.01., vas. 14:26

u.a. :kapdelm:
Szerintem.
És kijelentem, hogy recece!

Tonyka
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tonyka » 2019.12.01., vas. 14:18

Lemmy9 írta:
2019.12.01., vas. 14:11
Na. Az van, hogy ha vágom a tetejét 80 körül, akkor nagyon jó. Ha megkapja a teljes sávot, felül picit zavaró. Picit. Film közben nem annyira, döngöl kegyetlenül, a gipszkarton is le akar szakadni. Azt mondanám mozis, brutális, de én ezért nem járok moziba. Nekem a cizellált hang kell. Nálam nem üvölt a mozi, sosem hallgattam zavaróan hangosan.
Tehát ha valaki nagymozis, brutális hangnyomást keres ez jó irány lehet.
Sok ez ide nekem, ha lenne egy 20-25 m2-em más lenne a fekvése.
Két dolog van. 14 nap elállás, vagy meghirdetem. Ha valaki kipróbálná szóljon, olcsóbban adom mint vettem.
Ezzel a felajánlással, és a beszámolóval nyittass egy DJ topicot, itt csak Pro Cinema dolgokról lehet beszélni.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”