Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cambridge Audio Azur 351R

Sokpontegy elő és végfokok, processzorok
Lezárt
Avatar
galfi2001
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 10:59
Értékelés: 3

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: galfi2001 »

Kedves Hirdető!
Eljutottam a sok hozzászólás végére!
Szerintem érdekelne az erősítő!
( a 6-os sorozat példányai 100 eFt körül találtak gazdát itt a fórumon….)
Attila

Avatar
Atomhuzat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.06.12., csüt. 14:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: Atomhuzat »

hattila írta:
2021.12.16., csüt. 17:47
Az eladóval tudok egyet érteni ebben a témában, legalábbis a Cambridge Audio Azur 3-5-6-751R-es sorozatát tekintve.

Nekem egy CA651R van, amiben 2 féle bemérés található, az első neve, ha jól rémlik, akkor Audyssey EQ, ami egyedül a hallgatási pozícióban mér, távolságokat, vágási frekvenciát állít, speaker level szinteket mér, kb ugyan azokat, amiket te magad is be tudsz állítani. Akkusztikai korrekciót itt szerintem nem végez, én nem vettem észre, hogy a hangzáshoz hozzá nyúlna... A lényeg, hogy ezeket kézzel is be lehet állítani, szuper lesz az eredmény, hókuszpkusz nélkül!
Aztán van benne egy Audyssey 2EQ, ami 3 ponton mér, picit tovább tart, itt már lehet, hogy megpróbálkozik akkusztikai korrekciókkal is, de ez az erősítőszéria nem erre lett kihegyezve, és ez észre is vehető, mert a 2EQ gyakorlatilag az azonnali kikapcsolást eredményezte nálam minden esetben! Teljesen fals hangkép lett a végeredmény, kezelhetetlenül mélybe húzó... Van ilyen-olyan, dinamikakiemelés, stb stb.... de egyiktől se lesz jobb, inkább rosszabb... Aki komoly mérést akar ennél a szériánál, az REW szoftverrel próbálkozzon inkább, vagy használja végfokként, proceszorral, amiben van egy hatékonyabb bemérőrendszer.

Annak idején több tesztben is ki lett emelve, hogy ez a széria nem ezekről a ficsőrökről szól, hanem a lehető legjobb hangot elérni ezen az áron. Nincs is bennük semmi trendi marhaság, lim-lom szolgáltatás, 30 matrica stb.. Ez a széria vérbeli erősítőkről szól, amik nem csinálnak mást csak erősítenek! Nem véletlenül van a nagyobb típusokon az analog sztereó direct bemenet opció mellett olyan ritkaságszámba menő lehetőség, mint a 7.1 analog direct bemenet!! Ha ezeket használod, akkor úgyis ki lesz kapcsolva minden DSP és EQ marhaság...

Azt persze sosem állítanám, hogy a bemérés felelsleges, vagy azt, hogy a mikrofon nem számít. De igen, számít, és a bemérés is egy nagyon jó dolog, HA (!!!) ezek a dolgok okkal kerülnek bele egy készülékbe és profi módon ki vannak szolgálva, meg van hozzájuk a körítés (pl a NAD gépekben a Dirac vagy az Anthem-féle ARC). Így komoly szolgáltatásnak számítanak, mondhati részei az adott eszköznek.
Az Azure sorozat mellé "csomagolt" Audyssey nem ilyen, ezer évvel el van maradva ezek mögött, már akkor is alapszintű volt, amikor ez a sorozat megjelent. Ez azért lett hozzá rakva, hogy "legyen". Hogy ne ennek hiánya miatt mutogassak a készülékre. :-) De enélkül is pazar produkcióra képes, és ahogy mondtam a sima EQ-t kézzel is be lehet állítani az EQ2-t meg úgyis ki fogja kapcsolni, aki használja. :-)
Kiegészíteném, hogy ebben még ennyi Audyssey sincs, mint a nagyobb testvérekben, de nem is szükséges, mert ez alapból rendkívül dinamikusan és tisztán szól. Kézileg persze lehet emelni a Bass és Treble dolgokat, de nekem a gyári telepítő nem változtatott ezeken se semmit, abszolút semmit nem nyúl bele a hangba!

Nem véletlenül nem említi az Audyssey dolgokat az AVOnline teszt sem, mert egyszerűen ez egy egyszerű erősítő, ami a hangjával adja el magát.

Ennek örömére vágok az áron, mert látom, hogy az is problémás, 115k.

Komoly érdeklődő esetén nyilván még alku belefér, de nem érzem úgy, hogy elherdálni kellene ezeket a régi Cambridge Audiokat, mert ezek még tényleg olyan hangot tudnak, ami a mai erősítőkből hiányzik a sok feature miatt. 36_1_11.gif
Primare SPA23 - Elac Carina 247.4 - 241.4 - 243.4 - BenQ W1070 - 106" Screen - PS5

Avatar
hattila
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015.04.24., pén. 16:20
Értékelés: 19

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: hattila »

Az eladóval tudok egyet érteni ebben a témában, legalábbis a Cambridge Audio Azur 3-5-6-751R-es sorozatát tekintve.

Nekem egy CA651R van, amiben 2 féle bemérés található, az első neve, ha jól rémlik, akkor Audyssey EQ, ami egyedül a hallgatási pozícióban mér, távolságokat, vágási frekvenciát állít, speaker level szinteket mér, kb ugyan azokat, amiket te magad is be tudsz állítani. Akkusztikai korrekciót itt szerintem nem végez, én nem vettem észre, hogy a hangzáshoz hozzá nyúlna... A lényeg, hogy ezeket kézzel is be lehet állítani, szuper lesz az eredmény, hókuszpkusz nélkül!
Aztán van benne egy Audyssey 2EQ, ami 3 ponton mér, picit tovább tart, itt már lehet, hogy megpróbálkozik akkusztikai korrekciókkal is, de ez az erősítőszéria nem erre lett kihegyezve, és ez észre is vehető, mert a 2EQ gyakorlatilag az azonnali kikapcsolást eredményezte nálam minden esetben! Teljesen fals hangkép lett a végeredmény, kezelhetetlenül mélybe húzó... Van ilyen-olyan, dinamikakiemelés, stb stb.... de egyiktől se lesz jobb, inkább rosszabb... Aki komoly mérést akar ennél a szériánál, az REW szoftverrel próbálkozzon inkább, vagy használja végfokként, proceszorral, amiben van egy hatékonyabb bemérőrendszer.

Annak idején több tesztben is ki lett emelve, hogy ez a széria nem ezekről a ficsőrökről szól, hanem a lehető legjobb hangot elérni ezen az áron. Nincs is bennük semmi trendi marhaság, lim-lom szolgáltatás, 30 matrica stb.. Ez a széria vérbeli erősítőkről szól, amik nem csinálnak mást csak erősítenek! Nem véletlenül van a nagyobb típusokon az analog sztereó direct bemenet opció mellett olyan ritkaságszámba menő lehetőség, mint a 7.1 analog direct bemenet!! Ha ezeket használod, akkor úgyis ki lesz kapcsolva minden DSP és EQ marhaság...

Azt persze sosem állítanám, hogy a bemérés felelsleges, vagy azt, hogy a mikrofon nem számít. De igen, számít, és a bemérés is egy nagyon jó dolog, HA (!!!) ezek a dolgok okkal kerülnek bele egy készülékbe és profi módon ki vannak szolgálva, meg van hozzájuk a körítés (pl a NAD gépekben a Dirac vagy az Anthem-féle ARC). Így komoly szolgáltatásnak számítanak, mondhati részei az adott eszköznek.
Az Azure sorozat mellé "csomagolt" Audyssey nem ilyen, ezer évvel el van maradva ezek mögött, már akkor is alapszintű volt, amikor ez a sorozat megjelent. Ez azért lett hozzá rakva, hogy "legyen". Hogy ne ennek hiánya miatt mutogassak a készülékre. :-) De enélkül is pazar produkcióra képes, és ahogy mondtam a sima EQ-t kézzel is be lehet állítani az EQ2-t meg úgyis ki fogja kapcsolni, aki használja. :-)
Nagy felbontású képek és eladó termékek (OneDrive galéria):
https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

Avatar
Atomhuzat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.06.12., csüt. 14:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: Atomhuzat »

fcsfelix írta:
2021.12.14., kedd 13:38
Azért ne vezessük már félre az embereket.... gondolkodik.gif
Mi az, hogy semmit nem számít a mikrofon? Na haragudj, de ez olyan magadat kimentős szöveg, hogy nincs meg egy fontos tartozék a készülékhez és elbagatellizálod a jelentőségét. Egyáltalán nem arról szól a mikrofonozás, hogy csak távolságot mérne. Ettől azért jóval összetettebb és komolyabb folyamat, amit végez. És az eredmény mindig érezhető. Valóban a legtöbbször finomítani kell rajta utólag, de a hang karakterisztikáját csak ez tudja az adott helyiséghez hangolni.
Nézd csak meg hány bemutatóteremben vagy komoly rendszerben használják mikrofonozás nélkül az AVR-eket.

Ettől függetlenül sikeres eladást kívánok. :rolleyes:
Sejtettem, hogy valaki beleáll ebbe a mikrofon témába.
Nézd. Mértem, amit mértem. Voltam az audiophile szalonban, ahol ugyanezt mondták, hogy nem kell mikrofon, mert ennél a készüléknél csak távolságot mér. Fizikailag meg a mérőszalag a legbiztosabb. Amúgy meg a mikrofon is ugyanannyit mért.

Van egy Spa23 am. Nincs hozzá Mikrofon, de még csak korrekció sem sem semmi, ami beleszólhat a hangba, és mégis lepipalja a mezőny 99%át Hangminosegben.

És ez a kis Azur is lepipálj az árkategóriábab lévő készülékeket bőven, mikrofon meg minden bemérés nélkül.

Akinek fontos, az majd akkor bealkudja a mikrofon árát, aztán majd ugyanazt fogja mérni mikrofonnal, mint mérőszalaggal.

De, ha ezen múlik a telepítés idejére kölcsön adom az Audyssey mikrofonom...
Primare SPA23 - Elac Carina 247.4 - 241.4 - 243.4 - BenQ W1070 - 106" Screen - PS5

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 581

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

Azért ne vezessük már félre az embereket.... gondolkodik.gif
Mi az, hogy semmit nem számít a mikrofon? Na haragudj, de ez olyan magadat kimentős szöveg, hogy nincs meg egy fontos tartozék a készülékhez és elbagatellizálod a jelentőségét. Egyáltalán nem arról szól a mikrofonozás, hogy csak távolságot mérne. Ettől azért jóval összetettebb és komolyabb folyamat, amit végez. És az eredmény mindig érezhető. Valóban a legtöbbször finomítani kell rajta utólag, de a hang karakterisztikáját csak ez tudja az adott helyiséghez hangolni.
Nézd csak meg hány bemutatóteremben vagy komoly rendszerben használják mikrofonozás nélkül az AVR-eket.

Ettől függetlenül sikeres eladást kívánok. :rolleyes:
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
Atomhuzat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.06.12., csüt. 14:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: Atomhuzat »

Pixxa20 írta:
2021.12.13., hétf. 22:22
Denonba gondolkoztam nem ilyet kerestem de lehet érdekelne, csak ez a fránya ár.. :smile29:
Bemérő mikrofonja megvan?!
Szia!

Az nincs meg sajnos, az előző tulajtól én is így vettem. Viszont amikor ezt használtam, próbáltam az Onkyo-s mikrofonommal, meg utána kölcsön kaptam egy gyári mikrofonját is, ugyanazt csinálták. Semmit nem számít.
Amúgy is csak a távolságokat állítja be, azt meg a legjobb kézzel, mérőszalaggal. Ugyanazt az eredményt kapod, csak 3 perccel tovább tart a kalibráció. :)
De menjünk privátba, mielőtt nagyon elmegy offba a dolog. :napsut:
Primare SPA23 - Elac Carina 247.4 - 241.4 - 243.4 - BenQ W1070 - 106" Screen - PS5

Avatar
Pixxa20
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.12.13., hétf. 21:43
Értékelés: 0

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: Pixxa20 »

Denonba gondolkoztam nem ilyet kerestem de lehet érdekelne, csak ez a fránya ár.. :smile29:
Bemérő mikrofonja megvan?!

Avatar
Atomhuzat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.06.12., csüt. 14:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: Atomhuzat »

135k :tutiok:
Primare SPA23 - Elac Carina 247.4 - 241.4 - 243.4 - BenQ W1070 - 106" Screen - PS5

Avatar
Atomhuzat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.06.12., csüt. 14:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: Atomhuzat »

Fel. :luck:
Primare SPA23 - Elac Carina 247.4 - 241.4 - 243.4 - BenQ W1070 - 106" Screen - PS5

Avatar
Atomhuzat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.06.12., csüt. 14:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Regöly

Cambridge Audio Azur 351R

Hozzászólás Szerző: Atomhuzat »

Eladó egy tökéletes állapotban lévő ritkaságszámban menő Azur351R

Azt hiszem, aki ismeri, annak nem kell bemutatni a típust, de azért nagyvonalakban: 500W toroid trafó. Nem összetévesztendő más márkák kamu Wattjaival, ez tényleg annyit tud, amennyi rá van írva.
A specifikáció is 5x50W ad meg 5 csatornát hajtva, és 2x70W sztereóban. Külön processzor dolgozza fel a sztereó és 5.1 hangot.
Kiváló zene és mozi! Nem szégyenkezik komolyabb hangfalakkal sem, nagyon ütős a kicsike.
Viszont nincs benne 4K, nincs benne HEOS, nincs benne Atmos..Viszont van benne, amire igazán szükségünk van: Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic II, DTS-HD and DTS Neo:6 96/24 szerepel a kínálatban. A jelfeldolgozás a surrond csatornákon Cirrus Logic CS42518 (24 bit 192kHz képes) kodekkel történik, ez az áramkör 8 független D/A és további 2 A/D átalakítót tartalmaz, a térhangzásért Cirrus Logic CS497024 Dual 32 Bit DSP felel.

Méretét meghazudtoló teljesítményt és hangminőséget tud.

Aki ilyet keres, az tudja, hogy mit és miért keres..
Az árát emiatt nem gombokért lőttem be, ez valóban egy nagyon ritka és nehezen fellelhető példány.

140000 Ft. Akinek nem kell Atmos, meg hálózati lejátszás, csak élvezni akarja a zenét és a mozit esetleg játékkonzolt, annak ez egy tökéletes választás. Nem összetévesztendő a mai belépő/közép kategóriásokkal sokkal drágábban, amik tele vannak mindenféle ficsőrrel, csak éppen az ember a 98%-át nem használja, mert csak zenét hallgat és filmet néz, de arra meg a gyártók már nem fordítanak nagy hangsúlyt sajnos.

Csak komoly érdeklődőknek. Én is jó gazdája voltam, ezután is jó gazdát keresek neki!


Íme egy teszt kedvcsinálónak: https://www.av-online.hu/hazimozi/cambr ... -teszt_764


Doboza, távirányítója, tápkábele megvan.
Akár postázom is, szigorúan törékenykezeléssel és a vevő felelősségére!
Személyesen előre egyeztetett időpontban Regölyben van lehetőség átvenni.
IMG_20211124_133755.jpg
IMG_20211124_133755.jpg (153 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
IMG_20211124_133813.jpg
IMG_20211124_133813.jpg (181.57 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
IMG_20211124_133816.jpg
IMG_20211124_133816.jpg (145.35 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
IMG_20211124_133740.jpg
IMG_20211124_133740.jpg (101.98 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
Primare SPA23 - Elac Carina 247.4 - 241.4 - 243.4 - BenQ W1070 - 106" Screen - PS5

Lezárt

Vissza: “Házimozi erősítők, processzorok”