Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi magazin

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Keszul a DVDcenter VOB, ami a Dorozsmai (TOMTOM) studio elozetes igerete szerint DD es DTS hangot fog kapni. Ehhez keszul egy kep-hang beallito anyag is (nem vagyunk egy THX de azert osszerakunk egy ilyet). Mi ezt szivesen rendelkezesere bocsatjuk barkinek aki valamilyen formaban DVD hordozora rakja.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Házimozi újságnak tavaly és ezévben is előfizetője vagyok. A digitálisat időnként megveszem.
A digitális Házimozi megjelenésekor a Házimozi újság szerintem toronymagasan vezetett, de idővel ez a különbség mérséklődött. Hiányzik a Házimoziból a magyar piacra való orientáltság és hiányoznak a szakértő cikkek. A magyar olvasók legnagyobb igénye, hogy a magyarországon kapható műszaki kínálatból a legjobb ár/érték arányú készülékekről olvassanak összehasonlító cikkeket egy adott árkategórián belül. A digitális Házimozi újság Akusztikai megoldások cikksorozata nagyon jó példa a szakértő cikkekre. Csak ezért a cikkért megérte megvenni azt az újságot. Ilyen szinvonalú gyakorlatias írások nagyon emelik a lap értékét, szinvonalát.
A magyaroszágon nem kapható termékek tesztben vagy bemutatóban való taglalása a lap töltelékkel való feltöltését jelenti, haszontalan, senkit nem érdeklő, oldalpazarló írások.
A lapról említsük meg azért a pozitívumokat is, kivitele nagyon szép, összehasonlító tesztjei -a fentieket leszámítva- is jók.
DVD mellékletként nagyon örülnék egy DD (esetleg DTS) hangrendszer beállító, tesztelő DVD-nek.
A fentieket épírő jellegű kritikának szántam.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon bőszen magyarázza itt az Annex a bizonyítványt, de a gond az, hogy aki kezébe veszi a lapot az hamar átlátja a lényeget: ez is csak a pénzről szól, arról és csak arról. Mert ha nem, akkor nem is létezne. Ennek ellenére tartom azt a véleményem, hogy a laikus közönség elviselné agyilag, ha nem néznék teljesen madárnak. Oké, tudom hogy az összes oldalon hülyén nézne ki egy nagy "X" alnyomat, de az is lehet hogy csak azért nem teszik ki, mert nem ismerik ezt a bonyolult jelet! :smile7:
Igenis lehetne normális minőségű DVD-t tenni az újság mellé, akár olyan módon, hogy csak előfizetők kapják valamivel emelt áron. Aki meg egyszer megvette az újságot és látja hogy előfizetve legalább fél évre kap kb. 1 DVD áráért 3-at normális minőségben (ebből 1 vagy 2 biztos tetszik neki, a harmadikat meg elajándékozza valakinek) az előfizető lesz. Ez elég építő jellegű?
Nem értem, hogy miért nem alapítottak egy újságot és függetlenítették az Annextől legalább papíron. Kicsit teret engedve a kevésbé reklámízű, magazinszerű cikkeknek, meg stílusban okosan visszafogva sokkal jobb megítélése lehetne a lapnak. A szakmai témákat egy színnel sajtpapírra nyomva behúzásként (Zsombor! Beleolvastam az ajánlott címen az anyagba, megadja!) nem drágítaná túlzottan az előállítást, de jelentősen növelhetné a lap sikerét. Például a kedvenc fegyverekkel foglalkozó újságom (amerikai lap) tavaly kísérőszínnel nyomott vaskos szakcikket húzott be egy rétegtémáról (lőszerek házilagos újratöltésének egyszereggye kivesézve aktuális hardverek elfogulatlan elemzésével) és nagyon bejött a dolog, azóta folyamatosan nyomják. Az újságban 2 oldalon volt populáris duma a témában magazinjelleggel, a többi meg ott volt a mellékleten és mindenki örült. (Csak az nem aki az újságostól hazafelé kiejtette a lapból és elhagyta! )
 
Most nem osztom tovább az észt, de minimális anyagi ráfordítással lehetne sokat javítani a szinvonalon és az elfogadottságon. Mellesleg az Annex kicsit az alkalmazottak körmére nézhetne az üzleteiben (vagy érdekeltté tehetné őket hogy ha nem is értenek mindenhez de kedvesek és szolgálatkészek lennének legalább a milliókért vásárló vevőkkel ha mással nem). Mostanában jópár rémtörténetet hallottam, és ha még lehet a maradék renoméjukat is elvesztették jelentős vásárlóerővel rendelkező körökben. Ki tudja, ha ennyire jól megy, ezt is megengedhetik maguknak.
A miheztartás végett: én utálom őket, ahogy vannak. :smile21: Baj?

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha jól számolom nyolc.
 
The Mummy
The Mummy Return
Taxi
Taxi2
U-571
Gladiator
Almost Famous
Close Encounters of the Third Kind
 
És a jövő héten jön a Hannibal.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az ötleteid kiválóak. A fenti filmeket egy 3990 Ft-os magazinban meg is lehetne valósítani.
A mi terveink között ellenben olyan további DVD filmek szerepelnek, amelyek még nem jelentek meg ebben a formátumban.
A DTS demo jó ötlet, de mi azt az ígéretet tettük az olvasóknak, hogy teljes filmeket kapnak 995 Ft-ért, nem pedig promo-demo-stb DVD-ket.
Egyébként szerinted hány DTS-es film jelent meg eddig Mo-on?


Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem jó lenne a Johnny is csak anamorph képpel és az angol hang mellett magyar felirattal.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én hagy először: :smile15: Nah,szívesen látnék pl.Egy bogár élete, Két tűz között, Az Őrület határán c. filmeket(gondoltam nem a legújabbakat mondom mert az tutti nem lesz. Ja, és olyan filmeket ami azért ki is használja a DVD-ben rejlő lehetőségeket meg azért legyen anamorf is(pl. ne 2-3mb/s tömörítésű legyen, meg azért legyen valami 5.1 is ha már DVD, mert ügye a kazi is tud pro-logicban szólni. Meg szívesen vennénk szerintem a hangrendszert próbáló DTS demo DVD-ket is!!!

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miki
 
Veled ellentétben a Fotexfilm ismeri a hazai DVD piacot.
(Kizárólag "sikerfilmekből" - Matrix, Gladiátor, Baljós Árnyak - tudtak a forgalmazók eddig eladni hasonló nagyságrendet Magyarországon). Ebből kifolyólag a Fotexfilm véletlenül sem gyárt le címenként több 10000 DVD filmet, ez a mennyiség a Házimozi Magazin részére készült, bár ez rögtön kiderül, ha az újságot a kezedbe veszed.
Ellenben a fikázás helyett sokkal több hasznát vennénk annak, ha építő ötleteket is mondanál néha...
Te pld. milyen filmet látnál szívesen mellékletként az újságban?


Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Plusz 8 oldal reklám mi? :smile8: :smile15: :smile27:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mellékesen a lap is 8 oldallal is hosszabb lett. :smile7:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Aki nem vette volna észre, a házimozi kommersz és mindennapos dolog. Az erősítők java részén lassan a csatornák hangerejét sem lehet külön-külön szabályozni.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Lohengrin úr tökéletesen leírta a lényeget. A HáziMozi cikkei nem hozzá nem értésből ilyenek, hanem erre van igény. A hozzáértésről annyit, hogy van egy nagy házimozis barátom, aki a www.soundwizard.hu-n teszi közzé a nézeteit. Volt olyan szíves, és egy könyvnyi írásomat feltette az oldalára a pontos cím: http://www.soundwizard.hu/book/frame-1.html Akinek van bátorsága, olvassa végig. Ha ezt a HáziMozi magazinban részekben vagy egészében közzétennék, tuti, hogy jelentős meg nem értést szülne. :smile9:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jó-jó, de a lap témája alapvetűen egy szűk szakmai réteget érint (nem a Nők lapja). Amennyire kommersz és mindenapos dolog lesz a házimozi annyira fognak a kommersz lapok is írni róla. Ennek meg is vannak a jelei. De egy szakmai lapot hagyjunk meg szakmainak. A tömegek megkapják a magukét (meg amennyire érdekli őket) a hetilapokból. Hogy a Dolby Digital 6 szélessávú csatárnából áll. Meg hasonlók. De kellene egy komolyabb szaklap erre volna hivatva mondjuk a Házimozi amely a komoly érdeklődőknek ad szaktanácsokat. Mert a MédiaMarktban ahol egy Pioneer 503MXE-nek a bekötés folytán rosszabb képe van, mint egy LG plazmának nem igazán információszerző hely.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Johnny Mnemonic, ha ez nem derült volna ki a címlapból és a cikkből.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


PAULY te ertesz hozza nagyon. Nem vagy veletlen laptulaj vagy foszerk valahol? Mondjuk valami viccmagazinnal?
 
A tulajnak az az erdeke hogy sokan vegyek, ehhez az kell hogy sokakhoz szoljon (popularis legyen a lap tartalma) azaz nem a highend retegigenyeket fogjak kielegiteni hanem a TOMEGIZLEST (szappanoperak, az adott idosavban ezt nezik a legtobben). A Hazimozi Magazin tokeletesen teszi a dolgat, azok akik itt fikazzak a teljes olvasokozonseg max 1-3%a, nekik nem erdemes atalkitani a lapot szvsz.
 
Meg valami szakerto hozzaszolast produkaljon valaki plz. kosz!
 


Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A mostani dvd melléklet a Johnny Mnemonic lesz Keanu Reeves-sel a főszerepben.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mint írtam nekem nem a filmmel van bajom hanem a kiadvánnyal. Azt még hozzáfűzném, hogy a kéthavi megjelenést és a magasabb árat is a DVD melléklettel indokolták tehát azért valamilyen elvárása lehetne az embernek. Meg hát ki kéne nőni már az "örüljünk, hogy ennyiért kapunk valamit" mentalitásból.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


(Ex)Macsek figyu !
 
Szerintem meg tudnánk mi egyezni, csak az a baj, hogy ez valszeg ütközik a lapkiadó-tulajdonos édekeivel, nem kis százalékban. A szerkeszt?ségnek a tulajdonosi "parancs" az elörébb való, mint az olvasói "kérelem". Ezt persze nem fogják az orrunkra kötni. Ezért nem csak az a tartalom amit szeretnénk.
Te magad írod: "Én is jobban örülnék, ha olyan tesztekkel volna tele..." tehát te sem vagy elégedett, mint írod, a melléklettel sem.
A tulaj viszont mást akar, és (sajna) ö dönt, nem mi. Legfeljebb az olvasópárti szerk. megszondáztatja,(tette is) az olvasót és a kapott eredményt a vezetés elé tárja, az vagy figyelembe veszi(valamilyen százalékban) ezt, vagy megvalósítja a saját akaratát.
Jó példa erre a kereskedelmi tv: hiába néznél nívós mozifilmet, vagy koncertet (tudnak ök erröl) csak Izaurát meg Láncszemet kapsz, mert ezt akarja a (pénz)tulaj belénk tömni! Neki ez a biznisz. Ez az írott sajtóban sincs másként. :smile23:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi Ogre !
 
Jó arc vagy, odamondtad nekik.
Boldogult ....aaahhh 80as évek! Mára a "kereskedelmiség" legyilkolta a "hobbysajtóság" tartalmát ! (meg mást is) :smile37:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


itt mindenki csak fanyalog.. na jó, nem mindenki, de majdnem mindenki. Azért kíváncsi lennék, hogy meg tudnátok-e egyezni, hogy ti mit szeretnétek olvasni ebben a lapban? És melyik lenne az a film, amire nem fújjolnátok, vagy tennék ezt mások?
 
Szerintem itthon jelen pillanatban nincs jobb magazni házimozi témában, mint az említett lap. természetes, hogy nem tetszik mindenkinek, de mondjátok meg van csak 1 dolog az életben, ami mindenkinek egyfromán jó vagy rossz?
 
Én is jobban örülnék, ha olyan tesztekkel volna tele, ha olyan készülékekről írnának folyamatosan, ami engem érdekel. Tehát erősítőben az a 300e körüli kategória, DVD-ben, a 150+ -os.. de úgyhiszem, ez megint csak komoly ellenállásba ütközne, teljesen természetes módon. Nem vagyunk egyformák és nem egyformák az igényeink sem.
 
Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy a lap így jó ahogy és nem lehet rajta rengeteg dolgot javítani. De remélhetőleg akárcsak e fórum hatására, vagy gondolom a hozzájuk érkező bőséges levéláradt hatására előbb - utóbb változni is fog.
 
A DVD melléklet meg... hát istenem. Elfér a polcon a többi között! :smile1: :smile1:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Néhány számot megvettem, de engem rettentoen zavar az újság fordítása: ordítóan magyartalan, érezni rajta, hogy az angol szöveget szolgai módon fordították. (Ugyanez a bajom a HiFiChoice-szal is). Én még a megboldogult HiFi Magazinon nottem fel, ahhoz képest sem szakmai színvonalban, sem stílusban sehol nincsenek a mai lapok.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


filmek,koncertek,term.filmek. a pletykák szerint
Gondolom a silányabbik fajtából.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Zsombor!
Pontosan mi is lesz a DVD-n?

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy ideig én is rendszeresen vettem a lapot, aztán nagyon átment ilyen "melyik kábelt hova dugjuk" szintű dologba. Amúgy az újság kinézetre nagyon igényes, a tesztek is jók. Már ha éppen venni akar valamit az ember...

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sajnos tényleg nagyon bosszantó az újság állandó késése, fôleg hogy ez az egyetlen olvasható nyomtatott sajtó a témában. kicsit több odafigyeléssel, mármint a megjelenés idôpontját illetôen sok csalódástól óvnák meg az olvasótábort, ami ilyen hozzáállás mellett - szerintem dvd melléklet ide vagy oda - rohamosan csökkeni fog. vegye már valaki kézbe az irányítást a megjelenési idôpontokat illetôen.
 
egyébként az újság design, tartalom stb. rendben van. ne várjunk egy ilyen laptól olyan szintű leírásokat , adalékokat mint egy ilyen internetes fórumon. aki szakértést akar, úgyis az ilyen helyeken keresi.
 
:smile7: a hazai helyzetet az dobná fel ha megjelenne egy igényes ellenfél a piacon, mert ezek egyrészt egymást versenyeztetnék, másrészt lenne választék
 
hazai terjesztôk, lapkiadók figyelmébe is
http://www.widescreenreview.com/
One Year - Twelve Issues
International. - $75.00US

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”