Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PCWorld DVD-vel?

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem ez a Bagdadi tolvaj lesz, hanem a Korda Sándor féle 3 Oscar-díjas.

Avatar
Pink Panther
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2003.07.13., vas. 18:24
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Pink Panther »


Hát az iylen mellékleteknek semmi értelmét nem látom Olyan megeröltető lett volna egy Kabos Gyula filmet mellékelni???

Nekem is van mire költenem az itt "felszabaduló" zsét!

PP
Víg kedély, jó egészség!

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hát az iylen mellékleteknek semmi értelmét nem látom
Olyan megeröltető lett volna egy Kabos Gyula filmet mellékelni???

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"A PC World novemberi száma DVD és CD mellékettel jelenik meg, a DVD-s változatunk pedig két DVD-vel! " 
A melléklet pedig: A bagdadi tolvaj
angol-francia kalandfilm, 101 perc, 1978
 
 
Tartalom: Taj, Saqar hercege leánykérőbe indul Bagdadba. Apja halála után biztosítani akarja a trónt egy jó házassággal és szövetségessel. Wazir Jaudur, Taj gyámja azonban magának akarja a trónt és a hatalmat így kiadja a parancsot a herceg meggyilkolására. De terve kudarcot vall. A karaván ugyan megsemmisül, de Taj mégis eljut Bagdadba és a palotába, ahol a gyönyörű hercegnő, Jasmin első látásra beleszeret. Szerelmüknek azonban sok megpróbáltatást kell kiállnia, mert maga Jaudur is kérőnek jelentkezik, s a gonosz erőkkel szövetkezve Bagdad trónját és Jasmin kezét is meg akarja kaparintani.

A film a közelmúltban volt valamelyik csatornán: nem egy nagy szám, bár Sandokan rajongói Kabir Bedit is láthatják benne. Akkor már inkább adták volna ki az 1940-es, Korda-féle klasszikus változatot!

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: close652 »


A bagdadi tolvaj[/url]angol-francia kalandfilm, 101 perc, 1978


IMDB: 4.9
 
 
Előfizetőként megkapom, de inkább valami mást vártam, valami jobbat.
system

Avatar
z12
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 11:47
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: z12 »


"A PC World novemberi száma DVD és CD mellékettel jelenik meg, a DVD-s változatunk pedig két DVD-vel! " 


Remélem az ára nem lesz a duplája a megszokottnak...
 
z

Avatar
ooz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 09:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: ooz »


"A PC World novemberi száma DVD és CD mellékettel jelenik meg, a DVD-s változatunk pedig két DVD-vel! "
 
A melléklet pedig: A bagdadi tolvaj
angol-francia kalandfilm, 101 perc, 1978
 
 
Tartalom: Taj, Saqar hercege leánykérőbe indul Bagdadba. Apja halála után biztosítani akarja a trónt egy jó házassággal és szövetségessel. Wazir Jaudur, Taj gyámja azonban magának akarja a trónt és a hatalmat így kiadja a parancsot a herceg meggyilkolására. De terve kudarcot vall. A karaván ugyan megsemmisül, de Taj mégis eljut Bagdadba és a palotába, ahol a gyönyörű hercegnő, Jasmin első látásra beleszeret. Szerelmüknek azonban sok megpróbáltatást kell kiállnia, mert maga Jaudur is kérőnek jelentkezik, s a gonosz erőkkel szövetkezve Bagdad trónját és Jasmin kezét is meg akarja kaparintani.

Avatar
ooz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 09:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: ooz »


Elérkezett az ősz, és mivel a nyár elején ekkortájt igértek dvd mellékletet a pcworldhöz, ma írtam nekik egy mailt. Ezt válaszolták:
 
Erdeklodtem kollegaimnal es orommel jelenthetem, valoban lesz DVD filmunk a
kovetkezo szamunkban.
A reszletekrol - pontsan mi is lesz az - a weblapunkon fogunk beszamolni.
 
 
Úgylátszik megmarad nekik az április és a november. De azt hiszem nem is baj, nem ez viszi a lapot...

Avatar
ooz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 09:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: ooz »


A PcWorldben a CD-k mellett DVD is van, de nem teljes filmmel, hanem a CD-k tartalmával. Azonban van egy kis plusz is rajta:
...
Mindentudás egyeteme DVD-Video formátumban
A PC Stúdió első adása DVD-Video formátumban
...
 
Tehát van mit nézni.
Ha valakinek Ez kell
ooz

Avatar
z12
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 11:47
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: z12 »


Nézzétek meg!(Igaz , hogy csak DD2.0, de van rajta magyar felirat, meg szinchron is )

most néztem meg: bár ne lenne....
 


Hi
Fehívnám a figyelmet arra, amit írtam.
Nézzétek meg (mert szerintem jó film).
 
Nem azt, hogy vegyétek meg.
 
Én a hibákat nem vettem észre (bocsi), mert az eredeti szinchronnal néztem és a felíratokra nem figyeltem. (Donald Sutherland eredetiben jobb - lásd a MASH-t).
 
Elnézést, ha félrevezettem volna valakit.
 
Nekem így is tetszik a korong.
 
Üdv
z

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Nézzétek meg!(Igaz , hogy csak DD2.0, de van rajta magyar felirat, meg szinchron is )

most néztem meg: bár ne lenne....
 
a fölirat (és a szinkron - mivel megegyezik vele) vmi bődöletes, összecsapott hihetetlen kontármunka
szégyellném ha csak hobbyszinten is ilyenre vetemednék valaha, hát még pénzt kapni érte
 
köze nincs az eredeti szöveghez helyenként, és néha homlokegyenest az ellenkezője!!!
 
néhol csak a "fordító" technikai tájékozatlansága (Dornier, bazooka, ejtőernyő - ezekről fogalma nem volt, feltehetően nőnemű egyedről lehet szó) miatt lett röhejes a magyar szöveg, de néha a teljesen hétköznapi beszéd fordulatai is kifogtak rajta:
pl csaj évődve kérdi az őt megtaláló Donald Sutherlandtől, h "mi tartott eddig?" magyarban vmi teljesen értelmetlen "hogy kerül ide?"
Jockey Ewing is eredetileg hiába mérgelődött azon, h őt más állomáshelyre rendelték, ha a magyar hamisításban már csak a levél útvonala miatt morog...
 
vagy egy roppant súlyos példa: amikor a templomot ostromolják az amerikaiak, a német katonák fölajánlják a vezetőjüknek, h ők ott maradnak fedezni (vagyis a biztos halált választják!), menjen csak a titkos járaton egyedül, mert "ha mind itthagyjuk az épületet akkor biztosan nem sikerülhet az akció"
erre a magyarban: "menjen csak maga, mi élni akarunk!" ááá
(hemzseg a film ilyenektől, de annyira idegesített, h gyakran már inkább rá sem néztem a föliratra)
 
hogy a jó istenbe képes vki egy film fordítására vállakozni, ha tudja magáról, h alig ismeri a nyelvet!?
és hány de hány hasonlóan silány munkát adhatnak így a TV-ben - de mivel nincs mellette eredeti hang, így esély sincs rájönni miről lenne szó valójában...
szinkron sux

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: arty »


jah, sajnos az én panámon is ott a csík
 
Ettől függetlenül 16/9ben hatalmas az ugrás! Csak a feliratokat is összenyomja, ami igy nehezebben olvasható
Erre a formátum kialakitásakor figyelniük kellett volna, h 16/9be nyujtsa meg a feliratokat, h ujra összenyomva is jol láthato maradjon ... DVD formátum BUG

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


én pl direkt nem rakom 16:9 módba a TV-t, mert olyankor- a föliratok nem az alsó fekete sávba kerülnek
- még kisebb a függőleges méret
- Thomson jellemző: kap egy kis szürke csíikot fölül a kép
 
OK, azon a hangyányi területen nagyobb lenne a fölbontás - de 3 méterre ülve tőle már nem oszt nem szoroz

Nem vagyok biztos abban, hogy a feliratok helyzete változik-e?
A másik az, hogy miért jó ha távolabb kerül a felirat a kép közepétől, ahova elvileg leginkább fokuszálsz? Egy jó felirat olvasható a filmen is!
A harmadik dolog, hogy a filmek legtöbbje nem 16:9-es hanem még szélesebb. Némely esetben 16:9-es tv-n is a fekete csíkba esik a felirat.
 
Nem Thomson sajátosság. Gyakorlatilag minden 4:3-as tv-n megjelenik ez az úgynevezett RGB csík.
 
Ha arról akarsz nyilatkozni, hogy egy film minősége milyen, akkor igenis számít. Nézhetnéd 8 méterről is és akkor a VHS se lesz rosszabb mint a DVD!
 
Az okosok azt mondják, hogy a képátló 4-szereséről illik nézni a filmeket (a látható képátló a mérvadó, ezért 4:3-as tv-nél szélesvásznú filmnél még közelebbről). Ez a 3 méter esetében 75 cm-es képátló. Mondjuk egy minimum 85 cm-es 4:3-as tv-nél lehet ennyi a látható 16:9-es kép kb.. Annál meg igenis látnod kell a különbséget 3 méterről!
 
Én 16:9-es 70 cm-es tv-n nézem kb 2,5 m-ről és látom a különbséget az anamorf és a letterboxos 16:9-es filmek képénél. Hidd el, hogy ezzel nem vagyok egyedül!
gordon314.fw.hu

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


én pl direkt nem rakom 16:9 módba a TV-t, mert olyankor
- a föliratok nem az alsó fekete sávba kerülnek
- még kisebb a függőleges méret
- Thomson jellemző: kap egy kis szürke csíikot fölül a kép
 
OK, azon a hangyányi területen nagyobb lenne a fölbontás - de 3 méterre ülve tőle már nem oszt nem szoroz

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Jelenlegi házimozi-felszereltségem mellett ez a letterbox-dolog engem nem igazán érint, de később lehet, hogy megváltozik a véleményem.
Nekem is itt virít a gyűjteményemben a Terminátor és nem sok gondom van a képminőségével. Nem azt mondom, hogy ez a melléklet nézhetetlen, de eleve rosszabb mint a Terminator.
A házimozi cuccodtól függetlenül (helyes használat mellett) az anamorf kép eleve nagyobb felbontású, mint a letterboxos ez utóbbinál ugyanis a két fekete csík filmbe kódolása sokat elvesz a sorfelbontásból. Ezt leginkább 16:9-es tv-n veszed észre, de ha 4:3-as tv-n az anamorf filmeket 16:9-es átkapcsolással nézed, akkor is. Ha a dvd lejátszód esetleg 4:3-ra van beállítva (ilyenkor minden anamorf filmből letterboxot csinál a lejátszó), akkor javaslom sürgősen próbáld ki, hogy 16:9-re kapcsolod és csodálkozni fogsz mennyivel javul a képminőséged anamorf filmeknél. Ha esetleg olyan tv-n nézed, amin nincs 16:9-re való átkapcsolási lehetőség, akkor az a készülék nem igen alkalmas arra, hogy a filmek képminőségéről következtetéseket vonj le. Ez esetben lehet, hogy láttad a Terminator DVD-t csak nem a maximális képfelbontásában.
 
Mivel nem szubjektív véleményként, hanem "tényként" írtad, hogy a képminőség jobb mint a Terminátoré, ezért fogalmazódott meg bennem hasonlóan sarkalatos vélemény!
gordon314.fw.hu

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez az 1976-os film olcsó magazinmellékletként meghökkentően jó képminőséggel rendelkezik: bár 8 évvel öregebb az 1984-es "Terminátor"-nál, amit állítólag még digitálisan is felújítottak, ennek a képminősége mégis felér amazéval. 
Ami viszont lehetett volna: normális borító és tok. A papírzacskóból a lemezt karcosan és foltosan vettem ki, pedig igazán óvatos voltam. Lejátszáskor ugyan nem észlelek hibát, de azért olcsó áron sem olyan kinézetű lemezre vágyom, amit akár kukázhattam is volna.
 
Összegezve: jó film, kora ellenére feltűnően jó minőségben, igénytelen körítéssel.

Ezek szerint a terminatort nem nagyon láttad DVD-n.
 
Ha csak azt nézzük, hogy ez a melléklet letterbox-os, akkor már eleve nem illik megdicsérni a képminőségét!

„Ezek szerint a terminatort nem nagyon láttad DVD-n.
 
Ha csak azt nézzük, hogy ez a melléklet letterbox-os, akkor már eleve nem illik megdicsérni a képminőségét!”
 
Miért ne láttam volna a "Terminátor"-t DVD-n? Ott van a gyűjteményemben.
Jelenlegi házimozi-felszereltségem mellett ez a letterbox-dolog engem nem igazán érint, de később lehet, hogy megváltozik a véleményem. Amit a képernyőn látok és a hangszórón hallok, annak alapján tudok minősiteni. Hang szempontjából nem, de kép szempontjából az 1976-os film állja az összehasonlitást az 1984-es produkcióval. Ez persze csak az én véleményem, de egyébként is csak a magam nevében szoktam beszélni.

Avatar
Vife
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 10:09
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vife »


Copyright: Vife 2003.04.04. 13:30
Ezen azt értettem, hogy az ekkor írt hozzászólásban írtam erről bővebben
Víg kedély, jó egészség!

Avatar
Torrente
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 13:47
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Torrente »


Tegnap megvettem, mert már nagyon vágytam erre a filmre DVD-n, este meg is néztem. Egyik szemem nevet, mert végre egy igazi klasszikust kapunk egy magazintól (második pirospont a Nyugaton a helyzet változatlan után), de a másik sír, mert ennek a filmenk volt egy zseniális szinkronja, ami "elveszett" - újraszinkronizálták. Az új egyáltalán nem tűnik rossznak, főleg, ha a kiválasztott színészeket veszem sorba (ami mai viszonyok között kis túlzással igazi szinkron-sztár-orgia), de az "eredetiben" megszokott hangok (pl. Caine-Kozák) nagyon hiányoztak - leginkább Donald Sutherland új "cliffbarnes" hangja igényel némi elvonatkoztatást és előítéletmentességet... Mindegy, biztos megvan az oka, hogy nem a régit használták.
Ennek ellenére örüljünk és kívánjunk magunknak még sok ilyet, javaslom rögtön a Piszkos tizenkettőt, a Kelly hőseit vagy a Kémek a Sasfészekben-t.
T

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ez az 1976-os film olcsó magazinmellékletként meghökkentően jó képminőséggel rendelkezik: bár 8 évvel öregebb az 1984-es "Terminátor"-nál, amit állítólag még digitálisan is felújítottak, ennek a képminősége mégis felér amazéval. 
Ami viszont lehetett volna: normális borító és tok. A papírzacskóból a lemezt karcosan és foltosan vettem ki, pedig igazán óvatos voltam. Lejátszáskor ugyan nem észlelek hibát, de azért olcsó áron sem olyan kinézetű lemezre vágyom, amit akár kukázhattam is volna.
 
Összegezve: jó film, kora ellenére feltűnően jó minőségben, igénytelen körítéssel.

Ezek szerint a terminatort nem nagyon láttad DVD-n.
 
Ha csak azt nézzük, hogy ez a melléklet letterbox-os, akkor már eleve nem illik megdicsérni a képminőségét!
gordon314.fw.hu

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez az 1976-os film olcsó magazinmellékletként meghökkentően jó képminőséggel rendelkezik: bár 8 évvel öregebb az 1984-es "Terminátor"-nál, amit állítólag még digitálisan is felújítottak, ennek a képminősége mégis felér amazéval.
 
Ami viszont lehetett volna: normális borító és tok. A papírzacskóból a lemezt karcosan és foltosan vettem ki, pedig igazán óvatos voltam. Lejátszáskor ugyan nem észlelek hibát, de azért olcsó áron sem olyan kinézetű lemezre vágyom, amit akár kukázhattam is volna.
 
Összegezve: jó film, kora ellenére feltűnően jó minőségben, igénytelen körítéssel.

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van hozzá tokba illeszthető borító?
Van.
Copyright: Vife 2003.04.04. 13:30

Az újságból kivágható a borító!

Avatar
Vife
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 10:09
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vife »


Van hozzá tokba illeszthető borító?
Van.
Copyright: Vife 2003.04.04. 13:30
Víg kedély, jó egészség!

Avatar
z12
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 11:47
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: z12 »


Jó a komment, köszi, de az alapinformációk néhány hozzászólással lejjebb már többször is megjelentek.  
Tudom, hogy ismétlés a tudás édesmamucikája, de ennyiszer?!

Hi!
 
Bocsi, lusta voltam editálni, így aztán fogtam a legegyszerűbb megoldást:
Ctrl C - Ctrl V.
Az eredeti hozzászólás Enrico Benettié volt.
(bocs a szerzői jogsértésért)
 
Ugyanis, ha símán válaszolok, akkor az egész, hosszú hozzászólás benne virít. Aztán ami nem kell, azt ki kell törölni.
Az meg nagyobb munka.
 
Szal, mégegyszer bocsi, legközelebb nem leszek ilyen lusta.
 
Üdv
z
 
ui: a film különben tényleg jó...

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: vtb »

Van hozzá tokba illeszthető borító?

Avatar
Vife
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 10:09
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vife »


Jó a komment, köszi, de az alapinformációk néhány hozzászólással lejjebb már többször is megjelentek.
 
Tudom, hogy ismétlés a tudás édesmamucikája, de ennyiszer?!
Víg kedély, jó egészség!

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”