Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cinema magazin DVD melléklettel

Vendég

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Halálos fegyver III vagy IV, nem mindegy? Van aki meg tudja őket különböztetni? Én biztosan nem!
Csak aki látta.

Könnyű megkülönböztetni
A 3. a legjobb, a 4. a legrosszabb

Szerintem viszont a II. a legjobb, és a III. kirívóan a leggyengébb.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: vtb »


Halálos fegyver III vagy IV, nem mindegy? Van aki meg tudja őket különböztetni? Én biztosan nem!
Csak aki látta.

Könnyű megkülönböztetni
A 3. a legjobb, a 4. a legrosszabb

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »


Halálos fegyver III vagy IV, nem mindegy? Van aki meg tudja őket különböztetni? Én biztosan nem!
Csak aki látta.

Avatar
tarkus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 15:40
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: tarkus »


Ebből számomra az derül ki, hogy az Amerikai Szerzői Iparkamara szárnyai alatt született műről van szó. 
Mint már említettem ettől még utálhatod érte a francia kaszkadőröket, fodrászokat, díszletezőket, hogy milyen sz@rt csináltak.
 
Mellesleg nem csak a franciák esznek csigát.


Eh, legyen hát amerikai - bár inkább csak a béke kevéért. Abban meg mindenképp egyetértünk, hogy ritka rossz film volt.
Csigát meg tényleg nem csak a franciák esznek, előszeretettel fogyasztja a komondorom is.
 
Stackpointer:
Halálos fegyver III vagy IV, nem mindegy? Van aki meg tudja őket különböztetni? Én biztosan nem!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hogy a filmet angolul forgatták? Na és! A Nagy kékséget is angolul forgatták, ettől még nem lett holivudi prodakt. Azt meg végképp nem értem, hogy miért kellene megnéznem a stáblistát, mikor világosan kiderült, hogy már láttam. Ideírom azért a címet, keresgélj benne John, Steve meg Paul keresztneveket. (Steve van kettő, az egyik francia). Viszont annál több Jean, Pierre, Francois található. Az hogy "jó pár francia név", a jelen esetben a stáb egészére vonatkozik. Különben a Canal+ mint gyártó szintén nem amerikai. Van egy társproducer? Ám legyen. De egyébként mind1. A franciákat meg nem azért neveztem csigaevőknek, mert utálom őket, hanem azért, mert csigát esznek. Cserébe megengedem nekik, tsikós-gulás-körömpörkölt-zabálónak hívjanak.
Transporter stáblista

Van francia név jó pár, csak épp az egyik mellékszereplőtől és az operatőrtől eltekintve (valamint a már említett Luc Besson, aki csak a markát tartotta leginkább ennél a filmnél és a nevével csalogatta szerencsétlen nézőket) kaszkadőrök, statiszták, fordrászok, sminkesek nevét találod.
Mellesleg attól, hogy valakinek francia neve van, még közel sem biztos, hogy francia.
Canal+? Na és? A tökös a török az őr meg a nő meg Warner Bros., pedíg abban aztán minden színész francia!
 
Ha már ilyen sikeresen eljutottál az IMDB-re, akkor klikkelj már rá a Transporter oldalán a WGA linkre.
 
Ott ezt találod:
 
"The Writers Guild of America
 
The Writers Guild of America (WGA) has a well-defined process for determining credits on projects produced under its jurisdiction. These productions are generally USA-controlled live-action film and TV projects, produced either by studios or major independent producers...."
 
Ebből számomra az derül ki, hogy az Amerikai Szerzői Iparkamara szárnyai alatt született műről van szó.
 
Mint már említettem ettől még utálhatod érte a francia kaszkadőröket, fodrászokat, díszletezőket, hogy milyen sz@rt csináltak.
 
Mellesleg nem csak a franciák esznek csigát.

gordon314.fw.hu

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »


De ha akarod, tőlem a Halálos fegyver III is lehet kínai film, hiszen játszott benne Jet Li.
A Halálos fegyver 3-ban egy másodpercig sem játszik Jet Li. Talán a 4-re gondoltál.

Avatar
tarkus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 15:40
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: tarkus »


[Inkább te nézd meg a stábot. A filmet egyébként angolul forgatták, főleg amerikai pénzből.
A kutya nem mondta, hogy kínai. Amerikai az a legrosszabb fajtából. Kb az említett Jet Lee színvonalához méltó.
Mivel franciaországban forgatták ezért van jó pár francia név is a stáblistán, de ilyen alapon a Ronin legalább kétszer is francia film. Sőt ilyen alapon az Evita meg magyar.
Egyébként egy a lényeg, ha megnézed, akkor lerí róla, hogy egy az amerikai B kategóriás akciófilmekből!
 
Ha neked jobban tetszik, akkor utáld ezért a "csigaevőket". Bár ez a kifejezés inkább téged minősít.

Hogy a filmet angolul forgatták? Na és! A Nagy kékséget is angolul forgatták, ettől még nem lett holivudi prodakt. Azt meg végképp nem értem, hogy miért kellene megnéznem a stáblistát, mikor világosan kiderült, hogy már láttam. Ideírom azért a címet, keresgélj benne John, Steve meg Paul keresztneveket. (Steve van kettő, az egyik francia). Viszont annál több Jean, Pierre, Francois található. Az hogy "jó pár francia név", a jelen esetben a stáb egészére vonatkozik. Különben a Canal+ mint gyártó szintén nem amerikai. Van egy társproducer? Ám legyen. De egyébként mind1.
A franciákat meg nem azért neveztem csigaevőknek, mert utálom őket, hanem azért, mert csigát esznek. Cserébe megengedem nekik, tsikós-gulás-körömpörkölt-zabálónak hívjanak.
Transporter stáblista

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Valóban, de akik a filmet csinálták, mind csigaevők voltak - nézd meg a stábot. De ha akarod, tőlem a Halálos fegyver III is lehet kínai film, hiszen játszott benne Jet Li.Szóval a főszereplő angol, a többi kínai (meg francia), akik az egész balhét elvitték (a stá azok is franciák: a Szállító annyira amerikai vagy kínai film, mint amennyire a Mefisztó német.

Inkább te nézd meg a stábot. A filmet egyébként angolul forgatták, főleg amerikai pénzből.
A kutya nem mondta, hogy kínai. Amerikai az a legrosszabb fajtából. Kb az említett Jet Lee színvonalához méltó.
Mivel franciaországban forgatták ezért van jó pár francia név is a stáblistán, de ilyen alapon a Ronin legalább kétszer is francia film. Sőt ilyen alapon az Evita meg magyar.
Egyébként egy a lényeg, ha megnézed, akkor lerí róla, hogy egy az amerikai B kategóriás akciófilmekből!
 
Ha neked jobban tetszik, akkor utáld ezért a "csigaevőket". Bár ez a kifejezés inkább téged minősít.
gordon314.fw.hu

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »

Ha jól csalódom, nem köll engedélyezni a vigyorok használatát.

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »

(stá

Avatar
tarkus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 15:40
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: tarkus »


(a stá azok is
Hüjje ez a fórum - a "b" után nem lehet zárójelet tenni.
 
Én meg hülyeségeken vitatkozom.

Avatar
tarkus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 15:40
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: tarkus »


Luc Besson az alapötletet és a nevét adta, Jovovvichtól már elvált addigra a főszereplők angol és kínai nemzetiségűek. Amúgy stimmel

Valóban, de akik a filmet csinálták, mind csigaevők voltak - nézd meg a stábot. De ha akarod, tőlem a Halálos fegyver III is lehet kínai film, hiszen játszott benne Jet Li.
Szóval a főszereplő angol, a többi kínai (meg francia), akik az egész balhét elvitték (a stá azok is franciák: a Szállító annyira amerikai vagy kínai film, mint amennyire a Mefisztó német.

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »

Télleg, mi lesz a kövi szám melléklete? Amerikai ninja 3?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A Vidocq-ról mi a vélemény ?
A képi világa miatt egyszer minden képpen érdemes megnézni, de többször nem
Amúgy ezt inkább a filmajánló topicban kéne művelnünk!
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ja, ja, nem francia, csak úgy nagyjából: Luc Besson írta (az is inkább a Jovovich bringán gyakororlt volna, eh, na mind1), a szereposztás mindenesetre elég francia.
Luc Besson az alapötletet és a nevét adta, Jovovvichtól már elvált addigra a főszereplők angol és kínai nemzetiségűek. Amúgy stimmel
 
IMDB
gordon314.fw.hu

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »


A Vidocq-ról mi a vélemény ?
Én nem díjazom, ha egy filmben fiatal lányokat gyilkolnak le. Úgyhogy a Vidocq

Avatar
Yoe
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:27
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Yoe »


(bár a Szállítónál rosszabb francia film talán nincs is a világon, esetleg a Maigret sorozat?).
Szvsz a Taxi 3 (talán már a 2 is) meg a yamakasi is jóval gyöngébb volt...
A Vidocq-ról mi a vélemény ?
[

Avatar
tarkus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 15:40
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: tarkus »


(bár a Szállítónál rosszabb francia film talán nincs is a világon, esetleg a Maigret sorozat?).
Nem igazán francia film a Szállító! Kínai a rendezője amerikai a producere, szóval beállhatna a Woo-s sorba.
Woo de sz@r film volt!

Ja, ja, nem francia, csak úgy nagyjából: Luc Besson írta (az is inkább a Jovovich bringán gyakororlt volna, eh, na mind1), a szereposztás mindenesetre elég francia.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


(bár a Szállítónál rosszabb francia film talán nincs is a világon, esetleg a Maigret sorozat?).
Nem igazán francia film a Szállító! Kínai a rendezője amerikai a producere, szóval beállhatna a Woo-s sorba.
Woo de sz@r film volt!
gordon314.fw.hu

Avatar
tarkus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 15:40
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: tarkus »


John Woot pedig "N-Y-Á-L-A-S"-nak (sic!) titulálni, hát...hmmm... hogy is mondjam, finoman szólva sem egy filmesztéta aranyköpés. Habár neki is vannak gyengébb filmjei (pl. Rés a pajzson), de az Ál/arc (idióta magyar cím) tökéletes.
Woo szerintem tipikusan az a rendező, akinek, ha az egyetlen nézhető filmjét látod elsőre, akkor azt hiszed, hogy a többi is legalább olyan lesz, és jó nagyot tévedsz! Az előttem szóló már felsorolta jóformán az összes Woo-féle holivudi produkciót, s hozzátehetem még a szörnyű Black Jack-et. Kár volt lepasszolnia Chow Yun-Fatot, sem VanDamme sem Lundgren és persze Travolta sem fogja felülmúlni. Az Álarcban is egyedül az ötlet ami kiváló, a megvalósítás már átmegy paródiába: Cage mint valami arcnélküli zombi önsebészi gengszterkedése, brrr.
Tudom, hogy Hongkong, Korea, és környéke, de még Japán is majd meg vesz a kemény gyilkolászás közbeni csöpögős romantikáért, és a mangafrizurás iskoláslányok keményített egyenszoknyácskájukat markolásszák, miközben a marcona hős szeméből a könny csorog, de ez nekem csak akkor jön be, ha tudom, hogy erre kell számítani, és pl a Crying Freeman már a címében sem hagy kétséget affelől, hogy zsbkendő kell majd a szebbik nemnek. Viszont Woo úgy csinál, mintha Die hard vonalon nyomulna, és mégis melodráma lesz, esetleg dögunalom - lásd Mi-II.
Én inkább maradok Finchernél, hamár amerikai krimit kell néznem, vagy jöjjenek a franciák, (bár a Szállítónál rosszabb francia film talán nincs is a világon, esetleg a Maigret sorozat?).

Vendég

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


John Woot pedig "N-Y-Á-L-A-S"-nak (sic!) titulálni, hát...hmmm... hogy is mondjam, finoman szólva sem egy filmesztéta aranyköpés. Habár neki is vannak gyengébb filmjei (pl. Rés a pajzson), de az Ál/arc (idióta magyar cím) tökéletes.
Bár csak az amerikai filmjeit ismerem John Woo-nak de az arány inkább a rossz filmek felé húz.
 
Rosszak:
Windtalkers
Mission: Impossible II
Hard Target
Broken Arrow
 
Jó:
Face/Off
 
Nyálasnak én sem nevezném. Szimplán csak rossznak.

Vendég

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mesélj már még a filmről valamit, mert eddig csak negatív hozzáállással találkoztam - így ismeretlenül nekem sincs minimális bizodalmam sem a filmhez...
Nekem bejött.
 
 
Na, jó, kicsivel bővebben: A DVD fülszövegében lévő képzavarok (pl kínai jakuza) helyett a film egy japán képregény (manga) alapján készült. A képi világban, a szereplőkben és a történetben is érződik mindez. Egy kicsit amerikaisított ugyan, de talán csak a könnyebb fogyasztás végett.
 
A történet meglehetősen egyszerű, ahhoz képest, hogy a japán animék és mangák általában a szokásosnál bonyolultabb cselekménnyel rendelkeznek. Egy fiatal fickóból akarata ellenére programozott gyilkos lesz. A hipnotikus-misztikus programnak folyamatosan próbál ellenállni, és ebben egy lány és a véletlen lesz segítségére.
 
A filmben ütközik a nyugati és keleti kultúra, az életcélok, a felfogás, szóval minden.
Az akciók látványosak, amolyan karatefilmes klisék, de mellettük szép a képi világ, hangulatos a zene, és nem annyira nyálas, mint teszem azt John Woo filmjei, hanem inkább erotikus a szerelmi szál.
 
Én úgy gondolom, két mozijegy árát bőven megéri.

A Mullholland Lee Tamahori filmje, aki az Egykoron harcosok voltak kultfilmmel vonult be Hollywoodba, a film maga nem tökéletes ugyan de messze igényesebb szórakozás, mint ez a Gennyező izé..., de mint dvd valóban nulla.
 
John Woot pedig "N-Y-Á-L-A-S"-nak (sic!) titulálni, hát...hmmm... hogy is mondjam, finoman szólva sem egy filmesztéta aranyköpés. Habár neki is vannak gyengébb filmjei (pl. Rés a pajzson), de az Ál/arc (idióta magyar cím) tökéletes.

Vendég

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mesélj már még a filmről valamit, mert eddig csak negatív hozzáállással találkoztam - így ismeretlenül nekem sincs minimális bizodalmam sem a filmhez...
Nekem bejött.
 
 
Na, jó, kicsivel bővebben: A DVD fülszövegében lévő képzavarok (pl kínai jakuza) helyett a film egy japán képregény (manga) alapján készült. A képi világban, a szereplőkben és a történetben is érződik mindez. Egy kicsit amerikaisított ugyan, de talán csak a könnyebb fogyasztás végett.
 
A történet meglehetősen egyszerű, ahhoz képest, hogy a japán animék és mangák általában a szokásosnál bonyolultabb cselekménnyel rendelkeznek. Egy fiatal fickóból akarata ellenére programozott gyilkos lesz. A hipnotikus-misztikus programnak folyamatosan próbál ellenállni, és ebben egy lány és a véletlen lesz segítségére.
 
A filmben ütközik a nyugati és keleti kultúra, az életcélok, a felfogás, szóval minden.
Az akciók látványosak, amolyan karatefilmes klisék, de mellettük szép a képi világ, hangulatos a zene, és nem annyira nyálas, mint teszem azt John Woo filmjei, hanem inkább erotikus a szerelmi szál.
 
Én úgy gondolom, két mozijegy árát bőven megéri.

A Mullholland Lee Tamahori filmje, aki az Egykoron harcosok voltak kultfilmmel vonult be Hollywoodba, a film maga nem tökéletes ugyan de messze igényesebb szórakozás, mint ez a Gennyező izé..., de mint dvd valóban nulla.
 
John Woot pedig "N-Y-Á-L-A-S"-nak (sic!) titulálni, hát...hmmm... hogy is mondjam, finoman szólva sem egy filmesztéta aranyköpés. Habár neki is vannak gyengébb filmjei (pl. Rés a pajzson), de az Ál/arc (idióta magyar cím) tökéletes.

Vendég

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az elôzô melléklet (Mulholland) szereposztása sokat ígérô volt, ám a film épp úgy csalódás, mint a lemez technikai minôsége. A "Könnyezô harcos" eleve keveset ígér, de azt be is tartja: végsô soron tehát jobbnak mondható az elôzô havinál. Az már más kérdés, hogy egy újságtól, ami Európa legnagyobb filmes magazinjának aposztrofálja magát, nem ilyen lecsúszott videotéka-hangulatot idézô filmmellékleteket vár az ember. A többi magazin sem hollywoodi bombasikerekbôl tallózik, de azért csak volt olyan kiadványuk is, mint az Arizonai álmodozók vagy a Majd megdöglik érte. Szóval inkább egy igényes rétegfilm, mint egy harmatgyenge "közönségfilm".

Avatar
tarkus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 15:40
Értékelés: 0

Cinema magazin DVD melléklettel

Hozzászólás Szerző: tarkus »


Mesélj már még a filmről valamit, mert eddig csak negatív hozzáállással találkoztam - így ismeretlenül nekem sincs minimális bizodalmam sem a filmhez...
Nekem bejött.
 
 
Na, jó, kicsivel bővebben: A DVD fülszövegében lévő képzavarok (pl kínai jakuza) helyett a film egy japán képregény (manga) alapján készült. A képi világban, a szereplőkben és a történetben is érződik mindez. Egy kicsit amerikaisított ugyan, de talán csak a könnyebb fogyasztás végett.
 
A történet meglehetősen egyszerű, ahhoz képest, hogy a japán animék és mangák általában a szokásosnál bonyolultabb cselekménnyel rendelkeznek. Egy fiatal fickóból akarata ellenére programozott gyilkos lesz. A hipnotikus-misztikus programnak folyamatosan próbál ellenállni, és ebben egy lány és a véletlen lesz segítségére.
 
A filmben ütközik a nyugati és keleti kultúra, az életcélok, a felfogás, szóval minden.
Az akciók látványosak, amolyan karatefilmes klisék, de mellettük szép a képi világ, hangulatos a zene, és nem annyira nyálas, mint teszem azt John Woo filmjei, hanem inkább erotikus a szerelmi szál.
 
Én úgy gondolom, két mozijegy árát bőven megéri.

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”