Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

VOX magazin DVD-vel

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


ezert applikaltam ra a DVD tok kepet
stimmt, így is néz ki

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Mellesleg kötve hiszem, hogy a következő kiadásnál is aktuális filmek fognak megjelenni (mint most a Jelek), ezért én még várnék egy kicsit, mielőtt farkast kiáltanék.
emlekeztetnek a legelso DVD mellekletes Hazimozi magazin-ra, amihez az Amerikai pite 1-et tettek be (az is InterComos akcio volt), es azota se volt hasonlo erteku film az ujsag mellett...
o v e r p o w e r e d

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Slash »

Na, én nem problémáztam ennyit, ugyanis nekem a két filmből egyik sem kell dvd-n. Divx-ben megvan a Jelek, a témája nagyon tetszett, bár a film inkább amolyan egyszer nézhető alkotás (szerintem). Nem rossz, de másodszorra, harmadszorra már nincs benne semmi érdekes. Szóval megvettem a sima magazint.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Ja és mégvalami, olvassátok el figyelmesen a cikket... 
http://dvd.index.hu/index.php?cikkid=4221
 
 
na jó, szóval a lényeg: "A DVD mellékletes borító képek szimboliksak"

A VOX szerkesztosegebol kapott konkret info az volt, hogy "ugyanaz, mint a mar korabban megjelent"
viszont a boritokep amit kaptunk tok ures volt, nincs rajta semmi DVD tok vagy hasonlo, csak 1 kis piros csik, hogy DVD MELLEKLETTEL
 
ezert applikaltam ra a DVD tok kepet
 
ezert szimbolikus (itt az eredeti)

o v e r p o w e r e d

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valaki biztosra akar menni akkor gondolom a Vox szerkesztősége a legjobb célpont.
1037 Bp. Zúzmara u. 5.
Tel: 436-7140

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Legyen melléklet a Szörny Rt. a fene bánja. Megvettem azt is eredetiben, de már elég sok idő eltelt azóta
hát én speciel épp azt bánom: alig néhány hete vettem meg a srácoknak
a Jelek viszont jó
(egyébként Szegeden, a Corában lévő újságosnál volt mindenféle, én is ott vettem ez utóbbit)

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Most egy picit azért szúrja a tüske az oldalamat... Nekem speciel tetszett a Jelek és örültem, hogy megjelent. Nem vettem meg 2 héttel korábban a kölcsönzői változatról készült másolatot, mert úgy gondoltam, eredetiben az igazi.... Nem is arról van szó, hogy sokaltam érte a pénzt, de ha tudtam volna, hogy fél áron hozzájuthatok pár héttel később, akkor igenis vártam volna. Én remélem, hogy ez így ebben a formában nem lesz általános.
 
Legyen melléklet a Szörny Rt. a fene bánja. Megvettem azt is eredetiben, de már elég sok idő eltelt azóta, hogy a dolog természetéből adódóan úgy gondoljam, reális a féláras mellékletes akció.
 
És higyjétek el, nem a 3000 Ft-omat sajnálom, mert ha nem erre költöm el, akkor másra. Egyszerűren, csak úgy érzem, valaki valahol átb*szta - bocs - a fejem és ez rossz érzés.
 
Még akkor is, ha valóban csak nagyon limitált példányszámban lesznek a filmek ilyen módon kaphatók. Sőt akkor még rosszabb a véleményem, mert ha már így jön ki az újság, akkor elégítse ki mindenki igényét aki ilye akar venni - vinni.
 
Ezzel együtt a rossz szájíz megmarad és ezen nem változtat a tic-tac sem...

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Ezen az áron mi is tízszer többet adhattunk volna el. "Ez így van, szerintem hívjátok fel rá a kiadó figyelmét, hogy a következő nagyfilmjénél tegyen egy próbát, mennyi fogy el belőle, ha valóban 3000-3500-ért adják.
 
" Warner saját irodát alapított, és felvett szakembereket"
Nem hülyeség, a legjobb embereket vitték magukkal, amint a legelső alkalom nyílt erre. És a tánchoz mindig ketten kellenek, mindkét félben megvolt az akarat, hogy a piacot megismerve kiváljanak.
Nincs ebben semmi csoda, minden cégben vannak ilyen időszakok, amikor valaki jobb feltételeket kinál cserébe a piac ismeretéért. Ez nem hülyeség, hanem üzlet, a többi csak mellébeszélés.
Egyébként meg ha valaki elfelejtette volna a Flamex ugyanígy járt - illetve a többi New Line forgalmazó Európában - amikor a Harry Potter és A gyűrűk ura előtti vérszagot megérezve a Warner az összes olyan piacon, ahol hasznot remélt a saját forgalmazástól pánikszerűen felmondta a korábbi forgalmazási szerződéseit.
De ez a topic nem erről szól, és amúgy is kedvelem a warner.hu-t, attól függetlenül, hogy hogyan vagy milyen módon érik el piaci sikereiket, mivel a kiadványaik gyakorlatilag a legjobbak Magyarországon és többnyire elfogadható áron adják őket - a többit rendezzék le egymás közt...

Bocs, már megint elfelejtett a rendszer, úgyhogy guestként szólalok meg. Boy, mi lehet a bay?
 
"Egyébként meg ha valaki elfelejtette volna a Flamex ugyanígy járt - illetve a többi New Line forgalmazó Európában - amikor a Harry Potter és A gyűrűk ura előtti vérszagot megérezve a Warner az összes olyan piacon, ahol hasznot remélt a saját forgalmazástól pánikszerűen felmondta a korábbi forgalmazási szerződéseit."
 
Nem tisztem a kiadókat védeni, de azért néhány tévinformációt szeretnék javítani.
 
1. A Flamex nem volt kizárólagos New Line forgalmazó, csak bizonyos időszakra, vagy darabszámra kötött szerződést a New Line-nal.
2. A Harry Potter soha nem volt New Line film. Mindig is a Warneré volt.
3. Amikor A Gyűrűk Ura első részét beharangozták még a Kinoweltnél volt a film joga Magyarországon, mi több, az első előkampány-
plakátokat is ők ragasztották ki. Akkor már velük volt szorosabb szerződésben a New Line és nem a Flamex-szel.
4. A Warner nem "happolta el" a Kinowelt elől A Gyűrűk Urát, hanem a Kinowelt német anyavállalata valamilyen tévécsatornás ügylettel elgaloppírozta magát és az anyagi csőd közelébe került, ezért elsőként felszámolta a kelet-európai kirendeltségeit, csökkentendő a költségeket.
Mivel Amerikában a New Line és a Warner közös kézben van, logikus lépésként a Kinowelt kiesése miatt New Line képviselet nélkül maradt országokban a Warner moziforgalmazókra (nálunk az InterCom) testálták a New Line filmek mozi-bemutatásának feladatát, míg a Warner Home Video képviseletekre a DVD és VHS kiadásokat.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én így a délelőtti sétám alatt 7 újságostól és egy benzinkutas árusítótól kérdeztem rá a Vox magazinra. Mindenkinél volt DVD nélküli, de senkinél nem volt DVD-s. Sőt egyikük sem hallott róla, hogy lenne belőle DVD-s verzió. Fehérvári út - Móricz Zsigmond körtér.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Tami »


- Nah parom csak felkutatta holvan ami kell nekem
- metro aluljáró feloli bejaratanal - egy kis Relay ujsagosnal kaphato.!!!
- ujsagos annyit mondott, hogy o csak Szorny RT.-set kapott, ugyhogy keresni kell, mert ugyveszem eszre direkt szelektiven osztottak szet oket!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Tami »


- Arkadban csak a sima magazin-bol kaptak :-( /most erkezett meg a szallitmany/
- Most akkor hol is lehetne megvenni DVD-s verziót?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Tami »

- Nah latta mar valaki az ujsagosnal a kiadvanyokat??
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Ezen az áron mi is tízszer többet adhattunk volna el. "
Ez így van, szerintem hívjátok fel rá a kiadó figyelmét, hogy a következő nagyfilmjénél tegyen egy próbát, mennyi fogy el belőle, ha valóban 3000-3500-ért adják.
 
" Warner saját irodát alapított, és felvett szakembereket"
Nem hülyeség, a legjobb embereket vitték magukkal, amint a legelső alkalom nyílt erre. És a tánchoz mindig ketten kellenek, mindkét félben megvolt az akarat, hogy a piacot megismerve kiváljanak.
Nincs ebben semmi csoda, minden cégben vannak ilyen időszakok, amikor valaki jobb feltételeket kinál cserébe a piac ismeretéért. Ez nem hülyeség, hanem üzlet, a többi csak mellébeszélés.
Egyébként meg ha valaki elfelejtette volna a Flamex ugyanígy járt - illetve a többi New Line forgalmazó Európában - amikor a Harry Potter és A gyűrűk ura előtti vérszagot megérezve a Warner az összes olyan piacon, ahol hasznot remélt a saját forgalmazástól pánikszerűen felmondta a korábbi forgalmazási szerződéseit.
De ez a topic nem erről szól, és amúgy is kedvelem a warner.hu-t, attól függetlenül, hogy hogyan vagy milyen módon érik el piaci sikereiket, mivel a kiadványaik gyakorlatilag a legjobbak Magyarországon és többnyire elfogadható áron adják őket - a többit rendezzék le egymás közt...

Avatar
Xpress.hu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 15:21
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Xpress.hu »


"Melyik a jobb? VCD 1.5-2 ezerért, vagy DVD-melléklet 2.500-ért? Szerintem a suszternek a kaptafánál kellene maradnia, és a DVD-újságok ismertessék a DVD-t, tegyenek traileres DVD-mellékletet az újságba, és népszerűsítsék a legújabb DVD-kiadványokat, amelyek mindegyike 3500 Ft körüli áron lenne kapható." 
DVD melléklet 2500 ért, azt hiszem ez itt mindenkinek triviális - de nem mindegy, hogy milyen.
Egyébként nem érdemes attól félni, hogy ez azt a piacot csökkenti, amelyik a "bolti" filmeket veszi, az első ilyen jellegű kiadvány bizony a Vox lenne, de a valóságban ott is arról van szó, hogy szeretnének még úgy húszezer példányt eladni a Szörny Rt-ből, és a Jelek-ből... az eddig eladott példányszámon felül. Gyanítom, amit leírtam, hogy miért az a két film 99.999%-ban fedi a valóságot, és az is, hogy a piacot viszont
Szerintem ebből bizony gyakorlat lesz, még pedig pont az olyan kiadványok körében, melyeknek havi eladásai néhány tucatra tehetőek, mert már az elsődleges forgalmazásban lecsengtek, vagy pedig az elsődleges forgalmazás nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Jól látható lesz, hogy ezekből a lemezekből az eddigi maximum *évi néhány száz *, vagy még kevesebb példány helyett *havi több ezer, több tízezer* fog elfogyni egy hónap alatt.
 
Azt is látni kell, hogy akik az újságra állnak rá nem voltak, és jó ideig nem is lesznek az elsődleges piac aktív szereplői, egész egyszerűen mert nem engedhetik meg maguknak. Ezért kár azon szomorkodni, hogy nem spórálnak fél évig egy film megvételére - a valóság az, hogy nem teszik most sem, tisztelet a kivételnek -, ezzel is bővítve az elsődleges forgalmazást.
Ők sosem voltak a piac részei, és amíg anyagi körülményeik nem változnak nem is lesznek azok.
Ezt a piaci rést is célozta volna a vcd (plusz még lásd mesterséges luxuscikk kategória fenntartása, korábban), és szerencsére ezt a rést veszi el valódi dvd lemezekkel a lapkiadás, hogy pontosabbak legyünk az álcázott normáláras dvd kiadás. Az újság azért jó választás - figyeljük meg egyre inkább a legnagyobb auditált példányszámú lapok felé haladunk a mellékletekkel! -, mert a terjesztés biztos, és nem a mediamarkt vagy a fotex "jóindulatától" (nem jóindulat, "polcpénz", sokszor több millió, tízmillió forint) függ, hogy mely kiadó filmjeit lehet kapni.
 
A kis piac lefutott téma igaz is, meg nem is. Elég ha csak körülnéztek ugyanakkora vagy kisebb piacokon is látjátok, hogy valami továbbra sem stimmel a magyar árakkal...
Egész egyszerűen a magyar menedzserek jó része nem volt megfelelő alkupozicióban mikor a szerződések születtek, nem volt tapasztalatuk, és azt sem lááták előre, hogy Magyarországon belátható időben változás fog történni a dvd, mint termék piaci statászában. Ennek megfelelően sokkal rosszab szerződésekbe mentek bele, mint bármely más ország szakemberei, hiszen luxuscikknél nem számít, ez is csak egy lesz a kiadó bevételi forrásainak ami vagy termel egy kis pluszpnézt vagy nem. A hiba az volt, hogy nem látták, hogy ez igenis komoly piac lehet. Jó példa volt mikor az InterComból gyakorlatilag a pénzes kiadványokat azonnal magával vitte Stern Gábor (?) a frissen grundolt Warnerba, amint megsejtette és bizonyítottnak látta, hogy ebben igen is jó piac lesz.
A forgalmazási szerződéseket időnként újítják, így ha van egy kis eszük filmes üzletkötőinknek, akkor ezután már a megváltozott piaci feltételek szerint fognak szerződést kötni és igenis 3500-4000Ft lesz egy film, mint Ausztráliában és igenis havi több ezer esetleg több tízezer fogy belölük megjelenéskor a mostani évi-havi néhány száz helyett. Ha továbbra sem így lesz, akkor ezek a szakemberek alkalmatlanok a feladatukra.
Amennyiben viszont ez bekövetkezik az már nektek is teljesen más piacot fog teremteni.

"A jelek bizonytalanná teszi: az valóban túl korai volt várni kellett volna, de valószínű szorítóak a kiadvány veszteségei."
 
Semmi nem indokolhatja azt, hogy 3 héttel a megjelenés után féláron újságmelléklet legyen egy filmből. Ez szerintem egy véletlen, hibás döntés. Ha netán tényleg az eladás növelése lett volna a cél (szerintem nem, mert így is jól ment a Jelek), akkor is kimaradt néhány lépcsőfok. Gondoljatok bele: ha megjelenhet újságmellékletként 3500 Ft-ért egy film, akkor a boltok adhatnák 2990 Ft-ért csak a filmet. Ezen az áron mi is tízszer többet adhattunk volna el. Ráadásul tudni kell, hogy a hírlapterjesztésben szóba sem állnak veled 25-30-40% terjesztői jutalék alatt, tehát a 3500 Ft-os kiadványból minimum 1000-1500 forint a terjesztőé, tehát akár még ennél is lehetett volna olcsóbban adni a filmet.
Az elképzelhető, hogy valóban csak limitált darabszámról lehet szó - bár úgy meg nem tudom, kinek lesz jó ez az akció. De ez már nem az én problémám.
 
 
"Jó példa volt mikor az InterComból gyakorlatilag a pénzes kiadványokat azonnal magával vitte Stern Gábor (?) a frissen grundolt Warnerba, amint megsejtette és bizonyítottnak látta, hogy ebben igen is jó piac lesz."
 
Ez hülyeség. Ismerem az InterComot, ismerem a Warnert és a Gábort is. Gábor alkalmazott volt az InterComnál és most a Warnernél. Gondolod, hogy felnyalábolt az asztaláról néhány filmjogot és átvitte a Warnerbe? Ez nem így működik. A Warner/Columbia filmek forgalmazási szerződése lejárt az InterComnál, a Warner saját irodát alapított, és felvett szakembereket. Ennyi.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom mennyi ebből az igazság, de úgy hallottam, hogy közel nem tízezres nagyságrendben lesznek mellécsomagolva a filmek. Állítólag néhány száz, max ezer/ezer darab lesz mindegyik filmből, ami azt jelenti, hogy a DVD-vel rendelkező újságos nénik filmigénye ki is lesz elégítve.
Ha ez így van, akkor szerintem gusztustalan reklámfogás az egész!

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »


A friss infok: az ujsag holnap jelenik meg, de inkabb hetfon lesz az amikor mindenhova eljut 
a mellekletek az eredeti hazai kiadasok, ugyanazokkal a paramterekkel, tokkal, vonoval, de meg a celofan is ugyanaz, nincs egyik sem butitva

Ámen.

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »

Mellesleg kötve hiszem, hogy a következő kiadásnál is aktuális filmek fognak megjelenni (mint most a Jelek), ezért én még várnék egy kicsit, mielőtt farkast kiáltanék.

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: stackpointer »


Szerintem korai temetni a hazai DVD piacot. Bár igaz, a Jelek tényleg kicsit korán jön ki, mint melléklet, de kíváncsi vagyok, mennyivel csökken a bolti Szörny Rt. eladása emiatt. Szerintem, aki akarta, már rég megvette. És lehet, hogy a kiadóknak is feltűnik, hogy alacsonyabb árakkal sokkal több lemezt lehet eladni.
De ez az egész úgy van beállítva, mintha a mellékletek eladásából a kiadónak nem lenne haszna.
 
Amúgy pont az Xpressnél néztem, hogy a Jelek lekerült az aktuális Top 10 listáról, köszönhetően (szerintem) a Warner-Universal-Columbia akciónak (JP I-II főleg), meg a friss megjelenéseknek (HP 2, Indul a bakterház, Brian élete).
De én is 1etértek azzal, hogy régebbi, klasszikus alkotásokat kellene megjelentetni, vagy itthon nem kapható cuccokat. De 3K-ért nem fogom kihagyni a Szörny Rt-t vagy a Jeleket, pláne, ha télleg nem lebutított változat lesz.
 
Ez az ujjal mutogatás, hogy a "magazinok a hibásak" meg a "jónép megveszi a szart" nem kellene. Ha a magazinnak ez jó üzelet, nem fog senki két szép szeméért lemondani róla. Ha a vásárlónak meg megéri ennyiért, akkor Ő meg pláne. Arról, hogy nem fogunk majd szinkront kapni a lemezeinkre, eszembe jutott a Fox két legjobban fogyó lemeze, nevezetesen a SW I-II, amire basztak szinkront tenni, pedig a gyerekeknek jobban bejöttek a filmek. Azért lehetett tudni, hogy nem 2000 példány fog fogyni belőlük.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja és mégvalami, olvassátok el figyelmesen a cikket...
 
http://dvd.index.hu/index.php?cikkid=4221
 
 
na jó, szóval a lényeg: "A DVD mellékletes borító képek szimboliksak"

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azt azért ugye senki nem gondolja, hogy mindíg ilyen tuti, a keredkedelmi forgalomban lévő DVD-vel teljesen megegyező paraméterű filmek lesznek a mellékletek? Ezt szvsz lehetetlen kivitelezni, ez csak beetetés.. Na mind1, majd kiderül mire valaki megvesz, megnézi, hogy milyen is valójában a melléklet. É kicsit tartok tőle.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »

"státuszában" stb. - bocs, de küldést nyomtam nézet helyett

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Melyik a jobb? VCD 1.5-2 ezerért, vagy DVD-melléklet 2.500-ért? Szerintem a suszternek a kaptafánál kellene maradnia, és a DVD-újságok ismertessék a DVD-t, tegyenek traileres DVD-mellékletet az újságba, és népszerűsítsék a legújabb DVD-kiadványokat, amelyek mindegyike 3500 Ft körüli áron lenne kapható."
 
DVD melléklet 2500 ért, azt hiszem ez itt mindenkinek triviális - de nem mindegy, hogy milyen.
Egyébként nem érdemes attól félni, hogy ez azt a piacot csökkenti, amelyik a "bolti" filmeket veszi, az első ilyen jellegű kiadvány bizony a Vox lenne, de a valóságban ott is arról van szó, hogy szeretnének még úgy húszezer példányt eladni a Szörny Rt-ből, és a Jelek-ből... az eddig eladott példányszámon felül. Gyanítom, amit leírtam, hogy miért az a két film 99.999%-ban fedi a valóságot, és az is, hogy a piacot viszont A jelek bizonytalanná teszi: az valóban túl korai volt várni kellett volna, de valószínű szorítóak a kiadvány veszteségei.
 
Szerintem ebből bizony gyakorlat lesz, még pedig pont az olyan kiadványok körében, melyeknek havi eladásai néhány tucatra tehetőek, mert már az elsődleges forgalmazásban lecsengtek, vagy pedig az elsődleges forgalmazás nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Jól látható lesz, hogy ezekből a lemezekből az eddigi maximum *évi néhány száz *, vagy még kevesebb példány helyett *havi több ezer, több tízezer* fog elfogyni egy hónap alatt.
 
Azt is látni kell, hogy akik az újságra állnak rá nem voltak, és jó ideig nem is lesznek az elsődleges piac aktív szereplői, egész egyszerűen mert nem engedhetik meg maguknak. Ezért kár azon szomorkodni, hogy nem spórálnak fél évig egy film megvételére - a valóság az, hogy nem teszik most sem, tisztelet a kivételnek -, ezzel is bővítve az elsődleges forgalmazást.
Ők sosem voltak a piac részei, és amíg anyagi körülményeik nem változnak nem is lesznek azok.
Ezt a piaci rést is célozta volna a vcd (plusz még lásd mesterséges luxuscikk kategória fenntartása, korábban), és szerencsére ezt a rést veszi el valódi dvd lemezekkel a lapkiadás, hogy pontosabbak legyünk az álcázott normáláras dvd kiadás. Az újság azért jó választás - figyeljük meg egyre inkább a legnagyobb auditált példányszámú lapok felé haladunk a mellékletekkel! -, mert a terjesztés biztos, és nem a mediamarkt vagy a fotex "jóindulatától" (nem jóindulat, "polcpénz", sokszor több millió, tízmillió forint) függ, hogy mely kiadó filmjeit lehet kapni.
 
A kis piac lefutott téma igaz is, meg nem is. Elég ha csak körülnéztek ugyanakkora vagy kisebb piacokon is látjátok, hogy valami továbbra sem stimmel a magyar árakkal...
Egész egyszerűen a magyar menedzserek jó része nem volt megfelelő alkupozicióban mikor a szerződések születtek, nem volt tapasztalatuk, és azt sem lááták előre, hogy Magyarországon belátható időben változás fog történni a dvd, mint termék piaci statászában. Ennek megfelelően sokkal rosszab szerződésekbe mentek bele, mint bármely más ország szakemberei, hiszen luxuscikknél nem számít, ez is csak egy lesz a kiadó bevételi forrásainak ami vagy termel egy kis pluszpnézt vagy nem. A hiba az volt, hogy nem látták, hogy ez igenis komoly piac lehet. Jó példa volt mikor az InterComból gyakorlatilag a pénzes kiadványokat azonnal magával vitte Stern Gábor (?) a frissen grundolt Warnerba, amint megsejtette és bizonyítottnak látta, hogy ebben igen is jó piac lesz.
A forgalmazási szerződéseket időnként újítják, így ha van egy kis eszük filmes üzletkötőinknek, akkor ezután már a megváltozott piaci feltételek szerint fognak szerződést kötni és igenis 3500-4000Ft lesz egy film, mint Ausztráliában és igenis havi több ezer esetleg több tízezer fogy belölük megjelenéskor a mostani évi-havi néhány száz helyett. Ha továbbra sem így lesz, akkor ezek a szakemberek alkalmatlanok a feladatukra.
Amennyiben viszont ez bekövetkezik az már nektek is teljesen más piacot fog teremteni.

Avatar
Delphijos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2003.03.10., hétf. 23:02
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Delphijos »

A szokásos örök "vita". Xpress-el is már többször több fórumon megvitattuk a kérdést, és nekem most is az a véleményem ezt az "ördögi kört" (drága a DVD, ezért nem veszik, de azért drága mert nem veszik) CSAK a kiadók tudnák feloldani. Azt hiába várják hogy az irreális áron adott lemezek hirtelen ugrásszerű fogyást produkálnak. Szóba került a sok Cseh szinkron. Érdekes módon a cseheknél tudtak árat csökkenteni a kiadók (emlékszem filóztam amikor még nem volt nálunk Paramount hogy tőlük hozom be a Keresztapát, és mit tesz isten vagy négy ezerrrel ólcsóbb lett volna mint amennyiér itthon kijött és ez most is igaz, érdemes megnézni egy-két cseh netes boltot) és csodák csodája megnőtt a kereslet... Én úgy vagyok a dologgal hogy a múltkori "szuperakciónál" egyből rendeltem például, de 6000Ft (sőt van néhány extra pofátlan kiadó ami még ennél is többet kér) marha sok egy filmért, az ilyeneket tényleg csak akkor veszem már meg ha nagyon nagy kedvenc. A lényeg az, hogy a kiadóknak kellene lépnie, de sajnos teljesen egyetértek Cartmannal hogy nálunk a DVD mesterségesen van még mindig a luxuscikk kategóriában. De akkor miért csodálkoznak azon hogy annyi is fogy belőlük mint általában a luxuscikkekből.... A lejátszók is azért terjedtek el inkább mert elérhető áron lehet kapni őket. Lehetne itt szuper kölcsönzés,meg újságmelléklet ha százezer alatt nem lehetne lejátszót venni. Egyébként az SACD-vel meg a DVD-Audio-val is ugyanez a helyzet. Ha négyezerért megvehetem a Dark Side of the Moon-t SACD-on (pl. Anglia) nekem is inkább ez kell mint a CD, mégha nem is vagyok olyan rettenetesen vájtfülü. De ugyez már nem biztos hogy igaz ha a SACD 8500Ft, a CD meg "csak" 4500.
Clint Eastwood bekaphatja!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én megértem kicsit Xpress "felháborodását". A 3600 Ft-os mellékletes magazin azt jelenti, hogy kb 3000-ért lehetne árulni ezeket a filmeket a boltokban. Tényleg jobbat tenne, mind a piaznak, mind a vevőknek, ha ez így alakult volna. Akit érdekelt volna a VOX, az pedg külön megvásárolta volna.
A fehérvári MM-ban vettem már Disney lemezt 2500 Ft-ért, a minap 4000-ért. Országos akcióról azonban nem tudok. Nem tudom mi lehet a dolog hátterében, de félek, hogy azért nincs átfogóbb országos Disney leárazó akció, hogy nehogy ártson ez a márkanévnek. Ezzel szemben a magazinos árukapcsolás egyenesen bűn a Disney nevével szemben!
 
Vásárlóként kicsit örülök neki, ha kapni fogok a Szörny Rt-ből, mert ennyit megér nekem (de ennyit VOX nélkül is megérne!). A Jelek meg eleve nem nagyon érdekelt, eddig még a tékából sem kölcsönöztem ki.
gordon314.fw.hu

Avatar
Santino
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 20:34
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Santino »


Vendeg_Xpress.hu:
 
Te beszélsz kb. 4-5 filmről és max 100.000 eladott darabról havonta (szerintem nincs ennyi, de ez lényegtelen). Ez max. 100.000 vevőt jelent (ami a valóságban kevesebb, nehezen megítélhető, hogy mennyivel), de mit csinál ilyenkor a másik legalább (vagy több mint) 100.000 DVD-tulaj?
Ha valaki elkölt 1-2 ezer forintot DVD-re, miért feltételezed azt, hogy ugyanilyen aktívan vásárolna, ha csak 5-6 ezer Ft-ért tehetné meg. Valószínűleg kölcsönözne (de azért nem túl sok helyen lehet széles filmválasztékkal találkozni, sőt...).
 
Én azon az állásponton vagyok, hogy 4-5e Ft-ért tökéletes minőségű DVD kiadványokat kellene csinálni, akár dupla lemezzel, tömve extrákkal, valamivel olcsóbban (3-4e Ft) ki kellene adni a klasszikus filmeket (európai, amerikai, magyar), és a DVD magazinoknak "lebutított" verziókat kell/kellene
1-2e Ft-ért árulni.
Ez senkinek az érdekét nem sérti, aki olcsón akar egy filmet extrák nélkül, az újságot vesz, a többi meg válogat. Akinek egyik sem jó, az elmegy a tékába, és kikölcsönzi.

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”