Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

VOX magazin DVD-vel

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vendeg_Xpress.hu: 
Szerinted nem járultak hozzá a DVD-mellékletes magazinok ahhoz, hogy mára 200.000 körüli a DVD-lejátszóval rendelkező háztartások száma?
Nem lehetséges, hogy ez rásegít ennek a mennyiségnek a megduplázására, megtriplázására stb.?
Mi a a jobb? A VCD 2-2.500 Ft-ért, vagy a DVD melléklet 1.5-2.500 Ft-ért.
 
Ettől függetlenül megértelek.
A kiadók által adott árrésekből (amiből kb. a felét odaajándékozzátok a vevőknek) nem lehet nagy öröm DVD-üzletet csinálni.
 
Az elképzelhetetlen, hogy egy Profi, vagy Invázium melléklet befolyásolhatja az éppen aktuális slágerfilm eladását.
 
Az egy másik kérdés, hogy a nem slágerfilm kategóriába tartozó kiváló filmeket miért csak pár száz darabos mennyiségben lehet eladni (nagyon hosszú a lista, le se írom - szégyen!), talán ezen kéne elgondolkodni (elsősorban a kiadóknak, nem neked).

Santino: Szerintem inkább a kölcsönzési lehetőség bővülése járult hozzá a lejátszó "boom"-hoz, mert a melléklet-mizéria csak az elmúlt negyed-fél évben szabadult el, a lejátszók számának növekedése pedig inkább a karácsonyi időszakban tetőzött, amikor már egyre több téka egyre nagyobb választékban kínált - szerencsére - DVD-t.
 
Nem érdemes kitérni az üzleti oldalra. Gyakorlatilag hobbiból működtetjük az üzletet, éppen ezért nem siránkozom, hogy jajj, mi lesz, ha csak újság-mellékletként lehet majd DVD-t venni. (Persze, ha az árak mellet az árrések is európaiak lennének, akkor valóban komolyabban foglalkoztatna a kérdés.)
 
Az lehet, hogy egy-egy aktuális sikerfilmre nem hat ki az újság-melléklet, de elég, ha csak egy hónapban 4-5 újságmellékletes film elfogy címenként 10-20 ezer példányban, és ez máris azt jelenti, hogy kb. 100-150 millió forintot úgy költöttek el az emberek DVD-re, hogy a pénz nem a tényleges filmgyártással, kiadással foglalkozó cégeknél kötött ki. Azt nem hinném, hogy ez az összeg minden hónapban plusz kiadásként jelentkezne a DVD-vásárlók családi kasszájában, gyanítom, hogy ennek nagy része a DVD-film vásárlásra szánt havi kvótából lett elköltve. Tehát szerény számítás szerint is 100 millióval kevesebbet költenek így havonta "hagyományos kiadású" filmekre. Ismétlem: nem nekem fáj, de egy ilyen mértékű visszaesés tartósan az egész magyar DVD-piacot, DVD-kiadást megzavarhatja.
 
Melyik a jobb? VCD 1.5-2 ezerért, vagy DVD-melléklet 2.500-ért? Szerintem a suszternek a kaptafánál kellene maradnia, és a DVD-újságok ismertessék a DVD-t, tegyenek traileres DVD-mellékletet az újságba, és népszerűsítsék a legújabb DVD-kiadványokat, amelyek mindegyike 3500 Ft körüli áron lenne kapható. A VCD pedig vonuljon a technikai múzeumba, vagy adjanak ki VCD-n jó kis lengyel, cseh és magyar rajzfilmeket a gyerekeknek, akiket nem zavar, ha a Krtek monóban Ahojozik. Én például örülnék annak, ha az újságok melléklete ilyen VCD-kiadvány lenne - meg is venném mindet! (Varázsceruza, Rumcájz, Spejbl és Hurvinyek rulez!)

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az Xpress gondolataihoz egy szubjektív (enyém volna) vélemény:Mikor elkezdődött a DVD mizéria az elsők között vettem DVD lejátszót. Imádtam gyűjteni a filmeket mert kevés volt belőlük és vadászni kellett őket. Jó ha havi 1 filmet meg tudott venni az ember. Tényleg gyűjtőnek éreztem magam abból a szempontból, hogy ritkaságot próbáltam beszerezni. Drága mulatság volt, de régi autókat gyűjteni sem olcsóbb.
Aztán ebből a ritkaságból kommersz technológia lett. Havonta több tucat film jelenik meg. Az egész gyűjtés mizéria kipukkant. Ha minden olyan filmet meg szerettem volna venni amelyet érdemesnek tartottam volna rá az éves szinten akár a milliót Ft-os is elérhette volna. Ennyit meg nem ér.
De folytatom. Várjuk (legalábbis én várom) a Blu-Ray technológiát. Hogy aztán abba szintén milliókat beleüljünk és még drágábban gyűjtsük a filmeket. Itt ugrok egy picit. Amerikában a jelenben George besétál a boltba és vesz egy HDTV megjelenítőt (plazmát) 2 havi fizetéséből. Hazamegy és előfizet két sportcsatornára és két mozicsatornára két DVD film áráért. Ezek után kényelmesen kinyitja a TV újságot és megnézi mi megy a TV-ben. Bekapcsolja a kívánt TV adást melyet HDTV felbontásban néz és Dolby Digital hanggal hallgat. Ami nekünk szinte megfizethetetlen beruházás az neki a hétköznap és nem feltétlenül a pénzről beszélek.
Mióta ez végigfutott az agyamon azóta nem veszek DVD lemezt.

Simon: teljesen átérzem a dolgot, de a realitás sajnos az, hogy emberi számítás szerint nálunk soha nem lesz olyan a helyzet, mint Amerikában.
Soha nem lesz 100 forint alatt a benzin, soha nem lesz olyan olcsó az élelmiszer, és soha nem lesz akkora a HD-technológia iránti igény, hogy érdemes legyen bevezetni a rendszert. Ha pedig mégis bevezetik, soha nem lesz annyi felhasználó, hogy olcsón lehessen szolgáltatni a HD-műsort. Abba pedig bele sem merek gondolni, hogy mit kapnánk Dolby Digital-ban, tűéles képpel. Claudia Show? Big Brother 5.1?
A szomorú realitás az, hogy a házimozi alapvető alkatrészei még a kevés DVD-tulajdonos körében is csak elvétve található meg. Jó, ha minden negyedik DVD-tulajdonosnak van DD 5.1-es hangrendszere (arra ne térjünk ki, hogy milyen), jó, ha minden tizediknek van 16:9-es TV-je, jó ha minden századiknak van 80 cm feletti átmérőjű TV-je (vagy projektoros készüléke) és jó, ha minden kétszázadiknak van projektora.
A HD-TV előnye elsősorban a magas képfelbontás, ami elsősorban a képméret növelése miatt fontos.
Amerikában, ahol a néhány tízmillió középosztálybeli jómunkásember átlag 5-6 szobás, duplagarázsos, kertes, kutyás, 300 négyzetméteres lakásban tengeti életét nem csak anyagilag van lehetőség a HD-technika terjedésére, de fizikailag is rendelkezésükre áll a TÉR. Szűk ismeretségi körömben számos középosztálybelinek számító család található, magyar viszonylatban jó anyagi körülmények között, kényelmes otthonokban, de mindegyikben gondot okozna elhelyezni akár a legkisebb HD-TV-t is.
A DVD szerintem elérte azt a kép- és hangminőséget, ami a vásárlók zömének tökéletesen elegendő. Hiába látod Te, látom én, hogy lehetne ez, vagy az a kép szebb, jobb, élesebb, hogy Superbitben még jobb is lehetne, és a Blue Ray az meg maga az Isten, de bevallom neked, hogy én tudom a korlátaimat és nem hiszem, hogy őrületes lázban égnék, ha holnaptól Blue Ray változatban is megvehetném a Keresztapát, mert a mostani DVD-változat az én tévémen, az én hangrendszeremen nyújtja azt az élményt, aminél nem kell már több.
Ezért nem fogja mostanában leváltani a CD-t sem a DVD-Audio, sem az SACD, mert én ugyan erősen gondolkodom, hogy ebbe az irányba elmozdulok zeneileg, de tudom azt is, hogy annak a max 1%-nak vagyok csak a része, aki azt gondolja, hogy érdemes meglépni ezt is.

Avatar
Santino
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 20:34
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Santino »


Vendeg_Xpress.hu:
 
Szerinted nem járultak hozzá a DVD-mellékletes magazinok ahhoz, hogy mára 200.000 körüli a DVD-lejátszóval rendelkező háztartások száma?
Nem lehetséges, hogy ez rásegít ennek a mennyiségnek a megduplázására, megtriplázására stb.?
Mi a a jobb? A VCD 2-2.500 Ft-ért, vagy a DVD melléklet 1.5-2.500 Ft-ért.
 
Ettől függetlenül megértelek.
A kiadók által adott árrésekből (amiből kb. a felét odaajándékozzátok a vevőknek) nem lehet nagy öröm DVD-üzletet csinálni.
 
Az elképzelhetetlen, hogy egy Profi, vagy Invázium melléklet befolyásolhatja az éppen aktuális slágerfilm eladását.
 
Az egy másik kérdés, hogy a nem slágerfilm kategóriába tartozó kiváló filmeket miért csak pár száz darabos mennyiségben lehet eladni (nagyon hosszú a lista, le se írom - szégyen!), talán ezen kéne elgondolkodni (elsősorban a kiadóknak, nem neked).

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az Xpress gondolataihoz egy szubjektív (enyém volna) vélemény:
Mikor elkezdődött a DVD mizéria az elsők között vettem DVD lejátszót. Imádtam gyűjteni a filmeket mert kevés volt belőlük és vadászni kellett őket. Jó ha havi 1 filmet meg tudott venni az ember. Tényleg gyűjtőnek éreztem magam abból a szempontból, hogy ritkaságot próbáltam beszerezni. Drága mulatság volt, de régi autókat gyűjteni sem olcsóbb.
Aztán ebből a ritkaságból kommersz technológia lett. Havonta több tucat film jelenik meg. Az egész gyűjtés mizéria kipukkant. Ha minden olyan filmet meg szerettem volna venni amelyet érdemesnek tartottam volna rá az éves szinten akár a millió Ft-ot is elérhette volna. Ennyit meg nem ér.
De folytatom. Várjuk (legalábbis én várom) a Blu-Ray technológiát. Hogy aztán abba szintén milliókat beleüljünk és még drágábban gyűjtsük a filmeket. Itt ugrok egy picit. Amerikában a jelenben George besétál a boltba és vesz egy HDTV megjelenítőt (plazmát) 2 havi fizetéséből. Hazamegy és előfizet két sportcsatornára és két mozicsatornára két DVD film áráért. Ezek után kényelmesen kinyitja a TV újságot és megnézi mi megy a TV-ben. Bekapcsolja a kívánt TV adást melyet HDTV felbontásban néz és Dolby Digital hanggal hallgat. Ami nekünk szinte megfizethetetlen beruházás az neki a hétköznap és nem feltétlenül a pénzről beszélek.
Mióta ez végigfutott az agyamon azóta nem veszek DVD lemezt.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Míg Nyugaton - a fenébe is, most már mi IS Nyugat vagyunk 12-e óta! - a vhs-el teljesen le fognak állni és természetes folyamat lesz a dvd árak zuhanása a vhs közeléba, illetve a néhány hónapos filmeknél ez így is van már most, addig nálunk a - tipikusan "magyar" - zsugori kiadók foggal körömmel kapaszkodnak az eladott példányonkénti 4000Ft-os tiszta haszonhoz.
Ezzel nem teljesen értek egyet. A DVD azért (is) drágább a VHS-nél mivel jobb hordozó. Kevésbé romlik, jobb minőséget képvisel. Ha ki is fut a VHS (talán meg is szűnik) a DVD lemezek nem lesznek VHS árban. Amikor megjelent a CD természetes módon drágább volt a kompakt kazettánál. Ma amikor jóval több CD-t adnak el, mint kazettát még mindig jóval drágábbak a CD-k és ez a különbség nem csökkent.
Persze lehet mondani, hogy külföldön alacsonyabbak a DVD árak, mint nálunk. De kint a VHS és a CD árak is alacsonyabbak.
Ha megjelenik a Blu-Ray akkor az kb 10-12 ezer Ft-ba fog kerülni (gondolom). Ettől nem lesznek olcsóbbak a DVD lemezek. Ugyanazok a kiadók. Nincs önmagukkal konkurenciájuk. Nekik mindegy, hogy melyiket veszed. A lényeg, hogy az össz nettó bevétel nőjjön. Ezért is van VCD. Talán betöm egy lukat. Mindenkinek el kell adni a filmet valamilyen formában. Talán idővel a leggagyibb filmeket a Fedél nélkül című ujsághoz is mellékelik majd. Elvégre 500 ezer otthontalan van azokat is el kell érni valahogy.
 
(Ezen utolsó gondolat miatt mindenképpen elnézést az érintettektől, szívből sajnálom őket.)

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Xpress: megnyugtatásul a forgalmatok ettől nem fog csökkeni.A Jelek-et nem venném meg (magyar) bolti áron, mert annyira nem jó, de nem is rossz. Ez lett volna az az ár amennyit megér, így most meglesz.
Be kell végre mindenkinek látni, hogy a vhs korszaknak hamarosan vége Magyarországon is, és a dvd más országokban nem luxuscikk.
Nem érdemes akadémikus vitát nyitni arról, hogy számos országban kezd a dvd ára a vhs felé közelíteni, vagy az USA esetében alul is múlta azt. Ez teljesen normális egy olyan piacgazdaságban, ahol egy adott terméket egy másikkal akarnak kiváltani.
A magyar piacon már rég be kellett volna közvetkezni az akciós illetve a stabilan vhs szintű áraknak (itt $15-20 ra gondolok, nem az 1590Ft-ra...), de erre leginkább csak a Warner figyel oda, a többiek inkább szívják a fogukat, de kitartanak a dvd luxusjátékszer a magyar gazdagoknak álláspont mellett.
Ariel pedig 2000-ért akciózza filmjeit, illetve rendre a CP magazinon kötnek ki, bár én teljes áron vettem meg az Erik a Vikinget, de így is örültem neki. Ha olyan film jelenik meg ami valakit nagyon érdekel az el fog kelni nyitó áron is, ha olyan ami érdekelné, de csak normál áron akkor jelenlegi magyar piaci helyzetben nem vásárol a vevő, csak ha akciós lesz a termék - és igaza van. Mivel azonban az akciók nem nagyon vannak divatban így az eredmény jóval kevesebb eladás, mint amennyi egy-egy filmből lehetséges lenne egy vhs árszinvonalon.
Ami a magyar piacot rontja, hogy a "luxusjátékszer" rajongói sem hülyék, és ha valamit meg tudnak venni olcsóban meg is veszik, lásd a tonnányi Ausztrál rendelés, Bécsi bevásárlóutak, megjegyzések az árakról a honlapotokon és így tovább.
Míg Nyugaton - a fenébe is, most már mi IS Nyugat vagyunk 12-e óta! - a vhs-el teljesen le fognak állni és természetes folyamat lesz a dvd árak zuhanása a vhs közeléba, illetve a néhány hónapos filmeknél ez így is van már most, addig nálunk a - tipikusan "magyar" - zsugori kiadók foggal körömmel kapaszkodnak az eladott példányonkénti 4000Ft-os tiszta haszonhoz.
Mivel látják, hogy a vhs-nek hamarosan vége és árat kellene csökkenteni, de azt is látják, hogy a dvd rajongók zsarolhatóak, ezért mesterségesen próbálják a folyamatot megállítani és Európában példátlan módon egy technikai szinvonalát még az internetes filmletöltéseket sem elérő formátummal a vcd-vel próbálják a vhs->dvd folyamatot vhs->vcd-vé alakítani, így megőrízve a dvd luxus státuszát.
A helyzet az, hogy a vhs->vcd terveket fogja rombadönteni a dvd melléklet piac, és nem a dvd-t (mivel hihetetlen extra profit van bennük), a dvd árak pedig néhány éven belül normalizálódhatnak, úgy mint más országokban.
A tanulság a kiadóknak ebből az hogy kb. 3500-4000Ft az az árszinvonal amin az átlagos dvd-k kelendőek és nem több. Ez teljesen normális más országokban sem kerül többe, miért fizetnének csak a magyarok többet...?
 
 
A Szörny Rt-t az "elsődleges piac" már megvette, most már legfeljebb csak havi néhány tucat fogyna belőle vagy annyi sem. Ehhez képest most az InterCom elad kb. plusz 10000 darabot.... Ugye, hogy nem járnak rosszul? Mint ahogy A Disney fele is magasabb példányászmot fognak tudni mutatni.
A másik választás a Jelek, valószínűleg meg sem közelítette a várt eladásokat, viszont van egy eladási keret ami alatt komoly veszteség a lemez kiadása, és ezt próbálják meg menteni a mostani plusz 5-10 ezres eladással, amivel már ez a kiadás is nyereségessé fordítható a mostani bukás helyett.
Az egyetlen dolog amit rosszul csinálnak az az, hogy a Jelek kiadása valóban tévképzeteket kelthet azokban a vásárlókban aki nem értik a dolog gazdasági hátterét, hogy miért pont a Jelek került kiválasztásra, így én a kiadó helyében azért vártam volna 6 hónapot, de mivel a Warner szinte az InterCom összes kiadását magával vitte, így érthető a sietség Vajna úr részéről
 
Ennyi. A vcd piacnak pedig jó bukást kívánok.

Cartman: Nem a mi piacunkat féltük (a mi alatt most a tényleges üzletet értem), hanem a hazai DVD-piacot.
Azzal teljesen egyetértek, hogy irreálisan magasak a magyar árak, de sajnos - tudom, unalmas - a kis piac egyben kiszolgáltatottságot jelent és nem csak a vásárlóknak, hanem a forgalmazóknak is. Többek közt mi voltunk azok, akik felhívtuk a kiadók figyelmét az ausztrál-magyar árak bődületes különbségére és mondanom sem kell, hogy a kiadók többsége lehidalt, ugyanis egyik-másik nagy stúdió több jogdíjat és liszencdíjat, valamint részesedést kér lemezenként a helyi képviselettől, mint amennyiért Ausztráliában a végfelhasználó (a fogyasztó) megveheti a korongot. (Szóval ennyit arról, hogy kinél csapódik le a nyereség nagy része )
Azt talán észrevettétek, hogy a legtöbb nagy kiadó elkezdte csökkenteni az árakat, és a többi is azon van, hogy ezt megtegye. Sajnos éppen a külföldi függés, és a szerződések miatt ez nem megy egycsapásra. Gyakorlatilag többnyire a külföld szabja meg az árakat.
A DVD-melléklet bizony a rendes DVD-piacot is könnyen tönkre teheti. Gondolj bele: állítólag van az országban kb. 200.000 DVD-lejátszásra alkalmas készülék az otthonokban. Ehhez képest a legkelendőbb filmekből jó, ha 20-25 ezer elfogyott (ez max. néhány cím.) Ami ennél is érdekesebb: miközben három év alatt megtízszereződött a DVD-lejátszók száma, az eladott filmek száma kb. megháromszorozódott csupán. Ez azt jelenti, hogy a magyar lakosság DVD-filmre csak nagyon korlátozott keretek között képes költeni.
Ezt emberi szintre levetítve, azt jelenti, hogy a DVD-tulajdonosok zöme egyáltalán nem vesz DVD-filmet (csak kölcsönöz, másol, vagy kölcsön kér), a vásárlók zöme pedig többnyire havonta 1-2 filmre tud áldozni. Ha az újságosnál havonta 10 filmből választhat olcsón, valószínűleg nagy lesz a kísértés arra, hogy költséghatékonyan a mellékletekből vásároljon többet és a hagyományos kiadású lemezekre költsön kevesebbet. Ezzel növekszik ugyan a főleg független piacról táplálkozó mellékletes kiadványok forgalma, de egyben csökken a hagyományos kiadású filmek forgalma.
Ez nekem nem fáj. De tudom, hogy a magyar DVD-kiadás pengeélen táncol. A művészfilmek, rétegfilmek (Budapest Film) éppen annyi példányban tudnak elkelni, hogy ne legyenek veszteségesek, és lassan már egyik-másik 5.1-es szinkronos nagy stúdió által kiadott film is csak néhány ezer példányban kel el országosan. Ebből következik, hogy minden, ami rontja a "hagyományos" kiadás pozícióját egyben rontja a hazai kiadók esélyeit a külföldi partnereknél. Ma már vannak olyan kiadók, amelyek előbb tesznek fel 5.1-es cseh szinkront a lemezeikre, mint magyar feliratot - és ez csakis az eladott darabszám miatt van így.
Persze lehet azt mondani, hogy úgy kell nekik, miért nem adják olcsóbban, miért nem szinkronizálják stb. Igazatok van. De azt is látni kell, hogy az újságok a szabad piacról vadásznak zömmel, tehát ha szerencséjük van és ügyesek, akkor megszereznek egy Profit, egy Elveszett gyerekek városát, egy Inváziumot, de azért többnyire a Barb Wire szintű filmek azok, amelyeknek a jogtulajdonosai hajlandók magazin-mellékletnek eladni a filmjogokat. Nagyon sokban mernék fogadni, hogy egy Paramount, egy Columbia, vagy Warner, egy Fox, vagy egy Disney nem fog tömegesen filmeket megjelentetni újságmellékletként, még akkor sem, ha ezzel a magyar piacról írnák esetleg ki magukat. Nem tekintik akkora üzletnek ezt az országot, hogy a filmjeiket újságmellékletté degradálják. Tudom, most éppen a Disney két filmje miatt indult a topic, de én meg vagyok arról győződve, hogy ez egy egyszeri balfogás volt a kiadó részéről.
Már csak néhány mondat, a lényeg: azt kellene látni, hogy minőségi filmeket tartósan csak a nagy stúdiók képesek biztosítani, a független piac kész lutri. Mivel a nagyok valószínűleg nem szállnak be az újságmellékletnek álcázott hírlapterjesztőn keresztül bonyolított DVD-forgalmazásba, ezért a mellékletek színvonala eléggé kiszámíthatatlan. Biztos lesz néhány hónap, amikor 4-5 filmet is érdemes lesz megvenni (én is örültem az Elveszett gyerekek városának és a Profinak), de majd lesznek olyan hónapok is, amikor azért annyira nem lesznek ütősek a mellékletek. De az a néhány hónap és néhány film arra éppen elég lesz, hogy tovább gyengítse a "hagyományos" piacot és miközben nyugaton szárnyal a DVD-kiadás addig nálunk jó esetben stagnál majd a piac. És a veszélyt ez jelenti. Angliában ránéznek a kelet-európai számokra, és oda teszik a szinkron pipát, ahol növekszik az eladás. Láttátok hány DVD-re kerül mostanában 5.1-es orosz szinkron? Lengyel hangalámondás-sáv? Cseh 5.1-es hang?

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Xpress: megnyugtatásul a forgalmatok ettől nem fog csökkeni.
A Jelek-et nem venném meg (magyar) bolti áron, mert annyira nem jó, de nem is rossz. Ez lett volna az az ár amennyit megér, így most meglesz.
Be kell végre mindenkinek látni, hogy a vhs korszaknak hamarosan vége Magyarországon is, és a dvd más országokban nem luxuscikk.
Nem érdemes akadémikus vitát nyitni arról, hogy számos országban kezd a dvd ára a vhs felé közelíteni, vagy az USA esetében alul is múlta azt. Ez teljesen normális egy olyan piacgazdaságban, ahol egy adott terméket egy másikkal akarnak kiváltani.
A magyar piacon már rég be kellett volna közvetkezni az akciós illetve a stabilan vhs szintű áraknak (itt $15-20 ra gondolok, nem az 1590Ft-ra...), de erre leginkább csak a Warner figyel oda, a többiek inkább szívják a fogukat, de kitartanak a dvd luxusjátékszer a magyar gazdagoknak álláspont mellett.
Ariel pedig 2000-ért akciózza filmjeit, illetve rendre a CP magazinon kötnek ki, bár én teljes áron vettem meg az Erik a Vikinget, de így is örültem neki. Ha olyan film jelenik meg ami valakit nagyon érdekel az el fog kelni nyitó áron is, ha olyan ami érdekelné, de csak normál áron akkor jelenlegi magyar piaci helyzetben nem vásárol a vevő, csak ha akciós lesz a termék - és igaza van. Mivel azonban az akciók nem nagyon vannak divatban így az eredmény jóval kevesebb eladás, mint amennyi egy-egy filmből lehetséges lenne egy vhs árszinvonalon.
Ami a magyar piacot rontja, hogy a "luxusjátékszer" rajongói sem hülyék, és ha valamit meg tudnak venni olcsóban meg is veszik, lásd a tonnányi Ausztrál rendelés, Bécsi bevásárlóutak, megjegyzések az árakról a honlapotokon és így tovább.
Míg Nyugaton - a fenébe is, most már mi IS Nyugat vagyunk 12-e óta! - a vhs-el teljesen le fognak állni és természetes folyamat lesz a dvd árak zuhanása a vhs közeléba, illetve a néhány hónapos filmeknél ez így is van már most, addig nálunk a - tipikusan "magyar" - zsugori kiadók foggal körömmel kapaszkodnak az eladott példányonkénti 4000Ft-os tiszta haszonhoz.
Mivel látják, hogy a vhs-nek hamarosan vége és árat kellene csökkenteni, de azt is látják, hogy a dvd rajongók zsarolhatóak, ezért mesterségesen próbálják a folyamatot megállítani és Európában példátlan módon egy technikai szinvonalát még az internetes filmletöltéseket sem elérő formátummal a vcd-vel próbálják a vhs->dvd folyamatot vhs->vcd-vé alakítani, így megőrízve a dvd luxus státuszát.
A helyzet az, hogy a vhs->vcd terveket fogja rombadönteni a dvd melléklet piac, és nem a dvd-t (mivel hihetetlen extra profit van bennük), a dvd árak pedig néhány éven belül normalizálódhatnak, úgy mint más országokban.
A tanulság a kiadóknak ebből az hogy kb. 3500-4000Ft az az árszinvonal amin az átlagos dvd-k kelendőek és nem több. Ez teljesen normális más országokban sem kerül többe, miért fizetnének csak a magyarok többet...?
 
 
A Szörny Rt-t az "elsődleges piac" már megvette, most már legfeljebb csak havi néhány tucat fogyna belőle vagy annyi sem. Ehhez képest most az InterCom elad kb. plusz 10000 darabot.... Ugye, hogy nem járnak rosszul? Mint ahogy A Disney fele is magasabb példányászmot fognak tudni mutatni.
A másik választás a Jelek, valószínűleg meg sem közelítette a várt eladásokat, viszont van egy eladási keret ami alatt komoly veszteség a lemez kiadása, és ezt próbálják meg menteni a mostani plusz 5-10 ezres eladással, amivel már ez a kiadás is nyereségessé fordítható a mostani bukás helyett.
Az egyetlen dolog amit rosszul csinálnak az az, hogy a Jelek kiadása valóban tévképzeteket kelthet azokban a vásárlókban aki nem értik a dolog gazdasági hátterét, hogy miért pont a Jelek került kiválasztásra, így én a kiadó helyében azért vártam volna 6 hónapot, de mivel a Warner szinte az InterCom összes kiadását magával vitte, így érthető a sietség Vajna úr részéről
 
Ennyi. A vcd piacnak pedig jó bukást kívánok.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Melyikünk csinálja rosszul és udvariatlanul?
Én.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most beszeltem a kiadoval 
A friss infok: az ujsag holnap jelenik meg, de inkabb hetfon lesz az amikor mindenhova eljut
 
a mellekletek az eredeti hazai kiadasok, ugyanazokkal a paramterekkel, tokkal, vonoval, de meg a celofan is ugyanaz, nincs egyik sem butitva
 
ha lesz tovabbi info kint lesz pagezen

Akkor máris van egy vevőjük a Jelekre - és köszönjük

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem lepődtem meg az üzeneteden, mert megszoktam, hogy sűrűn kiosztod azokat, akiknek az álláspontja más mint a tiéd, és ezt le is merik írni. Örülök, ha te válogatás és spórolás nélkül tudsz vásárolgatni DVD-ket, és nem érint érzékenyen, ha a hétfőn vett árut kedden már feleannyiért,  bát tagadhatatlanul romlatlan élvezeti értékkel tudod megvenni....
Ne haragudj, végig sem olvastam. Nem azt olvasod amit írtam és teljesen téves következtetést vonsz le belőle. Jelzés értékkel: közel két éve nem vettem DVD filmet (magamnak) mert magasnak tartom az árukat és annyira már nem is érdekelnek. Bár ezt is óvatosan írtom le hátha azt veszed ki belőle, hogy kioktatlak.
 
Amúgy egy nevet azért odabiggyeszthetnél. A kedvemért.

Brett Sinclair.
Ne haragudj, de illene végig elolvasni valamit, ha reagálni akarsz rá. Én megtettem a te üzeneteiddel. Melyikünk csinálja rosszul és udvariatlanul?

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem lepődtem meg az üzeneteden, mert megszoktam, hogy sűrűn kiosztod azokat, akiknek az álláspontja más mint a tiéd, és ezt le is merik írni. Örülök, ha te válogatás és spórolás nélkül tudsz vásárolgatni DVD-ket, és nem érint érzékenyen, ha a hétfőn vett árut kedden már feleannyiért, bát tagadhatatlanul romlatlan élvezeti értékkel tudod megvenni....
Ne haragudj, végig sem olvastam. Nem azt olvasod amit írtam és teljesen téves következtetést vonsz le belőle. Jelzés értékkel: közel két éve nem vettem DVD filmet (magamnak) mert magasnak tartom az árukat és annyira már nem is érdekelnek. Bár ezt is óvatosan írtom le hátha azt veszed ki belőle, hogy kioktatlak.
 
Amúgy egy nevet azért odabiggyeszthetnél. A kedvemért.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: vtb »


Xpress, te nyílván jobban belelátsz a pénzügyi hátterébe ezeknek a dolgoknak, hiszen mégiscsak ez a "kenyered".
Ha tudnál adatokat mondani akkor nem lenne annyira sötétben tapogatózás. Ilyenekre gondolok, hogy melyik magazinból mennyi fogy, hogy alakulnak az eladásaik, mennyire befolyásolja az eladott példányszámot egy jobb/rosszabb melléklet.
 
Ha mellékletként jelenik meg egy film akkor a magazinnak tulképpen meg kell vásárolni az adott példányszámra valamilyen licenszjogot ugye? Namost ez valszeg jóval kisebb mint egy teljes árú film eladása utáni nyereség, de ha ezt több ezerre esetleg tízezerre vesszük (nem tudom a példányszámokat) akkor a kiadó mégis jól jár vele. Természetes, hogy egy Szörny Rt más súlycsoport, de egy Inváziumot nemtudom hányan vettek volna meg, ha "csak úgy" megjelenik. Így azért fogyott belőle párezer gondolom.
Énis megvettem így, mert ez már bőven a "na bumm bukok rajta 1500at, ha nem jó" és már egész sokszor megnéztem, de nem valószínű, hogy teljes áron akármikor megvettem volna.
 
Azt se hiszem, hogy sokan nem fogják megvenni a Lotr2 bővítettet mert arra várnak, hogy majd megjelenik mellékletként.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de az nem fair az lelkes és gyors DVD-rajongókkal szemben, hogy a gyakran komoly spórolás után megvett filmet néhány hét múlva jóval alacsonyabb áron teszik elérhetővé.
Ha most kimész Bécsbe és betérsz egy CD boltba gúlákban fog állni az új Madonna CD horror áron. Ha egy hét múlva bemész ugyanabba a boltba akkor már csak a többi között fogod megtalálni átlagos áron. Újabb fél év múlva már az akciós termékek között láthatod 30%-al olcsóbban. A fél év alatt nem csökken a lemez élvezeti értéke. Ez a piac. Az viszont elég szomorú, hogy ez eddig nálunk nem alakult ki. Mostanra legalább a Warner és Universal akciók valóban akciók és elég jó címeket lehet köztük találni. A hardcore rajongók azért hardcore rajongók mert pénzt nem kímélve az elsők között szeretnék megnézni a filmet. Minél inkább átvesszük a nyugati üzletmenetet annál inkább így lesz. Aki rajongó az megveszi novemberben a Doom 3-at (meg hozzá 300 ezerért a vasat) aki meg csak elvan otthon az megveszi a Duke Nukem 3D-t tizedáron.
A DVD bizniszben ráadásul sokszor még az idő sem releváns. Megjelenik a Brian élete. 24 évet vártál rá. Ha ennyit már muszáj volt akkor az a plusz 1 év már nem a világ, hogy megvehesd 1500Ft-al olcsóbban. Persze ha nem ér rá akkor meg nem kell fanyalogni.

Kedves Simon Templar!
 
Nem lepődtem meg az üzeneteden, mert megszoktam, hogy sűrűn kiosztod azokat, akiknek az álláspontja más mint a tiéd, és ezt le is merik írni. Örülök, ha te válogatás és spórolás nélkül tudsz vásárolgatni DVD-ket, és nem érint érzékenyen, ha a hétfőn vett árut kedden már feleannyiért, bát tagadhatatlanul romlatlan élvezeti értékkel tudod megvenni. Sőt, úgy veszed meg drágábban, hogy előre tudod, hogy néhány héten belül olcsóbb lesz. (Véleményem szerint a Bombaáras akció teljesen korrekt, s ha új filmet veszek, tisztában vagyok azzal, hogy az különböző akciók révén az idő múlásával olcsóbb lehet. De nem ilyen rövid idő alatt, mint a "Jelek" esetében! Nem ismerem a filmet: ilyen szar, hogy máris csak így lehet eladni? Vagy az újság ennyire értékesíthetetlen filmmelléklet nélkül?)
Én ezt a DVD-k esetében még nem tudtam. Most viszont azt hiszem, jobb, ha én is beállok az olcsó magazin-mellékletekkel DVD-zők táborába. Eddig nem ezt csináltam. 4 hónapja van lejátszóm: 30 filmet vettem, ebből 4 a magazin-melléklet. Naívan úgy gondoltam, ha nem írott DVD-ket veszek, nem külföldről rendelgetek, akkor megteszem a magamét ahhoz, hogy a hazai DVD piac fellendüljön és a kínálat szélesedjen. Tényleg naív voltam. (Viszont igénytelen is: nekem speciel a VCD is meg fog felelni -ha már évekig jó volt a VHS-; én nem fogok ugyanezekben a topicokban sírni, hogy tönkrement a DVD piac!) Hogy egy-két viszonteladó DVD-s cég tönkremegy a hozzám hasonlók miatt? Hogy a nagy forgalmazóknak még kevésbé lesz érdeke, hogy magyar verzióban adják ki a filmjeiket? Ja, ez már nem az én problémám! Aki ezen siránkozik, és igényes, az rendeljen ezután (is) külföldről (Ezy DVD stb.) vagy menjen Bécsbe vásárolni! Csak akkor azt nem értem, miért nem külföldön nyavalyognak, hogy ez vagy az a film miért nem magyar szinkronnal vagy felirattal jött ki!
Kíváncsian várom az újabb kioktatást!

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Simon, látszik, hogy Te ritkán jársz Bécsbe, ugyanis a civilizált társadalmakban éppen fordítva működik a dolog, mint ahogy írtad.
Kétszeresen is igazad van. Az egyik, hogy tényleg riktán járok külföldre (lassan belföldre is). A másik, hogy valóban lehagytam a kronológiából a kezdő akciós hetet. Ettől függetlenül a fordítva működik erős túlzás.
Csak a bolond gondolja, hogy el lehet adni a Jurassic Parkot a megjelenés után 3 évvel 7100Ft-ért. Ezért van az akció. Külföldön ez bevett szokás nálunk még gyerekcipő.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Ezek után ki lesz olyan bolond új filmeket venni 6-7 ezer FT-ért, mikor a megjelenés után pár héttel olcsóbb -s a VOX esetében nem "butított"- mellékletként is megkaphatja. ...
Viszont most még jobban meg fogom gondolni, vásároljak-e bármilyen DVD-t bármelyik internetes cégtől, vagy üzletben: érdemesebb ráállni a DVD magazinokra.

Ez teljesen hibás gondolkodásmód, mert összehasonlítod a teljes DVD lemezpiacot, a megjelenő mellékletekkel. Hány újságnak van melléklete? Kb. 10-egynéhány? És azok között nem biztos, hogy megvannak azok a filmek, amiket te akarsz megvenni.
 
Én legalábbis nem azért veszek filmet, hogy legyen DVD-m csak úgy, hanem azért, mert konkrétan azt a filmet akarom megvenni. És lehet hogy az sohase jelenik meg mellékletként.

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de az nem fair az lelkes és gyors DVD-rajongókkal szemben, hogy a gyakran komoly spórolás után megvett filmet néhány hét múlva jóval alacsonyabb áron teszik elérhetővé.
Ha most kimész Bécsbe és betérsz egy CD boltba gúlákban fog állni az új Madonna CD horror áron. Ha egy hét múlva bemész ugyanabba a boltba akkor már csak a többi között fogod megtalálni átlagos áron. Újabb fél év múlva már az akciós termékek között láthatod 30%-al olcsóbban. A fél év alatt nem csökken a lemez élvezeti értéke. Ez a piac. Az viszont elég szomorú, hogy ez eddig nálunk nem alakult ki. Mostanra legalább a Warner és Universal akciók valóban akciók és elég jó címeket lehet köztük találni. A hardcore rajongók azért hardcore rajongók mert pénzt nem kímélve az elsők között szeretnék megnézni a filmet. Minél inkább átvesszük a nyugati üzletmenetet annál inkább így lesz. Aki rajongó az megveszi novemberben a Doom 3-at (meg hozzá 300 ezerért a vasat) aki meg csak elvan otthon az megveszi a Duke Nukem 3D-t tizedáron.
A DVD bizniszben ráadásul sokszor még az idő sem releváns. Megjelenik a Brian élete. 24 évet vártál rá. Ha ennyit már muszáj volt akkor az a plusz 1 év már nem a világ, hogy megvehesd 1500Ft-al olcsóbban. Persze ha nem ér rá akkor meg nem kell fanyalogni.

Simon, látszik, hogy Te ritkán jársz Bécsbe, ugyanis a civilizált társadalmakban éppen fordítva működik a dolog, mint ahogy írtad.
Ha most bemész Bécsben egy boltba, a gúlában álló Madonna CD-t baromi olcsón megveheted (én mondjuk inkább a 2 lemezes Paul McCartney mellett döntöttem bruttó 14 Euróért, vagyis 3500 Ft-ért), majd néhány hét múlva beáll a lemez ára a magasabb, normális árra és ott is marad - az előadó személyétől függően - évekig.
Egy Madonna, egy U2, egy Stones, vagy R.E.M. lemezt legközelebb akkor akcióznak majd meg neked, ha megjelenik egy új lemeze az együttesnek és lehet futtatni az új korong sikerének hátszelében őket is.
Persze egy Kyle Troy szintű előadó esetében előfordulhat, hogy néhány hónappal a megjelenés után a turkeszban találsz rá jó olcsón, de nem ez a tendencia.
Amit írtál az a játékokra igaz. Új korukban drágák, aztán egy év múlva megveheted őket újságmellékletként, vagy tíz másikkal együtt tizedáron.
Az azonban nyugaton nem elfogadott üzletmenet, hogy egy új terméket néhány héttel a megjelenése után féláron megvehess, megkaphass bármilyen konstrukcióban, mert ez mind a kereskedőket mind a vevőket frusztrálja, zavarba ejti és megtéveszti. Vendég-tel egyetértek abban, hogy a DVD-mellékletes magazinok nem használnak a DVD-piacnak, és nem elsősorban a kereskedőkre gondoltam. (Ha holnaptól csak magazinnal együtt jelennek meg a filmek, akkor magazinnal együtt áruljuk mi is - az újságterjesztők árrése amúgy is magasabb )
A gond ott van, hogy ha a vásárlókban kialakul az a tévhit, hogy előbb-utóbb minden jó film megjelenik majd fillérekért magazinmellékletként, egyre kevesebben veszik majd meg a "normális" kiadású DVD-ket, tehát a VCD után kapott egy újabb pofont a hazai kis piac, amelyik jelenleg néhány lelkes képviseletnek köszönhetően messze a piaci pozícióján túl kap lehetőséget filmek honosítására és megjelentetésére.
Már sokszor említettem a rétegfilmeket, amelyekről mindenki könnyen beláthatja, hogy nem lehet bomba-üzlet. A Fox, a Columbia, a Warner, a Paramount, a New Line - és még sorolhatnám - mégis többé-kevésbé rápakol minket is a lemezekre, mert azt gondolják, hogy az ezeken elszenvedett veszteséget behozhatják a nagyobb sikereken.
De a hazai "bombasiker" fogalma is relatív. Nem tudom említettem-e, hogy az új Harry Potter filmből csak Angliában csak a megjelenés napján 1.050.000 DVD fogyott el, ami körülbelül annyi, amennyi Magyarországon egy évben az összes kiadott játékfilmből összesen elfogy!
Ha tehát a vásárlók rászoknak a magazin mellékletekre, a "rendes" kiadású filmek fogyása drasztikusan csökkenhet, ami ilyen egyébként is alacsony példányszám mellett tragikus következményekkel járhat. Magyarul: ha 20-30 ezer helyett 5-10 ezer darabot lehet eladni egy Harry Potterből vagy egy Gyűrűk Urából, akkor jó nagyot beintenek nekünk a nagyok, ha kérünk szinkront és magyar extrákat. Azt pedig senki ne várja, hogy a magazin-mellékletként majd nagy stúdiók nagy filmjei is megjelennek (a Szörny Rt. és a Jelek valószínűleg ritka kivételek maradnak, ugyanis a nagy stúdiók általában nem támogatják a magazinosdit.). Olaszországban 10 évvel ezelőtt hasonló folyamat indult el a VHS-piacon. Kis túlzással még a hirdetési újságok mellé is adtak egy-egy filmet VHS-en, ennek köszönhetően gyakorlatilag megszűnt a rendes VHS-kiadás az olaszoknál. Nem véletlen, hogy most, a DVD-korszak közepén nem nagyon találkozhatunk az olaszoknál DVD-mellékletes magazinnal, mert a kiadók ott okultak a hibákból. A németeknél, angoloknál is 1-1 ritka kivételtől eltekintve nem dívik a "teljes filmet adunk a magazinhoz" módszer, pedig ha hagyományos kereskedésben elmegy egymillió a Harryből, a The Sun mellékleteként lazán eladnának belőle ötször annyit. De tudják, hogy ez nem szolgálja a formátum érdekeit.
Ami szokás nyugaton, hogy előzetesekkel, werkfilmekkel, érdekességekkel megpakolt DVD-ket mellékelnek az újságokhoz (és azok tényleg ajándékok, hiszen egy fillérrel sem kerül többe tőlük a magazin és a magazinnak sem kerül semmibe, lévén a kiadók finanszírozzák).
A németeknél például az egyik aktuális DVD-szaklap melléklete ugyancsak a JELEK-hez kapcsolódik. Rajta van a korongon a lemez teljes extra-tartalma, az érdekes werkfilmek, interjúk stb., amelyek felkeltik a vevők érdeklődését a film iránt.
Mindenesetre nagyon meglepődnék, ha a mellékletes Vox-ból mindenkinek jutna, aki szeretné megvenni, és akkor is nagyon csodálkoznék, ha a következő hónapokban is hasonló szintű mellékletek jönnének. ki. Ha tévednék, akkor legfeljebb nyitok egy on-line újságos standot és perecest

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Slash »

Bocs, a hülye kérdésért, de most végülis 3 féle magazin fog megjelenni? Lesz a sima 600-ért + a dvdsek külön-külön 3600-ért? Vagy csak egyfajta? Egyáltalán ti honnan tudtok erről? (weblapon nem találtam sokat róla és az előző számban sem)

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de az nem fair az lelkes és gyors DVD-rajongókkal szemben, hogy a gyakran komoly spórolás után megvett filmet néhány hét múlva jóval alacsonyabb áron teszik elérhetővé.
Ha most kimész Bécsbe és betérsz egy CD boltba gúlákban fog állni az új Madonna CD horror áron. Ha egy hét múlva bemész ugyanabba a boltba akkor már csak a többi között fogod megtalálni átlagos áron. Újabb fél év múlva már az akciós termékek között láthatod 30%-al olcsóbban. A fél év alatt nem csökken a lemez élvezeti értéke. Ez a piac. Az viszont elég szomorú, hogy ez eddig nálunk nem alakult ki. Mostanra legalább a Warner és Universal akciók valóban akciók és elég jó címeket lehet köztük találni. A hardcore rajongók azért hardcore rajongók mert pénzt nem kímélve az elsők között szeretnék megnézni a filmet. Minél inkább átvesszük a nyugati üzletmenetet annál inkább így lesz. Aki rajongó az megveszi novemberben a Doom 3-at (meg hozzá 300 ezerért a vasat) aki meg csak elvan otthon az megveszi a Duke Nukem 3D-t tizedáron.
A DVD bizniszben ráadásul sokszor még az idő sem releváns. Megjelenik a Brian élete. 24 évet vártál rá. Ha ennyit már muszáj volt akkor az a plusz 1 év már nem a világ, hogy megvehesd 1500Ft-al olcsóbban. Persze ha nem ér rá akkor meg nem kell fanyalogni.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: balagee »


Elgondolkodtató, hogy egyes topicokban milyen felhördülést váltott ki a VCD megjelenése. (Én szívesen lecserélném VHS gyűjteményem egy részét VCD-re: azokat, amikre drága DVD-n nem adnék pénzt.) Ugyanakkor az olcsó és gyakran gagyi magazin-mellékleteket senki nem vádolja a DVD-piac tönkretételével: bár sok kritika éri őket , a többség a jelek szerint mégis látatlanban megveszi azokat. Most itt a VOX, ami elég friss filmeket ad a többi újságnál drágábban, de a hivatalos eladási árnál olcsóbban. (Engem se a Szörny Rt., se a Jelek nem érdekel, de ez most mindegy.) Ezek után ki lesz olyan bolond új filmeket venni 6-7 ezer FT-ért, mikor a megjelenés után pár héttel olcsóbb -s a VOX esetében nem "butított"- mellékletként is megkaphatja. A magazinos DVD eladás fogja növelni a DVD piacot? Ennek révén lesz esély arra, hogy magyar verzióban is kiadják azt a rengeteg filmet, amit topicok tömkelegében követelnek a DVD tulajdonosok? Én nem vettem meg sem a "Szörny RT-"-t, sem a "Jelek"-et teljes áron, s a VOX mellékleteként sem érdekelnek. Viszont most még jobban meg fogom gondolni, vásároljak-e bármilyen DVD-t bármelyik internetes cégtől, vagy üzletben: érdemesebb ráállni a DVD magazinokra. De azt hiszem valahol ez az egész nem korrekt. Ha a magazinok mellékletekkel kívánják elárasztani a közönséget, válogassanak a még meg nem jelent filmekből, különös tekintettel az európai termésre. (jó példa: Belmondo-sorozat) Jó dolog, hogy a bombaáras akciókban egész jó filmeket is lehet venni olcsón, kb. 1 évvel a megjelenés után, de az nem fair az lelkes és gyors DVD-rajongókkal szemben, hogy a gyakran komoly spórolás után megvett filmet néhány hét múlva jóval alacsonyabb áron teszik elérhetővé.
Van egy kis bibi a DVD mellekletes magazinokkal.
Nem valogathatod meg hogy mi legyen benne.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Elgondolkodtató, hogy egyes topicokban milyen felhördülést váltott ki a VCD megjelenése. (Én szívesen lecserélném VHS gyűjteményem egy részét VCD-re: azokat, amikre drága DVD-n nem adnék pénzt.) Ugyanakkor az olcsó és gyakran gagyi magazin-mellékleteket senki nem vádolja a DVD-piac tönkretételével: bár sok kritika éri őket , a többség a jelek szerint mégis látatlanban megveszi azokat. Most itt a VOX, ami elég friss filmeket ad a többi újságnál drágábban, de a hivatalos eladási árnál olcsóbban. (Engem se a Szörny Rt., se a Jelek nem érdekel, de ez most mindegy.) Ezek után ki lesz olyan bolond új filmeket venni 6-7 ezer FT-ért, mikor a megjelenés után pár héttel olcsóbb -s a VOX esetében nem "butított"- mellékletként is megkaphatja. A magazinos DVD eladás fogja növelni a DVD piacot? Ennek révén lesz esély arra, hogy magyar verzióban is kiadják azt a rengeteg filmet, amit topicok tömkelegében követelnek a DVD tulajdonosok? Én nem vettem meg sem a "Szörny RT-"-t, sem a "Jelek"-et teljes áron, s a VOX mellékleteként sem érdekelnek. Viszont most még jobban meg fogom gondolni, vásároljak-e bármilyen DVD-t bármelyik internetes cégtől, vagy üzletben: érdemesebb ráállni a DVD magazinokra. De azt hiszem valahol ez az egész nem korrekt. Ha a magazinok mellékletekkel kívánják elárasztani a közönséget, válogassanak a még meg nem jelent filmekből, különös tekintettel az európai termésre. (jó példa: Belmondo-sorozat) Jó dolog, hogy a bombaáras akciókban egész jó filmeket is lehet venni olcsón, kb. 1 évvel a megjelenés után, de az nem fair az lelkes és gyors DVD-rajongókkal szemben, hogy a gyakran komoly spórolás után megvett filmet néhány hét múlva jóval alacsonyabb áron teszik elérhetővé.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: vtb »


 
a mellekletek az eredeti hazai kiadasok, ugyanazokkal a paramterekkel, tokkal, vonoval, de meg a celofan is ugyanaz, nincs egyik sem butitva
 




Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Most beszeltem a kiadoval
 
A friss infok: az ujsag holnap jelenik meg, de inkabb hetfon lesz az amikor mindenhova eljut
 
a mellekletek az eredeti hazai kiadasok, ugyanazokkal a paramterekkel, tokkal, vonoval, de meg a celofan is ugyanaz, nincs egyik sem butitva
 
ha lesz tovabbi info kint lesz pagezen
o v e r p o w e r e d

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: vtb »


 
A 2 fele melleklet tenyleg hulyeseg egy kicsit.


Másfelöl kérdéses, hogy meddig bírják tartani a színvonalat.
 
Talán vitathatatlan, hogy az eddigi legjobb melléklet ami itthon meg fog jelenni (a Szörny Rt-re gondolok persze). Ha teszemazt próbálják az egy rajzfilm/vígjáték, egy komolyabb film ütemet tartani akkor biztosan leszenk még érdekes mellékletek. (Az Egy bogár élete sztem legalábbis adná magát kövinek .))
És ha úgy fogjuk fel, hogy egy olyan akciós sorozat ami mindenhol ugyanannyiba kerül és jó filmeket foglal magába (Vox Dinamitár ) akkor nem rossz ajánlat. (Ezt úgyértem, hogy nem a Zalaegerszegi Tesco, vagy a Miskolci MM hírdeti meg....tudjátok.)
De mint DVD mellékletes újság azért a legdrágább konkurensnél is egy ezressel hosszabb a többinek meg majd' kétszerese.
 
Abban azért remélem eggyetértünk, hogy az legyen a hazai házimozis társadalom legnagyobb problémája, hogy a sok DVD mellékletes magazin közül nehéz választani.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: balagee »


Lehetetlen olyan melleklettel es arral kijonni ami minenkinek tetszik, es jo uzlet is egyben a kiadonak. Eleve nincs olyan hogy egy film mindnekinek tetszik.
 
A VOX szerintem eleg szinvonalas ujsag hogy onmagaban is er valamit. Az hogy a melleklet kelendo lesz e majd kiderul. Nem kotelezo megvenni. Ha nem lesz eletkepes ezen az aron a VOX DVD melleklet, az igen gyorsan kiderul.
 
Simonnal ertek egyet, miszerint az olcso, regi, de jo filmekel lehetne elerni a kozonseget a legjobban. Olcso maradna a melleklet, es megsem egy ratyi halivudi vackot raknak bele.
 
 
Egyebkent szerintem valamivel 3e alatt lenne jo ar VOX+DVD kombo.
 
A 2 fele melleklet tenyleg hulyeseg egy kicsit.
Ha mindkettot meg akarod venni, akkor legalabb lesz mivel futeni.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

VOX magazin DVD-vel

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A címlapon nem találni utalást a mellékletekre. A jelek szerint május 5-én jelenik meg. 
VOX 2003. május

Ah, nem. Az csak azt jelenti hogy 2003-as évfolyam 5. (havi) azaz májusi szám. Sorry!

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”