Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVDcenter Multimédia Magazin

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én úgy szeretnék megint olyan lelkes gondolatokat olvasni T-Boy-tól, mint az újság indulásakor. Sok plussz dolog, amivel kiemelkedett a lap a konkurencia színvonalából veszni látszik (előre bejelentett melléklet, teszt anyagok, technikai maximalizmus a mellékleteknél).
Viszont a film valóban kellően értékes és friss, ahhoz, hogy büszkék lehessenek rá! Remélem, hogy a korábbi jó dolgok is vissza fognak szivárogni a lapba.
 
 
Off
Nem akarok flame-et indítani, csak merő technikai megfontolásból érdemes végiggondolni, hogy van-e értelme egy prologic jelből 5.1-re keverni. Az első gondolatom nekem is az, hogy nem, viszont a második...
Van mondjuk egy tényleg jó minőségű prologic dekóder, ami az átlagos otthon használatosoknál sokkal precízebben szeparálja a DPL jelet. Ha egy stűdióban egy ilyen készüléken átküldik, majd diszkrét 5.1-es csatornákba elmentik, akkor valószínű, hogy otthoni körülmények között jobb lesz a végeredmény, mintha az otthoni olcsó dekóder szedné ki a DPL jelből azt, ami benne van.
No persze sok más érv szól ez ellen is, csak szerintem azért ez nem olyan fekete/fehér dolog. Az is nyilvánvaló, hogy nem azért keverik át, hogy jobbat halljunk, hanem azért, hogy rá lehessen írni 5.1
gordon314.fw.hu

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Igc »


A nincs postaköltséget te hol látod? Mert én +660 Ft-ot látok.
A főoldalon jobbra a szemüveges f@szi fölött van egy kis banner; na ott..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
Detonátor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2003.09.25., csüt. 11:29
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Detonátor »


T-BoY, csak h tisztán lássak; ha a főoldalon lévő online megrendelőlapon igénylem a lapot, akkor 2490 & nincs pk?
A nincs postaköltséget te hol látod? Mert én +660 Ft-ot látok.

Avatar
Sly
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 09:37
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Sly »


lehetett volna rajta ál 5.1 a pro logicbolakkor most nem mondanad ezt
es a tobbseg eszre se venne... de mi korrektek vagyunk, nem csinalunk ilyet (mas csinal)

Szerintem is korrektebb így.
Amúgy meg úgy emléxem ezzel a speckóval jelent meg anno.
Úgy hogy felesleges firtatni a magyar 5.1-t.
 
üdv.
Sly

TV: LG Flatron 29", Erölködö: Yamaha RXV-530, (Titán)
DVD: Yamaha S520, (Titán)
Hangfalak: Yamaha SW-45 Sub, Wharfedale Diamond 8.4 front, NS-90 Rear, NS-P60 Center. (mind fekete)
+ két macska /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Igc »

T-BoY, csak h tisztán lássak; ha a főoldalon lévő online megrendelőlapon igénylem a lapot, akkor 2490 & nincs pk?
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Igc »


lehetett volna rajta ál 5.1 a pro logicbolakkor most nem mondanad ezt
es a tobbseg eszre se venne... de mi korrektek vagyunk, nem csinalunk ilyet (mas csinal)

Teljes mértékben igazad van T-BoY & bocsi; nem gondoltam komolyan Ettől függetlenül is megveszem, mert jó a lap és a film is..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: gemini »


"Örüljünk inkább, hogy létezik egyáltalán ez a lap."Ez a mondat pedig kedves gemini(kérlek ne sértödj meg) szabad fordításban annyit tesz"Örüljünk inkább,hogy egyáltalán fizethetünk"
Nem sértődöm meg. Megértem amire gondoltál és részben. Régen ugyanígy voltam vele én is. Felháborodtam , ha egy lap nem jelent meg időben. Minek igérgetnek ha nem tudják tartani az időpontot, stb.
DE:
A DVDcenternek (még véletlenül sem szeretnék nyalni a szerkesztőségnek, mert van bőven negatív kritikám is a lappal kapcsolatban) nagy jövője van a magyar piacon. Nekem elegem van már a semmit mondó mellékletes magazinokból, amiben nincs semmi értelmes cikk, sőt egyesek max egy posztert képesek hozzá adni. Ez a korszak már szerintem elmult, főleg ennél a korosztálynál. Ennyi erővel kirakhatnék egy N-sync posztert is és ugyanugy cikinek érezném mint egy felpörgetve posztert.
A DVDcenter legalább ír is vmit. Ha nem is sikerült eddig a tesztet ugy megoldaniuk, ahogyan azt kellene, mégis sikerül kis támpontot adni az embernek. Nem arról szól, hogy egyetlen embernek az éppen megjelenésre kerülő film mennyire tetszett vagy nem tetszett. Ezt pl igen jól tapasztalhatták azok akik régebben a cinema-t olvasták (2-3 évvel ezelőtt) Akkor azt volt érdemes megnézni amit rossz filmnek véltek.
Ezekre szerintem semmi szükség nincs ha házimoziről van szó. Szerintem itt a technika legyen előtérben és utána jöhet a többi. Legyen egy-két beharangozo filmek terén de ne ez legyen az elsődleges.
 
Ezen a magazinon kivül csak a HM foglalkozott ilyen jellegű témákkal. A főszerkesztővel volt néhány levélváltásom ami egy kicsit elkeserített, de ez ösztönzően hathat T-Boy-ékra. Természetesen nem fogom elárulni miről is volt szó, de legyen a lényeg, hogy véleméynem szerint most tudnának igazán nyeregbe kerülni, de akkor apait-anyait bele kell adni.
 
Titkon azért bízom benne hogy egy olyan verseny alakulhat ki ami a magazinoknak is és az olvasóknak is a legjobb.
 
Túlságosan sok kezd lenni a mellékletes magazinok száma és ez mégsem indított el igazi versenyt. Valaki csak az előretörésért küzd, vki a poziciója megőrzéséért és a többiek , meg élvezik hogy kihoznak egy átlagos lapot egy átlagos melléklettel és mégis megélnek.
Persze ez pénz kérédése is.
Az lenne jo ha lemorzsolodna az aminek nincs helye a piacon és végre a jók között kellene csak válogatni vagy nem válogatni. Természetesen ez csak álmo...

Avatar
Serpico
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.03.16., kedd 21:08
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Serpico »

De!OK!Elnyomom magamban a fölháborodást és görcsölve várom a csütörtököt(?) és az új magazint.Biztosra veszem,hogy ismét nagyon elégedett leszek az újsággal is és a melléklettel is.csao

Avatar
Serpico
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.03.16., kedd 21:08
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Serpico »


Szerintem a magazin a legjobb a piacon és még sokáig az is marad,de ami a szerkesztöség hozzáállását illeti az hagy böven kivetni valót.Engem nem a csuszás zavar,hanem a sokadszori csúszás és leginkább az ,hogy amikor megkérdezi az ember,hogy mikor jelenik meg a lap akkor szinte a vérét veszik mivel,hogy Qk azt már mondták és mért nem lehet azt fölfogni.Pont ezért!
Az nem tartozik az olvasóra(fogyasztóra),hogy milyen nehézségekkel kell megküzdenie egy lapnak a megjelenés elött.A lapot sem érdekelné,hogy én éppen miért nem tudom kifizetni az elöfizetést.
"Örüljünk inkább, hogy létezik egyáltalán ez a lap."Ez a mondat pedig kedves gemini(kérlek ne sértödj meg) szabad fordításban annyit tesz"Örüljünk inkább,hogy egyáltalán fizethetünk"
Az a kor (Hál' Isten!) már elmult.(asszem)

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: gemini »

Bármi közbejöhet. Itt nemcsak a szerkesztőség hibáztatható. Ha a nyomda késik akár a nyomással, akár a csomagolással azt is a szerkesztőség fejéhez vágják. És ott van persze a lehetőség, hogy a melléklet miatt csúszik. Ebben az esetben lehet a gyártás bármelyik fázisa miatt késés. Én sem szeretem ha késik egy lap de ez van. Felesleges itt azzal indokolni, hogy a lap egy kezdeti de fejlődő stádiumban van. Ez három év múlva is előfordulhat, még ha piacvezető is lesz. Lásd HM. Ők is elég sokat késtek. Szeretem a megjelenés napján megvenni ezeket a magazinokat, de ha nem hát nem. A cikkek megírása és azok tördelése a legkevesebb egy lapnál. utána jön az igaz munka és látszatra minden tökéletesen működik akkopr is közbejöhet bármi. Egy napot késhet márcsak azért mert egy ro***t kép miatt nem sikerül levilágítani egy oldalt és mire kiderül, hogy mi a hiba az is idő kérdése. Számtalan probléma felmerülhet és ezért ne cseszegessük T.Boy-ékat. Örüljünk inkább, hogy létezik egyáltalán ez a lap.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Én szerintem nem kellene ekkora felhajtást csinálni a csúszásból, rengeteg oka lehet, amiről nem tudhatunk.
 
Egyébként az igénytelen, magyar 5.1-es mellékletre még egy jó példa az Invázium, ahol a dialógusok nem a centerből, hanem a két frontból szóltak!

Vendég

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szerintem ilyen csúszás előfordulhat, főleg a magazin kezdeti időszakában. Előfordulhat később is ha a körülmények olyanok. Nem védem amit nem kell, de szerintem a szánalmas egy kicsit erős erre a dologra. Szidom én is sok mindenért a magazint (akár a szerkesztőséget is), de ebben véleményem szerint nincs igazad.

Avatar
Serpico
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.03.16., kedd 21:08
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Serpico »


Kedves Attis!
Köszönöm,hogy hozzászólásoddal nekem adtál igazat.
 


Avatar
Attis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:57
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Attis »


Szerintem inkább te gondolkodj el magadon!Azzal nincs semmi gond szerintem,hogy nem áruljátok el a magazin mellékletét,azzal sem,hogy csak filmmel lehet kapni.De az már elég gáz,hogy a megjelenés dátumát többször toljátok.Láthatod:nincsenek exta igényeim,csupán megbízhatóságot kérek.Az eladó-vevö kapcsolatnak is ez az alapja.

Kedves Serpico!
 
Ajánlom figyelmedbe T-Boy március 17-i (múlt heti) hozzászólását:
 
"...megjelenes jovo het elejen (hetfo, de gyakorlatilag szerda lesz orszagosan)
ahhoz kepest, hogy eredetileg 10-e lett volna... jo munkahoz ido kell ugye (kifogas csak)..."
 
Attis, aki még mindíg zöldfülűnek érzi magát...

TV: Sony KDL-37p3020 / DVD: Dimarson DM611 / Notebook: Toshiba A100 / Genius SW-5.1 Home Theater /
CD: Pioneer PD S-702 / Sztereó hangfal: Wharfedale 425
Ajánló: Brian élete DVD - olvasói teszt; Sting: Bring On The Night DVD

Avatar
Serpico
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.03.16., kedd 21:08
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Serpico »


Szerintem inkább te gondolkodj el magadon!Azzal nincs semmi gond szerintem,hogy nem áruljátok el a magazin mellékletét,azzal sem,hogy csak filmmel lehet kapni.De az már elég gáz,hogy a megjelenés dátumát
többször toljátok.Láthatod:nincsenek exta igényeim,csupán megbízhatóságot kérek.Az eladó-vevö kapcsolatnak is ez az alapja.

Avatar
Serpico
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.03.16., kedd 21:08
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Serpico »

Sajnos a szerkesztőség hozzáállása szánalmas.ffuu

Vendég

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tényleg igaz, ven egy csomó gagyi DVD kiadvány amin 2.0 angol de 5.1 magyar hang van. Roppant kíváncsi volnék milyen lehet, de a tartalma miatt ezeket a filmeket nemigen nézem.
Tényleg ezek hogy készülnek, ha a gyári hang nem áll rendelkezésre 5.1-ben?

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: arty »


lehetett volna rajta ál 5.1 a pro logicbolakkor most nem mondanad ezt
es a tobbseg eszre se venne... de mi korrektek vagyunk, nem csinalunk ilyet (mas csinal)

en spec ezt nagyon dijazom! meg is veszlek titeket, most eldontottem remelem potlok 1 vevot, akit a DTS hianya miatt veszitettetek el
 
legjobb pelda: mozinet: angol 2.0, magyar 5.1 .... napersze. kar h nem DTS 6.1ES ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
ockham
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 22:33
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: ockham »


Melléklet mélküli magazin megszerzésére 1 javaslat (amíg nincs melléklet nélküli megjelenés):Valóban sokan vannak, akiket csak a melléklet érdekel, vagy a magazin is, de elolvasás után - 1-2 nap múlva - az már feleslegessé válik.
T-BoY: Talán nyitni kellene az "Adás, vétel, csere" kategóriában egy "Melléklet nélküli magazinomat elpasszolnám" topic-ot, ahol ... 

Ebben benne lennék!
 
Szóval van aki eladná a magazinját melléklet nélkül?

Ha Budapesti vagy, akár ingyen is odaadom, ha 1) sikerül megbeszélni valami mindkettőnk számára alkalmas találkozóhelyet, 2) ki tudsz várni nyolc-tíz napot, amíg alaposan kiolvasom. Utána amúgy is a kukába kerül (előbb-utóbb), mivel egyszerűen nincs annyi tárolókapacitás a lakásban.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Melléklet mélküli magazin megszerzésére 1 javaslat (amíg nincs melléklet nélküli megjelenés):Valóban sokan vannak, akiket csak a melléklet érdekel, vagy a magazin is, de elolvasás után - 1-2 nap múlva - az már feleslegessé válik.
T-BoY: Talán nyitni kellene az "Adás, vétel, csere" kategóriában egy "Melléklet nélküli magazinomat elpasszolnám" topic-ot, ahol ... 

Ebben benne lennék!
 
Szóval van aki eladná a magazinját melléklet nélkül?

Ez nem rossz ötlet. Bár az "Álmatlanság" jó melléklet, ezt biztosan megtartom.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Melléklet mélküli magazin megszerzésére 1 javaslat (amíg nincs melléklet nélküli megjelenés):Valóban sokan vannak, akiket csak a melléklet érdekel, vagy a magazin is, de elolvasás után - 1-2 nap múlva - az már feleslegessé válik.
T-BoY: Talán nyitni kellene az "Adás, vétel, csere" kategóriában egy "Melléklet nélküli magazinomat elpasszolnám" topic-ot, ahol ...

Ebben benne lennék!
 
Szóval van aki eladná a magazinját melléklet nélkül?

Avatar
N°1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2004.03.03., szer. 11:15
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: N°1 »


Melléklet mélküli magazin megszerzésére 1 javaslat (amíg nincs melléklet nélküli megjelenés):
Valóban sokan vannak, akiket csak a melléklet érdekel, vagy a magazin is, de elolvasás után - 1-2 nap múlva - az már feleslegessé válik.
T-BoY: Talán nyitni kellene az "Adás, vétel, csere" kategóriában egy "Melléklet nélküli magazinomat elpasszolnám" topic-ot, ahol ...

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


lehetett volna rajta ál 5.1 a pro logicbol
akkor most nem mondanad ezt
es a tobbseg eszre se venne... de mi korrektek vagyunk, nem csinalunk ilyet (mas csinal)
o v e r p o w e r e d

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Igc »

Paramétereiben, az eddigi leggyengébb melléklet a mostnai.. de azért érdemes megvenni..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
Detonátor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2003.09.25., csüt. 11:29
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Detonátor »


Akkor viszont nem sokat kell aludni az áprilisi számig.
Püff neki! Kezdőthet az újabb ?

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”