Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztárplakát Magazin

Vendég

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"RAGYOGÓ NAPFÉNY, a SZAMURÁJ"
 
Hát igen. Meg tegyük hozzá a Kalandorokat, a Medencét, és a Borsalinot!

Avatar
Társadalmi célú hirdetés
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.01., vas. 15:40
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Társadalmi célú hirdetés »


a Segítség felszarvazatak-ra én is emlékszem. az első műsoros videokazetták egyike volt hazánkban. sokat nevettem rajta.de csatlakoznék én is a kérdezőkhöz, ezesetben francia filmet (amit már adtatok ki, tehát lehet hogy...), szóval a Zsaroló zsaruk I és II. (Les Ripoux és Ripoux contre ripoux). rend.: Claude Zidi, fsz.: Philippe Noiret

Szerintem ezek a filmek is elôbb utóbb horogra akadnak...

köszi!!!! már keresem is a pecabotomat a garázsba, hogy előbb legyen és ne utóbb!

Vendég

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Ákos!
 
Épp az imént tekintettem meg a honlapotokat. Örömmel fedeztem fel a várható megjelenések között az ŰRKALÓZOK című sci-fit, ami ugyan nem egy nagy film, de Malcolm McDowell-gyűjteményemet gyarapíthatom vele, elfogadható áron. Köszönet érte.
 
Mivel lelkesen jelentetitek meg Alain Delon filmjeit, nem tervezitek-e kiadni tőle A PÁRDUC, a RAGYOGÓ NAPFÉNY, a SZAMURÁJ, a SPECIÁLIS KEZELÉS és az AIRPORT '80 című filmeket?

Avatar
FF Film & Music
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2004.10.28., csüt. 12:10
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: FF Film & Music »


a Segítség felszarvazatak-ra én is emlékszem. az első műsoros videokazetták egyike volt hazánkban. sokat nevettem rajta.de csatlakoznék én is a kérdezőkhöz, ezesetben francia filmet (amit már adtatok ki, tehát lehet hogy...), szóval a Zsaroló zsaruk I és II. (Les Ripoux és Ripoux contre ripoux). rend.: Claude Zidi, fsz.: Philippe Noiret

Szerintem ezek a filmek is elôbb utóbb horogra akadnak...
Akos

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: LouiS »


a legnagyobb szégyennek számító elmaradások között éppen a VÖRÖS HAJNAL-t emlegetni nekem kicsit meghökkentő volt.
Bocsánat, én csupán egy javaslatot tettem. Tudom, hogy 10000000 olyan film van még, ami nem jelent meg (és talán soha nem is fog).

Avatar
Társadalmi célú hirdetés
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.01., vas. 15:40
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Társadalmi célú hirdetés »


a Segítség felszarvazatak-ra én is emlékszem. az első műsoros videokazetták egyike volt hazánkban. sokat nevettem rajta.
de csatlakoznék én is a kérdezőkhöz, ezesetben francia filmet (amit már adtatok ki, tehát lehet hogy...), szóval a Zsaroló zsaruk I és II. (Les Ripoux és Ripoux contre ripoux). rend.: Claude Zidi, fsz.: Philippe Noiret

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: vtb »

esetleg a Segítség felszarvaztak-ra van esély? szerintem a legjobb olasz vígjátékok egyike, a szinkronjára pedig nehéz jelzőket találni olyan briliáns

Vendég

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem mondanám, hogy az én értékrendemben a VÖRÖS HAJNAL meg nem jelentetése lenne a legnagyobb elmaradás és szégyen a hazai forgalmazók részéről.
A kiadó kérdése arra vonatkozott, hogy meg nem jelent filmekre válnak ötletet. Szíved joga, hogy a te értékrendedben ez a film "fércműként" szerepel. Szerintem híven tükrözi a hidegháborús korszak "hisztériáját", és az általad leminősített film jócskán adott ihletet pl. a nagy sikerű Operation Flashpoint című játékhoz.
 
Bocs az OFF-ért.

Elnézést az OFF-ért.
 
Semmi kifogásom az ellen, hogy velem ellentétben te jelentős és fontos filmnek tartod a VÖRÖS HAJNAL-t, és biztos nem kezdenék tüntetni ellene, ha valamelyik forgalmazó kiadná. Örülnék, hogy legalább a Te kedvenceid megjelennek. Nem ismerem az említett számítógépes játékot, de attól, hogy azt ez a film ihlette, szerintem a mű még nem lesz filmtörténeti értékű. Annyi fontos, értékes és maradandó film nem jelent még meg nálunk DVD-n – az európai filmművészet nagyja még mindig fehér folt a hazai DVD kiadásban! –, hogy a legnagyobb szégyennek számító elmaradások között éppen a VÖRÖS HAJNAL-t emlegetni nekem kicsit meghökkentő volt. Ettől függetlenül, a hazai kiadók kiadási politikáját ismerve biztos nem kell rá túl sokat várni.
 
ON: legalább az FF Film megpróbálja az európai film néhány emlékezetes darabját behozni. Ez mindenképpen dicséretet érdemel.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: vtb »

szerintem meg nem csak azt kéne nézni, hogy Rutger Hauert magához képest hogy alakított benne, hanem, hogy egyike az igen kevés scifinek ahol aprólékosan fel van építve az egész környezet. nekem ezért is tetszett. nomeg azért mert kicsit hajaz a Szárnyas fejvadászra, de itt a másik oldalra kerrült

Vendég

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nagyon szeretem Rutger Hauert,de ezt a filmjét annakidején elég sok kritika érte.Pedig van hangulata, mégha a szörnyet kissé lespórolták is a filmbôl...

Rutger Hauert én is kedvelem: sokkal jobb színész annál, mint amilyennek némelyik filmje alapján gondolnánk. Véleményem szerint azonban az ŐRÜLT STONE nem tartozik munkássága legemlékezetesebb darabjai közé: az én értékrendemben ez A HŐSÖK VÉRE-féle filmjei közé tartozik.

Avatar
FF Film & Music
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2004.10.28., csüt. 12:10
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: FF Film & Music »



Szerintem sokan örülnének a Split Second (Őrült Stone avagy 2008 a Patkány éve)c. filmek is. De én biztos :-)
akkor már ketten vagyunk

Én nagyon szeretem Rutger Hauert,de ezt a filmjét annakidején elég sok kritika érte.
Pedig van hangulata, mégha a szörnyet kissé lespórolták is a filmbôl...
Akos

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: vtb »


Szerintem sokan örülnének a Split Second (Őrült Stone avagy 2008 a Patkány éve)c. filmek is. De én biztos :-)
akkor már ketten vagyunk

Avatar
Nemezis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 21:49
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Nemezis »

Szerintem sokan örülnének a Split Second (Őrült Stone avagy 2008 a Patkány éve)c. filmek is. De én biztos :-)

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: LouiS »


ez a topik az FF Film altal kiadott mellekletes ujsagok forumaide csak azt ami itt ontopik!
 
a kiado egyeb kiadvanyaval kapcsolatban legyetek szivesek faradjatok at az ujonnan nyitott FF Film kiadoi forumba IDE
 
koszi

Ez a sok alfórum
 
Egyébként parancs, értettük!

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ez a topik az FF Film altal kiadott mellekletes ujsagok foruma
ide csak azt ami itt ontopik!
 
a kiado egyeb kiadvanyaval kapcsolatban legyetek szivesek faradjatok at az ujonnan nyitott FF Film kiadoi forumba IDE
 
koszi
o v e r p o w e r e d

Avatar
FF Film & Music
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2004.10.28., csüt. 12:10
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: FF Film & Music »


Eszembe jutott egy olyan ötlet, amit mindenki szívesen látna (nézne):  
Csengetett Mylord. Na, milyen?

Nem fog az agyam. Láttam ezerszer, de nem tudok róla semmit. Segítesz?
Akos

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Eszembe jutott egy olyan ötlet, amit mindenki szívesen látna (nézne):
 
Csengetett Mylord. Na, milyen?

Avatar
Ivan/
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2003.07.04., pén. 20:24
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: Ivan/ »

FF Film & Music: végre egy kiadó, amely hajlandó is kommunikálni a vásárlóival

Avatar
FF Film & Music
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2004.10.28., csüt. 12:10
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: FF Film & Music »


Szívesen veszünk minden ötletet...
 
 
A zongoralecke talált, süllyedt....
 
Lantana Budapest Film.
Akos

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Nem mondanám, hogy az én értékrendemben a VÖRÖS HAJNAL meg nem jelentetése lenne a legnagyobb elmaradás és szégyen a hazai forgalmazók részéről.
A kiadó kérdése arra vonatkozott, hogy meg nem jelent filmekre válnak ötletet. Szíved joga, hogy a te értékrendedben ez a film "fércműként" szerepel. Szerintem híven tükrözi a hidegháborús korszak "hisztériáját", és az általad leminősített film jócskán adott ihletet pl. a nagy sikerű Operation Flashpoint című játékhoz.
 
Bocs az OFF-ért.

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Ebből 5.1-et csinálni - tökéletest egyáltalán nem - elfogadhatót meg csak akkor lehet, ha a film hangkarakterisztikája ezt lehetővé teszi.
Bocsánat, éjjel már nem fogott az agyam és nem fogalmaztam egyértelműen Szinkronból - ha nincs jobb - természetesen tökéletesen megfelel a mono is, nem kell Sound Forge és egyéb "bűvészprogramokkal" ál-5.1-et kavircolni (mint amilyenre már volt 1-2 elrettentő példa).
 
Mellesleg megjegyzem: nem vagyok az ilyen ide-oda kevergetés híve, egyébként is eredeti nyelv+felirattal nézem a filmet (ha van mit ).

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Az AMÉLIE CSODÁLATOS ÉLETE létezik itthon is DVD-n, úgyhogy nem értem, miért kéne a jogokat elhalászni a MOKÉP elől? 


Talán mert egy új kiadással a mostani, pofátlanul magas ár csökkenne...

Avatar
zozo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2004.01.16., pén. 10:51
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: zozo »


Szívesen veszünk minden ötletet...
Ha már van lehetőség ötletadásra:
Nagyon örültem, mikor az FF Film gondozásában megjelent a Gyilkosság lólépésben (anno nagy kedvencem volt és akkoriban sok jó krimi készült ebben a "stílusban" - értem itt azt, hogy nem nyakigvéres-mindentfelrobbantós).
Szóval, itt van például az egy évvel korábbi krimi:
101-es gyilkosság /Murder 101/ 1991, Goodtimes Home Video
(Pierce Brosnan, Dey Young).
Felmerült bennem még néhány ötlet, persze nem tudom a filmek jogai kinél vannak, de én szívesen venném, ha nálunk is kaphatóak lennének:
12:01 /12:01/ 1993, vígjáték
(Jonathan Silverman, Helen Slater, Martin Landau)
Szakácspárbaj /American Cuisine/ 1998, vígjáték
(Jason Lee, Irene Jacob, Eddy Mitchell)
Báránybőrben /Blind Side/ 1993, thriller, HBO Studios
(Rutger Hauer, Rebecca De Mornay, Ron Silver, Mariska Hargitay)
Zongoralecke /The Piano/ 1993, dráma, Artisan Entertainment
(Holly Hunter, Harvey Keitel, Sam Neill)
Kölcsöngyerek visszajár /Rent a Kid/ 1995, vígjáték, Republic Pictures
(Leslie Nielsen, Christopher Lloyd)
Isten nem ver Bobbal! /What about Bob?/ 1991, vígjáték, Buena Vista
(Bill Murray, Richard Dreyfuss)
Lantana /Lantana/ 2001, krimi, thriller, Lionsgate Films
(Anthony Lapaglia, Geoffrey Rush, Barbara Hershey, Kerry Armstrong)
Nyisd ki a szemed! /Open Your Eyes/ 1997, thriller, Artisan Entertainment
(Eduardo Noriega, Penélope Cruz)
Viharos vakáció /A Storm in Summer/ 1999, dráma, Showtime Entertainment
(Peter Falk, Nastassja Kinski, Aaron Meeks)

Avatar
FF Film & Music
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2004.10.28., csüt. 12:10
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: FF Film & Music »


Kedves Kiadó! 
A Fülledtség technikai paramétereiről lehet-e már tudni valamit?
Lesz-e szinkron?
Esetleg némi extra?
 
Már most nagyon várom......

A tékás megjelenésen nem lesz extra, leszámítva egy előzetest és a filmográfiát.
 
Viszont 2 oldalas DVD lesz
 
A oldal 16/9
B oldal 4/3 Pan & Scan
 
Hang 5.1 magyar, angol 2.0 magyar + mfelirat
 
Késôbbi kiadásban lesz egyéb extra is (remélem)
Akos

Avatar
FF Film & Music
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2004.10.28., csüt. 12:10
Értékelés: 0

Sztárplakát Magazin

Hozzászólás Szerző: FF Film & Music »


És még annyit kérnék - szerintem a topictársak nevében is - hogy ne csináljátok azt, amit az egyik konkurencia kezdett el; nevezetesen: csilli-villi, tényleg hiánypótló kiadásokkal nyitottak, 5.1 eredeti + magyar + feliratok, aztán szép lassan leszoktak az 5.1-ről (holott tutira hozzáférhető lett volna), aztán eltűnt a felirat is... Nem folytatom. 
Tehát ha egy mód van rá: eredeti (5.1) hang + magyar felirat, és magyar szinkron, és a képarányok megtartása. Hát ha még az extrák is feliratozódnak, az külön pirospontot ér. Részemről nem bánom, ha mindezért el kell viselnem egy reklámot a film előtt. Ugye nem kértem sokat?

Alig.... A fő probléma az, hogy Mországon a 90-es évek közepéig a mono hang dívott a videok és a TV filmek szinkronjakor. Ebből 5.1-et csinálni - tökéletest egyáltalán nem - elfogadhatót meg csak akkor lehet, ha a film hangkarakterisztikája ezt lehetővé teszi.
Akos

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”