Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

TurboSteve írta:
2018.12.19., szer. 14:37
Sziasztok !
Belelestem a Pre belsejébe (...bocsánat Zsolt leborulok.gif ) Az alábbi DAC panelt találtam benne:
Jól látom , hogy ez egy 1.3-as panel? Be lehet tenni ennek a helyére a 2.3-t (vagy egy 2.1-t) ?A__BE39.jpg
A PRE előfokba be lehet tenni a nagy (tehát 2.1 illetve 2.3) kártyákat. Sőt, szívesen be is számítom egy vásárlás esetén az 1.3 kártyát! (Nem, nem foglalkozom már kiskerrel, de ezt a cserét praktikusan csak így tudnánk megejteni.)

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »

Sziasztok !
Belelestem a Pre belsejébe (...bocsánat Zsolt leborulok.gif ) Az alábbi DAC panelt találtam benne:
Jól látom , hogy ez egy 1.3-as panel? Be lehet tenni ennek a helyére a 2.3-t (vagy egy 2.1-t) ?
A__BE39.jpg
A__BE39.jpg (235.7 KiB) Megtekintve 3109 alkalommal

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

[quote=huszti-zsolt post_id=2324377 time=1544812240 user_id=21880]
A januári Diapason újságban lesz benne a Thesis Delta CD játszó, ami a lap történetének első 6*-os tesztje! Gondolom persze nem nyitnak új kategóriát (még nem olvastuk a cikket), de az előzetes amit hallottunk az egészen rendkívüli!

Már-már kezdtem azt hinni, csak én hallom, mennyire jó a Delta! Gratulálok, és köszönöm hogy megalkottátok!
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

natib írta:
2018.12.15., szomb. 16:21
Vinkler írta:
2018.12.14., pén. 19:55
Gratulálok nektek!
Van mire büszkének lennie az egész csapatnak!
Megint dagad a mellünk, de miért csak a Heed fórumot olvasók tudnak erről?
(Zsolt, természetéből adódóan nem fogja széles körben híresztelni)
Kedves fórumtársak! Gondolkozzunk, hogyan juthatna el ennek a 30 éve szisztematikusan épülő sikertörténetnek a híre sokkal többekhez, legfőképp azokhoz akik nem berendezéseket, jól hangzó márkaneveket, hanem zenét szeretnek hallgatni.
Nagyon kedves észrevétel, köszönöm. De abban, hogy ez így alakult, volt tudatosság is a részemről. Az okokról és egyebekről szívesen beszélgetek egy AP Klub keretében "négyszemközt". Idén ugyan a klubélet "kicsit" lehalt de jövőre újra indul és mindenkit szeretettel látunk aki érdeklődik nem csak a Heed termékek, hanem úgy általában az audio azon olvasata iránt, amit képviselek, képviselünk. No és az AP Klub nem ragad(t) le a száraz hifinél, gondoljunk csak 'akvapark' (András barátom) előadásaira, vagy Kallai Nóra bemutatójára és Hábetler András opera kalauzára! Ezt a jövőben sokkal szervezettebben és tudatosabban kívánjuk csinálni!
No és ne feledkezzünk el Ági májpástétomáról vagy Sándor Zsolt borairól sem! :)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

nagyatt írta:
2018.12.15., szomb. 21:08
Sziasztok,

Az abacus es az obelisk dac minosegben egy kategoriat kepvisel ? Tudna valaki segiteni a ketto kozott mi a kulonbseg ?

Koszi elore is.
Az Abacus egy sokkal modernebb, korszerűbb szerkezet, DSD kompatibilis.
Az Obelisk DA pedig megszűnt, érdektelenség okán, épp az Abacus túrta ki.
Hogy hangilag milyen egymáshoz képest a kettő, nem az én tisztem eldönteni, de nekem itthon Obelisk DA-m van és azt hiszem elég sokáig az is lesz. :) De mint sokan tudják, én elég konzervatív fajta vagyok (ha hifiről van szó), LP-t és CD-t hallgatok, mind mai napig nem "sztrímelek".

Online
Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Sziasztok,

Az abacus es az obelisk dac minosegben egy kategoriat kepvisel ? Tudna valaki segiteni a ketto kozott mi a kulonbseg ?

Koszi elore is.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
natib
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2017.04.05., szer. 19:31
Értékelés: 4

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: natib »

Vinkler írta:
2018.12.14., pén. 19:55
Gratulálok nektek!
Van mire büszkének lennie az egész csapatnak!
Megint dagad a mellünk, de miért csak a Heed fórumot olvasók tudnak erről?
(Zsolt, természetéből adódóan nem fogja széles körben híresztelni)
Kedves fórumtársak! Gondolkozzunk, hogyan juthatna el ennek a 30 éve szisztematikusan épülő sikertörténetnek a híre sokkal többekhez, legfőképp azokhoz akik nem berendezéseket, jól hangzó márkaneveket, hanem zenét szeretnek hallgatni.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Gratulálok nektek!
Van mire büszkének lennie az egész csapatnak!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Köszönöm a gratulációkat, de ez most leginkább Attilát illeti! :) Hamarosan jön egy olyan elismerés (na már megint kit illet a leginkább, hát persze, hogy Attilát! :) ) ami még ennél a Diapason d'Or díjnál is talán értékesebb! A januári Diapason újságban lesz benne a Thesis Delta CD játszó, ami a lap történetének első 6*-os tesztje! Gondolom persze nem nyitnak új kategóriát (még nem olvastuk a cikket), de az előzetes amit hallottunk az egészen rendkívüli!
Mostanában megint sok nagyszerű recenzió látott napvilágot. Az amerikai Stereophile két szuper tesztje után (Elixir és Quasar3) itt aegy új szuperteszt egy mega-újságtól,a német Stereoplay magazintól! Az Obelisk Si3 "Highlight" kiemelést kapott, de ami érdekesebb, az a Roland Kraft által írt szöveg. Azt hiszem olyan, amiről egy gyártó mindig álmodik!
Néhány idézet a tesztből:
"Mélyebbre ásó technikai információk közlésétől a Heed elegánsan távol tartja magát. Úgy vélik, hogy ezekkel ugyanolyan kevéssé lehetne leírni egy erősítő hangját, mint amennyire mérési eredmények félrevezetőek. Amelyek úgy egyébként figyelemre méltóan jók és tanúbizonyságai annak, hogy az Obelisk-ben bőven van teljesítmény, akárcsak jól használható terhelési stabilitás és a torzítás is nagyon alacsony."
"Aki attól tart, hogy itt az ideológia a professzionalitás előtt jár, az hatalmasat téved. A „cipősdobozban” ugyanis csodás szép és professzionálisan megvalósított elektronika rejlik"
"A szóbeszéd szerint a rendkívül színesen, határozottan és felettébb érzelmesen szóló Obelisk-ről már korábban elhangzott, hogy zenei reprodukciót tekintve nincs messze a kultusznak számító 300B csőtől. A magunk részéről nem mondunk ennek ellent és örvendezünk a 3D-s hangképen, ami prezenszesen „elölről” indít, távoli színpadmélységekig ér el és közben majd szétveti az átható energia. Mindemellett légiesen is szól ez a retró-erősítő, és ezzel hatalmas mikrodinamikát is feltár, ugyanakkor nem is visszafogott, hanem patyolattiszta a magas tartományokban, borotvaélesen képez le mindent, szédítően gyorsan vágja át magát a zenei történésen és valódi hangtesteket varázsol lapos lenyomatok helyett.
Egyszóval: egy felettébb csodálatra méltó erősítő, amely teljes joggal került ismét „kult” státuszba, tőlünk pedig egyből kap ehhez ráadásként egy hatalmas kék „titkos tipp” matricát.
"

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=126242

...hát így mennek manapság a HEED dacok :D ;peace;

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nálam is dolgozik itthon egy Abacus. Az egész család szereti.

OFF:
Nagyon primitív futóművekkel is kipróbáltam, használom.pld :Régi philipsDvd lejátszó coaxon, xbox one optikai bemeneten. Nem kell rágörcsölni nagyon...

Online
Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Gratulálok!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

asebestyen írta:
2018.12.13., csüt. 20:21
tonee73 írta:
2018.12.13., csüt. 20:11
huszti-zsolt írta:
2018.12.13., csüt. 16:07
A nyolcadik! :)

abacus.jpg
leborulok.gif bravo.gif
Szép karácsonyi ajándék.
Ezt kevésbé látom ajándéknak, mint a tudás és munka elismerésének, de persze értem... :smile53:
Egyben én is gratulálok Zsoltéknak!
Akkor átfogalmazom: jókor érkezett elismerés!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tonee73 írta:
2018.12.13., csüt. 20:11
huszti-zsolt írta:
2018.12.13., csüt. 16:07
A nyolcadik! :)

abacus.jpg
leborulok.gif bravo.gif
Szép karácsonyi ajándék.
Ezt kevésbé látom ajándéknak, mint a tudás és munka elismerésének, de persze értem... :smile53:
Egyben én is gratulálok Zsoltéknak!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

huszti-zsolt írta:
2018.12.13., csüt. 16:07
A nyolcadik! :)

abacus.jpg
leborulok.gif bravo.gif
Szép karácsonyi ajándék.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

huszti-zsolt írta:
2018.12.13., csüt. 16:07
A nyolcadik! :)

abacus.jpg
Gratulálok!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Bécó írta:
2018.12.13., csüt. 16:10
Gratulálok! :tutiok:
Köszönjük!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

A nyolcadik! :)
abacus.jpg
abacus.jpg (204.97 KiB) Megtekintve 2842 alkalommal

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

ajkamici írta:
2018.12.12., szer. 13:47
Sziasztok ,

A jó régi szokásos Mikulás Party nem lesz , vagy netán volt már ?
;)
Nem, sajnos idén megtörik egy sokéves "hagyomány", nem Lesz Mikulás Parti. :( Itt most nem részletezem az okokat (személyesek és nem cégesek), de jövőre megpróbáljuk pótolni ezt az idei évet, amikor gyakorlatilag semmilyen AP Klub tevékenység nem volt. Már szó van a Farsangról egy igen érdekes zenetörténeti és hangsugárzó bemutatóval és egy húsvéti partiról, ahol szintúgy egy legendás hangsugárzót és tervezőjét(!) szeretnénk vendégül látni!

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Sziasztok ,

A jó régi szokásos Mikulás Party nem lesz , vagy netán volt már ?
;)

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

hukkle írta:
2018.12.09., vas. 21:50
Köszi. Szerintem Nálad hallottam pár éve ezt a kombót egy Mich.Giro lemezjátszón. :-) Azóta is él bennem az az élmény.:-) Lehet, hogy megint élnék a vendégszeretetteddel :-)

Azóta én is quasar tulaj lettem
jott/ment írta:
2018.12.09., vas. 14:19
Nalam meghallgathatsz egy Quasar/PX/Benz Ace L triot.
igen, jartal nalam, de nem voltam biztos benne, hogy akkor mar megvettem a PX-et.
December dilihaz, elobb a melo, utana a szeretet unnepe miatt ;), de kanuar elso ket heteben szabadsagon leszek, barmikor johetsz.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Köszi. Szerintem Nálad hallottam pár éve ezt a kombót egy Mich.Giro lemezjátszón. :-) Azóta is él bennem az az élmény.:-) Lehet, hogy megint élnék a vendégszeretetteddel :-)

Azóta én is quasar tulaj lettem
jott/ment írta:
2018.12.09., vas. 14:19
hukkle írta:
2018.12.08., szomb. 15:49
Egy quasar + px kombó elkelt pár óra alatt. Ezúton gratula az új tulajnak. ha ezt olvassa, írjon esetleg ide. Nekem a Q-PSU III- al is maga mögé utasít igen sok CD-t a quasar pedig csak a legolcsóbb Denon Mc van előtte egy régi Roksan tabrizban.
Nalam meghallgathatsz egy Quasar/PX/Benz Ace L triot.

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »

Helló Tibi !
Végül nem a MM Phono panelt vetted a Pre-be ? (Ha esetleg a Quasar mégis feleslegessé válna , nálam jó helyen lenne :rolleyes: !

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

hukkle írta:
2018.12.08., szomb. 15:49
Egy quasar + px kombó elkelt pár óra alatt. Ezúton gratula az új tulajnak. ha ezt olvassa, írjon esetleg ide. Nekem a Q-PSU III- al is maga mögé utasít igen sok CD-t a quasar pedig csak a legolcsóbb Denon Mc van előtte egy régi Roksan tabrizban.
Nalam meghallgathatsz egy Quasar/PX/Benz Ace L triot.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tibi62 írta:
2018.12.09., vas. 10:30
hukkle írta:
2018.12.08., szomb. 15:49
Egy quasar + px kombó elkelt pár óra alatt. Ezúton gratula az új tulajnak. ha ezt olvassa, írjon esetleg ide. Nekem a Q-PSU III- al is maga mögé utasít igen sok CD-t a quasar pedig csak a legolcsóbb Denon Mc van előtte egy régi Roksan tabrizban.
Szia, Én vettem meg! 😃 sikerült egy szép állapotú Dt -t is. Most már teljes a rendszer❤️ Kérdezném, hogy Px és pre közé való tápkábel lenne e valamelyikőtőknek feleslegbe amit nem használ. Átvenném.
Örülök, hogy összejött! :smile32: Gratula a Heed rendszerhez!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”