Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

vkz írta:
2019.01.25., pén. 01:59
Sziasztok!
Adott egy Obelisk Pre.
A kérdés hogy van benne két kártyahely. (Az áramköri lapon pre 2.1 felirat van.)
Az egyiken a szélsőn egy nem jelölt DAC kártya, gondolom 1.0 van. A másik kártya helyre tehetek egy másik DAC kártyát? Csak a jumpert kell átállítani, és akkor coax bemenet lesz a jobb vagy a bal oldali (melyik)?
Így akkor ehhez lehet két digit forrást is csatlakotazni?
Igen, jól gondolod. Nálam is kettő volt benne.

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Sziasztok!
Adott egy Obelisk Pre.
A kérdés hogy van benne két kártyahely. (Az áramköri lapon pre 2.1 felirat van.)
Az egyiken a szélsőn egy nem jelölt DAC kártya, gondolom 1.0 van. A másik kártya helyre tehetek egy másik DAC kártyát? Csak a jumpert kell átállítani, és akkor coax bemenet lesz a jobb vagy a bal oldali (melyik)?
Így akkor ehhez lehet két digit forrást is csatlakotazni? Ha igen az nagyon jól hangzik.
Ja igen úgy néz ki elektronika terén is csatlakozom a klubhoz. Kíváncsi leszek hogy muzsikál az Obelisk a Standart-al. :guitar:
Ja, még egy kérdésem lenne. (Bocsi, Columbo-nak nemrég lett vége 31_1_21.gif .)
A DAC kártyák evolúciójáról van valahol elérhető irodalom?
Előre is köszi!
VV
Csatolmányok
8EC86A93-400E-4801-B289-D9F600E8EC91.jpeg
8EC86A93-400E-4801-B289-D9F600E8EC91.jpeg (2.47 MiB) Megtekintve 3638 alkalommal

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: peppe79 »

hukkle írta:
2019.01.20., vas. 12:56
Enigma 5 cicavédő
Király! Csak aztán nehogy kaparófának nézzék a macskucik a kabinetet. :smile29:

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Enigma 5 cicavédő
Csatolmányok
20190120_092910.jpg
20190120_092910.jpg (4.23 MiB) Megtekintve 3959 alkalommal

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Klaca írta:
2019.01.17., csüt. 20:16

A nálam vendégeskedő Heed dolgok miatt nyugodtan mondhatom, hogy sajnos jól gondolod, közelebb jutottatok... De egyben bennem egy újabb ellentmondást is generáltatok - ezért a 'ajnos' -, mert nekem pl. ez a kis enigma a 'sublime object of desire'. Ha nem viszem vissza gyorsan, vészesen nehéz lesz tőle elszakadni... Gratulálok!
Hát ja,óvatosan az enigmával mert gyökeret ereszt,aztán hatökrös szekérrel sem lesz mozdítható. :D

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.01.17., csüt. 09:40
És ha már Heed topik, ahol leginkább most a Dorn topikba való diskurzus zajlik ( :D ), akkor hadd gondoljam azt,
hogy mi talán egy picit közelebb jutottunk az ellentmondás feloldásához.
A nálam vendégeskedő Heed dolgok miatt nyugodtan mondhatom, hogy sajnos jól gondolod, közelebb jutottatok... De egyben bennem egy újabb ellentmondást is generáltatok - ezért a 'ajnos' -, mert nekem pl. ez a kis enigma a 'sublime object of desire'. Ha nem viszem vissza gyorsan, vészesen nehéz lesz tőle elszakadni... Gratulálok!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Nálam is Si3 szól most Zsolt jóvoltából! :smile53:
Sajnos könnyű lesz beleszeretni, úgy hallom... :cheers1:

UI: egyszer Vinklernek is lehet igaza. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Elnézést, az oldal valami hibát jelzett, majd kétszer hozta a posztomat.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ha már ilyen magasröptű itt a diskurzus, engedtessék meg nekem, hogy egy lacani anekdotával én is rávilágítsak valamire, jelesül arra, hogy a vágynak mi köze a törvényhez.
Egy alkalommal Lacan egyik tanítványa felajánlotta, hogy hazafuvarozza a mestert egy megbeszélés után, ahol az ő egyik protezsáltja kapcsán Lacan nem értett vele egyet. Az úton ezt az ügyet szerette volna megbeszélni vele. Lacant azonban láthatólag nem érdekelte a téma, és végig azt magyarázta, hogy tanítványa hol és merre forduljon. Mikor az megjegyezte, hogy nagyon is jól tudja az utat, hiszen vitte már őt haza, akkor Lacan dühösen kifakadt: "De én azt akarom, hogy arra menjen, amerre én mondom!"
Mesterek és tanítványaik...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Klaca írta:
2019.01.17., csüt. 09:10
Klaca írta:
2019.01.15., kedd 21:00
(Hf. mi a közös a két viccben. Aki ezt megérti, megérti Lacan tanításának lényegét)
A sorozó bizottág elé kerül egy ember, és amint belép a terembe, azonnal elkezd mindent megnézni, megfogdosni, felfgorgatni, folyamatosan keres valamit, és közben bomlott tekintettel mániákusan ismételgeti: "Ez nem az. Ez nem az, ez sem az, ez sem az..." A bizottság sokáig próbálja nyugtatni, kérdezgeti: 'Ember mit keres? Mondja már meg, mit keres!!!'. Egy idő után, mivel az illető csak nem hagyja abba, feladják, kiállítanak egy papírt, hogy a csávó tök bolond, alkalmatlan a szolgálatra, és a papírt a kezébe nyomják. A fickó ránéz a papírra, felcsillan a szeme, megrázza a kezét és felkiállt: 'hát eeez aaaaz!!!'
Hogy visszatereljem a diszkussziót a hifi témakörébe, megadnám a fenti házi feladat megoldását, ez ugyanis nyilvánvaló kapcsolatba hozza az általam alább idézett két viccet a hifizés problematikájával. (Lacan ugyanis a vágy általános természetét vizsgálja, és az ő idevágó gondolatait próbálja meg egy Zizek nevű másik faszi ezekkel az általam csak idézett viccekkel (és sok másikkal) szemléltetni. Sajnos magyarul asszem nem jelent meg, de ha jól rémlik, a Sublime object of ideology-ban vannak ezek a viccek. Érdemes olvasni, vicceken keresztül elég közérthetően magyarázza az amúgy teljesen érthetetlen Lacant) Tehát a hifis szempontból érdekes megoldás nagy vonalakban:
- Mindkét viccben valaki, valami olyasmit keres, ami nem létezik.
- Mindkét viccben a kérdéses dolog mégis létezik, és ráadásul éppen azért, mert nem létezik.
- A fenti második viccben az a nemlétező, amit keresünk, éppen azáltal létezik, hogy keressük (vagyis, kicsit leegyszerűsítve: az ilyen vágyak esetében magát a keresést keressük vagy 'vágyjuk'.)
Igen, ez ide illik, nem vitás. Másik oldalról megközelítve ide is belinkelem 'ear' írását, mert annyira jól rávilágít sok mindenre. Fantasztikusan jó írás! És ha már Heed topik, ahol leginkább most a Dorn topikba való diskurzus zajlik ( :D ), akkor hadd gondoljam azt, hogy mi talán egy picit közelebb jutottunk az ellentmondás feloldásához.
https://ear.hu/?p=8004&fbclid=IwAR2QL7U ... ulyV5k_H8w

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Klaca írta:
2019.01.15., kedd 21:00
(Hf. mi a közös a két viccben. Aki ezt megérti, megérti Lacan tanításának lényegét)
A sorozó bizottág elé kerül egy ember, és amint belép a terembe, azonnal elkezd mindent megnézni, megfogdosni, felfgorgatni, folyamatosan keres valamit, és közben bomlott tekintettel mániákusan ismételgeti: "Ez nem az. Ez nem az, ez sem az, ez sem az..." A bizottság sokáig próbálja nyugtatni, kérdezgeti: 'Ember mit keres? Mondja már meg, mit keres!!!'. Egy idő után, mivel az illető csak nem hagyja abba, feladják, kiállítanak egy papírt, hogy a csávó tök bolond, alkalmatlan a szolgálatra, és a papírt a kezébe nyomják. A fickó ránéz a papírra, felcsillan a szeme, megrázza a kezét és felkiállt: 'hát eeez aaaaz!!!'
Hogy visszatereljem a diszkussziót a hifi témakörébe, megadnám a fenti házi feladat megoldását, ez ugyanis nyilvánvaló kapcsolatba hozza az általam alább idézett két viccet a hifizés problematikájával. (Lacan ugyanis a vágy általános természetét vizsgálja, és az ő idevágó gondolatait próbálja meg egy Zizek nevű másik faszi ezekkel az általam csak idézett viccekkel (és sok másikkal) szemléltetni. Sajnos magyarul asszem nem jelent meg, de ha jól rémlik, a Sublime object of ideology-ban vannak ezek a viccek. Érdemes olvasni, vicceken keresztül elég közérthetően magyarázza az amúgy teljesen érthetetlen Lacant) Tehát a hifis szempontból érdekes megoldás nagy vonalakban:
- Mindkét viccben valaki, valami olyasmit keres, ami nem létezik.
- Mindkét viccben a kérdéses dolog mégis létezik, és ráadásul éppen azért, mert nem létezik.
- A fenti második viccben az a nemlétező, amit keresünk, éppen azáltal létezik, hogy keressük (vagyis, kicsit leegyszerűsítve: az ilyen vágyak esetében magát a keresést keressük vagy 'vágyjuk'.)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Álljon akkor itt egy afféle mendemonda szűkebb pátriámból:

A szőlőtermelő kuláknak csikóleadást írnak elő ,hogy ne tudja teljesíteni.
Nincs neki, hiába bizonygatja hogy nem kulák, csak nem tágítanak, megfenyegetik:
- Márpedig ha nem odod le a lovat, viszünk Recskre.
No erre a kulák másnap előáll, és részteljesítés engedélyezését kéri.
- Azt a lónál még is hogyan akarod kulák ? - kérdezi a titkár fejét vakarva.
- Hát úgy hogy először a lónak a F@$zával kezdem a beszolgáltatást.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

A jó kis viccek nagy sikerére tekintettel, és ígéretemmel ellentétben, még egy -most már tényleg utolsó, de ismét lacani - vicc. (Hf. mi a közös a két viccben. Aki ezt megérti, megérti Lacan tanításának lényegét)
A sorozó bizottág elé kerül egy ember, és amint belép a terembe, azonnal elkezd mindent megnézni, megfogdosni, felfgorgatni, folyamatosan keres valamit, és közben bomlott tekintettel mániákusan ismételgeti: "Ez nem az. Ez nem az, ez sem az, ez sem az..." A bizottság sokáig próbálja nyugtatni, kérdezgeti: 'Ember mit keres? Mondja már meg, mit keres!!!'. Egy idő után, mivel az illető csak nem hagyja abba, feladják, kiállítanak egy papírt, hogy a csávó tök bolond, alkalmatlan a szolgálatra, és a papírt a kezébe nyomják. A fickó ránéz a papírra, felcsillan a szeme, megrázza a kezét és felkiállt: 'hát eeez aaaaz!!!'

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Ha már viccmesélős kedvünkben vagyunk, ráadásul retro hangulatban, akkor felteszem ide is fiatalkorom egy kedvenc viccét.

Brezsnyev és Kádár nagyon vitatkoznak, minek következtében annyira összevesznek, hogy nem látnak más megoldást a rendezésre, mint a háborút. Annak rendje és módja szerint meg is egyeznek a helyszínben és időpontban.
Adott nap reggelén, a megbeszélt időpontban a szovjetek felsorakoznak 5 hadosztállyal, azok teljes arzenáljával.
Igen ám, de Kádár és a magyar sereg sehol. Várnak, várnak, míg jó órányi késéssel a délibábból kibontakozik két alak. Ahogy közelebb érnek látják ám a Vörös Hadsereg vitézei, hogy Kádár elvtárs az, aki pórázon vezet egy bikát! Értetlenül bámulnak ki a fejükből, ám amint Kádár odaér, odahajol a bikához és súg valamit a bika fülébe. Annak a szeme erre bevörösödik és nekimegy a szovjeteknek.
Azok próbálkoznak mindennel, de sehogy nem sikerül a bikát hatástalanítani, délre az összes hadosztályt egymagában felkoncolja. Brezsnyev elvtárs is haldoklik, odahívatja Kádárt.
- Te Kádár elvtárs, elismerem a győzelmed, ez egy csoda de még mielőtt meghalok, áruld el, hogy mi a fenét súgtál te annak a bikának a fülébe..?!
- Hát... semmi különöset, csak megsúgtam neki, hogy '45-ben ezek vitték el a teheneket.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

akvapark írta:
2019.01.15., kedd 10:17
Sorry:
"Mondják régen minden jobb volt."
Gorbacsov és Raisza Gorbacsova az akció után pihegnek az ágyba. MIhail megkérdi a feleségét: Jó volt drágám? Válasz: Reagen jobb volt...
Nem akarom viccmesélőbe fordítani a topicot, de erről eszembe jut a klasszikus Lacanista vicc. A címe: Lenin Varsóban:
A Tretyakov képtárban egy idegenvezető által vezetett turistacsoport elérkezik egy képhez, melynek a címe: Lenin Varsóban. A kép Nagyezsda Konsztantyinovna Krupszkáját ábrázolja, amint éppen szexuális interkurzusba keveredik a Vörös Hadsereg egy igen magas rangú tisztjével. A csoport hosszasan, közelről vizsgálgatja a képet, majd az egyikük bátortalanul megkérdezi: szép, szép, izgalmas is, de hát hol van Lenin? Mire az idegenvezető zavartan: Lenin? Hát Lenin Varsóban...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

akvapark írta:
2019.01.15., kedd 10:17
"Mondják régen minden jobb volt."
Gorbacsov és Raisza Gorbacsova az akció után pihegnek az ágyba. MIhail megkérdi a feleségét: Jó volt drágám? Válasz: Reagen jobb volt...
Ronald Reagan 1911-ben született, Gorbacsov 1931-ben. Nagy mágus lehetett Reagan bácsi, ha ő volt a jobb :kapdelm:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

vazze írta:
2019.01.14., hétf. 19:40
Ehhez a megváltozott zenefogyasztáshoz és piaci helyzethet szeretnék pár gondolatot hozzátenni.
Igen! Valóban kicsit csodabogárnak tünik az ember ha egy kicsit mélyebben érdekli a zenehallgatás. A munkahelyemen ahol többszázan dolgozunk rajtam kívül még egy értékesítő foglalkozik ezzel. Amikor viszont beszélgetésbe elegyettem vele kiderült,hogy a 'hifiklubben'-től (ez olyan mint a MediaMarkt de csak audio és tv) vásárolt középkategóriás Dali hangfalain Spotifyt meg Tidalt hallgat egy olcsóbb Nad erősítővel. Ez rendben is volna,mindenki úgy fogyaszt ahogy akar/tud,de ezt azért távolról sem nevezném audiofilnek. (nem szeretem ezeket a kifejezéseket,szerintem nem feltétlenül az eszköz milyensége mutatja meg kinek mi az audiofil vagy hájend).
Emlékszem 15-18 évvel ezelőtt még volt,hogy kölcsönkértek tőlem cd-t vagy kazettát, és én is tudtam kitől kölcsönkérni újdonságokat. Ma nem tudok ilyen hifis,stabilan zenehallgatóról a szűk környezetemben. Volt az egésznek egyfajta bimbózó kultúrája,volt kihez menni és féléjszakákat ülni egy rumlis szobában és hallgatózni.
Manapság szinte mindenki hallgat mindent de olyan kevesen hallanak vallamit.
Hányszor hallottam már ezt a mondatot: "letöltöttem a B&W (vagy McIntosh,vagy Marantz,vagy bánomisénmelyik...) tesztcd-t,fúúúú te olyan mélyek vannak benne..." gondolkodik.gif
Aha.Ok.
A másik a piac.
Nagyon kinyílt a világ mindenfelé,és mindenből lehet profitot termelni.
Mindíg van egy jobb eszköz aminek jobb valami-egyébként jelentéktelen-tulajdonsága.
A készülékek variálhatósága nem ismer határokat és sajnos már az árcédulák is az abszurditás felé kacsingatnak.
Évről-évre kimegyek az itteni kiállításra de többnyire csalódottan jövök haza. Majdnem minden évben valamelyik nagyokos feltalálja a spanyolviaszt amit persze egy vagy két év múlva megint levált egy újabb forradalmi újítás.
Senki nem akar lemaradni a versenyben és a sok bába közt elvész a gyerek.
Tavaly ha jól emlékszem akkor csak három szobában volt zene ami élvezhető volt,a többi csak parasztvakítás.
Ha bemegyek egy boltba akkor egy nagyon felkészült eladóval találom szembe magam aki nem zeneileg van kiokosítva hanem marketing és viselkedéspszichológia szinten. Pontosan tudja mit akar eladni nekem anélkül,hogy engem érdekel-e a dolog.
Hol vannak már azok az idők amikor Békéscsabán a sétálóutcán elment az ember az 'Origo' előtt ahonnan mindíg szólt valami zene és szinte mágnesként vonzott be a boltba.
Mondják régen minden jobb volt. Nem,nem volt jobb csak más. Ehhez a mai rohanó,üzleti alapú világhoz nekünk őskövületeknek nehéz hozzászokni. Talán nem is akarunk...
Sorry:
"Mondják régen minden jobb volt."
Gorbacsov és Raisza Gorbacsova az akció után pihegnek az ágyba. MIhail megkérdi a feleségét: Jó volt drágám? Válasz: Reagen jobb volt...
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

vazze írta:
2019.01.14., hétf. 19:40
Ha bemegyek egy boltba akkor egy nagyon felkészült eladóval találom szembe magam aki nem zeneileg van kiokosítva hanem marketing és viselkedéspszichológia szinten. Pontosan tudja mit akar eladni nekem anélkül,hogy engem érdekel-e a dolog.
36_1_11.gif

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Ehhez a megváltozott zenefogyasztáshoz és piaci helyzethet szeretnék pár gondolatot hozzátenni.
Igen! Valóban kicsit csodabogárnak tünik az ember ha egy kicsit mélyebben érdekli a zenehallgatás. A munkahelyemen ahol többszázan dolgozunk rajtam kívül még egy értékesítő foglalkozik ezzel. Amikor viszont beszélgetésbe elegyettem vele kiderült,hogy a 'hifiklubben'-től (ez olyan mint a MediaMarkt de csak audio és tv) vásárolt középkategóriás Dali hangfalain Spotifyt meg Tidalt hallgat egy olcsóbb Nad erősítővel. Ez rendben is volna,mindenki úgy fogyaszt ahogy akar/tud,de ezt azért távolról sem nevezném audiofilnek. (nem szeretem ezeket a kifejezéseket,szerintem nem feltétlenül az eszköz milyensége mutatja meg kinek mi az audiofil vagy hájend).
Emlékszem 15-18 évvel ezelőtt még volt,hogy kölcsönkértek tőlem cd-t vagy kazettát, és én is tudtam kitől kölcsönkérni újdonságokat. Ma nem tudok ilyen hifis,stabilan zenehallgatóról a szűk környezetemben. Volt az egésznek egyfajta bimbózó kultúrája,volt kihez menni és féléjszakákat ülni egy rumlis szobában és hallgatózni.
Manapság szinte mindenki hallgat mindent de olyan kevesen hallanak vallamit.
Hányszor hallottam már ezt a mondatot: "letöltöttem a B&W (vagy McIntosh,vagy Marantz,vagy bánomisénmelyik...) tesztcd-t,fúúúú te olyan mélyek vannak benne..." gondolkodik.gif
Aha.Ok.
A másik a piac.
Nagyon kinyílt a világ mindenfelé,és mindenből lehet profitot termelni.
Mindíg van egy jobb eszköz aminek jobb valami-egyébként jelentéktelen-tulajdonsága.
A készülékek variálhatósága nem ismer határokat és sajnos már az árcédulák is az abszurditás felé kacsingatnak.
Évről-évre kimegyek az itteni kiállításra de többnyire csalódottan jövök haza. Majdnem minden évben valamelyik nagyokos feltalálja a spanyolviaszt amit persze egy vagy két év múlva megint levált egy újabb forradalmi újítás.
Senki nem akar lemaradni a versenyben és a sok bába közt elvész a gyerek.
Tavaly ha jól emlékszem akkor csak három szobában volt zene ami élvezhető volt,a többi csak parasztvakítás.
Ha bemegyek egy boltba akkor egy nagyon felkészült eladóval találom szembe magam aki nem zeneileg van kiokosítva hanem marketing és viselkedéspszichológia szinten. Pontosan tudja mit akar eladni nekem anélkül,hogy engem érdekel-e a dolog.
Hol vannak már azok az idők amikor Békéscsabán a sétálóutcán elment az ember az 'Origo' előtt ahonnan mindíg szólt valami zene és szinte mágnesként vonzott be a boltba.
Mondják régen minden jobb volt. Nem,nem volt jobb csak más. Ehhez a mai rohanó,üzleti alapú világhoz nekünk őskövületeknek nehéz hozzászokni. Talán nem is akarunk...
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Zsolt
Amúgy az c-100, S-100, kombónak hangilag vége, vagy tettenérhető a mai napig futó kínálatban?
Mivel nekem az volt az audionirvana! :D

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Köszi a pontosítást! :)
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

gyuszmo írta:
2019.01.14., hétf. 13:38
Srácok, nem kotnyeleskedni akarok, de ez mennyire "gyári"?
http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... -2db,58715
Annyiban mindenképpen gyári, hogy mi csináltuk! :) Ebben a formájában termék nem lett belőle, néhány pár készült csak. Ennyi pénzért ingyen van (darabár!!!), de azt tudni kell, hogy EZ EGY ERŐSEN RENDSZERFÜGGŐ készülék!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tehát:
- kinek hosszabb?
- hány éves a kapitány?
:kapdelm:




Sorry leborulok.gif

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ear írta:
2019.01.14., hétf. 14:16
asebestyen írta:
2019.01.14., hétf. 13:45
Bevallom, nekem annyiból furcsa ez a StandArt Jubilee történet, hogy csak arról lehetett olvasni, hogy milyen kár, hogy ez csak limitált példányszámban (ha jól emlékszem 25pár) készült, főként a kemény mag számára, így - mivel ez a mennyiség hamar elfogyott - nem lehet ilyen dobozokhoz jutni, pedig a blogger kartársak igencsak bepromózták és akik hallották szólni, igen dicsérték, sokan jobbnak is tartják/tartották az Enigmánál. gondolkodik.gif
Én nem találom a neten, hogy valaki írt volna még a dobozról, ezért megszólítva érzem magam. Szóval fura dolog az emlékezet. gondolkodik.gif Nem tudom, hogy honnan jött a hamar elfogyott 25 pár. Ez van a szövegben: " Mint a mesebeli kőlevesben: először került bele egyedi, csak a StandArt számára modifikált Seas hangszóró, aztán igen trükkös kétkamrás csillapított doboz, egyedi furnér, 25 párra limitált darabszám.... Hozzájutni úgy lehet, hogy a Zsolt Audiónál be kell jelentkezni egy demóra, ha tetszik, kiválasztani a kivitelt, befizetni az előleget, majd indul a gyártás."

A hangról pedig: "Na és hogy szól? Biztatóan. Fura volt, hogy ezúttal a Zsolt Audio bemutatótermében egyáltalán nem volt mindegy, hol ült az ember. A Jubilee nem az egész szobát tölti meg zenével, hanem oda rajzolja meg a színpadot, ahova kérik. Az erősítésre nem háklis, hiszen működött Heed Elixírrel, demonstrálandó, hogy egy kis teljesítményű csöves is jó hozzá egy Pointével meg Thesisekkel. Kiderült, hogy van karaktere, meg az is, hogy azért simán hozza az erősítés meg források közti difiket. A többit pedig meg kell tapasztalni."
Értem. :smile53:
Akkor azt nem értem, min szenvedtek annó? Vagy hogy meddig volt lehetőség ezt a dobozt vásárolni vagy még mindig lehetne?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Bevallom, nekem annyiból furcsa ez a StandArt Jubilee történet, hogy csak arról lehetett olvasni, hogy milyen kár, hogy ez csak limitált példányszámban (ha jól emlékszem 25pár) készült, főként a kemény mag számára, így - mivel ez a mennyiség hamar elfogyott - nem lehet ilyen dobozokhoz jutni, pedig a blogger kartársak igencsak bepromózták és akik hallották szólni, igen dicsérték, sokan jobbnak is tartják/tartották az Enigmánál. gondolkodik.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”