Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Heed Audio termékek

Moderátor: huszti-zsolt

hukkle
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2019.10.13., vas. 13:19

Elnézést. Ez az originál Cyrus. Ha van méretrajz, az is érdekel. Legyártatom.

FB_IMG_1570900862315.jpg
FB_IMG_1570900862315.jpg (37.29 KiB) Megtekintve 314 alkalommal

Heed

hukkle
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 177

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2019.10.12., szomb. 20:25

Vajon a Cyrus Hark állványok kompatibilisek a Heed komponensekkel?
hark2.jpg
hark2.jpg (19.98 KiB) Megtekintve 392 alkalommal

Heed

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: dgab » 2019.10.12., szomb. 18:46

huszti-zsolt írta:
2019.10.12., szomb. 10:38
dgab írta:
2019.10.11., pén. 22:24
Ear írta:
2019.10.11., pén. 17:42

Azért én ezt finomítanám. A nem közvetlensugárzás annyira fura sok embernek, hogy sose tudja elfogadni. Ha ezen átlendülsz akkor igen, az Enigma egy meglehetősen mindenevő hangdoboz.
Értem, köszönöm. Még egy kérdés: nem zavarja a nem közvetlensugárzást, ha messze van a plafon? Mármint érzékeny a belmagasságra, vagy normál lakókörnyezetben nem tud olyan helyzet előfordulni, hogy problémás legyen?
A nagy belmagasság csak segít! Az mindig jó! Egyébként pedig az Enigma (ami ahogy írtad is helyesen, egy nem-direkt-sugárzó és NEM OMNI!) meghálálja ha nincs visszaverő felület a környezetében, merthogy nem visszaverősésen alapszik a működése.
Köszönöm, ezt jó tudni!

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1952

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2019.10.12., szomb. 10:38

dgab írta:
Ear írta:
dgab írta:
2019.10.10., csüt. 23:46
ha jól értem, a következtetés az, hogy csak bátran az Enigmával, aztán majd hozzáérik a hallgató, ha elsőre véletlenül nem lenne telitalálat.
Azért én ezt finomítanám. A nem közvetlensugárzás annyira fura sok embernek, hogy sose tudja elfogadni. Ha ezen átlendülsz akkor igen, az Enigma egy meglehetősen mindenevő hangdoboz.
Értem, köszönöm. Még egy kérdés: nem zavarja a nem közvetlensugárzást, ha messze van a plafon? Mármint érzékeny a belmagasságra, vagy normál lakókörnyezetben nem tud olyan helyzet előfordulni, hogy problémás legyen?
A nagy belmagasság csak segít! Az mindig jó! Egyébként pedig az Enigma (ami ahogy írtad is helyesen, egy nem-direkt-sugárzó és NEM OMNI!) meghálálja ha nincs visszaverő felület a környezetében, merthogy nem visszaverősésen alapszik a működése.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 569

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.10.12., szomb. 08:33

dgab írta:

Nagy belmagasságú szobát beszól, de sportcsarnokba kevés. :rolleyes: A nagy belmagassághoz társuló sok légköbméter inkább a szoba "átenergizálására" van hatással, kevésbé a frekvenciaátvitelre.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: dgab » 2019.10.11., pén. 22:24

Ear írta:
dgab írta:
ha jól értem, a következtetés az, hogy csak bátran az Enigmával, aztán majd hozzáérik a hallgató, ha elsőre véletlenül nem lenne telitalálat.

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.10.11., pén. 17:42

dgab írta:

Sene
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 82

Hozzászólás Szerző: Sene » 2019.10.11., pén. 06:33

dgab írta:
egyetértek azzal, hogy ami jó hifi, az minden műfajon jó.
”Forget Hi-fi, remember music”
http://heedaudio.com/

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: dgab » 2019.10.10., csüt. 23:46

Nohűha, micsoda véleménycserét generált egy ártatlannak gondolt kérdés :)
Köszönöm mindenkinek az értékes észrevételeket, ha jól értem, a következtetés az, hogy csak bátran az Enigmával, aztán majd hozzáérik a hallgató, ha elsőre véletlenül nem lenne telitalálat.
A metàl nem feltétlenül sarokpont, pusztán az az érzésem, hogy ami azt tudja (vagy a szimfonikus zenekart), az mindent tud. És egyetértek azzal, hogy ami jó hifi, az minden műfajon jó.

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.10.09., szer. 20:19

Klaca írta:
2019.10.09., szer. 18:21
És ezzel kapcsolatban az pl. ugyanannyira igaz, hogy az obelisk (vagy más nem DC) ugyanolyan jó lehet más hangfallal, mint az, hogy az enigma (vagy más indirekt) ugyanolyan jó lehet más erősítővel. Tehát semmilyen irányú kapcsolat nincs a két koncept között? Vagy ezek a priori hülye kérdések?
Miután egymással és egy füllel lettek fejlesztve, van kapcsolat, de én azt sejtem, hogy nem koncepcionálisan, hanem mélyebben. Vagyis a Heed koncepció megengedi, hogy például trükkös dobozkonstrukcióban gondolkozzon a tervező, mert nem fog tőle zavarba jönni az erősítő és fordítva, nem véletlenül került az a kábelezés és keresztváltó a dobozba, ami mert az adta ki kerek egészet az erősítővel.

A Heed elektronikák univerzalitása nem kérdés, de én már erősítettem az Enigmákat 2A3 csöves triódás monoblokkal, a TMP Anttal, komplett Sparkler lánccal amik azért technikailag eléggé szélsőséges végleteket jelentenek, de minddel meg tudtam találni az egyensúlyt, a nekem tetsző hangképet.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1569

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.10.09., szer. 19:54

Nem nagyon találkoztam még ennyire jó "allrounder" rendszerrel, mint a komplett Heed. De! Nem való mindenkinek és szerintem legkevésbé a zenei műfaj fogja meghatározni, hogy kinek lesz jó. :rolleyes:
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

kopaszbarack
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 28

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack » 2019.10.09., szer. 18:59

Iistván
"Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature SPDIF futómű -> Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma
LP: Edwards Audio TT3 -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma[/i]

Bi-amp kialakítás, az Si2-vel megegyező végtranzisztorokkal készült Heed végfok hajtja a mélyeket, az X2-vel kiegészített Si2 pedig a magasakat."

Szintén Zsolt javaslatára: Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS csak nálam a végén egy régi Envoy (új váltó és mélyközepek) kapja a bi-ampot. Pas-t volt a legnehezebb beszerezni, de innentöl már ezekkel temessenek el :)
Ez itt az a hely ahól az objektív is szubjektív.

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 384

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.10.09., szer. 18:21

vkz írta:
2019.10.09., szer. 17:55
Ehhez a témához kapcsolódik az is, hogy a Heed erősítők ráadásul kevésbé érzékenyek arra hogy mi van rájuk kötve. Egyszer beszélgettünk erről hogy a kimeneten levő kondenzátor miatt jobban “elválasztódik” a hangsugárzó, kisebb annak a “visszahatása”.
Engem tul. kép. az érdekelne, hogy van-e, lehet-e ennek a kétféle 'indirekt' dolognak - tehát hogy az erősító nem annyira direkt módon 'hajtja' a hangfalat, és hogy a hangfal nem direktbe sugároz a hallgatóra - valamiféle kapcsolata egymással. (úgy első blikkre nem nagyon, de hátha mégis...). És ezzel kapcsolatban az pl. ugyanannyira igaz, hogy az obelisk (vagy más nem DC) ugyanolyan jó lehet más hangfallal, mint az, hogy az enigma (vagy más indirekt) ugyanolyan jó lehet más erősítővel. Tehát semmilyen irányú kapcsolat nincs a két koncept között? Vagy ezek a priori hülye kérdések? Akárhogyan is van, én azt fogom gondolni, hogy van kapcsolat, mert ez egy plusz jó érzést ad, amikor együtt hallgatja az ember őket :rolleyes:

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 48

Hozzászólás Szerző: vkz » 2019.10.09., szer. 17:55

mishow írta:
2019.10.09., szer. 15:36
Klaca írta:
2019.10.09., szer. 14:57
Biztos így van, Te nyilván jobban ismered Zsolt véleményét
Valóban sokat beszélgettünk erről, és talán megbocsátja, hogy kibeszélem itt a háta mögött :D :D :D de tudom, az utóbbi időben már inkább zavarta, hogy az Enigmát a Heed rendszereken kívül nem nagyon vitték önállóan máshoz, mert elkönyvelték "Obeliskhez-Való-Hangdoboznak" , miközben érdekes módon a Heed elektronikákat bátran használják mindenféle egyéb hangdobozokkal párosítva. Tudomásom szerint nem kis részben ez ispirálta a DORN márka létrehozását, de ez már tényleg olyan dolog, amiről jobb, ha Zsolt maga mesél, ha szeretne.
Ehhez a témához kapcsolódik az is, hogy a Heed erősítők ráadásul kevésbé érzékenyek arra hogy mi van rájuk kötve. Egyszer beszélgettünk erről hogy a kimeneten levő kondenzátor miatt jobban “elválasztódik” a hangsugárzó, kisebb annak a “visszahatása”. Emiatt kevésbé mondható el, hogy csak ilyen vagy olyan hangsugárzóval jó csak párosítani.
Műszakilag is bátran ajánlható tehát sokféle hangsugárzóhoz a Heed lánc.
Az Enigma-k, Envoy-k szerintem annyira egyedi és egyedülálló termékek a hifi világában, hogy nálunk (külhonban nem tudom mi helyzet) inkább csak a Heed elektronikák használói körében ismertek jobban. Akit nem érdekel a Heed világa kicsi a valószínűsége hogy találkozik vele.
Saját példámon tapasztaltam, de szerintem ezt utat más is bejárta, az első láncszem Heed erősítő volt (jó nem teljesen, mert Standart “kvázi” Heed termék). Ezt megelégedéssel hallgatva kezdett érdekelni az Enigma és miután hallottam meggyőzött hogy kell nekem. De tegyük hozzá azt is, hogy nem való bárkinek. Azonban az biztos hogy egy Heed lánc a végén Enigma-val azért nem fog megijedni semmilyen zenétől.
Újra és újra előkerülnek azok a viták az általános topicokban hogy komolyzenére vagy rockra vagy jazzre kell-e komolyabb rendszer. Hogy ami erre jó az jó arra, de fordítva nem. 36_1_5.gif
Én egy igen jó sokoldalú rendszert jobban tudok értékelni, mint olyat ami egy műfajra “kihegyezett”.
Ne de visszatérve a témához.
A kollégát még nem tudtuk meggyőzni hogy hagyja a metált, vegyen Enigma-t.
:kapdelm:
Nem is akarjuk de ha teheti hallgassa meg. Ha teheti hallgasson meg egy ajánlott monitort, sőt ha lenne eladó Standart 2(/2) (nem csak mert metál (alu) dómos ez is ) akkor azt is ajánlanám meghallgatni (ha már Heed topicban vagyunk). Meg persze sok mindent érdemes lenne meghallgatni még...

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1109

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.10.09., szer. 17:06

iistván írta:
2019.10.09., szer. 16:52
Shimano írta:
2019.10.09., szer. 16:31

Köszi.
Én eddig abban a hitben voltam hogy csak a korábbi si,vagy i,nem is tudom jó bi-ampban a pas-al,de ezek szerint ez nem így van.
Érdekes és megfontolandló lehet ez a bi-amp megoldás,én is látok benne fantáziát.
Grat a rendszerhez,szuper lehet. :smile32:
Köszi :rolleyes:
Si1-gyel hajtottam több, mint 10 évig, de Zsolt jóvoltából Si2-re váltottam. Ő javasolta, a végtranyók (és nem tudom még milyen műszaki szempont) ismeretében a helyettesítést.
Ezen a bi-amp megoldáson anno én is agyaltam.Majd ha Zsolt itt lesz,akkor remélhetőleg majd jól megmondja hogy hogyan is van ez. :D

iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: iistván » 2019.10.09., szer. 16:52

Shimano írta:
2019.10.09., szer. 16:31

Köszi.
Én eddig abban a hitben voltam hogy csak a korábbi si,vagy i,nem is tudom jó bi-ampban a pas-al,de ezek szerint ez nem így van.
Érdekes és megfontolandló lehet ez a bi-amp megoldás,én is látok benne fantáziát.
Köszi :rolleyes:
Si1-gyel hajtottam több, mint 10 évig, de Zsolt jóvoltából Si2-re váltottam. Ő javasolta, a végtranyók (és nem tudom még milyen műszaki szempont) ismeretében a helyettesítést.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature SPDIF futómű -> Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma
LP: Edwards Audio TT3 -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.10.09., szer. 16:31

iistván írta:
2019.10.09., szer. 16:02
Shimano írta:
2019.10.09., szer. 11:34

Neked István egyébként milyen vasak vannak a grand enigma elött?Lehet ott van az aláírásodban,de én azt kilőttem mert zavart,és nem látom senkiét.
Íme az aláírásom:

Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature SPDIF futómű -> Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma

Bi-amp kialakítás, az Si2-vel megegyező végtranzisztorokkal készült Heed végfok hajtja a mélyeket, az X2-vel kiegészített Si2 pedig a magasakat.

Részemről ez a felállás végállomás, kb. 12 éve hallgatom az Obelisk családot, a Grand Enigmával kb. 2 éve lezárult a lánc, max egy phono fokozat jöhet még be a láncba, más már nem nagyon. Követve a "jónál nincs jobb" elvet. :rolleyes:

Csöves cuccokkal kacérkodtam korábban, de az Obelisk felépítése és ebből eredően a hangzása pont ehhez a világhoz közelít (szerintem) és ez így nekem elég is.
Köszi.

iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: iistván » 2019.10.09., szer. 16:02

Shimano írta:
2019.10.09., szer. 11:34

Neked István egyébként milyen vasak vannak a grand enigma elött?Lehet ott van az aláírásodban,de én azt kilőttem mert zavart,és nem látom senkiét.
Íme az aláírásom:

Bi-amp kialakítás, az Si2-vel megegyező végtranzisztorokkal készült Heed végfok hajtja a mélyeket, az X2-vel kiegészített Si2 pedig a magasakat.

Részemről ez a felállás végállomás, kb. 12 éve hallgatom az Obelisk családot, a Grand Enigmával kb. 2 éve lezárult a lánc, max egy phono fokozat jöhet még be a láncba, más már nem nagyon. Követve a "jónál nincs jobb" elvet. :rolleyes:

Csöves cuccokkal kacérkodtam korábban, de az Obelisk felépítése és ebből eredően a hangzása pont ehhez a világhoz közelít (szerintem) és ez így nekem elég is.

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 776

Hozzászólás Szerző: mishow » 2019.10.09., szer. 15:36

Klaca írta:
2019.10.09., szer. 14:57
Biztos így van, Te nyilván jobban ismered Zsolt véleményét
Valóban sokat beszélgettünk erről, és talán megbocsátja, hogy kibeszélem itt a háta mögött :D :D :D de tudom, az utóbbi időben már inkább zavarta, hogy az Enigmát a Heed rendszereken kívül nem nagyon vitték önállóan máshoz, mert elkönyvelték "Obeliskhez-Való-Hangdoboznak" , miközben érdekes módon a Heed elektronikákat bátran használják mindenféle egyéb hangdobozokkal párosítva. Tudomásom szerint nem kis részben ez ispirálta a DORN márka létrehozását, de ez már tényleg olyan dolog, amiről jobb, ha Zsolt maga mesél, ha szeretne.

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.10.09., szer. 14:57

mishow írta:
2019.10.09., szer. 13:59
Zsolt évek óta küzd az ellen a szemlélet ellen, hogy az Enigma eleve az Obeliskhez rendeltetett, házasságuk az égben köttetett, és nem együtt használni őket az eredendő főbűnökkel esik egy tekintetbe!

Ez soha, sehol, semmilyen marketing nem hangsúlyozta, sőt ellenkezőleg: Zsolt mindenhol elmondja, hogy a Heed hangdobozok önálló termékek, tessék őket bátran bármilyen rendszerben használni, meg fogják állni a helyüket!

Nyilván az alkotó ízlése, koncepciója meg nem tudom milyen más dolgok egyezése folytán van egy olyan kellemes szinergia, ami különlegesen kellemes párossá teszi őket, de nincs kőbe vésve, hogy csak együtt üdvözítőek - de Zsolt majd kijavít, ha valamit rosszul írtam volna :smile53:

Kieg: Egyébként Klaca többi megjegyzésében sok igazság van ;)
Biztos így van, Te nyilván jobban ismered Zsolt véleményét. Én egyébként éppen azt írtam, hogy azt érdemes már csak marketing miatt is megemlíteni, hogy mással is jók (ez, még ha marketing is, nem feltétlenül probléma, hiszen mégis csak egy piacról élő cégről beszélünk, és ettől még igaz is lehet.) Én csak feltettem, hogy biztosan enigmával a legjobb, legalább a tervező megítélése szerint, de lehet hogy ebben is tévedek. (Ettől még persze elehet nagyon jó mással is.)

mishow
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: mishow » 2019.10.09., szer. 13:59

Zsolt évek óta küzd az ellen a szemlélet ellen, hogy az Enigma eleve az Obeliskhez rendeltetett, házasságuk az égben köttetett, és nem együtt használni őket az eredendő főbűnökkel esik egy tekintetbe!

Ez soha, sehol, semmilyen marketing nem hangsúlyozta, sőt ellenkezőleg: Zsolt mindenhol elmondja, hogy a Heed hangdobozok önálló termékek, tessék őket bátran bármilyen rendszerben használni, meg fogják állni a helyüket!

Nyilván az alkotó ízlése, koncepciója meg nem tudom milyen más dolgok egyezése folytán van egy olyan kellemes szinergia, ami különlegesen kellemes párossá teszi őket, de nincs kőbe vésve, hogy csak együtt üdvözítőek - de Zsolt majd kijavít, ha valamit rosszul írtam volna :smile53:

Kieg: Egyébként Klaca többi megjegyzésében sok igazság van ;)

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.10.09., szer. 12:59

mishow írta:
2019.10.09., szer. 10:27
dgab írta:
2019.10.06., vas. 15:02
trane írta:
2019.10.06., vas. 10:02
.. milyen Hangot keresel a zenéidhez?
... pontosat, gyorsat, kiegyensúlyozottat, kiemelés nélkül, arányosat, kevésbé baj, ha egy kicsit száraz, mintha bármelyik tartományban túlárad vagy szétfolyik. És bírja a három sáv függöny-gitárt 210 bpm-en
Imádom az Enigmámat, és nálam is szól progrock néha az Si/X2/Enigma5 láncon keresztül de nem vagyok szemellenzősen elfogult - szóval ha a metál az elsődleges preferencia, akkor én sem Enigmában gondolkodnék.
Tudja persze, hiszen remek hangdoboz, sőt Attila a Heed Audiónál gyakran teszteli a dobozokat/elektronikákat Rammsteinnel megküldve, de lássuk be, nem ez a szíve-csücske.
Saját tapasztalataim alapján azt mondanám, arra a hangzásbeli igényre amit leírtál, mindenképp valamilyen nagymonitort akasztanék a PRE/PX/PS után.
Volt nálam valamikor rég tesztelni ProAc Studio 100, igaz Parasound elektronikával hajtva, de baromi jól tolta a bugit. Vagy az általam sokáig használt (szeretett) Epos M12.2 is jó lehet, mert a PS képes jól meghajtani, pont azt a méretű légteret szereti, ami neked van, és ha a faltól el tudod húzni 50-70cm-re akkor tiszta és feszes marad a basszusa.
No meg metál dómja van, érted .... :D :D :D
Esetleg a PRE/PX után köthetsz közvetlenül egy pár nagyobb aktív stúdió monitort is, de ez már egy másik sztori ;)
Én nem nagyon hiszek abban, hogy bizonyos zenék bizonyos hifin jobban szólnak, mint mások. (A nagy különbségek nálam a felvétele között vannak. Egy jól felvett rock lemez Enigmával is jó, egy szarul, meg mással is szar. Igaz metált nem nagyon hallgatok. (A legkeményebb az talán a stranglers.) Mondjuk az a közhely azért biztos igaz, hogy egy nagyobb membrán jobb a dögösebb zenékhez, mélyekhez, de annak meg ugye egyéb hátrányai vannak...) De mondjuk az sztem fontosabb szempont, hogy azért az obelisk, mégis az enigmákhoz lett 'tervezve' (bár nem nagyon tudom, ez pontosan mit takar azon felül, hoyg a tesztelésnél milyen készülékeket használnak. Lehet, hogy technikai paramétereket is össze kell hangolni.) Biztosan jó máshoz is, de azért mégis (ezt ugye már csak marketing szempontból is hangsúlyozni illik). Szal, ha ehhez az erősítőhöz ragaszkodik valaki, akkor mégiscsak azt érdemes kipróbálni először. Ha meg a metál a fő preferencia, akkor nem kell az obeliskhez ragaszkodni, hanem keresni kell egy metálhoz való dögös hagfalat, és ahhoz egy erősítőt. Szal akkor sztem ne egy "másfajta", "máshoz való" erősítő legyen a fix pont (ha - úgy mint a hangfalaknál, van ilyen egyáltalán).

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.10.09., szer. 11:34

iistván írta:
2019.10.09., szer. 08:30
Az Enigma 5 szerintem sem metálra termett, de ettől függetlenül jól elbánik vele. Ha nem kelt volna életre a Metál Enigma (értsd. Grand Enigma), akkor még mindig Enigma 5-ön hallgatnám a metált (is)... :rolleyes:
Egyéb zenei téren viszont olyat nyújt, ami kárpótol az esetleges hiányérzetért.
A Grand esetében már nincs hiányérzetem a metál zenénél, persze ez ízlés kérdése, mert van akinek egy 2.1 JBL szett a minimum szint a metálra.
Az enigma 5 a valósághoz igazodva játszik le minden zenét,és ezért a realista hozzáállás miatt is szeretjük annyira.A méretéből adódóan ugyanazt persze nem tudja nyújtani mint egy koncerten hallottakat,ezt nem is várhatjuk tőle,de így is olyan mesterien adagolja az élő zene illúzióját,hogy a fizikai korlát nem jelent egyben hiányérzetet is.
Az nem mindegy persze hogy mi van elötte,(és itt jön az egyéni elvárás is) mert így visszatekerve az időt magamban mikor még az obelisk nagyvasakkal ( pre-px-pm) hallgattam,amik ki tudták hozni belőle közel a maximumot,értsd ez alatt a stabilitást,az erőt,és azt a szikrát amitől minden úgy szólt ahogy kell,az azért megmutatta azt hogy mire is képes.De nagyszerűen szól egy heed integrálttal is,nekem azzal sincs hiányérzetem,igaz nincs meg úgy az a közelibb csapjunk bele a lecsóba buli hangulat mint ami a nagyvasakkal érződhet,de vele is benne van annyira a valósághoz való törekvés,igyekezet,hogy szinte fel sem merül az hogy lehetne ez akár jobb is.
Csak metálhoz persze lehet célszerűbb mást választani,de ha sok mást is hallgatunk,akkor érdemes együtt élni egy ideig az enigmákkal is,csak hogy érezzük azt hogy ilyen tálalású is lehet a zenehallgatás.

mishow
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: mishow » 2019.10.09., szer. 11:10

avl2 írta:
2019.10.09., szer. 10:42
2.9x3.9m-es szoba .... "súlyosság" tekinteteben Jungson Ls3/5A-hoz képest (?)
Ugyanekkora szobában használtam, oda határozottan sok :(
Az tipikusan az LS3/5 ideális élettere, minden tekintetben jobban is érzi ott magát.
Súlyosság tekintetében nagyságrendi a különbség, de ekkora szobában, nagyobb hangerőn sajnos hamar döngés, brummogás lesz belőle.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 638

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.10.09., szer. 10:42

mishow írta:
2019.10.09., szer. 10:27
...progrock .....jól tolta a bugit. Vagy az általam sokáig használt (szeretett) Epos M12.2 is ....pont azt a méretű légteret ...és ha a faltól el tudod húzni 50-70cm-re akkor tiszta és feszes marad a basszusa. ...
ha jol ertettem a fent beidezettet is "aláírnád" - ha nem persze korrigálj !

es ha kisebb a legter, de a faltol jol el van huzva, akkor is jo az M12.2 ?

...csak gondolkozom a hirdetetten gondolkodik.gif : 2.9x3.9m-es szoba, oldal es hatso faltol 70/110cm-re a hangsugarzo elölap közepvonala, "súlyosság" tekinteteben Jungson Ls3/5A-hoz képest

Válasz küldése

Vissza: “Zsolt Audio”