Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Mondja, maga mindent kétszer mond?
21th! Látod, valaki ennyire szereti a kávét
 
Mondja, maga mindent kétszer mond?
21th! Látod, valaki ennyire szereti a kávét
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 21st »


Na most főzök egy KV-t, miközben lefő, keresek valamit ami jó lesz előfoknak (sajnos az alps poti csak holnap vagy holnapután jön meg ) bekötöm a kanócokat és jöhet a canopus hallgatás.Sajnos az egyetlen SACD-m benne maradt apám kocsijának a cd-jében, úgyhogy azt csak holnap hallgatom meg....

Nem főztél már egyet úgy húsz perce?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Na most főzök egy KV-t, miközben lefő, keresek valamit ami jó lesz előfoknak (sajnos az alps poti csak holnap vagy holnapután jön meg ) bekötöm a kanócokat és jöhet a canopus hallgatás.
Sajnos az egyetlen SACD-m benne maradt apám kocsijának a cd-jében, úgyhogy azt csak holnap hallgatom meg....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Na most főzök egy KV-t, miközben lefő, keresek valamit ami jó lesz előfoknak (sajnos az alps poti csak holnap vagy holnapután jön meg ) bekötöm a kanócokat és jöhet a canopus hallgatás.
Sajnos az egyetlen SACD-m benne maradt apám kocsijának a cd-jében, úgyhogy azt csak holnap hallgatom meg....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szóval belopta magát a szívembe, ő a legszebb iskolapéldája a magyar "lefikázomazösszestöbbit" marketingnek. Kár hogy az én számlámra.  
Többiek: tényleg nagyon súlyos! Próbáljátok ki!

Mi a száma?
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


3. a canopus adatlapjat nem ismerem, de a hangkartya analog kimenetenek adatai: 
ANALOG LINE OUTPUTS
Type Unbalanced, low-noise circuitry
Level Consumer: -10dBV nominal, 6.4dBV maximum
Frequency Response +0.05/-0.10 dB, (20 Hz - 20 kHz)
THD + N -100 dB (.001%) 1kHz signal at -1dBFS
SNR 116 dB (A-weighted, 22 kHz BW)
Dynamic Range 116 dB (1 kHz, A-weighted, 22 kHz BW)
Stereo Crosstalk < -109 dB, (1 kHz signal at -1 dBFS)
Output Impedance 560 ohms
 
szoval ehhez, meg a canopushoz mi kellene...
 
meg a hangkartyak kimeneti parameterei mennyire hasonlitanak egymashoz? nem akarnam minden korben cserelgetni. integralt erositoknel eleg nagy a szoras (200-1000mv erzekenysegig lattam). cdknel ez nincs szabvanyositva?

Én a kimeneti impedanciát kicsit magasnak találom.
Mikor előfok után kutattam nálam ez is szempont volt.
 
Léva

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


3. a hangeroszabalyzora gondoltam, nem elofokra.
 
egyebkent mennyibe kerulnek ezek a heed cuccok? nincs vhol arlista? a "filleres" dolgok lehet meghaladjak az anyagi kereteimet.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


mi az a monológ ?
Amikor az egycsatornás erősítőt fellógatják az IC-nél fogva (száradni)

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


2. arra gondolok, hogy egy "szimpla" (par ezer forintos - esetleg ami a linken volt) ellenallasletras hangeroszabalyzo egy egyszerubb elofokhoz (pl ca) kepest milyen szinten van? szigoruan hangminoseg szempontjabol. 
3. a canopus adatlapjat nem ismerem, de a hangkartya analog kimenetenek adatai:
 
ANALOG LINE OUTPUTS
Type Unbalanced, low-noise circuitry
Level Consumer: -10dBV nominal, 6.4dBV maximum
Frequency Response +0.05/-0.10 dB, (20 Hz - 20 kHz)
THD + N -100 dB (.001%) 1kHz signal at -1dBFS
SNR 116 dB (A-weighted, 22 kHz BW)
Dynamic Range 116 dB (1 kHz, A-weighted, 22 kHz BW)
Stereo Crosstalk < -109 dB, (1 kHz signal at -1 dBFS)
Output Impedance 560 ohms
 
szoval ehhez, meg a canopushoz mi kellene...
 
meg a hangkartyak kimeneti parameterei mennyire hasonlitanak egymashoz? nem akarnam minden korben cserelgetni. integralt erositoknel eleg nagy a szoras (200-1000mv erzekenysegig lattam). cdknel ez nincs szabvanyositva?

2. meg kellene hallgatni. Amúgy meg szvsz függ mit kötsz rá milyen kábelekkel.
 
3. Luna, azt biztos, hogy a Canopushoz méretezték!
gordon314.fw.hu

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: richies »


Alapjában véve teljesen igazad van. 
Csakhogy ettől az embertől akkor se kéne semmi, ha tényleg olyan lenne és annyiért amennyit ír.  Egyszerűen nem akarok élőben találkozni vele, telefonon is elég súlyos csapás volt az idegeimre, meg nem vagyok képes befogadni ennyi fikázást, nyomulást.
 
És főleg nem utazok érte fel Szegedről
 
De ha valaki pesti és bevállalós, megsasolhatná.

Még alszom rá egyet.
Általában hamar le szoktam állítani az ilyen okoskodó embereket.
Az erősítő hangját akarom hallani, nem az ő pofázását.
 
Kicsit OFF:
Erről a nyomulós stílusról mindig a ruházati boltok jutnak eszembe, ha felpróbálok mit és szétdícsér az eladó, hogy milyen jól áll. (egyedül szoktam vásárolni)
A monológom után mindig hagynak egyedül próbálni.
ON
 
Léva

:off
 
mi az a monológ ?
 
érdekelne
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


Még alszom rá egyet. Általában hamar le szoktam állítani az ilyen okoskodó embereket.
Az erősítő hangját akarom hallani, nem az ő pofázását.
 
Kicsit OFF:
Erről a nyomulós stílusról mindig a ruházati boltok jutnak eszembe, ha felpróbálok mit és szétdícsér az eladó, hogy milyen jól áll. (egyedül szoktam vásárolni)
A monológom után mindig hagynak egyedül próbálni.
ON
 
Léva

offtopik kicsit: az audiolink kabelek elerhetosegerol nem tudtal meg tobbet? lehet vegigjarom gyorben az uzleteket... ha annyira olcso, amit irsz, egy probat meger. a cat5 is benne volt par ezresben mar (meg napban).

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


....1. mi a passziv es mi az aktiv? a passziv csak a bemeno szintet szabalyozza? az aktivban meg tenylegesen van mar erosites?
 
2. de a legyeg... akkor ez nem befolyasolja egy vegfoknal (ezen a szinten) negativan a hangminoseget?
 
3. nem kell "meretezni" a hangeroszabalyzot az adott jelforrashoz es erositohoz???
....

javaslo, hogy türelemmel várd ki Vadász leírását, mert Ő ért is hozzá!
 
én röveden ezekre tippelek:
 
1. lényegében igen
 
2. nem igazán értem a kérdést. ha arra gondolsz, hogy a passzív erőfok nem befolyásolja-e a hangminőséget, akkor ez így nem igaz. Azt se lehet mondani, hogy a passzív és az aktív kevésbé, vagy jobban. Ez gondolom rendszerfüggő.
 
3. de kell

2. arra gondolok, hogy egy "szimpla" (par ezer forintos - esetleg ami a linken volt) ellenallasletras hangeroszabalyzo egy egyszerubb elofokhoz (pl ca) kepest milyen szinten van? szigoruan hangminoseg szempontjabol.
 
3. a canopus adatlapjat nem ismerem, de a hangkartya analog kimenetenek adatai:
 
ANALOG LINE OUTPUTS
Type Unbalanced, low-noise circuitry
Level Consumer: -10dBV nominal, 6.4dBV maximum
Frequency Response +0.05/-0.10 dB, (20 Hz - 20 kHz)
THD + N -100 dB (.001%) 1kHz signal at -1dBFS
SNR 116 dB (A-weighted, 22 kHz BW)
Dynamic Range 116 dB (1 kHz, A-weighted, 22 kHz BW)
Stereo Crosstalk < -109 dB, (1 kHz signal at -1 dBFS)
Output Impedance 560 ohms
 
szoval ehhez, meg a canopushoz mi kellene...
 
meg a hangkartyak kimeneti parameterei mennyire hasonlitanak egymashoz? nem akarnam minden korben cserelgetni. integralt erositoknel eleg nagy a szoras (200-1000mv erzekenysegig lattam). cdknel ez nincs szabvanyositva?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Alapjában véve teljesen igazad van. 
Csakhogy ettől az embertől akkor se kéne semmi, ha tényleg olyan lenne és annyiért amennyit ír. Egyszerűen nem akarok élőben találkozni vele, telefonon is elég súlyos csapás volt az idegeimre, meg nem vagyok képes befogadni ennyi fikázást, nyomulást.
 
És főleg nem utazok érte fel Szegedről
 
De ha valaki pesti és bevállalós, megsasolhatná.

Még alszom rá egyet.
Általában hamar le szoktam állítani az ilyen okoskodó embereket.
Az erősítő hangját akarom hallani, nem az ő pofázását.
 
Kicsit OFF:
Erről a nyomulós stílusról mindig a ruházati boltok jutnak eszembe, ha felpróbálok mit és szétdícsér az eladó, hogy milyen jól áll. (egyedül szoktam vásárolni)
A monológom után mindig hagynak egyedül próbálni.
ON
 
Léva

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Erre csak egy megoldás van.Felszerelkezni canopus-szal és elmenni összehasonlítani.
Én csak a saját fülemnek hiszek.
 
Léva

Alapjában véve teljesen igazad van.
 
Csakhogy ettől az embertől akkor se kéne semmi, ha tényleg olyan lenne és annyiért amennyit ír. Egyszerűen nem akarok élőben találkozni vele, telefonon is elég súlyos csapás volt az idegeimre, meg nem vagyok képes befogadni ennyi fikázást, nyomulást.
 
És főleg nem utazok érte fel Szegedről
 
De ha valaki pesti és bevállalós, megsasolhatná.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Vadász tett egy igéretecskét, hogy elmonjda a dolgot, gondolom senki nem akar belekontárkodni a dologba...
Egy pár apróság, az aktív előfokban aktív alkatrészek találhatóak vagyis a bemenőjelet erősítik, a passzívban csak egy potméteres vagy ellenálláslétrás hangerőszabályzó van, ez csak csökkenteni tudja a hangerőt.
Elvileg minnél kevesebb alkatrész áll a jel útjában, annál kevésbé befolyásolja a hangot.
De, hogy melyik a jobb?
Én nem tudok olyan minőségű aktívat csinálni magamnak ami jobb lenne mint egy jó poti, szóval én a passzívat választom, de ha valaki ért hozzá az már más tészta
Én is kiváncsi vagyok a canopus adatlapja alapján, elég neki a passzív, egy cd jelével így is meg lehet hajtani rendessen?
Még egy kérdés, hátha olvassa ma még szakértő 10k, 50k, 100k-s potit tegyek bele? Én a 10-esre gondoltam.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....1. mi a passziv es mi az aktiv? a passziv csak a bemeno szintet szabalyozza? az aktivban meg tenylegesen van mar erosites?
 
2. de a legyeg... akkor ez nem befolyasolja egy vegfoknal (ezen a szinten) negativan a hangminoseget?
 
3. nem kell "meretezni" a hangeroszabalyzot az adott jelforrashoz es erositohoz???
....

javaslo, hogy türelemmel várd ki Vadász leírását, mert Ő ért is hozzá!
 
én röveden ezekre tippelek:
 
1. lényegében igen
 
2. nem igazán értem a kérdést. ha arra gondolsz, hogy a passzív erőfok nem befolyásolja-e a hangminőséget, akkor ez így nem igaz. Azt se lehet mondani, hogy a passzív és az aktív kevésbé, vagy jobban. Ez gondolom rendszerfüggő.
 
3. de kell
gordon314.fw.hu

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És íme a válasz a "mester"-től: 
"Hogy job e az eredeti Canopusnál? Az egy elfuserált valami!
Én nem is értem hogy az hogyan tecchet az valakinek!
Haverral összehasonlítotuk a mienkét nem a head féle
vacakkal, hanem egy milás végfokkal, azt is lemosta! Az
eredeti szerintem meg egy Onkio rádióerősítő szintye.
Két nap alat 300 emailt kaptunk, csak győzük kiszolgálni!
Hétvégitől lehet jönni halgatni, már voltak itt olyanok, aki
azóta hirdetik az Audio Resecchüket, mert az is
hallgathatatlan ez után, küldök majd számot meg fotót is!
Most indul majd a gyártás, 40 ezer darabja, 300 vattos
trafó, 22 ezer mikró puffer kétszer, alu ház, hadne modgyak
töbet. Csak a Vibavoice erősítői birnak versenben maradni!
És vannak átalakitot Etalon dobozok is, igaz nem
energiacsatolt tl, de ennyiért /van már 40 ezer per
darabtól/ verhetetlen."
 
...
 
...
 
ÉS ugye megmondtam hogy ők hirdették az átalakított Etalon dobozokat is!!

Erre csak egy megoldás van.
Felszerelkezni canopus-szal és elmenni összehasonlítani.
Én csak a saját fülemnek hiszek.
 
Léva

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


azért "jobb", mert megfelelő ellenálások esetén az együtfutása a két oldalnak garantált és a jel csak egy-egy ellenálláson halad át. Ezen fellül olcsóbb, mint egy igazán minőségi potméter. Sok high end passziv előfokban használnak ilyen létrakapcsolást. 
Vadász majd leírja biztosan a passzív és az aktív előfokok előnyeit/hátrányait. Én csak felületes ismeretekkel rendelkezem e téren. Úgy tudom, hogy az aktív előfoknak az előnyei abból erednek, hogy a készülék kimeneti és bemeneti impedanciája független egymástól és a jel/zaj viszonya is jobb az aktívnak. Ezért egy jó aktív előfokkal összeállított rendszer nem igazán érzékeny a végfokokhoz menő IC-kre.
 
Meg hát vannak praktikus szempontok is: távirányításról csak az aktív esetében beszélhetünk.
 
Ezért is nagyonpraktikus Tc javaslata a szabályozható hangerős CD lejátszó. Ezek között is vannak olyanok, amik nem digitálisan, hanem potival végzik a hangerőszabályozást és rednszerint ez a funkció távirányítható is. Ha nincs más műsorforrásod, csak egy CD, akkor így a legegyszerűbb kényelmesen használható, olcsó, de szép hangú rendszert összehozni.

kezdjuk az elejen...
 
1. mi a passziv es mi az aktiv? a passziv csak a bemeno szintet szabalyozza? az aktivban meg tenylegesen van mar erosites?
 
2. de a legyeg... akkor ez nem befolyasolja egy vegfoknal (ezen a szinten) negativan a hangminoseget?
 
3. nem kell "meretezni" a hangeroszabalyzot az adott jelforrashoz es erositohoz???

vilagositson fel vki plz.
 
vagy nincsenek leirasok vhol? szamomra egy csomo feher folt van a hifi temaban, de tok idegesito tud lenni, hogy nem tudom a tudasszomjomat kielegiteni.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Jó van na csak viccöltem, nem kell rögtön felkapni a vizet
No problemo!

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Csak a pénzemért *számomra* a legjobbat keresem. Majd meglátjuk mi lesz.
Jó van na csak viccöltem, nem kell rögtön felkapni a vizet
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Erről az előfokról mesélhetnél (legalább itt, ha otthon nem is), mert jól hangzik.
Nem sokat lehet mondni róla, lesz benne egy motoros ALPS poti meg egy kimenet, egy bemenet és más nem, ha lesz elég időm, akkor a CA távírányítójával lehet majd vezérelni, ha mégtöbb időm lesz, akkor tanítható lesz bármilyen távhoz.

Ezek szerint Te csinálod?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Úgylátom a rotel ra-1062 is megy a levesbe
Na és ha igen?!
 
Csak a pénzemért *számomra* a legjobbat keresem. Majd meglátjuk mi lesz.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Erről az előfokról mesélhetnél (legalább itt, ha otthon nem is), mert jól hangzik.
Nem sokat lehet mondni róla, lesz benne egy motoros ALPS poti meg egy kimenet, egy bemenet és más nem, ha lesz elég időm, akkor a CA távírányítójával lehet majd vezérelni, ha mégtöbb időm lesz, akkor tanítható lesz bármilyen távhoz.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nem tudok érdemben nyilatkozni a trafós hangerőszabályzásról. Természetesen vannak elvi fenntartásaim - ezért sem építünk ilyen előfokot - ráadásul árban is "érdekes", ezt ugyanis a "multiroom" rendszereknél alkalmazzák, és 5(öt) $ egy ilyen szerkezet - igaz kell még a távszabályzó és a bemenet választó - szemben egy "egyszerű" ALPS poti többszörös árával. Az egész egységcsomagot (távszabályzóstól, érzékelőstől, trafóstól) egyébként 25$-ért lehet venni...

Köszönöm a választ!
 
Eme érdekes tényről, hogy ez a trafós hangerőszabályzás - annak ellenére hogy a vibavoice lapja alapján az ő világújdonságuk - már filléres és elterjedt dolog például a 110v-os rendszerek hazájában, olvastam időközben a HFC-n, és mindenképpen furcsállom emiatt a magas árat....
Hogy a hangja olyan jó -e, hogy megér ennyi pénzt, és a műszaki tartalma is indokolja ezt, nem tudom.
Sajnos közben rájöttem, hogy a készítő úr stílusa is túl fellengzős ahhoz, hogy szimpatikus legyen az egész.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


tsc!
 
Nem tudok érdemben nyilatkozni a trafós hangerőszabályzásról. Természetesen vannak elvi fenntartásaim - ezért sem építünk ilyen előfokot - ráadásul árban is "érdekes", ezt ugyanis a "multiroom" rendszereknél alkalmazzák, és 5(öt) $ egy ilyen szerkezet - igaz kell még a távszabályzó és a bemenet választó - szemben egy "egyszerű" ALPS poti többszörös árával. Az egész egységcsomagot (távszabályzóstól, érzékelőstől, trafóstól) egyébként 25$-ért lehet venni...
A passzív hangerőszabályzás vs. aktív előfok kérdéséről már botrányoasan adós vagyok egy kimerítő válasszal, de ígérem meglesz az is.
 
Más.
 
Az itt alább kialakult "vita" a Canopus koppintásfeljavításcsodahűha...blablabla ügyben pedig az a véleményem, hogy egyáltalán nem áll szándékomban foglalkozni a dologgal. Mióta világ a világ, azóta vannak - voltak és lesznek - ilyen jelenségek, manapság is tucatnyi "világmegváltó erősítőről", "forradalmi hangsugárzásról" meg hasonlókról olvasni. Tudnék persze polemizálni, meg anekdótázni... de minek? Inkább csak mosolygok. Talán az egyetlen észrevétel, hogy sajnos vannak, akik egy ilyen megnyilvánulást is képesek hitelesnek kezelni. De tudjátok a jelmondatom: "Mindenki úgy élvez, ahogy tud..."
És ha már a bölcseleteknél tartunk, akkor idéznék egy másik, ide nagyon illő és találó arab "bölcseletet:
"A kutyák ugatnak, a karaván meg halad tovább."


Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”