Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Ugyan szerinted mennyi energi kéne neked,h ugyanolyan gyorsan haladj az iszapban,mint a másik elektron a tiszta wizben?
Nos, lehet én fogalmaztam rosszul, hogy nem értetted, mert 3 órát aludtam csak.
De a kérdésed pont rávílágít a problémára.
Vannak a tények(víz, iszap, elektron), s ebből te teljesen hibásan azt szűröd le, hogy a tiszta vízben jobban haladnék(én mint elektron), pedig, ha nagyon tiszta a víz, akkor szigetel. A koszos iszap(a benne lévő szenyeződés hatására) jobban is vezethet.
Szóval, vannak a tények(amit hallasz), de szerintem hibás következtetést vonsz le, persze nem biztos, de nem azért mert körüljártad a témát, hanem mert esetleg ráhibázol.
 
Megpróbálom érthetőbben leírni. Forma1ben otthon vagy?
Van két autó(Ferrari,Mercedes), tegyük fel, hogy a Ferrariban erősebb motor van(értsd legyen 150W), a Merciben meg gyengébb(100W).
 
Mind a kettő megy egy kört(zenehallgatási teszt:)). A Ferrari két másodpercel jobbat megy(jobban szól a zene).
Ebből te azt a következtetést vonod le(teljesen hibásan), hogy az erősebb motor miatt nyert a Ferrari.
Én meg azt, hogy ez korántsem biztos, lehet amiatt, mert jobban eltalálták a beállítást, jobb a Schmi, mint a Montoya, jobb gumit választott, stb.
Sőt ez addig ki se derűl, míg ki nem cserélik a két motort az autóban.
Tegyük fel, ekkor még mindig nyer a Ferrari(1mp-el).
Akkor most az nyer, akinek erősebb a motorja?
Hát nem.
Az nyer akinek jobb az autója.
Ezért mondom azt, hogy az, hogy a korsoval jól szól a zene a Dyno-n, nem biztos hogy azért van, mert a korsó 150W-os/ch, és a Denon meg azért szól szarul, mert 80W/ch.
Ha véletlen a Kursun 50W/ch lenne, lehet akkor is jobban szólna.
De ezt nem tudjuk meg soha, és ezért kár olyanokat írni, hogy 150W/ch kell neki, mert netalán valaki azért vesz ekkora teljesítményű erősítőt, mert ezt hallotta, pedig, lehet egy 50W/ch-elessel sokkal jobban szólna(akármilyen hangerőn)
 
Bocs mindenkitől az offtopicért.
És persze tévedhetek is.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Látod ezért rklell tuskó gazdaságos csatikat használni....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


A sok dugdosástól(vagy mitől?) az évek során tönkrement valahol belül a rotel pre-outja?Mindkét csatorna?
Nekem volt, hogy zúgott a hangfal(akkor, ha a luna ki volt kapcsolva, a canopusok, meg be.), ha árnyékolatlan összekötőt használtam a Luna és a Canopus közé.
Azt viszont észrevettem, hogy másképp zúg, ha a tápkábel dugóját forgattam.

Nem erről van szó, ez egy másfél éves erősítő, és kb. most volt először használva a Pre-Out-ja, csak sajnos a Nordost interkonnektjeim dugói olyan izmosak, hogy úgy kell néha ráerőltetni a csatlakozóra, és úgy látszik ez nem bírta, vagy ilyesmi, de ma kimérem pontosan miről is van szó, mert nem egyszerűen elmegy a jel ha bizonyos állásban van a preout csatlakozója hanem szerintem összeér az árnyékolás a jellel, a csatin belül.. de ma kimérem, délelőtt veszek egy multimétert (nincs itthon), és minden kiderül.
 
Már régebben is jártam úgy hogy egy erősítő csatlakozójában elengedte a forrasztás mert olyan erővel kellett rádugni (persze forgatom is közben meg minden). A megoldás: az ilyen Interkonnektek csatlakozóit kicsit ki kell tágítani, most is megtettem de már csak utólag.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pl az ION-1esem naon jol szolt a 25!!! wattjáwal az 1.1-es és az 1.3-as Dynon is. Ugyanakkor egy 80watt körüli Denon eccerüen xar wot. A Nadom sem szereti.
Nem lehet, hogy esetleg az erősítők hangja közti különbségekből szűrted le, hogy több kakaó kell neki?
Mármint, simán lehet, hogy mondjuk a korsóval azért szól jobban, mert olyan a hangkaraktere, vagy az erősítő felépítése, és nam azért, mert sokszáz wattos.
Lehet, ha a korsó 25W-os lenne, akkor is jól szólna vele.
Én csak arra akarok célozni, hogy leírni azt, hogy minimum 150W kell hozzá, az elíndíthat egy "legendát", úgy, hogy a körülményeket nem is ismerjük, és valljuk meg, szerintem te is hamar(és lehet rossz) következtetéseket szűrtél le a hallottakból.
 
Lehet, ha létezne két olyan erősítő, ami felépítésében, hangkarakterében azonos, a különbség csak annyi lenne, hogy az egyik 30W-os, a másik meg 200W-os, és a legtöbb hangfalon egyformán szólnának, akkor ha lenne egy olyan meghallgatás, hogy a 42-es hangját teszteljük(halk hangerőn), és lenne különbség, akkor már tesztelhetnénk azt is, ha lenne még két erősítőnk(100W 150W), hogy vajon hol állhatunk meg teljesítményben ahol még nincs különbség, ha ilyen módon kijönne, hogy a 150W-os jobban szól, mint a 100W-os, akkor már erős kételkedéssel(modván nem biztos, hogy a wattok miatt szól jobban), le merném írni, amit irtál te.
De még ilyenkor se mondanám el fizikusoknak, hogy 150w kell egy hangfalnak minimum és 100W akkor, ha halkan hallgatom:)
Ja és lehet igazad van, de ebbe még te sem lehetsz biztos(ha nem voltak meg a fenti "körülmények").

Wazze,nem értem,h mit zablatyolsz össze. Komolyan. Ne sértödj ám meg. Lehet,h korán wan még,azt azé nem értem.
 
Rátérwe a Dyno erösitési problémára. Szal én nem értek az erölködökhöz technikailag. Fogalmam sincs,h mi az a Damping faktor,meg ilyenek. Igazándibol nem is érdekel. Csak egy dolog a lényeg a számomra,h egy adott erölködö adott hangfalat adott zenén hogyan szolaltat meg.
Na most nekem az a tapasztalatom,h a Dynok rendkiwül nehezen hajthato dobozok. Ezért aztán csak azok az erölködök tudják öket maradéktalanul kiszolgálni,amelyekben jo nagy táp wan.
 
Hogy kicsit szemléletesebb legyek, képzeld azt el,h pl a Sonido egyutasa a tiszta wiz, a Dyno pedig egy jo sürü iszapto. Namost te wagy az elektron.
Ugyan szerinted mennyi energi kéne neked,h ugyanolyan gyorsan haladj az iszapban,mint a másik elektron a tiszta wizben?

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Pl az ION-1esem naon jol szolt a 25!!! wattjáwal az 1.1-es és az 1.3-as Dynon is. Ugyanakkor egy 80watt körüli Denon eccerüen xar wot. A Nadom sem szereti.
Nem lehet, hogy esetleg az erősítők hangja közti különbségekből szűrted le, hogy több kakaó kell neki?
Mármint, simán lehet, hogy mondjuk a korsóval azért szól jobban, mert olyan a hangkaraktere, vagy az erősítő felépítése, és nam azért, mert sokszáz wattos.
Lehet, ha a korsó 25W-os lenne, akkor is jól szólna vele.
Én csak arra akarok célozni, hogy leírni azt, hogy minimum 150W kell hozzá, az elíndíthat egy "legendát", úgy, hogy a körülményeket nem is ismerjük, és valljuk meg, szerintem te is hamar(és lehet rossz) következtetéseket szűrtél le a hallottakból.
 
Lehet, ha létezne két olyan erősítő, ami felépítésében, hangkarakterében azonos, a különbség csak annyi lenne, hogy az egyik 30W-os, a másik meg 200W-os, és a legtöbb hangfalon egyformán szólnának, akkor ha lenne egy olyan meghallgatás, hogy a 42-es hangját teszteljük(halk hangerőn), és lenne különbség, akkor már tesztelhetnénk azt is, ha lenne még két erősítőnk(100W 150W), hogy vajon hol állhatunk meg teljesítményben ahol még nincs különbség, ha ilyen módon kijönne, hogy a 150W-os jobban szól, mint a 100W-os, akkor már erős kételkedéssel(modván nem biztos, hogy a wattok miatt szól jobban), le merném írni, amit irtál te.
De még ilyenkor se mondanám el fizikusoknak, hogy 150w kell egy hangfalnak minimum és 100W akkor, ha halkan hallgatom:)
Ja és lehet igazad van, de ebbe még te sem lehetsz biztos(ha nem voltak meg a fenti "körülmények").

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Engem felettebb erdekelne, hogy miert jobb ?
Na, az engem is.
Majd, ha vadász benéz, akkor majd elmagyarázza, ő sokkal jobban ért hozzá, mint én.

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Úgy néz ki a Rotel pre-outja kontakthibás. (belül, a csatlakozó)
A sok dugdosástól(vagy mitől?) az évek során tönkrement valahol belül a rotel pre-outja?
Mindkét csatorna?
Nekem volt, hogy zúgott a hangfal(akkor, ha a luna ki volt kapcsolva, a canopusok, meg be.), ha árnyékolatlan összekötőt használtam a Luna és a Canopus közé.
Azt viszont észrevettem, hogy másképp zúg, ha a tápkábel dugóját forgattam.

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Viszont tudtommal a Dyno 50-nek nem volt úgy "elcseszve" a keresztváltója, mint a mai 42-es, 52-es szériának...
És újabb legenda születik....
 
Sajnos.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Probléma megoldva. 
Úgy néz ki a Rotel pre-outja kontakthibás. (belül, a csatlakozó)

Hogy jöttél rá? Én is kivancsi vagyok a képre.
Mozgattad a dugót és hirtelen megszünt a zugás?
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


(Be is tekergettem egy takaróba hogy ne legyen olyan hangos szerencsétlen, mikor éppen búg.)
Nem tennél fel egy képet róla?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Probléma megoldva.
 
Úgy néz ki a Rotel pre-outja kontakthibás. (belül, a csatlakozó)
 
Sokat segített, hogy találtam egy autóhangszórót a Dynok helyett, amit kevéssé sajnáltam próbálgatás közben. (Be is tekergettem egy takaróba hogy ne legyen olyan hangos szerencsétlen, mikor éppen búg.)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Elvileg azt is kipróbáltam most hogy összedugtam a Rotel föld csatlakozóját egy dróttal a Canopussal. Nem igazán segítetett.
 
De önmagában nem búg a Canopus csak ha összedugom a Rotellal. Sajna más forrás most nincs kéznél..

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Kipróbáltam földeletlen konnektorba dugni a Canopust. Eredmény: továbbra is hatalmas búgás, ha összekötöm a Rotellal. Ráadásul irtó rossz próbálgatni mert akkorát búg hogy a szomszédok is felriadnak, én meg minden egyes alkalommal szívbajt kapok.
 
Ha lenne itthon valami szar hangfalam, hogy ne a Dynokat kelljen ezzel gyalázni.. Az nagyon praktikus lenne..

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Próbáld ki nyugodtan, csak vigyázz meg ne rázzon...
Amúgy földhurokban otthon vagyok marhára. Innen a fórumról is ...hát igen, sok fórumosnak sikerült segítenem a földhurok eltüntetésében.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez nem ugyanaz, mintha a Rotel földcsavarhelyére egy dróttal bekötném a védőföldet a konnektorból?
Nem, mert akkor is körbemegy a jel több úton, ha közvetlen kötöd össze, akkor nincs a két földelési pont közt potenciálkülönbség.
Ha a Rotelt a dugaljba földeled, akkor a Canopus felé elmegy a föld a hálózati kábelen is , meg az árnyékolt IC kábelen is...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Ez nem ugyanaz, mintha a Rotel földcsavarhelyére egy dróttal bekötném a védőföldet a konnektorból?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most néztem, van földelőcsavar a Rotelen. Hova kössem?
Canopuson van? mert nem emlékszem...
Ha nincs, akkor valamilyen csavar alá de, előszőr csak úgy próbaképpen kösd össze a kettőt, mondjuk úgy, hogy kikapcsolt állapotban a vezetéket a Rotel földelőcsavarja alá befogatod, a másik végét odaérinted jó erősen a Canopus fémházához, és utána bekapcsolod, persze kellően lehalkítva. Ha így nem brummog, akkor vedd el a földelő vezetéket a Canopusról, ha beindul, akkor már kész is a diagnosztika, és a javításelmélete.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Most néztem, van földelőcsavar a Rotelen. Hova kössem?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Van a Rotelen földelő csavar? Ha igen akkor meg lehet próbálni összekötni őket.Ha nem akkor inkább hagyjuk...
A másik megoldás, kellene egy olyan összekötőkábel, ami bontható (és nem Nordost ) abból az árnyékot kicsípni, magyarán csak az egyik oldalon legyen bekötve, és így kipróbálni. Ha így nem búg, akkor földhurok.
Ha nincs ilyen feláldozható összekötőkábel, akkor meg esetleg - persze csakis próbaképpen- egy földeletlen elosztóval kipróbálni a Canopusokat abba dugva. Ha így sem búg szintén zenész a földhurok...

Először is köszi a választ!
 
Igen értem már, szinte 100% hogy földhurok, mindjárt ki is próbálom valamelyik módszerrel.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fontos kérdésem lenne a szakértőkhöz: 
Az a helyzet hogy most nekem a Rotel RA1062-es integrált Pre Outjára van dugva a Canopus. Elvileg semmilyen műsorforrás nincs a Rotelre kötve, csak hogy egyszerűbb legyen a felállás.
 
Iszonyatos búgás jön a hangfalakból, olyan mint egy földhurok, valszeg az is, de olyan hangos mint az állat (a Dynokat féltem nagyon).
 
A rotel nem használja a védőföldet (floating ground-os), a Canopus viszont nem ilyen. Ergo összekötve búgnak mint az istennyila..
 
Mi a teendő??
 
 
ui:
 
Ha megkérdi valaaki, hogy halgattam eddig? Hát nem tudom, néha nagyon bebúgott, de találtam egy olyan állást az interkonnekt félig-meddig bedugva (ferdén ) akkor nem búgott..
 
Az segít ha összekötöm a két készülékházat valami dróttal?
 
Az gondolom nem javallott hogy a canopushoz menő tápkábelből a védőföldet kikössem?

Van a Rotelen földelő csavar? Ha igen akkor meg lehet próbálni összekötni őket.
Ha nem akkor inkább hagyjuk...
A másik megoldás, kellene egy olyan összekötőkábel, ami bontható (és nem Nordost ) abból az árnyékot kicsípni, magyarán csak az egyik oldalon legyen bekötve, és így kipróbálni. Ha így nem búg, akkor földhurok.
Ha nincs ilyen feláldozható összekötőkábel, akkor meg esetleg - persze csakis próbaképpen- egy földeletlen elosztóval kipróbálni a Canopusokat abba dugva. Ha így sem búg szintén zenész a földhurok...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Fontos kérdésem lenne a szakértőkhöz:
 
Az a helyzet hogy most nekem a Rotel RA1062-es integrált Pre Outjára van dugva a Canopus. Elvileg semmilyen műsorforrás nincs a Rotelre kötve, csak hogy egyszerűbb legyen a felállás.
 
Iszonyatos búgás jön a hangfalakból, olyan mint egy földhurok, valszeg az is, de olyan hangos mint az állat (a Dynokat féltem nagyon).
 
A rotel nem használja a védőföldet (floating ground-os), a Canopus viszont nem ilyen. Ergo összekötve búgnak mint az istennyila..
 
Mi a teendő??
 
 
ui:
 
Ha megkérdi valaaki, hogy halgattam eddig? Hát nem tudom, néha nagyon bebúgott, de találtam egy olyan állást az interkonnekt félig-meddig bedugva (ferdén ) akkor nem búgott..
 
Az segít ha összekötöm a két készülékházat valami dróttal?
 
Az gondolom nem javallott hogy a canopushoz menő tápkábelből a védőföldet kikössem?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Maximálisan alá kell írnom minden szépet és jót amit ebben a topicban eddig olvastam a kis Canopusok képességeiről.

Vidd már át (ex)Cat ill. Wadkan elvtársakhoz, kiváncsi vagyok, nekik hogy tetszik

Már be van tervezve, talán a hétvégén megejthető a szeánsz.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Nem is mondta senki....Tényleg canpushoz elég ez, nem igényel előerősítést?

a kép amit betettem, nem kifejezetten Canopushoz, vagy bármely más Heed termékhez "ajánlott" valami. A H&T-ban volt egy cikk, ami sk passzív előfok építéséhez ad tanácsokat.
A cikk egyébként részletezi, hogy a passzív nem erősít, de sokan mégis annak hívják. Ezen túl az aktív és passzív előfokok előnyeire/hátrányaira is kitér.
A bal oldalon lévő Out felirat szerintem egyszerű "nyomdahiba".
Akit részletesen érdekel, az szerezze be a Hang & Technika 5/1999-es számát, abban volt a cikk.
gordon314.fw.hu

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Köztudottan nem szeretik egymást." 
No, így születnek a népi bölcseletek. Valaki látott egy embert, aki látta azt az embert, aki már hallott róla...
 
Még a H&T korszakban, amikor az ős-Canopust terveztük, a Dynaudio A50 volt a szerkesztőség egyik állandó doboza.

Viszont tudtommal a Dyno 50-nek nem volt úgy "elcseszve" a keresztváltója, mint a mai 42-es, 52-es szériának...

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Maximálisan alá kell írnom minden szépet és jót amit ebben a topicban eddig olvastam a kis Canopusok képességeiről.

Vidd már át (ex)Cat ill. Wadkan elvtársakhoz, kiváncsi vagyok, nekik hogy tetszik

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”