Az oldal belső email küldője ideiglenesen kikapcsolásra került.
A profilokban lévő email küldés mailto:cím -re lett átállítva, így remélhetőnek mindenkinek a saját levelezőprogramjából fog kimenni az email.
Ha gond van, kérlek jelezzétek az postmaster@avx.hu -n email-ben

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1744

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.08., szomb. 20:31

Tul írta:
2018.12.08., szomb. 20:05
Ha összeállunk többen avx-esek, nem kaphatunk valami csoportos kedvezményt? :)
Erről nem tudok nyilatkozni, a készítővel kell megbeszélni.... :smile53:

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 640

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.12.08., szomb. 20:05

Ha összeállunk többen avx-esek, nem kaphatunk valami csoportos kedvezményt? :)

zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 108

Hozzászólás Szerző: zsolosz » 2018.12.08., szomb. 19:59

Kedves András!
Kérem, küld el nekem is az infókat, kíváncsivá tettél...
Köszönöm! :smile53:
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII    hálózat: Sony Vaio + M2Tech Hiface Two + Micromega AVP eladó

Érdekel az energiagyógyászat, vagy a meditációk?
http://www.pranagyogyito.hu/prana-energ ... as-1-szint

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.08., szomb. 10:35

tpetres írta:
2018.12.08., szomb. 10:32
Akkor légyszíves privátban.
megírtam...

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

tpetres
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: tpetres » 2018.12.08., szomb. 10:32

Akkor légyszíves privátban.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.08., szomb. 10:27

Amint írtam, infókat privátban tudok adni, ez nem adás-vétel topic..... :rolleyes:

tpetres
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: tpetres » 2018.12.08., szomb. 10:24

Légyszíves lehet tudni gyártó elérhetőségét és a készülék árát ?

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.08., szomb. 09:06

Íme egy pár kép, a bel és a külvilágáról.
Csatolmányok
SAM_3986.jpg
SAM_3986.jpg (159.34 KiB) Megtekintve 684 alkalommal
SAM_3984.jpg
SAM_3984.jpg (175.69 KiB) Megtekintve 684 alkalommal
CAM01636.jpg
CAM01636.jpg (285.8 KiB) Megtekintve 684 alkalommal
CAM01633.jpg
CAM01633.jpg (309.13 KiB) Megtekintve 684 alkalommal

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.07., pén. 22:37

nordost írta:
2018.12.07., pén. 22:29
Ezt a bő másfél órát kivárom a képek miatt addig le sem fekszem... :D
Szerintem nyugodtam menj szunyálni, vakuval nem fogok képeket csinálni.... :D

nordost
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 132

Hozzászólás Szerző: nordost » 2018.12.07., pén. 22:29

Ezt a bő másfél órát kivárom a képek miatt addig le sem fekszem... :D

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.07., pén. 22:08

Nem akarok túl nagy reklámot csinálni a készüléknek, de ma az audio PC-met is rákötöttem, és egyre inkább úgy érzem, nem szeretnék a jövőben zenét hallgatni úgy, hogy nincs a rendszerben... :smile53: (más szóval, magam is beléptem a vevők táborába :rolleyes: )

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2018.12.07., pén. 22:04

asebestyen írta:
2018.12.07., pén. 21:51
Denonavr írta:
2018.12.07., pén. 21:45
Az jó vagy rossz, ha a trafó közvetlenül a társasházunk szomszédságában van? A mi lakásunktól kb 10m-re :D. Bár nem vagyok venne biztos, hogy erről kapjuk a betápot.
Kép
Csak a Kolibrikkel raktam volna be a képet ;peace; bár azok nem sűrűn szállnak le póznákra :D
SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, Full Linn kábelezés, HTPC

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.07., pén. 21:53

Jó is meg rossz is. gondolkodik.gif Rövidebb jelút = kisebb veszteség, kevesebb zavarójel "begyűjtési lehetőség". Az árnyoldal: ha túl közel van, szekunder elektromágneses sugárzás, ami valószínűleg az egészségre sincs túl jó hatással.... sad.gif

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 869

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.12.07., pén. 21:51

Denonavr írta:
2018.12.07., pén. 21:45
Az jó vagy rossz, ha a trafó közvetlenül a társasházunk szomszédságában van? A mi lakásunktól kb 10m-re :D. Bár nem vagyok venne biztos, hogy erről kapjuk a betápot.
Kép
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2018.12.07., pén. 21:45

SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, Full Linn kábelezés, HTPC

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.07., pén. 21:35

Ez hosszú lesz, de talán megéri végigolvasni... :rolleyes:
Volt régen egy nagy kedvenc lemezem, -még az LP-s korban- Lincoln Mayorga : The Missing Linc
címet viselte. Direkt vágott, limitált példányszámú, fenomenális hangzású LP. A cím jelentése magyarul (kis angol szójátékkal) a „hiányzó láncszem”...
Hogy jön ez ide? Sokat gondolkodtam, hogy ha egyszer elérnénk azt az ideális állapotot egy hangátviteli láncban; hogy minden a helyén van és szuper jó, (nyugi, soha nem fogjuk... :) ) akkor vajon mi hiányozhat, amin még mindig lehetne javítani? Lehet találgatni....Nos az a pont, ahonnan az egész történet ered, a falból kukucskáló 230V-os hálózati aljzatokból. Nagy tanítómesterem -J. Gordon Holt- mondotta volt: „Ha a hálózati feszültséged sz.r, minden az lesz....”

Legtöbbünk városlakó, így elkerülhetetlenül szenvedő alanya a 230V-ot szolgáltató cég „költségkímélő” megoldásainak. Úgymint: alulméretezett, túlterhelt alhálózatok, transzformátorállomások, a kilométer hosszúságú vezetékeken összeszedett -akár több Megahertz sávszélességű- zavaró jelek, különböző háztartási, ipari gépek, szabályzók által keltett torzítások, tüskék a bejövő 230 Voltunkon. Ja, és nem utolsósorban az utóbbi időkben szinte mindenütt digitálisra cserélt fogyasztásmérők járulékos hangzásrontó képessége. Ezek aztán szépen letranszformálódnak mindenféle hangtechnikai berendezésünk trafóin-tápegységein, gondosan megőrizve a bejövő jel torzításait, és zavarójel tartalmát. Volt alkalmam jónéhány lakóhelyemen megnézni, megmérni mi „jön a falból”, hát mit is mondjak... Mértem 210 és 250 között mindent, meg láttam gyönyörű torzított trapézjeleket szinusz helyett, nagyfrekvenciás tüskék tömegével fűszerezve.
Az eredmény? Hiába költünk-költöttünk milliókat polírozott névtáblás über komponensekre, százezreket hájend hálózati kábelekre, és egyéb varázskütyükre, a hang a -legtöbb esetben- mégis érdes, karcos, érezzük, hogy valami még mindig nincs rendben, hiányzik a teljes élményhez. A legtöbb hálózati zavarszűrő és „jelkondícionáló” ugyan kiszűri a nagyfrekvenciás zavarójelek jó részét, de a feszültségingadozással és a torzításokkal szemben hatástalan, így pedig a legkomolyabb problémák változatlanul jelen lesznek a hálózatból érkező áramon. Gondolom ismeritek a jelenséget, hogy estefelé -amikor a nagyobb fogyasztók leállnak, kisebb a torzítás és kevesebb a zavaró jel- a hangzás is tisztább lesz...
Sokat gondolkoztam ennek a dolognak a megoldási lehetőségein- tették már mások is, de most -a véletlenek istenének segítségével- alkalmam nyílt élőben meggyőződni a dolog fontosságáról.

A napokban megkeresett egy kedves ismerősöm, aki szintén évtizedek óta elmélyülten foglalkozik ilyen és ehhez hasonló problémák megoldásával, hóna alatt egy csinos de meglehetősen masszív dobozzal, ami pont ezt a problémát igyekszik megszüntetni. Miről is van szó? Hogyan lehet az előbb említett gondokat leghatékonyabban orvosolni? Egyszerűen... :)
Csináljunk egy kb. 1KW-os 230V AC kimenőfeszültségű 50 Hz-es precíziós színuszjellel táplált teljesítményerősítőt, és „etessük” ezzel a készülékeinket. Ez lenne a legkézenfekvőbb változat, de praktikus -és anyagi- okokból elég nehéz (súlyban is...) megcsinálni. Az aktuális megoldás ennél kicsit (sokkal) trükkösebb, részleteket -érthető okokból- nem áll módomban közzétenni, de nagyon szellemes kapcsolástechnikát alkalmaz. Írhatnék ugyan a részletekről valamennyit, de nem hiszem hogy a PLL, VCO, és egyéb szakkifejezések használata sokakat izgalomba hozna, plusz azért annyira nem egyszerű a kapcsolás, hogy elektronikai konyhanyelven pár mondatban elmagyarázható lenne... A lényeg viszont, hogy működik, méghozzá igen hatásosan.
Így hát az említett problémákat sikeresen kiküszöböltük. A kimenőjel kristálytiszta szinusz, torzításoktól, zavaró felharmonikusoktól mentesen. Ja, hogy ezt azért nem annyira egyszerű és olcsó megcsinálni? Hát igen... de lehet még mindig sokkal olcsóbb, mint újabb súlyos százezreket költeni a bevezetőben említett- de ezt a problémát teljesen figyelmen kívül hagyó- eszközökre.

Szóval. Rövidre fogva. Itt csücsül a polcomban az említett készülék, pár napja tesztelem, hallgatom, hogy valóban van-e létjogosultsága egy ilyen eszköznek.
Egészen röviden. Van bizony, nem is kevés.
Miután- kialakításából következően- egyszerű a hatását lemérni (egy egyszerű átkapcsolással be- illetve kiiktatható) az összehasonlítás könnyű. Gyakorlatilag a hangzás minden paraméterét jól hallhatóan, és pozitív irányban befolyásolja. Itt nem a „ha akarom hallom, ha akarom nem” effektusról van szó, 40 és egynéhány évnyi „fültréning” után a hatás egyértelmű, azonnal hallható. A sávszélek kitolódnak, nyerünk egy fél oktávot mind le, mind felfelé. A hangok lecsengése tisztább, hosszabb lesz, a térérzet -főként a mélységbeli tagolódás- jelentősen javul.
És (tudom, éssel mondatot... ) a csend. A hangok közötti csend végre értelmet nyer, semmi háttérzaj, sutyorgás a szünetekben, az egész olyan, mintha egy -nem tudom jobban leírni- zajos fátylat levennénk a hangszórók elől. A felbontás, szubjektív dinamika megnő, a mélyek feszesebbek- kontrolláltabbak. Mindenféle zenén hosszabban hallgatható, összességében élvezhetőbb, mint kikapcsolt állapotában. Biztos van mindenkinek jó pár zenéje amit szeret ugyan, de nem szívesen, ill. gyakran hallgat, mert: „sz.r a felvétel”. No ezzel a szerkentyűvel garantáltan szűkülni fog ezeknek a köre is. Én legalábbis hosszú évek óta először így tudtam végighallgatni a Yes legendásan gyalázatosra kevert nagy visszatérő albumát, a 90125-öt. Nem kis eredmény....Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani a hatását, mintha a jó középkategóriás erősítőnket lecserélnénk egy többszörös árú, klasszissal jobb típusra. Vagy- más közelítésben- ugyanaz a felvétel MP3-ból aztán meg WAV-ból lejátszva.
Negatív hatások? Eddig nem találtam. Talán azt említhetném, hogy ha a rendszerben van olyan elem ami nem hibátlan (lesz...:) ), nos akkor most ezeket a hibákat még jobban fogjuk hallani. De ez- azt hiszem- nem hátrány, inkább csak mint egy nagyítólencse, megmutatja hol lehetnek problémák az átviteli láncban. Ez pedig -mint tudjuk- a legkiválóbb komponensek sajátossága.
Ha valakinek felkeltették az érdeklődését az eddig leírtak, nálam meghallgathatja működés közben, bizonyos feltételekkel akár otthon saját rendszerben is kipróbálható. Az ára -szerintem- nagyon baráti, további információkat kérem kizárólag privátban kérjetek.

Még röviden a főbb műszaki jellemzőkről:
Kimenőfeszültség: 230V AC 50Hz +/- 1%. 4A tartós, 6A csúcs kimenő áram (rövidzár ill. túlterhelés védett). Ez a teljesítmény (~1kW) gyakorlatilag bármilyen otthoni „épelméjű” rendszer ellátására elegendő.
Jelalak torzítás névleges terhelésnél: kisebb mint 1% (tipikus városi hálózaton az 50 Hz-es „színuszjelé” 5-20%! - terheléstől, környezeti zavarforrásoktól függően)
Nyugalmi áram felvétel: kb. 50W
Méretei: 440x320x120mm, Súlya. kb. 10 kg.
4 db. 230V-os védőföldes kimeneti aljzattal rendelkezik.
Valódi tömör fa elő és oldallapokkal, lézervágott rozsdamentes acél tető, alsó, és hátlappal, IEC csatlakozós bemenettel.
Képeket holnap rakok fel.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.03., hétf. 08:42

:D Tudod, minden nézőpont, viszonyítás kérdése.... Egy normális világban az őrület az kivételes. Egy őrült világban (amit szerintem most is élünk) ahol az őrület a "normális", aki nem őrült (legalább kicsit), az a nem normális. Ha jól következtetek. gondolkodik.gif

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 297

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2018.12.03., hétf. 08:29

dragonweed írta:
2018.12.02., vas. 11:16
Persze. Mint minden "okosság" ez is kicsit sarkított, és nyilván nem szó szerint értendő. Nem akartam senkit megbántani :smile53:
(amúgy meg biztos sokak szemében én vagyok "idióta".... :D )
'megbántás' sztem fel sem merült senkiben. (Csak kicsit vitatkozni akartam ...(nyilván idióta vagyok)) De közben kicsit meg is gondoltam magam: az idióták, szemben az alább általam említett átlagemberrel, legalább egy kicsit érdekesek... Persze valszeg az általad idézett 'okosság' épp' az utóbbiakat értette az 'idióta' alatt. Na ez már kezd túl bonyolult lenni így reggel.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.12.02., vas. 11:16

Persze. Mint minden "okosság" ez is kicsit sarkított, és nyilván nem szó szerint értendő. Nem akartam senkit megbántani :smile53:
(amúgy meg biztos sokak szemében én vagyok "idióta".... :D )

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 297

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2018.12.02., vas. 11:04

dragonweed írta:
2018.11.30., pén. 22:46
Lásd lent.... ;peace;
Ez jó. Bár kicsit kiegészíteném: Vitatkozni sztem (majdnem hogy) senkivel sem érdemes. A teljesen normális átlagemberek (főleg átlag férfiak) között is alig akad olyan, akit meg tudsz győzni valamiről. Ettől még nem lesznek rögtön idióták...

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.30., pén. 22:46

Lásd lent.... ;peace;
Csatolmányok
Mester-mi-a-boldogság-titka.jpg
Mester-mi-a-boldogság-titka.jpg (36.72 KiB) Megtekintve 1022 alkalommal

pferi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 133

Hozzászólás Szerző: pferi » 2018.11.30., pén. 22:20

dragonweed írta:
2018.11.30., pén. 20:46
Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, igyekszem még sokáig veletek lenni... :napsut:
A jókívánságok ügyében csatlakozom az előttem szólókhoz, az okosok szerin pedig a hosszú élet titka, hogy az ember ne hagyja abba a szuszogást ;)
Cd: Arcam FMJ CD17; Erősítö: Human Audio a42; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Sonus Faber Venere 1.5; IC kábel: 47 Lab ; Hangfalkábel: Audience Conductor.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.11.30., pén. 20:46

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, igyekszem még sokáig veletek lenni... :napsut:

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2532

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.11.30., pén. 20:19

Isten éltessen András! :gift:
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 869

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.11.30., pén. 18:28

Boldog névnapot kívánok én is!
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”