A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

SOL Kolibri fan club

Moderátorok: dragonweed, TMP

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 219

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.02.15., pén. 20:44

Coming soon....
IMG_20190215_110756.jpg
IMG_20190215_110756.jpg (1.42 MiB) Megtekintve 125 alkalommal
SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, Schmidt F., LINN kábelek, HTPC

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 377

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2019.02.11., hétf. 14:56

dragonweed írta:
2019.02.11., hétf. 13:37
Ha csak az egyik sugárzónál nem jó a polaritás, (ellenfázisú bekötés) főként a mélyek tűnnek el, meg az egész hangképnek olyan furcsa szédülős összhatása lesz. Bár jártam olyan helyen, ahol a kedves tulaj több évig így hallgatta a zenét.... gondolkodik.gif (ja, és nem az ő hibája volt, a gyárban felcserélték az egyik doboz mélyközepének a bekötését)
A fázis megfordítása mind a két hangdobozon teljesen más történet. Ez a sokszor lerágott abszolút fázis csont, írtam róla régebben bővebben, itt nem ismételném. Hogy melyik esetben jobb vagy rosszabb és miért, lehet vele kísérletezni, de valószínűleg minden rendszeren valamelyik változat érezhetőbben jobb lesz. Felvétel, lejátszó, erősítő fázisán múlik mi a végeredmény, (melyik elem fordít fázist, melyik nem) nehezen jósolható, még nehezebb mérni.
En jartam igy, hogy a fazist veletlen megforditottam mert rosszul emlekeztem az erositomon melyik a fekete es melyik a piros mert csak kezzel tapogattam ki hatul hova szurjam de a hatas annal szornyubb volt mert egy majd 100 kilos hangfal ami 26Hz-tol indul es 30 centis mely hangszoro van benne egyszeruen nem voltak melyek benne aztan egy itteni forumtars erre hivta fel a figyelmemet, hogy talan ez a baj. :)
Zozoweb Audio PC, DAC, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, AKG K501

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1905

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.11., hétf. 13:37

Ha csak az egyik sugárzónál nem jó a polaritás, (ellenfázisú bekötés) főként a mélyek tűnnek el, meg az egész hangképnek olyan furcsa szédülős összhatása lesz. Bár jártam olyan helyen, ahol a kedves tulaj több évig így hallgatta a zenét.... gondolkodik.gif (ja, és nem az ő hibája volt, a gyárban felcserélték az egyik doboz mélyközepének a bekötését)
A fázis megfordítása mind a két hangdobozon teljesen más történet. Ez a sokszor lerágott abszolút fázis csont, írtam róla régebben bővebben, itt nem ismételném. Hogy melyik esetben jobb vagy rosszabb és miért, lehet vele kísérletezni, de valószínűleg minden rendszeren valamelyik változat érezhetőbben jobb lesz. Felvétel, lejátszó, erősítő fázisán múlik mi a végeredmény, (melyik elem fordít fázist, melyik nem) nehezen jósolható, még nehezebb mérni.
"Ninety procent of everything is crap" (Sturgeon's law)

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 537

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.02.11., hétf. 13:37

d.janos írta:
2019.02.11., hétf. 13:14
...ha az egyik sugárzón fel lett cserélve a fázis ..
az szerintem melyhanghianyban jelentkezik illetve szinpad- diffuzitasban = nem lehet lokalizalni a hangot

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 101

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2019.02.11., hétf. 13:14

Attól lehet lyukas a színpad közepe, ha az egyik sugárzón fel lett cserélve a fázis ? Illetve milyen hatása van a nem fázishelyesen bekötött dobozoknak ? Ha mindkettőn fordítva van, az viszont nem okoz hangzásbeli változást ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.11., hétf. 10:21

Leírtad: A saját fülednek higgy... Elvileg egy egyenlő oldalú háromszöget kell (ene) formálni a bázistávolságnak és a hallgatói pozíciónak, de a gyakorlatban a legjobb eredményt adó geometria ettől jelentősen eltérhet. Aranyszabály nincsen.
Ha túl közel vannak, a tér nem elég széles, középen tülekedés van, ha túl messze, lyukas lehet a színpad közepe.
Kísérletezni kell a faltól való, meg a bázistávolsággal ( a beforgatással is), aztán ahogy a legjobb - úgy a legjobb.... :rolleyes:

pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 60

Hozzászólás Szerző: pooly73 » 2019.02.11., hétf. 09:52

dragonweed írta:
2019.02.11., hétf. 08:13
Nem sok egy kicsit az a bázistávolság a madárkáknak? Így is hallgatod? gondolkodik.gif
Üdv Urak
Tudom, hogy az aranyigazság az, hogy a saját fülének, és a saját tapasztalatainak higgyen az emberfia.
Mégis feltenném a kérdést, hogy a hangszórók, valamint a szoiba méreteihez képest van-e valamilyen íratlan aranyszabály, hogy mennyi legyen a két hangszóró közötti bázistávolság ???
KEF Q90
Csatolmányok
IMG_20190211_094658.jpg
IMG_20190211_094658.jpg (2.42 MiB) Megtekintve 396 alkalommal

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.02.11., hétf. 08:25

Biztos nem a legideálisabb, de így szól eddig a legjobban. Tavasszal lesz egy kis módosítás a szobán, kikerülnek a nagyszekrények és ami marad helyet cserél a kanapéval, tehát át kerülnek a szemközti falra. Csak egy TV állvány lesz közöttük ezért sokkal közelebb lesznek egymáshoz. Úgy lesz az igazi :) Ahhoz képest, hogy ilyen messze vannak egymástól, nincs lyuk a hangképben :)
A jelenlegi elhelyezésnél nem tudom közelebb húzni a kettőt egymáshoz, mert nem érnek el a kábelek jobban :D
Mivel nem használok banán dugókat így a kábeleket a szekrény alatt fűzögetni is macerásabb lenne minden egyes zenehallgatáskor.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.11., hétf. 08:13

Nem sok egy kicsit az a bázistávolság a madárkáknak? Így is hallgatod? gondolkodik.gif

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.02.10., vas. 22:41

Tegnap teszteltem néhány akusztikai panelt, 4 db diffuzort és 5 db elnyelőt. A panelekkel sokkal nyugodtabb hang, hosszabban hallgatható, jobb a térleképezés és a lecsengések, az egész természetesebbnek hat. Eddig is tudtam, de mostmár saját rendszerben is bebizonyosodott, hogy az akusztikával foglalkozni kell.
IMG_20190209_192307.jpg
IMG_20190209_192307.jpg (3.22 MiB) Megtekintve 470 alkalommal
IMG_20190209_192317.jpg
IMG_20190209_192317.jpg (3.5 MiB) Megtekintve 470 alkalommal

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 101

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2019.01.31., csüt. 20:20

Azt mondtam a meghallgatás után Istvánnak, hogy nem írok ide, de nem így lett. A Kolbri a Quad 77-el már az első pillanattól kezdve jól szólt, de ez nem volt meglepő, nem először hallom a madárkát. Ami nem tetszett, hogy nem hozta azt a nyitottságot amit eddig hallottam. Mint kiderült, némi tologatás után, hogy közel volt a falhoz, túl közel a sarokhoz, így előrébb is húztuk, meg az oldalra is kicsit. Hogy őszinte legyek, bár neki sem mondtam, hogy max egy fél órára gondoltam, hogy hallgatózunk, mert nem volt nagyon időm, de másfél óra lett belőle, meg néhány nem fogadott hívás, mert a Kolibri ismét lenyűgözött a zeneiségével. Próbált az agyam a saját problémáimmal foglalkozni, azokra megoldást találni, de a Kolibri hangja és úgy egészében a rendszer visszaránott zenei történés közepébe és nem engedte az agyam probléma megoldó módba kapcsolását. Azt gondolom, ez az igazán jó "hang" ismérve ...
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.01.22., kedd 20:02

Csak, hogy megtörjem a csendet :smile29:
Jövő hét környékén lesz egy kis teszt egy ismerősnél a Kolibrikkel, 9-10 m2 körüli, akusztikailag (aránylag) kezelt szobában. Jövök majd a részletekkel :guitar:

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1078

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.12.02., vas. 15:00

KoxyZ írta:
2018.12.02., vas. 14:38
Jó pár napja a "vándor madárkák" ismét útra keltek, mivel a gazdájuk egy picit nagyobb vadat (Kougar) állított be a helyükre, így kölcsön kaptam. 12 nm-es tetőtéri szobában Denon PMA 880R-rel hajtott Sound Art L2-t (Hivox tuning) hallgattam eddig, annak a helyére, állványára szálltak le a Kolibrik. Amióta itt van hallgattam mindenfélét rajta, de most lehet hogy megköveztek érte, de muszáj leírnom. Ma délelőtt megőrültem egy picit és elindítottam Boris Brejcha "Feuerfalter" című albumát, ami hogy is mondjam, távol áll az itt megszokott zenei műfajoktól, azonban a pici madarak olyan club hangulatot varázsoltak a pici szobába, hogy fiatalodtam vagy 20 évet. Az effektek a szoba különböző pontjairól érkeznek mintha sok.1-et hallgatnák, és igen mintha a .1 is ott volna. A fiam meg is jegyezte, hogy igen ehhez a zenéhez kell már a szub is. Igen, DE az L2-hez szükséges szub most be sincs kötve.
Úgy gondolom ezek a kis dobozok műfaj, és forrás függetlenül, a megfelelő méretű helyiségben jól fognak megszólalni. Persze biztos sokan vannak akinek az ingerküszöbe ennél magasabban van, de akkor sokkal-sokkal mélyebben a zsebbe kell nyúlni.
Remélem befogadtok még egy fant a clubba.
leborulok.gif
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

KoxyZ
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: KoxyZ » 2018.12.02., vas. 14:38

Jó pár napja a "vándor madárkák" ismét útra keltek, mivel a gazdájuk egy picit nagyobb vadat (Kougar) állított be a helyükre, így kölcsön kaptam. 12 nm-es tetőtéri szobában Denon PMA 880R-rel hajtott Sound Art L2-t (Hivox tuning) hallgattam eddig, annak a helyére, állványára szálltak le a Kolibrik. Amióta itt van hallgattam mindenfélét rajta, de most lehet hogy megköveztek érte, de muszáj leírnom. Ma délelőtt megőrültem egy picit és elindítottam Boris Brejcha "Feuerfalter" című albumát, ami hogy is mondjam, távol áll az itt megszokott zenei műfajoktól, azonban a pici madarak olyan club hangulatot varázsoltak a pici szobába, hogy fiatalodtam vagy 20 évet. Az effektek a szoba különböző pontjairól érkeznek mintha sok.1-et hallgatnák, és igen mintha a .1 is ott volna. A fiam meg is jegyezte, hogy igen ehhez a zenéhez kell már a szub is. Igen, DE az L2-hez szükséges szub most be sincs kötve.
Úgy gondolom ezek a kis dobozok műfaj, és forrás függetlenül, a megfelelő méretű helyiségben jól fognak megszólalni. Persze biztos sokan vannak akinek az ingerküszöbe ennél magasabban van, de akkor sokkal-sokkal mélyebben a zsebbe kell nyúlni.
Remélem befogadtok még egy fant a clubba.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 331
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.11.30., pén. 08:41

igen, gondoltam,hogy erre rá fogunk futni :D Ezzel kiegészítve él a dolog, de ez mindig ingerküszöb kérdése.
tehát:
1- leteszed,összelapátolod,összedugod, és jó lesz
2- kihegyezed, mint a rosseb, még jobb lesz

mindeki jól járt :napsut:
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: Ear » 2018.11.30., pén. 08:24

revox írta:
2018.11.29., csüt. 21:17
a TMP elektronikákkal,mint az Audio Note-ok. Nem elég eladni, be is kell állítani, mert ami jó,az érzékeny és igényli a tapasztalatot. :smile53:
Hát én nem vettem észre, hogy a TMP elektronikák olyan nagyon érzékenyek lennének. Az alapkarakterük rögtön átjön. Épp szerdán hallottam egy nyeklő-nyakló tévéállványába beszuszakolódott egy Classicot, a tetejére meg egy phono és DA, és hát rögtön igen meggyőző volt. Persze lehet bindzsizni velük, de a nagy előnyük az, hogy nem kell, nem primadonnák, de ha jobb kábelt, állványt kapnak, azt megmutatják, lekövetik, igen magas szintig.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 331
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.11.29., csüt. 21:17

Én itt hallgattam meg analógról. Volt lelke,nem is kevés. Hab a tortán,ha felteszel a tetjére egy lemeztasakot(inner sleeve) észreveszi. Ez a fajta érzékenység a jó dobnozok ismérve. Viszont ha ebből indulok ki, a legkisebb installási anomália elviheti a hangot. Részemről ajánlott doboz,de lassan ez is olyan lesz a TMP elektronikákkal,mint az Audio Note-ok. Nem elég eladni, be is kell állítani, mert ami jó,az érzékeny és igényli a tapasztalatot. :smile53:
Kép
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1025
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy » 2018.11.29., csüt. 13:53

goodman írta:
2018.11.27., kedd 11:48
Denonavr írta:
2018.11.27., kedd 11:41
Várjuk a beszámolókat :smile29:
Szerintem még érlelődik a dolog, illetve jelenleg is tart a madárkák tesztelése. ;)
Lassan egy hete hallgatok egy pár Kolibrit, kölcsönbe kaptam egy barátomtól, pusztán a kíváncsiság hajtott. Tavaly futólag már volt alkalmam meghallgatni őket, de azért az együttélés egészen más világ. Nekem régi amerikai nagymonitorom van, így állványokat is kölcsönkértem egy másik kedves barátomtól (fém B&W) hogy illően ki legyenek szolgálva. A szobám kb. 10-11 nm, tégla (parafa burkolattal) és gipszkarton falakkal, tetőtéri, szabálytalan oldalfalakkal, amiben elfér a jóval nagyobb doboz is gond nélkül. Szerény digit forrásról próbáltam először, és nagyon tetszett: megfogott a nyíltságával, elevenségével, gyorsaságával, felbontásával. Mélyei feszesek, megfogottak, és bár nagyobb hangtömeghez vagyok szokva, rövid akklimatizálódás után nem maradt bennem hiányérzet e tekintetben sem. Betöltötte a szobámat muzsikával, én nagyon naturálisnak hallottam a hangját, sterilnek semmiképpen. Nyugodtan hívhatom műfaj-függetlennek, mert Cannonball Adderley-től az Iron Maidenig elég sok zenén tetszett, egyedül talán a régebbi felvételek (régi Ten Years After pl.) zúzósabb riffjei fogtak ki rajta.

Analógon azonban nekem akadt pici hiányérzetem. Eleve nem is indult jól a kapcsolat, mert a rosszabb minőségű analóg lemezek kicsit üresen szólaltak meg rajta, amolyan lelketlenül. Aztán egy hosszabb és zúzósabb etap után ez sokat javult, de valahogy továbbra sem éreztem rajta hogy meg tudná mutatni az analóg szépségét, legalább is amit én szépnek érzek. Nálam az analóg a fő forrás, sokkal komolyabb is mint a digitális frontend. Ma odáig eljutottam, hogy teljesen megközelítette már a digiten tapasztalt hang(tömeget). Részemről mindenképpen ajánlott doboz a Kolibri, de mindenképpen prekoncepciók nélküli hozzáállást javaslok, mindkét irányba. Látom, érzem a fejlesztésbe vetett időt és energiát, nagyon sok kellemes percet okozott, érzem már miért szeretitek olyan nagyon. :smile53: Ha lenne helyem két rendszernek... gondolkodik.gif :smile32:
20181123_194831.jpg
20181123_194831.jpg (157.05 KiB) Megtekintve 1948 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon: MyFidelity | Panasonic MC6500 & DX3000 |

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2018.11.29., csüt. 09:07

Valaki próbálta már filmekkel a Kolibriket? :D
Ugye nekem mindenesek, tehát a filmek is ezekről mennek....félelmetes mit tudnak 18m2-en, sajnos csak a szoba hosszanti oldalán elhelyezve. A filmekhez a háttérzenék is sokat hozzátesznek, hát ezek ahogy azt előadják :O Nyilván kell a jó keverés is hozzá. Mióta megvan a Quad 77, azóta a térhatás is új szintre lépett. Ha lenne lehetőségem normálisan 5.1-et elhelyezni, már vettem volna még hármat. :D

goodman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 371

Hozzászólás Szerző: goodman » 2018.11.27., kedd 11:48

Denonavr írta:
2018.11.27., kedd 11:41
Szerintem még érlelődik a dolog, illetve jelenleg is tart a madárkák tesztelése. ;)
Dunaudio Evergreen A30 - Analogue Addicts - C.E.C. BD-1000 - Kenwood KT-8300 - Marantz Imperial 7

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2018.11.27., kedd 11:41

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 320

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2018.11.24., szomb. 17:18

Üdv. Mindenkinek!

Tegnap Kolibriztünk egy keveset, ilyen jól én még nem hallottam szólni. A hâzigazdánk majd beszámol részletesebben, ezt meghagyom neki. szia.gif

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2018.11.20., kedd 15:16

gondolod a Linn a kudas? nem esetleg bekerült a rendszerbe egy jó erősítő? ;)
[/quote]

Ja persze, hogy nem. Nyilván a Quad érdeme, de a pár 100 Ft-os inakustic kábel cseréje a Linn-re is hallható változást hozott.

goodman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 371

Hozzászólás Szerző: goodman » 2018.11.20., kedd 15:01

Indy írta:
2018.11.20., kedd 13:54
Pénteken érkezik hozzám egy pár madárka, mert kíváncsi vagyok rájuk. Nem villámteszt lesz, hanem picit hosszabb összeszokás, ~11 nm-en. :smile29:
Pedig azt hittem 3 perc elég lesz. :D :P
Viccet félretéve, én is nagyon várom mi lesz az eredmény. Talán lesz lehetőségem megfülelni is. :smile28:
Dunaudio Evergreen A30 - Analogue Addicts - C.E.C. BD-1000 - Kenwood KT-8300 - Marantz Imperial 7

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1025
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy » 2018.11.20., kedd 14:21

Tul írta:
2018.11.20., kedd 14:04
Indy írta:
2018.11.20., kedd 13:54
Pénteken érkezik hozzám egy pár madárka, mert kíváncsi vagyok rájuk. Nem villámteszt lesz, hanem picit hosszabb összeszokás, ~11 nm-en. :smile29:
Vásároltál? :)
Nem. Egy kedves barátom adja kölcsönbe. Aztán majd meglátjuk. :smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon: MyFidelity | Panasonic MC6500 & DX3000 |

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”