A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 18

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.16., csüt. 20:44

Ki kell írjam magamból.

Elsőnek is üdvözlök minden satori tulajt, and by the way 'Niggerek vagytok mind', kivéve bodnart, akit szeretek, mert Audiomat rendszeren nyomul és segített nekem. Az építész kerekperec kijelentette, hogy amit szeretnék, azt nála, nem lehet. Satori hangminőséget, de transmission line. Így járt hát, egy gyermek álmodozó, a muzsika szerelmese kit elkaszált a teknika és csönd van. Bánat eszi lelkem.

proszit

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 146

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.15., szer. 21:12

Az a doboz könyvet írhatna róla, hogy mik jártak már benne (az átkozott költözéseket nem is számoltam). Ráfér a kiegyensúlyozott nyugdíjas élet, hűséges társakkal. :rolleyes:

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2019.05.14., kedd 19:31

dragonweed írta:
2019.05.14., kedd 19:25
Bingóóóó.... :D Annyira hasonlít, hogy ez az. Hát az biztos, hogy nem az a hétköznapi "ide-oda rakosgatom" doboz (legalábbis nem az én fizikumomnak :rolleyes:)
Tudtaaaaam.... brühühüüüüü... :( :D
Pontosan tudom milyen nehéz és merev ;) pärt kollégát irigylem most :)
Audio Note DAC One 1.X - TMP Ant DAC LE - Audion Silver Night KT90 SE - JMlAb Electra 905

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2080

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.14., kedd 19:25

Bingóóóó.... :D Annyira hasonlít, hogy ez az. Hát az biztos, hogy nem az a hétköznapi "ide-oda rakosgatom" doboz (legalábbis nem az én fizikumomnak :rolleyes:)
"Ninety procent of everything is crap" (Sturgeon's law)

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2019.05.14., kedd 19:03

dragonweed írta:
2019.05.13., hétf. 15:29
Tul írta:
2019.05.13., hétf. 13:41
Ellenben egy újabb Satori készülni fog a nyáron, nemde? :)
Legalábbis a magasak már úton vannak Amerikából..
Az ötödik ("Tabernak!" -ezt kapta a keresztségben) a héten lesz kész, hamarosan utazik a gazdájához. Ez nem volt egyszerű feladat, mert egy korábban elkészült -iszonyat masszív- dobozba került applikálásra, némi "apró" (szükséges) módosítással az eredeti váltón és hangoláson.
Erről kérhetünk képet? Van egy sanda gyanúm... :rolleyes: :D Hasonlít erre?
Csatolmányok
post-10050-016375900 1330188777.jpg
post-10050-016375900 1330188777.jpg (200.95 KiB) Megtekintve 718 alkalommal
Audio Note DAC One 1.X - TMP Ant DAC LE - Audion Silver Night KT90 SE - JMlAb Electra 905

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.13., hétf. 15:29

Tul írta:
Ha igaz nem is egy, hanem kettő gondolkodik.gif ... Az egyik párat még bevállaltam valamikor nyárra, a másikat majd szeptemberben.
Az ötödik ("Tabernak!" -ezt kapta a keresztségben) a héten lesz kész, hamarosan utazik a gazdájához. Ez nem volt egyszerű feladat, mert egy korábban elkészült -iszonyat masszív- dobozba került applikálásra, némi "apró" (szükséges) módosítással az eredeti váltón és hangoláson.

K P
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 72

Hozzászólás Szerző: K P » 2019.05.13., hétf. 14:27

Tul írta:
Avval jönnek az én magasaim is, de nekem ősszel ráér... :napsut:

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 669

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.05.13., hétf. 13:41

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.13., hétf. 11:01

Giorgio12 írta:
2019.05.13., hétf. 09:22
De nagy itt a csönd!
Még nem érkezett el az uborka szezon, mi lesz nyáron? gondolkodik.gif

Kénytelen leszel András megírni, hogy miket mókolsz mostanában!
Nyáron "kertelés" lesz sógoromék birtokán, nyaralás Zubogyban, meg ilyenek..... Mókolás mértékkel. Amúgy mióta összeállt a rendszerem, nem érzek ellenállhatatlan sürgetést ezirányú tevékenységre :rolleyes: . Majd ősszel lehet újra rámjön... :smile53:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.13., hétf. 10:41

Egy éve tervezgetem, hogy hozzákezdek..... :D
Csatolmányok
russian-imperial-navy-battleship-sevastopol-9040.jpg
russian-imperial-navy-battleship-sevastopol-9040.jpg (67.81 KiB) Megtekintve 933 alkalommal

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.13., hétf. 09:42

Szerintem jövő héttől ezt. Kisimítja a borzolt idegeket. :D
zvezda-orosz-cirkalo-varyag-1-350.jpg
zvezda-orosz-cirkalo-varyag-1-350.jpg (159.72 KiB) Megtekintve 951 alkalommal

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 325

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.05.13., hétf. 09:22

De nagy itt a csönd!
Még nem érkezett el az uborka szezon, mi lesz nyáron? gondolkodik.gif

Kénytelen leszel András megírni, hogy miket mókolsz mostanában!

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.07., kedd 19:20

Azért néha kiold a biztosíték.... :smile51:
"Minőségi ezüstforrasz olcsón eladó." Lásd:
http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... n-uj,65972

(Pár hónapja a HE adás-vétel oldalról vettem Fluitin 96/4% -os Sn-Ag fél kilóst 3 ezerért..... :smile53:)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.03., pén. 20:59

Köszönöm a jókívánságot.... :rolleyes: Kitartásom még van, erő is akad - bár már kevesebb mint tíz éve, a jó egészséget meg én is kérem, de a felett a legfőbb rendszergazda rendelkezik. :smile53:

goodman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 381

Hozzászólás Szerző: goodman » 2019.05.03., pén. 15:49

Boldog születésnapot András! Kívánok erőt, kitartást és jó egészséget a további hifis fejlesztésekhez! happybday.gif
Mission Cyrus One - Micromega Logic - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - Kenwood KX-7030 - HP PC (Win10-JRiver25 - Tidal) - Marantz Imperial 7

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1003

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.05.01., szer. 07:43

dragonweed írta:
2019.04.30., kedd 23:28
...Persze nagyon sokan nem a valóságot keresik a reprodukált hangban, hanem egy általuk jónak, tetszetősnek, megszokottnak ítélt művi hangzásvilágot, de ezzel meg nincs mit tenni főleg azért, mert ez a gyártók - kereskedők egyik legfőbb fegyvere és bevételi forrása.
ezzel NAGYON egyet tudok érteni :smile53: . ismerek olyan hájgend (sic.!) kereskedőt, akinél pl. a jazz-trió csak nagyon finoman és halkan szólhatott 'jól' :music1: > hangosa(bb)an hallgatva vagy keményebbre-hangoltan megütve a billentyűket vagy a dob keretét szerinte az aztán nem zongorahang/fém hang, a bőgő húrjait 'reccsenősre' tépve-előadottan nem bőgőhang volt, ami megszólalt :ohnoohnoohno: , hanem egy hallgathatatlan ROKK-orientált katyvasz 36_1_10.gif - no de persze az általa immár forgalmazott, korábban pedig maximálisan lesajnált márka pl. hangfalaival megszólaltatva A ZENÉT természetesen a létező legvalósághűbben sikerült reprodukálnia az eseményt _ egészen addig, amíg ki nem szállt az adott brand forgalmazásából... :yingyang:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.04.30., kedd 23:28

A kezdet (42 éve :rolleyes:) hasonló volt - bármilyen hihetetlen - de az első "hifim" akkor hasonló élményt jelentett.
(Ez tudom hülyén hangzik, de ez egy érdekes [és talán aránylag ritka] adottságom, nagyon jó az akusztikus memóriám. Elég pontosan vissza tudok emlékezni hangképekre, még sok-sok év távlatából is. Talán ez is segített eljutni idáig...)
Aztán persze jött a "lehet ez ennél jobb is" effektus, a vele járó folyamatos tévelygéssel: "miért nem szól ez úgy vagy jobban mint az, pedig sokkal drágább volt". gondolkodik.gif Ha ezt a rendszert 30-40 éve hallottam volna valószínűleg el sem hiszem, hogy ilyet is lehet, főleg meg hogy ennyi pénzből.
Tudom, olyan a világ amilyen de akkor is gyalázatnak tartom, hogy emberekre miket rá lehet sózni és mennyiért, csak azért mert nincs "beépített" referenciájuk, ami alapján meg tudnák ítélni mi mennyire közelíti meg a valóságot. Erről egy -magát igazi audiofil-nek tartó- cimborám jut eszembe, aki egykor hónapokig hallgatott egy másodkézből vett "hájgend" rendszert amiben szerinte az erősítő kicsit fedett hangú volt. Annyi volt a baj, hogy a háromutas dobozaiban a magassugárzók le voltak égetve, de ez valahogy nem tűnt fel neki. Persze nagyon sokan nem a valóságot keresik a reprodukált hangban, hanem egy általuk jónak, tetszetősnek, megszokottnak ítélt művi hangzásvilágot, de ezzel meg nincs mit tenni főleg azért, mert ez a gyártók - kereskedők egyik legfőbb fegyvere és bevételi forrása. sad.gif

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.04.30., kedd 23:22

dragonweed írta:
2019.04.30., kedd 19:54
...
Akkor olvastam ezt a passzust J. Gordon Holt (az első igazi audio-guru) tollából mely szerint: " Mitől jó egy rendszer? Egyszerű. Minden ott, akkor, annyi ideig, és úgy szólal meg, ahogy az a lehető legközelebb van a valósághoz" Tényleg egyszerű nem? :rolleyes:
Erről jut eszembe; Shakespeare a kor egyik hifi eszközéről, a fuvoláról (is) ír:

" HAMLET
Hisz az oly könnyű, mint hazudni: kormányozd e
szellentyűket ujjaiddal s hüvelykeddel; száddal
lehelj belé; s a legremekebb zenét fogja beszélni.
Látod, ezek a billentyűi.
GUILDENSTERN
De én éppen azokat nem bírom harmónia zengedezésre
vezényelni; nincs hozzá ügyességem.
HAMLET
...Játszani akarnátok rajtam; ismerni billentyűimet;
kitépni rejtelmem szívét, hanglétrám minden hangját
kitapogatni a legalsótól a legfelsőig; pedig e kis
eszközben zene rejlik, felséges szózat, mégsem bírjátok
szavát venni..."

Lotz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 6

Hozzászólás Szerző: Lotz » 2019.04.30., kedd 22:38

Nagyon hosszú és kacskaringós út volt ide eljutni, és sok-sok kínlódás
:car-motor:

András, talán ez az egyik kulcsa. Kiváncsi lennék, ha ugyenzt a rendszert 20 vagy 30 éve hallottad volna, ugynezeket irtad volna? Nem hinném, hogy ez csak a rendszeren mulik, szerintem bennünk is lejátszódik egy folyamat ami segit "hazajutni". Ugy tűnik neked összejött :smile29: .

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.04.30., kedd 19:54

Nem akarok már túl sokat locsogni-ömlengeni erről, de még egy dolog eszembe jutott. Anno kanadai éveim alatt a Stereophile, és az Absolute Sound volt a napi szentírásom, azt olvasgattam minden hónapban nagy buzgalommal, hogy legalább némi fogalmam legyen -a tapasztalataimon túl is- arról, hogy mitől döglik cserebogár...
Akkor olvastam ezt a passzust J. Gordon Holt (az első igazi audio-guru) tollából mely szerint: " Mitől jó egy rendszer? Egyszerű. Minden ott, akkor, annyi ideig, és úgy szólal meg, ahogy az a lehető legközelebb van a valósághoz" Tényleg egyszerű nem? :rolleyes:
Csakhogy a valóságban ezt elérni -tesztek, leírások, vélemények alapján- semmivel sem könnyebb, mint a lottóban éppen azon a héten beikszelni azt az öt (vagy hat) számot, ami elhozza számunkra a Kánaánt. Próbálkozni kell, kitartóan, aztán egyszer talán sikerül. :smile53:

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1003

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.04.30., kedd 19:34

valamikor a '90-es években egy haverom - a büdzséje függvényében és az annak megfelelő ajánlásomra - vett egy vadiújan 250eFt-ba kerülő Yamaha/Tannoy/Kimber rendszert. na az pont azt tudta, amiről írsz, úgy, gyárilag :smile32: ;peace; : ZENÉLt :music1:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.04.30., kedd 19:30

Gondolom sokakban felmerül a kérdés: ugyan mi lehet ebben a rendszerben ami egy ilyen (aránylag gondolkodik.gif ) tapasztalt hangászt le tud venni a lábáról? Filléres holmik, semmi hájend, semmi nagy márkadurranás, százezres IC kábelek, csatlakozók, ezzel ugyan nem lehet villantani... :rolleyes:
Hát, nem könnyű megfogalmazni. Hallottam már pár dolgot életemben, sok olyat amelyek bizonyos területeken kiemelkedően jók voltak (sokkal jobbak mint ez a mostani), de olyat ami ennyire direkt módon fogalmazza meg a zene lényegét, csak nagyon keveset.
Volt ami jobb volt mélytartományban, felbontásban, finomságokban, részleteiben, de ez közvetlenül a lelkemhez szól. (sajna nem tudom jobban megfogalmazni, aki tapasztalta már ezt úgyis érteni fogja)
Nem vagyok egy nagyon érzelmes-érzelgős típus (ahhoz épp elég tépázást kaptam az élettől), de itt bizony sokszor megtörténik, hogy gombóc nő a torkomban bizonyos zenék hallgatása közben. Ez pedig eddig nem sűrűn fordult elő.
Ha mégis el kellene tudnom mondani röviden mitől van ez, két dolgot emelnék ki - amik számomra nagyon fontosak.
Az első a zene dinamikája, lüktetése, az arányok megtalálása a halk és hangos részek között, a másik a tér prezentálása, a színpad szélességi és mélységi rétegeinek megmutatása. Ezeken a pontokon nagyon sok rendszer elvérzik, mert ezt a fajta -ott vagyok- élményt nagyon nehéz megvalósítani, akár milliós nagyságrendű összeállításokkal sem mindig sikerül.
Itt azért érdemes lenne elgondolkodni, hogy hol, miben is lakik a zene lényege -mármint a reprodukált zenéé, a technikai paraméterekn túl... gondolkodik.gif . Ha valakinek van értékelhető ötlete, tapasztalata, szívesen olvasnánk.
Ennél többet felesleges is róla beszélni, az ajánlatom változatlanul fennáll, aki nem hiszi-érti a lelkendezésemet jöjjön el, szívesen látom egy hallgatózásra.... :smile53:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.04.30., kedd 10:24

Megdöglött a hifibogár.... sad.gif Legalábbis kómában van, lassan két hónapja. Azóta hallgatom a rendszert anélkül, hogy sürgető kényszert éreznék bármelyik eleméhez hozzányúlni. Azért kicsit frusztráló a dolog, mert ilyet eddigi pályafutásom során nagyon (valójában pár nagyon ritka esettől eltekintve) nem tapasztaltam.
Úgy vagyok most vele, mint az egyszeri szibériai viccben Szergej, amikor visszaszól a barátjának: „Nem szabad Szergej,(meló közben vodkázni) ha megtudják elvisznek!”.
Mire Szergej: „Innen? Hová ???”
Persze nem vesztettem a fonalat öregségemre (meg remélem meg sem süketültem :rolleyes: ), tudom, lenne még feljebb, tovább, csak azt nem látom, hogy miért kellene. Nagyon hosszú és kacskaringós út volt ide eljutni, és sok-sok kínlódás, meg jó adag szerencse kellett ahhoz hogy ez megtörténjen. Végre -nagyon sok év után- azt hallom amit mindig szerettem volna,
ZENÉT, nem paramétereket, lélegzetelállító mélyeket, eszméletlen teret (bár ezek is vannak) meg egyéb jól elcsépelt ódiofil jelzőket. Soha nem hittem volna el komolyan, hogy ez megtörténhet, de már csak a zenére figyelek, beszippant, elringat, mosolyogtat, borzongat, élvezem. Nincs jó felvétel, rossz felvétel, minden úgy szólal meg ahogy valahol belül elképzelem. Persze időnként kísérletezgetek ezzel-azzal, (hátha...) de mindig nagyon gyorsan visszatérek az alapfelálláshoz.
Remélem ez így is marad jó ideig, a székely viccet idézve: Ha változás lesz, szólok.... :smile53:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.04.29., hétf. 08:02

Ha valakit esetleg érdekel, tettem fel hirdetést a Hiradástechnikai alkatrészek rovatba, ingyen elvihető üres Yamaha álló hangdobozokról.... :smile32:
viewtopic.php?f=68&t=131458

johnnyt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 36

Hozzászólás Szerző: johnnyt » 2019.04.22., hétf. 22:35

Köszönöm Acus!
Nem titok a rendszer, saját építésű (diy), és már egyszer megosztottam.

"Az elektronikák, csak röviden (mivel nem ez a topik témája):
Forrás: Asrock J3455B-ITX alaplapra épült analóg tápos, tuningolt USB3-s PC, AP-linux
DAC: Sabre ES9018 alapok, passzív IV, step-up transzformátor (Lundahl), FET-es buffer, Amanero USB modul
Erősítő: Lateral MOSFET-es AB osztályú (kb. 200Wrms/4ohm), kifejezetten audió célra fejlesztett kapcsolóüzemű tápról hajtva, dual mono kiépítésben"

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”