A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 19

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 21:52

Könnyű Katót táncba vinni. (Ha ő maga is akarja)

Ha már az előbb székről beszéltem. :))

:)
dragonweed írta:
2019.05.17., pén. 21:12
Addig hergeltek, amíg végül csinálni fogok egy OMni Satori-t...

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2261

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.17., pén. 21:12

Addig hergeltek, amíg végül csinálni fogok egy OMni Satori-t... :rolleyes:
Azért ehhez pár adalék:
Az omni sugárzóknak van pár érdekes tulajdonsága ami jelentősen nehezíti a tervezést. (hagyományos hangszórókról beszélve, az MBL-ek hajlítómembrános megoldása teljesen más világ)
A fő gond a magasak lesugárzásával van, merthogy egy alapból π sugárzónak tervezett dóm magas frekvenciás átvitele előre, (a hallgató felé) irányuló "hangszórásra" van tervezve. Ezt 4 π (gömb) sugárzónak alkalmazva - a doboz tetejére szerelve, diffúzorral ellátva- az érzékenysége drasztikusan (kb 6 dB-vel) leromlik, plusz a frekvenciamenete felfelé haladva folyamatosan esik. Ide tehát emelkedő frekvenciamenetű, magas érzékenységű (és lehetőleg jó hangú) típust kell választani,Ilyen meg nem sok van a piacon, ha meg van, igen drága...
A mélyközép még megoldható, okos váltótervezéssel ide akár a 16 cm-es Satori is jó lehet. Meglátjuk, a fülembe ültettétek a bogarat. :D
A képen látható dizájn sem valódi omni sugárzó, mert bár a horizontális iránykarakterisztikája teljesen kör alakú, függőlegesen ez is csak egy elég szűk "ablakban" szór kielégítő linearitással (kb +/- 15 fokig), tehát ehhez is fix hallgatási magasság kell -igaz az szinte bárhol lehet a szobában.
Csatolmányok
OMNI.jpg
OMNI.jpg (39.13 KiB) Megtekintve 902 alkalommal
"Science is the answer" - What was the question??

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 20:15

Köszönöm Ear neked is, nagy olvasód vagyok, és az Enigma is megvolt már, én csak kereszteztem volna a két dobozt András által. Persze csak a jó tulajdonságaikat. Két légy egy csapásra....:)

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 20:07

"Nincs nagy tapasztalatom a témában, de azt hiszem, hogy a Heed ( most már Dorn) hangsugárzók képviselik ezt az irányt."

Köszönöm, nézelődtem már arra felé is. Konkrétan az Enigma 5 megszólalását szerettem volna, de satori minőségben. Továbbikában részemről téma off.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 538

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.17., pén. 20:05

mosodás írta:
2019.05.16., csüt. 22:11
én kedvelem jobban azt a fajta jelenlétet, ami nem egy pontban van, ha nem majdnem mindenhol, ami meg még fontosabb, hogy nem direkt a hang. Egyszerűen én nem így hallok, tehát számomra ilyen nincs.
Sokan vannak így. Nekik találták ki például a Heed Enigmát. https://ear.hu/?p=6645

ear.hu - hifi meg ilyesmi

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.17., pén. 19:50

mosodás írta:
2019.05.17., pén. 18:12
Nem is írtam ide a „problémám” inkább csak a pillanatnyi bánatom. Szerettem volna egy olyan dobozt, ami kellően lineáris (satori), de nem felém sugároz és nem egy szűk sávban van jó színpada. Tehát akárhová megyek a nappalimban a zene jelenléte kézzel fogható, mert mindenhol lehallgató pont van, ráadásnak meg ne az arcomba kiabáljon, hanem „csak” jelen legyen. Valahogy nem kedvelem a felém forgatott dobozokat, nem így hallok. Andrással ezt megbeszéltük és nem megy (így vagy ennyiből), de nem kell ezzel ennyit foglalkozni, ez az én marhaságom. Csak olyan szép gondolat volt, hogy esetleg menne. Meg a remény :D

Ezt meg a végére.
https://www.youtube.com/watch?v=B-ebLK-l0jc

Nem vagyok félkegyelmű, de ezen fórum működését, míg élek nem értem meg. sad.gif
Nincs nagy tapasztalatom a témában, de azt hiszem, hogy a Heed ( most már Dorn) hangsugárzók képviselik ezt az irányt.

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 19:40

K P írta:
2019.05.17., pén. 19:20
Én avval elégedett lennék (remélem az új Satorikkal), ha legalább egy pont lesz majd a szobában, ahol k**va jól fog szólni a zene.... :D
Erre nagyjából mérget vehetsz. Jártam bodnartnál másodszor ( majd rövid időn belül harmadszor :D) ás az én vitt gyengeminőségű népi zenéim is zenéltek. Konkrétan egy széki hajnalitól lúdbőrős lettem. (4-es track Tomi) Aztán azért jó párszor hallottam én ezt élőben is.

K P
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 75

Hozzászólás Szerző: K P » 2019.05.17., pén. 19:20

Én avval elégedett lennék (remélem az új Satorikkal), ha legalább egy pont lesz majd a szobában, ahol k**va jól fog szólni a zene.... :D

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 990

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.05.17., pén. 18:22

Komoly! :)

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 18:12

Nem is írtam ide a „problémám” inkább csak a pillanatnyi bánatom. Szerettem volna egy olyan dobozt, ami kellően lineáris (satori), de nem felém sugároz és nem egy szűk sávban van jó színpada. Tehát akárhová megyek a nappalimban a zene jelenléte kézzel fogható, mert mindenhol lehallgató pont van, ráadásnak meg ne az arcomba kiabáljon, hanem „csak” jelen legyen. Valahogy nem kedvelem a felém forgatott dobozokat, nem így hallok. Andrással ezt megbeszéltük és nem megy (így vagy ennyiből), de nem kell ezzel ennyit foglalkozni, ez az én marhaságom. Csak olyan szép gondolat volt, hogy esetleg menne. Meg a remény :D

Ezt meg a végére.
https://www.youtube.com/watch?v=B-ebLK-l0jc

Nem vagyok félkegyelmű, de ezen fórum működését, míg élek nem értem meg. sad.gif

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.17., pén. 17:20

[quote=mosodás post_id=2380670 . Mit mondhatnék? A technika kifogott mindkettőnkön. Nemlehet megoldani így és ennyiből. Talán egy alternatív univerzumban.. :)
[/quote]
Nem hiszem, hogy jó irányból közelítesz a problémához ( bár nem nagyon értem, mi is a probléma).
Ha tetszik a hangja, vágj bele! Ha tetszik a hangja, de mindenképpen nagyobb lyukat szeretnél látni a dobozon, akkor ereszd el.

Erről egy Hofi idézet jutott eszembe:
-Tud úszni?
-Nem.
-És ha megfizetem?

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.16., csüt. 22:11

Éretettem én ezt telefonon is, csak ha kitérek rá az nem illene a lelki állapotomra, sem a posztba. Egyébként a művednek nincs hibája, én kedvelem jobban azt a fajta jelenlétet, ami nem egy pontban van, ha nem majdnem mindenhol, ami meg még fontosabb, hogy nem direkt a hang. Egyszerűen én nem így hallok, tehát számomra ilyen nincs. Viszont respektálom, hogy nem adsz ki a kezedből olyan dolgot, ami szerinted nem jó. Mit mondhatnék? A technika kifogott mindkettőnkön. Nemlehet megoldani így és ennyiből. Talán egy alternatív univerzumban.. :)

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.16., csüt. 21:41

mosodás írta:
2019.05.16., csüt. 20:44
Ki kell írjam magamból.

Elsőnek is üdvözlök minden satori tulajt, and by the way 'Niggerek vagytok mind', kivéve bodnart, akit szeretek, mert Audiomat rendszeren nyomul és segített nekem. Az építész kerekperec kijelentette, hogy amit szeretnék, azt nála, nem lehet. Satori hangminőséget, de transmission line. Így járt hát, egy gyermek álmodozó, a muzsika szerelmese kit elkaszált a teknika és csönd van. Bánat eszi lelkem.

proszit
Satori... Ennyit megérdemel :rolleyes:
Nem "kerekperec" (no offense), csak elmondtam, hogy a Satori mélyközép -szerintem- nem alkalmas TL dobozba, a T-S paraméterei miatt -sem. Amúgy egy rendesen méretezett és hangolt, csillapított reflex semmivel sem rosszabb egy TL-nél, ez a tapasztalatom.
A TL jórészt empirikusan méretezendő-hangolandó, nagyon nehéz úgy megcsinálni, hogy a mélytartománya rendben legyen (én legalábbis ilyet még nem hallottam). A reflex dobozok rossz hírneve nagyrészt a hibás hangolásnak, méretezésnek köszönhető, rendszeresen föléhangolják, (úgy lesz jó ütős a basszus - gondolják gondolkodik.gif ) ezért aztán szinte mindnek zúg-búg az alja.
Tessék a dobozt kicsit túlméretezni (általában az is szinte mindig kisebb mint kellene), QM3 vagy EBS hangolással belőni, rendesen kibélelni-merevíteni és ennyi... Az összes Totem, meg amiket mostanában tervezek így készült, és eddig még senki nem panaszkodott a hiányzó, vagy túltengő mélyekre. :smile53:

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 715

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.05.16., csüt. 21:37

Nem semmi :)
mosodás írta:
2019.05.16., csüt. 20:44
Ki kell írjam magamból.

Elsőnek is üdvözlök minden satori tulajt, and by the way 'Niggerek vagytok mind', kivéve bodnart, akit szeretek, mert Audiomat rendszeren nyomul és segített nekem. Az építész kerekperec kijelentette, hogy amit szeretnék, azt nála, nem lehet. Satori hangminőséget, de transmission line. Így járt hát, egy gyermek álmodozó, a muzsika szerelmese kit elkaszált a teknika és csönd van. Bánat eszi lelkem.

proszit

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.16., csüt. 20:44

Ki kell írjam magamból.

proszit

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.15., szer. 21:12

Az a doboz könyvet írhatna róla, hogy mik jártak már benne (az átkozott költözéseket nem is számoltam). Ráfér a kiegyensúlyozott nyugdíjas élet, hűséges társakkal. :rolleyes:

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2019.05.14., kedd 19:31

dragonweed írta:
2019.05.14., kedd 19:25
Bingóóóó.... :D Annyira hasonlít, hogy ez az. Hát az biztos, hogy nem az a hétköznapi "ide-oda rakosgatom" doboz (legalábbis nem az én fizikumomnak :rolleyes:)
Tudtaaaaam.... brühühüüüüü... :( :D
Pontosan tudom milyen nehéz és merev ;) pärt kollégát irigylem most :)
Audio Note DAC One 1.X - TMP Ant DAC LE - Audion Silver Night KT90 SE - JMlAb Electra 905

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.14., kedd 19:25

Bingóóóó.... :D Annyira hasonlít, hogy ez az. Hát az biztos, hogy nem az a hétköznapi "ide-oda rakosgatom" doboz (legalábbis nem az én fizikumomnak :rolleyes:)

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2019.05.14., kedd 19:03

dragonweed írta:
2019.05.13., hétf. 15:29
Tul írta:
2019.05.13., hétf. 13:41
Ellenben egy újabb Satori készülni fog a nyáron, nemde? :)
Legalábbis a magasak már úton vannak Amerikából..
Az ötödik ("Tabernak!" -ezt kapta a keresztségben) a héten lesz kész, hamarosan utazik a gazdájához. Ez nem volt egyszerű feladat, mert egy korábban elkészült -iszonyat masszív- dobozba került applikálásra, némi "apró" (szükséges) módosítással az eredeti váltón és hangoláson.
Erről kérhetünk képet? Van egy sanda gyanúm... :rolleyes: :D Hasonlít erre?
Csatolmányok
post-10050-016375900 1330188777.jpg
post-10050-016375900 1330188777.jpg (200.95 KiB) Megtekintve 873 alkalommal
Audio Note DAC One 1.X - TMP Ant DAC LE - Audion Silver Night KT90 SE - JMlAb Electra 905

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.13., hétf. 15:29

Tul írta:
Ha igaz nem is egy, hanem kettő gondolkodik.gif ... Az egyik párat még bevállaltam valamikor nyárra, a másikat majd szeptemberben.
Az ötödik ("Tabernak!" -ezt kapta a keresztségben) a héten lesz kész, hamarosan utazik a gazdájához. Ez nem volt egyszerű feladat, mert egy korábban elkészült -iszonyat masszív- dobozba került applikálásra, némi "apró" (szükséges) módosítással az eredeti váltón és hangoláson.

K P
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 75

Hozzászólás Szerző: K P » 2019.05.13., hétf. 14:27

Tul írta:
Avval jönnek az én magasaim is, de nekem ősszel ráér... :napsut:

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 715

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.05.13., hétf. 13:41

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.13., hétf. 11:01

Giorgio12 írta:
2019.05.13., hétf. 09:22
De nagy itt a csönd!
Még nem érkezett el az uborka szezon, mi lesz nyáron? gondolkodik.gif

Kénytelen leszel András megírni, hogy miket mókolsz mostanában!
Nyáron "kertelés" lesz sógoromék birtokán, nyaralás Zubogyban, meg ilyenek..... Mókolás mértékkel. Amúgy mióta összeállt a rendszerem, nem érzek ellenállhatatlan sürgetést ezirányú tevékenységre :rolleyes: . Majd ősszel lehet újra rámjön... :smile53:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.13., hétf. 10:41

Egy éve tervezgetem, hogy hozzákezdek..... :D
Csatolmányok
russian-imperial-navy-battleship-sevastopol-9040.jpg
russian-imperial-navy-battleship-sevastopol-9040.jpg (67.81 KiB) Megtekintve 1081 alkalommal

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.13., hétf. 09:42

Szerintem jövő héttől ezt. Kisimítja a borzolt idegeket. :D
zvezda-orosz-cirkalo-varyag-1-350.jpg
zvezda-orosz-cirkalo-varyag-1-350.jpg (159.72 KiB) Megtekintve 1098 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”