A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 379

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.05.19., vas. 10:16

dragonweed írta:
2019.05.18., szomb. 23:03
Az MBL-ek vertikális sugárzási lefedése kb. +/-30 fok, ezen belül elég egyenletes az átvitelük. Tehát ha valaki nem a szobában körbe-körbe szaladgálva, közben leguggolva-felállva akar zenét hallgatni, valódi omni-nak tekinthetők.
Igazi 360 fokos omnidirekcionális lesugárzásra egyedül a pulzáló gömb képes (gyakorlatilag az átmérőjét kellene a hangfreki ütemében változtatni a teljes frekvenciasávban és felületen), ez meg jelen technológiákkal elég nehezen megoldható. Bár létezik valamiféle piezoelektromos polimer fólia, az Audax jó pár éve csinált is egy ilyen pulzáló félgömb szerű magasat belőle -méregdrágán- de az is csak 4k felett használható. Plusz időnként fel kell pumpálni (nem vicc), mert túlnyomással tartják feszesen a fóliát, ezért aztán a légnyomásváltozásra is érzékeny.... gondolkodik.gif
Ja, pont ilyesmire gondoltam (szféra=gömb). Meglepő lett volna, ha nem próbálta volna már ki valaki.
Mondjuk, ha jól értem Ear megjegyzésit, akkor talán arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy ami omni (vagy kvázi omni), az egyben direkt is, mert közvetlenül a hallgatóra is sugároz (meg a többi irányba is), a Heed féle inderektnek meg épp az lenne csak a lényege, hogy direktbe a hallgatóra nem sugároz. (tehát ilyen szempontból ezek más fiókba tartoznak).
Ha jól értem, így még az alább beidézett Duevel (vagy mi) is direktnek számít, mert a visszaverő felület olyan közel van az amúgy nem direkten irányított hangszóróhoz, hogy az eredmény már kvázi direkt (is) lesz. (Mint amikor egy lámpával ugyan nem direktbe a szemedbe világítanak, de egy tőle 10-cm re levő tükörrel mégis közvetlenül rád irányítják a fényt. A Heed meg inkább olyan, mint amikor a plafonra világítanak és így egy kellemesen szórt fényt kapsz. Az utóbbi mellett ugyan olvasni, a részleteket pengeélesen kivenni és elemezni nem lehet (talán ezt hiányolja mosodás), de ha egy pohár bor mellett kellemesen el akarsz társalogni a barátaiddal, akkor mégis ez a szórt fény lesz a kevésbé zavaró. De a kettő együtt nem megy...)

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 19

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.19., vas. 07:40

Klaca: Valószínű èn pörögtem túl a tèmát. Túl nagy hatással volt rám a kèt doboz. Mèg egyszer bocsi.
Ha mègis alakulna egy közösègi összefogás, èn benne vagyok.
Rèszemről tèma jegelve.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2259

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.18., szomb. 23:03

Az MBL-ek vertikális sugárzási lefedése kb. +/-30 fok, ezen belül elég egyenletes az átvitelük. Tehát ha valaki nem a szobában körbe-körbe szaladgálva, közben leguggolva-felállva akar zenét hallgatni, valódi omni-nak tekinthetők.
Igazi 360 fokos omnidirekcionális lesugárzásra egyedül a pulzáló gömb képes (gyakorlatilag az átmérőjét kellene a hangfreki ütemében változtatni a teljes frekvenciasávban és felületen), ez meg jelen technológiákkal elég nehezen megoldható. Bár létezik valamiféle piezoelektromos polimer fólia, az Audax jó pár éve csinált is egy ilyen pulzáló félgömb szerű magasat belőle -méregdrágán- de az is csak 4k felett használható. Plusz időnként fel kell pumpálni (nem vicc), mert túlnyomással tartják feszesen a fóliát, ezért aztán a légnyomásváltozásra is érzékeny.... gondolkodik.gif
Csatolmányok
hd3p.jpg
hd3p.jpg (215.28 KiB) Megtekintve 1432 alkalommal
"Értékek vagy érdekek mentén éljük az életünket – mi választunk."

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.05.18., szomb. 22:12

mosodás írta:
2019.05.18., szomb. 21:52
„Nem lehet, hogy amit te a Satoriban tisztaságnak hallasz, és tetszik, az éppen a direktségéből adódik, amit meg az Enigmában szerettél, az meg az indirektségéből (nem a "kvázi TL"-ségéből), így nem két külön dolog keresztezésére vágysz, hanem két egymást kizáró dolog keresztezésére, ami ugye kizárt.”

Remélem, ezt nem gondolod komolyan. Logika ide, oda.

„Ezt persze csak mint logikai lehetőséget vetem fel, Satorit nem hallottam. (Igaz más direkt sugárzókat igen) Mondjuk az Enigmából nekem nem hiányzott semmiféle tisztaság.”

Az Enigma b@szom jó hangfal, de pusztán hangminőséget nézve két ligával a satori alatt van. Az enigmát a megszólalás módja adja el. Így gondolom. Olyanra nem emlékszem, hogy olyat írtam volna, hogy az E. nem tiszta, de unom már ezt a magyarázkodást. Kérlek ne vedd magadra, csak a téma uncsi. És bőven benne volt a megkeresésemben, hogy szíveseben adtam volna a pénzemet, egy magyar mesternek, mint egy német majdnem multinak.

Apropó, András, ha úgy döntesz, mégis nekilátsz egy ilyen projektnek, én azt tőlem telhetően támogatnám, a hangfal vásárlási szándékán felül. Ám ne feledd a régi mondást: Nemös feladat, nem ös fizetik meg. :rolleyes:
Igazad van, "tisztát" tisztára nem írtál, de gondolhatsz helyette nyugodtan "b@szom jó hangminőséget" is, amihez hasonlót viszont írtál (vagy akármit, ami hiányzott neked). Sztem a lényegen (ha egyáltalán volt ilyen) nem változtat (logika ide). (Ha meg unod magad, azon csak te tudsz segíteni.)

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.18., szomb. 21:52

„Nem lehet, hogy amit te a Satoriban tisztaságnak hallasz, és tetszik, az éppen a direktségéből adódik, amit meg az Enigmában szerettél, az meg az indirektségéből (nem a "kvázi TL"-ségéből), így nem két külön dolog keresztezésére vágysz, hanem két egymást kizáró dolog keresztezésére, ami ugye kizárt.”

Remélem, ezt nem gondolod komolyan. Logika ide, oda.

„Ezt persze csak mint logikai lehetőséget vetem fel, Satorit nem hallottam. (Igaz más direkt sugárzókat igen) Mondjuk az Enigmából nekem nem hiányzott semmiféle tisztaság.”

Az Enigma b@szom jó hangfal, de pusztán hangminőséget nézve két ligával a satori alatt van. Az enigmát a megszólalás módja adja el. Így gondolom. Olyanra nem emlékszem, hogy olyat írtam volna, hogy az E. nem tiszta, de unom már ezt a magyarázkodást. Kérlek ne vedd magadra, csak a téma uncsi. És bőven benne volt a megkeresésemben, hogy szíveseben adtam volna a pénzemet, egy magyar mesternek, mint egy német majdnem multinak.

Apropó, András, ha úgy döntesz, mégis nekilátsz egy ilyen projektnek, én azt tőlem telhetően támogatnám, a hangfal vásárlási szándékán felül. Ám ne feledd a régi mondást: Nemös feladat, nem ös fizetik meg. :rolleyes:

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.05.18., szomb. 20:50

mosodás írta:
2019.05.17., pén. 20:15
Köszönöm Ear neked is, nagy olvasód vagyok, és az Enigma is megvolt már, én csak kereszteztem volna a két dobozt András által. Persze csak a jó tulajdonságaikat. Két légy egy csapásra....:)
Nem lehet, hogy amit te a Satoriban tisztaságnak hallasz, és tetszik, az éppen a direktségéből adódik, amit meg az Enigmában szerettél, az meg az indirektségéből (nem a "kvázi TL"-ségéből), így nem két külön dolog keresztezésére vágysz, hanem két egymást kizáró dolog keresztezésére, ami ugye kizárt. Ezt persze csak mint logikai lehetőséget vetem fel, Satorit nem hallottam. (Igaz más direkt sugárzókat igen) Mondjuk az Enigmából nekem nem hiányzott semmiféle tisztaság.

Más. Omni vagy nem omni: nem lehet azt mondani, ha nagyon szőrözünk, hogy a szó-szoros-értelmében omni sugárzó igazából nincs. Pl, ha jól látom függőlegesen fel, illetve le még az MBL sem sugárzik. (Ehhez valamiféle teljes, szférikus rezgő felület kellene.)
(Azt sem látom, hogy Ear vagy András valami nagyon sértőt írt volna, de lehet, hogy lemaradtam valamiről.)

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 538

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.18., szomb. 18:11

mosodás írta:
2019.05.18., szomb. 11:53

Köszi, így már jobban értem. Fel is vetett bennem pár gondolatot. Bár továbbra is technikai analfabéta maradok, de ha kimarad a TL a leendő dobozból, (mert szívás) a 360-ra sem törekednénk annyira, (nekem az sem cél) mondjuk lefelezzük 180 fokra (:D) , nem lenne egyszerűbb az egész? A hangszórókat „csak” el kell dugni, szóljon 180 fokban, az sem baj, ha némileg csorbát szenved a linearitás, aztán, hogy minek hívjuk magát az alkalmazott technikát, nekem már mellékes. Csak bújjon ki belőle Ludwig, a süket disznaja. :) Hiszen ha küvé, akkor új név kell neki, azt meg nem engem illet.

off :Jó kis rendszered lehet, bár TMP-s cuccot semmit nem halottam. Az Enigmát meg, de, némely számnál ott is halottam sweet spot-ot , de nem sokkal volt jobb mint körülötte, és az már nekem bőven vállalható. Igaz sok időt nem tölthettem a társaságában.
A TL nem szívás, hanem egy technikai lehetőség. Minden hangdoboz kompromisszum, a TL-lel lehet szobába beférő méretű dobozból viszonylag kis hangszóróval jó mélyeket csinálni.

Egy hangdoboz paraméterei leginkább szemből mérve és persze onnan hallgatva a leginkább kézben tarthatók. Ha oldalról mérjük, bizonyos paraméterek tudnak javulni, mások viszont erősen romlanak. Annó a Hifi Magazinban http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3712.HTM publikáltak ilyen méréseket is, nézd meg az irányjelleggörbéket. Van ahol 40 fokig is szépen fut, máshol már 15 fokon is nagyon más mint szemből.

180 fok beszórása hagyományos konstrukcióval nagyjából lehetetlen vállalkozás, a Heed, a Neat Iota Xplorer http://neatacoustics.com/iota-xplorer/ sem vállalkozik erre, még ha a konstrukciójukból adódóan igen ügyesen átenergizálják a szobát. Aztán van más megoldás is erre a növelt térhatásra, például az eredeti Snell Type A-ban vagy a Wilson Audio dobozainak egy részén is van hátra-felfelé szóló magas.

Most alapvetően Tmp Ant SE erősítőt, phonót meg DA-t használok, amik nem csak ár-érték arányban jók, de szerintem egy árfüggetlen skálán is.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.18., szomb. 11:53

Ear írta:
2019.05.18., szomb. 10:51
mosodás írta:
2019.05.18., szomb. 09:38
Kérek egy hozzáértőt javítson ki, ha tévedek.

OMni: 360 fok, tehát mindenhol ugyan az van.

TL: Utaztatva van a hang, bár a hangszórók általában feléd fordulnak, mégsem direkt.

Enigmák: Hangszóró fel, utaztatott a hang is, de nincs meg a 360

Ha ezek helyes alapok és mindenkinek tiszta, legalább nem lesz félreértés.
Kicsit érdemes lenne a kategóriákat pontosítani.

Az Omnik valóban megpróbálnak a tér minden irányába szólni, több-kevés sikerrel, de ez még nem garancia arra, hogy ne legyen sweet spot, vagyis egy olyan pont a szobában, ahol igazán jól szólnak.

A TL vagyis a Transmission Line egyfajta átmenet a reflex meg a tölcsér között, igazából csak a basszus átvitelért figyel, és tök mindegy, milyen irányba állnak a hangszórók. Az utaztatott hang, hát az nem szerencsés, nem pontos kifejezés, mert ennyi erővel minden nyitott doboz, tölcsér utaztatott hangúnak számít.

Az Enigmák pedig nem közvetlen sugárzók, ahogy Zsolt szokta hívni őket. Igazából nem az a lényegük, hogy mindenfelé sugározzanak, mert nem is sugároznak, az, hogy viszonylag sok a visszavert hang az csak egy melléktermék, hanem az, hogy nem közvetlenül a hallgatóra néznek. Az, hogy egy TL szerűen működő dobozban kaptak helyet, az nem törvényszerű, lehet az sima reflex vagy épp zárt doboz is, ez igazából az eredetileg használt hangszórók paraméteréből adódott.

Köszi, így már jobban értem. Fel is vetett bennem pár gondolatot. Bár továbbra is technikai analfabéta maradok, de ha kimarad a TL a leendő dobozból, (mert szívás) a 360-ra sem törekednénk annyira, (nekem az sem cél) mondjuk lefelezzük 180 fokra (:D) , nem lenne egyszerűbb az egész? A hangszórókat „csak” el kell dugni, szóljon 180 fokban, az sem baj, ha némileg csorbát szenved a linearitás, aztán, hogy minek hívjuk magát az alkalmazott technikát, nekem már mellékes. Csak bújjon ki belőle Ludwig, a süket disznaja. :) Hiszen ha küvé, akkor új név kell neki, azt meg nem engem illet.

off :Jó kis rendszered lehet, bár TMP-s cuccot semmit nem halottam. Az Enigmát meg, de, némely számnál ott is halottam sweet spot-ot , de nem sokkal volt jobb mint körülötte, és az már nekem bőven vállalható. Igaz sok időt nem tölthettem a társaságában.

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.18., szomb. 10:51

mosodás írta:
2019.05.18., szomb. 09:38

TL: Utaztatva van a hang, bár a hangszórók általában feléd fordulnak, mégsem direkt.

Kicsit érdemes lenne a kategóriákat pontosítani.

Az Omnik valóban megpróbálnak a tér minden irányába szólni, több-kevés sikerrel, de ez még nem garancia arra, hogy ne legyen sweet spot, vagyis egy olyan pont a szobában, ahol igazán jól szólnak.

A TL vagyis a Transmission Line egyfajta átmenet a reflex meg a tölcsér között, igazából csak a basszus átvitelért figyel, és tök mindegy, milyen irányba állnak a hangszórók. Az utaztatott hang, hát az nem szerencsés, nem pontos kifejezés, mert ennyi erővel minden nyitott doboz, tölcsér utaztatott hangúnak számít.

Az Enigmák pedig nem közvetlen sugárzók, ahogy Zsolt szokta hívni őket. Igazából nem az a lényegük, hogy mindenfelé sugározzanak, mert nem is sugároznak, az, hogy viszonylag sok a visszavert hang az csak egy melléktermék, hanem az, hogy nem közvetlenül a hallgatóra néznek. Az, hogy egy TL szerűen működő dobozban kaptak helyet, az nem törvényszerű, lehet az sima reflex vagy épp zárt doboz is, ez igazából az eredetileg használt hangszórók paraméteréből adódott.

Ja és még egy. Például a nagy Avantgarde tölcséresek is képesek a szoba szinte bármelyik pontján, igen, még a tölcsérek mögött is megdöbbentően realista zenei térbe helyezni a hallgatókat, de ehhez a trükkhöz azért igen jó lánc, meg egy méretesebb szoba is szükséges.

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.18., szomb. 10:38

Emlékeim szerint a Kolibrik kapcsán volt nézetkülönbség -avagy félreértés- ami élő beszélgetésben talán fel sem merül, esetleg könnyen tisztázható. Sajnos ez a fórumok átka, olyan könnyen megsértünk és megsértődünk, olyan dolgokat kiérezve a másik mondataiból, ami benne sem volt, legalábbis nem akkora súllyal. sad.gif

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.18., szomb. 10:34

dragonweed írta:
2019.05.18., szomb. 09:16
Ear írta:
2019.05.18., szomb. 09:03
dragonweed írta:
2019.05.17., pén. 21:12
Addig hergeltek, amíg végül csinálni fogok egy OMni Satori-t... :rolleyes:
De az azért ugye megvan, hogy a Heed és Dorn dobozok nem omnik?
Megvan Kedves Ear, meg is volt.... :smile53: E
Csak azért, mert sokan gondolják és mondják is, hogy a Heed dobozok azok, de egész más koncepció.

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.18., szomb. 09:38

Nem tudom, mi ment Ear és dragonweed között itt, vagy személyesen, de nem védve Eart az írásai alapján én ilyet nem tapasztaltam. És viszont sem.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.18., szomb. 09:16

Ear írta:
dragonweed írta:
Megvan Kedves Ear, meg is volt.... :smile53: Erre azért hosszas töprengés után rájöttem ( :smile29:) Megértem hogy nem vagyok a szíved csücske (hogy miért nem azt nem tudom és nem értem), de ez legalább kölcsönös.... :smile32:

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1445

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.05.18., szomb. 09:10

Ear írta:
dragonweed írta:
Én, mint full Heed rendszer tulaj, de mint András nagy tisztelője, kikérem magamnak ezt a kérdést és ezt a lekezelő stílust ( sokadjára! ) András irányába. Még akkor is, ha esetleg az a hang Neked nem jön be, amit András favorizál.
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.18., szomb. 09:03

dragonweed írta:

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.18., szomb. 09:02

mosodás írta:
2019.05.17., pén. 20:15
Köszönöm Ear neked is, nagy olvasód vagyok, és az Enigma is megvolt már, én csak kereszteztem volna a két dobozt András által. Persze csak a jó tulajdonságaikat. Két légy egy csapásra....:)
Én az Enigmát keresztezem a TMP Ant elektronikákkal. Hát szerintem nyerő kombináció, pláne az új SE változatokkal.

bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 149

Hozzászólás Szerző: bodnart » 2019.05.18., szomb. 00:07

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.17., pén. 23:59

bodnart írta:
2019.05.17., pén. 23:53
Ez így messziről nézve átgondoltnak tűnik. Hallani nem hallottam...

https://www.duevel.com/Produkte/E_Sirius.shtml
A belepakolt cuccokat tekintve az ára sem lehet hétköznapi.... gondolkodik.gif

bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 149

Hozzászólás Szerző: bodnart » 2019.05.17., pén. 23:53

Ez így messziről nézve átgondoltnak tűnik. Hallani nem hallottam...

https://www.duevel.com/Produkte/E_Sirius.shtml

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 21:52

Könnyű Katót táncba vinni. (Ha ő maga is akarja)

Ha már az előbb székről beszéltem. :))

:)
dragonweed írta:
Addig hergeltek, amíg végül csinálni fogok egy OMni Satori-t...

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.17., pén. 21:12

Azért ehhez pár adalék:
Az omni sugárzóknak van pár érdekes tulajdonsága ami jelentősen nehezíti a tervezést. (hagyományos hangszórókról beszélve, az MBL-ek hajlítómembrános megoldása teljesen más világ)
A fő gond a magasak lesugárzásával van, merthogy egy alapból π sugárzónak tervezett dóm magas frekvenciás átvitele előre, (a hallgató felé) irányuló "hangszórásra" van tervezve. Ezt 4 π (gömb) sugárzónak alkalmazva - a doboz tetejére szerelve, diffúzorral ellátva- az érzékenysége drasztikusan (kb 6 dB-vel) leromlik, plusz a frekvenciamenete felfelé haladva folyamatosan esik. Ide tehát emelkedő frekvenciamenetű, magas érzékenységű (és lehetőleg jó hangú) típust kell választani,Ilyen meg nem sok van a piacon, ha meg van, igen drága...
A mélyközép még megoldható, okos váltótervezéssel ide akár a 16 cm-es Satori is jó lehet. Meglátjuk, a fülembe ültettétek a bogarat. :D
A képen látható dizájn sem valódi omni sugárzó, mert bár a horizontális iránykarakterisztikája teljesen kör alakú, függőlegesen ez is csak egy elég szűk "ablakban" szór kielégítő linearitással (kb +/- 15 fokig), tehát ehhez is fix hallgatási magasság kell -igaz az szinte bárhol lehet a szobában.
Csatolmányok
OMNI.jpg
OMNI.jpg (39.13 KiB) Megtekintve 900 alkalommal

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 20:15

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.17., pén. 20:07

"Nincs nagy tapasztalatom a témában, de azt hiszem, hogy a Heed ( most már Dorn) hangsugárzók képviselik ezt az irányt."

Köszönöm, nézelődtem már arra felé is. Konkrétan az Enigma 5 megszólalását szerettem volna, de satori minőségben. Továbbikában részemről téma off.

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.17., pén. 20:05

mosodás írta:
2019.05.16., csüt. 22:11
én kedvelem jobban azt a fajta jelenlétet, ami nem egy pontban van, ha nem majdnem mindenhol, ami meg még fontosabb, hogy nem direkt a hang. Egyszerűen én nem így hallok, tehát számomra ilyen nincs.
Sokan vannak így. Nekik találták ki például a Heed Enigmát. https://ear.hu/?p=6645

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.05.17., pén. 19:50

mosodás írta:
2019.05.17., pén. 18:12
Nem is írtam ide a „problémám” inkább csak a pillanatnyi bánatom. Szerettem volna egy olyan dobozt, ami kellően lineáris (satori), de nem felém sugároz és nem egy szűk sávban van jó színpada. Tehát akárhová megyek a nappalimban a zene jelenléte kézzel fogható, mert mindenhol lehallgató pont van, ráadásnak meg ne az arcomba kiabáljon, hanem „csak” jelen legyen. Valahogy nem kedvelem a felém forgatott dobozokat, nem így hallok. Andrással ezt megbeszéltük és nem megy (így vagy ennyiből), de nem kell ezzel ennyit foglalkozni, ez az én marhaságom. Csak olyan szép gondolat volt, hogy esetleg menne. Meg a remény :D

Ezt meg a végére.
https://www.youtube.com/watch?v=B-ebLK-l0jc

Nem vagyok félkegyelmű, de ezen fórum működését, míg élek nem értem meg. sad.gif
Nincs nagy tapasztalatom a témában, de azt hiszem, hogy a Heed ( most már Dorn) hangsugárzók képviselik ezt az irányt.

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”