A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

b55pali
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: b55pali » 2019.05.27., hétf. 18:54

Végleges váltó, térfogat, reflexcső méret. Azt hiszem ennyi, és ez nem kevés. 36_1_11.gif

dragonweed
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 2118

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.27., hétf. 18:15

gondolkodik.gif Nem tudom miben segítettem, de örömmel.... :smile53:
"If you can't convince them, confuse them."

b55pali
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: b55pali » 2019.05.27., hétf. 17:22

Köszönöm András a segítséget. 36_1_11.gif
20190527_164249.jpg
20190527_164249.jpg (3.48 MiB) Megtekintve 1042 alkalommal

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1076

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.05.24., pén. 11:59

mosodás írta:
2019.05.20., hétf. 08:56
Valós amit írsz, de fèlre ment a fonál. A kèt doboz keresztezèse volt az eredeti felvetès. Amúgy egyet èrtek, külön beszèlni róluk èrtelmetlen, összehasonlíthatatlan.
Ja,értelmetlen.Főleg úgy ha nem ismerjük őket igazán,és így azt sem tudjuk hogy mire is képesek valójában.

dragonweed
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.24., pén. 07:31

Ilyen megoldásban érdemes gondolkodni, ez kb. "80%-os" omni sugárzó.
Csatolmányok
c6964c744db480d7af0f70c1b1c5.jpg
c6964c744db480d7af0f70c1b1c5.jpg (2.05 MiB) Megtekintve 1326 alkalommal

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 509

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.20., hétf. 11:20

mosodás írta:
Valós amit írsz, de fèlre ment a fonál. A kèt doboz keresztezèse volt az eredeti felvetès. Amúgy egyet èrtek, külön beszèlni róluk èrtelmetlen, összehasonlíthatatlan.
Nos pont ezért mertem megkérdezni a számomra nem egészen érthető letorkolásom előtt, hogy mi volt az, ami annyira megragadott a Satoriban, és milyen környezetben halottad az Enigmákat, mert nekem lennének tippjeim, mit lenne érdemes fülügyre venni, csak ehhez jó lenne tudni, hogy te arra gondoltál-e, amire én gondolom, hogy gondoltál.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

svan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 98

Hozzászólás Szerző: svan » 2019.05.20., hétf. 10:57

Hogy kicsit más irányba tereljem a topic folyását; Pénteken hallottam András rendszerét, ami számomra nagy meglepetéssel szolgált. :tutiok:

Igaz, hogy saját számokkal nem hallgatóztam, de az András által betett zenék alapján, arra jutottam, hogy ez egy olyan összeállítás, amivel szívesen együtt élnék hosszútávon. Jól lehozta a különböző felvételek hangulati sajátosságait, és nagyon koherens megszólalásából nem éreztem, hogy bármi is kilógna. Egyedül a kis Denon dobozok mélyei lehettek volna leheletnyit artikuláltabbak. Kellően tömött és nagy volt a tér, de mégsem zsúfolt. A középtartomány vastagságáról/gazdagságáról a jelenlétérzetről is csak jót tudok mondani, no meg járt a lábam közben. Nem volt meg a High-End levegő/atmoszféra/sziporka, de cserébe nem köpködte ki a felvételeket magából. Egyébként az 1 héttel ezelőtti Müncheni kiállításon, az általam hallott rendszerek 70%-ánál kiegyensúlyozottabb/egységesebb produkciót nyújtott, miközben sokkal élvezetesebben ZENÉLT!
Hab a tortán, hogy töredékáron :rolleyes:
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Monitor Audio GS10 / GSLCR / BX2  -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD TV-102W-T2  -  Samsung LED
Sztereó: Metrum NOS mini / Musical Fidelity M1 DAC  -  DK Design VS-1 Ref. MkII / TMP Classic  -  Dynaudio C1.1 / Chario Academy Millenium 1

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 18

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.20., hétf. 10:06

dragonweed írta:
2019.05.20., hétf. 09:37
Akkor fűzzük vissza a fonalat a helyére. :rolleyes:
Elképzelhető valamilyen az Enigmá-hoz hasonló öszvér megoldás, csak sajnos az korábban már leírt okok miatt a Satori hangszórókészlettel nem fog működni sad.gif .
Ribbon magasakkal ezt a döntött előlapos megoldást -azok sugárzási karakaterisztikája iatt- nem lehet kivitelezni.
Korábban leírtam mik a hangszórókkal kapcsolatos követelmények ebben az esetben. Esetleg egy széles diszperziójú, kissé emelkedő átvitelű dómmal megoldható lenne, csak ilyet nem könnyű találni. Ha valaki tud ilyet, és vállalja az esetleges kudarc, plusz a kísérletezéssel járó anyagi veszteség kockázatát, akár meg is próbálhatom, de saját szakállamra nem vágok bele az biztos... :smile53:
Itt a hagyományos váltótervezési elvek nem használhatók, "trial and error" alapon kell az értékeket bejátszani, a megfelelő váltótípust megtalálni, ez pedig nem két-három órás munka, és a végeredmény modellezve, papíron nem jósolható.
Igen, telefonon is volt erről szó, mondtam, èn nem ragaszkodom a S.hez. Te pedig mondtad, hogy ez több hónapos meló, bizonytalan siker. Sajnos ezt nem tudom egyedül vállalni. Ha lenne mèg èrdeklődő, egy közös finanszírozásban benne lennèk, de ha elúszik az ötlet, akkor nem lesz draginweed Ludwigom.

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 332

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.05.20., hétf. 09:55

dragonweed írta:
2019.05.20., hétf. 09:37
Elképzelhető valamilyen az Enigmá-hoz hasonló öszvér megoldás, csak sajnos az korábban már leírt okok miatt a Satori hangszórókészlettel nem fog működni sad.gif .
Ribbon magasakkal ezt a döntött előlapos megoldást -azok sugárzási karakaterisztikája iatt- nem lehet kivitelezni.
Korábban leírtam mik a hangszórókkal kapcsolatos követelmények ebben az esetben. Esetleg egy széles diszperziójú, kissé emelkedő átvitelű dómmal megoldható lenne, csak ilyet nem könnyű találni. Ha valaki tud ilyet, és vállalja az esetleges kudarc, plusz a kísérletezéssel járó anyagi veszteség kockázatát, akár meg is próbálhatom, de saját szakállamra nem vágok bele az biztos... :smile53:
Itt a hagyományos váltótervezési elvek nem használhatók, "trial and error" alapon kell az értékeket bejátszani, a megfelelő váltótípust megtalálni, ez pedig nem két-három órás munka, és a végeredmény modellezve, papíron nem jósolható.
Én puszta ránézésre azt mondanám, hogy az enigma 5 ben elég spéci magasak vannak. Majdnem félgömb alakúak, de nem akarok hülyeségeket írni. Már régebben is próbáltam kérdezni ezt ott, hogy spéci hangszórók kellenek e a döntés miatt, de ott nem reagált rá senki, de akkor ezek szerint: igen.

Egyébéként, puszta emlékeim alapján, az Enigma 1 és az Enigma 5 között nagyon nagy különbségek vannak már. Es az Enigma 5 pl eléggé az obelisk 3 al van párban. Nekem ezzel a párossal már nem volt semmiylen hiányérzetem, amikor hallgattam. KOrábban is vágytam egy enigmára, de valahogyan azt is éreztem, hogy el vagyok nélküle is, egy jó direkt sugárzóval. Az enigma5-obeisk 3 viszont tud valami mást. Ebben a párosban sztem már sok minden megvan (vagy közelít ahhoz), ami a hagyomásnyos "direkt hifiben", de ezt nem tudnám részletezni. Igaz ezeket csak együtt hallottam, másokkal nem próbáltam. (Ja, de az obelsiket sonataval, és azzal is nagyon jó volt, sokkal jobb, mint a sonata más erősítővel).

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.05.20., hétf. 09:45

cables írta:
2019.05.20., hétf. 06:59
lacee írta:
2019.05.19., vas. 18:18
Ear írta:
2019.05.19., vas. 17:22

Csak kíváncsiság, de elmesélnéd, hogy miben érezted két ligával jobbnak a Satorit? Meg milyen környezetben hallottad az Enigmát?
Szerintem már elengedhetnéd a témát.
Jó reggelt mindenkinek!

Szerintem nem kéne ezt a témát ilyen drasztikusan elvágni. Nemcsak azért, mert két elismert, jó nevű műhely termékéről van szó, hanem mert két különböző hangfal építési technológia összevetéséről.

Ha van, akinek a véleménye érdekes lehet az asebestyen, akinél jobban kevesen ismerik az András által készített hangfalak hangját és aki már jó ideje Enigma hangfalat hallgat. Az ő véleményére szerintem többen kiváncsiak lennénk.
Egyetértek, sztem is jó lenne, ha lenne egy olyan hely, ahonnan nem ebrudalnak ki azonnal egy érdekes problémáról való normál csevelyt harsány és fontoskodó OFF-OFF-OFF felkiáltásokkal, pusztán azért, mert nem közvetlenül egy Dragonweed gyártmány valamelyik technikai paraméterével áll kapcsolatban. A Heed topicban is ez megy (ott sincs csevegő), pedig sztem mind Zsolt, mind András (amennyire a fórum tevékenységükből meg tudom ítélni) személyiségéből adódik, hogy érdeklődnek a tágabb, kicsit általánosabb, a hifi "filozófiájával" kapcsolatos kérdések iránt. Pedig ezekben a problémákban sztem pont a gyártó személyisége, tágabb elképzelései jelennek meg, amelyek, jó esetben, a termékeit is meghatározzák. ( Legalábbis egy valamirevaló gyártó esetén, i.e., aki nem pusztán "megélhetési gyáros".)

dragonweed
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.20., hétf. 09:37

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1305

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.05.20., hétf. 09:14

mosodás írta:
A fonál valóban félrement... ez a Dragonweed topic, de tudjuk miért ment félre.
Az Enigma már egy keresztezés tulajdonképp, se nem omni, se nem direkt. A benne működő motorok nem széria darabok, mivel ilyen működési módra a hangszóró gyártók nem nagyon gyártanak. De ha valaki tud jó megoldást egyedi igényre, az pont András, úgyhogy szerintem jó helyen jársz!
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.20., hétf. 08:56

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1305

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.05.20., hétf. 08:01

cables írta:
2019.05.20., hétf. 06:59
Jó reggelt mindenkinek!

Szerintem nem kéne ezt a témát ilyen drasztikusan elvágni. Nemcsak azért, mert két elismert, jó nevű műhely termékéről van szó, hanem mert két különböző hangfal építési technológia összevetéséről.

Ha van, akinek a véleménye érdekes lehet az asebestyen, akinél jobban kevesen ismerik az András által készített hangfalak hangját és aki már jó ideje Enigma hangfalat hallgat. Az ő véleményére szerintem többen kiváncsiak lennénk.
A véleményem az, hogy az AVX-en feszegetett témák 99%-a rosszul van megközelítve, feltéve, ezért van a sok vita. Aki azon a szinten ( :) ) hifizik, hogy xy (pl most én) hasonlítson össze 2 terméket és mondja meg a tutit, nekik nem tudok és nem is akarok mit mondani. Szerencsére ebben már szintet léptem, hogy hifisen fogalmazzak és mindenki értse.
Nem kéne elfelejteni, hogy ezek eszközök, nem szent grálok. 2 dolgon múlik, hogy a végén élvezni tudja (hangsugárzó tekintetében) a tulaj! a produktumot. 1, hogy olyan hangsugárzó kell, ami az adott helyiségben és körülmények között a legoptimálisabban működik. 2, hogy a tulajnak tetsszen, de ne csak tetsszen, érezze azt, nekem ez kell, nem más.
Véleményem szerint András dobozai, bármelyik lehet ilyen. Az Enigma szerintem egy nehezebb kérdés, megosztóbb minden szempontból, annak ellenére, hogy ha valami, akkor ez aztán nagyon nem szélsőséges, csak egyszerűen nem megszokott.
Szerintem - és ez most nem diplomatikus duma - , mindegyiknek megvan a maga helye, van ahol egyik, van ahol a másik fog beválni jobban, de egyik se lesz igazán rossz sehol, és ez bizony igen nagy szó a mai világban.
Szóval aki a 2 koncepciót versenyezteti, várja a skálák szerinti szintezést meg az ilyen hülyeségeket, az olvasson blogokat, magazinokat meg amit akar. Aki meg őszintén kíváncsi, hallgassa meg őket otthon, egyedül, nyugodtan, szerintem mindkét gyártó nyitott az ilyesmire és eldöntheti maga, neki, nála melyik... ;)
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1020

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.05.20., hétf. 07:38

nekem pl. eddig nem igazán jöttek be azok a nem-direkt sugárzók (Shahinian-t hallottam még mikor forgalmazták, úgy emlékszem, Zsoltéknál /hú, nem most volt.../, ill. egy másik, budai helyen /magánszemélynél/, nomeg az 1. szériás Enigma-t anno egy ismerősnél), amiket hallottam sad.gif - azonban komplexen hallgatunk, ezt ne feledjük :ohnoohnoohno: ! magyarul, bár lehet, számos téren nagyon meggyőzőek voltak a nem-direktek, viszont roKKon :guitar: nem hozták azt, amit szeretek, és a mindenkori kompromisszumot :yingyang: nem tudtam velük megkötni. ez azt, hogy az Enigma 5 ne tetszene, nem zárja ki, hisz' nem hallottam még - de számomra és egyenlőre a direkt-sugárzóké a zöld út :music1:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dragonweed
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.20., hétf. 07:26

Teljes mértékben egyetértek cables mester véleményével. Lévén két különböző elven (direkt vs. "fél-omni") működő doboz összevetéséről van szó, a megítélésükben mindenképpen személyes preferenciák, szubjektív megítélés fognak dönteni.
Ha egyáltalán van értelme ítélkezni ilyen esetben.... Nyilvánaló lesz akinek az Enigma egyenletesebb térbesugárzása, nagyobb mozgásszabadságot adó, kevésbé pozíciófüggő elhelyezése fog bejönni, míg mások a Satori gyorsaságát, a ribbon precíz magasait, a hangzás színezetlenségét fogják jobban értékelni.
Nem hiszem, hogy itt lehet -vagy érdemes- sommás véleményt alkotni bármelyik előnyéről vagy hátrányáról a másikkal szemben, mint ahogy két jobb fajta, de más típusú-évjáratú bor esetében sem lehet egyszerűen kijelenteni, hogy melyik a jobb és miért. :smile53:

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 870

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.05.20., hétf. 06:59

lacee írta:
2019.05.19., vas. 18:18
Ear írta:

Csak kíváncsiság, de elmesélnéd, hogy miben érezted két ligával jobbnak a Satorit? Meg milyen környezetben hallottad az Enigmát?
Szerintem már elengedhetnéd a témát.
Jó reggelt mindenkinek!

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 330

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.05.19., vas. 18:18

Ear írta:
mosodás írta:
2019.05.18., szomb. 21:52
Az Enigma b@szom jó hangfal, de pusztán hangminőséget nézve két ligával a satori alatt van.

hogy szíveseben adtam volna a pénzemet, egy magyar mesternek, mint egy német majdnem multinak.

Csak kíváncsiság, de elmesélnéd, hogy miben érezted két ligával jobbnak a Satorit? Meg milyen környezetben hallottad az Enigmát? A német majdnem multinál melyik cégre gondoltál? MBL?
Szerintem már elengedhetnéd a témát. ;peace;

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 509

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.05.19., vas. 17:22

mosodás írta:
Az Enigma b@szom jó hangfal, de pusztán hangminőséget nézve két ligával a satori alatt van.

hogy szíveseben adtam volna a pénzemet, egy magyar mesternek, mint egy német majdnem multinak.
Csak kíváncsiság, de elmesélnéd, hogy miben érezted két ligával jobbnak a Satorit? Meg milyen környezetben hallottad az Enigmát? A német majdnem multinál melyik cégre gondoltál? MBL?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 670

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.05.19., vas. 13:14

Lazításképpen a vasárnapi ebédhez.. Valakivel meg kellett osszam, nem bírom egyedül a terhet.. :D

Ha szereted a Satorit tedd fel a kezed.. :D

https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR ... _C8upZEJXo

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.05.19., vas. 10:16

dragonweed írta:
2019.05.18., szomb. 23:03
Az MBL-ek vertikális sugárzási lefedése kb. +/-30 fok, ezen belül elég egyenletes az átvitelük. Tehát ha valaki nem a szobában körbe-körbe szaladgálva, közben leguggolva-felállva akar zenét hallgatni, valódi omni-nak tekinthetők.
Igazi 360 fokos omnidirekcionális lesugárzásra egyedül a pulzáló gömb képes (gyakorlatilag az átmérőjét kellene a hangfreki ütemében változtatni a teljes frekvenciasávban és felületen), ez meg jelen technológiákkal elég nehezen megoldható. Bár létezik valamiféle piezoelektromos polimer fólia, az Audax jó pár éve csinált is egy ilyen pulzáló félgömb szerű magasat belőle -méregdrágán- de az is csak 4k felett használható. Plusz időnként fel kell pumpálni (nem vicc), mert túlnyomással tartják feszesen a fóliát, ezért aztán a légnyomásváltozásra is érzékeny.... gondolkodik.gif
Ja, pont ilyesmire gondoltam (szféra=gömb). Meglepő lett volna, ha nem próbálta volna már ki valaki.
Mondjuk, ha jól értem Ear megjegyzésit, akkor talán arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy ami omni (vagy kvázi omni), az egyben direkt is, mert közvetlenül a hallgatóra is sugároz (meg a többi irányba is), a Heed féle inderektnek meg épp az lenne csak a lényege, hogy direktbe a hallgatóra nem sugároz. (tehát ilyen szempontból ezek más fiókba tartoznak).
Ha jól értem, így még az alább beidézett Duevel (vagy mi) is direktnek számít, mert a visszaverő felület olyan közel van az amúgy nem direkten irányított hangszóróhoz, hogy az eredmény már kvázi direkt (is) lesz. (Mint amikor egy lámpával ugyan nem direktbe a szemedbe világítanak, de egy tőle 10-cm re levő tükörrel mégis közvetlenül rád irányítják a fényt. A Heed meg inkább olyan, mint amikor a plafonra világítanak és így egy kellemesen szórt fényt kapsz. Az utóbbi mellett ugyan olvasni, a részleteket pengeélesen kivenni és elemezni nem lehet (talán ezt hiányolja mosodás), de ha egy pohár bor mellett kellemesen el akarsz társalogni a barátaiddal, akkor mégis ez a szórt fény lesz a kevésbé zavaró. De a kettő együtt nem megy...)

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.19., vas. 07:40

Klaca: Valószínű èn pörögtem túl a tèmát. Túl nagy hatással volt rám a kèt doboz. Mèg egyszer bocsi.
Ha mègis alakulna egy közösègi összefogás, èn benne vagyok.
Rèszemről tèma jegelve.

dragonweed
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.05.18., szomb. 23:03

Az MBL-ek vertikális sugárzási lefedése kb. +/-30 fok, ezen belül elég egyenletes az átvitelük. Tehát ha valaki nem a szobában körbe-körbe szaladgálva, közben leguggolva-felállva akar zenét hallgatni, valódi omni-nak tekinthetők.
Igazi 360 fokos omnidirekcionális lesugárzásra egyedül a pulzáló gömb képes (gyakorlatilag az átmérőjét kellene a hangfreki ütemében változtatni a teljes frekvenciasávban és felületen), ez meg jelen technológiákkal elég nehezen megoldható. Bár létezik valamiféle piezoelektromos polimer fólia, az Audax jó pár éve csinált is egy ilyen pulzáló félgömb szerű magasat belőle -méregdrágán- de az is csak 4k felett használható. Plusz időnként fel kell pumpálni (nem vicc), mert túlnyomással tartják feszesen a fóliát, ezért aztán a légnyomásváltozásra is érzékeny.... gondolkodik.gif
Csatolmányok
hd3p.jpg
hd3p.jpg (215.28 KiB) Megtekintve 1315 alkalommal

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.05.18., szomb. 22:12

mosodás írta:
„Nem lehet, hogy amit te a Satoriban tisztaságnak hallasz, és tetszik, az éppen a direktségéből adódik, amit meg az Enigmában szerettél, az meg az indirektségéből (nem a "kvázi TL"-ségéből), így nem két külön dolog keresztezésére vágysz, hanem két egymást kizáró dolog keresztezésére, ami ugye kizárt.”

Remélem, ezt nem gondolod komolyan. Logika ide, oda.

„Ezt persze csak mint logikai lehetőséget vetem fel, Satorit nem hallottam. (Igaz más direkt sugárzókat igen) Mondjuk az Enigmából nekem nem hiányzott semmiféle tisztaság.”

Az Enigma b@szom jó hangfal, de pusztán hangminőséget nézve két ligával a satori alatt van. Az enigmát a megszólalás módja adja el. Így gondolom. Olyanra nem emlékszem, hogy olyat írtam volna, hogy az E. nem tiszta, de unom már ezt a magyarázkodást. Kérlek ne vedd magadra, csak a téma uncsi. És bőven benne volt a megkeresésemben, hogy szíveseben adtam volna a pénzemet, egy magyar mesternek, mint egy német majdnem multinak.

Apropó, András, ha úgy döntesz, mégis nekilátsz egy ilyen projektnek, én azt tőlem telhetően támogatnám, a hangfal vásárlási szándékán felül. Ám ne feledd a régi mondást: Nemös feladat, nem ös fizetik meg. :rolleyes:
Igazad van, "tisztát" tisztára nem írtál, de gondolhatsz helyette nyugodtan "b@szom jó hangminőséget" is, amihez hasonlót viszont írtál (vagy akármit, ami hiányzott neked). Sztem a lényegen (ha egyáltalán volt ilyen) nem változtat (logika ide). (Ha meg unod magad, azon csak te tudsz segíteni.)

mosodás
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.05.18., szomb. 21:52

„Nem lehet, hogy amit te a Satoriban tisztaságnak hallasz, és tetszik, az éppen a direktségéből adódik, amit meg az Enigmában szerettél, az meg az indirektségéből (nem a "kvázi TL"-ségéből), így nem két külön dolog keresztezésére vágysz, hanem két egymást kizáró dolog keresztezésére, ami ugye kizárt.”

Remélem, ezt nem gondolod komolyan. Logika ide, oda.

„Ezt persze csak mint logikai lehetőséget vetem fel, Satorit nem hallottam. (Igaz más direkt sugárzókat igen) Mondjuk az Enigmából nekem nem hiányzott semmiféle tisztaság.”

Az Enigma b@szom jó hangfal, de pusztán hangminőséget nézve két ligával a satori alatt van. Az enigmát a megszólalás módja adja el. Így gondolom. Olyanra nem emlékszem, hogy olyat írtam volna, hogy az E. nem tiszta, de unom már ezt a magyarázkodást. Kérlek ne vedd magadra, csak a téma uncsi. És bőven benne volt a megkeresésemben, hogy szíveseben adtam volna a pénzemet, egy magyar mesternek, mint egy német majdnem multinak.

Apropó, András, ha úgy döntesz, mégis nekilátsz egy ilyen projektnek, én azt tőlem telhetően támogatnám, a hangfal vásárlási szándékán felül. Ám ne feledd a régi mondást: Nemös feladat, nem ös fizetik meg. :rolleyes:

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”