Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2339

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.11.03., vas. 18:57

Nem vennék rá mérget, de úgy tűnik a primer (230V-os) oldalhoz tartozó alkatrészek között van, ezt akár egy hálózati feszültséglökés (surge) is okozhatta, de ilyenkor elég valószínű hogy más is "ment" vele. Ha ajánlhatom szakemberrel nézesd meg, ne javítgasd. :smile53:
"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.11.03., vas. 18:34

Hát azt bizony sajnos csak szervízkönyvből lehet megtudni, általában nincs jelölés rajtuk. No meg azon is érdemes elgondolkodni, miért füstölhettek el, mert biztos nem csak úgy gondoltak egyet.... gondolkodik.gif
"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 726

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.11.03., vas. 17:46

András, vagy valaki, aki képben van.. :)
Ezeknek a kis kondiknak az értékét honnan tudhatom meg? Elfüstölt kettő is az egyik Dune tápjában (adapterében). Mit tehetnék be helyette?
Csatolmányok
IMG_20191103_173755.jpg
IMG_20191103_173755.jpg (3.69 MiB) Megtekintve 1201 alkalommal
IMG_20191103_173701.jpg
IMG_20191103_173701.jpg (4.37 MiB) Megtekintve 1201 alkalommal

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.31., csüt. 19:40

Nem is tudom mit mondjak... :rolleyes: Tényleg már annyi szépet, jó írtatok rólam, sokszor azt érzem meg sem érdemlem.
sad.gif
Mindazonáltal jól esik. Nem akarok -nem is akartam soha- nyilvános pszichoterápiás csoportülést tartani, sem kifogásokat találni, de sajna most eléggé padlón vagyok. Ezért is kérném a megrendelőket akiknek van éppen nálam holmija, legyen egy kis türelemmel amíg összeszedem magamat, mert most nagyon nem megy.... sad.gif Remélem (őszintén) nem sokan tudjátok milyen ez, de elég keserves. Volt már pár ilyen "esetem", sajna az alap eü. problémámnak ez majdnem kötelező velejárója.
Eddig mindig sikerült kimásznom belőle, remélem most is így lesz... Addig is még egyszer: köszönöm....

szilvás
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 40

Hozzászólás Szerző: szilvás » 2019.10.31., csüt. 17:57

dragonweed írta:
2019.10.28., hétf. 21:17
Kedves Tul!
Jól esett olvasni a soraidat. Persze nem tudom, meg nem is akarom senkinek az orrára kötni azt ami "dragonweed" hétköznapjait tarkítja, mert nem akarok (soha nem is akartam) sem önjelölt audio guru, sem valamilyen "szent tehén" szerepében (sem) tetszelegni. Egyszerű, hétköznapi ember vagyok, hétköznapi nyűgökkel, nyavalyákkal (egyre többel), akinek talán egy picit több "fül", meg kreativitás jutott ezen a területen mint másnak, de higgyétek el, fizetek érte rendesen... gondolkodik.gif
Próbálok a pályán maradni -amennyire az erőmből telik- és köszönöm a támogató, segítő szavakat....

Kedves Mester!

Évek óta olvasgatom a topikot, nekem nagyon tetszik a kitartásod, a minőség iránti elkötelezettséged.
Egyszer mindenki eléri azt a kort, amikor kevesebb van az ember előtt, mint mögötte, de az a lényeg, büszkén tekinthessen hátra, alkottam maradandót értékeset. Ez a kor nem most kezdődik, majd 70 felett, addig van alkotókedv tapasztalatom szerint az emberekben..

Sok doboz ment át a kezem között, szép és drága dobozok, de nekem az az ls 3/5 szól legszebben, melynek dobozát saját kezűleg faragtam, pácoltam, festettem.

Hajlamos az ember a depresszióra, főleg ha dolgaival besokall, de rendet kell tenni a fejben, mit szabad vállalni, mit nem. Nem szabad széklábakat faragni, ha van szobornak való márvány is.

Én még szeretnék vinni hozzád egyszer egy Béla féle alap csöves erősítőt, jó volt olvasni, mit hoztál ki annó belőle, csak ritkán járok Debrecenben.

Kitartás Mester, sokan szeretjük olvasni, mit barkácsolsz, amikor arra van kedved :smile53:

Üdvözlettel:

Szilvás

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 330

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.10.30., szer. 08:28

Tudom, tudom...
Valamint dög nehéz, pakolgatni nem egy élmény, viszont a Vifa hangszórókészlet így ujjászülethetett, úgyhogy köszönöm! :tutiok:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.29., kedd 20:29

"Sajnos ezt követően lettek kitiltva a nagy dobozok."
Ez így nem egészen igaz elnök úr.... :rolleyes: - Hogy idézzek a Függetlenség Napjá-ból.
A Drabálka után készült még -ezidáig- 5 pár Satori (meg még fog 2 pár), azok pedig nem igazán zsebmonitorok. gondolkodik.gif
A nagyobb méretű dobozoktól komoly helyszűke miatt ódzkodok, de ez nem zárja ki hogy esetenként ne kerülhessen ide egy-egy pár (az idén már semmiképpen) átalakításra-feljavításra.
Építeni viszont ekkora dobozokat nem szeretnék többet, mert épp elég nyűg van velük mire elkészülnek, nem igazán éri meg velük foglalkozni a ráfordított időt, anyagot és energiát tekintve. Meséltem én már erről eleget, ha valaki egyszer végigkövetné egy ilyen doboz elkészülését az elejétől a végéig, valószínűleg egyetértene velem. A mostani áraknál sokkal többet meg nem nagyon kérhetek értük, mert akkor a kedves megrendelő inkább vesz valami nevesebb típust használtan, mert azt legalább el is tudja majd adni (lényeges szempont). Ezek tények, és jórészt ezek is motiválták a döntésemet.

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 330

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.10.29., kedd 18:43

Jó estét.
Kezdődött valamikor régen, PH fórumtársunk fejébe vette, hogy rendel Andrásnál egy minidobozt, amiről sokat írt a fórumba, Fakopánccsal elkészítettem a a dobozt, így övé lett az első Kolibri.
Aztán, hogy ne unatkozzon megkértem, hogy az Alcomax hangszórókészletére tervezzen egy hangsugárzót, ebből született Drabálka.
Sajnos ezt követően lettek kitiltva a nagy dobozok. :ohnoohnoohno:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.29., kedd 08:24

Ismét csak köszönöm a megértő és "együttérző" hozzászólásokat. Lesz folytatás, de -ahogy Pärt barátunk írta- "lejjebb" tekert lánggal. Erről a részről -az okokról- nem akarok többet írni, egyrészt mert többször megtettem már, másrészt tényleg olyan dolgok amiket nem szívesen írnék le meg szerintem nem is nagyon tatozik rajtam kívül másra. Meg persze azt sem akarom, hogy amolyan folyton nyavalygó-szenvedő művészlélek benyomását keltsem.
A fő ok -akárhogy is kerülgetem- sajnos az immáron mögöttem levő majd 64 év, és bizony be kell látnom (meg mindenkinek be kellene ittentájt) hogy bár lelkesedés még lenne, de a munkabírásom, stressztűrő képességem már nem az ami akár tíz éve is volt. Így, napi 4 órát részmunkaidőben dolgozva már nem olyan egyszerű otthon zsinórban ráhúzni még 6-8 pluszt. Úgy, hogy azért néha jól esne e mellett egy kis igazi semmittevős, ellazult kikapcsolódás , pl. zenehallgatás nem "hivatalból". :rolleyes:
Szóval, jelezni fogom ha a feltorlódott munkákat befejeztem, aztán jövőre folytatom kissé alacsonyabb fordulatszámon. :smile32:

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 253

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.10.28., hétf. 23:10

Ja, még valami. A pillanattól, hogy elhatároztam, hogy dragonweed dobozt szeretnék, majd egy év telt el. Ennek töredék része múlott Andráson. Nálam egy kész dobozt kellett adaptálni, plusz alkatrészeket készíteni, készíttetni. Volt, hogy hónapokig semmit nem haladtam, mert mások sem tudták hipp-hopp elémrakni, amit kértem, máskor nekem kellett erőszakot tenni magamon, hogy végre hozzálássak olyan nemszeretem munkákhoz, amiket nem tudtam, vagy nem akartam másra bízni. Ezeknek a dobozoknak a létrejötte nem írható le gyártási folyamatként, mégcsak nem is manufakturális jellegű. Remélem készül még jópár, de talán a fentiek figyelembevételével könnyebb lesz kivárni a születésüket.

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 253

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.10.28., hétf. 22:33

Én is elkenődve olvastam ezt a két bejegyzést. Bár magam sem kedvelném, ha életviteli jótanácsokkal, felafejjelezésekkel traktálnának- ki szereti, ha más rettentő okosok megoldják helyette a saját életét- de reménykedem, hogy lesz folytatás. Egy tabula rasa után "alkotói szabadságra" vonulva, kissé átszabva az "üzleti modellt", némileg lejjebb tekerve a lángot, huszonnégy órás napokat bevezetve talán lehetséges.
Természetesen ez csak egy külsős okoskodása néhány részlet alapján, amit egy szűk ablakon keresztül lát az egészből.

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1890

Hozzászólás Szerző: kimber » 2019.10.28., hétf. 21:18

Ez már csak ilyen, az úri szabónál várni kell, aki pedig türelmetlen, annak ott van a konfekció, elég széles a választék..

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.28., hétf. 21:17

Kedves Tul!
Jól esett olvasni a soraidat. Persze nem tudom, meg nem is akarom senkinek az orrára kötni azt ami "dragonweed" hétköznapjait tarkítja, mert nem akarok (soha nem is akartam) sem önjelölt audio guru, sem valamilyen "szent tehén" szerepében (sem) tetszelegni. Egyszerű, hétköznapi ember vagyok, hétköznapi nyűgökkel, nyavalyákkal (egyre többel), akinek talán egy picit több "fül", meg kreativitás jutott ezen a területen mint másnak, de higgyétek el, fizetek érte rendesen... gondolkodik.gif
Próbálok a pályán maradni -amennyire az erőmből telik- és köszönöm a támogató, segítő szavakat....

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 726

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.10.28., hétf. 21:05

dragonweed írta:
2019.10.28., hétf. 19:55
Nos.... ezt nehéz lesz leírnom, de le kell sad.gif . Jó pár privát "morcogásra" válaszolva: A jövőben nem vállalom több egyedi gyártású hangdoboz készítését. Sajnálom, senkinek, semmilyet sem. Próbáltam a legjobbat kihozni magamból, de be kell látnom, már nem megy. Megértésre nem apellálhatok, mert hát a "biznisz iz biznisz" ahogy az ángilus mondja, és nem szeretném többet az ezzel kapcsolatos szemrehányásokat hallgatni. Ennyi tellett tőlem. Be kellett látnom, eljárt felettem az idő, nem tudok lépést tartani a mai "nagyon sürgős" igényekkel. A türelem kiment a divatból, velem együtt.
Köszönöm a megértéseteket. :smile53:
Részemről tényleg igyekeztem mindent megtenni, hogy népszerűsítsem a dobozokat, ezzel segíteni téged. Ezért nagyon szomorúan olvasom, hogy vége a Satorik pályafutásának. Bár nem tudom mi volt a háttérben, sajnálom, hogy ez kerekedett ki belőle.

A sorok között olvasva gondolom csúszott a vállalt határidő. Ez nyilván érthető a vevő oldaláról, meg gondolom a tiédről is, ha valaki a mélyére lát. Viszont ez csak keveseknek adatik meg, a távolabbi partnereknek pedig marad a csalódottság. Ez egy rossz patt helyzet, amit az adott szó értelmében kell a legmegnyugtatóbban kezelni.
András, egy valamiben biztos lehetsz: a többség, akik hozzád fordulnak, nagy tisztelettel és megbecsüléssel teszik. Épp ezért talán erősebbek az elvárások, illetve nagyobb a bánat, ha nem úgy jön ki a lépés.

Kitartást, erőt és türelmet kívánok neked és a privátban mozgolódóknak is! Te nyersz, ha elkészül valami, ők szintén. Közeledjetek, segítsétek egymást, biztos vagyok benne, hogy a jó szándék adott mindkét részről :smile32:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.28., hétf. 20:17

Sajnálom, ha bárkit megbántottam az előző bejegyzésemmel. Nem állt szándékomban, de nyilván nem várhatom el hogy a megrendelők esetleg hónapokat várjanak egy beígért projekt kivitelezésére. Ennél többet, jobbat pedig már sajnos nem tudok sem ígérni, sem teljesíteni. Ahogy a latin mondásban áll: Sic transit gloria mundi.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.28., hétf. 19:55

Nos.... ezt nehéz lesz leírnom, de le kell sad.gif . Jó pár privát "morcogásra" válaszolva: A jövőben nem vállalom több egyedi gyártású hangdoboz készítését. Sajnálom, senkinek, semmilyet sem. Próbáltam a legjobbat kihozni magamból, de be kell látnom, már nem megy. Megértésre nem apellálhatok, mert hát a "biznisz iz biznisz" ahogy az ángilus mondja, és nem szeretném többet az ezzel kapcsolatos szemrehányásokat hallgatni. Ennyi tellett tőlem. Be kellett látnom, eljárt felettem az idő, nem tudok lépést tartani a mai "nagyon sürgős" igényekkel. A türelem kiment a divatból, velem együtt.
Köszönöm a megértéseteket. :smile53:

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 241

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.10.28., hétf. 19:36

Jani a hibás!
Ő hozta át, hogy ugyan halgassam már meg.... aztán meg már vissza sem kerültek Hozzád 31_1_21.gif
Mivel jön a baba, rendszerleépítés is tervben volt, de ezt a kis Denon dobozt nem tudtam elengedni leborulok.gif
Denon SC-G101 (Dragonweed ), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, komplett Schmidt Ferenc kábelezés, HTPC

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.28., hétf. 18:45

dragonweed írta:
2019.10.28., hétf. 18:26
Denonavr írta:
2019.10.28., hétf. 16:56
Jó helyre kerültek szerintem a Kolibrik ;)
Remélem... :rolleyes: Eddig egyedül Te tetted lapátra őket :smile29:
Jó, nem akartam öngólt lőni, de a modifikált Denon-ok ellen - nem csodálkozom a döntéseden...... :smile53:
Még jó hogy nincs több belőlük. :rolleyes: (mármint a Denon-okból)

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 691

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.10.28., hétf. 18:43

dragonweed írta:
2019.10.28., hétf. 18:26
Denonavr írta:
Ma kerültek hozzám haza:
- papiron ismertem a mereteit, élöben azért meglepett, hogy milyen kicsi
- persze azonnal rakerült az allvanyra, noha nem nagyon tudtam nyugodtan (idöhiany + öszi szünidös gyerek) hallgatozni, Dunaudio Evergreen erösitö möge, SF hangfalkabellel; elölapja mögött kb. 105cm, mellette 70cm
- egy rövid hallgatózásom volt is, 7-8 féle zenével
- elsöre ami nagyon tetszett: a tér és az "idözítés": szép nyugodt lecsengések, volt beütés vagy hangindulás (dob, gitár, fuvola) amikor meg a tudattalan reflex becsukatta a szememet, nehogy belemenjen valami - pedig hangerö nagyon pianoban volt
- persze méretéhez képest megdöbbentö az egész megszólalás

ugye már régóta kíváncsiskodtam, most már saját tapasztalat is van, és örülök, hogy ott "lapátra" kerültek :smile53:

András: gratulállok, teljesen egyértelmü: leborulok.gif köszönöm !
Kolibri3.jpg
Kolibri3.jpg (738.85 KiB) Megtekintve 1845 alkalommal

Kolibri6.jpg
Kolibri6.jpg (718.49 KiB) Megtekintve 1845 alkalommal
a hallgato fej poziciojabol - rumli kitakarva:
kolibri4_mod.png
kolibri4_mod.png (882.1 KiB) Megtekintve 1845 alkalommal

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.28., hétf. 18:26

Denonavr írta:

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 241

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.10.28., hétf. 16:56

Denon SC-G101 (Dragonweed ), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, komplett Schmidt Ferenc kábelezés, HTPC

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.28., hétf. 16:49

"nem tudom ez a megszólítás mennyire tartja vissza a válaszokat :-)"
Akkor: Elvtársak!.... Hittársak!... vagy bármi ami jobban tetszik :D

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 691

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.10.28., hétf. 16:13

dragonweed írta:
2019.10.28., hétf. 15:34
Urak!.... Senki nem áradozik sehol a hétvégi nagy jubileumi HiFi Show-ról. Mi történt? Elmaradt? :D
nem tudom ez a megszólítás mennyire tartja vissza a válaszokat :-)

viewtopic.php?f=52&t=136375 itt vannak vélemények, közte azert dicseret is, pl.:
mjanosrobert írta:
2019.10.28., hétf. 08:37
...Haza jottem megneztem az arakat. Ezek utan egyertelmuen ket legjobb hang maradt csak.
A Dyno es a Dunaudio. Keves hibaja volt mind a kettonek. Toredek arban...
chord írta:
2019.10.27., vas. 17:35
...az érdekesebb inkább, ami nagyon tetszett.
Volt egymással szemben két szoba. Az egyikben a Dunaudio, ízlésesen berendezve, szép kiállású cuccokkal. Nem az óbégatás ment a rossz akusztikán, hanem meg volt szépen kezelve, ügyesen, okosan, hatásosan.
Nem volt CD játszó, de volt nálam pendrive, így nekem sikerült saját zenét is meghallgatni.
Tetszett, nagyon. Finom, nem nyomulós, óriási felbontás; élő feeling. Az az irány, amit én szeretek. Talán 'transzparencia' vagy valami ilyesmi. Áttetszőség, és legfőképpen, helyes felhangok.

Szemben, a Sake-yoba....az eléggé vékonyka volt, nem volt, ami döngjön, de, deréktól fölfelé, vagy inkább combközéptől fölfelé, valami egészen-egészen zseniális. Talán csak itt hallottam azt a varázslatot, amire én otthon gyúrok. És ott volt, hiába a tömeg meg a rossz szoba meg a lihegés meg a zaj meg a többi ál-probléma.
Source-first? Hogy nyomom én is nagy arccal... Neszeneked elméleti hifizés...:)...
es persze: ellentetes velemenyek is voltak, nem is keves, több (de nem minden ! lehet ez is a jo rendszer titka ?) rendszerre be lehetne idezni dicserö es ellentetes velemenyt is

..én nem voltam, inkabb vártam a mai lehetöségre .. és :-))))))))))))))))))))))))))))

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.28., hétf. 15:34

Urak!.... Senki nem áradozik sehol a hétvégi nagy jubileumi HiFi Show-ról. Mi történt? Elmaradt? :D

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.10.21., hétf. 16:50

qarlos írta:
2019.10.21., hétf. 16:06
Látom siettél csövet cserélni benne.
Hát,.. nem. Írtam pü-t. :smile53:

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”