Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 289

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.12.09., hétf. 13:33

revox írta:
2019.12.09., hétf. 13:13
pärt írta:
2019.12.04., szer. 21:28
Deja vu. gondolkodik.gif
Ez a szegény Lexus már előkerült itt egy-két éve. Azt hiszem, hagyni kéne a földben a csatabárdot, annyira eltérő preferenciák vannak AN és "rest of the world" oldalon. Úgysem vágyik rá senki igazán, hogy meggyőzze őt a másik oldal bármiről.
halál véletlen dobta ki a kereső ezt a témát. két dolgot jegyzek meg:

1 - nem úgy mérték ,ahogy azt be kell állítani. persze nem garancia semmire a beállítás sem, de úgy vannak megkreálva, hogy a saroktól 3 araszra leteszed, a belső éle a falhoz ér jóformán és a külsőt kb 15-20°-ban beforgatod (vagy ahogy megkívánja az install) Ezt ha megnézed, lényegében egy basszustölcsér felülnézetben, ami sok esetben nem csak a basszust teszi helyre, hanme az egyensúlyt. Ettől lehet xart mérnének akkor is,de itt jön képbe a második dolog
2- bármit is mérnek, ez a doboz -sajnos- jól szól. Jó, vagy rossz hír, András hangsugárzói is legjobban erre a hangzásra hasonlítanak, vélhetően ezért is tudtunk találkozni :) :smile53:

De visszaadom a topicot rendeltetésénke, ezt csak úgy öregesen megjegyeztem :) :smile32:
Amennyire emlékszem, ugyanezek az aggályok merültek fel akkor is (mérés, elhelyezés). Pont ezért gondoltam, hogy nem érdemes újrajátszani a mohácsi csatát. Azért ha megindultak volna a seregek, egy dombról végignéztem volna. :D
Ami a topic rendeltetését illeti, az pont ilyesmi; például egy vélemény tőled, aki már hallottad ezeket a dobozokat.
Azért nagy összegben nem fogadnék rá, hogy András vagy Fülekek boldogok lennének velük.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 347
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.12.09., hétf. 13:13

pärt írta:
Deja vu. gondolkodik.gif
Ez a szegény Lexus már előkerült itt egy-két éve. Azt hiszem, hagyni kéne a földben a csatabárdot, annyira eltérő preferenciák vannak AN és "rest of the world" oldalon. Úgysem vágyik rá senki igazán, hogy meggyőzze őt a másik oldal bármiről.
halál véletlen dobta ki a kereső ezt a témát. két dolgot jegyzek meg:

1 - nem úgy mérték ,ahogy azt be kell állítani. persze nem garancia semmire a beállítás sem, de úgy vannak megkreálva, hogy a saroktól 3 araszra leteszed, a belső éle a falhoz ér jóformán és a külsőt kb 15-20°-ban beforgatod (vagy ahogy megkívánja az install) Ezt ha megnézed, lényegében egy basszustölcsér felülnézetben, ami sok esetben nem csak a basszust teszi helyre, hanme az egyensúlyt. Ettől lehet xart mérnének akkor is,de itt jön képbe a második dolog
2- bármit is mérnek, ez a doboz -sajnos- jól szól. Jó, vagy rossz hír, András hangsugárzói is legjobban erre a hangzásra hasonlítanak, vélhetően ezért is tudtunk találkozni :) :smile53:

De visszaadom a topicot rendeltetésénke, ezt csak úgy öregesen megjegyeztem :) :smile32:
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1228

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.12.07., szomb. 15:02

dragonweed írta:
2019.12.07., szomb. 08:00

Voltak hasonló megoldások eddig is, az alkatrészek lekenése vastag bitumenszerű anyaggal, teljesen külön dobozba, vagy a doboz mechanikusan izolált szekciójába szerelt hangváltó, stb. Ez esetben kvarchomok meg valamilyen anyag ("compound") keverékébe ágyazzák azt, a rezonanciák remélt csökkentése céljából. Hogy a nedvességtől miért kell elzárni, az nem teljesen világos, gondolom a legtöbben nem nyirkos pincékben rendezik be a hifi szobájukat.... gondolkodik.gif
igen, erről tudok, volt is ilyen hangfalam - csupán ez a homokos/nedvességtől elzárós dolog volt furi... gondolkodik.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2429

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.07., szomb. 09:45

A Panther esetében ez úgy nézett ki, hogy az alsó -ferde lemezzel lezárt- részbe került a váltó, a felette levő -szintén zárt, hátoldalról egy lyukon keresztül tölthető - szekcióba pedig kb. 5 kg térkőhomok lett töltve. Így a váltóhoz gyakorlatilag semmilyen rezgés nem juthat el, nem kell az alkatrészeket külön rezgésmentesíteni.
Csatolmányok
panther doboz.jpg
panther doboz.jpg (236.3 KiB) Megtekintve 621 alkalommal
"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.07., szomb. 08:00

trane írta:
2019.12.06., pén. 21:36
András, bocs', de ilyennel találkoztál már? :rolleyes: > "crossovers is submerged in quartz sand and compound mix to eliminate capacitors microphone effect and isolate crossover itself from humidity" (nem az én angolom, szó szerint idéztem leborulok.gif )
Voltak hasonló megoldások eddig is, az alkatrészek lekenése vastag bitumenszerű anyaggal, teljesen külön dobozba, vagy a doboz mechanikusan izolált szekciójába szerelt hangváltó, stb. Ez esetben kvarchomok meg valamilyen anyag ("compound") keverékébe ágyazzák azt, a rezonanciák remélt csökkentése céljából. Hogy a nedvességtől miért kell elzárni, az nem teljesen világos, gondolom a legtöbben nem nyirkos pincékben rendezik be a hifi szobájukat.... gondolkodik.gif
"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1228

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.12.06., pén. 21:36

András, bocs', de ilyennel találkoztál már? :rolleyes: > "crossovers is submerged in quartz sand and compound mix to eliminate capacitors microphone effect and isolate crossover itself from humidity" (nem az én angolom, szó szerint idéztem leborulok.gif )

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.06., pén. 09:46

Giorgio12 írta:
2019.12.05., csüt. 17:21
Akkor eljött az idő, hogy megtuningold a tűzhelyedet! :tutiok:
Látom felétek már folyik a sütés-főzés.... :D Cuki!!
https://toochee.reblog.hu/a-mi-edes-kis-falunk

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 330

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.12.05., csüt. 17:21

Akkor eljött az idő, hogy megtuningold a tűzhelyedet! :tutiok:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.05., csüt. 12:50

No, jön a karácsony, lazítsunk egy kicsit.... :rolleyes:
Hét végi menü: marhahúsleves velőscsonttal a la Szinbád :smile32: Ma mondta a hentesem, hogy holnap gyönyörű friss velőscsont érkezik. :smile53:
Csatolmányok
Vcs.jpg
Vcs.jpg (718.88 KiB) Megtekintve 918 alkalommal

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.04., szer. 21:40

pärt írta:
Deja vu. gondolkodik.gif
Így igaz... Peter Qvortrup és követői sem nézték soha az audio világ "maradékát" sokba. Mindenkinek a hite szerint.... :smile53:

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.12.04., szer. 21:28

Deja vu. gondolkodik.gif

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.04., szer. 18:15

Na ebből mi lesz..... gondolkodik.gif. AN-t megszentségteleníteni? Ajajj.. jaj.gif (( :smile28: ))
Érdemes végigolvasni az egész tesztet:
https://www.stereophile.com/content/aud ... asurements

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2572

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.12.04., szer. 17:55

Ear írta:
2019.12.04., szer. 12:23
dragonweed írta:
2019.12.04., szer. 09:03

Basszusuk sem sok volt, viszont ha minden összeállt olyan holografikus teret-színpadot kreáltak amit azóta sem tud túl sok -még tucatszor drágább- típus sem.
Hát ezt már többen eljátszották, hogy ha levágjuk a mélytartományt akkor mennyire fenomenális teret tudunk csinálni, csak aztán valahogy mindig kiderül, hogy így természetellenes a hangzás, ami fárasztó, hosszabb távon nehéz elviselni.
A 60Hz alatti mélytartomány nem játszik alapvető szerepet a sztereo színpad leképezésében.
Hogy mi fárasztó, az egyéni szociális probléma, az erősítők legalább annyira ludasak, mint a hangsugárzók.
Van olyan hangsugárzó (>12000 dollár >10 évvel ezelőtt!), amit a konyhámban se tűrnék el, még vágódeszkának sem. :ohnoohnoohno:
Csatolmányok
anle.gif
anle.gif (35.59 KiB) Megtekintve 1057 alkalommal
dunaudio.hu

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.04., szer. 12:49

És (amivel nem kezdünk mondatot :rolleyes: ) kérlek ne érts félre. Csak arra akarnék rámutatni, hogy azért az a meglehetősen népes tábor aki minimonitorokat hallgat, azokra esküszik (LS 3/5, Kan, Proac Tablette, kis Sonus-ok Spendorok, Opera, Harbeth, Audio Physics Step, stb. stb.) nem feltétlenül nagyothalló, mert úgy gondolom van élet akkor is ha 50Hz alatt nem sok infó jön át.
A zene (a legtöbb zene) lényege, érzelmi töltése nem itt tanyázik. Persze mindnyájan szeretjük, vagy legalábbis szeretnénk a mellizom masszírozó mélyhangokat, de sok esetben ha az is megvan a többi rész kompromisszumos, legtöbbször nem is kicsit.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.04., szer. 12:32

Ear írta:
2019.12.04., szer. 12:24
fülelek írta:
2019.12.04., szer. 09:10
A Spica TC50 valóban rendkívüli doboz volt és van főleg sztereo tér szempontjából, az, hogy a Merlinben ezt nem tudták demonstrálni, az nem a dobozon múlt. A későbbi TC60 is nagyon jó.
Akkor min?
Kedves Ear mester, nagyon keresed a fogást.... :smile29:
De jól van ez így (is). Ha valakinek akkor neked tudni kellene hogy hány dolog van ami miatt egy adott komponens nem tudja megmutatni valójában mit tud. A Spicá-knak éppen annyi mélye volt, hogy teljesen élvezhető volt a produkciójuk, akár hosszabb távon is, a "fenomenális" teret nem a mélyhiány kreálta. Aki élt velük együtt tudja.
De: ha valamiről nagyon be akarjuk bizonyítani hogy mennyire nem jó, vagy valakiről hogy mennyire nem ért ahhoz amit csinál természetesen arra is megvannak a kidolgozott módszerek. :smile53:

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 578

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.12.04., szer. 12:24

fülelek írta:
2019.12.04., szer. 09:10
A Spica TC50 valóban rendkívüli doboz volt és van főleg sztereo tér szempontjából, az, hogy a Merlinben ezt nem tudták demonstrálni, az nem a dobozon múlt. A későbbi TC60 is nagyon jó.
Akkor min?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.12.04., szer. 12:23

dragonweed írta:
2019.12.04., szer. 09:03

Basszusuk sem sok volt, viszont ha minden összeállt olyan holografikus teret-színpadot kreáltak amit azóta sem tud túl sok -még tucatszor drágább- típus sem.
Hát ezt már többen eljátszották, hogy ha levágjuk a mélytartományt akkor mennyire fenomenális teret tudunk csinálni, csak aztán valahogy mindig kiderül, hogy így természetellenes a hangzás, ami fárasztó, hosszabb távon nehéz elviselni.

Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 45

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 » 2019.12.04., szer. 11:34

A HFM cikk végén említett Linn Axis/Croft Micro/ARC D-70/Spica TC-50 lánc az enyém volt. 1988. nyarán voltam az USÁ-ban, akkor hoztam az ARC-t és a Spicát. Mivel DL barátom akkor még nem hallott Spicát, először meghallgattuk a rendszeremet a Foundation állványomon álló Celestion SL6 hangsugárzómmal, amelynek hangját már ismerte DL. Ezután az SL6 helyett beraktuk a Spicát, ami nyilván nem tudta kifutni magát egy olyan állványon, ami SL6-hoz, LS3/5A-hoz való. Azért ebben a rendszerben az SL6 és a TC-50 nagyjából egyenértékű volt, más erényekkel és más hibákkal.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2572

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.12.04., szer. 09:10

dunaudio.hu

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.04., szer. 09:03

Nem azt írtam hogy ismeretlen, de valószínűleg európai termékekhez hasonlítva elenyésző számban kerültek forgalomba a kontinensen. Az hogy ki mit hall(lott) belőle sok mindentől függ. Nem azok a tipikus "leteszemvalahovaosztjólvan" kategóriájú dobozok voltak, elég sokat kellett sz...kodni az elhelyezésükkel, beállításukkal, plusz nem lehetett mellettük nagyon mozogni mert csak elég szűk ablakban mutatták amit tudtak.
Basszusuk sem sok volt, viszont ha minden összeállt olyan holografikus teret-színpadot kreáltak amit azóta sem tud túl sok -még tucatszor drágább- típus sem. Utána lehet olvasni, elég egyöntetű vélekedés volt. Én is ezt hallottam, még ha ez nem is sok vizet zavar.
Ennyi.... :smile53:

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.12.04., szer. 08:33

dragonweed írta:
2019.12.01., vas. 21:54
Európában csak hírből ismert- híres dobozka, a Spica TC50. Valószínűleg sikerrel pályázhatna az egyik legcsúfabb audio termék díjára, de a hangja zseniális volt.
Miért lett volna Európában ismeretlen? Még a Hifi Magazinba is eljutott: http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3010.HTM de a nem nyert kategóriába került valahogy. Hosszú ideig ott árválkodott egy pár a Merlinben, hallottam is, de semmi extrát nem sikerült felfedezni ott a hangjában.

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.12.03., kedd 18:12

És a kígyó a farkába harap. Visszaértünk az SL6-hoz, ami kategóriát teremtett: a "macskakoporsót". :D

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.03., kedd 08:06

Ha már szóba került Japán.... Ez is onnan van. Arra az esetre ha végleg eleged lett a zenéből. :inbox:
Csatolmányok
big.548.1.jpg
big.548.1.jpg (74.6 KiB) Megtekintve 1331 alkalommal

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.02., hétf. 21:47

pärt írta:
2019.12.02., hétf. 21:30
Szerintem maradjon titok. Derék japániakkal kapcsolatban már megtudtam pár dolgot, amit nem is akartam. Nincs könnyű életük, de tesznek is érte.
Asszem ezt a témát ne boncolgassuk tovább... gondolkodik.gif Minden tiszteletem az ősi japán kultúráé, de ami '45 óta történik náluk az nem nagyon fér bele az általunk elfogadhatónak tartott normák kategóriájába. Aki kicsit is kutakodott ebben a témában ( gondolkodik.gif ) az tudhatja mire gondolok, nem fogom felsorolni. Kár értük, de valóban jórészt maguknak keresték, teremtették azt, amiben most élnek. Így jár egy évszázadokon át izolált kultúra, ami nem tud megküzdeni a hirtelen rázúdúló szeméttel.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.12.02., hétf. 21:35

Sidelines (mellékzöngék...)
Kipróbáltam a szóban forgó dobozkát (Dayton-Audiopur) néhány egyéb típusú -amúgy tankönyvinek tekinthető- váltóval is, hát ne tudjátok meg mekkora kupac f.s lett a hangzásból.... gondolkodik.gif
Tanulság ; nincs. Talán annyi, hogy tényleg nem könnyű két (vagy több) hangszórót egy karámba terelni, nagyon keskeny az az ösvény ahol hajlandók együttműködni. Még akkor is, ha nincsenek egyéb akadályok a tervezés útjában. Akár néhány %-nyi eltérések az ideális értékektől borítják az egész hangképet. Ennyit bizonyos "neves" gyártók 10-20%-os toleranciájú alkatrészekből összeálmodott váltóival szerelt dobozairól. Lehet nem mondtam újat, de a tényeken akkor sem változtat...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dragonweed 2019.12.02., hétf. 21:52-kor.

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”