Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Tul írta:
2018.10.03., szer. 15:41
dragonweed írta:
2018.10.03., szer. 15:19
pl. a Kanadában töltött jó 15 évem alatt hallottam annyi-de-annyi mindent, hogy itt listaként felsorolni is több oldalnyi lenne.....

..ezért próbálok meg -nagyon visszafogottan- tanácsot, ajánlásokat adni, mik azok a komponensek amelyek -divatos szóhasználattal élve- túlmutatnak az árkategóriájukon, és nagyon extrém igényektől eltekintve a legtöbbünk zenehallgatási igényeit kielégítik.
Na utóbbiról egy listát szívesen olvasnék, illetve gondolom olvasana itt mindenki. Akkor dőlne rád a topic.. :D ;peace;
En is vettem egy ilyen komponenset amire rabeszeltek na meg volt par bakloves amit a mostani tapasztalattal maskent csinalnek de hat ez az en utam. :) Utolag banom de ha nem igy tortent volna akkor nincs meg a kello tapasztalat.
Egyebkent az adasvetel topikban szeretem olvasgatni a velemenyeket masoktol mert ott oszinten leirjak csak sajnos ez a mostani szabalyzatnal tilos na meg ket ev mulva eltunik amit nagyon sajnalok.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »

dragonweed írta:
2018.10.03., szer. 15:19
pl. a Kanadában töltött jó 15 évem alatt hallottam annyi-de-annyi mindent, hogy itt listaként felsorolni is több oldalnyi lenne.....

..ezért próbálok meg -nagyon visszafogottan- tanácsot, ajánlásokat adni, mik azok a komponensek amelyek -divatos szóhasználattal élve- túlmutatnak az árkategóriájukon, és nagyon extrém igényektől eltekintve a legtöbbünk zenehallgatási igényeit kielégítik.
Na utóbbiról egy listát szívesen olvasnék, illetve gondolom olvasana itt mindenki. Akkor dőlne rád a topic.. :D ;peace;

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: tottyi »

dragonweed írta:
2018.10.03., szer. 14:00
Higgyétek el...
Jo de mar ezek szerint Te is vegigjartad az utat es meg lehet nem is vagy a vegen de ezt masok is meg szeretnek tapasztalni, legalabb is en igy vagyok vele es azert koltom a "hifi:-be a penzt amit tudok, hogy megfuleljem tapasztaljam ezeket a jelensegeket es csiszolodjak, hogy aztan vegul tudjak donteni mit is szeretnek. Ez olyan mindha valakitol evekig csak hallanam, hogy milyen a sex es a vegen mar en is minden teoriat tudok es kiprobalas nelkul mondjam azt, hogy jo eleg is volt belle mar nekem is. :)
Nagyon szeretek zenet hallgatni de ha annyi penzem volna az biztos, hogy a vilag jelentos hifi cuccait kiprobalnam otthon sajat kornyezetben bar kutyuzni nem annyira szeretek de egy erositot atcserelni nem akkora macera. :)
Szoval el akarom erni mi az a maximum amit onerobol ossze tudok halmozni hifi-bol aztan eldonteni mit tartok meg, na meg praktikus is vagyok mert most egy 90 kilo per hangfalam van es ha idosebb leszek akkor valami konyebbet szeretnek hatha javitani kell majd vinnem valahova ezt meg ami most van addig eladni amig jol mukodik pedig imadom ezeket a hangfalakat.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dragonweed írta:
2018.10.03., szer. 14:00
Higgyétek el, ezeket a dolgokat nem provokációként írom.....
en el is hiszem, es át is élem. de nem vagyok evvel egyedül igy az itt olvasottak alapjan.
egyertelmüen a zene a legfontosabb, neha/gyakran a berendezes sem kell hozza, hogy örömet okozzon, csak megy a zene odabent a fejben.

sajnos vannak a marketingmenök ? a megtevesztettek ? vannak a "mások", akik minden bolhanyi valtozast felfujnak, rendszerük huszadszor emelkedik uj magassagokba, az elözö mar hallgathatatlannak minösitett, szoval hatalmas tulzasokba esök.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dragonweed írta:
2018.10.03., szer. 08:21
...a zene élvezete, élvezhetősége jórészt a befogadó hozzáállásán, nem pedig a rendszer makulátlanságán múlik...
nagyon egyetértek 36_1_11.gif

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

gezu79 írta:
2018.10.02., kedd 19:44
Komolyan?
Ezt annyi mindenki annyi helyre benyöghetné.
Pl. én is benyöghetném bármelyik teszthez WhatHiFi-n vagy akár bárhol, ha éppen nem az én ízlésemnek megfelelő zenékkel tesztelnek. De nem teszem. Miért? Mert teljesen felesleges az adott szituációban.
De gondold azt, hogy neked jó, mert nem voltál itt, mikor ezeket hallgattuk. Ez pozitív akkor nem?

Kedves Gábor, igazad van. Röviden és pontatlanul fogalmaztam. De a What hifihez is beírhatnál, mert nekem teljesen irrelevánsak a tesztjeik. Ezek a zenék, amiket írtál, hogy ezekkel teszteltétek a Kolibriket, még az én Technics rendszeremen is türhetően szóltak, de amikor hétköznapi módon zenét szerettem volna hallgatni, minden vacakul szólt. Ezeknek a zenéknek a jelentős része valamelyik teszt cd-n rajta van (Dali no3, marantz test cd stb. csak vaktában írtam valamiket). Ezeket direkt úgy találhatták ki, hogy ne szóljon már rosszul. Szerintem egy rendszert hétköznapi lemezekkel IS érdemes meghallgatni pl. én szeretem a faithless: sunday 8pm, Imany: Shape of broken, Horgass Eszter Al Di Meola: Ő és Carmen, de ez már inkább teszt cd hangulatú. De amit nagyon-nagyon szeretek Orishas: A lo cubano, ez egy Kubai rapcsapat, de jó felvétel és jó hangszerhangokkal.
Üdv. Géza
Bocs, de szerintem butaságokat beszélsz most. Pont, hogy ezeknek a zenéknek a nagy része nincs rajta az ilyen audiophile meg high end kiadványokon... Nézz utána pl. a TBM és ECM kiadóknak. Pont nem arról híresek, hogy marhára kihegyezik a dolgaikat. Még a Miles Davis CD-m is 93-as Japán kiadás. Köze nincsen az audiophile válogatásokhoz. Ezekből talán max 2 db, amit látni ilyen lemezeken. :D Az elektronikus zene pl. nálam teljességgel kizárt, hogy szóljon valaha is. Az Al Di Meola mellett még vagy 50000 mást is említhettél volna. Csak valószínű, hogy Neked ezek tetszenek, nincs ennél több ebbe a dologba. Mondjuk szerintem kár is tovább lovagolni ezt a lovat, semmi értelme...

Avatar
gezu79
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012.02.21., kedd 12:14
Értékelés: 14

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: gezu79 »

Komolyan?
Ezt annyi mindenki annyi helyre benyöghetné.
Pl. én is benyöghetném bármelyik teszthez WhatHiFi-n vagy akár bárhol, ha éppen nem az én ízlésemnek megfelelő zenékkel tesztelnek. De nem teszem. Miért? Mert teljesen felesleges az adott szituációban.
De gondold azt, hogy neked jó, mert nem voltál itt, mikor ezeket hallgattuk. Ez pozitív akkor nem?

Kedves Gábor, igazad van. Röviden és pontatlanul fogalmaztam. De a What hifihez is beírhatnál, mert nekem teljesen irrelevánsak a tesztjeik. Ezek a zenék, amiket írtál, hogy ezekkel teszteltétek a Kolibriket, még az én Technics rendszeremen is türhetően szóltak, de amikor hétköznapi módon zenét szerettem volna hallgatni, minden vacakul szólt. Ezeknek a zenéknek a jelentős része valamelyik teszt cd-n rajta van (Dali no3, marantz test cd stb. csak vaktában írtam valamiket). Ezeket direkt úgy találhatták ki, hogy ne szóljon már rosszul. Szerintem egy rendszert hétköznapi lemezekkel IS érdemes meghallgatni pl. én szeretem a faithless: sunday 8pm, Imany: Shape of broken, Horgass Eszter Al Di Meola: Ő és Carmen, de ez már inkább teszt cd hangulatú. De amit nagyon-nagyon szeretek Orishas: A lo cubano, ez egy Kubai rapcsapat, de jó felvétel és jó hangszerhangokkal.
Üdv. Géza
-Heed Obelisk Si3, Heed Obelisk X2, Heed Obelisk DA, Heed Obelisk DT, Heed Enigma 5
-TMP Triton, TMP DAC, SOL Kolibri

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

kb. 35-40 féle hangsugárzóhoz tudnám hasonlítani, amiket már hallottam és amik totál másak mindenféle szempontból. Nem látom értelmét. Ha otthon van 2-3 pár hangsugárzó és mindegyiket ugyan úgy szeretem hallgatni, az tök jó dolog, de egyáltalában nem vág ide.
Plusz egy 4-5x ilyen hosszú bejegyzés lett volna... :rolleyes:

Én mondjuk azt is szívesen olvasnám, ha van idő és energia megosztani :)
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

asebestyen írta:
2018.10.02., kedd 07:58
nagygabor1982 írta:
2018.10.02., kedd 07:56
ZolaBA írta:
2018.10.02., kedd 07:06


Szerintem ha valami kisebb, olcsóbb és ez arányosan megjelenik a tudásában a sosem ciki. Amit pedig ugyanúgy vagy még jobban tud az teszi igazán érdekessé!
Én pl. két hete játszom a kis studio monitor JBL-ekkel (LSR305) és hasonlítgatom a 8x drágább másik rendszerhez és nem az a lényeg, hogy van-e különbség és mi, hanem, hogy amikor a JBL szól akkor ugyanúgy szeretek zenét hallgatni és egyáltalán nincs ingerem a visszacserélésre.
Persze, ez jó, mert a zenéről szól. Nem pedig a szőrszálhasogatásról. De ez egy teszt volt.
De egy ilyen teszt szerintem egészen más. Szerintem ilyenkor nem érdemes hasonlítani semmihez. Mert mihez, hogyan, miért, mi alapján?
kb. 35-40 féle hangsugárzóhoz tudnám hasonlítani, amiket már hallottam és amik totál másak mindenféle szempontból. Nem látom értelmét. Ha otthon van 2-3 pár hangsugárzó és mindegyiket ugyan úgy szeretem hallgatni, az tök jó dolog, de egyáltalában nem vág ide.
Plusz egy 4-5x ilyen hosszú bejegyzés lett volna... :rolleyes:
Én csak egyszerűen szeretném megköszönni a korrekt tesztet és leírást!
Mi pedig a lehetőséget, és nagyon szívesen, nekünk is egy élmény volt. :) :tutiok:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nagygabor1982 írta:
2018.10.02., kedd 07:56
ZolaBA írta:
2018.10.02., kedd 07:06
nagygabor1982 írta:
2018.10.01., hétf. 13:24
Nem nagyon szeretném hasonlítani semmihez a kolibriket, annak nem nagyon látom értelmét,
Szerintem ha valami kisebb, olcsóbb és ez arányosan megjelenik a tudásában a sosem ciki. Amit pedig ugyanúgy vagy még jobban tud az teszi igazán érdekessé!
Én pl. két hete játszom a kis studio monitor JBL-ekkel (LSR305) és hasonlítgatom a 8x drágább másik rendszerhez és nem az a lényeg, hogy van-e különbség és mi, hanem, hogy amikor a JBL szól akkor ugyanúgy szeretek zenét hallgatni és egyáltalán nincs ingerem a visszacserélésre.
Persze, ez jó, mert a zenéről szól. Nem pedig a szőrszálhasogatásról. De ez egy teszt volt.
De egy ilyen teszt szerintem egészen más. Szerintem ilyenkor nem érdemes hasonlítani semmihez. Mert mihez, hogyan, miért, mi alapján?
kb. 35-40 féle hangsugárzóhoz tudnám hasonlítani, amiket már hallottam és amik totál másak mindenféle szempontból. Nem látom értelmét. Ha otthon van 2-3 pár hangsugárzó és mindegyiket ugyan úgy szeretem hallgatni, az tök jó dolog, de egyáltalában nem vág ide.
Plusz egy 4-5x ilyen hosszú bejegyzés lett volna... :rolleyes:
Én csak egyszerűen szeretném megköszönni a korrekt tesztet és leírást!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

ZolaBA írta:
2018.10.02., kedd 07:06
nagygabor1982 írta:
2018.10.01., hétf. 13:24
Nem nagyon szeretném hasonlítani semmihez a kolibriket, annak nem nagyon látom értelmét,
Szerintem ha valami kisebb, olcsóbb és ez arányosan megjelenik a tudásában a sosem ciki. Amit pedig ugyanúgy vagy még jobban tud az teszi igazán érdekessé!
Én pl. két hete játszom a kis studio monitor JBL-ekkel (LSR305) és hasonlítgatom a 8x drágább másik rendszerhez és nem az a lényeg, hogy van-e különbség és mi, hanem, hogy amikor a JBL szól akkor ugyanúgy szeretek zenét hallgatni és egyáltalán nincs ingerem a visszacserélésre.
Persze, ez jó, mert a zenéről szól. Nem pedig a szőrszálhasogatásról. De ez egy teszt volt.
Egy ilyen teszt egészen másról szól. Szerintem ilyenkor nem érdemes hasonlítani semmihez. Mert mihez, hogyan, miért, mi alapján?
kb. 35-40 féle hangsugárzóhoz tudnám hasonlítani, amiket már hallottam és amik totál másak mindenféle szempontból. Nem látom értelmét. Ha otthon van 2-3 pár hangsugárzó és mindegyiket ugyan úgy szeretem hallgatni, az tök jó dolog, de egyáltalában nem vág ide.
Plusz egy 4-5x ilyen hosszú bejegyzés lett volna... :rolleyes:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nagygabor1982 2018.10.02., kedd 07:59-kor.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

gezu79 írta:
2018.10.01., hétf. 20:43
Sziasztok, ezek a zenék csak engem idegesítenek?
Komolyan?
Ezt annyi mindenki annyi helyre benyöghetné.
Pl. én is benyöghetném bármelyik teszthez WhatHiFi-n vagy akár bárhol, ha éppen nem az én ízlésemnek megfelelő zenékkel tesztelnek. De nem teszem. Miért? Mert teljesen felesleges az adott szituációban.
De gondold azt, hogy neked jó, mert nem voltál itt, mikor ezeket hallgattuk. Ez pozitív akkor nem? 36_1_11.gif

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

nagygabor1982 írta:
2018.10.01., hétf. 13:24
Nem nagyon szeretném hasonlítani semmihez a kolibriket, annak nem nagyon látom értelmét,
Szerintem ha valami kisebb, olcsóbb és ez arányosan megjelenik a tudásában a sosem ciki. Amit pedig ugyanúgy vagy még jobban tud az teszi igazán érdekessé!
Én pl. két hete játszom a kis studio monitor JBL-ekkel (LSR305) és hasonlítgatom a 8x drágább másik rendszerhez és nem az a lényeg, hogy van-e különbség és mi, hanem, hogy amikor a JBL szól akkor ugyanúgy szeretek zenét hallgatni és egyáltalán nincs ingerem a visszacserélésre.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: BLX »

gezu79 írta:
2018.10.01., hétf. 20:43
Sziasztok, ezek a zenék csak engem idegesítenek?
Nekem a zenék többsége tetszik. Good job Gábor :tutiok:

Avatar
gezu79
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012.02.21., kedd 12:14
Értékelés: 14

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: gezu79 »

Sziasztok, ezek a zenék csak engem idegesítenek?
-Heed Obelisk Si3, Heed Obelisk X2, Heed Obelisk DA, Heed Obelisk DT, Heed Enigma 5
-TMP Triton, TMP DAC, SOL Kolibri

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Csak egy hozzáfűzni valóm van a leírtakhoz:
Kibékülnék én is egy ilyen zenehallgatós szobával :D 36_1_11.gif
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok,

Meghallgattuk a kolibriket, most már tudok írni 1-2 mondatot róluk, most ezt meg is teszem, hogy tudjátok milyen tapasztalatokkal gazdagodtunk:

Nem nagyon szeretném hasonlítani semmihez a kolibriket, annak nem nagyon látom értelmét, így nem számolok be arról, hogy a mindennapokban milyen hangsugárzókat használok, (bár erre sem nehéz rájönni) semmi értelme. Egyszerűen, leírom a tapasztalatokat, teljesen függetlenül attól, amiket eddig hallottam / használtam. Hangsúlyozom, ez egy szubjektív vélemény, semmiféle ismeretségem nincs a készítőkkel, én teljesen véletlenül "kerültem ide", és ahogy azt már előzőleg is írtam, én nem vásárlási szándékkal próbáltam a terméket, hiszen a rendszerem fő elemeit nem szeretném lecserélni 1 jó darabig. Pusztán kíváncsiságból, eggyel több tapasztalatot szerezve hallgatóztunk nálam. Na meg a tér és a valamennyire "kezelt" akusztikai állapotok miatt.

A rendszer elemei (ezek a mindennapos használati dolgaim.) :
- Parasound Zdac Mk I. DAC
- Marantz CD5005 CD játszó
- Rega Elex-R erősítő
- Schmidt Ferenc féle piros - kék hangsugárzó kábelek
- "Monitor Cables" analóg IC összekötők
- DIY tápkábelek
- 60cm magas állványok.

A zenék (Tidal-ból):

- Diana Krall: Between the Devil and the Deep Blue See (Master)
- David Helfgott - Sergei Rachmaninoff - The Piano Concerto No. 3 in D minor, Op. 30
- Oscar Peterson - Quiet Nights of Quiet Stars (Master)
- Dominic Miller - London, Paris, Cardiff (Master)
- Pink Floyd - Speak to Me - Breathe - On the Run - Time
- Dave Brubeck Quartet - Everybody's Jumpin'

CD-ről:

- Miles Davis - So What
- Opeth - The Devil's Orchard
- Norah Jones - Turn Me On
- Shinya Fukumori Trio - Hoshi Meguri No Uta

Aznap teszteltünk ebben a rendszerben még 1 pár hasonló kaliberű kis monitort, a kolibriket a végére hagytuk. Így az én hangsugárzóimmal együtt 3 pár monitort hallgattunk aznap.

Már jócskán bemelegített erősítőnél hallgatóztunk. (kell neki egy jó 45 perc - 1 óra mire eléri a hangja azt, amikor a maximumot nyújtja.)

A hang, ami a kolibrikből jön, egészen fantasztikus, meleg, sima, nagyon kiegyenlített hang. Valóban nagy meglepetés volt, hogy milyen természetesség jön belőlük. A hangzás élethű, felszabadult, levegős, a részletek is nagyon szépen jönnek. Azt hiszem, mondhatom, hogy e tekintetben a kolibrik felveszik a versenyt a sokkal többszörös árú hangsugárzókkal. Nagyon kellemes meglepetés volt, nem vártunk ennyire jó hangot ha őszinte akarok lenni. Az énekhang, fúvósok nagyon megfogtak. Nem túlzott a közép, magas, ott volt a mély, ahol, amikor kellett. Egészen hihetetlen természetesség van jelen akusztikus zenét hallgatva. Nagyon zúzós zenére nyilván nem ilyen kaliberű / méretű dobozokat célszerű választani, de persze ezek nem is erre valók (szerintem). Akusztikus zenére best buy ma itthon.

Az eddig megszokottakhoz képest a tér kevésbé volt megfogható. Amikor kérdeztük magunktól, hogy honnan halljuk az éneket, fúvóst, zongorát, dobot, úgy fogalmaztuk meg, mintha a hallgató pozícióban kitártam volna nagyra a karjaimat, ahogy meg akarnék valakit ölelni, na onnan hallottuk a zenét. Tehát mindenhonnan. Ez valahogy nekünk nem megszokott, kevésbé volt tetszetős. Azt hiszem mondhatom többesszámban (akik hallgatóztunk ott), azt szeretjük, ha megközelítőleg rá tudunk mutatni a hangforrások irányára a színpadon. Itt nem tudtuk megmutatni mi hol van, a kolibrik konkrét helye mindig mutatta magát. Teljesen mindegy, hova mozdultunk el, beforgattuk- e a hangsugárzókat vagy sem. Mélysége volt a térnek, de szélességében, magasságában kissé definiálatlannak hallatszott... szokás dolga. Ha valaki nem beülős zenehallgató, ez kifejezetten előnyös is lehet, hiszen jártában-keltében is élvezheti a pici dobozok nagy hangját.

Még 1x köszönjük a lehetőséget!

Képek:
https://photos.app.goo.gl/DXHcMKv1pnDsKZpf6

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Igor69 írta:
2018.09.27., csüt. 02:06
Kedves Ákos!

Kérhetünk 1 beszámolót, hogy az állványok hogyan váltak be?
Javítottak é a hangon, ha igen mivel, és mennyivel töltötted fel az állványt?

Amúgy szépek a vasak :tutiok:
Sajnos a képek nem adják vissza milyen szép az állvány. Meg azt se, milyen baromi nehéz. Nem egy kis Atacama állványt kell elképzelni. Nem töltöttem fel semmivel, üresen sem zeng, a Kolibrik a parafa lapocskákon keresztül nem tudják megrázni. Ha blutack-kal hozzá lennének ragasztva, akkor talán kéne bele egy picike csillapítás, de akkor sem biztos.
Így, a falaktól távol, normális állványokon nagyon szép, színeződésektől mentes hangja van a Kolibriknek. Vannak dobozok, amikről az hírlik, hogy fal mellett érzik jól magukat, szerintem ilyen nem létezik, csak olyan, amelyiknek a valamicske mély átvitelhez kell az a +3dB. Nos a Kolibrinek a szoba közepén is van mélye, igaz ez az érzékenység rovására megy, nade egy ilyen picike doboztól ez is csoda. Mindenkinek javaslom Madibalage állványait, teljesen személyre szabja.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Igor69 »

Kedves Ákos!

Kérhetünk 1 beszámolót, hogy az állványok hogyan váltak be?
Javítottak é a hangon, ha igen mivel, és mennyivel töltötted fel az állványt?

Amúgy szépek a vasak :tutiok:

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: pärt »

pferi írta:
2018.09.26., szer. 22:03
Már csak az a gond, hogy ritka madárkák, mivel nem igazán lehet kapni sad.gif .
Ilyet ne írj, mert András nekifutásból ugrik ki az ablakon. Szerintem próbálj rendelni egyet, talán kapható a gyártásra.😁

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: pferi »

Már csak az a gond, hogy ritka madárkák, mivel nem igazán lehet kapni sad.gif .
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

dragonweed írta:
2018.09.26., szer. 21:00
asebestyen írta:
2018.09.26., szer. 19:31
Ránézek a picurka dobozokra és nem nagyon tudom a látványt meg a hangot összekötni. gondolkodik.gif
45m2-en mitől van basszusa? Itt sok nála sokkal nagyobb doboz elvérzett már. Nem értem. Fogalmam nincs, passz. :music1:

Mondanám kérdezd meg a tervezőjét.. :D Én sem értem. Pár hete én is hallottam őket kb. akkora szobában, falaktól majd' 2 méterre. Ez a kis vacak hülyét csinál a fizikából. (vagy belőlünk) gondolkodik.gif
Nálam is minden faltól távol vannak. De sok doboz szeretne ilyen vacak lenni... Belőlem már nem kell hülyét csinálnia, úgy születtem, de ezt sehogyse értem. Bevallom, ha nem lenne Kolibrim és más írná ezeket, én se hinném el. Tudom, sokan nem hiszik el, azt hiszik csak hypoljuk. Persze nem tud akkora hangnyomást meg hangtömeget, mint valami nagy böszme doboz, de mivel az arányai nagyon rendben vannak, olyan illúziót kelt. És hát a fizikai méreteihez viszonyítva (meg az árához) meg nettó döbbenet. :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ránézek a picurka dobozokra és nem nagyon tudom a látványt meg a hangot összekötni. gondolkodik.gif
45m2-en mitől van basszusa? Itt sok nála sokkal nagyobb doboz elvérzett már. Nem értem. Fogalmam nincs, passz. :music1:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

A padló ennyire ferde? :D

Amúgy gratula...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

No, íme a kipufogók immár kicsomagolva. Madibalage fórumtárs munkája. Nagyon precíz kivitelezés, matt fekete szinterezés. Nehezek az állványok nagyon, a 20 kilós futár gyerek megellett, mire behozta a kocsiból. ;peace; Mindjárt vágok parafa korongokat a Kolibrik és az állványok közé.

;peace;
Kolibri állványon 1mk.jpg
Kolibri állványon 1mk.jpg (46.8 KiB) Megtekintve 2110 alkalommal
Kolibri állványon 2mk.jpg
Kolibri állványon 2mk.jpg (47.02 KiB) Megtekintve 2110 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”