Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Igor69 »

Giorgio12 írta:
2019.02.27., szer. 08:59
Még szép, hogy igazi!
Goodman barátomé a Góliát, PH barátomé a Dávid.
Mindkettőt meghallgattuk, mégpedig egy Evergreen erősítővel hajtva.
Eredmény?

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

Még szép, hogy igazi!
Goodman barátomé a Góliát, PH barátomé a Dávid.
Mindkettőt meghallgattuk, mégpedig egy Evergreen erősítővel hajtva.

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1168
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: goodman »

d.janos írta:
2019.02.26., kedd 20:50
wtf ? Photoshop vagy igazi ?
Igazi! ;)

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: d.janos »

wtf ? Photoshop vagy igazi ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

20190208_125207.jpg
20190208_125207.jpg (2.37 MiB) Megtekintve 3604 alkalommal
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

Hűha!
Valaki vissza tudná fordítani?

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

Ezt még nem is mutattam.
Dávid és Góliát.
Csatolmányok
20190208_125207.jpg
20190208_125207.jpg (1.07 MiB) Megtekintve 3576 alkalommal

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Na összeszedtem már magam annyira, hogy leírjam mit is hallottunk a legutóbbi teszten.

Úgy ahogy volt átcuccoltam Lacihoz a rendszerem, kivéve a HTPC-met, amit itthon forrásnak használok (lepucult server 2016+Jriver kombóval)
Tehát a teszteszközök az alábbiak voltak:
QUAD 77 integrált, SOL Kolibri, Hivox Lupus C MKIII DAC, Linn K20 hangfalkábel.
Kenwood KA550D integrált (Dragonweed tuning), JBL E60, BKERCSO első verziós DAC, Audioquest hangfalkábel.

Ami közös volt az a forrásként használt Pioneer DV-310 (Goldmund mod by Dragonweed) és a Schmidt Feri féle analóg és digit kábelek.
Szoba kb 10nm, kocka, akusztikailag kezelt (mérés nélkül), diffuzorok a szemközti falon és a mennyezeten, elnyelők hátul és oldalt.
Kiválasztottunk 1-2 teszt lemezt, jó minőségű teszt felvételekkel, amiket a itt a fórumon már ismer mindenki szerintem. Tudom nem mindig ezek a legjobbak, itt most nem a hosszú távú zenehallgatás tesztelése volt a cél :), csak hogy annál a pár zenénél milyen különbségek vannak az adott rendszerek között.

Már a pontos sorrendre sem emlékszem, annyi variációt kipróbáltunk,de próbálom lényegre törően.

1., Kenwood+JBL
Először Laci rendszerébe cseréltük a Bkercso DAC-ot a Hivoxra. Volt már nála korábban a DAC-om, ismerte a hangját , de én még nem hallottam az övét, kíváncsi voltam a különbségre. Előzőnek nyugodtabb a hangja, a Hivox direktebb, jobban az arcba tolja a zenét, mélyekben sokkal erősebb.

2., Quad+JBL
Itt jött az első meglepetés. Én legalább is azt hittem többet hoz ki a JBL-ekből a Quad, mint a Kenwood. Hát nem. Lehet csak nem illenek össze, de volt annyival jobb, mint vártam.

3., Kenwood+Kolibri
Az erősítőnek korábban az enyém volt, hozta az elvártat. Kíváncsi voltam nagyon, hogy szólnak kis térben, tetszett is meg nem is. A kisebb szobában olyan mélyeket produkált a kis doboz, amilyenek itthon nem nagyon. Ha egy laikus belépett volna az ajtón, el sem hitte volna, hogy nem a nagy dög JBL-ek szólnak :D
DE! Valahogy nem volt olyan légies és jó a térérzet, mint nálam itthon a 18nm-en, nagy bázistávolsággal és ez nekem itthon jobban bejön, mint a mélytöbblet. Eltűnnek a hangfalak és csak zene van. Ezt valahogy a kis térben nem éreztem.

4., Quad+Kolibri
Na itt jött a következő meglepetés gondolkodik.gif
Minimális különbség lett a két erősítő között. Ezt így utólag csak arra tudom visszavezetni, hogy kisebb térben kevésbé kell erőlködni a Kenwoodnak, ugyanis nagyobb hangerőn azért érezhetően összeesik a hangja. A kis térben nem kellett erőlködnie, és simán hozta a kategórián túlmutató hangot. Voltak minimális különbségek, de nem mondta volna meg senki, hogy az egyik erősítő dupla annyiba kerül, mint a másik.

5.,A végére hagytuk a Laci rendszere VS az én rendszerem tesztet.
Középtartományban a Kolibri jó, nagyon jó....mintha 1-2 méterrel közelebb lenne az énekes, mint a JBL-eknél.
Mélyeknél nyilván felesleges a 2x20 cm VS 2x11 cm membránfelületet összehasonlítani, a JBL-ek azért odavágnak, de bizonyos hangerőszintig a Kolibrik hozzák ugyan azt a mély mennyiséget a kis térben gondolkodik.gif
Érdekes módon a JBL fém magasai egyáltalán nem bántóak (nem úgy mint a Klipscheim, amik voltak), legalább is rövid távon biztos nem és így kezelt akusztikával egyáltalán nem vallottak szégyent.

A végére az én fülem már annyira elfáradt, hogy csak a mélytartományban hallottam meg a különbséget a két rendszer között...
Nyilván tartottunk szüneteket, de én ezt nem csinálnám minden nap, az biztos.

Kis tapasztalat szerzésnek végül is jó volt, szerintem mind a két rendszer nagyon jól passzol egymáshoz, az enyém jobban tetszik az itthoni környezetben, főleg akkor, amikor Laci akusztikai paneljei itt voltak kölcsönben ;)
Tapasztaltabbak lehet több különbséget is hallottak volna, az én fülem ennyit tud még. Vagy már? :D
szoba_3.jpg
szoba_3.jpg (1.81 MiB) Megtekintve 3773 alkalommal
szoba_1.jpg
szoba_1.jpg (2 MiB) Megtekintve 3773 alkalommal
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Coming soon....
IMG_20190215_110756.jpg
IMG_20190215_110756.jpg (1.42 MiB) Megtekintve 3931 alkalommal
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: tottyi »

dragonweed írta:
2019.02.11., hétf. 13:37
Ha csak az egyik sugárzónál nem jó a polaritás, (ellenfázisú bekötés) főként a mélyek tűnnek el, meg az egész hangképnek olyan furcsa szédülős összhatása lesz. Bár jártam olyan helyen, ahol a kedves tulaj több évig így hallgatta a zenét.... gondolkodik.gif (ja, és nem az ő hibája volt, a gyárban felcserélték az egyik doboz mélyközepének a bekötését)
A fázis megfordítása mind a két hangdobozon teljesen más történet. Ez a sokszor lerágott abszolút fázis csont, írtam róla régebben bővebben, itt nem ismételném. Hogy melyik esetben jobb vagy rosszabb és miért, lehet vele kísérletezni, de valószínűleg minden rendszeren valamelyik változat érezhetőbben jobb lesz. Felvétel, lejátszó, erősítő fázisán múlik mi a végeredmény, (melyik elem fordít fázist, melyik nem) nehezen jósolható, még nehezebb mérni.
En jartam igy, hogy a fazist veletlen megforditottam mert rosszul emlekeztem az erositomon melyik a fekete es melyik a piros mert csak kezzel tapogattam ki hatul hova szurjam de a hatas annal szornyubb volt mert egy majd 100 kilos hangfal ami 26Hz-tol indul es 30 centis mely hangszoro van benne egyszeruen nem voltak melyek benne aztan egy itteni forumtars erre hivta fel a figyelmemet, hogy talan ez a baj. :)
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: avl2 »

d.janos írta:
2019.02.11., hétf. 13:14
...ha az egyik sugárzón fel lett cserélve a fázis ..
az szerintem melyhanghianyban jelentkezik illetve szinpad- diffuzitasban = nem lehet lokalizalni a hangot

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Attól lehet lyukas a színpad közepe, ha az egyik sugárzón fel lett cserélve a fázis ? Illetve milyen hatása van a nem fázishelyesen bekötött dobozoknak ? Ha mindkettőn fordítva van, az viszont nem okoz hangzásbeli változást ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: pooly73 »

dragonweed írta:
2019.02.11., hétf. 08:13
Nem sok egy kicsit az a bázistávolság a madárkáknak? Így is hallgatod? gondolkodik.gif
Üdv Urak
Tudom, hogy az aranyigazság az, hogy a saját fülének, és a saját tapasztalatainak higgyen az emberfia.
Mégis feltenném a kérdést, hogy a hangszórók, valamint a szoiba méreteihez képest van-e valamilyen íratlan aranyszabály, hogy mennyi legyen a két hangszóró közötti bázistávolság ???
KEF Q90
Csatolmányok
IMG_20190211_094658.jpg
IMG_20190211_094658.jpg (2.42 MiB) Megtekintve 3947 alkalommal

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Biztos nem a legideálisabb, de így szól eddig a legjobban. Tavasszal lesz egy kis módosítás a szobán, kikerülnek a nagyszekrények és ami marad helyet cserél a kanapéval, tehát át kerülnek a szemközti falra. Csak egy TV állvány lesz közöttük ezért sokkal közelebb lesznek egymáshoz. Úgy lesz az igazi :) Ahhoz képest, hogy ilyen messze vannak egymástól, nincs lyuk a hangképben :)
A jelenlegi elhelyezésnél nem tudom közelebb húzni a kettőt egymáshoz, mert nem érnek el a kábelek jobban :D
Mivel nem használok banán dugókat így a kábeleket a szekrény alatt fűzögetni is macerásabb lenne minden egyes zenehallgatáskor.
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Tegnap teszteltem néhány akusztikai panelt, 4 db diffuzort és 5 db elnyelőt. A panelekkel sokkal nyugodtabb hang, hosszabban hallgatható, jobb a térleképezés és a lecsengések, az egész természetesebbnek hat. Eddig is tudtam, de mostmár saját rendszerben is bebizonyosodott, hogy az akusztikával foglalkozni kell.
IMG_20190209_192307.jpg
IMG_20190209_192307.jpg (3.22 MiB) Megtekintve 3796 alkalommal
IMG_20190209_192317.jpg
IMG_20190209_192317.jpg (3.5 MiB) Megtekintve 3796 alkalommal
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Azt mondtam a meghallgatás után Istvánnak, hogy nem írok ide, de nem így lett. A Kolbri a Quad 77-el már az első pillanattól kezdve jól szólt, de ez nem volt meglepő, nem először hallom a madárkát. Ami nem tetszett, hogy nem hozta azt a nyitottságot amit eddig hallottam. Mint kiderült, némi tologatás után, hogy közel volt a falhoz, túl közel a sarokhoz, így előrébb is húztuk, meg az oldalra is kicsit. Hogy őszinte legyek, bár neki sem mondtam, hogy max egy fél órára gondoltam, hogy hallgatózunk, mert nem volt nagyon időm, de másfél óra lett belőle, meg néhány nem fogadott hívás, mert a Kolibri ismét lenyűgözött a zeneiségével. Próbált az agyam a saját problémáimmal foglalkozni, azokra megoldást találni, de a Kolibri hangja és úgy egészében a rendszer visszaránott zenei történés közepébe és nem engedte az agyam probléma megoldó módba kapcsolását. Azt gondolom, ez az igazán jó "hang" ismérve ...
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Csak, hogy megtörjem a csendet :smile29:
Jövő hét környékén lesz egy kis teszt egy ismerősnél a Kolibrikkel, 9-10 m2 körüli, akusztikailag (aránylag) kezelt szobában. Jövök majd a részletekkel :guitar:
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KoxyZ írta:
2018.12.02., vas. 14:38
Jó pár napja a "vándor madárkák" ismét útra keltek, mivel a gazdájuk egy picit nagyobb vadat (Kougar) állított be a helyükre, így kölcsön kaptam. 12 nm-es tetőtéri szobában Denon PMA 880R-rel hajtott Sound Art L2-t (Hivox tuning) hallgattam eddig, annak a helyére, állványára szálltak le a Kolibrik. Amióta itt van hallgattam mindenfélét rajta, de most lehet hogy megköveztek érte, de muszáj leírnom. Ma délelőtt megőrültem egy picit és elindítottam Boris Brejcha "Feuerfalter" című albumát, ami hogy is mondjam, távol áll az itt megszokott zenei műfajoktól, azonban a pici madarak olyan club hangulatot varázsoltak a pici szobába, hogy fiatalodtam vagy 20 évet. Az effektek a szoba különböző pontjairól érkeznek mintha sok.1-et hallgatnák, és igen mintha a .1 is ott volna. A fiam meg is jegyezte, hogy igen ehhez a zenéhez kell már a szub is. Igen, DE az L2-hez szükséges szub most be sincs kötve.
Úgy gondolom ezek a kis dobozok műfaj, és forrás függetlenül, a megfelelő méretű helyiségben jól fognak megszólalni. Persze biztos sokan vannak akinek az ingerküszöbe ennél magasabban van, de akkor sokkal-sokkal mélyebben a zsebbe kell nyúlni.
Remélem befogadtok még egy fant a clubba.
leborulok.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KoxyZ
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.11.09., hétf. 09:29
Értékelés: 16

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: KoxyZ »

Jó pár napja a "vándor madárkák" ismét útra keltek, mivel a gazdájuk egy picit nagyobb vadat (Kougar) állított be a helyükre, így kölcsön kaptam. 12 nm-es tetőtéri szobában Denon PMA 880R-rel hajtott Sound Art L2-t (Hivox tuning) hallgattam eddig, annak a helyére, állványára szálltak le a Kolibrik. Amióta itt van hallgattam mindenfélét rajta, de most lehet hogy megköveztek érte, de muszáj leírnom. Ma délelőtt megőrültem egy picit és elindítottam Boris Brejcha "Feuerfalter" című albumát, ami hogy is mondjam, távol áll az itt megszokott zenei műfajoktól, azonban a pici madarak olyan club hangulatot varázsoltak a pici szobába, hogy fiatalodtam vagy 20 évet. Az effektek a szoba különböző pontjairól érkeznek mintha sok.1-et hallgatnák, és igen mintha a .1 is ott volna. A fiam meg is jegyezte, hogy igen ehhez a zenéhez kell már a szub is. Igen, DE az L2-hez szükséges szub most be sincs kötve.
Úgy gondolom ezek a kis dobozok műfaj, és forrás függetlenül, a megfelelő méretű helyiségben jól fognak megszólalni. Persze biztos sokan vannak akinek az ingerküszöbe ennél magasabban van, de akkor sokkal-sokkal mélyebben a zsebbe kell nyúlni.
Remélem befogadtok még egy fant a clubba.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »

igen, gondoltam,hogy erre rá fogunk futni :D Ezzel kiegészítve él a dolog, de ez mindig ingerküszöb kérdése.
tehát:
1- leteszed,összelapátolod,összedugod, és jó lesz
2- kihegyezed, mint a rosseb, még jobb lesz

mindeki jól járt :napsut:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »

Én itt hallgattam meg analógról. Volt lelke,nem is kevés. Hab a tortán,ha felteszel a tetjére egy lemeztasakot(inner sleeve) észreveszi. Ez a fajta érzékenység a jó dobnozok ismérve. Viszont ha ebből indulok ki, a legkisebb installási anomália elviheti a hangot. Részemről ajánlott doboz,de lassan ez is olyan lesz a TMP elektronikákkal,mint az Audio Note-ok. Nem elég eladni, be is kell állítani, mert ami jó,az érzékeny és igényli a tapasztalatot. :smile53:
Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Indy »

goodman írta:
2018.11.27., kedd 11:48
Denonavr írta:
2018.11.27., kedd 11:41
Várjuk a beszámolókat :smile29:
Szerintem még érlelődik a dolog, illetve jelenleg is tart a madárkák tesztelése. ;)
Lassan egy hete hallgatok egy pár Kolibrit, kölcsönbe kaptam egy barátomtól, pusztán a kíváncsiság hajtott. Tavaly futólag már volt alkalmam meghallgatni őket, de azért az együttélés egészen más világ. Nekem régi amerikai nagymonitorom van, így állványokat is kölcsönkértem egy másik kedves barátomtól (fém B&W) hogy illően ki legyenek szolgálva. A szobám kb. 10-11 nm, tégla (parafa burkolattal) és gipszkarton falakkal, tetőtéri, szabálytalan oldalfalakkal, amiben elfér a jóval nagyobb doboz is gond nélkül. Szerény digit forrásról próbáltam először, és nagyon tetszett: megfogott a nyíltságával, elevenségével, gyorsaságával, felbontásával. Mélyei feszesek, megfogottak, és bár nagyobb hangtömeghez vagyok szokva, rövid akklimatizálódás után nem maradt bennem hiányérzet e tekintetben sem. Betöltötte a szobámat muzsikával, én nagyon naturálisnak hallottam a hangját, sterilnek semmiképpen. Nyugodtan hívhatom műfaj-függetlennek, mert Cannonball Adderley-től az Iron Maidenig elég sok zenén tetszett, egyedül talán a régebbi felvételek (régi Ten Years After pl.) zúzósabb riffjei fogtak ki rajta.

Analógon azonban nekem akadt pici hiányérzetem. Eleve nem is indult jól a kapcsolat, mert a rosszabb minőségű analóg lemezek kicsit üresen szólaltak meg rajta, amolyan lelketlenül. Aztán egy hosszabb és zúzósabb etap után ez sokat javult, de valahogy továbbra sem éreztem rajta hogy meg tudná mutatni az analóg szépségét, legalább is amit én szépnek érzek. Nálam az analóg a fő forrás, sokkal komolyabb is mint a digitális frontend. Ma odáig eljutottam, hogy teljesen megközelítette már a digiten tapasztalt hang(tömeget). Részemről mindenképpen ajánlott doboz a Kolibri, de mindenképpen prekoncepciók nélküli hozzáállást javaslok, mindkét irányba. Látom, érzem a fejlesztésbe vetett időt és energiát, nagyon sok kellemes percet okozott, érzem már miért szeretitek olyan nagyon. :smile53: Ha lenne helyem két rendszernek... gondolkodik.gif :smile32:
20181123_194831.jpg
20181123_194831.jpg (157.05 KiB) Megtekintve 3867 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Valaki próbálta már filmekkel a Kolibriket? :D
Ugye nekem mindenesek, tehát a filmek is ezekről mennek....félelmetes mit tudnak 18m2-en, sajnos csak a szoba hosszanti oldalán elhelyezve. A filmekhez a háttérzenék is sokat hozzátesznek, hát ezek ahogy azt előadják :O Nyilván kell a jó keverés is hozzá. Mióta megvan a Quad 77, azóta a térhatás is új szintre lépett. Ha lenne lehetőségem normálisan 5.1-et elhelyezni, már vettem volna még hármat. :D
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1168
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: goodman »

Denonavr írta:
2018.11.27., kedd 11:41
Várjuk a beszámolókat :smile29:
Szerintem még érlelődik a dolog, illetve jelenleg is tart a madárkák tesztelése. ;)

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Várjuk a beszámolókat :smile29:
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”