Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Megjöttek a mélyközepek. :rolleyes:
.
Kolibri mélyközép.jpg
Kolibri mélyközép.jpg (190.83 KiB) Megtekintve 3409 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Igor69 írta:
2020.11.18., szer. 08:58
dragonweed írta:
2020.11.17., kedd 20:49
Ha már mindenképpen hozzá szeretnétek járulni a vándormadár elkészítéséhez, akkor legyen valaki aki bevállalja a doboz elkészíttetésének a nyűgét, és akkor az esetleges anyagi támogatást majd neki juttassátok el. :smile32:
A doboz készítésére úgy néz ki van jelentkező....
Napokon belül várom a visszajelzését hogy mikorra tudja bevállalni (remélhetőleg még idén...). Hál istennek van gyakorlata ilyen munkákban (régebben sok százat készített).
Kérdésem: felületkezelés legyen, vagy majd a szerencsés nyertes mondja meg milyen legyen a felület? Natúran talán kevésbé sérülékeny, viszont nem annyira szép.

Szép napot.
Ez nagyon jó hír! Akkor a hangszórókat majd Neked küldjem?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Igor69 »

dragonweed írta:
2020.11.17., kedd 20:49
Ha már mindenképpen hozzá szeretnétek járulni a vándormadár elkészítéséhez, akkor legyen valaki aki bevállalja a doboz elkészíttetésének a nyűgét, és akkor az esetleges anyagi támogatást majd neki juttassátok el. :smile32:
A doboz készítésére úgy néz ki van jelentkező....
Napokon belül várom a visszajelzését hogy mikorra tudja bevállalni (remélhetőleg még idén...). Hál istennek van gyakorlata ilyen munkákban (régebben sok százat készített).
Kérdésem: felületkezelés legyen, vagy majd a szerencsés nyertes mondja meg milyen legyen a felület? Natúran talán kevésbé sérülékeny, viszont nem annyira szép.

Szép napot.

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Sziasztok , csatlakoznék

40€-val, a hova hogyant majd nekem is juttassátok el.

Üdv,
Péter
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Igor69 »

Nah, folytassuk... :D :napsut:
Csatolmányok
pdf Kolibri magas.pdf
(123.6 KiB) Letöltve 72 alkalommal.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: vkz »

A doboz árába beszállnék én is egy Esztergomi látképpel, szóljatok ha aktuális, és hogy hogyan.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Nah, kezdjük. ;)
.
Kolibri mélyközép.jpg
Kolibri mélyközép.jpg (51 KiB) Megtekintve 2274 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
bubu1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2013.06.27., csüt. 18:20
Értékelés: 9

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: bubu1 »

Üdv mindenkinek!
Köszönöm szépen Igor69 fórumtársnál sikerült meghallgatnom a Kolibriket.

Üdvözlettel, Gyuri leborulok.gif

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: MGMART »

d.janos írta:
2020.11.16., hétf. 08:47
Én is beszállok, mert a Kolibriknek "repülniük kell" és minél több zenehallgató felebarátunkhoz el kell jutniuk.
Amikor meglesz az asztalos, hogy legyen ellentételezése a munkájának vagy logisztikai költségekre, Andráshoz viszek (MSMezzo2 :smile53: ) ) majd egy olyan papírt, mely infói: Kibocsátás időpontja: 2014.szeptember 2. - méret:hossza 154 mm, szélessége 70 mm - hátoldali kép: Esztergom látképe :rolleyes:
András, jobbulást kívánok Nektek !
Úgy néz ki, hogy a hifis társadalom nincs még elveszve. Ha belefogok nem lesz szükség az Esztergom miniposzterre. :D
Ha van más nemes cél, vagy tudsz olyat aki tényleg rászorul pl. egy beteg kisgyerek akkor inkább add nekik. :smile53:

Ide elég lesz egy ilyen is:
Az_esztergomi_bazilika_derűs_időben.jpg
Az_esztergomi_bazilika_derűs_időben.jpg (68.1 KiB) Megtekintve 1784 alkalommal

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: MGMART »

dragonweed írta:
2020.11.16., hétf. 08:26
Próbáljátok megkörnyékezni Mgmart fórumtársunkat, a "nemes" cél érdekében hátha elvállalja... :rolleyes:
(de ne mondjátok hogy én ajánlottam.... :smile29: )
Lehet róla szó, de csak jövőre tudok rámozdulni. Amúgy ha emlékszel András akkor a nemes cél már korábban létrejött, mert első körben készítettem egy vándordobozt grátisz, ami itt volt nálam Baján jó darabig, hogy az ország ezen részében is megfülelhető legyen. Vihető is lehetett volna , saját rendszerben történő meghallgatás esetére, de hónapokig nem mozdult rá senki. Beajánlottam a "milyen hangsugárzót vegyek" topikba is. Ott sem tolongtak. Összeszedtem a hangjával kapcsolatos véleményeket és külön csatoltam a beíráshoz. Ő volt az:
kol1.jpg
kol1.jpg (125.75 KiB) Megtekintve 1775 alkalommal
És a vélemények:
kol (1).docx
(15.29 KiB) Letöltve 71 alkalommal.

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Én is beszállok, mert a Kolibriknek "repülniük kell" és minél több zenehallgató felebarátunkhoz el kell jutniuk.
Amikor meglesz az asztalos, hogy legyen ellentételezése a munkájának vagy logisztikai költségekre, Andráshoz viszek (MSMezzo2 :smile53: ) ) majd egy olyan papírt, mely infói: Kibocsátás időpontja: 2014.szeptember 2. - méret:hossza 154 mm, szélessége 70 mm - hátoldali kép: Esztergom látképe :rolleyes:
András, jobbulást kívánok Nektek !
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Azt gondolom, már csak az asztalos vagy asztalost intéző forumtárs hiányzik. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »

A doboz árába én is beszállok egy pár hangszóró értékével. Remélem, minél hamarabb összejön :)

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: BLX »

Jobbulást kívánok én is!

Ha lesz demo Kolibri, akkor szívesen meghallgatnám. Nagyon sok jót olvastam már róla. :drum:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

dragonweed írta:
2020.11.14., szomb. 21:50
A magassugárzó:
https://sonopart.hu/sb19st-c000-4-domsugarzo-5970 ( a mellékelt frekimenet nem tudom hogy került oda, de az nem ezé...)
No meg ez is megszaladt pont 50%-kal.... sad.gif Ma már igen nehéz lenne a 2 évvel ezelőtti áron adni a madárkákat.
Küldhetitek hozzám is, de azért annyira ne rohanjunk, mert nem hiszem hogy 2-3 héten belül hozzá tudok kezdeni.... gondolkodik.gif
Itt a doboz lesz a nehéz ügy szop@s szerint, akarom mondani szokás szerint. :D gondolkodik.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Igor69 »

Én megrendelném gyorsan a mélyközepeket, amíg elérhető, ha jó úgy Neked.
[/quote]

OK.Én rácsapok a magasakra.
@András: ez az a magas? SB19ST-C000-4 dómsugárzó

Ui.: Hová küldjük? rögtön Andráshoz, vagy..?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Igor69 írta:
2020.11.14., szomb. 21:12
Sziasztok!

A hangszórókba beszállok én is, Ákossal megosztva (Ő a magasakat én a mélyeket vagy fordítva).

A dobozban is lehet tudok segíteni, de annak még utána kell járnom (mint a mesében....).
@András: a mostani mélyközép már kerek kivitel, vagy még a négy sarkán kerekített?

És jobbulást kívánok. :napsut:

Még egy kiegészítés: a Kougar is meghallgatható nálam, egyeztetés priviben
Én megrendelném gyorsan a mélyközepeket, amíg elérhető, ha jó úgy Neked.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Laikus96
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 16:42
Értékelés: 51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Laikus96 »

Igor69 írta:
2020.11.14., szomb. 21:12
Sziasztok!

A hangszórókba beszállok én is, Ákossal megosztva (Ő a magasakat én a mélyeket vagy fordítva).

A dobozban is lehet tudok segíteni, de annak még utána kell járnom (mint a mesében....).
@András: a mostani mélyközép már kerek kivitel, vagy még a négy sarkán kerekített?

És jobbulást kívánok. :napsut:
Beszállnék én is. Mivel időm nincs, anyagiakkal illetve lehet, hogy a szállításhoz valami csomagolást készíthetnék. Ha valaki találna asztalost a doboz kifaragására, akkor pontosíthatnánk.
Jobbulást András!

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Igor69 »

Sziasztok!

A hangszórókba beszállok én is, Ákossal megosztva (Ő a magasakat én a mélyeket vagy fordítva).

A dobozban is lehet tudok segíteni, de annak még utána kell járnom (mint a mesében....).
@András: a mostani mélyközép már kerek kivitel, vagy még a négy sarkán kerekített?

És jobbulást kívánok. :napsut:

Még egy kiegészítés: a Kougar is meghallgatható nálam, egyeztetés priviben

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

dragonweed írta:
2020.11.14., szomb. 18:05
Kedves Ákos! Nem fogadom el... sad.gif. Nincs kivételezés. Ha vállalod a hangszórókat benne leszel a sorsolási listában, akár tetszik, akár nem... Majd legfeljebb beállítod a harmadrendszered végére.... (vagy eladod/elajándékozod) :smile29:
Ok, akkor majd ha én lennék a szerencsés, odaajándékozom. Továbbá fel tudom ajánlani a próbákhoz, aki a közelemben lakik a Madibalage fórumtársunk által készített igen masszív Tribalstorm 70cm magas állványokat is hozzá, amik kifejezetten a Kolibrikhez készültek. :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

dragonweed írta:
2020.11.14., szomb. 17:52
Van egy ajánlatom... gondolkodik.gif Ha a Tisztelt rajongói klub bevállalja. :smile53:
Szóval, ha kapok egy pár dobozt, meg a 4 hangszórót, a többit (váltó, kábelezés, csatlakozók, csillapítás, összerakás) ingyen megcsinálom. Aztán mehet körútra ameddig kell, a végén pedig - garantáltan csalásbiztos módszerrel- kisorsoljuk a dobozpárt azok között akik bármilyen módon hozzájárultak az elkészítéséhez (akár anyaggal, akár anyagiakkal...).
Csak úgy agyaltam.... ;peace;
Én vállalom a hangszókat, ha a dobozokra van vállalkozó, illetve lemondok a kisorsolhatóságomról is. :smile53:
Még annyi, hogy kéne nekik egy biztonságos szállítódoboz is, amibe belemegy a kettő együtt.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

dragonweed írta:
2020.11.14., szomb. 17:38
Hajrá! Nekem most egy darabig nyűgös lesz bármit is csinálni, ma startol a karanténunk (feleségemmel együtt természetesen...)
Voltam már jobban, de ilyen szarul régen. Aljas kis dög ez a COVID. Vagy bármi is ez.... gondolkodik.gif
Jobbulást!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Azért jó lenne és sokat segítene, ha enne 1 pár vándor Kolibri. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

dragonweed írta:
2020.11.07., szomb. 18:50
P
Ákos barátunk említette nemrégen: " Az úgynevezett "feltáró" hangú rendszerek meghamisítják sok esetben a zenét, mert olyan zenétől független, annak nem része dolgokra terelik a figyelmet, amik rontják annak érthetőségét"
No ez egy olyan pont, amivel abszolúte nem értek egyet. Én, ha ZENÉT akarok hallgatni, akkor azt úgy szeretném hallani, ahogy az megtörtént, annak minden részletével (széknyikorgás, szuszogás, és egyéb gusztustalanságok), mert nekem ezek adják az "ott vagyok" élményt. Ehhez pedig az kell, hogy az adott rendszer -annak minden eleme- a lehető legsemlegesebb legyen, ne adjon hozzá, ne vegyen el semmit az eredeti atmoszférából. Még ha az adott esetben nyers, érdes, kíméletlen is. Én akkor "értem" a zenét, ha minden részletét, rezdülését hallom. Ezért is váltottam )többek között) "D" osztályra.
Mint az életben máshol, nem szeretem már itt sem ha egy komponens "hízeleg", lágyít, mos, (ergó hazudik), angolosan vagy olaszosan vagy japánosan szól.... Végigmentem az összes fokozaton (erősítőkről beszélve): csöves, tranyós, fetes, hibrid, sajnos egy sem volt valódi. Volt ami nagyon jó volt bizonyos területeken, de összességében soha nem éreztem azt, hogy: na ez végállomás, ezzel együtt tudnék élni.
András, mennyi olyan zenét hallgatsz, ami a valós térben szólalt meg és lett rögzítve? A felvételi láncban 1 mikrofon mögött hány eszköz volt és abból mennyiben volt D-osztályú erősítő? Csak mert ezek hangja van a felvételen. Ott ugyanúgy vannak eszközök saját hanggal, sőt!, ezeket sokszor direkt eltúlzóan is használják, pont azért a szarért, amit csinál. Csöves kompresszorok, trafós kimenettel, olyan szépen lágyít, mos, szaturál, ha úgy tetszik szépít...
Ezt kérlek nehogy támadásnak vedd, esküszöm nem az és komolyan várok rá választ, hogy Te ezt hogy gondolod, érdekel. :smile53:
Érdekes hogy a valamilyen (olaszos, angolos, amerikai, japán, stb) sound a hifiben hátrány, a zenében meg csak egy ízlés, amivel nincs gond, ha a megfelelő helyen van használva.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

pärt írta:
2020.11.07., szomb. 18:14
Attól tartok, ez (is) olyan dolog, amit felesleges túlgondolni. Nem is hiszem, hogy érdemes (egyáltalán, lehet-e?) pontosan meghatározni. Olvastam már egy másik topikban olyat is, hogy egy hifistának "kutya kötelessége kiaknázni a rendszerében rejlő maximális potenciált." Hát kösz! Ha így van, én nem kérek belőle. Egyszerűen el kell dönteni, mi okból is hallgatunk reprodukált zenét, és mennyire éri meg időben és anyagilag belefolyni. Feltételezem, mindenki valami élményre vágyik, csak a hifistáknál erősen terhelt ez az élményszerzés, amit ráadásul keresztül-kasul átszőnek a saját szempontjainktól idegen befolyások. Az arra hajlamosak jobbra áhítozva, vagy szinte bűntudattal hallgatják a rendszerükön a kedvenc zenéiket, mert tudják, hogy nem semleges hangú, sok korlátja van, még rengeteget kellene rajta fejleszteni, ár/érték arányban létezik jobb, stb, stb. Ezek legtöbbje külső befolyás által sugallt. Aki megmondóemberek, véleményvezérek, önjelölt guruk hatására felszáll a körhintára, annak egyre kevesebb ideje lesz zenét hallgatni, és egyre kevésbé teszi nyugodt szívvel.
Lehet, hogy van némi értelme a hifi témájú párbeszédeknek, de minél inkább távolodik egy konkrét témától, részterülettől egy általánosabb irányba, annál inkább megjelennek a hiedelmek, prekoncepciók, szent meggyőződések, szektás összezárások, kicsinyes indulatok, egyéni sértettségek. Vitázni lehet, de olyan nagyon nem érdemes komolyan venni, mellre szívni meg pláne nem. Végülis van pár komolyabb dolog az életben annál, mint hogy ki, mivel hallgat zenét.
Érdemes véleményeket meghallgatni, akár a mi tapasztalatunkkal, ítéletünkkel ellenkezőket is (vagy azokat igazán!), de csak annyira befolyásoljon a dolog, amennyiben előremozdít. Ha csak frusztrációt okoz, akkor biztos, hogy el kell engedni a fülünk mellett.

Egy (talán nem túl suta) analógia: Ha ízlik egy bor, és mindenáron ki akarom tárgyalni valakivel az élményemet, akkor döntsem el, mit is várok a diskurzustól, mit ad az örömömhöz, meg azt is, hogy kikkel folytatom a beszélgetést. Ha kémikus az illető, lehet, hogy aldehidekről, polifenolokról, ketonokról, rezveratrolról beszél. Ha sommelier, akkor savgerincről, mineralitásról, tanninról,
terroir-ról. Ha irodalmár, akkor meg Hamvas idézetekkel fog traktálni. Mindhárom mögött tényleges tudás van, de a én borélvezetemhez ez mit ad hozzá? Figyelem! Ez nem lekicsinylő állítás volt, hanem ténylegesen egy kérdés. Ha mélyre akarunk ásni, elmerülhetünk a témában, de csak annyira, hogy ne dúlja fel a lelki békénket.
Ez az egész hifizés vagy nevezzük bárminek egy tanulási folyamat is. Mint ilyen egyénenként változó és mint minden más területen, itt is van akinek van tehetsége (ha úgy tetszik füle) hozzá, míg másnak nem igazán. Az út elején igyekszik az ember nála okosabb, tapasztaltabb, tehetségesebb emberektől információkat beszerezni, melyek segíthetnek eligazodni valamelyest, de persze a készségeket, képességeket nem pótolják.
Miért tagadnám, hogy ebben sem én vagyok a legtehetségesebb, na bumm. Azt se tagadom, hogy frustráltak dolgok sokáig, mentem az aktuális divat után. Aztán vitt a kíváncsiság. Főleg, mikor már kialakul valamiféle szempontrendszer, kezd az ember átlátni bizonyos összefüggéseket. Ez nem azt jelenti, hogy audio nagymesterré válik vagy váltam volna én, dehogy. Mindössze kezdi magát kiismerni bizonyos területen. Én ezek alapján írtam azt, amit az előző hozzászólásomban írtam és simán benne van, hogy nincs igazam, vagy 2 év múlva tök mást fogok gondolni.
Engem a nagy hifizésből először András józanított ki. Igen, azzal a bizonyos Kenwood erősítővel és a Pantherekkel. Furcsa tapasztalás volt, elsőre nem is volt jó élmény, mert összeomlott valami, amit addig építgettem.
A következő hasonló sztori a Kolibrik vásárlásával történt. Fogalmam nem volt, mit veszek, csak egyszerűen bíztam András hangsugárzó építő tudásában. Ezekkel a pici dobozokkal számomra átdobta az összes addig hallott dobozt rengeteg szempontból. Aztán hogy kijöttem a 10m2-ből a ~35m2-be, persze kijöttek a határai, na nem minőségben, hanem hangtömegben, de ez nyilván nem felróható a Madárkáknak. Örökös rajongója vagyok és maradok. Fillérekből, amit tud, az elképesztő. Rengeteg erősítővel, komplett rendszerrel hajtottam, mind átjött rajta, nem formálta saját képére őket. És sajnos a drága és jó erősítőkkel volt a legjobb, amik nyagilag teljesen indokolatlanok hozzá , úgyse fog senki újonnan ~100e Ft-os dobozokat 4-800e Ft-os erősítőkkel hajtani. Pedig simán leköveti.
Frusztráció... arról mi tehetünk, nem akinek a szavaira kialakul. Szerencsére ez ma már tényleg elmúlt, de ehhez kellett némi tudatosság. Ennek a tudatosságnak minél több irányú alapja van, szerintem annál jobb. Több irányból is gyújtöm az infokat, még a pusztító internetről is, de persze élőben is, olyanoktól akikre szerintem érdemes odafigyelni. Egyértelműen András az egyik olyan ember a kérdésben, akire érdemes odafigyelni. Vannak dolgok, amiket én máshogy gondolok, de ettől még ugyanazzal a tisztelettel nézek fel rá és azt sem mondom, hogy nem Neki van igaza abban, amit most máshogy látok esetleg. Én ugyanakkor fontosnak tartom a hifiből való kitekintést. Zenészek, a keverőpultok, mastering asztalok, felvételi láncok körül szenvedéllyel dolgozó emberekkel is érdemes beszélgetni, akik a maguk területén olyanok, mint András itt. Talán szélesíti a látómezőt a más perspektíva.
No, ezek nem kötelező, kényszerű dolgok. De ha valaki komoly energiákat öl ebbe a hifi nevezetű dologba, esetleg anyagiakat is, akkor érdemes ezt még hozzá venni. Talán.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”