Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Ma lezárult a Kolibri teszt első, szülői házas köre. Erős tanulsággal. Imádtam ezt a szobát, éveken át itt építgettem a rendszerem, azt az akusztikát azóta sem értem el sehol máshol. Viszont maga a szoba elég nagy, olyan 30m2 - olyan távol voltak a hangsugárzók, hogy szinte nem is láttam őket
 
A lényeg, amit újra le kell írjak: aki komolyan meg akarja ismerni a Kolibrik tudását, az még véletlenül se kösse rendszerbe nagyobb szobában. Másodjára járok így, de először azt hittem, a hely adottságai rosszak, azért lett árnyéka önmagának a kis dobozpár. Mivel most jó szobában hallgattam, számomra (is) bizonyossá vált, akármennyi varázslatot is rejtettek bele, a méret nagyon komoly korlát. Komolyan, mintha nem is ugyanazt a hangsugárzót hallottam volna ma, mint tegnap. A mélyei, bárhová is tologattam őket, akár állványon, akár a "pulton", csak az előttük lévő nagyjából 2-2,5m-es sávban voltak érzékelhetőek, hátrébb egyszerűen eltűntek. Ugyanez igaz a magasságra is. Ha túl mélyen ültem (valójában feküdtem a kihúzható kanapéágyon), nagyon halovány lett. Ilyet itthon, a kisebb szobában egyáltalán nem tapasztaltam. 
Drámaian romlott az élmény. Ezt csak azért osztom meg, ráadásul pont a fan clubban, mert ahogy nézem, sokan kíváncsiak a madárkákra. Mi meg felebarátainkkal eléggé hypeoljuk, magasztaljuk őket - teljesen jogosan és megérdemelten. Azonban, ha valaki nem veszi figyelembe a gyártó ajánlását az elhelyezésre és a lehallgató helyiség méretére vonatkozóan, akkor egy felfújt lufinak fog tűnni az egész csinnadratta, amit körítettünk neki. Megváltás volt újra a kis hálóban, anyósoméknál visszakötni Megjöttek a mélyek, a szobát belengte a hang, nem volt szóráskép probléma.
 
Különben érdekes volt megtapasztalni, hogy Rudi bácsi egyik kábele (Power-R), ami személyes kedvencem néhány éve (talán pont Kimbertől vettem), a Kolibrikkel nem jött ki olyan jól. Túl visszafogott, eseménytelen volt. Nagy dobozoknál éppen az tetszett benne, hogy nyugodt, úrias, letisztult zenét csinált, most azonban elvett a dinamikából. A TDC300F sokkal kellemesebb partnere, még karcosság nélkül és nem utolsó sorban olcsón ad izgalmas hangot. A Nordost Red Dawn valamivel pezsgőbb volt a magastartományban, ami a nagy térben elveszett hangú pöttöm dobozoknak most nem tett jót
 
Őszinte ajánlásom tehát, kizárólag saját ízlés alapján, mostmár többedjére ismételve önmagam:
Zseniális hangsugárzók, amiket kisebb szobába, ésszerű keretek között kiszolgálva érdemes és éri meg megvásárolni. Semmi extra, hisz az a plusz, amit sok-sok bíbelődéssel igyekszünk megtalálni a drága rendszereinkben, már úgyis ott van a dobozokban 
Ezekkel nem mondtam sok újat, de fontosnak tartom tudatosítani mindenkiben, hogy az alkotói útmutató nem véletlen - akármennyire áradozunk róluk, arra kell használni, amire tervezték 
 
Ami még említést érdemel, hogy kb. 2 óra után tesóm is úgy vélekedett, valami van a zenében, amiért szereti hallgatni, még ebben a nagy térben elveszett állapotban is. Itt bukkant fel bennünk ismét az aktív szub gondolata. Szinte biztos, hogy vásárolok egyet, ha kész lesz egyszer. Az jelentősen kitágítaná az alkalmazhatósági határokat. 
Olvasgattam a topicot és a spirituális vonulatnak megfelelően afrikai törzsi zenét tettem be   Tiszta beszarás, milyen élet- és mérethűen (!) adja vissza a konga és egyéb kézzel püfölt hangszerek hangját. Horváth Kornélt, "Hang" nevű saját alkotásán játszva, élmény volt fülelni. Nem összehasonlítható, de akkor nyűgözött le legutóbb ennyire az említett felvétel, amikor a HD800-at szimmetrikus meghajtással egy Oppo HA-1-en keresztül hajtottam, kölcsön Auralic Aries-szel, egy nagyon komoly Néhai által készített fejhallgató kábellel. Gondolkodjunk csak.. A mai előadás rendszerével lejátszóstól, erősítőstől, hangsugárzóstól új árban, kábelekkel együtt 300k környékén megvolnék. A fejhallgatós (amiről tudjuk, hogy jóval olcsóbban kapsz pro hangot, mint nagy hifinél) úgy 1,7MFt. Hehe Nevessetek, de a forrás egy Mac Mini volt Pioneer LX AVR DAC-jával, majd egy Dune Smart D1, a saját analóg kimenetén. Az erősítő pedig az általam többször megénekelt Kenwood. Erről van itt szó. 
(Korábban szégyelltem volna az utóbbi sorokat, mert volt nekem nagyon sok nagyon menő eszközöm, az apróból ez kicsemegézhető. Pár éve még komolytalannak hatott volna, ha valaki ilyen láncról hajtva alkot véleményt valamiről. De a célt elértem: fillérekből baromi élvezhető hang. Ma már erre inkább büszke vagyok. "Erről van itt szó".)
 
Imádom ezeket a hangsugárzókat. Holnap már a neki megfelelő méretű szobából jelentkezem beszámolóval, több erősítőt és kábelt kipróbálva.
 

 


Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Összeszedek egy pár gondolatot erről a témáról, és ha tényleg érdekel benneteket majd elmondom.
Remélhetőleg "ismert" neveink közül ide kötözködési, vagy "hülyéneknézési" szándékkal nem fognak sokan benézni....

jah, az alvó sejtek? kapnak kis tápanyagot, lehet életre kelnek, de van rá gyógyszer.  
Megvallom, alapvetően én is az erősen szkeptikus kategóriába tartozom alapvetően. És az is igaz, nem mindegy nekem se, ki ír erről. Így kiváncsi vagyok én is. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Nagy kár, mert igazán érdekes téma.
Ha meggondolod magad, mi szívesen olvassuk
 
...nem szeretném magamat a Vissza a Jövőbe Dokijának szerepébe bedobozolni....

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Jó ez a topik cím....
 
Kolibri kedvelők klubja..... Angol rövidítés: KFC   

Na igen , bár lassan csevegő topic lesz belőle, ami nem baj.
De azért csak lesz még benne olyasmi is, amire készült. Apropó, vándormadár fel van gyűrűzve, meg van csippelve?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



A szín a lényeges, nem az anyag....
 
"A kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg...." öööö, azt nem tudom kit, de a következményekért semmilyen felelősséget nem vállalok. Én szóltam....

Rendben! Köszönöm! Ezen a síkon haladva, nálam csak a barna/bézs árnyalatai vannak jelen mindenhol és általában a világos és a sötét kontrasztjában. Ennek is van köze a hanghoz?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Nem kell venni, nyomtasd ezt ki öntapadós etikettre, vágd ki kisollóval, úgy is "hat"...
Az átmérőjük kb. 8mm legyen.

Lézerrel, tintással vagy mindegy?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 605
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Sólyom »


Talán más is emlékszik arra a sok-sok evvel ezelőtti tesztre, amikor egy bizonyos réz hangfalkabel hangját tesztelték fehér, szürke, illetve fekete köpenybe húzva. Az ilyesfajta kulonbsegek meghallasahoz megfelelő érzékszervekkel rendelkező teszt alanyok nagyon nagy százalékban ki tudtak választani, hogy éppen melyik színű kábel szól.
 
Remelem jól emlékszem a lenyegre.
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Folytatnám szívesen... A gond az, hogy szerintem ezekre a kérdésekre (színek, hangok hatása - kölcsönhatása, ezek pszichénkre gyakorolt hatása , azok mechanizmusa) a tudomány önmagában nem tud kielégítő, megnyugtató magyarázatot adni.
Azt meg hogy találgatásokba, feltételezésekbe bocsátkozzak ezen a téren, ne haragudjatok nem vállalom, bár vannak elméleteim, elképzeléseim, de nem szeretném magamat a Vissza a Jövőbe Dokijának szerepébe bedobozolni....

Nah, majd személyesen akkor, mert ezt nem lehet itt és így befejezni.
Addig is veszek ilyet, vállalva hogy az asszony elvitethet kényszerzubbonyban ( Említettem Neki, hogy megpróbálom, hátha meghallom... )
 

Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Woodoo....   Nem, itt nem erről van szó. A hang az egy nagyon különleges jelenség a természetben. Azt gondolom mindenki tudja, hogy ebben az univerzumban mindennek a (fizikai) alapja a rezgés, rezonancia. Kezdve az elektrontól a galaxisokig.
A hallásunk meg egy másik csoda. Tudtátok például, hogy egy süketszobában egy ép hallású ember ha éppen meghall egy hangot, ahhoz mekkorát kell rezegnie- a levegőrészecskéknek? Nem woodoo, fizikailag mérhető, bizonyítható tény. A levegőrészecskék kitérése ilyenkor a hidrogénatom átmérőjével egyenlő. Az meg elég kevés....
Pont a Kolibrivel volt egy olyan élményem(ünk), ami szó szerint megrázó volt. A párommal hallgattuk (Ő a végső "jóváhagyó" a hangzás beállítása terén, elképesztően kifinomult hallása van....), és az egyik számnál -szóló basszusgitár- megjegyezte: te is érzed hogy remeg a kanapé?
A 10 cm-es membránok mozgó tömege együtt 10.6 gramm. Ezeknek a mozgása képes rezonanciába hozni egy durván 50 kilós kanapét amin plusz 130 kiló "hallgatóság" ül.... Ne számolgassatok, a tömegarány kb. 1 a 17 ezerhez.
Azt hiszem belátható, hogy itt talán kicsivel többről is szó lehet mint puszta fizika. Hogy miről, abba nem megyek bele, mert tényleg olyan vizekre visz bennünket ami nem ide tartozik.

Ezt mostmár nem hagyhatod itt abba. A jelenséget tapasztalom naponta a Kolibrivel. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Ugyan már...   miért sértődnék meg? Hogyan várhatnám el, hogy mindenki ugyanúgy lássa a világot mint én (szomorú is lenne... )
Egyébként a megfelelő körülmények között biztosan meghallanád.

Megnyugodtam.
Bár nem Kolibri, de ha már kicsit woodoo szál... Szóval mindig elgondolkozom, hogy a kapott hangba mennyi szerepe lehet egy pöttynek, 1 fa lapnak az erősítő frontján? Főleg, mikor brutál drága, érzékeny motyó be van téve egy csupasz falú szobába? Biztos hogy köze van mindenféle rezgésekhez, amik hatással vannak az ember lelkiállapotára és legfőképp azon keresztül hatnak. Gondolom én, persze lehet rosszul. Csak mindig arra gondolok, az a parányi papír pötty mekkora hatással van az üvegfrontos szekrényhez képest vagy épp egy lemezköpenyes kandallóhoz képest? Másfelől én már csak csillapított szobában, helyiségben érzem jól magam, ahogy csupaszak a falak, zeng-bong, egyből befeszülök. Nincs köze a zenehallgatáshoz. Elmegyek bárkihez, hatalmas ház, gyönyörű tágas nappali, üveg portál, kerámia burkolat, ott 5 percem van és menekülnék/ök. Ott létezni sem tudok, nemhogy zenét hallgatni. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Nem baj. Az sem baj, ha az ember nem hisz Isten létezésében. A fontos az, hogy Isten higgyen az emberben......
Remélem nem sértettelek meg ezzel, igazán sajnálnám.  Valamivel nekem is palástolnom kell, hogy én ilyen dolgokat nem hallok meg, de ezt így 4 szemközt simán vállalom. Tartok tőle, ehhez is kell olyan tehetség/adottság, amivel én nem rendelkezem. És bevallom, ennek örülök, van így is elég megoldandó problémám.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Annak idején a Hi-Fi Magazinban volt hasonlókról egy komplett cikksorozat. Imádtam Bár a vége, ha jól emlékszem, az lett, hogy azért szüntették be a szerzők, mert olyan furcsa és tényleg komolyan befolyásoló dolgokat boncolgattak, amitől kicsit megrémültek, nem akarták az olvasóközönség lelki állapotát zargatni. (Pl műanyagok, fémek hatása nem csak a hangra, hanem a szervezetre - fejfájás, zaklatottság előidézése, stb.).
 
Mint tősgyökeres Bosch dolgozó, büszkén mondom, látjátok, a Blaupunktnál tudtak valamit a fiúk.. (A Blaupunkt a Bosch világ része volt a születésétől nem olyan sokkal ezelőttig.)

Ha ragasztasz pötyit a Kolibrikre, esküszöm ragasztok én is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Annak idején a Hi-Fi Magazinban volt hasonlókról egy komplett cikksorozat. Imádtam Bár a vége, ha jól emlékszem, az lett, hogy azért szüntették be a szerzők, mert olyan furcsa és tényleg komolyan befolyásoló dolgokat boncolgattak, amitől kicsit megrémültek, nem akarták az olvasóközönség lelki állapotát zargatni. (Pl műanyagok, fémek hatása nem csak a hangra, hanem a szervezetre - fejfájás, zaklatottság előidézése, stb.).
 
Mint tősgyökeres Bosch dolgozó, büszkén mondom, látjátok, a Blaupunktnál tudtak valamit a fiúk.. (A Blaupunkt a Bosch világ része volt a születésétől nem olyan sokkal ezelőttig.)

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


A piros a dobozokon nem jött be, meg a sárga sem nagyon.... Kék, zöld, lila ami általában tetszett (Lehet nem elég bölcsek még )
Egyáltalán nem hiszek a pöttyökben. Viszont nem zavart a Panthereken, pöttyösen is marha jól szóltak. A Kolibrire meg nem is kell, mert abból fehér kőris furnérosom van, ami tudvalevő, hogy a legjobb hangú verzió. Nem vicc, a kiáálításon is azért ezek szóltak. 
 
Szerk: mikor ezt írtam, még nem olvastam az előző hsz-ed. Innentől azt hiszem nevezhetjük tudományos ténynek. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Színekről, anyagokról, azok hatásáról jut eszembe.... Itt el merem mondani, ti talán nem néztek teljesen hülyének .
A Totemnél ezzel rengeteget kísérleteztünk, ha megnézitek a neten, a legtöbb Totem doboz magassugárzóján van egy színes pötty. Hol lila, hol kék. Ez egy egyszerű papír korongocska, iratok, irodai dolgok jelölésére használják.
Ha valakinek van kedve, próbálja ki, szinte semmibe nem kerül, könnyen felrakható, eltávolítható.
Lehet játszani átmérővel, színekkel, elhelyezéssel.
Ennek a hatásáról én nem írok csak annyit, hogy bekötött szemes vakteszteken próbálgattuk, (persze elég finoman összehangolt rendszeren) 10-ből 9 esetben a vége felé meg tudtuk mondani melyik szín van fenn, a hangzásra gyakorolt hatása alapján......
Aki nem hiszi, járjon utána, és mesélje el mit tapasztalt. Egy kb. 10 milligramos papírkorongon levő egy mg-nyi különböző színű festékanyagról van szó.... .
Ja igen, mielőtt megkérdezitek: a képen levő dobozt kb. 3 éve készítettem, a Mani2 "klónja", azt hiszem most valahol a Dunántúlon van (nem emlékszem hol), egy fórumos úr vette meg jó két éve.
A Totem logó azért van rajta, -nosztalgia- mert ez az utolsó darab amit az ott töltött időm emlékére készítettem.

Láttam anno a Panthereken is. Nem pontosan értettem, mi ez. Azt hittem olyan, mint a bindi, amit az indiai hölgyek szeme fölé, a homlok közepére, a hatodik (energiatároló) csakra magasságába festenek/tetoválnak, ahol a tapasztalat összegyűlik, a rejtett bölcsesség helye. Csak az piros. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »



Én is örülök ha jó a csapat és be tudok szállni
Csak sajna a sok munka a fórum és az ivás rovására megy...
És most még ti is akartok dolgoztatni.. az előlap harmonizáljon a hangsugárzókkal (de  jó felvetés )

Az eredeti fémház megtartása,egy vékony fahéjjal az előlapon,lehet nem okoz nagy galibát,de a rezonanciát mindenkép picit megváltoztatja. Vélhetően nagyfelbontású rendszerek észreveszik (lásd: elosztó), de biztos lehet valahogy egy értelmes egyensúlyt találni. A valamikori Moth erősítőknek fa volt az előlapja,csak Stan Curtis- nek van pár év előnye,de türelemmel és sok próbával sikerülhet.
http://www.halfnote.hu/node/379
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »



Azért végtelenül hálás lennék
Bár nekem is van egri ismerősöm, ha egy hétvégére nélkülözni tudjátok az erősítőt, akkor pénteki elhozatal, vasárnapi visszavitel mellett is működhet a dolog.
 

Lehet félrement. Mi debrecenben vagyunk,csak általában szombaton felmegyünk a tarkőre nézelődni,aztan go home csak pályán lemegyünk egerig. Abból az irámyból jobb a hereg rét. xal kb azt tudjuk,elvisszük,kitesszük,aztán vagy este,vagy 1 hét múlva elhozzuk.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Ne viccelj, itt legalább nem kell megválogatnom a szavaim, lehet ömlengeni
Meg látod, jó talajra hullanak a magvak - egy délután alatt több ötlet és felvetés ért célba 
 
Holnap utaznak a dobozok a szülői házba (fergeteges az akusztika), ahol ismét társul kapják ezt a matuzsálem A osztályú erősítőt is, rendes állványon és elcsatolással:

 

 
És igen, nagyon jó a csapat!    Tulnak külön köszönöm, hogy felvállalta ezt a fan club dolgot és nem csak azt mondta hogy hülye vagyok Szerintem tök jó lesz, illetve már most is az!

 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »


Ok, én elhiszem. Én csak arra gondolok, hogy ha egy komplett rendszert vizsgálunk, annyi minden beleszól még a hangba, amin sokkal több múlik, mint egy plusz fa darabon az előlapon. Pl: padlózat, állvány, esetleges elcsatolás, kábelezés, villamos hálózat tisztasága, stb... hogy csak közvetlen az erősítő környékét említsem.
Erre térjünk vissza hétfőn. Az install egy nem egyszerű témakör és ha van felbontás,sok dolog számít. De 7végén kevesek vagyok gép előt,az is tablet,nem jó rajta körmölni
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »


Azért egy fa előlap csak nem borítja meg a hangját (számottevően)...
Megváltozik a készülékház rezonanciája. Próbálni kell...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



kb így
Ha meglesz és felrakok egy fotót az elég bizonyíték vagy eljössz megnézni?

Én örülnék a legjobban ( Ti már nem annyira ), ha nem lennétek olyan messze és személyesen tudnék ott kotnyeleskedni. De nem úszod meg így sem, hogy találkozzunk egyszer végre.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »


Nekünk bizonyíték kell, nem ígéret! (vagy hogy volt az a s..r reklám)
kb így
Ha meglesz és felrakok egy fotót az elég bizonyíték vagy eljössz megnézni?

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



már folyamatban, szóval max 2hét ha senki nem csúszik...
de még egy dizájnbeli ötletem van, csak erről még András sem tud (ott)

Nekünk bizonyíték kell, nem ígéret! (vagy hogy volt az a s..r reklám)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »


Na jó éjt mindenkinek, megyek hangváltót reszelni.....
Azt hiszem én is... holnap korán kell keljek amennyi munkát itt rám sóztatok

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »


már folyamatban, szóval max 2hét ha senki nem csúszik...
de még egy dizájnbeli ötletem van, csak erről még András sem tud (ott)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”